صفحه 521 از 635 نخست ... 21421471511518519520521522523524531571621 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,201 به 5,210 از 6349

موضوع: دورهمی چند نفره

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

پاسخ : نوشته‌های غیر بورسی ما بورسی‌ها

متاسفانه هرچه جستجو می کنم مطلبی در اسلام پیدا کنم که بریم دشمنان را غارت کنیم چیزی پیدا نمیشه (نمیذارن پیش دستی کنیم)

کلا نظر اسلام اینه تا می تونی نیرو جمع کنی و فقط و فقط مواظب و آماده باش برای دفاع کردن ،

و بشدت بر صلح طلبی هست قوانین اسلام. (حتی دفاع رو به جلو هم نداره)
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط کریس گاردنر نمایش پست ها
    گاندی و پاسخ به یک پرسش سخت

در اروپا زنی مبتلا به نوع خاصی از سرطان بود و در آستانه مرگ قرار داشت.

پزشكان معتقد بودند كه تنها يک نوع دارو ممكن است جان او را از مرگ نجات دهد

و اين دارو نوعی راديوم بود كه توسط يک داروساز كه در همان شهر زندگی ميكرد به تازگی كشف شده بود.

ساختن دارو براي داروساز گران تمام شده بود، ولی او دارو را به ۱۰برابر قيمت ساخت آن می فروخت.

او مبلغ ۴۰۰دلار بابت راديوم می پرداخت، ولی مقدار كمی از آن را به قيمت ۴۰۰۰ دلاری فروخت.

هانس، شوهر اين زن بيمار؛ برای قرض كردن اين مبلغ به تمام كسانى كه می شناخت مراجعه كرد و از تمام راههای قانونی نيز اقدام نمود، ولی تنها مبلغ ۲۰۰۰دلار را به دست آورد، يعني نصف قيمت دارو…!!

با اينحال به دارو ساز مراجعه كرد و به وی گفت كه همسرش در شرف مرگ است و تقاضا كرد كه دارو را به قيمت ارزانتر در اختيار او قرار دهد، يا به او فرصت دهد كه اين مبلغ را بعداً به وی بپردازد؛ اما داروساز در جواب به اين تقاضا چنين گفت: نخير ، من دارو را كشف كرده ام و می خواهم با استفاده از آن پولدار شوم !

بعد از اين هانس نا اميد می شود و به فكر می افتد كه در داروخانه را بشكند و دارو را برای همسرش بدزدد وگرنه باید نظاره گر مرگ همسرش باشد.

او بعد از دزدیدن دارو ؛ همسرش را نجات میدهد اما پلیس شهر او را دستگیر می کند.

لارنس کلبرگ، روانشناس و نظریه پرداز بزرگ آمریکایی قرن بیستم، با طرح این داستان از مردم خواست به دو پرسش پاسخ دهند:

۱- آيا سرقت دارو توسط هانس عمل درستی است يا خير؟

۲- آیا برای دزدی، هانس باید مجازات شود؟ چرا؟

داستان کلبرگ تمام بزرگان دنیا را به چالش کشاند.

وی پس از طرح آن گفت از روی جوابی که می توانید به این سؤال بدهید، می توانم میزان هوش و شعور اجتماعی شما را تشخیص دهم و مهم ترین قسمت این سنجش، پاسخ به پرسش “چرا” در سؤال دوم بود.

هرکس جواب متفاوتی می داد. حتّی سیاستمداران بزرگ دنیا به این سوال پاسخ دادند:

۱ – آری، باید مجازات شود، دزدی زیر پا گذاشتن مقرّرات و گناه است.

۲ – کار آن فرد درست نبوده، امّا مجازات هم نشود. زیرا فقیر بوده و چاره ای نداشته است.

۳- زیر پا گذاشتن مقرّرات، به هر حال گناه است. فارغ از بیماری همسرش.

امّا هنگامی که از گاندی این سؤال را پرسیدند، پاسخ عجیبی داد.

او گفت: کار آن شخص درست بوده و نباید مجازات شود، چرا؟ زیرا قانون از آسمان نیامده است.

ما انسان ها قانون را وضع می کنیم تا کنار هم راحت تر زندگی نماییم، اگر قانون منافی جان یک انسان بی گناه باشد، دیگر قانون نیست.

جان انسان ها در اولویت است و آن قانون باید عوض شود. گاندی گفت انسان بر قانون مقدّم است.

کلبرگ پس از شنیدن سخنان گاندی گفت:

بالاترین نمره ای که می توان به یک مغز داد، همین است. گاندی مغز ششم جهان و دارای (بالاترین سطح شعور اجتماعی) است.

بسیار عالی

در اسلام بهش میگن قاعده نفی عسر و حرج

قاعده نفی عسر و حرج، از قواعد فقهی بوده و به این معنا است که هرگاه تکلیفی دارای مشقت و دشواری شدیدی باشد که تحمل آن عادتاً برای مکلف سخت است، آن تکلیف ساقط می‌گردد.
    حتی قانون و حکم قصاص که جان یک نفر را می گیرد نیز همین است

مهم ترین دلیل وضع حکم قصاص در قرآن حفظ حیات جامعه دانسته شده است
    ویرایش توسط sooroosh1315 : 2020/10/16 در ساعت 20:56
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

چهار سال پیش دنبال مستند نیکلا تسلا می گشتم....از قضا پولی بود...سه تا سایت میفروختند...
    سایت اولی شکیل تر بود و دارای اسم و رسم....مستند را به مبلغ 30 هزار تومان میفروخت...بعد واریز پول میتوانستم دانلود کنم....
    دو تا سایت هم فضای داخلی اش خیلی ساده بود...امکان داشت کلاهبرداری باشه....مستند را یکی 8 هزار و دیگری 5 هزار تومان می فروخت...
    بنده هم 5 هزار تومانی را خریدم....
    از کجا بدانم از سایتی که خرید کردم...آن هم 30 هزار تومان خریده...بعد خودش ارزان می فروخت...به 50 نفر مثل من فروخته باشد میشود...250 هزار تومان....
    آیا من هم مرتکب گناه شده ام؟....از کجا بدانم سایتی که 30 تومان میفروخت هم خودش از کجا کش رفته؟!....
    جرمم بنده این وسط چیست؟
    از آدم ها بُت نسازید، این خیانت است!هم به خودتان، هم به خودشان.خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند!
    وَ شما در آخر می‌شوید، سر تا پا کافرِ خدایِ خود ساخته...!

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

چهار سال پیش دنبال مستند نیکلا تسلا می گشتم....از قضا پولی بود...سه تا سایت میفروختند...
    سایت اولی شکیل تر بود و دارای اسم و رسم....مستند را به مبلغ 30 هزار تومان میفروخت...بعد واریز پول میتوانستم دانلود کنم....
    دو تا سایت هم فضای داخلی اش خیلی ساده بود...امکان داشت کلاهبرداری باشه....مستند را یکی 8 هزار و دیگری 5 هزار تومان می فروخت...
    بنده هم 5 هزار تومانی را خریدم....
    از کجا بدانم از سایتی که خرید کردم...آن هم 30 هزار تومان خریده...بعد خودش ارزان می فروخت...به 50 نفر مثل من فروخته باشد میشود...250 هزار تومان....
    آیا من هم مرتکب گناه شده ام؟....از کجا بدانم سایتی که 30 تومان میفروخت هم خودش از کجا کش رفته؟!....
    جرمم بنده این وسط چیست؟

اینا هیچکدوم خودشون نه فیلمو خریده بودن نه اجازه تکثیرش را داشتن

با تورنت دانلود کردن (خیلی از فایل ها فقط برای مدت محدودی رو تورنت قابل دسترسی هستن.، بعدم گذاشتن رو هاست خودشون برای فروش )

در کل بنظرم نباید ذهنمان را مشغول کنیم ، فعلا که این محصولات بی صاحب هستن ، با دانستن (دیدن ) ما هم چیزی نه ازشان کم می شود و نه زیاد

صرفا حق معنویش می ماند ،

حق معنوی هم اینجوریه احتمالا که در اینده کارهای نیک یا بدی که انجام می دهیم ان هم در حقوق معنویش سهیم هستن

در واقع این مطالبی که من می نویسم زیر نور لامپ ، ادیسون هم در ثواب یا عقابش شریک هست.
    ویرایش توسط sooroosh1315 : 2020/10/16 در ساعت 21:10

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

ربا نه تنها در اسلام بلکه در سایر ادیان الهی منع شده و جزءگناهان کبیره می باشد و عملی قبیح حساب میشود..
    بلاخره ربا ربا هست...
    برخی ها بدون هیچ ترسی ربا میدهند....برخی هم لفظی با یک معامله سوری(خودکار یا فرش)این کار را انجام میدهند....
    وام بانکی هم جزء ربا حساب میشود....هر چند بانکداری اسلامی هم درش بکار ببرند...
    چون این عمل چه گیرنده و چه دهنده هیچ خیر و برکتی از این کار نمی برند....با یکی از روحانیون آشنا در مورد وام بانکی سوال کردم گفتند ربا حساب میشود....دیگر دنبال وام نرفتم...
    چرا مراجع تقلید بانکها را از این کار منع نمی کنند و مردم را روشن نمیکنند برای ربا بودن این کار؟...
    از آدم ها بُت نسازید، این خیانت است!هم به خودتان، هم به خودشان.خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند!

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    اینا هیچکدوم خودشون نه فیلمو خریده بودن نه اجازه تکثیرش را داشتن

با تورنت دانلود کردن (خیلی از فایل ها فقط برای مدت محدودی رو تورنت قابل دسترسی هستن.، بعدم گذاشتن رو هاست خودشون برای فروش )
    سروش عزیز..
    درسته نخریدند...ولی این وسط کسی زیرنویس این مستند را که انجام داده...این پول بایست به آن شخص میرسید...

بخواهیم به این قبیل موضوعات عمیق فکر کنیم...اصلا نبایست از خانه خارج بشویم یا چیزی را مبادله کنیم...

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

ربا نه تنها در اسلام بلکه در سایر ادیان الهی منع شده و جزءگناهان کبیره می باشد و عملی قبیح حساب میشود..
    بلاخره ربا ربا هست...
    برخی ها بدون هیچ ترسی ربا میدهند....برخی هم لفظی با یک معامله سوری(خودکار یا فرش)این کار را انجام میدهند....
    وام بانکی هم جزء ربا حساب میشود....هر چند بانکداری اسلامی هم درش بکار ببرند...
    چون این عمل چه گیرنده و چه دهنده هیچ خیر و برکتی از این کار نمی برند....با یکی از روحانیون آشنا در مورد وام بانکی سوال کردم گفتند ربا حساب میشود....دیگر دنبال وام نرفتم...
    چرا مراجع تقلید بانکها را از این کار منع نمی کنند و مردم را روشن نمیکنند برای ربا بودن این کار؟...
    وام بانکی را احتمالا به طلا ( پول واقعی که در برزخ حساب کتاب می کنند !) حساب کتاب می کنند و ربا نمی شود

مثلا 10 میلیون تومن امسال میگیری سال دیگه 15 تومن پس میدی الان طلا گرمی 1 تومنه میشه 10 گرم سال دیگه طلا 1.5 هست میشه 15 میل (ربایی در کار نیست :| )

تورم هم که باعث چرخش چرخ تولید و امید و رقبت نسل جوان به کار کردن میشه )

=======================
    البته اقا محمد حسین مفصلا در تاپیک فلسفه توضیح دادن ( نظر خود شما (وجدان خودتان) قاضی هست و آیه ی 286 سوره بقره بود فکر کنم صفحه قبل که :

خداوند هیچ کس را، جز به اندازه تواناییش، تکلیف نمی‌کند. (انسان،) هر کار (نیکی) را انجام دهد، برای خود انجام داده؛ و هر کار (بدی) کند، به زیان خود کرده است.

هرچه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی

دزدی کنی فحاشی کنی اگر خوبه ، برای خودته اگر بد هست برای خودته ( به خودتم دروغ نمی تونی بگی وجدانت بیداره)

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,149 بار در 5,488 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    جناب سروش نمی دونم این پستتون خطاب به پست من بود یا نه.
    اما این کلاه شرعی رو که میگید....
    یه چیزی توی این مایه ها نه البته کلاه شرعی به ذهن من هم رسید.
    مثلا یه سری مسائلی بود که با خودم فکر می کردم زنگ بزنم به فلانی و ازش بخوام من و ببخشه
    اما بعد با خودم می گفتم ولی حرفایی که اون به من زد و حق و حقوقی که اون از من ضایع کرد خیلی بیشتر از حرفی بود که من بهش زدم.
    مثلا زمانی که توی خابگاه بودم دو تا از هم خابگاهی هام به شدت من رو رنجوندن.
    طوری که هنوز هم توی خاطرم هست
    اما یه بار با یکی شون که پدر هم نداشت به خاطر حس بدی که بهش داشتم دعوام شد و واکنش تندی نشون دادم
    جوری که جا خورد. خب حرفایی که اون به من میزد و باعث رنجش خاطر من میشد و من و از دوشنبه هایی که باید میرفتم خابگاه بیزار می کرد به ظاهر تند نبود. با عصبانیت نبود که من بتونم گریه کنم. در خلوت خودم من و به گریه می نداخت و ازش به شدت می رنجیدم. بیشتر حالت تمسخر و تحقیر بود.
    اما خیلی خیلی دل من می شکست. با حالت شوخی و حتی شاید بدون آگاهی از کاری که میکنه من و میرنجوند. و متاسفانه موضوعی بود که من روش اعتماد به نفسم خیلی کم بود
    و واکنش من و نداشتن جوابی برای حرفایی که میزد باعث میشد که یه آدم مظلوم جلوه کنم و اون رو ترغیب می کرد که بیشتر به کارش ادامه بده.
    بعلاوه اینکه من درسم خیلی خوب بود و نوعی حس حسادت هم شاید باعث رفتارش میشد. (حس اون زمان من این بود. شاید اینم یه قضاوت اشتباه بود)
    اما واکنش من یه بارش در برابر این که حس می کردم خودش و زرنگ حساب می کنه تند بود. خیلی تند. جوری که یهویی شوکه شد
    و حتی اون شب هر دوتامون شدید گریه کردیم.
    حالا با خودم می گفتم زنگ بزنم از اونم عذرخواهی کنم و بخوام که حلالم کنه.
    اما دیدم اون طرف ترازو که من و بارها و بارها به خاطرش رنجوند خیلی چرب تر بود
    و گفتم بهتره که زنگ نزنم.
    چون اگه زنگ بزنم مطمئنا اونم میگه تو هم من و حلال کن
    و کارایی که باهام کرده بود و دوران دانشگاهم رو واسم جهنم کرده بود به راحتی برام قابل بخشش نبود.
    و خیلی مسائل این شکلی...
    شاید هم رنجش ها (شاید که نه حتما) هم توی اون دنیا به دادمون برسه.
    یه کم از بار گناهامون رو سبک کنه یا یه مقداری بار ثواب هامون و زیاد کنه و باعث نجاتمون بشه.
    اما در کل حس خوبی نسبت به این مدل دو دوتا چارتا کردن های خودم هم ندارم.
    اینا هم مسائلی هست که باعث میشه با یه شخص متخصص توی این زمینه صحبت کنم و نتیجه گیری کنم.

در ارتباط با مطالبی که اینجا گفتم یه ذهنم رسیده
    آقای امینی خواه توی فایل بعدی یعنی فایل 26 پاسخ رو دادند.
    گویا دانشجویان دانشکده مهندسی فردوسی مشهد هم بعد از این سخنرانی این دوتا دوتا چارتا ها اومده به ذهنشان
    و از ایشون پرسیده بودند.
    چون گفتند بچه ها اومدن گفتن که خب ما هم نبخشیم که چارتا حق الناس خودمون یا حق الناسی که از ما شده با هم صاف شه یه چیزی تهش بمونه
    اما ایشون در پاسخ گفتن که بخشنده باشید. مظهر غفور باشید تا شما هم مورد غفران الهی قرار بگیرید.
    یه نمازی هم خیلی سفارش کردند ایشون.
    گفتن توی مفاتیح نماز یکشنبه ذی القعده هست که همون نماز توبه هست.
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

16. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    در ارتباط با مطالبی که اینجا گفتم یه ذهنم رسیده
    آقای امینی خواه توی فایل بعدی یعنی فایل 26 پاسخ رو دادند.
    گویا دانشجویان دانشکده مهندسی فردوسی مشهد هم بعد از این سخنرانی این دوتا دوتا چارتا ها اومده به ذهنشان
    و از ایشون پرسیده بودند.
    چون گفتند بچه ها اومدن گفتن که خب ما هم نبخشیم که چارتا حق الناس خودمون یا حق الناسی که از ما شده با هم صاف شه یه چیزی تهش بمونه
    اما ایشون در پاسخ گفتن که بخشنده باشید. مظهر غفور باشید تا شما هم مورد غفران الهی قرار بگیرید.
    یه نمازی هم خیلی سفارش کردند ایشون.
    گفتن توی مفاتیح نماز یکشنبه ذی القعده هست که همون نماز توبه هست.
    داشتم دنبال تورات می گشتم یک سری مطالب جالب هم پیدا کردم ، از امامان راجع به فرعون و غیر سوال کرده بودن و این تیکه اش را فکر کنم بنقل از امام علی نوشته بودن (راست و دروغش پای خودشون )

که میان پیش فرعون و فرعون نمیذاره بنی اسراییل ها خارج بشن و گویا اسیرشون میکنه ، خداوند 9 تا بلا میفرسته براشون بیماری سرخک یا ابله یکی از بلا ها بود فکر کنم که اولین بار تو تاریخ بشریت اونجا پدید اومده ، اب نیل طمع خون میگیره
    از اسمون برف قرمز رنگ کشنده میاد و.... دیگه فرعون میگه عذاب را بردارین ازادتون می کنم برید

بعد پرسیده بودن که خداوند چرا اینقدر به فرعون مهلت داده و بهش قدرت و غیر داده ، بعد امام میگه ، فرعون 400 سال پادشاه بوده و اوایل خیلی آدم خوبی بوده سفره مینداخته کنار یتیمان و مساکین و فقرا می نشسته خلاصه خیلی ادم شریف و مردم دار و خوبی بوده ، بعد کم کم ادعای خدایی میکنه خدا هم برای کارهای خوبش و اینکه به مردمش سخت نمی گرفته و رعوف بوده و فرصت میداده خداوند هم باهاش مهربون بوده و فرصت دادتش

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

سلام.
    در مورد وسواس داشتن در حلال و حرام...
    من هم با دیدگاه دوستان موافقم...
    حقیقتش این است که...
    ۱- گر حکم شود که مست گیرند... (باید) در شهر هر آنکه هست گیرند...
    در بازار این دنیا... (به ویژه در این دوره زمانه...) این‌قدر این‌جور نان خوردن سخت است که... شاید اگر بخواهیم خیلی دقیق باشیم باید به کل این زندگی (این جور زندگی) را کنار بگذاریم! در این حد!
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

20. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)