صفحه 614 از 635 نخست ... 114514564604611612613614615616617624 ... آخرین
نمایش نتایج: از 6,131 به 6,140 از 6349

موضوع: دورهمی چند نفره

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : نوشته‌های غیر بورسی ما بورسی‌ها

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    میگم جناب محمدحسین؟؟؟
    چند ساله تو بورسم؟؟؟
    اینا رو که میدونم دیگه خب
    هر کی ندونه شما میدونید که من قدیمی ام که...
    شرمنده.
    خوب... خیلی وقت‌ها هست آدم در یک کاری واقعا خبره شده ولی یک چیزهای کوچکی را نمی‌داند... گفتم شاید این را نمی‌دانستید...
    ----------------
    اکنون که این را گفتم...
    یادم افتاد...
    یک چزیهایی در بورس هست... آدم با این که دقیقا می‌داند... ولی رعایت نمی‌کند...
    نمی‌دانم حکمتش چیست؟
    اعصابم دیگر از دست خودم خرد شده.
    گمان کنم دوباره باید این جستار «یادآوری» را بیاورم بالا و هر روز به خودم تذکر بدهم بلکه نصب‌العینم شود و رعایت کنم.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

جریان این کارتهای اعتباری سهام عدالت چیست؟
    به غیر از کالاهای سوپرمارکتی، کالاهای دیگر هم می‌توان استفاده کرد؟ یا نه؟ می‌توان به حساب کسی واریز کرد؟ می‌توان با پولش سهام خرید؟
    بعد این که... حالت اعتبار دارد واقعا؟ یا این که خرید که کردی، از میزان سهام عدالتت کم می‌شود؟
    برای ماهایی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌ایم هم شدنی است؟

پ.ن: هنوز درخواست فروش سهام عدالت من مانده. اصلا معلوم نیست روی چه حسابی برای چه کسانی فروخته‌اند و برای چه کسانی نفروخته‌اند.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

۱. متقاضیان دریافت کارت اعتباری در گام اول باید با ثبت نام در سامانه سجام احرازهویت شوند که این فرآیند به صورت غیرحضوری قابل انجام است.۲. پس از ارائه درخواست به بانک‌ها و دریافت کارت اعتباری، افراد می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های مشخص‌شده، اقدام به خرید تا سقف درنظرگرفته‌شده در کارت اعتباری خود کنند.۳. ضمانت این کارت‌های اعتباری، برگه‌های سهام عدالت است و نیازی به سایر مدارک جهت ضمانت و توثیق کارت نیست؛ به عبارت دیگر جایگزین ضامن در این پروسه برای دریافت کارت اعتباری، مانده اوراق سهام عدالت افراد است.۴. سهامداران برای احراز شرایط دریافت کارت‌های اعتباری به هیچ عنوان نیاز به مراجعه حضوری به بانک‌ها ندارند و تمامی فرآیندهای لازم در این زمینه به صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام می‌شود.۵. چنانچه سهامداران نتوانند به تعهدات خود در قبال بازپرداخت مبالغ کارت‌های اعتباری عمل کنند، سهام عدالت آنها توسط بانک به فروش می‌رسد. این در حالی است که در صورت بازپرداخت اقساط این کارت‌ها توسط افراد به شکل منظم، اصل سهام آنها که در وثیقه است، باقی می‌ماند و عوایدی مانند سود سالانه، حضور در مجمع و حق رای متعلق به سهامدار عدالت پابرجا بوده و توسط سهامداران عدالت قابل استفاده خواهد بود.۶. اگر سهامداران توانستند تا یک ماه مبلغ را به بانک بازگردانند، این مبلغ قرض‌الحسنه خواهد بود اما اگر از یک ماه عبور کرد و مبلغ را پرداخت نکردند، این اعتبار به تسهیلات سه‌ساله تبدیل خواهد شد.۷. در حال حاضر دو بانک ملی و تجارت به صورت الکترونیکی به سهامداران عدالت، کارت اعتباری ارائه می‌دهند. برای دریافت این کارت نیاز به مراجعه حضوری نیست و درخواست به صورت الکترونیکی به همراه مدارک ارسال می‌شود و تا سه روز دیگر کارت اعتباری برای سهامداران صادر خواهد شد.۸. تمهیداتی در نظر گرفته شده تا در صورت امکان از کارت اعتباری فیزیکی استفاده نشود و خریدها از طریق کیوآرکد انجام شود.۹. نرخ سودی که برای این کارت‌های اعتباری در نظر گرفته شده، ۱۸ درصد است، اما اگر مصرف‌کننده این کارت‌ها تا آخر هر ماه مبلغ کارت را تسویه کند، هیچ سودی از او هم گرفته نمی‌شود.۱۰. افرادی که از طریق بانک ملی اقدام می‌کنند باید به «سامانه ایوا» و افرادی که از طریق بانک تجارت اقدام می‌کنند باید به «سامانه زمرد» مراجعه کرده و مراحل احراز هویت را در آن سپری کنند. مدارک مورد نیاز بارگذاری، شناسنامه و کارت ملی است که اگر سیمکارت به نام افراد باشد بلافاصله شماره تایید، پیامک می‌شود که این شماره باید در سامانه ثبت شود. پس از آن سامانه مذکور به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی لینک می‌شود و مراحل بعدی صدور کارت اعتباری برای متقاضی انجام خواهد شد.
    «محمد حسین» هستم.

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,149 بار در 5,488 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    شرمنده.
    خوب... خیلی وقت‌ها هست آدم در یک کاری واقعا خبره شده ولی یک چیزهای کوچکی را نمی‌داند... گفتم شاید این را نمی‌دانستید...
    ----------------
    اکنون که این را گفتم...
    یادم افتاد...
    یک چزیهایی در بورس هست... آدم با این که دقیقا می‌داند... ولی رعایت نمی‌کند...
    نمی‌دانم حکمتش چیست؟
    اعصابم دیگر از دست خودم خرد شده.
    گمان کنم دوباره باید این جستار «یادآوری» را بیاورم بالا و هر روز به خودم تذکر بدهم بلکه نصب‌العینم شود و رعایت کنم.
    دشمنتون شرمنده
    از بس من سوالای پیش پا افتاده می پرسم
    از بس چیزای ساده رو بلد نیستم
    دیگه اینجوری تو ذهنتون جا افتاده که اینم بلد نباشم.
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

چند صفحه قبل در مورد مصرف و مصرف گرایی و تولید و.... نوشته بودم که تقریبا مقدار زیادیش اشتباه بود ولی بالاخره مشکل رو پیدا کردم ،

فرضا کنید ی جامعه 10 نفره داریم که تو ی کارگاه تولید پنیر کار می کنند ، حقوق هم بهشون ماهی 1000 تومن میدن ، یک قالب پنیر (مصرفی یکماه یک نفر) 1000 تومن هست

بعد یکی از افراد این جامعه در حالی که در کارگاه مشغول کار هست و حقوق میگیره ، آخر ماه پنیر نخره ! پولش را پس انداز کنه ، مثلا 10 ماه برگ درخت بخوره

و بعد ماه 10 ام 10000 تومن داره که باهاش می تونه 10 قالب پنیر ( کل پنیر تولیدی اون ماه) را خریداری کنه ، اون ماه هایی هم که پنیر نمی خرید ، کارخونه هر ماه 1000 تومن ضرر میساخت چون پنیر فاسد میشد ! اینجا این سیستم اقتصادی بفنا میره

مشکل کار هم که مشخص هست ! پس انداز کردن !!! پس انداز آفت اصلی سیستم اقتصادی هست

ی سیستم اقتصادی کارا ، نباید به افراد اجازه بده پس انداز کنن (خیره ی بیش از نیاز مصرفی)!!!! ، چون همه چی بفنا میره ، و در سیستم سالم به افراد حقوق هفتگی پرداخت میشه که خرج روزانه افراد هست ، آخر هفته ، فرد تشویق میشه هرچقدر براش مونده ببره تو بار و دیسکو و قمارخونه مصرف کنه ، یا اینجاها نه در سایر جاها فرهنگی هنری مذهبی مصرف کنه ، ساعت 24 جمعه حسابش صفر بشه، مجددا حقوق هفته بعد براش واریز بشه ، کارا ترین سیستم اقتصادی هست

جالبه که تو اسلام هم همین سیستم هست ، البته یکم نرم تر ، که همون خمس هست

در واقع مشکل اصلی همینه که میشه پول رو ذخیره کرد و از اعتبارش استفاده کرد ، در ادامه میشه گله ی گرگ ها رو مثال زد که ی لیدر دارن ، لیدرشون وقتی پیر و ضعیف میشه ، ی گرگ جوانتر میاد مبارزه میکنه و اگر پیروز شد ، لیدر میشه ، و این باعث بقا گله ی گرگ ها میشه ، ولی اگر امکان ذخیره قدرت وجود داشته باشه ، گرگ پیر اولا تا اخر عمرش خودش در قدرت باقی میمونه و بعد هم پسر خودش به تخت میشینه که ممکن پسرش لایق اون تخت نباشه ، این باعث افول اون گله ی گرگ ها میشه مخصوصا در دراز مدت

داستان بورس 99 هم شاید اینجوری بود که چندین سال همه رو آوردن به پس انداز کردن و ایجاد رکود در تمام بازارها ، بنحوی همه منتظر بودن پولشون به خرید 10 قالب پنیر برسه !!! ( حالا 10 تا نه حداقل 2 قالبش رو بخرن و سیت مدیریتی بگیرن ) ولی چون در ازای پول های پس انداز شده ، چیزی برای واگذاری وجود نداشت ، همون سیاست آخر هفته بار و دیسکو و قمار خونه رو در پیش گرفتن برای تنظیم اقتصاد (سوزاندن نقدینگی مازاد) که اگر بهتر نگاه کنیم ، با اینکه متضرر شدیم شدیدا کار درستی کردن !

بنظرم در اینده هم ی چوبی لای چرخ سپرده گذارها میذارن

خلاصه :
    آفت اصلی هر اقتصادی پس انداز هست ! مخصوصا پس انداز اقشار پایین و مردمی ، که تقلید می کنند از پس انداز های افراد صاحب قدرت جامعه ، و متاسفانه این اصلاح نمیشه از طرف مردم ، تا اول خود مسولین (صاحبین قدرت) خودشونو اصلاح کنن و دست از ذخیره بردارن.

پ.ن:
    سود 20 درصد ، تورم بالای 20 درصد رو هم متوجه شدم از همون خمس اومده ( در جهت اصلاح پس اندازها)

شاید اگر تورم هفته ای 100 درصد بود خیلی اقتصاد زیبا تر میشد و کاراترین نفرات بالا میومدن ، ولی سالی 20 درصد هم اسلامی هست.
    ویرایش توسط sooroosh1315 : 2021/04/13 در ساعت 16:25
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(17) Bikhabar آواتار ها
    تشکر شده 3,104 بار در 903 ارسال

۱. متقاضیان دریافت کارت اعتباری در گام اول باید با ثبت نام در سامانه سجام احرازهویت شوند که این فرآیند به صورت غیرحضوری قابل انجام است.۲. پس از ارائه درخواست به بانک‌ها و دریافت کارت اعتباری، افراد می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های مشخص‌شده، اقدام به خرید تا سقف درنظرگرفته‌شده در کارت اعتباری خود کنند.۳. ضمانت این کارت‌های اعتباری، برگه‌های سهام عدالت است و نیازی به سایر مدارک جهت ضمانت و توثیق کارت نیست؛ به عبارت دیگر جایگزین ضامن در این پروسه برای دریافت کارت اعتباری، مانده اوراق سهام عدالت افراد است.۴. سهامداران برای احراز شرایط دریافت کارت‌های اعتباری به هیچ عنوان نیاز به مراجعه حضوری به بانک‌ها ندارند و تمامی فرآیندهای لازم در این زمینه به صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام می‌شود.۵. چنانچه سهامداران نتوانند به تعهدات خود در قبال بازپرداخت مبالغ کارت‌های اعتباری عمل کنند، سهام عدالت آنها توسط بانک به فروش می‌رسد. این در حالی است که در صورت بازپرداخت اقساط این کارت‌ها توسط افراد به شکل منظم، اصل سهام آنها که در وثیقه است، باقی می‌ماند و عوایدی مانند سود سالانه، حضور در مجمع و حق رای متعلق به سهامدار عدالت پابرجا بوده و توسط سهامداران عدالت قابل استفاده خواهد بود.۶. اگر سهامداران توانستند تا یک ماه مبلغ را به بانک بازگردانند، این مبلغ قرض‌الحسنه خواهد بود اما اگر از یک ماه عبور کرد و مبلغ را پرداخت نکردند، این اعتبار به تسهیلات سه‌ساله تبدیل خواهد شد.۷. در حال حاضر دو بانک ملی و تجارت به صورت الکترونیکی به سهامداران عدالت، کارت اعتباری ارائه می‌دهند. برای دریافت این کارت نیاز به مراجعه حضوری نیست و درخواست به صورت الکترونیکی به همراه مدارک ارسال می‌شود و تا سه روز دیگر کارت اعتباری برای سهامداران صادر خواهد شد.۸. تمهیداتی در نظر گرفته شده تا در صورت امکان از کارت اعتباری فیزیکی استفاده نشود و خریدها از طریق کیوآرکد انجام شود.۹. نرخ سودی که برای این کارت‌های اعتباری در نظر گرفته شده، ۱۸ درصد است، اما اگر مصرف‌کننده این کارت‌ها تا آخر هر ماه مبلغ کارت را تسویه کند، هیچ سودی از او هم گرفته نمی‌شود.۱۰. افرادی که از طریق بانک ملی اقدام می‌کنند باید به «سامانه ایوا» و افرادی که از طریق بانک تجارت اقدام می‌کنند باید به «سامانه زمرد» مراجعه کرده و مراحل احراز هویت را در آن سپری کنند. مدارک مورد نیاز بارگذاری، شناسنامه و کارت ملی است که اگر سیمکارت به نام افراد باشد بلافاصله شماره تایید، پیامک می‌شود که این شماره باید در سامانه ثبت شود. پس از آن سامانه مذکور به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی لینک می‌شود و مراحل بعدی صدور کارت اعتباری برای متقاضی انجام خواهد شد.
    گویا اگر 1 درصد از سهامت رو هم فروخته باشی، از کارت مارت خبری نیست.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Bikhabar از ایشان تشکر کرده اند:

نام این جستار به زودی به «دور همی چند نفره» تغییر پیدا می‌کند.
    «محمد حسین» هستم.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

من که رو به موتم. دور همی تون به جناب سروش و شما ختم میشه دیگه.
    فعال ترین عضو این تاپیک فک کنم من بودم.

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    من که رو به موتم. دور همی تون به جناب سروش و شما ختم میشه دیگه.
    فعال ترین عضو این تاپیک فک کنم من بودم.
    سلام.
    خدا بد نده.
    چرا؟
    به خاطر کرونا؟ یا به خاطر اوضاع بورس؟
    «محمد حسین» هستم.

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

سلام.
    خدا بد نده.
    چرا؟
    به خاطر کرونا؟ یا به خاطر اوضاع بورس؟
    نه بخاطر بورس که نه. بورس 10 ماهه اینجوریه
    بخاطر کرونا
    حالم خیلی بده امیدی به خوب شدن ندارم
    هم حال خودم بده هم مامانم
    هر چی دارو میخوریم به جای اینکه بهتر بشیم روز به روز بدتر میشیم

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 19 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 19 مهمان ها)