صفحه 325 از 635 نخست ... 225275315322323324325326327328335375425 ... آخرین
نمایش نتایج: از 3,241 به 3,250 از 6349

موضوع: دورهمی چند نفره

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

پاسخ : نوشته‌های غیر بورسی ما بورسی‌ها

دوستان تازه الان ترازنامه خکاوه رو نگاه کردم.
    این که حقوق صاحبان سهام رو قرمز نشون میده یعنی اینکه حقوق صاحبان سهام رفته جای بدهی های شرکت؟؟؟
    یا اینکه معنیش فقط اینه که بدهی های شرکت بیش از دارائی شرکت هست.
    عجب سهم مزخرفی رو وارد شدم خودمم نمی دونستم.
    آیا توجیهی داره وارد شدن به چنین سهامی؟؟؟
    من بلد نیستم. کسی می تونه من رو راهنمایی کنه که به دانشم اضافه بشه؟؟؟
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    جناب کریس یه کتابی میخوام هر چی توی نت سرج می کنم نسخه رایگانش رو پیدا نمی کنم.
    دو حالت اگه باشه این کتاب رو میخوام.
    یا نسخه پی دی افش رو به صورت رایگان
    یا چنانچه بصورت فیزیکی کتاب رو درب منزل بفرستن. اینجوری نمی دونم کجا باید تهیه کنم.
    (یعنی در صورت که کتاب فیزیکی باشه حاضرم بهاش رو بدم. واسه نسخه پی دی اف حاضر نیستم بهایی پرداخت کنم )
    اگه اطلاعاتی دارید راهنماییم کنید.
    اسم کتاب: زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری یانگ ترجمه حسن حمیدپور (اسم مترجمش دقیق مطمئن نیستم. حمیدیان یا حمیدپور)

سلام خواهر عزیز
    کتاب مورد نظر شما پی دی اف رایگان ندارد......
    در سایت آدینه بوک کتاب مورد نظر را سفارش دهید و در کمتر از یک هفته تحویل بگیرید....
    https://www.adinehbook.com/gp/product/6002000781

4. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

دوستان تازه الان ترازنامه خکاوه رو نگاه کردم.
    این که حقوق صاحبان سهام رو قرمز نشون میده یعنی اینکه حقوق صاحبان سهام رفته جای بدهی های شرکت؟؟؟
    یا اینکه معنیش فقط اینه که بدهی های شرکت بیش از دارائی شرکت هست.
    عجب سهم مزخرفی رو وارد شدم خودمم نمی دونستم.
    آیا توجیهی داره وارد شدن به چنین سهامی؟؟؟
    من بلد نیستم. کسی می تونه من رو راهنمایی کنه که به دانشم اضافه بشه؟؟؟
    یعنی بدهی‌ها بیش از دارایی‌ها است. (اگر اشتباه نکنم).
    (دارایی همین‌جوری جای بدهی نمی‌رود! مگر اینکه بخواهند شرکت را ورشکست اعلام کنند.)
    خیلی از شرکت‌ها این‌گونه هستند.
    شاید ایران خودرو و سایپا هم این‌گونه باشند. (تا چند وقت پیش که بودند. به خصوص پیش از تجدید ارزیابی دارایی‌ها!!!!!!!!)
    بانکی‌ها اگر اشتباه نکنم یک مدت زیادی این‌گونه بودند و هستند...
    خیلی شرکت‌ها در بورس این گونه هستند!

کلا شما حساب کن غیر از چهارگروه بزرگ بنیادی (انرژی محور / ارز محور ) (پالایش و پتروشیمی و فلز و کانه فلزی) باقی جاهای بورس زیاد وضع عالی‌ای ندارند. بسیاری از شرکت‌ها سود منفی دارند (زیان‌ده هستند!)... خیلی شرکت‌ها اصلا انباشته منفی دارند! در برخی گروه‌ها مانند همین خودرویی‌ها وضع اصلا جالب نیست.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(6) meisam317 آواتار ها
    تشکر شده 3,948 بار در 625 ارسال

??????????

دقت کردید؟؟؟

امسال یعنی سال ۱۳۹۹
    آخرین سال قرنه،
    رسیدیم به یه مقاومت
    روانی?

اگه نتونیم۱۴۰۰ رو رد کنیم،
    بر می گردیم سال ۱۳۵۷
    که یه کف حمایتیه?

#طنز_تکنیکالی

?????????

8. 16 کاربر به خاطر ارسال مفید meisam317 از ایشان تشکر کرده اند:

جناب میثم نمی دونم چرا نمیشه به پست تون ریپلی بزنم.
    طنزتون خیلی جالب بود.
    امیدوارم که نتونیم ردش کنیم که برگردیم به کف حمایتی
    البته یه کم ریسک آرزویی که کردم بالا میره
    یه دهه بیاد بالاتر بهتره.
    احیانا تو دهه 60-70حمایتی نداشته؟؟؟
    اخه بیاد دهه 50 دیگه اون موقع معلوم نیست دوباره عین همون چارت قبلی تکرار بشه
    و معلوم نیست من دوباره بیام روی زمین یا نه
    در حق زمین ظلم میشه. وگرنه من که واسه خودم نمی گم.

10. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

ولی دارم فکرش و می کنم اگه با دانشی که الان داشتیم برمی گشیتم به دو دهه قبل عجب زندگی ای می ساختیم واسه خودمون
    خیلی از اشتباهات و مرتکب نمی شدیم. از یه سری فرصت ها استفاده می کردیم.
    البته یه چیزی هم هستاااااااا....... تا آدم مرتکب اشتباه نشه و تا درس نگیره یاد نمی گیره.
    تا آدم اشتباه نکنه و چوبش و نخوره دنبال یادگیری نمیره. حس نیاز به آموختن نداره.
    یعنی تا با تمام وجودت احساس شکست نکنی دنبال راه حل نمی گردی.
    و جالبه وقتی که دنبال راه حل می گردی اون زمان هست که رشدت شروع میشه.

12. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

جناب میثم نمی دونم چرا نمیشه به پست تون ریپلی بزنم.
    طنزتون خیلی جالب بود.
    امیدوارم که نتونیم ردش کنیم که برگردیم به کف حمایتی
    البته یه کم ریسک آرزویی که کردم بالا میره
    یه دهه بیاد بالاتر بهتره.
    احیانا تو دهه 60-70حمایتی نداشته؟؟؟
    اخه بیاد دهه 50 دیگه اون موقع معلوم نیست دوباره عین همون چارت قبلی تکرار بشه
    و معلوم نیست من دوباره بیام روی زمین یا نه
    در حق زمین ظلم میشه. وگرنه من که واسه خودم نمی گم.
    یه نقاط دیگه ای که حمایت داشته هم هستا.
    مثلا سال 11 سال پیش که بین میرحسین و کروبی و احمدی نژاد دعوا شده بود و جنبش سبز شکل گرفت.
    می تونیم اونم یه کف حمایتی در نظر بگیریم.
    من اگه به 11 سال پیش هم برگردم راضیم.
    به نظرتون اگه برگردیم بهتر از الان زندگی می کنیم؟؟؟
    ویرایش توسط roya123 : 2020/03/25 در ساعت 11:43

14. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

‏داشتم برای خواهر زاده ام املا می گفتم رسیدم به ویرگول گفتم :«ویرگول» گفت :«خاله ویرگول چیه» گفتم:«یعنی معلمتون بهتون یاد نداده و شکلشو بهش نشون دادم» نیم ساعته داره به من میخنده میگه خاله اسم این درنگ نما هستش نه ویرگول ?

》Read book《
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

16. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال MOSTAFAVI آواتار ها
    تشکر شده 21,428 بار در 4,805 ارسال

فارین پالیسی از ۱۲ اندیشمند و نظریه‌پرداز برجسته اندیشکده‌های بین‌المللی خواست تا پیش‌بینی‌های خود در خصوص نظم جهانی در دوران پساکرونا را ارائه دهند.

استیون والت استاد روابط بین‌الملل دانشگاه هاروارد :
    همه‌گیری موجب تقویت دولت و ملی‌گرایی می‌شود. دولت‌ها همگی تدابیر اضطراری در راستای مهار بحران اتخاذ خواهند کرد و بسیاری از آنها پس از پایان بحران تمایلی ندارند از اختیارات جدید خود صرف‌نظر کنند
    کوتاه کلام اینکه، کووید-۱۹ دنیایی کمتر بازتر، کمتر شکوفا، و کمتر آزاد را به وجود خواهد آورد

رابین نیبلت مدیر و مسئول اجرایی ارشد اندیشکده چتم‌هاوس انگلیس:
    احتمال آن بسیار کم است که دنیا به ایده جهانی‌شدن توأم با منفعت متقابل که دورانِ اوایل قرن بیست و یکم را رقم زد، بازشود. در نبود هرگونه مشوق و انگیزه جهت حراست از دستاوردهای مشترک ناشی از یکپارچه‌سازی اقتصادی جهان، ساختار حاکمیت اقتصادی جهان که در قرن بیستم شکل گرفت به سرعت تحلیل خواهد رفت.

کیشور محبوبانی عضو برجسته مؤسسه مطالعات آسیای دانشگاه ملی سنگاپور
    همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ جهت‌گیری اقتصادی جهان را دستخوش تغییرات اساسی نخواهد کرد. این امر صرفاً تغییری که پیشاپیش آغاز شده را شتاب خواهد بخشید. این تغییر عبارت است از فاصله‌گیری از جهانی‌شدن آمریکامحور و حرکت به سمت جهانی‌شدن چین‌محور.

جان ایکنبری
    بحران در کوتاه مدت به جناح‌های مختلف در بحث بر سر راهبرد بزرگ غرب جان تازه خواهد بخشید. ملی‌گرایان و مخالفان جهانی‌شدن، طرفداران ستیز با چین، و حتی بین‌المللی‌گرایان لیبرال همگی شواهد و قرائنی دال بر فوریت دیدگاه‌هایشان پیدا خواهند کرد. با توجه به صدمه اقتصادی و فروپاشی اجتماعی که در شرف رخ دادن است، به سختی می‌توان چیزی جز گرایش قوی‌تر به سمت ملی‌گرایی، رقابت میان قدرت‌های بزرگ، گسست راهبردی، و امثال اینها را شاهد بود

شانون اونیل

بیماری کووید-۱۹ به مبانی پایه تولید جهانی لطمه می‌زند. شرکت‌ها اکنون در خصوص زنجیره‌های تأمین چندمرحله‌ای و چندکشوری که امروزه بر بخش تولید مسلط هستند، تجدیدنظر کرده و از گستره آنها می‌کاهند.

شیوشانکار منون عضو برجسته اندیشکده بروکینگز .
    دنیای به هم پیوسته هنوز به آخر خط نرسیده است. همه‌گیری خود دلیلی دال بر وابستگی متقابل ما به یکدیگر است. اما در همه حوزه‌های سیاسی پیشاپیش گرایش به سمت درون، تلاش جهت خودمختاری، و در دست گرفتن سرنوشت خویش مشاهده می‌شود. ما در مسیر حرکت به سمت یک دنیای فقیرتر، خبیث‌تر، و کوچک‌تر قرار گرفته‌ایم.

جوزف اس نای نظریه پرداز بین‌المللی
    در سال ۲۰۱۷، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا یک راهبرد امنیت ملی جدید را اعلام نمود که بر رقابت میان قدرت‌های بزرگ متمرکز است. همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ نشان داد که این راهبرد کفایت نمی‌کند. آمریکا حتی اگر در قامت یک قدرت بزرگ بر دیگران مسلط شود، باز هم نمی‌تواند به تنهایی امنیت خود را تأمین کند.

جان آلن رئیس اندیشکده بروکینگز، ژنرال چهار ستاره بازنشسته
    «فاتحان» بحران کووید-۱۹ به روال معمول تاریخ را خواهند نوشت. تک تک ملت‌ها و تک تک افراد فشارهای اجتماعی ناشی از این بیماری را به شیوه‌های جدید و قدرتمندی تجربه می‌کنند. ناگزیر، کشورهایی که ــ به لطف نظام‌های سیاسی و اقتصادی منحصربه‌فردشان و همچنین به لطف چشم‌انداز سلامت عمومی ــ جان سالم بدر می‌برند در مقایسه با کشورهایی که پیامد متفاوت و زیانبارتری را تجربه می‌کنند ادعای موفقیت خواهند کرد. از دید برخی، این امر یک پیروزی بزرگ و سرنوشت‌ساز برای دموکراسی، چندجانبه‌گرایی، و سلامت همگانی خواهد بود. از دید برخی دیگر، این امر «مزایای» آشکار حاکمیت قاطع و خودکامه را نمایان خواهد ساخت.

لوری گرت عضو ارشد سابق امور بهداشت جهانی
    جهانی‌شدن به شرکت‌ها امکان داد تا فرآیند تولید را در سرتاسر دنیا برون‌سپاری کنند و محصولات خود را به‌موقع در بازارها عرضه کنند و بدین طریق هزینه‌های انبارداری را حذف کنند. اگر موجودی محصول بیش از چند روز بر روی قفسه‌ها جا خوش می‌کرد، این امر به مثابه شکست در بازار قلمداد می‌شد. فرآیند عرضه می‌باید به دقت در سطح جهانی هماهنگ‌سازی می‌شد. بیماری کووید-۱۹ نشان داد که پاتوژن‌ها نه تنها مردم را مبتلا می‌کنند، بلکه سیستم تأمین به‌موقع محصول را مسموم می‌سازند.

با توجه به گستره زیان‌ها در بازارهای مالی که دنیا از ماه فوریه شاهدش بوده است، شرکت‌ها احتمالاً پس از این همه‌گیری از این مدل تأمین به‌موقع و تولید پراکنده جهانی ترسیده می‌شوند. این امر می‌تواند به شکل‌گیری مرحله جدیدی از کاپیتالیسم جهانی بینجامد که در قالب آن زنجیره‌های تأمین به خانه نزدیک‌تر می‌شوند و در راستای جلوگیری از وقفه‌های آتی با حشو و زوائد توأم می‌گردند. این مسئله می‌تواند از سود شرکت‌ها در کوتاه مدت بکاهد، اما کل سیستم را از تاب‌آوری بیشتری برخوردار می‌سازد.

ریچارد هاس رئیس اندیشکده شورای روابط خارجی
    واژه «همیشگی» واژه‌ای نیست که به آن علاقه داشته باشم، اما فکر می‌کنم بحران ویروس کرونا حداقل تا چند سال اکثر کشورها را به سمت داخل متمایل خواهد ساخت و موجب خواهد شد کشورها بیشتر بر روی آنچه در درون مرزهایشان اتفاق می‌افتد، متمرکز شوند. پیش‌بینی من این است که گام‌های بزرگ‌تری به سمت خودکفایی گزینشی (و در نتیجه دست کشیدن از بقیه) با توجه به آسیب‌پذیری زنجیره‌های تأمین برداشته خواهد شد؛
    بحران احتمالاً روند رو به وخامت روابط میان چین و آمریکا و تضعیف یکپارچگی اروپا را شدت خواهد بخشید. یک نکته مثبت اینکه، ما باید تا حدودی شاهد تقویت حاکمیت در حوزه سلامت همگانی در سطح دنیا باشیم

کوری شاک معاون مدیرکل اندیشکده مؤسسه بین‌المللی مطالعات راهبردی
    آمریکا دیگر یک رهبر بین‌المللی قلمداد نمی‌شود. دلیل آن منافع شخصی کوته‌بینانه و بی‌کفایتی دولت این کشور است. اگر سازمان‌های بین‌المللی اطلاعات بیشتر و به‌موقع‌تری ارائه می‌کردند و دولت‌ها فرصت می‌یافتند منابع را تهیه و به سمت حوزه‌های مورد نیاز هدایت کنند، تأثیرات جهانی این همه‌گیری به شدت کاهش می‌یافت. این همان کاری است که آمریکا می‌توانست صورت دهد و نشان دهد که علیرغم علاقه‌مندی به منافع خویش، تمرکزش صرفاً بر روی این مسئله نیست. واشنگتن در آزمون رهبری بازنده شد و دنیا به‌واسطه این امر در وضعیت وخیم‌تری قرار گرفته است.

نیکولاس برنز استاد دانشکده حکمرانی کندی دانشگاه هاروارد
    همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ بزرگ‌ترین بحران جهانی قرن حاضر است. این بحران از عمق و گستره عظیمی برخوردار است. بحران سلامت عمومی هر یک از ۸/۷ میلیارد انسان روی زمین را تهدید می‌کند. تأثیر بحران مالی و اقتصادی می‌تواند از تأثیر رکود بزرگ سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ فراتر برود. هر بحرانی به تنهایی می‌تواند به مثابه شوک بزرگی باشد که نظام بین‌المللی و موازنه قدرت را برای همیشه دستخوش تغییر می‌کند. امید می‌رود مردان و زنان در سرتاسر دنیا بر این چالش غیرعادی فائق آیند.

18. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید MOSTAFAVI از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

کرونا و عواقبش به صورت مشهودی داره ایران رو در موقعیت یک قدرت جهانی قرار میده، هم از نظر اقتصادی هم از نظر سیاسی.

با تمام جوانب ناخوشایند این اتفاق باید از ایجاد این فرصت خوشحال باشیم.

20. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)