صفحه 146 از 635 نخست ... 4696136143144145146147148149156196246 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,451 به 1,460 از 6349

موضوع: دورهمی چند نفره

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

پاسخ : نوشته‌های غیر بورسی ما بورسی‌ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    یک ضرب‌المثل جا افتاده اخیرا بین بورسی‌ها (بورسی‌ها که نه... کانال‌داران بورسی‌ها) که می‌گویند با نوسان‌گیری به جایی نمی‌توان رسید.
    این حرف درست است یا نه؟
    به نظرم نه فقط در بورس، در تمام بازارهای مالی فقط با نوسان گیری و آربیتراژ از بازارها هست که میشه ثروتمند شد.

مختصات بازارها در ایران رو نگاه کنید، تمامی بازار ها در بلند مدت نرخ رشد برابر و تقریبا مشابه تورم دارن، سپرده بانکی، املاک، دلار، طلا و حتی میانگین واقعی سودی که میشه با سهامداری بلند مدت از بازار بورس برد (نه صرفا رشد شاخص) تقریبا در بازه های بلند مدت ۴ و ۵ ساله برابره.

تنها چیزی که اختلاف معنا دار ایجاد میکنه زمان رشد بازار هاست، مثلا دلار وطلا معمولا ۶،۷ سال یکبار یه جهش بزرگ اما یک باره میکنه، بعدش رشد کالاها، رشد بورس، رشد املاک. جنس رشد سپرده اما متفاوته رشد کم اما پیوسته.

اصلا راز ثروتمند شدن در همین نوسان گیری و جهش از بازاری به بازار دیگست، که البته نوسان گیری از بازارها کار سخت و احتیاج به سرمایه بالا داره و کار هر کسی نیست. امثال ترامپ هم همینطوری میلیاردر شدن دیگه از املاک به بورس، از بورس به طلا و همینطور طی کردن این چرخه ها و ورود و خروج در زمان درست.

واسه ما که سرمایه کوچکی داریم و فقط تو یه بازار میتونیم فعالیت کنیم حالا یا بورس یا دلار یا هر چی هدف باید همین نوسان گیری باشه.

کانالها هم که میگن سرمایه گذاری بلند مدت چون اصلا دانش و توان نوسان گیری رو ندارن، نوسان گیری احتیاج به ارایه سیگنال فروش در کنار سیگنال خرید داره که مسئولیت و جسارت بالایی رو میطلبه. بیان کلیات اما راحته و مسئولیت خاصی هم نداره، نمونش کانال جناب ادیب که حدود ده تا موضوع کلی و البته صحیح رو الان ۳ ساله در قالب پست های مختلف ارایه میده. خوندنش ضرری نداره اما بعد یه مدت دیگه سود خاصی هم نداره مطالعه مطالب تکراری

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

جناب محمد حسین عزیز
    جایی یا صرافی معتبری در ایران وجود دارد برای خرید و فروش ارز دیجیتالی؟

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

بلی. نوسان‌گیری که درست است. تنها راه است. البته بیشتر منظور زمان بود. زمان نوسان‌گیری. مثلا یک نفر نوسان‌های یک شش‌ماهه می‌گیرد و یک نفر یک ساله و یک نفر یک روزه.
    (یک نفر هم متغیر؟ بعدا در این زمینه نکته‌ای را خدمت دوستان می‌گویم.)
    ===================
    کانال‌های تلگرامی گمان کنم بیشتر از این خاطر زیاد با نوسان‌گیری موافق نیستند چون از خراب شدن وضع سهام خودشان می‌ترسند!
    مانند اینهایی که می‌گویند نترسید نلرزید ما همه با هم هستیم... بعد خودشان جلوتر از همه پشت دیگران را خالی می‌کنند.
    اینها هم این‌گونه می‌گویند که کسی جلوتر از آنها نفروشد و روند نمودار سهامشان خراب نشود. (که البته اگر یک نفر بلد باشد دیگر چه کار به این و آن دارد؟ ببین اگر آن که دارد زودتر از تو نوسان می‌گیرد کارش اشتباه است تو سهامش را بخر. اگر کارش درست است تو هم با او یا اصلا زودتر از او بفروش.)
    ===================
    TseClient چشم نخورد درست شد.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط کریس گاردنر نمایش پست ها
    جناب محمد حسین عزیز
    جایی یا صرافی معتبری در ایران وجود دارد برای خرید و فروش ارز دیجیتالی؟
    اصلا اطلاع ندارم.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    آره بهم گفتید. حتی تو پی وی بهم نوشتید خواهش می کنم از این سهم بیا بیرون
    اما گوش نکردم.
    اشکال نداره دیگه برادر کریس
    تجربه شد.
    ولی باید یاد بگیرم به جای تجربه کردن از تجربه دیگران استفاده کنم.
    مهم نیست این سهم از فردا رشد کنه یا نکنه..
    مهم اینه حرف اون روز شما کاملا درست بود
    سه ماه 50 تومن پولم تو این سهم بی سود موند.
    برادر کریس را چقدر باحال آمدید!
    آدم یاد این تشکیلات سیاسی می‌افتد.
    ============
    تعصب داشتن که بد است. این جای خود.
    ولی یک تعصب معکوسی هم وجود دارد. این را هم نباید داشت.
    یک نمادی که به آدم زیان می‌رساند یا سود نمی‌رساند باعث می‌شود تا یک مدت آدم نسبت به آن بدبین باشد. دیگر سراغش را نگیرد. (همین‌جور نمادی که به آدم یک سود تپل رسانده! آدم تا یک مدت دیگر سراغش نمی‌رود!)
    این اشتباه است.
    اتفاقا آدم چون یک مدت روی آن نماد بوده با شرایطش بیشتر آشنایی دارد و نسبت به دیگران هم‌رده‌ی خودش یک درجه بهتر آن را درک می‌کند و اگر آن نماد بخواهد در آینده سود برساند آدم چرا استفاده نکند؟
    =====================
    چقدر کار خوبی است که در چنین مواقعی آدم یک بار همه چیز را مرور کند.
    من برای چه وارد این نماد شدم؟ (دلایلم چه‌ها بود؟)
    چرا خارج نشدم در فلان روز؟ بعد برای چه نگه داشتم؟
    کارهایم درست بود؟ اشتباه بود؟ چرا اشتباه/درست بود؟ آیا بار دیگر چنین الگویی را دیدم باید بخرم/بفروشم؟
    خیلی کمک‌کننده‌ است.
    «محمد حسین» هستم.

10. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,293 بار در 491 ارسال

آقا محمد حسین عزیز اگر هنوز تی اس ای کلاینتتون درست نشده تو قسمت تنظیمات برید و اونجا که نوشته تنظیمات پیش فرض رو یک بار کلیک کنید تا تی اس ای کلاینت رفرش بشه و دوباره اطلاعات بگیرید

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,135 بار در 5,478 ارسال

برادر کریس را چقدر باحال آمدید!
    آدم یاد این تشکیلات سیاسی می‌افتد.
    ============
    تعصب داشتن که بد است. این جای خود.
    ولی یک تعصب معکوسی هم وجود دارد. این را هم نباید داشت.
    یک نمادی که به آدم زیان می‌رساند یا سود نمی‌رساند باعث می‌شود تا یک مدت آدم نسبت به آن بدبین باشد. دیگر سراغش را نگیرد. (همین‌جور نمادی که به آدم یک سود تپل رسانده! آدم تا یک مدت دیگر سراغش نمی‌رود!)
    این اشتباه است.
    اتفاقا آدم چون یک مدت روی آن نماد بوده با شرایطش بیشتر آشنایی دارد و نسبت به دیگران هم‌رده‌ی خودش یک درجه بهتر آن را درک می‌کند و اگر آن نماد بخواهد در آینده سود برساند آدم چرا استفاده نکند؟
    =====================
    چقدر کار خوبی است که در چنین مواقعی آدم یک بار همه چیز را مرور کند.
    من برای چه وارد این نماد شدم؟ (دلایلم چه‌ها بود؟)
    چرا خارج نشدم در فلان روز؟ بعد برای چه نگه داشتم؟
    کارهایم درست بود؟ اشتباه بود؟ چرا اشتباه/درست بود؟ آیا بار دیگر چنین الگویی را دیدم باید بخرم/بفروشم؟
    خیلی کمک‌کننده‌ است.
    برادر کریس: از بس جناب کریس مهربان و از این مدل ترک های با غیرت هستن (هر چند مدل مردونگی و غیرتشون شبیه کردهاست. یه تعدادی از کردها تو دانشگامون این مدلی بودند. یه غیرت زیبایی روی خانوم های سرزمینشان داشتند. از اون مدل ها که آدم خیلی دوست دارد. )
    ایشون هم این مدلی هستند حس میکنم مثه برادری که مواظب خواهرشون هستند.
    مرسی جناب محمدحسین
    شما تحلیل گر فوق العاده ای هستید.
    چه در بورس و چه در زندگی
    و البته کمی خشک و جدی و گاهی غیرانعطاف پذیر
    اون اخریا رو واسه این که گفتم سهم معرفی کنید نکردید گفتم
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamk نمایش پست ها
    آقا محمد حسین عزیز اگر هنوز تی اس ای کلاینتتون درست نشده تو قسمت تنظیمات برید و اونجا که نوشته تنظیمات پیش فرض رو یک بار کلیک کنید تا تی اس ای کلاینت رفرش بشه و دوباره اطلاعات بگیرید
    سلام.
    نه. ممنون.
    درست شد.
    «محمد حسین» هستم.

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

بلی. نوسان‌گیری که درست است. تنها راه است. البته بیشتر منظور زمان بود. زمان نوسان‌گیری. مثلا یک نفر نوسان‌های یک شش‌ماهه می‌گیرد و یک نفر یک ساله و یک نفر یک روزه.
    (یک نفر هم متغیر؟ بعدا در این زمینه نکته‌ای را خدمت دوستان می‌گویم.)
    ===================
    کانال‌های تلگرامی گمان کنم بیشتر از این خاطر زیاد با نوسان‌گیری موافق نیستند چون از خراب شدن وضع سهام خودشان می‌ترسند!
    مانند اینهایی که می‌گویند نترسید نلرزید ما همه با هم هستیم... بعد خودشان جلوتر از همه پشت دیگران را خالی می‌کنند.
    اینها هم این‌گونه می‌گویند که کسی جلوتر از آنها نفروشد و روند نمودار سهامشان خراب نشود. (که البته اگر یک نفر بلد باشد دیگر چه کار به این و آن دارد؟ ببین اگر آن که دارد زودتر از تو نوسان می‌گیرد کارش اشتباه است تو سهامش را بخر. اگر کارش درست است تو هم با او یا اصلا زودتر از او بفروش.)
    ===================
    TseClient چشم نخورد درست شد.
    هر کسی به نگر من باید زمان نوسان‌گیری خودش را بشناسد و روی یک زمان مهارت پیدا کند.
    مهمترین چیز و نخستین چیز هدف است. هدف من چیست؟
    البته که هدف همه‌مان پول در آوردن است... ولی جزئیات؟
    من می‌خواهم چند روزه از یک داد و ستد خارج شوم و آن را ببندمش؟
    در هر دوره چند درصد می‌خواهم بگیرم؟

خوب... البته... بیشتر ما می‌گوییم: حالا هرچقدر که شد...
    یک مقدار درست هم هست... یعنی از یک جنبه‌ای یک مقدار درست هم شاید باشد... ولی خوب... هدف‌گذاری ما روی چیست؟

ببینید... دو نوع تغییر (متغیر/انعطاف/منعطف) داریم.
    یکی این است که من در راهبردم می‌گویم فلان روز نگهداری و به شرط بهمان به تعداد روزهای نگهداری می‌تواند افزوده گردد.
    یک حالت دیگر هم این است که من در راهبردم چیزی در این خصوص ندارم و با باد این ور و آن ور می‌شوم.
    حالت نخست دیدن تغییرات در راهبرد است (داشتن یک راهبرد منعطف) و حالت دوم تغییر دادن خود راهبرد است یا اصلا نداشتن راهبرد.
    بیشتر ما نخستین را می‌خواهیم و دومی را در عمل پیاده می‌کنیم.

نمونه‌های دومی:
    مثلا من به قصد سهامداری یک ساله وارد فلان نماد می‌شوم ولی با تغییرات سیاسی شدید که روی بورس تاثیر می‌گذارد (می‌ترسم و) می‌فروشم. بعد با خودم می‌گویم من این کار را کردم که از افت موقت جلوگیری کنم. بعد هم دیگر نمی‌آیم همین را مقداری بالاتر یا پایین‌تر (زمانی که خطر سیاسی برطرف شد) دوباره بگذارمش سر جایش. آخر معلوم نشد که من کوتاه‌مدت کار کن هستم؟ بلند مدت کارکن هستم؟ ترکیبی می‌زنم؟ چه کاره حسنم؟
    یا اینکه من کلا کوتاه‌مدت کار می‌کنم ولی زمانی که می‌خواهم بخرم می‌روم به نشانه‌های تاثیر بلند مدت توجه می‌کنم. مثلا وضع بنیادی یا نشانگرهای بلند مدت. زمانی که موقع فروش است باز کوتاه‌مدت می‌گوید بفروش! ولی من می‌روم به متغیرهای بلند مدت و میان‌مدت توجه می‌کنم و نمی‌فروشم. همین که یک مقدار آمد پایین دوباره می‌روم به متغیرهای کوتاه مدت توجه می‌کنم و می‌فروشم. (کلا معلوم نیست با خودم چند چند هستم.)
    .
    .
    .
    اما از آنجا که بحث بدون جمع‌بندی و نتیجه‌گیری هیچ فایده‌ای ندارد... بگذارید جمع‌بندی-نتیجه‌گیری کنیم.
    نتیجه چه می‌تواند باشد؟
    اینکه بیاییم راهبردمان را بنویسیم. (صد بار گفتم.). (هرچه شد. شد. مهم خود حرکت است. این که در آغاز یک چیزی بنویسیم و بعد هی اصلاحش کنیم.)
    «محمد حسین» هستم.

18. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یکی از کارهایی که بد نیست پیش از هر دوره (برای کوتاه‌مدت‌کارها: هرشب) آدم انجام دهد این است که بنشیند یک وصفی از نمادهای درون سبدش یا آنهایی که می‌خواهد بخرد بنویسد.
    مانند اینکه من به فلان نماد فلان حس را دارم. (حالا یا با دلیل. نتوانستیم اصلا بدون دلیل.)
    یا تصمیم‌هایی که درباره‌ی آن دارد را بنویسد. مانند اینکه من منتظرم رشد کوتاه‌مدتش تمام شود بفروشمش. یا اینکه این افت‌ها مهم نیست، تا زمانی که از فلان رقم پایین‌تر نیامده با آن هستم. یا اینکه هدفش فلان است. همین.
    «محمد حسین» هستم.

20. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 18 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 18 مهمان ها)