صفحه 82 از 635 نخست ... 32727980818283848592132182582 ... آخرین
نمایش نتایج: از 811 به 820 از 6349

موضوع: دورهمی چند نفره

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

پاسخ : نوشته‌های غیر بورسی ما بورسی‌ها

نقل قول نوشته اصلی توسط iligal نمایش پست ها

سلام و عرض ادب والا خودم هم دیروز فرصت نکردم
    کلاٌ در طول شبانه روز تایم آزادم کمه و اگه کلاٌ از کار اول استعفا میدادم و تنها به بورس میرسیدم شاید از اینی که هستم موفق تر میشدم !!!
    ولی خب بورس رو به عنوان شغل دوم نگاه میکنم ولی همیشه جز اولویت و دغدغه هام بوده و به نوعی سایت بورسی جز اولویتها!!
    بعضیا تا به گوشی و لب تاپ دسترسی پیدا میکنن میرن سراغ تلگرام و واتساپ و اینستا، اما من به شخصه اول سایت رو بالا میارم و وقتی یه چرخی زدم میرم سراغ بقیه کارهام ولی خب تایم ندارم صبح تا بعد از ظهر اداره بعدش یه استراحت کوتاه عصر تا شب هم باشگاه و شب هم خسته دیگه جونی نمیمونه و میمونه یه آخر هفته که اونم به خونواده و گردش اختصاص میدم چون اونها هم تو این زندگی سهیم هستن!!!
    خب چقد کلی گویی کردم، در خصوص انتخاب سهم باید تکنیکالیش بررسی بشه ببینیم با خودش چند چنده هر سهمی هم از منظر الیوتی هم دید اندیکاتوری هم بحث بنیادی!!!
    یه تاپیک در سایت بود به اسم تحلیلهای تلفیقی بنیادی و روانشناسی که موسس و گرداننده اون
    بهنام بود که سال 93 به بعد دیگه از سایت رفت و ما رو از تحلیلهای خوبش محروم کرد، برای موفقیت علاوه بر تکنیکال و بنیادی سهم باید روانشناسی بازار هم بلد بود و فهمید توی هر سهم چه خبره!!!
    مثلا یه زمانی 2 سال پیش سهم خودرو رنج میزدن از منفی به صف خرید و این کار یه گروه بود و دو ماه این کارو تکرار میکردن و کسایی که زبل بودن و بازارخوان با اونها همراه میشدن و از موج صعودی استفاده میکردن و هنر اصلی اینه با روند همراه شد نه اینکه جنگید!!!!
    ولی خب در پایان عرایضم من با توجه به داشته های ناچیزی که دارم میتونم شبها 10 تا 11 حضور پیدا کنم و یه بررسی چند نفره راجع به سهام خوب و مناسب روز بعد داشته باشیم و بعد از 1 ماه بررسی کنیم که تحلیل تیمی خوب بوده یا نه؟؟!!!
    حالا دیگر دوستان هم اگه اوکی هستن اعلام کنن تا سر ساعت مقرر حضور پیدا کنیم و همفکری کنیم
    یا علی
    جناب iligal بهتون خسته نباشید میگم و تشکر بابت وقتی که میخوایید بزارید .
    دیگه تو سن ماها و آدمایی مثه ما که دنبال پیشرفت هستیم وقتی واسه هدر دادن تو واتساپ و تلگرام نمی مونه.
    من تلگرام استفاده میکنم اونم رو لپ تاپ و فقط واسه کانال هایی که ضروری نیازشون دارم.
    واتساپ هم فقط واسه پاسخگویی به امثال خواهرم که همیشه به جای زنگ از واتساپ استفاده می کنه.
    وگرنه وقت هدر دادن تو این فضاها واقعا حماقته از نظر من...
    در کل من هم با این تایم اوکیم. و از این موضوع استقبال می کنم.
    ویرایش توسط roya123 : 2019/12/01 در ساعت 17:32
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    دیروز که یکی از همراهان بورسی گرامی‌مان (جناب ارادت؟) آمدند گفتند شاخص و ... رفتم تو کارش...
    تا نیمه‌شب که... تا سحر داشتم کار می‌کردم...
    آخر دم سحر خوابم گرفت... خوابیدم و داشت نمازم هم قضا می‌شد... (همین اکنون هم خواب در سرم دارد هی سُر می‌خورد این وری و آن وری... احتمالا بروم یک قیلوله‌ای چیزی بزنم تو رگ!)

اما موضوع شاخص...
    (فعلا با ساخت شاخص‌ها کاری نداریم... بعدا یادم باشد یک هم‌وزن ساده (بورسی و فرابورسی و پایه همه با هم) بسازم. ولی فعلا کاری‌اش نداریم. گمان می‌کنیم همین شاخص‌های شاپور درست است...)

سنجش نسبی شاخص صنایع
    =================

شما شاخص صنایع را چگونه می‌سنجید.
    می‌خواهیم ببینیم اکنون نان تو کدام صنایع است.
    ۱- قیمت اخیر در مقایسه با بقیه (اخیر یعنی چقدر؟)
    ۲- میزان حجم در مقایسه با بقیه
    ۳- تغییر رفتار حرکت (مثلا تا دیروز نسبت به بازار عقب بود و امروز نسبت به بازار جلو است.)
    ۴- شمار نمادهای مثبت و منفی (با یکی از روش‌های بالا.)

موضوع اینجاست که بیشتر اینها تکانه‌محور (Momentum Base) هستند.{۱} و تکانه‌محوری هم ۱- تاخیر دارد و هم ۲- باید برایش یک بازه تعریف کرد.
    حالا مشکل نخست را می‌شود کاری‌اش کرد. ولی دوره...
    دوره را چند روزه قرار دهیم؟

فرض:
    دو نماد داریم. نماد نخست روزی هزار ریال رشد می‌کند و نماد دوم روزی دو هزار ریال.
    یک روز می‌رسد که نماد نخست رشدش بیشتر می‌شود مثلا چهار هزار ریال در روز. (باقی شرایط یکسان فرض شده)
    آیا خوب است اینجا ما بیاییم به سوی این نماد؟ اگر دوباره از فردا رشدش رفت پایین و دوباره شد روزی هزار ریال چه؟
    چند روز باید این رفتار (رشد بهتر) را داشته باشد و ادامه دهد که ما به آن اطمینان پیدا کنیم و برویم سوی این نماد؟

یک راه‌حلی که اکنون به ذهنم می‌رسد سنجش جهت جهت است. یعنی اگر ما جهت یک نمودار را (نسبت به چیزی) به عنوان یک نمودار فرض کنیم، جهت این نمودار می‌تواند خودش یک نمودار نو به ما بدهد که با بررسی آن شاید بتوانیم بگوییم اکنون این در نقطه‌ی عطف قرار گرفته یا نه؟
    چیزی شبیه مکدی و چیزی شبیه پیدا کردن نقطه‌ی عطف در ریاضی دوره متوسطه.

ولی باز... مشکل تعیین دوره داریم...

دوره را باید چند روزه در نگر گرفت؟

باید ژرف‌تر نگاه کرد... {۲} {۳}
    احتمالا باید دوره را حذف کرد.
    برای حذف دوره چه راه‌کارهایی داریم؟
    یک راه‌کار این است که بیاییم به جای سنجش مقدار باز هم به تغییرات نگاه کنیم. تغییرات جهت. به جای تغییرات مقدار.
    باز برای این کار نیاز به نرم سازی داریم.
    ولی باز نرم سازی با خودش تاخیر می‌آورد.
    در مجموع اگر بخواهیم از زیر بار تمام اینها فرار کنیم احتمالا آن راهکار آخری که در جستار اندیشه مطرح کردم به درد بخور باشد.
    اکنون دارم یک مقدار آزمایشش می‌کنم...
    ولی مشکل اینجاست که... یک جاهایی داده‌ها اشتباه از آب در می‌آید... در آغاز کار... {۴}
    ==========================
    {۱} نگاه کن تو را به خدا! برای اینکه مفهوم پارسی را بتوانم به دوستان برسانم باید از برابر انگلیسی‌اش استفاده کنم! چون خیلی از دوستان پارسی بلد نیستند! ولی انگلیسی بلدند مثلا! به هر روی... احتمالا این واژه‌های به گوش‌ها آشنا نیست... و... بد نیست هر از چند گاهی ماها هم واژه‌‌های پارسی را به کار بگیریم که با گوش‌ها آشنا شود.
    {۲} ژرف‌تر معمولا یعنی: پایه‌ای‌تر... در بسیاری از دانش‌ها ژرف‌تر یعنی پایه‌ای‌تر. به عبارت دیگر پیشرفته‌تر معنی پیچیده‌تر نمی‌دهد! بلکه معنی ابتدایی‌تر و اولیه‌ای‌تر می‌دهد!
    {۳} خیلی خوابم می‌آید از اینجا به بعدش اگر چرند شد ببخشید. این متن را ساعت دوازده نوشته بودم... یعنی از آن زمان داشتم می‌نوشتم... دو ساعت است اکنون هی می‌روم می‌آیم می‌خواهم تمامش کنم نمی‌شود...
    {۴} ای خدا... این مشکل را دیگر چگونه برطرف کنیم؟ خواب بهتر است یا ثروت؟ دانش بهتر بود ولی سمبه‌ی خواب تیزتر است....
    مشکلمون همینه که با این انشای مسخره از اول باورمان رو اینجوری شکل دادن که ثروت خوب نیست. اصلا علم بهتر است یا ثروت واقعا چیز بی معنایی بود که ازمون میخواستن در موردش انشا بنویسیم. یه کتاب بخوای بخری باید اول پول داشته باشی. یه مهارت و دانشی و بخوای یاد بگیری باید پول داشته باشی. اگه از بچگی چنین باورهای غلطی رو در ما شکل نداده بودن حالا هم وقت بیشتری داشتیم که بخوابیم. اما الان هم دیر نشده یه مدت کمتر میخوابیم کمتر استراحت می کنیم کمتر تفریح کمتر مهمونی.... بعدش که خیلی ثروتمند شدیم وقت برای اونها زیاده. باید فعلا بهاش و بدیم. دنیا هر چیزی بخواد بهمون بده بهاش و میگیره. چه بهتر خودمون بهاش و مشخص کنیم و همین وقت های پرتی مون رو بدیم.
    البته در کل قطعا بدن به خواب هم نیاز داره... باید به آرامش برسیم که بتونیم ثروت بدست بیاریم دیگه...
    ولی اگه یه بار دیگه برگردم به دوران دبستان و اون انشای مسخره رو بدن مینویسم ثروت بهتر است.
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    سلام سلام سلام

(سه روزه که نخوابیدم درست ، سرم درد میکنه و چشما و تنم خسته اما مغزم دیونه شده هعی حساب کتاب میکنه تحلیل می کنه جمع و تفریق میکنه هعی حرف میزنه :| هرچی میگم فردا هم ی روز خوبه ، بذار فردا ول کن نیست ، کاش کارمندای دولت هم با همین کیفیت کار می کردن)

از رهبری هم الان پیام اومد که اگر توان مدیریت ندارین مسولیت نپذیرین ، ی سریا هم گفتن مجلس راس امور نیست خدا رو شکر نه کاندید مجلسم نه مسولیتی سعی می کنم بپذیرم
    از آشفتگی ذهن هست حرفام ، 12 ظهر امروز خوابیدم ساعت 13:30 گوشی زنگ خورد بیدار شدم فکر کردم دوشنبه اس :| بعد فهمیدم نه خواب کوتاه بوده ولی باز قاطی بودم :|

بگذریم

=======================

سلام و عرض ادب
    بنظرم یک جدول بسازیم نماد ها یک ستونش باشه
    یک ستون دیگه اش تکنیکال باشه
    یک ستونش بنادی باشه
    یک ستونش این باشه که آیا می خرید ؟

مثلا نماد کماسه هست
    من تکنیکالشو منفی یک (-1 به معنی مخالف ) میدم (در حد سواد خودم)
    بنیادی چون نظری ندارم(0) وارد می کنم
    آیا می خرم نماد را ؟ (1 به معنی بلی) وارد می کنم

چون معلوم نیست چند نفر همکاری کنند شاید یک روز نتوانیم یک روز بتوانیم و...

بعد به یک وزن دهی هم احتیاج داریم که به مرور زمان پیدا می شود (وزن دهی یک چیزی شبیه همین ستاره ها مثلا مجموع 5 روز وزن هر شخص در خریدن یا نخریدن ) (چرا پنج روز ؟ فرض می کنیم فلان نفر در اوجش هست الان دست به سنگ بزند طلا می شود (اصلا ما دنبال همین هستیم که این دستو پیدا کنیم ،)

===========================

تکانه محور یا ممنتوم یعنی چیه ؟ :| یعنی نسبی هست ؟ نسبت به یک لحظه یا چند لحظه قبل خود ؟

من که خوابیدم یک مقدار سر حال شدم.
    امیدوارم شما هم سر حال شده باشید. همیشه.
    متن بالای شما هم مانند متن پیشین من دقیقا مشخص است که در چه حالی نوشته شده. (خیلی از هر دری سخنی شده. متمرکز نیست. اصلا.)
    منظور از تکانه در بورس بیشتر اشاره به ابزارهایی (خصوصا نشانگرهایی) است که میزان تندی و شتاب موجود در روندها (و حرکت‌های قیمت‌ها) را نشان می‌دهند.

دسته‌بندی نشانگرها (از دید من بیشتر)
    ============
    چند دسته نشانگر داریم:

1. آنهایی که پیشبینی می‌کنند. (تقریبا نداریم! همین‌جوری گفتم دور همی بخندیم! حالا عرض می‌کنم.)
    2. آنهایی که زمان حال را بررسی می‌کنند. جایگاه قیمت کنونی را نسبت به یک چیزی می‌سنجند و اعلام می‌کنند. (اعتقاد دارم شاخص قدرت نسبی RSI و Stochastic این‌گونه هستند.)
    3. آنهایی که یک مقدار در زمان گذشته کار می‌کنند و روند محور هستند. اینها عموما قدرت/شتاب/اندازه‌ی حرکت را بررسی می‌کنند. تکانه‌ی موجود در قیمت را می‌سنجند. اینها عموما چون حالت میانگین‌گیری دارند تاخیر دارند. معروف‌ترین/زیباترین/بهترین و در کل سرورشان مکدی است. (اینها خیلی شبیه حجم هستند.)

از قضا این آخری از همه هم بیشتر است. حالا کاربردشان چیست؟ کاربردشان این است که:

• قدرت و تکانه و شتاب و تندی (سرعت) را نشان می‌دهند. البته با درنگ... می‌گویند قدرت کم است. زیاد است. یا از کمی دارد رو به زیادی می‌رود. یک چنین چیزهایی. البته نه اکنون! بلکه مثلا دوازده روز پیش! ............ مرور کنیم: می‌گویند مثلا پنج شش روز پیش این نماد از حالت فشار فروش به حالت فشار خرید تغییر وضعیت داد. یا شش روز پیش این نماد قدرت خوبی رو به بالا داشت.
    • اینها را می‌توان به دسته‌ی شماره‌ی ۲ تبدیل کرد! و برعکس. در حقیقت میانگین‌گیری‌اش را از اینها بگیریم می‌شوند شبیه دسته دوم. (مثلا در مکدی ۱۲-۲۴ اگر آن ۱۲اش را بکنیم ۱ درنگش صفر می‌شود. همین. ولی چرا نمی‌کنند؟ برای اینکه اغتشاش و نویز زیادی تولید می‌کند. اعتبار مقادیرش کاسته می شود. بماند.)
    • اینها را می‌توان به دسته‌ی شماره‌ی ۱ تبدیل کرد! چگونه؟ با این فرضیه که مثلا: به احتمال بالا هر نمادی که ۶ روز پیش روند قدرتمندی داشته احتمالا امروز و فردا و پس‌فردا و چندین روز دیگر نیز روند قدرتمندی خواهد داشت!

پی‌نوشت: یک نشانگر داریم که اصلا نامش نشانگر تکانه یا Momentum Indicator است. آن با این اشتباه نشود. این موضوع مانند واژه‌ی سفید کننده و وایتکس است که به هر سفیدکننده‌ای می‌گوییم وایتکس و به خود وایتکس هم می‌گوییم وایتکس.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط seraj نمایش پست ها
    با درود

ما رو باش فکر کردیم مطالب اینجا غیر بورسیه . سر نمیزدیم . اما ظاهرا اینجوری نیست .
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا حسنی نمایش پست ها
    درست میگید خیلی جالبه. اتفاقا تنها تاپیکی هست به معنای واقعی کلمه مرتبط با بورسه. در مورد تک سهم ها خیلی صحبت نمیشه. بیشتر در مورد کلیات بورسی و حتی غیر بورسی دوستان مطلب میزنن که مطالعه ش واقعا دلچسبه.

خدا خیر بوه باعث و بانی شکل گیری و مشارکت کنندگان این چنین تاپیک هایی رو واقعا فضای مجازی اگه این ۴ تا منبع درست درمون واسه مطالعه رو نداشت دیگه واقعا بی ارزش میشد.
    چقدر بد.
    نمی‌خواستیم این‌جوری بشود... بیشتر می‌خواستیم جایی باشد برای: ۱- گپ و گفت و ۲- جداسازی نوشته‌های غیر مرتبط از جستارهای دیگر (به ویژه جو بازار) و انتقال به اینجا و نظم دادن به انجمن.
    ==================
    شاید تقصیر خودم باشد...
    ==================
    البته...
    چه می‌شود کرد؟ مثلا این نوشته‌ی مربوط به نشانگرها... یا سنجش شاخص‌ها...
    اینها را کجا آدم بگذارد؟
    جو بازار که نه...
    جستار کارگاه اندیشه؟ آنجا هم نه... اینها اصلا در کلاس کاری آنجا نیستند... بیشتر «أَضْغَاثُ أَحْلام» هستند.
    خودم را می‌گویم...
    برخی نوشته‌ها را می‌خواهم در جستار نبض بازار بگذارم... می‌بینم برای آنجا سخیف است! اینجا می‌گذارم...
    مثلا اینکه: دیدید فلان چیز فلان شد؟ یک احتمالی هست که فلان مورد هم باشد...
    یا مثلا گاهی می‌خواهم یک چیزی در کارگاه حجم بگذارم... می‌بینم برای آنجا مناسب نیست... می‌گویم بگذارم؟ نگذارم؟؟؟ می‌آیم اینجا می‌گذارم...
    نوشته‌هایی را بیشتر اینجا می‌گذارم... که اگر این جستار نبود... احتمالا جایی نمی‌گذاشتم...
    این از ما. پس ما گناهمان خط‌ خطی است.

دوستان اگر دیدند یک وقت یک مطلب در اینجا متناسب با جای دیگری است پیشنهاد بدهند منتقل کنیم.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 625 بار در 209 ارسال

شب بخیر دوستان ....سایت تالار بورس هنوز بسته است و بالا نمی آید...فیلتر شده ؟ یا کلا از دسترس خارج شده ..یا من نمی تونم وارد شم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط 20reza نمایش پست ها
    شب بخیر دوستان ....سایت تالار بورس هنوز بسته است و بالا نمی آید...فیلتر شده یا کلا از دسترس خارج شده ..یا من نمی تونم وارد شم
    سلام.
    نه عزیز. کار می‌کند. مشکلی ندارد.
    یا مربوط به استان/شهر شما می‌شود یا مربوط به شرکتی می‌شود که از آن اینترنتتان را می‌گیرید.
    «محمد حسین» هستم.

11. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

موبوگرام من خراب شده و قطع و وصل می‌شود... TseClient هم خراب شده.

برادر پایت را از روی سیم بردار.
    «محمد حسین» هستم.

13. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سکه جان کند ده درصد رفت بالا!
    از ۴ تومان خودش را رساند به ۴٫۵...
    دیدید گفتم!
    هیچ جا خانه‌ی خود آدم نمی‌شود...

(دلار را هم می‌گویند نزدیک ۱۳ هزار تومان آمده... ولی تا زمانی که اینها رشد وحشناک نداشته باشند: هیچ‌جا خانه‌ی خود آدم نمی‌شود.)
    «محمد حسین» هستم.

15. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

آمار تلگرام:

آمار اتحادیه طلا:
    «محمد حسین» هستم.

17. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    چقدر بد.
    نمی‌خواستیم این‌جوری بشود... بیشتر می‌خواستیم جایی باشد برای: ۱- گپ و گفت و ۲- جداسازی نوشته‌های غیر مرتبط از جستارهای دیگر (به ویژه جو بازار) و انتقال به اینجا و نظم دادن به انجمن.
    ==================
    شاید تقصیر خودم باشد...
    ==================
    البته...
    چه می‌شود کرد؟ مثلا این نوشته‌ی مربوط به نشانگرها... یا سنجش شاخص‌ها...
    اینها را کجا آدم بگذارد؟
    جو بازار که نه...
    جستار کارگاه اندیشه؟ آنجا هم نه... اینها اصلا در کلاس کاری آنجا نیستند... بیشتر «أَضْغَاثُ أَحْلام» هستند.
    خودم را می‌گویم...
    برخی نوشته‌ها را می‌خواهم در جستار نبض بازار بگذارم... می‌بینم برای آنجا سخیف است! اینجا می‌گذارم...
    مثلا اینکه: دیدید فلان چیز فلان شد؟ یک احتمالی هست که فلان مورد هم باشد...
    یا مثلا گاهی می‌خواهم یک چیزی در کارگاه حجم بگذارم... می‌بینم برای آنجا مناسب نیست... می‌گویم بگذارم؟ نگذارم؟؟؟ می‌آیم اینجا می‌گذارم...
    نوشته‌هایی را بیشتر اینجا می‌گذارم... که اگر این جستار نبود... احتمالا جایی نمی‌گذاشتم...
    این از ما. پس ما گناهمان خط‌ خطی است.

دوستان اگر دیدند یک وقت یک مطلب در اینجا متناسب با جای دیگری است پیشنهاد بدهند منتقل کنیم.
    والا از نظر بنده که روند تاپیک خیلی خوبه. من خودم شخصا اگه مطالب تو یه تاپیک مجتمع باشه واسم مطالعشون راحت تره. حالا نظر بقیه دوستان چیه نمیدونم.
    ضمن اینکه صحبت های غیر بورسی دوستان هم آموزندست.

19. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)