صفحه 46 از 352 نخست ... 36434445464748495696146 ... آخرین
نمایش نتایج: از 451 به 460 از 3517

موضوع: تاپیک معاملاتی آماتور ها و فقیر فقرای بورسی

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

پاسخ : تاپیک معاملاتی آماتور ها و فقیر فقرای بورسی

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamk نمایش پست ها
    جناب حسنی عزیز ممنون که وقت گذاشتید
    بله دقیقا میدونم چی میگید. اتفاقا این کتاب رو گوش دادم و فایل صوتیش رو هم گوش دادم.بله تو اینترنت کتاب و منابع زیادی هست اما عمقی نیستند و در مورد بورس باید مطلبی که میخواهید یاد بگیرید حتما باید عمقی و خیلی ریزبینانه باشه تا بتونه کمک کنه
    یه پاراگراف به پست قبلی اضافه کردم که فکر کنم پاسخ سوالتون توش باشه.

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

جناب کریس خیلی از شما ممنونم که بهم توصیه کردید
    من هم اتفاقا از اینترنت خیلی چیزها دانلود کردم و نگاه کردم. سایت فراچارت تمام ویدیوهاش رو دانلود کردم و دیدم. از هر بحثی که بگید من یه چیزهایی درموردش میدونم. الیوت ، ایچیموکو، اندیکاتورها،بنیادی و.... همه چیز رو در موردش میدونم اما فقط در حد کم. یعنی دریایی از اطلاعات دارم اما در حد یک سانتی متر و این روش بدترین چیز هست تو بورس. باید یک چیز رو دنبالش باشم اما عمقی در حدی که دیگه توش به قول معروف خدا بشم!!
    حرف شما کاملا درست هست از اینترنت خیلی چیزها دانلود کردم و دیدم اما عمقی نیست و فایده نداره و وقتی هم عمقی نباشه اصلا به درد نمیخوره انگار که اصلا چیزی یاد نگرفتی و برای اینکه عمقی یاد بگیرم باید کلاس برم و فقط یک چیز درست و درمون رو پیگیر باشم.
    جناب کریس الان من به جناب Abad اطمینان کامل پیدا کردم که این دوستمون در بورس حرفه ای هستند و بسیار عالی عمل میکنن. خب باید تا میتونم ازشون استفاده کنم و ببینم کدوم راه رو برم که واقعا تهش به اون چیزی که میخوام میرسه(میخوام یکی بشم مثل دوستمون جناب Abad). که بتونم خودم بنیاد سهم ها را به دست بیارم و حتی به بقیه دوستان وآشناها کمک کنم در مورد خرید سهم که اونها هم بتونن از سرمایه ای که چندین ساله براش زحمت کشیدن استفاده کنن چون با این وضعیت پول تو بانک بمونه خیلی ظلمه خیلی.
    دوست عزیز عمقی هست اما امثال من و شما به دید سطحی نگاه می کنیم..
    اینکه شما از چندین اندیکاتور نام بردید..فکر می کنید که یاد گرفته اید..در حالی که چیزی یاد نگرفته اید...اصلا کلاس آموزشی هم بروید.همان چیزهایی که در کتاب و فیلمها هست بهتون می گن..
    الان جناب آباد بیشتر از دو سال هست که روی الیوت کار می کنه..دیشب گفت قبلا برام سخت بود فهمیدنش الان دیگه راحت می فهمم....یعنی اینکه هنوز بصورت حرفه ای در الیوت نرسیده..
    اینکه ما بریم دو صفحه در مورد اندیکاتور چیزی بخونیم که نشد یاد گرفتن..
    خودم را مثال می زنم..یه موقع می بینی 30 درصد سود کردم دیگه آموزش و یادگیری را ول می کنم..یه اعتماد بنفس کاذب در من بوجود میاد که دیگه خدای بورس هستم..اما بعدش گیج می شم نمی دونم چکار کنم...آن موقع می فهمم که هیچ چی از بورس نمی دانم...
    اولش هم گفتم در مورد خودم و تجربه خودم...اینکه همه این حرفها بهانه هست..

4. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا حسنی نمایش پست ها
    کتاب بابای پولدار بابای بی پول وصف حال شماست. وصف حال منم بود.
    وقت کردید بخونیدشبه گمونم انرژی خوبی بده به شما. فایل های صوتی ش هم هست توی اینترنت.
    در مورد بورس انقد کتابها و منابع رایگان توی نت هست که واقعا اصلا لزومی به کلاس رفتن و هزینه کردن وجود نداره، فقط باید آدم چهار پنج سال وقت بزاره و با صبر و شکیبایی جلو بره.

صحبت های دوستان رو که بخونید میبینید تقریبا تجربه همه یکسان بوده، خب پس سیستم همینه که هست پس شما دارید راه رو درست میرید. در مورد اطلاعات بورسی من فکر میکنم درستش همینه آدم در مورد همه چیز یکم بدونه ولی تو یه فیلدی حرفه ای باشه. پس تا اینجا هم راه رو درست رفتید و مونده حرفه ای شدن در یکی از حوزه ها که من تابلو خوانی رو پیشنهاد میکنم.
    جناب حسنی من فکر می کنم
    مشکل ماها فقط اینه که عجله داریم..دوست داریم زودتر یاد بگیریم..
    فکر می کنیم در زمان مطالعه بازار را ازدست میدیم..احساس می کنیم اول باید توی بورس پول در بیاریم..بعد که رکود شد بریم دنبال یادگیری..

6. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

جناب حسنی لطفا قسمت تابلو خانی را بصورت کلی بازترش کنید
    دید شما از تابلو خانی چیست؟
    اینکه خودتان با تابلو خانی نتیجه بهتری گرفتید نسبت به تکنیکال و بنیادی؟

8. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

جناب کریس خیلی از شما ممنونم که بهم توصیه کردید
    من هم اتفاقا از اینترنت خیلی چیزها دانلود کردم و نگاه کردم. سایت فراچارت تمام ویدیوهاش رو دانلود کردم و دیدم. از هر بحثی که بگید من یه چیزهایی درموردش میدونم. الیوت ، ایچیموکو، اندیکاتورها،بنیادی و.... همه چیز رو در موردش میدونم اما فقط در حد کم. یعنی دریایی از اطلاعات دارم اما در حد یک سانتی متر و این روش بدترین چیز هست تو بورس. باید یک چیز رو دنبالش باشم اما عمقی در حدی که دیگه توش به قول معروف خدا بشم!!
    حرف شما کاملا درست هست از اینترنت خیلی چیزها دانلود کردم و دیدم اما عمقی نیست و فایده نداره و وقتی هم عمقی نباشه اصلا به درد نمیخوره انگار که اصلا چیزی یاد نگرفتی و برای اینکه عمقی یاد بگیرم باید کلاس برم و فقط یک چیز درست و درمون رو پیگیر باشم.
    جناب کریس الان من به جناب Abad اطمینان کامل پیدا کردم که این دوستمون در بورس حرفه ای هستند و بسیار عالی عمل میکنن. خب باید تا میتونم ازشون استفاده کنم و ببینم کدوم راه رو برم که واقعا تهش به اون چیزی که میخوام میرسه(میخوام یکی بشم مثل دوستمون جناب Abad). که بتونم خودم بنیاد سهم ها را به دست بیارم و حتی به بقیه دوستان وآشناها کمک کنم در مورد خرید سهم که اونها هم بتونن از سرمایه ای که چندین ساله براش زحمت کشیدن استفاده کنن چون با این وضعیت پول تو بانک بمونه خیلی ظلمه خیلی.
    راستش قسمت مربوط به پدرتان را درک می کنم..پدر منم مثل پدر شماست البته ناراحتی که شما از پدرتان دارید در مقابل ناراحتی من یک به صد هم نمی شه
    اوضاع من خیلی بدتر از اینهاست

10. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

جناب حسنی عزیز ممنون که وقت گذاشتید
    بله دقیقا میدونم چی میگید. اتفاقا این کتاب رو گوش دادم و فایل صوتیش رو هم گوش دادم.بله تو اینترنت کتاب و منابع زیادی هست اما عمقی نیستند و در مورد بورس باید مطلبی که میخواهید یاد بگیرید حتما باید عمقی و خیلی ریزبینانه باشه تا بتونه کمک کنه
    ببین دوست عزیز..قرار نیست که هر چیزی عمقی باشد..آموزشش را میدهد..خودت باید به عمقش بروی
    بر فرض موجها در الیوت 5 موجی و سه موجهی نمی دانم رو به بالا و پایینش را آموزش میده..اما عمقش جایی هست که خودت روی نمودارها تحلیل کنی و خودت درش بیاری..
    اینجا میشه عمق
    نه اینکه فکر کنی بری کلاس آموزش و از صفر تا صدش را بهت بگن و راحت و ساده بتونی موج شماری کن...
    از هر کسی که کلاس آموزشی رفته بپرسی آنها هم میگن

12. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط کریس گاردنر نمایش پست ها
    جناب حسنی لطفا قسمت تابلو خانی را بصورت کلی بازترش کنید
    دید شما از تابلو خانی چیست؟
    اینکه خودتان با تابلو خانی نتیجه بهتری گرفتید نسبت به تکنیکال و بنیادی؟
    منظور همون روانشناسی بازار هست.
    به نظرم تحلیل فاندامنتال به درد من نمیخورد برای کارگزاری و حقوقی های بزرگ خوبه، به هر حال کلی وقت بزاری دیتا جمع کنی آنالیز کنی باید یه سرمایه درشتی هم پشتش باشه که موجه کنه این همه تلاش رو.

با تکنیکال هم شخصا نتونستم رابطه ای برقرار منم، همین الیوت رو نگاه کنید هر نموداری رو به ۵۰ شکل مختلف میسه تفسیرش کرد که احتمالا فقط یه تفسیرش درسته. یکم برای من سخت و پیچیده هستش درکش.

ولی روانشناسی بازار یعنی تجربه، هوش بالایی نمیخواد فقط کافیه وقت داشته باشی بشینی پای معاملات لحظه به لحظه دنبال کنی بازار رو در کنار همون دانش اندکی که از تکنیکال و فاندامنتال داری به نظر کار آدم رو بتونه به خوبی راه بندازه.

یه کتابی هست با عنوان سهام نخرید مگر با روانشناسی بازار که البته من نخوندمش ولی سرفصل هاش به نظرم جالب، نویسندش هم ایرانی هست و فکر کنم خرید اینترنتی و ارسال از طریقزپست هم داره برای شروع بد نباشه.

14. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 5,164 بار در 758 ارسال

سلام جناب غلام
    اگر در مورد سرمایه شما که فرمودید فاهواز خریدید
    وضرر کردید ...متاسف شدم....درست متوجه شده باشم
    شما هم مثل حقیر جز فقیر فقرای بورسی محاسبه میشوید
    پس به خانه خودت خوش اومدی
    من نمیدانم که استراتژی شما چیست
    نوسانگیری...میان مدت ....بلند مدت

چون گفتی که سرمایه ات کم است
    باید بدانی که تشکیل سبد با تعداد زیاد سهم برای شما خیلی سوداور نخواهد بود
    شما باید حس بویایی قوی داشته باشی
    ببینی اسمارت مانی...پول هوشمند به کدام سو میرود
    سهامی چون فولاد ومس ومعادن برای کسی که نمیخاد بازار رو دنبال کنه خوبه..بدرد پیرمردها مثل من میخوره
    ولی من نمیخرم من خیلی جسورانه سهم میخرم مانند جوان ۱۸ ساله..چون بازار را لحظه ایی دنبال میکنم
    اصلا شما نمیتونی در گردش حساب من یک روز پیدا کنی که معامله نکرده باشم
    حال من به مرور چند نکته کاربردی بهت میگم
    اول اینکه وقتی میخای سهمی بخری..اصلا کار یه بنیاد وتحلیل ندارم چون بلد نیستم
    تابلوی سهم رو مثل یک فیلم سینمایی که خیلی دوست داری نگاه کن
    دوم به قیمت روی تابلو بخند...چون برای اغوای ماست
    سوم دقت کن به سرانه خرید وفروش در روز
    برای روشن شدن برات مثال میزنم
    تعداد خریدار وفروشنده سهم درهاورد روز چهار شنبه رو ببین..نسبت خریدار به فروشنده خوب نیست

حال تاریخ۲۶ آبان سهم مرقام رو ببین
    تو سابقه نشون میده...سهم تا منفی ۸ هم دادند
    تعداد فروشنده۸۲ نفر ...خریدار۱۶۳ نفر که خوب نیست
    روز بعد ۲۷ آبان...تعداد فروشنده۴۳۷...خریدار ۲۲۲ این نسبت خوبه...شما مجاز به خریدی ومیتونستی بخری
    از فرداش نسبت خریدار به فروشنده بسیار جالب شدبه ترتیب برات مینویسم
    فروشنده ۸۳ نفر خریدار۶ نفر
    فروشنده۱۵۱ ....خریدار۲۲
    فروشنده۳۷۰ ...خریدار۷۸
    فروشنده ۳۱۱... خریدار۳۳
    فروشنده۲۶۲ نفر...خریدار۱۷ نفر
    روز بعد بالای ۱۱ درصد شرکت معامله شد
    این نمیتونه تنها فاکتور باشه ولی خیلی مهمه
    تو قسمت حقیقی حقوقی نشان میدهد
    اینو دنبال کن تا بعد

اینا رو تو کلاسا نمیگن

موفق باشید
    ویرایش توسط امیر محمد ۲ : 2019/12/06 در ساعت 16:08

16. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر محمد ۲ از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا حسنی نمایش پست ها
    منظور همون روانشناسی بازار هست.
    به نظرم تحلیل فاندامنتال به درد من نمیخورد برای کارگزاری و حقوقی های بزرگ خوبه، به هر حال کلی وقت بزاری دیتا جمع کنی آنالیز کنی باید یه سرمایه درشتی هم پشتش باشه که موجه کنه این همه تلاش رو.

با تکنیکال هم شخصا نتونستم رابطه ای برقرار منم، همین الیوت رو نگاه کنید هر نموداری رو به ۵۰ شکل مختلف میسه تفسیرش کرد که احتمالا فقط یه تفسیرش درسته. یکم برای من سخت و پیچیده هستش درکش.

ولی روانشناسی بازار یعنی تجربه، هوش بالایی نمیخواد فقط کافیه وقت داشته باشی بشینی پای معاملات لحظه به لحظه دنبال کنی بازار رو در کنار همون دانش اندکی که از تکنیکال و فاندامنتال داری به نظر کار آدم رو بتونه به خوبی راه بندازه.

یه کتابی هست با عنوان سهام نخرید مگر با روانشناسی بازار که البته من نخوندمش ولی سرفصل هاش به نظرم جالب، نویسندش هم ایرانی هست و فکر کنم خرید اینترنتی و ارسال از طریقزپست هم داره برای شروع بد نباشه.
    در تاپیک غیر بورسی هم پستی گذاشتم و از جناب محمد حسین هم سوال کردم که آیا این کار روانشناسی هست ایشان گفتند حس ششم هست..
    مثلا بنده 5 تا سهم را رصد می کنم..همه هم تکنیکالی خوب..اما یه حس عجیبی در من بوجود میاد که فلان سهم بهتر از 4 تای دیگر هست..احتمال بالا رفتن این سهم بیشتر هست..
    اما تکنیکالی یه چیز دیگه میگه...
    باور کنید سهمی که حس می کنم بالای خوبی داره..زودتر هم بالا میره
    اما فقط بیشتر از اینکه به حسم اعتماد کنم به تکنیکال و نظر سایرن اعتماد دارم..واین تاوان بدی برایم داشته

18. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,293 بار در 491 ارسال

از همه دوستان واقعا ممنونم که وقت گذاشتید و بهم توصیه هایی گفتید
    من هم دقیقا همین مشکل رو دارم که عمقی رو چطوری باید کار کنم و روی چی کار کنم که جناب حسنی گفتند روی تابلو خوانی بهتره
    من میخوام عمقی کار کنم اما نمیدونستم روی چه مبحثی. اتفاقا از سال 92 که اومدم تو بورس شروع کردم به یادگیری و همزمان هم تمرین میکردم و به قول جناب کریس روی نمودارها پیاده میکردم اما نمیدونستم الان که میخوام عمقی کار کنم چی رو باید شروع کنم؟ و از کجا شروع کنم؟
    چون میدونم که اگر یه مبحثی رو شروع کنم به عمقی کار کردن وسطاش متوجه میشم که ای بابا این مبحث رو دوس ندارم و نمیتونم باهاش کنار بیام. من به اخلاقیات خودم آشنا هستم چیزی رو که دوس نداشته باشم اصلا نمیتونم باهاش کنار بیام ولی امان از وقتی که یه بحثی رو دوس داشته باشم هر جا شده دنبالش رو میگیرم و اینکه حالا که میخوام هزینه کنم چه زمانی و چه پولی دنبال بحثی باشم که واقعا دوسش داشته باشم و فک میکنم تابلو خوانی یا تحلیل بنیادی چیزی باشه که دوسشون دارم

20. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)