صفحه 13 از 635 نخست ... 3101112131415162363113513 ... آخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 6349

موضوع: دورهمی چند نفره

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : نوشته‌های غیر بورسی ما بورسی‌ها

یک بخشی داریم در انجمنان که مخصوص گروه‌هاست:
    http://forums.boursy.com/group.php
    کلا یک جوری است.
    هر چند سال یک بار یک نفر سر می‌زند...
    زیاد کارایی نداشته. و البته گمان کنم خوب هم بوده که رو نیامده. چون انجمن چند تکه می‌شد اگر رشد می‌کرد.

جناب رهنما خیلی به این بخش از انجمن توجه می‌کردند...
    یادشان به خیر.
    (خیلی دوست داشتم ببینم جناب رهنما کارشان چه شد. جزء اولین نفراتی بودند که دنبال برنامه‌ی راز و انرژی مثبت فرستادن و کلا راه‌های (ذهنی/تصوری) موفقیت بودند.)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

آب کم جو
    تشنگی آور به دست
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یک چیزهایی اشتباه است.
    می‌دانی.
    ولی نمی‌توانی تغییر دهی.

اکنون هم من می‌دانم یک اشتباه بزرگی که دارم می‌کنم این است که می‌نشینم هر روز دارایی‌ام را محاسبه می‌کنم.
    صد در صد می‌دانم اشتباه است. (زمانی که می‌گیرد و احساس/انرژی اشتباهی که به آدم می‌دهد و ترس و طمع و عجله را تقویت می‌کند و و و) ولی درستش نکرده‌ام...

می‌خواهم درستش کنم.
    این هفته تلاش کنم دارایی‌ام را حساب نکنم.
    اگر شد این بازه‌ را به یک ماه گسترش دهم.
    «محمد حسین» هستم.

6. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

استاد پشوتن مشهوری‌نژاد می‌گفت:
    آخر هفته‌ها بیایید یک کاری کنید... شمع‌های هفتگی و نمودارهای هفتگی را بررسی کنید و بر اساس آن خطوط مهم هفته‌ی پیش‌ رو را رسم کنید. و در میان هفته بر اساس آنها داد و ستد کنید.
    البته ایشان برای فارکس این را می‌گفتند (که بسیار کوتاه‌مدتی است).
    ولی برای چیزهای دیگر هم قابل تعمیم است.

در بازار سهام. مثلا بیشینه میزان افت و رشد را مشخص کنیم. یا مثلا حمایت‌ها و مقاومت‌های هفتگی را مشخص کنیم.
    در مورد برنامه‌های پژوهشی شخصی‌ای که داریم. مثلا بگوییم این هفته از نقطه‌ی الف به نقطه‌ی ب می‌خواهم برسم و چالش مهم فلان است.
    در زندگی. در آغاز هر دوره. مثلا در آغاز سال یا در شب قدر. مسیرهای کلی‌ای که داریم را تبیین کنیم.
    «محمد حسین» هستم.

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,142 بار در 6,947 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    استاد پشوتن مشهوری‌نژاد می‌گفت:
    آخر هفته‌ها بیایید یک کاری کنید... شمع‌های هفتگی و نمودارهای هفتگی را بررسی کنید و بر اساس آن خطوط مهم هفته‌ی پیش‌ رو را رسم کنید. و در میان هفته بر اساس آنها داد و ستد کنید.
    البته ایشان برای فارکس این را می‌گفتند (که بسیار کوتاه‌مدتی است).
    ولی برای چیزهای دیگر هم قابل تعمیم است.

در بازار سهام. مثلا بیشینه میزان افت و رشد را مشخص کنیم. یا مثلا حمایت‌ها و مقاومت‌های هفتگی را مشخص کنیم.
    در مورد برنامه‌های پژوهشی شخصی‌ای که داریم. مثلا بگوییم این هفته از نقطه‌ی الف به نقطه‌ی ب می‌خواهم برسم و چالش مهم فلان است.
    در زندگی. در آغاز هر دوره. مثلا در آغاز سال یا در شب قدر. مسیرهای کلی‌ای که داریم را تبیین کنیم.
    جناب محمد حسین عزیز ...

کار کوتاه مدتی نمی تواند راه گشا باشد ...
    دید کلان در متغیر ها ....و روندهای کلان بعلاوه دید معاملاتی میان مدت و بلند مدت ....انتخاب سهم بنیادی که بنیادش در حال تحول است ...و بعد صبر ...بین راه کمی بازی ...
    یعنی در بین راه هم اگر بتوانیم نوسان هم بگیریم عالی ...
    مثال من از حدود 250 با ساروم هستم ... تا حدود 900 بالا امد .... میانگین خریدم 400 است .
    فرضا اگر 2 سهم خریده ام یکی را هم فروخته ام ...
    و با ساروم ادامه خواهم داد ....
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

10. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها
    جناب محمد حسین عزیز ...

کار کوتاه مدتی نمی تواند راه گشا باشد ...
    دید کلان در متغیر ها ....و روندهای کلان بعلاوه دید معاملاتی میان مدت و بلند مدت ....انتخاب سهم بنیادی که بنیادش در حال تحول است ...و بعد صبر ...بین راه کمی بازی ...
    یعنی در بین راه هم اگر بتوانیم نوسان هم بگیریم عالی ...
    مثال من از حدود 250 با ساروم هستم ... تا حدود 900 بالا امد .... میانگین خریدم 400 است .
    فرضا اگر 2 سهم خریده ام یکی را هم فروخته ام ...
    و با ساروم ادامه خواهم داد ....
    سلام بر آباد عزیز.
    خیلی عزیزی.

(البته مورد بالا که کلی بود. یعنی طرح نقشه‌ی کلی برای مسیری که در آن هستیم... ولی در مورد خود کوتاه مدت و بلند مدت کار کردن...)
    ببینید...
    خیلی جای بحث و مناقشه هست. برای همین من نمی‌خواهم زیاد به این موضوع بپردازم.
    ۱- شاید عملکرد شما خوب بوده باشد. یعنی ربطی به بلند مدت بودن نداشته باشد. به شما ربط داشته باشد. و شما اگر کوتاه مدت کار می‌کردید هم باز هم بازدهی بالایی داشتید.
    ۲- شما از بازی و نوسان‌گیری هم گفتید... عملا در هنگام سنجش این بخش را باید کنار گذاشت. مگر اینکه سه حالت را با هم بخواهیم بسنجیم: بلند مدت - کوتاه‌مدت - ترکیبی. اگر منظور شما حالت ترکیبی باشد (نه به‌عنوان بازی کنار کار اصلی و سالاد کنار غذا)، بسیار عالی، من هم در حقیقت با ترکیبی موافقم. ولی اگر منظور بلند مدت باشد باید قشنگ این بخش را کنار بگذاریم و ببینیم بدون این بازدهی شما چقدر بوده.
    ۳- بازدهی را باید در کل سبد شما و دیگر بنیادی‌کاران و بلندمدت‌کاران در مجموع دید. یعنی دست کم باید ۲۰۰ نمونه‌ی آماری از سودهای بنیادی‌کارها در اختیار داشت و دید در مجموع بازدهی چند درصد بوده. چرا این را می‌گویم؟ برای اینکه هر روشی معمولا متناسب با یک دوره است. یک دوره دوره‌ی رونق کارهای بنیادی‌کارهاست و یک دوره نموداری‌کارها. یک دوره کوتاه مدت خوب پاسخ می‌دهد و یک دوره بلند مدت... به خصوص از اکنون که احتمالش هست یک دوره‌ی اصلاح دو سه ماهه داشته باشیم (حالا اگر اکنون نبود کلی منظورم هست، یعنی در زمان دولت اصلاحات!) احتمالا بازدهی بلند‌مدت‌کارها کمتر خواهد شد. باید در مجموع دید عملکردها چگونه است.

متاسفانه نمی‌رسم زیاد این بحث را ریشه‌ای قشنگ دنبال کنم...
    خیلی از موارد گفته شده...
    اول و آخر هر کسی یک روحیه‌ای دارد و یک راهبرد به او می‌خورد.
    و اول و آخر هم تقریبا هر راهبردی جواب خوبی دارد! به قدرت این را می‌گویم. کوتاه مدت و بلند مدت و بنیادی و روانشناسی و نموداری و هوش‌مصنوعی و ... هر راهی بالاخره (اگر طرف در آن خوب پیش برود) نتیجه دارد. مانند شاخه‌های درسی/کاری است. در پزشکی اگر یک نفر خوب پیش برود می‌تواند نتیجه‌ بگیرد... در مکانیک هم همین‌جور... در نجاری هم همین‌جور... در خلبانی هم همین‌جور... حالا ممکن است بگوییم پزشکی عموما بهتر است... ولی ای بسا همین پزشکی دو روز دیگر از رونق بیافتد و یک رشته‌ی دیگر رو بیاید... ای بسا نجاری یک زمانی رو بیاید... ای بسا همین اکنون نجاری باشد که از تمام پزشکان درآمدش بهتر باشد و گالری بزند و کارهایش را دانه‌ای صد میلیون بخرند ببرند...
    همین اکنون مثلا... دلقک بازی و سلیبریتی اینستا شدن گویا درآمد خوبی دارد... چه کسی فکرش را می‌کرد؟ طرف مسخره‌بازی در بیاورد و ترکیبی بزند و به او پول بدهد... یا راه بیافتد برود غذا تست کند و پول هم به او بدهند و از چند تا دکتر هم بهتر کار کند...
    می‌خواستم سخن را کوتاه کنم بدتر دراز شد.

فقط این را هم اشاره کنم... که من هم بنیادی‌کاری و بلندمدت‌کار کردن را در برنامه‌های خودم دارم. (فهرست کارها). ولی بیشتر دنبال این کوتاه‌مدت‌ کار کردن هستم چرا که ۱- درآمد پایدار و ملایمی دارد و در هر بازاری یک آب باریکه‌ای است. و من که می‌خواهم از این راه امرار معاش کنم... ۲- تخصص‌هایی که دارم و پیدا کرده‌ام متناسب با این است/شده و نمی‌خواهم از این شاخه به آن شاخه بپرم ۳- کوتاه‌مدت اگر خوب پردازش/پرداخته شود به مراتب بیشتر از بلند مدتی که خوب پرداخته شده است بازدهی دارد.
    ۴- این را هم بیافزایم که پیرو آن موضوع اشاره شده در بالا (در مورد داشتن جامعه‌ی آماری بزرگتر)... کوتاه‌مدت کار کردن و با نمودار کار کردن (حالا هر نموداری) قدرت سنجش راهبرد را افزایش می‌دهد. یعنی شما بهتر می‌توانی بسنجی و بدانی راهبردت چقدر کارایی دارد.
    البته این موارد را بارها گفته‌ایم و شنیده‌ایم (شنفته‌ایم!) و پاسخ‌هایی که به اینها هست را هم شنیده‌ایم و بررسی کرده‌ایم... اما یک نکته‌ای که اکنون به ذهنم رسید این است که: هر چقدر من نوعی از سوی بلند مدت به سوی کوتاه‌مدت حرکت کنم بازدهی‌ام از بازدهی بازار دورتر و به بازدهی خودم نزدیک‌تر می‌شود. این به خاطر بیشتر شدن شمار گزینش‌هاست. خلاصه بخواهم شرح دهم: من اگر در سال سه بار خرید و فروش (گزینش) داشته باشم و هر بار سهامداری‌ام دو ماه طول بکشد، بالتبع منفی‌ها و مثبت‌هایی که در این دو ماه روی نماد هست را همه از آن خود می‌کنم. ولی اگر این دو ماه بشود یک هفته، من به صورت گزینشی‌تری بازه‌ها را انتخاب کرده‌ام. و میزان درستی گزینش من بیشتر در میزان سود من تاثیرگذار خواهد بود. (حرکت بیشتر از سوی بازدهی بازار به بازدهی خودم/سامانه‌ام/راهبردم)
    یا علی.
    «محمد حسین» هستم.

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اوووووووفففففففف....
    خسته شدم دیگر...

خیلی کار می‌کنم...

خودم را الکی اذیت دارم می‌کنم...

خدا کند حالا این همه کاری که می‌کنم نتیجه داشته باشد...

البته امیدوارم.

تصمیم داشتم دیگر غر زدن را کنار بگذارم... و الحمدلله از وقتی که آن ویدیوی زیبا را دیدم که مضمونش این بود که : الحمد لله، الحمدلله یک مقدار روحیه گرفته‌ام.
    «محمد حسین» هستم.

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

روزهای تعطیل را بیشتر دوست دارم.

والا بوخودا...

روزهای کاری چیست دیگر؟ صبح تا ظهر می‌نشینی پای نمایشگر (monitor) و همین‌جور الکی نگاه می‌کنی یک سری سفارش خرید از این ور گذاشتند و یک سری از آن ور... آخرش چه؟ هیچ...
    «محمد حسین» هستم.

16. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در تلگرام یک ویدیو دارد دست به دست دارد می‌شود (در گروه‌های بورسی) که از صبح که دیدمش همین‌جور دارم به آن می‌خندم...
    حتما دیده‌اید...
    پنج‌تا شرکت‌کننده‌ی ژاپنی هستند که دارند در چالش چه کسی می‌تواند از پله‌های لیز بالا برود مسابقه می‌دهند.
    طبق قانون مورفی دقیقا حکم سهام ما را دارد...

بیا... پیدایش کردم:
    https://www.aparat.com/v/Y9TLV/%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87_%DA%98%D8%A7% D9%BE%D9%86%DB%8C_%D8%AE%D9%86%D8%AF%D9%87_%D8%AF% D8%A7%D8%B1%3A_%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%8 1%D8%AA%D9%86_%D8%A7%D8%B2_%D9%BE%D9%84%D9%87_%D9% 87%D8%A7%DB%8C_%D9%84%DB%8C%D8%B2

من احتمالا آن شرکت کننده‌ی زرد هستم.
    باحالش می‌دانی کجاست؟؟؟ دقیقا آنجا که پایش را باز می‌کند دو بار از لای پایش رد شوند!

آنجایش هم که قرمزه از آن بالا می‌افتد هم باحال است... از اولش هم که شبیه میمون بالا می‌روند کلی کرکر خنده است...

عالی! بیست! درجه یک! روحیه دادند به‌مان... دمشان گرم!

«محمد حسین» هستم.

18. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

یک معما:
    یک شخصی کلکسیون سکه های عتیقه جمع آوری می کرده، بعد ی نفر میاد پیشش ی سکه بهش میده برای فروش، این کلکسیونره هم سکه رو بررسی میکنه، ی طرف سکه عکس ی پادشاهی بوده، و آن طرف هم سال ضرب سکه درج شده بود 534 قبل از میلاد، بعد کلکسیونره زنگ میزنه پلیس بیان طرفو دستگیر کنن، علت چه بوده؟

راسی آقا محمد حسین بنظرتون شرکت ها در شش ماهه دوم سود ده خواهند بود؟ در شش ماه اول 99 چطور؟ البته میدانم بنیادی نیستین، ولی همینجوری بخواین بررسی کنید؟! بجز محصولات غذایی که از اول سال هر روز گران تر می شوند، تقریبا خیلی از اجناس مخصوصا آن هایی که با واردات و دلار دخیل هستن افت قیمت داشتن و بعضا کارخانه ها با تخفیف می فروشند.
    مشکل دلار هم که از امارات بود رفع شده، دلار بر اساس نقدینگی هم که 10 هزارتومان هست، گویا قراره دارو و غذا هم تحریم هایش برداشته شود، شاید فاز اولیه رفع تحریم ها هست، نظرتان چیست؟

20. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 21 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 21 مهمان ها)