صفحه 48 از 635 نخست ... 38454647484950515898148548 ... آخرین
نمایش نتایج: از 471 به 480 از 6349

موضوع: دورهمی چند نفره

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

پاسخ : نوشته‌های غیر بورسی ما بورسی‌ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    می‌خواستم بگویم تجارت‌نیوز که دارید... از همان گوگل کنید...
    ولی اکنون زدم دیدم نوشته غیر فعال شده.
    ===================
    گوگل‌ترنسلیت چرت است.

فهم جملات را بدتر می‌کند که بهتر نمی‌کند.

===================
    از بابیلون چرا استفاده نمی‌کنید؟
    البته من خودم بابیلون ندارم. من از Lingoes استفاده می‌کنم. چند لغت‌نامه‌ی خوب پارسی/انگلیسی هم دارد.
    دیکشنری آف لاین سالهاس ندارم ، همین گوگل را یک مدت استفاده کنید و درست می شود
    یک نگاه به متن اصلی یک نگاه به تجربه یا ترجمه چند کلمه

البته در بحث بورس جمله بندی هایش هم درست بود کارگاه حجم را یکهویی ترجمه می کردم و خوب بود با افزونه ی گوگل ترنسلیت

قبلا ها فیلم هایی که زیر نویس فارسی هم نداشتن زیر نویس میساختم و فقط یک سری اصلاحات در حد 100-150 کلمه ترجمه خوبی می شد (بعضی قسمت ها هم به معنای واقعی گند میزد البته )

ولی نوشته های کتابی که جملات روزمره (گویشی ) ندارن را خوب ترجمه می کنه ، شاید یکم عادت می خواد
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

دارم کتاب می‌خوانم...

تعریف آقای درمییر از دست ضعیف (انگار چشم‌بسته به کانال‌های تلگرامی نگاه کرده!) :

Weak Hands
    Weak hands consist mostly of traders and retail investors. Weak
    hands are frequently referred to as the public or the crowd. Weak
    hands are generally not well capitalized. The assets they have invested
    are needed to provide income either now or at some point down the
    road. This reality causes these investors habitually to react emotionally as opposed to rationally. They are not well informed and often
    find themselves caught up in the hoopla of society’s latest sentiments.
    Unabated greed and fear drive weak-handed investors. Glimpsing at a
    weak holder’s realized gain-loss statistics, you might perceive these
    investors to be geniuses. However, reading their unrealized holdings
    would quickly change that perception.
    This is due to weak holders
    being highly impulsive, selling profits quickly for minimal gains. However, when their position moves against them, they are reluctant to
    sell as pride keeps them from realizing their mistakes.

آن قسمتی که قرمز کرده‌ام... دقیقا یاد کانال‌های تلگرامی می‌افتم که همه‌اش دیدی‌گفتم از خودشان در می‌کنند...
    در انجمن‌های بورسی همیشه همه در حال سود کردن هستند!
    پس زیان‌ها را چه کسی می‌کند؟
    همه جوری نشان می‌دهند که انگار سهامدار درصدی صد تا شرکت هستند! آن هم نه نمادهای در پیت و دوزاری که کلا سر تا پایش اندازه‌ی دو تا خانه‌ی گران هم نمی‌ارزد... نه! سهامدار درصدی صد تا شرکت بزرگ هستند!
    و با این سودهای عجیب و رویایی‌ای که می‌کنند انگار ماهی یک میلیارد به جیب می‌زنند. بدون زیان!

پس چگونه است که محتاج دو قران فروش پیشنهاد (سیگنال) هستند؟ یا همزمان به عنوان معلم هم فعالیت می‌کنند؟ یا کلا یک شغل دومی هم دارند؟
    احتمالا به خاطر این تدریس می‌کنند که به شغل انبیاء «علاقه» دارند! (آری؟ پس چرا از داشنجویانت پول می‌گیری؟)

آقای درمییر خیلی قشنگ تعریفشان کرد.
    ترجمه‌ی بخش قرمز: نگاهی کوتاه به آمار برد و باخت (سود و زیان) منتشر شده‌ی آنها نشان می‌دهد نابغه‌اند ولی خواندن آمار منتشر نشده‌ی آنها می‌تواند به سرعت این تصور را تغییر دهد!
    (منتشر شده => دیدی‌گفتم. منتشر نشده => موارد حذف شده از کانال یا مسکوت مانده.)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

دارم کتاب می‌خوانم...

تعریف آقای درمییر از دست ضعیف (انگار چشم‌بسته به کانال‌های تلگرامی نگاه کرده!) :

Weak Hands
    Weak hands consist mostly of traders and retail investors. Weak
    hands are frequently referred to as the public or the crowd. Weak
    hands are generally not well capitalized. The assets they have invested
    are needed to provide income either now or at some point down the
    road. This reality causes these investors habitually to react emotionally as opposed to rationally. They are not well informed and often
    find themselves caught up in the hoopla of society’s latest sentiments.
    Unabated greed and fear drive weak-handed investors. Glimpsing at a
    weak holder’s realized gain-loss statistics, you might perceive these
    investors to be geniuses. However, reading their unrealized holdings
    would quickly change that perception.
    This is due to weak holders
    being highly impulsive, selling profits quickly for minimal gains. However, when their position moves against them, they are reluctant to
    sell as pride keeps them from realizing their mistakes.

آن قسمتی که قرمز کرده‌ام... دقیقا یاد کانال‌های تلگرامی می‌افتم که همه‌اش دیدی‌گفتم از خودشان در می‌کنند...
    در انجمن‌های بورسی همیشه همه در حال سود کردن هستند!
    پس زیان‌ها را چه کسی می‌کند؟
    همه جوری نشان می‌دهند که انگار سهامدار درصدی صد تا شرکت هستند! آن هم نه نمادهای در پیت و دوزاری که کلا سر تا پایش اندازه‌ی دو تا خانه‌ی گران هم نمی‌ارزد... نه! سهامدار درصدی صد تا شرکت بزرگ هستند!
    و با این سودهای عجیب و رویایی‌ای که می‌کنند انگار ماهی یک میلیارد به جیب می‌زنند. بدون زیان!

پس چگونه است که محتاج دو قران فروش پیشنهاد (سیگنال) هستند؟ یا همزمان به عنوان معلم هم فعالیت می‌کنند؟ یا کلا یک شغل دومی هم دارند؟
    احتمالا به خاطر این تدریس می‌کنند که به شغل انبیاء «علاقه» دارند! (آری؟ پس چرا از داشنجویانت پول می‌گیری؟)

آقای درمییر خیلی قشنگ تعریفشان کرد.
    از متن انگلیسی که چیزی نفهمیدم. اما خوش بحالتون که اینقد زبان انگلیسی تون عالیه. یکی از دغدغه های بزرگ من از دوران راهنمایی تا هم اکنون زبان انگلیسی بوده. کتاب سی دی و برنامه های مختلف رو هم امتحان کردم اما همه رو در حد نهایت یک ماه انجام دادم و در نهایت رها کردم. آخرین بار هم کلاس آمپول مکالمه ی استاد جاوید و یکی دو ماه پیش که اومد شیراز شرکت کردم که اونم یه برنامه 30 روزه واسه ثببیت گذاشت که باز هم عمل نکردم و اون کتاب هم رفت پیش بقیه منابع... به هر حال افرین به شما با این سوادتون
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    از متن انگلیسی که چیزی نفهمیدم. اما خوش بحالتون که اینقد زبان انگلیسی تون عالیه. یکی از دغدغه های بزرگ من از دوران راهنمایی تا هم اکنون زبان انگلیسی بوده. کتاب سی دی و برنامه های مختلف رو هم امتحان کردم اما همه رو در حد نهایت یک ماه انجام دادم و در نهایت رها کردم. آخرین بار هم کلاس آمپول مکالمه ی استاد جاوید و یکی دو ماه پیش که اومد شیراز شرکت کردم که اونم یه برنامه 30 روزه واسه ثببیت گذاشت که باز هم عمل نکردم و اون کتاب هم رفت پیش بقیه منابع... به هر حال افرین به شما با این سوادتون

تغییراتی که با رشد فناوری در زندگی‌مان ایجاد می‌شود
    ===============================
    آدم باید هر بار دو دو تا چهارتا بکند ببیند کاری که دارد می‌کند چقدر می‌صرفد. ارزش زمان گذاشتن و سرمایه گذاری زمانی دارد یا نه؟
    این شعار من است.

در مورد برخی چیزها مانند همین انگلیسی من نگاه کردم دیدم اگر یک مقدار بیشتر زمان بگذارم می‌توانم به جای نگاه کردن هرباره به مترجم‌ها و ... خودم یواش یواش ترجمه بکنم. راه افتادم...
    آن زمان ارزشش را داشت. چون اکنون باید زمان بیشتری می‌گذاشتم برای ترجمه و فهمیدن اینکه گوگل دارد درست می‌گوید یا نه...
    برای قرآن هم یک مقدار این کار را کردم...
    ناراضی هم نیستم... می‌صرفید...

ولی اکنون اگر یک نفر بخواهد این زمان را بگذارد... من اصلا پیشنهاد نمی‌کنم!!!
    تا چند سال دیگر (نهایت پنج تا ده سال احتمالا)، دیگر مترجم‌های رایگان این‌قدر حرفه‌ای و عالی می‌شوند که نیازی به یادگیری عربی و انگلیسی و فرانسه و چینی و غیره نیست. مطمئنا این‌قدر قوی خواهند شد که از بهترین مترجم‌های انسانی بهتر عمل خواهند کرد. مطمئنا. پس احتمالا اگر کسی اکنون برای این کار زمان بگذارد خراب کرده.

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

آدم باید هر بار دو دو تا چهارتا بکند ببیند کاری که دارد می‌کند چقدر می‌صرفد. ارزش زمان گذاشتن و سرمایه گذاری زمانی دارد یا نه؟
    این شعار من است.

در مورد برخی چیزها مانند همین انگلیسی من نگاه کردم دیدم اگر یک مقدار بیشتر زمان بگذارم می‌توانم به جای نگاه کردن هرباره به مترجم‌ها و ... خودم یواش یواش ترجمه بکنم. راه افتادم...
    آن زمان ارزشش را داشت. چون اکنون باید زمان بیشتری می‌گذاشتم برای ترجمه و فهمیدن اینکه گوگل دارد درست می‌گوید یا نه...
    برای قرآن هم یک مقدار این کار را کردم...
    ناراضی هم نیستم... می‌صرفید...

ولی اکنون اگر یک نفر بخواهد این زمان را بگذارد... من اصلا پیشنهاد نمی‌کنم!!!
    تا چند سال دیگر (نهایت پنج تا ده سال احتمالا)، دیگر مترجم‌های رایگان این‌قدر حرفه‌ای و عالی می‌شوند که نیازی به یادگیری عربی و انگلیسی و فرانسه و چینی و غیره نیست. مطمئنا این‌قدر قوی خواهند شد که از بهترین مترجم‌های انسانی بهتر عمل خواهند کرد. مطمئنا. پس احتمالا اگر کسی اکنون برای این کار زمان بگذارد خراب کرده.

من در جستار تدبیر و امید یک دست نوشته داشتم در این خصوص...
    در خصوص اینکه با رشد فناوری یک سری پیشه‌ها (شغل‌ها) از بین می‌روند...
    در آینده ما دیگر رفتگر نخواهیم داشت... نانوا نخواهیم داشت... آژانس املاک نخواهیم داشت... (کما اینکه اسنپ و تپسی آژانس‌های مسافربری را برچیدند!) در آینده احتمالا پزشک نخواهیم داشت...
    هفتاد هشتاد درصد شغل‌ها از بین می‌روند...
    دیر و زود دارد و سوخت و سوز ندارد.
    یکی زودتر (مانند اینکه همین اکنون بقالی‌ها دارند توسط افق کوروش برچیده می‌شوند) و یکی دیرتر (رشته‌هایی که ماشین نمی‌تواند کارشان را انجام دهد. مانند برنامه‌نویسی‌های تراز بالا. یا دانشمندی و پژوهشگری و دانشجویی در تمام رشته‌ها. یا رشته‌های علوم انسانی! که اکنون جزء رشته‌های کم تقاضا هستند.)
    پیشنهادی که دارم (به خودم و دیگران) این است که بیاییم ببینیم کاری که می‌خواهیم آغاز کنیم چند وقت دیگر از بین نرود... (اکنون اگر یک نفر برود وارد یک معاملات‌ملکی شود و هزینه کند و یک سری پرونده (فایل) بخرد یا زمان بگذارد جمع کند و روش‌های کاسبی در این زمینه را یاد بگیرد به نگر من زیان کرده! چون دو سال دیگر احتمالا این شغل وجود نخواهد داشت.)
    «محمد حسین» هستم.

10. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

من در جستار تدبیر و امید یک دست نوشته داشتم در این خصوص...
    در خصوص اینکه با رشد فناوری یک سری پیشه‌ها (شغل‌ها) از بین می‌روند...
    در آینده ما دیگر رفتگر نخواهیم داشت... نانوا نخواهیم داشت... آژانس املاک نخواهیم داشت... (کما اینکه اسنپ و تپسی آژانس‌های مسافربری را برچیدند!) در آینده احتمالا پزشک نخواهیم داشت...
    هفتاد هشتاد درصد شغل‌ها از بین می‌روند...
    دیر و زود دارد و سوخت و سوز ندارد.
    یکی زودتر (مانند اینکه همین اکنون بقالی‌ها دارند توسط افق کوروش برچیده می‌شوند) و یکی دیرتر (رشته‌هایی که ماشین نمی‌تواند کارشان را انجام دهد. مانند برنامه‌نویسی‌های تراز بالا. یا دانشمندی و پژوهشگری و دانشجویی در تمام رشته‌ها. یا رشته‌های علوم انسانی! که اکنون جزء رشته‌های کم تقاضا هستند.)
    پیشنهادی که دارم (به خودم و دیگران) این است که بیاییم ببینیم کاری که می‌خواهیم آغاز کنیم چند وقت دیگر از بین نرود... (اکنون اگر یک نفر برود وارد یک معاملات‌ملکی شود و هزینه کند و یک سری پرونده (فایل) بخرد یا زمان بگذارد جمع کند و روش‌های کاسبی در این زمینه را یاد بگیرد به نگر من زیان کرده! چون دو سال دیگر احتمالا این شغل وجود نخواهد داشت.)
    در مورد شغل کاملا باهاتون موافقم. اما در مورد یادگیری زبان دیگری به دلیل اینکه مترجم های رایگان میاد رو قبول ندارم. من دوس دارم بتونم به چندین زبان زنده ی دنیا صحبت کنم و این احساس اعتماد به نفس در من ایجاد می کند. بعلاوه باعث جلوگیری از آلزایمر میشه. البته مورد دومی فعلا واسه من جای نگرانی نیست ولی افراد مسن میتونن برای جلوگیری از آلزایمر زبان دیگه ای رو یاد بگیرن.
    اما در کل بقول دوست مسیحی ام میگه آدم هر کار میخواد انجام بده باید عاشقش باشه. بهم میگه اگه تا الان با اینکه این همه دغدغه یادگیری زبان رو داشتی اما زبان بین برنامه های دیگت گم شده واسه اینه که عاشقش نبودی...

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال linux_linda آواتار ها
    تشکر شده 7,829 بار در 2,508 ارسال

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید linux_linda از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 200 بار در 69 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط linux_linda نمایش پست ها
    درود بندرم و فقط بورسی لب تاب و در گوشی کمی سروش بقیه کاملا فیلتر با توجه به اپارات ظاهرا باز هم تبعیض

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وفا2222 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط وفا2222 نمایش پست ها
    درود بندرم و فقط بورسی لب تاب و در گوشی کمی سروش بقیه کاملا فیلتر با توجه به اپارات ظاهرا باز هم تبعیض
    چرخشی است... یک روز این شهر یک روز آن شهر...
    دو سه روز دیگر تمام می‌شود ان‌شاءالله.
    «محمد حسین» هستم.

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یه چیزی میخواستم بنویسم تو تاپیک خودش گفتم درست نیست. این مسابقه خیلی جالبه. واسه نوسان گرفتن هفتگی میشه از سهامی که دوستان معرفی میکنن استفاده کرد. البته به نظرم اشتراک بگیریم هر کدوم اشتراک بیشتری داشت همون و بخریم. خیلی واسم جالب بود.

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 12 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 12 مهمان ها)