صفحه 22 از 635 نخست ... 12192021222324253272122522 ... آخرین
نمایش نتایج: از 211 به 220 از 6349

موضوع: دورهمی چند نفره

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

پاسخ : نوشته‌های غیر بورسی ما بورسی‌ها

از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

دیروز زلزله را داشتید؟
    لوستر خانه‌ی ما (تهران) چندین دقیقه داشت جا به جا می‌شد! نمی‌لرزید... جا به جا می‌شد! جالب بود... ارتعاش (با بسامد بالا) نداشت. مانند یک جسم شناور روی آب حرکات بزرگ داشت! می‌رفت چپ می‌آمد راست...
    خدا را شکر خسارت زیاد نبوده...

این‌گونه مواقع آدم نگران می‌شود... یک آن آدم به خودش می‌آید و تمام چیزهای درون ذهنش را مرور می‌کند... اینکه ثمر زندگی‌اش چه بود و از کجا آمد و چه شد و اکنون چه دارد و چه ندارد و غیره...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    دیروز زلزله را داشتید؟
    لوستر خانه‌ی ما (تهران) چندین دقیقه داشت جا به جا می‌شد! نمی‌لرزید... جا به جا می‌شد! جالب بود... ارتعاش (با بسامد بالا) نداشت. مانند یک جسم شناور روی آب حرکات بزرگ داشت! می‌رفت چپ می‌آمد راست...
    خدا را شکر خسارت زیاد نبوده...

این‌گونه مواقع آدم نگران می‌شود... یک آن آدم به خودش می‌آید و تمام چیزهای درون ذهنش را مرور می‌کند... اینکه ثمر زندگی‌اش چه بود و از کجا آمد و چه شد و اکنون چه دارد و چه ندارد و غیره...
    خدا رو هزاران مرتبه شکر تهران زندگی نمیکنم. فقط دوبار تهران رفتم و دوسش ندارم. اما در مورد تفکر گفتید. الان توی کلاس هایی که میام با آگاهی کامل نسبت به قانون کارما بیشتر از هر زمان دیگه ای به طرز رفتار و صحبت کردنم با پدر و مادرم فکر می کنم. دارم فک می کنم چون دوسم دارن و چیزی نمیگن به این معنا نیست که میتونم گاهی که ناراحت و عصبانی هستم سرشون داد بزنم. اگه دلشون بشکنه و کارما فردا با بچه ی خودم جوابم و بده چی؟؟؟ بهش فک کنید. خیلی بحث عمیقیه....
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

6. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال arad700 آواتار ها
    تشکر شده 16,140 بار در 2,952 ارسال

دوستان شاید من اولین باره که اینگونه می نویسم و شاید جز معدود دفعاتی است که در این تاپیک می نویسم
    گاهی اوقات به این فکر می کنم که ای کاش مجددا به یک دانشجوی ساده بی آلایش در چند دهه قبل بر می گشتم
    هیچ چیز قابل مقایسه با اون صفا و سادگی اون سالها نیست
    شخصا آرزوی بازگشت یک لحظه از اون دوران را دارم
    و ای کاش نوار زندگی به عقب بر می گشت شاید بسیاری از راه هایی که رفته ام را دیگر نمی رفتم و خیلی از راه های نرفته را می رفتم.
    زندگی فقط بورس و یا تحصیلات دانشگاهی و یا فلان مقدار درآمد و ... نیست گاهی داشتن یک لحظه آرامش به داشتن خیلی چیزها می ارزه.
    اینها را خطاب به جوانهای فروم می نویسم. از ما که گذشت ولی شما سعی کنید به نحوی زندگی کنید که پس از گذشت چند دهه حسرت روزهای جوانی و فرصتهای از دست رفته را نخورید.
    Honesty is the best policy

8. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید arad700 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,802 بار در 487 ارسال

خوشبختی یعنی اینکه وقتی به عقب برگردی ازعملکرد خودت راضی باشی و در حال از لحظه لحظه زندگیت لذت ببری
    به قول arad700 عزیز همه چیز پول ، تحصیلات ، بورس و ... نیست

10. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید National از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 672 بار در 89 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط arad700 نمایش پست ها
    دوستان شاید من اولین باره که اینگونه می نویسم و شاید جز معدود دفعاتی است که در این تاپیک می نویسم
    گاهی اوقات به این فکر می کنم که ای کاش مجددا به یک دانشجوی ساده بی آلایش در چند دهه قبل بر می گشتم
    و ای کاش نوار زندگی به عقب بر می گشت شاید بسیاری از راه هایی که رفته ام را دیگر نمی رفتم و خیلی از راه های نرفته را می رفتم.
    زندگی فقط بورس و یا تحصیلات دانشگاهی و یا فلان مقدار درآمد و ... نیست گاهی داشتن یک لحظه آرامش به داشتن خیلی چیزها می ارزه.
    اینها را خطاب به جوانهای فروم می نویسم. از ما که گذشت ولی شما سعی کنید به نحوی زندگی کنید که پس از گذشت چند دهه حسرت روزهای جوانی و فرصتهای از دست رفته را نخورید.

درود آراد عزیز ، من نوشته های شما رو دنبال میکنم جسته و گریخته

درمورد این پست شما هم درسته هممون تو زندگی یه دورانی داشتیم که همون موقع هم می دونستیم یکجورهایی احتمالا یکی از بهترین بازه های زندگیمونه اما وقتی گذشته و رفته بیشتر به خوبی اون روز ها پی میبریم اما چاره چیه دست خود آدم نیست بعضی چیزها ، درمورد جوانان حداقل من تجربه خودم و چون تو جمعشون هستم میگم تو دانشگاه و رفقا و..... واقعا جوانان ما دارن از یه گیجی و استیصال ناشی از چشم انداز نداشتن آینده رنج میبرن، متاسفانه رفقایی داشتیم که شغل های خوبی پیدا کردن و سرمستی رو میشد از چشم هاشون دید اما با یه تلنگر اقتصادی کوچیک حتی اون شغل رو ازشون گرفتن و دوباره افتادن تو فاز ناامیدی و دوباره کاری ، با اون هایی که تلاشی نمیکنن کاری ندارم اما انصافا حتی جوون هایی که شایسته داشتن یه زندگی نرمال هستن که مستلزمش به شغل متوسط هست هم بعد از چند سال تلاش هنوز اکثریت تو حسرتن یا تو بلند مدت امنیت شغلی ندارن تا بخوان بقیه پازل زندگی رو بچینن .
    متاسفانه تو این استیصال که میگم گیر افتادیم توش یه جور هایی همه تقصیر دارن ،سیستم آموزشی اول که آموزش هاش کاربردی و به روز نیس ، خانواده ها که بچه هارو محدود میکنن به شغل های با درآمد ثابت و دهن پر کن و مغز فرزنداشون رو طوری تنظیم میکنن که در راستای خواسته های والدین حرکت کنن و ....
    از نظر آموزش اقتصاد فردی و عمومی هم که چه در مدرسه و دانشگاه تقریبا ول معطلیم و حداقل من که آموزشی ندیدم تو این حوزه بدن واقعا .
    من خودمو نمی گم اما دوستانی دارم که واقعا مستعدن اما انکار دارن میسوزن و هیچ پیشرفتی نمیکنن یا ب فکر رفتن هستن که اونم داستان های غربت و .... خاص خودشو داره
    به هر حال بنظرم پایه اول آرامش داشتن یه ذهن آروم از نظر حداقل نیاز های اولیه در حد مطلوبه که به جز اقشار بالا جوون های متوسط و پایین فعلا درگیر داشتنشن اکثرا . امیدوارم اگه اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنن تا ما هم استفاده کنیم .
    به امید آینده بهتر
    بدرود

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید Mnm1990 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

جناب آراد اگه بخوایید تمام تجربیاتون رو در یک جمله به ما بصورت یک درس بفرمایید اون جمله چیست؟؟؟
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

مشکل تورم همه را و همه چیز را درگیر کرده ...
    بنابراین دارا و ندار نسبت به اینده نا امید هستن ...
    اوضاع با تورم اخیر که ارز از حدود 4 هزار تومان به 12 هزار تومان رسید بدتر خواهد شد ...
    فقط عده ای قلیل مصون خواهند ماند ...
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

16. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال abstract آواتار ها
    تشکر شده 5,664 بار در 1,420 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    یک بخشی داریم در انجمنان که مخصوص گروه‌هاست:
    http://forums.boursy.com/group.php
    کلا یک جوری است.
    هر چند سال یک بار یک نفر سر می‌زند...
    زیاد کارایی نداشته. و البته گمان کنم خوب هم بوده که رو نیامده. چون انجمن چند تکه می‌شد اگر رشد می‌کرد.

جناب رهنما خیلی به این بخش از انجمن توجه می‌کردند...
    یادشان به خیر.
    (خیلی دوست داشتم ببینم جناب رهنما کارشان چه شد. جزء اولین نفراتی بودند که دنبال برنامه‌ی راز و انرژی مثبت فرستادن و کلا راه‌های (ذهنی/تصوری) موفقیت بودند.)
    جالبه که اولین باره این امکان رو می بینم شایدم قبلا دیدم ولی یادم نمیاد
    جالبه که چرا استقبال نشده .

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید abstract از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

سلام آراد عزیز...
    چقدر این جمله‌ی بالا را دوست دارم...
    واقعا زیباترین لحظات زندگی آن وقت است که ساده و بی‌آلایش باشی...

من همیشه در زندگی‌ام یک کاری کرده‌ام که دوست نداشته باشم هرگز به گذشته بازگردم... همین اکنون که زندگی می‌کنم این را مدام در یاد دارم... ولی اگر یک برحه از زندگی‌ام باشد که دوست داشته باشم آن را تکرار کنم یا دوباره آن را تجربه کنم یا مثلا به آن بازگشت کنم همین است... یعنی زمانی که خیلی ساده و بی آلایش بودم...

یک بخشی هست از زندگی من که خیلی دین دار (بهتر است بگویم دین دوست) بودم. حالا نمی‌دانم خدا به من چگونه نگاه می‌کرد ولی من که به خدا خیلی نگاه خوبی داشتم... (و کسی که رابطه‌اش را با خدا خوب بکند رابطه‌اش با همـــــــــــــــه چیز عالی می‌شود... یعنی عاشق همه عالم می‌شود چون که همه عالم از اوست...) خیلی زندگی زیبایی بود... این‌جوری:

دلم خواست... دلم هوای آن لحظات را کرد...
    هعیــــــــــــــــــ

=======================

چه شد که آن حس کمرنگ شد؟
    ? گمان کنم یک مقدار خلا فلسفی داشتم... و عامدانه تصمیم گرفتم بروم دنبال پر کردن آن... و در کنارش سختی‌های زندگی هم بود... سختی که... منظورم مشغله است... رفتم دنبال اینها که به آن برسم... نه به این رسیدم و نه به آن...

=======================

آدم‌هایی که خودشان را پیچیده و موزی و حسود و پول‌پرست (دنیا مدار) و دو رو و دروغ‌گو و ظالم می‌کنند بیشتر از همه و اول از همه به خودشان صدمه می‌زنند... خودشان را از این حس رویایی دور می‌کنند. خودشان را از فطرت و اصل خودشان دور می‌کنند. خودشان را از این جنبه از بهشت دور می‌کنند...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

20. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 11 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 11 مهمان ها)