صفحه 103 از 129 نخست ... 35393100101102103104105106113 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,021 به 1,030 از 1289

موضوع: __نقشه راه بازار سرمایه__

ستاره دار (1) orumbourse آواتار ها
    تشکر شده 112,519 بار در 9,926 ارسال

پاسخ : گاهنامه orumbourse

اطلاعیه خیلی مهمیه.
    بنظرم روی روند صعودی سهام کوچیک میتونه تاثیر بذاره و اون رو کند کنه.
    اونطور که من از متن این نامه متوجه شدم یعنی سهام کوچیک در صف خرید باید حداقل 5 میلیارد تومن ارزش معاملات داشته باشه تا حجم مبنا پر بشه!!!
    یعنی الان که حجم مبنای مثلا کفرا که 150 هزار حجم هست با فرمول جدید میشه 1.2 میلیون حجم!!!
    ویرایش توسط orumbourse : 2020/02/27 در ساعت 23:38

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

سلام آقا سجاد
    خوشحالم که دوباره دست به قلم شدید......

نظرتان در مورد روند ولصنم می فرمایید؟
    آیا سقف قبلی که شکسته هست.....تثبت شده یا نه؟
    ارادت

3. 21 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط کریس گاردنر نمایش پست ها
    سلام آقا سجاد
    خوشحالم که دوباره دست به قلم شدید......

نظرتان در مورد روند ولصنم می فرمایید؟
    آیا سقف قبلی که شکسته هست.....تثبت شده یا نه؟
    ارادت
    درود بر شما

هنوز نمیشه با قاطعیت گفت شکسته ،معاملات شنبه خواهد گفت که شکسته یا نه.
    واقعیتش حس خوبی نسبت به بازار روز شنبه ندارم و احساس میکنم که میتونه هیجان فروش در بازار موج بزنه البته امیدوارم حسم درست نباشه.
    ولصنم هم کف خود رو در 400 تومن زده و سقف رو اگر نشکنه هم ،جای زیادی برای افت نداره.
    این سهم در این قیمت ها واقعا با ارزشه ولی نوساناتی میتونه نسبت به وضعیت بازار از خودش نشون بده.

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال

بررسی اثر فرمول جدید حجم مبنا بر بورس | لنگر سنگین قیمت کوچک‌ترهای بورس

بررسی اثر فرمول جدید حجم مبنا نیازمند بررسی دقیق‌تر است که احتمالا فردا در « دنیای بورس » با ارائه جداول به آن پرداخته خواهد شد.

اما به صورت کلی هدف از اجرای دستورالعمل جدید لنگر سنگین قیمتی برای شرکت‌های کوچک‌تر است.

به این ترتیب در بورس تهران هر چه شرکت کوچکتر باشد این تغییرات نسبت به قبل بیشتر حس خواهد شد.

در این خصوص حدود 125 شرکت بر اساس معاملات روز چهارشنبه بورس تهران با افزایش بیش از 10 برابری حجم مبنای روبرو خواهند شد.

برای مثال کدما که به قیمت بیش از 11 هزار تومان نیز رسیده است در معاملات چهارشنبه ارزش مبنا (حاصل از ضرب حجم مبنا در قیمتی معاملات لحظه‌ای سهم) حدود 130 میلیون تومان بود.

یعنی اگر 12 هزار سهم این شرکت در صف خرید عرضه می‌شد رشد قیمت پایانی به آخرین معاملات می‌رسید.

اما در شرایط کنونی و با قانون جدید باید حدود 5 میلیون سهم شرکت معامله شود تا دامنه نوسان قیمت پایانی و آخرین معامله با هم منطبق شود؛

به بیان ساده‌تر اگر 5 میلیون سهم کدما از روز دوشنبه در صف خرید معامله شود قیمت پایانی (مبنای روز بعد) معادل آخرین معامله یا قیمت صف خرید دوشنبه خواهد بود.

حال این‌که کلا کدما 30 میلیون سهم دارد و 5 میلیون سهم معادل بیش از 16 درصد از کل شرکت است.

بر این اساس لنگر سنگین قیمتی برای نمادهای کوچک در بورس تهران ایجاد می‌شود و امکان نوسان برای ‌آن‌ها دشوارتر از قبل خواهد شد.

البته باید به ارزش معاملات توجه داشت تا بتوان شدت اثر این فرمول جدید را بهتر درک کرد.

به نقد این موضوع در گزارش‌های آتی مفصل پرداخته خواهد شد/دنياي بورس

از دید این حقیر اجرایی شدن این قانون جدید حجم مبنا اتفاق بسیار بسیار عالی و خوبی هست .

دیگه سفته بازان نمی توانند به راحتی قیمت سهامی که تعدادشون کم هست ولی بنیادی نیستند را بالا ببرند و این سهمها هر روز مثبت کامل بخورند .

این قانون باید از سالها قبل اجرا می شد تا جلوی فساد و سفته بازی در بورس گرفته بشه و واقعا سهمهای بنیادی بتوانند راهشون رو از سهمهای درپیت که فقط با سفته بازی بالا می رفتند ، جدا کنند .

دولت کم کم دارع سر عقل میاد . از اونهایی که باید مالیات بگیره از خونه و ماشینهاشون می خواد بگیره ، از سفته بازی در بورس داره جلوگیری می کنه و کارهای بسیار خوب دیگه که باید از خیلی وقت پیش همه اینها اجرایی می شد .
    فردی که قیمت ماشینش بالای 2 میلیارد تومن هست برای چی نباید قیمت بنزین سوپر رو برای امثال ایشون 10 هزار تومن نکنند؟
    اصلا برای چی قیمت بنزین سوپر به این ارزونی هست در مقابل بنزین معمولی؟ اونی که پولداره براش مشکلی پیش نمیاد که بخواد 3500 تومن پول بنزین سوپر بده یا 10 هزار تومن ؟

ایشالله با اجرایی شدن این قانون سهامدارهای سهامهایی که بنیادی هستند و هنوز رشد آنچنانی نسبت به سهمهایی که با پول و سفته بازی قیمتشان بالا برده شده اند ، رشد خوبی خواهند کرد.

به نظر بنده خیلی ها از قبل از اجرایی شدن این قانون که از روز دوشنبه مورخ 1398.12.12 هست از این تیپ سهمهای غیربنیادی که قیمتشان سر به فلک کشیده خارج خواهند شد و در عوض پول خودشون رو به خرید سهمهای بنیادی اختصاص خواهند داد.

بنده هم با اینکه جریان نقدینگی به بورس بسیار بسیار عالی هست معتقدم که سخت بشه بازار منفی بشه ولی خود دولت الان داره این قانون رو وضع میکنه و به نظر من این قانون باعث میشه شاخص یه مقداری اصلاح کنه و به چند دلیل ذیل برای بازار شنبه مورخ 1398.12.10 حس خوبی ندارم :

1) اجرای قانون تغییر حجم مبنا و خروج بسیاری از سهامداران از سهامداری در اینگونه سهمها در بازار بورس و فرابورس

2) شیوع بیشتر بیماری کرونا در ایران و احتمال به قرنطینه شدن بعضی از شهرها و حتی قرنطینه شدن دام و طیور که در همین چند روز گذشته شاهد رشد قیمتی در آنها و همچنین میوه جات و غارت شدن محصولات از فروشگاههای شهروند و کوروش و دیگر فروشگاههای زنجیره ای دیگر در شهر تهران بودیم و تداوم بر تعطیلی مدارس و تدریس از راه دور و لغو کلیه پروازهای خارجی به ایران از شهر دبی و ترکیه و ... و قرنطینه شدن 14 روزه مسافران ایرانی به هنگام ورود به شهرهای خارجی

3) ریزش شدید بازارهای جهانی

4) کشته شدن 34 نظامی ارتش ترکیه در حمله هوایی روسیه / شورای امنیت ملی ترکیه به ریاست اردوغان تشکیل جلسه داد.

5) نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و احتیاج به دریافت پول توسط بسیاری از صندوها و سهامداران

6) تسویه اعتبارهای اخذ شده توسط سهامداران

7) رشد بیسابقه شاخص بورس نسبت به بازارهای موازی و امکان نیاز به اصلاح با توجه به وضع قانون جدید شاخص مبنا توسط خود دولت

8) عدم ثبت نام سهامداران جدید به دلیل شیوع بیماری کرونا به دستور مستقیم سازمان بورس به کارگزاریها و به سبب همین مورد عدم ورود پول بیشتر حتی توسط همین سهامداران جدید.

الان دوباره یه عده میان و میگن بابک 52 داره جو منفی میده !!

در حالیکه سجاد خان عزیز میدونه که من خودم تک سهم ولصنم هستم و فول سهم.

در هر صورت توصیه بنده خرید سهمهای رشد نکرده هست و جایگزینی سهمهای سفته بازی و غیر بنیادی با سهمهای بنیادی رشد نکرده.

در ضمن می خواستم یه تشکر ویژه هم بکنم از سجاد خان عزیز دوست بسیار بسیار عزیزم که واقعا نوشتم ایشان در هر وبسایتی موجب نعمت هست و من که به شخصه بسیار قدردان زحمات ایشان هستم و قطعا ایشان با تحلیل های عالی خود، حق بسیار زیادی به گردن هم سهامداران کشور ایران دارند . همگی برای سلامتی ایشان و خانواده محترمشان دعاگو هستیم . امیدوارم که به هر آرزویی که می خواهی برسی دوست خوبم
    ویرایش توسط بابک 52 : 2020/02/28 در ساعت 09:17
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

اتفاقا من همیشه از قوانینی که جلوی سفته بازی رو بگیره و شفافیت بازار سرمایه رو بیشتر کنه حمایت میکنم.
    چه معنی داره سهم کوچیکی رو با چند میلیارد تومن جمعش میکنند بعد هر روز به اندازه حجم مبنا در صف خرید حجم میخوره و سر آخر با دویست سیصد در صد سود همه رو در یک روز خالی میکنند و سهم میمونه با سهامداران ساده لوح و قیمت بارونکردنی .
    الان دیگه از این خبرها نمیشه.اگر سهم کوچیکی رو بخواند بالا ببرند باید هر روز 5 میلیارد تومن(در بازار بورس) پول پشت سهم بیاد تا رشد کنه مفهوم این مقرارت اینه که یا پول سنگین هر روز وارد سهم میکنی تا بالا بره یا اینکه بازار باید خودش به این نتیجه برسه که سهم در این قیمت ها ارزشمند هست و در طول روند صعودی حجم بخره.
    بنظر من مقرارت خوبی بر علیه سفته بازی.البته ممکنه در کوتاه مدت بیشتر سهام کوچیک رو تحت تاثیر قرار بده و خیلی طول نمیشکه سهام کوچیک ارزشمند راهشون رو از بقیه سهام کوچیک کم اررزش جدا می کنند.
    فپنتا رو ببینید در برخی روزها حتی ارزش معاملاتش به 400 میلیون تومن هم نرسیده ولی 5 در صد مثبت خورده.معمولا ارزش معاملاتش زیر 1 میلیارد تومن بوده.
    ویرایش توسط orumbourse : 2020/02/28 در ساعت 09:30

یک چیزی بگم هر چقدر مقرارت بازار سرمایه یاعث شفافیت گزارشات و معاملات بشه و جلوی سفته بازی رو بگیره خیلی برای ما فعالان بازار خوبه.
    ما اینجا مغازه باز نکردیم که هر کی از راه برسه بگه مثلا من برای خرید آپارتمان لوکس در منطقه بالای تهران یا شهرهای ساحلی ترکیه نیازه سریع پول دربیارم یا برای ادامه تحصیلم در خارج یا برای خرید ماشین شاسی بلند باید هر چه زودتر یک میلیارد دربیارم و برم رد کارم.
    فعالیت در بازار سرمایه یه شغل هست یه راه بزن در رو برای پول درآوردن خیلی سریع نیست بلکه یه شغلی هست که شما میتونید خیلی پول دار بشید ولی نه در کوتاه مدت بلکه اون پولی که در سایر مشاغل در بالای ده سال میشه دراورد در بازار سرمایه میشه در طی دو یا سه سال در آورد.
    نباید این ذهنیت در تازه وارد ها باشه که بیاییم در شش ماهه پول کلان در بیاریم و بعد فلنگ رو ببیندیم اتفاقا با این ذهیت وارد بشی پولتو رو دو دستی تقدیم بازار سرمایه خواهی کرد و با زیان خارج خواهی شد.
    ویرایش توسط orumbourse : 2020/02/28 در ساعت 09:56

حالا ما خودمون خرینگ رو در زیر 100 تومن روی 80 تومن بارها در مورد ارزندگیش مطلب زده ایم ولی قیمت 2200 تومن رو برای خرینگ گرون میدونیم.
    البته یه توضیحی در مورد سهامی که اخیرا گفتم گرونه بدم اینه که این سهام در این قیمت ها در اون فاکتورهایی که ما برای خرید در نظر گرفتیم قرار نمیگیرند چون من خودم سهمی رو برای بیست سی درصد سود نیمخرم برای حداقل 70-80 درصد سود میخرم وقتی سهام ارزشمدی هست که حداقل میتونند 100 درصد بالا برند من نمیرم سهمی بخرم که اما و اگر زیاد داره.
    حالا این سهام ممکنه بازم بالا برند ولی در لیست خرید ما قرار نمیگیرند.
    ویرایش توسط orumbourse : 2020/02/28 در ساعت 10:25

عضو فعال
    تشکر شده 2,133 بار در 570 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط بابک 52 نمایش پست ها

بررسی اثر فرمول جدید حجم مبنا بر بورس | لنگر سنگین قیمت کوچک‌ترهای بورس

بررسی اثر فرمول جدید حجم مبنا نیازمند بررسی دقیق‌تر است که احتمالا فردا در « دنیای بورس » با ارائه جداول به آن پرداخته خواهد شد.

اما به صورت کلی هدف از اجرای دستورالعمل جدید لنگر سنگین قیمتی برای شرکت‌های کوچک‌تر است.

به این ترتیب در بورس تهران هر چه شرکت کوچکتر باشد این تغییرات نسبت به قبل بیشتر حس خواهد شد.

در این خصوص حدود 125 شرکت بر اساس معاملات روز چهارشنبه بورس تهران با افزایش بیش از 10 برابری حجم مبنای روبرو خواهند شد.

برای مثال کدما که به قیمت بیش از 11 هزار تومان نیز رسیده است در معاملات چهارشنبه ارزش مبنا (حاصل از ضرب حجم مبنا در قیمتی معاملات لحظه‌ای سهم) حدود 130 میلیون تومان بود.

یعنی اگر 12 هزار سهم این شرکت در صف خرید عرضه می‌شد رشد قیمت پایانی به آخرین معاملات می‌رسید.

اما در شرایط کنونی و با قانون جدید باید حدود 5 میلیون سهم شرکت معامله شود تا دامنه نوسان قیمت پایانی و آخرین معامله با هم منطبق شود؛

به بیان ساده‌تر اگر 5 میلیون سهم کدما از روز دوشنبه در صف خرید معامله شود قیمت پایانی (مبنای روز بعد) معادل آخرین معامله یا قیمت صف خرید دوشنبه خواهد بود.

حال این‌که کلا کدما 30 میلیون سهم دارد و 5 میلیون سهم معادل بیش از 16 درصد از کل شرکت است.

بر این اساس لنگر سنگین قیمتی برای نمادهای کوچک در بورس تهران ایجاد می‌شود و امکان نوسان برای ‌آن‌ها دشوارتر از قبل خواهد شد.

البته باید به ارزش معاملات توجه داشت تا بتوان شدت اثر این فرمول جدید را بهتر درک کرد.

به نقد این موضوع در گزارش‌های آتی مفصل پرداخته خواهد شد/دنياي بورس

از دید این حقیر اجرایی شدن این قانون جدید حجم مبنا اتفاق بسیار بسیار عالی و خوبی هست .

دیگه سفته بازان نمی توانند به راحتی قیمت سهامی که تعدادشون کم هست ولی بنیادی نیستند را بالا ببرند و این سهمها هر روز مثبت کامل بخورند .

این قانون باید از سالها قبل اجرا می شد تا جلوی فساد و سفته بازی در بورس گرفته بشه و واقعا سهمهای بنیادی بتوانند راهشون رو از سهمهای درپیت که فقط با سفته بازی بالا می رفتند ، جدا کنند .

دولت کم کم دارع سر عقل میاد . از اونهایی که باید مالیات بگیره از خونه و ماشینهاشون می خواد بگیره ، از سفته بازی در بورس داره جلوگیری می کنه و کارهای بسیار خوب دیگه که باید از خیلی وقت پیش همه اینها اجرایی می شد .
    فردی که قیمت ماشینش بالای 2 میلیارد تومن هست برای چی نباید قیمت بنزین سوپر رو برای امثال ایشون 10 هزار تومن نکنند؟
    اصلا برای چی قیمت بنزین سوپر به این ارزونی هست در مقابل بنزین معمولی؟ اونی که پولداره براش مشکلی پیش نمیاد که بخواد 3500 تومن پول بنزین سوپر بده یا 10 هزار تومن ؟

ایشالله با اجرایی شدن این قانون سهامدارهای سهامهایی که بنیادی هستند و هنوز رشد آنچنانی نسبت به سهمهایی که با پول و سفته بازی قیمتشان بالا برده شده اند ، رشد خوبی خواهند کرد.

به نظر بنده خیلی ها از قبل از اجرایی شدن این قانون که از روز دوشنبه مورخ 1398.12.12 هست از این تیپ سهمهای غیربنیادی که قیمتشان سر به فلک کشیده خارج خواهند شد و در عوض پول خودشون رو به خرید سهمهای بنیادی اختصاص خواهند داد.

بنده هم با اینکه جریان نقدینگی به بورس بسیار بسیار عالی هست معتقدم که سخت بشه بازار منفی بشه ولی خود دولت الان داره این قانون رو وضع میکنه و به نظر من این قانون باعث میشه شاخص یه مقداری اصلاح کنه و به چند دلیل ذیل برای بازار شنبه مورخ 1398.12.10 حس خوبی ندارم :

1) اجرای قانون تغییر حجم مبنا و خروج بسیاری از سهامداران از سهامداری در اینگونه سهمها در بازار بورس و فرابورس

2) شیوع بیشتر بیماری کرونا در ایران و احتمال به قرنطینه شدن بعضی از شهرها و حتی قرنطینه شدن دام و طیور که در همین چند روز گذشته شاهد رشد قیمتی در آنها و همچنین میوه جات و غارت شدن محصولات از فروشگاههای شهروند و کوروش و دیگر فروشگاههای زنجیره ای دیگر در شهر تهران بودیم و تداوم بر تعطیلی مدارس و تدریس از راه دور و لغو کلیه پروازهای خارجی به ایران از شهر دبی و ترکیه و ... و قرنطینه شدن 14 روزه مسافران ایرانی به هنگام ورود به شهرهای خارجی

3) ریزش شدید بازارهای جهانی

4) کشته شدن 34 نظامی ارتش ترکیه در حمله هوایی روسیه / شورای امنیت ملی ترکیه به ریاست اردوغان تشکیل جلسه داد.

5) نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و احتیاج به دریافت پول توسط بسیاری از صندوها و سهامداران

6) تسویه اعتبارهای اخذ شده توسط سهامداران

7) رشد بیسابقه شاخص بورس نسبت به بازارهای موازی و امکان نیاز به اصلاح با توجه به وضع قانون جدید شاخص مبنا توسط خود دولت

8) عدم ثبت نام سهامداران جدید به دلیل شیوع بیماری کرونا به دستور مستقیم سازمان بورس به کارگزاریها و به سبب همین مورد عدم ورود پول بیشتر حتی توسط همین سهامداران جدید.

الان دوباره یه عده میان و میگن بابک 52 داره جو منفی میده !!

در حالیکه سجاد خان عزیز میدونه که من خودم تک سهم ولصنم هستم و فول سهم.

در هر صورت توصیه بنده خرید سهمهای رشد نکرده هست و جایگزینی سهمهای سفته بازی و غیر بنیادی با سهمهای بنیادی رشد نکرده.

در ضمن می خواستم یه تشکر ویژه هم بکنم از سجاد خان عزیز دوست بسیار بسیار عزیزم که واقعا نوشتم ایشان در هر وبسایتی موجب نعمت هست و من که به شخصه بسیار قدردان زحمات ایشان هستم و قطعا ایشان با تحلیل های عالی خود، حق بسیار زیادی به گردن هم سهامداران کشور ایران دارند . همگی برای سلامتی ایشان و خانواده محترمشان دعاگو هستیم . امیدوارم که به هر آرزویی که می خواهی برسی دوست خوبم

..............

جناب بابک عزیز..

در مورد کدما حجم مبنا از 12000 به حدود 500 هزار تا افزایش پیدا می کند یا 5 میلیون.

امکان دارد بیشتر توضیح بدهید.

با تشکر

10. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید محمدیان50 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 499 بار در 117 ارسال

با سلام جناب اروم بروس و خوشحالی از بابت بازگشتتون .. آیا امکانش هست تحلیل جدیدی از شکربن بزارید و روند آیندش رو چطور می بینید .. ممنون

12. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید babakkeshavarz از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (20) AIDIN90 آواتار ها
    تشکر شده 4,720 بار در 911 ارسال

چرا کسی درمورد گره معاملاتی چیزی نمیگه؟این قانون حجم مبنا بخواد اعمال بشه بعد ۵روز اگه شرکتی زیر ۵درصد حجم مبنا معامله بشه میره واس گره اما دوستان اصلا اشاره ای به این موضوع نکردن و این جالبه

14. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید AIDIN90 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)