صفحه 236 از 635 نخست ... 136186226233234235236237238239246286336 ... آخرین
نمایش نتایج: از 2,351 به 2,360 از 6349

موضوع: دورهمی چند نفره

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

پاسخ : نوشته‌های غیر بورسی ما بورسی‌ها

سلام اقا محمد حسین
    این نقشه یک ماهه بازار هست. بنظرتان سهم خوب از چه جنسی بوده اند در یکماه گذشته و سهم های بد از چه جنسی ؟
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    سلام اقا محمد حسین
    این نقشه یک ماهه بازار هست. بنظرتان سهم خوب از چه جنسی بوده اند در یکماه گذشته و سهم های بد از چه جنسی ؟
    یک ماه را مطمئنید؟ آخر خیلی درصدها بالاست. من گمان می‌کردم بیشتر باید زیر صفر باشند. به خصوص با توجه به افت سنگینی که داشتیم.
    ==========
    درصد‌ها درست است؟ (برای کجاست؟)
    شبندر و فولاد را که من نگاه کردم دیدم اشتباه است. که البته احتمالا جریان اینها این است که افزایش سرمایه دادند یا سود تقسیم کرده‌اند.
    ================
    خیلی عالی بوده بازار با این اوصاف.
    دارم نگاه می‌کنم می‌بینم تفاوت زیادی وجود نداشته انگار بین نمادهای بزرگ و کوچک و بنیادی و غیر بنیادی.

بگذارید ببینم:

چیز خاصی به ذهنم نمی‌رسد.
    فقط اینکه انگار نمادهای کوچک رشدشان کمتر بوده. (چون کوچک هستند تو نقشه نمی‌توان دید.)
    و گروه‌های کوچک هم انگار وضعشان مقداری بدتر بوده تا گروه‌های بزرگ. به خصوص آنهایی که رشد زیادی داشته‌اند.
    مثلا این غذا است:
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط trojan نمایش پست ها
    سلام و عرض ارادت

گفتگويمان خيلي خوب پيش رفت . هر چند كه ميدانم براي خيلي از دوستان خسته كننده بود اما به شخصه لذت بردم و از مطالبتان استفاده كردم . هم بنده و هم شما تقريبا آنچه مي انديشيديم را به ديگري منتقل كرديم . طبيعتا در برخي از نقاط اشتراك نظر داريم و در برخي ديگر خير .

ببخشید دیر و کوتاه می‌خواهم پاسخ بدهم. (چون مسئله طولانی شد مجبوریم.)
    در مورد مقدمه اي كه در خصوص يقين و شك و احتمال مرقوم فرموديد بايد عرض كنم اين امر خيلي نسبي است . مخصوصا اگر موضوع مورد اختلاف يك موضوع ذهني باشد و نه عيني .
    نسبی نیست. اصلا چیزی که گفتم موضوعی نیست که نسبیت بردار باشد.
    به عنوان مثال اگر يك مسلمان با يك مسيحي در مورد خداوند و ادله وجودي او وارد بحث شوند ، چون هر دو خداوند را يك موجود عيني مي پندارند ، در مباني با هم به اختلاف نظر نخواهند رسيد ولي اگر يك مسلمان با يك ماده گرا وارد بحث شود چون مسلمان خداوند را عيني مي داند و ماده گرا خداوند را موجودي ساخته ذهن ، هيچگاه دلايل فرد مسلمان براي فرد ماده گرا قابل قبول و اثبات نيست و بر عكس . در اينجا هردو طرف بحث با يقين صحبت مي كنند . اولي يقين دارد خداوند حي و حاضر است و دومي يقين دارد خداوند موجودي ساخته و پرداخته ذهن است و وجود حقيقي ندارد . (اين فقط يك مثال است) .
    مثال کاملا درست است.
    پس در مورد مسايل ذهني صحبت از يقين فايده اي نخواهد داشت .
    پس، اشتباه است. دلیل و نتیجه (مثالی که پیش از پس آوردید با نتیجه‌گیری) سنخیت ندارند.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در مورد وقايع سياسي و رفتار رسانه ها در پوشش خبري و تحليلي از اين وقايع هم اين گونه است . فقط زماني شما مي تواني با يقين در مورد يك خبر سياسي صحبت كني كه خودت يا جريان نزديك به شما آن خبر و آن واقعه سياسي را رقم زده باشي . در غير آن صورت فقط مي تواني با در نظر گرفتن خبرها ، واكنش ها و موضع گيري طرفين ، نتايج و ... به يك تحليل برسي و طبيعتا اين تحليل مي تواند كاملا و يا تا حدي به واقعيت نزديك باشد و شايد كاملا غير واقعي باشد .
    اينكه كسي بگويد من به يك رسانه اطمينان دارم و چون اعلام كرده اين واقعه اين گونه بوده پس من با يقين مي پذيرم با عرض پوزش از ديد من ساده لوحي است .
    این درست است.
    از ديد بنده :
    اولا هيچ رسانه مستقلي در دنيا وجود ندارد . شايد در برخي از كشورها برخي رسانه ها تا حدي استقلال خبري و تحليلي را داشته باشند اما در بيشتر نقاط دنيا رسانه ها وابسته به جريانهاي قدرت هستند . اين موضوع در كشور ما ايران در بدترين حالت خودش قرار دارد . يعني تقريبا تمامي رسانه هاي ايراني وابستگي 100 درصدي به قدرت حاكمه دارند و به هيچ عنوان نمي شود به اخبار آنها مطئن بود . نمونه اخير را همگان با گوشت و پوست لمس كردند (هواپيماي اكرايني) .
    در مورد سقوط هواپيما اين نكته را هم به عنوان شاهد حرفهايم اضافه كنم كه تنها كسي كه از همان ابتدا مي دانست و با يقين 100 درصد مي دانست كه علت سقوط چه بوده است خود فرماندهي هوا و فضاي سپاه بود چون يكي از زير مجموعه هايش اين موضوع را رقم زده بود پس با يقين مي دانست . اما چيزي كه رسانه هاي وابسته اعلام كردند نقص فني بود . اين ميان من خبر را از رسانه هاي داخلي وديگر نقاط دنيا مي شنوم و با مشاهده دلايل مختلف و شواهد متفاوت و نتايج حاصله تحليل مي كنم . چون به هيچ رسانه اي اعتماد ندارم هميشه از وقايع ، تحليل خودم را ملاك عملم قرار مي دهم . (در بورس هم اين گونه است و همين كار را هر روز انجام مي دهيم . ) اين مسئله سقوط هواپيما را فقط به عنوان يك مثال زنده عرض كردم كه دليل عدم وجود رسانه مستقل را گفته باشم و اينكه چرا نبايد به رسانه ها مخصوصا رسانه هاي ملي و داخلي اعتماد كرد وهمين . ( يك چيزي تعريف كنم ، صبح شنبه ساعت 7 صبح از راديو شنيدم كه سپاه قضيه سقوط و شليك موشك پدافندي را به عهتده گرفته و در شوك رفتم . همان لحظه سايت خبرگزاري تسنيم را باز كردم ببينم درست است يا نه ديدم تسنيم داره مثل سه روز قبل ميگه هركس گفته هواپيما با موشك سپاه سقوط كرده داره تو خط دشمن و امريكا و اسرائيل حرف ميزنه و اين خيانت رسانه اي و ... تسنيم تا ساعت يك ربع به هشت اين تيتر رو هنوز حذف نكرده بود )

این هم درست است.
    رسانه مستقل و بی‌طرف تقریبا نداریم و از آن بالاتر اینکه حتی گوش و چشم انسان‌ها نیز بی‌طرف نیستند. در اکثر مواقع.
    «محمد حسین» هستم.

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ثانيا فقط پديده هاي عيني قابل اثباتند و البته به شرطي كه شما دلايل و شواهد كافي در دست داشته باشيد . اما مسائل ذهني به هيچ عنوان با دليل و مدرك قابل اثبات نيستند . از اينرو بنده بعد از مدتها اتلاف عمر به اين نتيجه رسيدم كه فقط روي مسايل عيني در اين جهان وقتم را صرف كنم و وارد مسايل ذهني نشوم .
    شما دقیق بین آن چیزی که مسائل عینی و ذهنی می‌فرمایید فرق نمی‌گذارید.
    این یک موضوع بسیار گسترده‌ای در فلسفه و عرفان است.
    بسیار گسترده.
    و البته کمتر کسی به عمق مسئله می‌تواند پی ببرد.
    به هر روی...
    احتمالا منظور شما از عینی و ذهنی این است که مسائل عینی آن چیزی است که خودتان رفته‌اید آنجا و دیده‌اید و ذهنی منظور این است که با واسطه آن را دیده‌اید. (مهم است که می‌گویم. چون این را ممکن است مقدمه قرار دهید برای یک نتیجه‌گیری.)
    «محمد حسین» هستم.

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

پس در مورد قضيه حمله ايران به پايگاه آمريكا هم سعي مي كنم با داده ها و اطلاعات عيني نتيجه بگيرم نه با ذهنيات . در اين خصوص داده هاي عيني كدامند ؟

1. ايران چندين موشك به پايگاه آمريكايي شليك كرد و مقداري خرابي فيزيكي به بار آمد
    2. اين حمله تلفات انساني نداشت
    3. اين حمله با واكنش و پاسخ آمريكا رو به رو نشد
    4. ترامپ بعد از حمله اعلام كرد همه چيز خوب است
    5. ايران اعلام كرد انتقام انجام شد و تمام شد (از كجا مي دانست تمام شد؟)
    6. طبق فرمايش شما دومين و يكي از بزرگترين قدرت هاي اتمي دنيا (شوروي سابق) هيچگاه به پايگاه آمريكا حمله نكرده بود . يا شوروي قدرت فعلي ما را نداشته و يا ما خيالمان از واكنش امريكا راحت بوده . كدام گزينه محتمل تر است ؟
    مورد دوم اشتباه است.
    باز دوباره «شک» را جای «یقین» گرفته‌ایم. یک عده ممکن است احتمال دهند ۱۰۰۰ نفر کشته شده. یک عده ۲۰۰ نفر. یک عده ۸۰ نفر. یک عده ۰ نفر. همه‌ی اینها حالت شک دارد. و شما از میان این احتمالات یکی را یقین گرفته‌اید. بدون اثبات.
    ===========================
    مورد پنجم کجا اعلام شده؟ تا جایی که من اطلاع دارم گفته شده بود انتقام خروج آمریکا از عراق بلکه منطقه است.
    انجام شد و تمام شد را ظریف گفته بود. ولی خیلی معذرت می‌خواهم، خیلی عذر می‌خواهم، من گمان می‌کنم این
    انتقام را شما به آن اضافه کردید.
    ===========================
    شوروی از درگیری نظامی مستقیم می‌ترسید. آمریکا هم می‌ترسید.
    در مورد ایران و آمریکا: آمریکا نترسید. ایران هم نترسید. آمریکا ترسید. اگر خواستید بیشتر توضیح می‌دهم که از چه ترسید.

اگر اجازه بفرمایید باقی نوشته‌تان را بعدا بررسی کنیم.
    توجه داشته باشيد من هدفم ليست كردن اين دلايل نيست بلكه منظورم اينست اگر واقعا ايران و آمريكا قبل از حمله ايران به آن پايگاه باهم توافقي كرده بودند هم دقيقا همين نتايج بالا بدست مي آمد .
    پس الان من چرا بايد حرف رسانه اي را باور كنم كه از طرفي كاملا غير مستقل است و از طرفي سعي دارد در من القا كند كه از آمريكا انتقام گرفته و از آمريكا هراسي ندارد و قدرت مقابله دارد و غيره . واقعا چرا من بايد نتايج عيني كه ديده ام را كنار بگذارم و حرف رسانه وابسته داخلي سر تا به پا دروغ كه همه اش ذهني و غير واقعي است را بپذيرم ؟

در بخشي از پاسختان مرقوم فرموديد :
    " موضوع این است که هرچقدر بگردید می‌بینید هیچ کشوری به آمریکا حمله نکرده تا کنون. هر چه بوده آمریکا حمله کرده. اول آمریکا آغاز کرده و آخر هم آمریکا پایان داده. پدر طرف را (که معمولا ضعیف بوده) درآورده. سرکوب انجام داده و طرف را جای خودش نشانده. مستعمره ایجاد کرده و رفته.
    تنها حریفی که در دنیا در برابر آمریکا (آن هم نه مستقیم بلکه غیر مستقیم) مقداری قد علم کرده بود شوروی بود. که باز نگاه کنید هیچ درگیری مستقیمی هرگز با آمریکا نداشت
    . "
    و در جايي ديگر بيان كرديد :
    " ایران اگر هیچ کاری هم نکرده باشد این هیمنه (آمريكا) را شکست . "

خوب اينجا بايد گفت اگر هيچ قدرتي در دنيا تا كنون آمريكا را نزده اما ما زده ايم پس يا ايران فعلي از همه آن قدرت ها قوي تر است ( به لحاظ نظامي ، سياسي ، اقتصادي و متحدان ) و يا تباني كرده و خيالش از واكنش آمريكا آسوده است . حال من يا شما از اين فرض ها و نتيجه گيري ها تحليل خودمان را داريم و استدلال خودمان را .

در مورد شكست هيمنه آمريكا هم با شما موافق نيستم . اين از همان موضوعات ذهني است كه از ديد من قابل اثبات نيست . اين كه همه دنيا ديدند ايران هيمنه امريكا را شكست قابل اثبات نيست ، واقعي نيست . شايد شكسته شايدم نشكسته و شما فكر مي كني شكسته . شايد دنيا با خودش بگويد اگر اين حمله واقعي بود و هيمنه آمريكا شكسته بود حتما امريكا واكنشي نشان مي داد .شايد دنيا نتيجه بگيرد كه اين حمله آنقدر ناچيز و كوچك و بدون هيچ دستاوردي بوده از ديد آمريكا كه حتي ارزش واكنش نشان دادن هم نداشته .

اصلا هيمنه معني اش چيست ؟ معني شكستن هيمنه چيست ؟ هر كسي و با هر خط فكري از اينها يك تعريف ذهني دارد كه همه شان چون ذهني هستند ارزش بررسي هم ندارند . اين كه فرمانده محترم بگويد ما الان قدرت مقابله با آمريكا را داريم آيا يك فرض ذهني نيست ؟ در ذهن خودشان اين طور فرض كرده و يا سعي دارد در ذهن من و شما اين طور القا كند اما واقعا و به عينه در دنيا چه خبر است اين مهم است . آيا واقعا هم همينطور است ؟ من زماني مي پذيرم كه ما توان مقابله با امريكا را داريم كه ايران در پاسخ به عمليات نظامي و تروريستي آمريكا كه بزرگترين فرمانده نظامي ايران را به شهادت رساند ، ما مي توانستيم يك مقام رسمي آمريكايي را بكشيم . مثلا حداقل يك سفير يا يك كارمند رسمي سفارت خانه امريكا در يك نقطه از جهان . تاكيد مي كنم حداقل . آن وقت اگر آمريكا واكنش نشان نمي داد حتي اگر با تباني هم واكنش نشان نمي داد من حرف شما را مي پذيرفتم كه ايران اينجا قدرتش را به آمريكا و جهان نشان داده . اما اينكه او بزرگترين فرمانده سپاه ايران را شهيد كند ما چند تا ساختمان خالي خراب كنيم از ديد من و با همان ذهنيت شما از هيمنه و مقابله هم به نظرم اتفاق مهمي نيفتاده .

باز هم مكررا تاكيد كنم من در اين مباحثه اصراري ندارم كه بگويم شما اشتباه مي گوييد و يا روشتان در تحليل وقايع غلط است . بلكه اصرارم به اين موضوع است كه روش من در فهم موضوعات اطرافم اين گونه است و طبيعي است كه هر كسي در اين دنيا آزاد است كه فكر كند ، قياس كند و انتخاب كند .

محمد حسين جان اين بحث فرصتي شد تا گفتگويي دلنشين داشته باشيم . مطمئن هستم كه هم من و هم شما انچه كه بايد مي گفتيم را گفتيم و فكر مي كنم كه هر دو اينجاييم تا بيشتر در حوزه پول و سرمايه ( كه قطعا مشتركات فكري بيشتري داريم ) بحث و تبادل نظر كنيم . اگر موافقيد اين بحث را مختومه كنيم و به تخصص خودمان و علايق ديگر دوستان بپردازيم .

«محمد حسین» هستم.

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    به نظرتون بازار امروز فرصت خرید هست؟؟؟
    یا باز هم امکان اصلاح وجود داره؟؟؟
    با توجه به اینکه شاخص به 400 هزار نزدیکه.
    امروز بازار خیلی جالب بود.
    من نمی‌دانم... یعنی این واکنش به مکانیزم ماشه بود؟ یک نیم‌روز؟ این‌قدر هم ضعیف؟
    به نگر می‌رسد بازار (اکبرآقا) خیلی نیرومند است....
    حتی اگر اکنون اصلاح هم باشد باز دوباره شبیه آن اصلاح پیشین است که روی نمودار نشان دادم. یعنی اصلاح نه تنها رو به پایین نیست بلکه رو به بالا هم هست!
    بازار خیلی نیرومند است.

در حالت عادی باید قشنگ روی ۴۰۰ هزار واحد بازی در می‌آورد و یک عده خارج می‌شدند و دست کم چند روز اصلاح می‌داشتیم.
    ولی بازار خودش را انگار جمع و جور کرده.
    خیلی عجیب است.
    باید نگاه کنیم.

اگر دیدم واقعا اصلاح همین نیم‌روز بوده دوباره همان مقداری که فروخته بودم را می‌روم دوباره خرید انجام می‌دهم.
    البته بیشتر از نمادهای بنیادی دیگر. بزرگ و بنیادی. انگار فعلا دوره‌ی نمادهای خاک‌برسری و بی‌شعور نیست.
    «محمد حسین» هستم.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    امروز بازار خیلی جالب بود.
    من نمی‌دانم... یعنی این واکنش به مکانیزم ماشه بود؟ یک نیم‌روز؟ این‌قدر هم ضعیف؟
    به نگر می‌رسد بازار (اکبرآقا) خیلی نیرومند است....
    حتی اگر اکنون اصلاح هم باشد باز دوباره شبیه آن اصلاح پیشین است که روی نمودار نشان دادم. یعنی اصلاح نه تنها رو به پایین نیست بلکه رو به بالا هم هست!
    بازار خیلی نیرومند است.

در حالت عادی باید قشنگ روی ۴۰۰ هزار واحد بازی در می‌آورد و یک عده خارج می‌شدند و دست کم چند روز اصلاح می‌داشتیم.
    ولی بازار خودش را انگار جمع و جور کرده.
    خیلی عجیب است.
    باید نگاه کنیم.

اگر دیدم واقعا اصلاح همین نیم‌روز بوده دوباره همان مقداری که فروخته بودم را می‌روم دوباره خرید انجام می‌دهم.
    البته بیشتر از نمادهای بنیادی دیگر. بزرگ و بنیادی. انگار فعلا دوره‌ی نمادهای خاک‌برسری و بی‌شعور نیست.
    جناب محمد حسین شما چند ساله توی بورس هستید ؟؟؟ و واسه شروع با چه سرمایه ای شروع کردین؟؟؟
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    جناب محمد حسین شما چند ساله توی بورس هستید ؟؟؟ و واسه شروع با چه سرمایه ای شروع کردین؟؟؟
    من بالای ۱۵ سال است که در بورسم. (پیش‌تر حساب کرده بودم ولی اکنون دقیق خاطرم نیست گمان کنم شده باشد ۱۸ سال)
    و خودم هم آغاز نکردم.
    برایم آغاز کردند.
    =========================
    ولی نیمه‌وقت بخواهید حساب کنید چند سال است که آغاز کرده‌ام. (آن هم دقیق خاطرم نیست.)
    =========================
    تمام وقت بخواهید حساب کنید از سال ۹۲ آغاز کرده‌ام. از گمان کنم میانه‌ی سال ۹۲. یا شاید هم اوایلش. زمانی که ارز سه برابر شد.
    جزئیاتی مانند اندازه‌ی پول را هم عرض نمی‌کنم. چه آن موقع و چه اکنون.

ویرایش: ببخشید. نیمه‌وقت از سال ۹۲ و تمام وقت از سال ۹۵. از زمانی که کارگاه را زدم. اینجا:
    http://forums.boursy.com/showthread.php?t=3454 دقیقش می‌شود اینجا: http://forums.boursy.com/showthread....l=1#post664658 از اسفند ۹۴.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/01/16 در ساعت 06:19
    «محمد حسین» هستم.

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

سلام خدمت دوستان عزیز
    خیلی دلم میخواست با رویا خانم در مورد سمینار کوین ترودو بحث کنم....اما می دانم که هنوز دوره استاد شریف را تمام نکرده.....و مثل ما هم نیست که سمینار زایگان گوش کند...
    کاش جناب محمد حسین عزیز و رویا خانم بودند تا در مورد سمینار ترود به چند مورد برخورد کردم با شما به اشتراک بگذارم

20. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)