صفحه 5 از 10 نخست ... 2345678 ... آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 99

موضوع: رویای یک سرمایه گذار

عضو فعال abstract آواتار ها
    تشکر شده 5,664 بار در 1,420 ارسال

پاسخ : رویای یک سرمایه گذار

تو این بازار هر سهمی رو امروز بخری احتمال اینکه فردا ارزونتر بهت بفروشن زیاده
    با اینحال برخی سهام به قیمتهای خوبی رسیدن یا دارن میرسن
    تعدادی از اینها رو قبلا تو این تاپیک نوشتم بکام-کترام - دتولید که مثل موشک رفت مثل موشکم داره بر میگرده -زنگان که داره فیلم هندی بازی میکنه
    برخی های دیگه مثل حفاری - تکمبا -زپارس
    بنظرم میشه یه سبد ازینا درست کرد و چند وقتی نگهداری کرد .

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید abstract از ایشان تشکر کرده اند:

با وجود اصلاح قیمت زیادم تو سهام خوب بازم بازار با اکراه خریداره . باید در مورد خرید احتیاط بیشتری بکنیم .

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید abstract از ایشان تشکر کرده اند:

یکی از سهامی که داره به قیمت خوبی میرسه
    برای خرید سنگین تر منتظر علائم برگشت باید بود .

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید abstract از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط abstract نمایش پست ها
    تو این بازار هر سهمی رو امروز بخری احتمال اینکه فردا ارزونتر بهت بفروشن زیاده
    با اینحال برخی سهام به قیمتهای خوبی رسیدن یا دارن میرسن
    تعدادی از اینها رو قبلا تو این تاپیک نوشتم بکام-کترام - دتولید که مثل موشک رفت مثل موشکم داره بر میگرده -زنگان که داره فیلم هندی بازی میکنه
    برخی های دیگه مثل حفاری - تکمبا -زپارس
    بنظرم میشه یه سبد ازینا درست کرد و چند وقتی نگهداری کرد .
    ازین سهام دتولید و کترام احتمالا اصلاح بیشتری انجام بدن
    حال بقیه بنظر خوبه

پکویر-وتوس دوباره میتونه برای خرید بررسی بشه . و خگستر

* با رعایت مدیریت سرمایه *
    *بدون عجله *

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید abstract از ایشان تشکر کرده اند:

خُلِقَ الْإِنسَانُ مِنْ عَجَلٍ

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید abstract از ایشان تشکر کرده اند:

تو فرصت تعطیلی مروری کردم بر تعدادی از سهامی که قبلا روند نگاری شده :

وتوکا - کنور - بالاس - کرازی - قلرست
    همچنان انتظار دارم روند #رشدی در میان مدت ادامه داشته باشد.

#ونوین افت سنگینی کرد ولی کماکان روند میان مدتی سهم رو مثبت می بینم . احتمالا زمان بیشتری برای یک صعود قابل توجه باید در نظر گرفت .

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید abstract از ایشان تشکر کرده اند:

ازین سهام دتولید و کترام احتمالا اصلاح بیشتری انجام بدن
    اجازه میخوام نظرم رو در مورد روند کوتاه مدت این سهام از #اصلاحی به #رشدی تغییر بدم .

شاد باشید .

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید abstract از ایشان تشکر کرده اند:

⭕️ "برای بیشترین لذت ممکن و کمترین درد و رنج ممکن، باید از بسیاری از لذت ها بگذری و این چیز تلخی است."

✍️ مصطفی ملکیان

?گاهی به شوخی به دوستان می گفتم که وقتی شعرهای ادبیات فارسی را می خوانید، گول نخورید؛ چون می بینید هر چقدر معشوق ناز می کند، باز هم عاشق او را ول نمی کند. می گفتم دختر خانم ها چنین اشتباهی نکنید. اگر تا حدی ناز کنید، درست است اگر بیشترش کردید، عاشق می رود؛ چرا که با خود می گوید به این قدر هزینه نمی ارزد. هر چیزی هزینه ای دارد. اگر گفتید در شعر حافظ و سعدی دیده ایم که به چشمش خنجر زده است و باز هم این فدایی او است، می گفتم اگر چنین خیالی کردی البته اشتباه می کنی؛ چون هر آدمی در زندگی، برای هر چیزی حاضر است هزینه ای بکند. ناز را باید تا یک حدی بکنی؛ اگر بیشتر از حد شود می بینی که طالبان رفتند و شاید محبور شوی تو به دنبال آن ها بیفتی.

? در زندگی، آدم وقتی می خواهد به بچه اش، بیشترین لذت ممکن و کمترین درد و رنج ممکن را برساند، اول درسی که باید به بچه اش بدهد این است که برای بیشترین و کمترین لذت ممکن و درد و رنج ممکن، باید از بسیاری از لذت ها بگذری و این چیز تلخی است که آدم نمی تواند هر چیزی را چهار لپی و ده لپی بخورد. اگر لپت را پر کردی تنها با یک چیز می توانی پر کنی. این معنایش این است که بقیه چیزها، باید از لپ تو بیرون بروند.

?اما نکته بعدی که در لذت تلخ است، این است که لذت به تدریج به دست می آید و انسان، عجول آفریده شده است. البته آدم می تواند به لذت برسد؛ فارغ از این که گفتم آدم هر چقدر تلاش هم بکند لزوما به هدفش نمی رسد. اگر هم بخواهی به لذت استادی دانشگاه برسی، به لذت رسیدن پزشک جراح مغز و اعصاب برسی، سی سال زمان لازم دارد و این زمان درنوردیدن، خیلی برای ما لذت دارد. می خواهیم یک جوری زمان کوتاه شود. از این نظر است که بیشتر لذات، آن قدر زمان می برندکه وقتی به آن ها می رسیم، مثل غذای سرد شده، دیگر از دهان افتاده اند. اگر لذت آن گونه بود که وقتی به همه لذات عالم، برای رسیدن به لذتی،پشت کردم، لااقل این لذت فوری حاصل می آمد البته مطلوبمان بود.

?در جوانی، انسان از سه مطلوب اجتماعی بیشتر لذت می برد: ثروت، حیثیت اجتماعی و محبوبیت. اما این سه، بسیار دیر و معمولا در میان سالی به دست می آیند. یک جوان وقتی تصور می کند که اولین کتابش منتشر می شود، لذتی فراوانی می برد اما اگر بخواهد این کتاب را چاپ کند و آن حیثیت را به او بدهد، باید سی سال درس بخواند و وقتی کتاب منتشر می شود، می بیند که دیگر لذت اولیه را ندارد. بنابراین خیلی وقت ها تو مشمول تدریج زمان هستی.

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید abstract از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط abstract نمایش پست ها
    ⭕️ "برای بیشترین لذت ممکن و کمترین درد و رنج ممکن، باید از بسیاری از لذت ها بگذری و این چیز تلخی است."

✍️ مصطفی ملکیان

������گاهی به شوخی به دوستان می گفتم که وقتی شعرهای ادبیات فارسی را می خوانید، گول نخورید؛ چون می بینید هر چقدر معشوق ناز می کند، باز هم عاشق او را ول نمی کند. می گفتم دختر خانم ها چنین اشتباهی نکنید. اگر تا حدی ناز کنید، درست است اگر بیشترش کردید، عاشق می رود؛ چرا که با خود می گوید به این قدر هزینه نمی ارزد. هر چیزی هزینه ای دارد. اگر گفتید در شعر حافظ و سعدی دیده ایم که به چشمش خنجر زده است و باز هم این فدایی او است، می گفتم اگر چنین خیالی کردی البته اشتباه می کنی؛ چون هر آدمی در زندگی، برای هر چیزی حاضر است هزینه ای بکند. ناز را باید تا یک حدی بکنی؛ اگر بیشتر از حد شود می بینی که طالبان رفتند و شاید محبور شوی تو به دنبال آن ها بیفتی.

������ در زندگی، آدم وقتی می خواهد به بچه اش، بیشترین لذت ممکن و کمترین درد و رنج ممکن را برساند، اول درسی که باید به بچه اش بدهد این است که برای بیشترین و کمترین لذت ممکن و درد و رنج ممکن، باید از بسیاری از لذت ها بگذری و این چیز تلخی است که آدم نمی تواند هر چیزی را چهار لپی و ده لپی بخورد. اگر لپت را پر کردی تنها با یک چیز می توانی پر کنی. این معنایش این است که بقیه چیزها، باید از لپ تو بیرون بروند.

������اما نکته بعدی که در لذت تلخ است، این است که لذت به تدریج به دست می آید و انسان، عجول آفریده شده است. البته آدم می تواند به لذت برسد؛ فارغ از این که گفتم آدم هر چقدر تلاش هم بکند لزوما به هدفش نمی رسد. اگر هم بخواهی به لذت استادی دانشگاه برسی، به لذت رسیدن پزشک جراح مغز و اعصاب برسی، سی سال زمان لازم دارد و این زمان درنوردیدن، خیلی برای ما لذت دارد. می خواهیم یک جوری زمان کوتاه شود. از این نظر است که بیشتر لذات، آن قدر زمان می برندکه وقتی به آن ها می رسیم، مثل غذای سرد شده، دیگر از دهان افتاده اند. اگر لذت آن گونه بود که وقتی به همه لذات عالم، برای رسیدن به لذتی،پشت کردم، لااقل این لذت فوری حاصل می آمد البته مطلوبمان بود.

������در جوانی، انسان از سه مطلوب اجتماعی بیشتر لذت می برد: ثروت، حیثیت اجتماعی و محبوبیت. اما این سه، بسیار دیر و معمولا در میان سالی به دست می آیند. یک جوان وقتی تصور می کند که اولین کتابش منتشر می شود، لذتی فراوانی می برد اما اگر بخواهد این کتاب را چاپ کند و آن حیثیت را به او بدهد، باید سی سال درس بخواند و وقتی کتاب منتشر می شود، می بیند که دیگر لذت اولیه را ندارد. بنابراین خیلی وقت ها تو مشمول تدریج زمان هستی.
    در میان سالی آرزوها و رویاها چیست از الان برای ان ها تلاش کنیم ؟

فرزندان و نوه نتیجه های صالح و یادگاری گذاشتن و بعد از مرگ نیست نشدن ؟ فکر می کنم رویا و خواست یک میانسال این چیزاس

احتمالا گاندی یکی از بهترین میان سالی ها رو داشته
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    در میان سالی آرزوها و رویاها چیست از الان برای ان ها تلاش کنیم ؟

فرزندان و نوه نتیجه های صالح و یادگاری گذاشتن و بعد از مرگ نیست نشدن ؟ فکر می کنم رویا و خواست یک میانسال این چیزاس

احتمالا گاندی یکی از بهترین میان سالی ها رو داشته
    بله احتمالا احتمالا برگشتن به جوانی و جور دیگر زیستن
    هر کسی به تناسب خودش لابد خواسته هایی داره

از الان برای ان ها تلاش کنیم ؟
    سوال سختیه .

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید abstract از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 5 از 10 نخست ... 2345678 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)