صفحه 520 از 635 نخست ... 20420470510517518519520521522523530570620 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,191 به 5,200 از 6349

موضوع: دورهمی چند نفره

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,149 بار در 5,488 ارسال

پاسخ : نوشته‌های غیر بورسی ما بورسی‌ها

یا مثلا با خودم میگم بعضی از مسئولین اونقدر حق و حقوق به گردن ملت دارن (که منم یکی از اون ملتم)
    که همونا میتونه خیلی از گناهان ما رو کم کنه.
    اینا شاید افکار شیطانی ای هست که سراغ من میاد که من نرم دنبال حق الناس هایی که کردم
    و از گناهانم نترسم.
    به هر حال این افکاری هست که میاد سراغم...
    ولی چیزی که من توی این سخنرانی متوجه شدم از صحبت های حاج اقا حجت الاسلام امینی خواه (که خیلی ازشون به خاطر این اطلاعات ممنونم)
    تا زمانی که اون شخص نمیره و نیاد توی برزخ مقابل ما قرار نمی گیره.
    باید صبر کنیم که بمیرن.
    و توی این مدت ما به خاطر حقوقی که از هر شخصی پایمال کردیم باید انتظار بکشیم. انتظار و زجر
    و این ترس باعث میشه که تا جایی که ممکنه تلاش کنم که حداقل حقوق بزرگ رو از گردنم بردارم.
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    جناب سروش نمی دونم این پستتون خطاب به پست من بود یا نه.
    اما این کلاه شرعی رو که میگید....
    یه چیزی توی این مایه ها نه البته کلاه شرعی به ذهن من هم رسید.
    مثلا یه سری مسائلی بود که با خودم فکر می کردم زنگ بزنم به فلانی و ازش بخوام من و ببخشه
    اما بعد با خودم می گفتم ولی حرفایی که اون به من زد و حق و حقوقی که اون از من ضایع کرد خیلی بیشتر از حرفی بود که من بهش زدم.
    مثلا زمانی که توی خابگاه بودم دو تا از هم خابگاهی هام به شدت من رو رنجوندن.
    طوری که هنوز هم توی خاطرم هست
    اما یه بار با یکی شون که پدر هم نداشت به خاطر حس بدی که بهش داشتم دعوام شد و واکنش تندی نشون دادم
    جوری که جا خورد. خب حرفایی که اون به من میزد و باعث رنجش خاطر من میشد و من و از دوشنبه هایی که باید میرفتم خابگاه بیزار می کرد تند نبود
    اما خیلی خیلی دل من می شکست. با حالت شوخی و حتی شاید بدون آگاهی از کاری که میکنه من و میرنجوند. و متاسفانه موضوعی بود که من روش اعتماد به نفسم خیلی کم بود
    و واکنش من و نداشتن جوابی برای حرفایی که میزد باعث میشد که یه آدم مظلوم جلوه کنم و اون رو ترغیب می کرد که بیشتر به کارش ادامه بده.
    بعلاوه اینکه من درسم خیلی خوب بود و نوعی حس حسادت هم شاید باعث رفتارش میشد. (حس اون زمان من این بود. شاید اینم یه قضاوت اشتباه بود)
    اما واکنش من یه بارش در برابر این که حس می کردم خودش و زرنگ حساب می کنه تند بود. خیلی تند. جوری که یهویی شوکه شد
    و حتی اون شب هر دوتامون شدید گریه کریه کردیم.
    حالا با خودم می گفتم زنگ بزنم از اونم عذرخواهی کنم و بخوام که حلالم کنه.
    اما دیدم اون طرف ترازو که من و بارها و بارها به خاطرش رنجوند خیلی چرب تر بود
    و گفتم بهتره که زنگ نزنم.
    چون اگه زنگ بزنم مطمئنا اونم میگه تو هم من و حلال کن
    و کارایی که باهام کرده بود و دوران دانشگاهم رو واسم جهنم کرده بود به راحتی برام قابل بخشش نبود.
    و خیلی مسائل این شکلی...
    شاید هم رنجش ها (شاید که نه حتما) هم توی اون دنیا به دادمون برسه.
    یه کم از بار گناهامون رو سبک کنه یا یه مقداری بار ثواب هامون و زیاد کنه و باعث نجاتمون بشه.
    اما در کل حس خوبی نسبت به این مدل دو دوتا چارتا کردن های خودم هم ندارم.
    اینا هم مسائلی هست که باعث میشه با یه شخص متخصص توی این زمینه صحبت کنم و نتیجه گیری کنم.

بسیار عالی

سلام

راستی بنظر شما اگر هزینه ای بابت کلاس بپردازید و کلاس برای شما مفید نباشه ، اینجا حق الناس طرف شماس یا استاد ؟ آیا ضمانتی هم در کار هست ؟ یعنی باید باشه ؟

و یا اینکه سهامی را گران بفروشید از فردایش بریزد در دست خریدار ؟

یا اینکه شخصی کارخانه ی شخص دیگری را تصاحب کند بزور یا .... بزند به اسم خود بیاورد در بورس به دیگران بفروشد ،

و هزاران مدل دیگر

یا مثلا به هم کلاسیتان یک چیزی بگویید که خیلی برنجه یهو احساسی بشه ترک تحصیل کنه بره قاچاق چی بشه چند نفر رو هم بکشه و... ؟

بنظر اینکه میگیم خداوند عادل (اگاه و عالم و...) است همین است که اینا رو بالانس میکنه ، چون بیشتر از قدرت انسان لازمه برای مدیریت حق الناس

و مهمتر از حق الناس حق النفس هست ( بنقل از خودم )

مثلا چند سال پیش یکی از همین سریال ها رو میدیدم ، بعد در قسمت های میانی بازیگراش اومدن گفتن اینایی که غیر مجاز دزدن و... ! خیلی بهم برخورد دیگه سریالشان را ندیدم و بعدش تازه فهمیدم چه کمک بزرگی در حق خودم داشتم که وقتم را پای سریال مضخرفشان نگذاشتم ( در واقع ی پولی هم باید بدن بابت تماشای سریالشان !)

یا همان استادیوم که قدیما میرفتم (جدا از قسمت هماهنگی با عده ای کثیرش) کار اشتباه و تباهی بود که در حق خودم داشتم

بنظرم آدم باید اصل را بذاره خودش ، بعد بازم اصل را بذاره خودش و در اخر هم اصل را بذاره خودش ( شما هرچقدر قوی تر باشی خیر و منفعتت بیشتر به دیگران خواه و ناخواه میرسه و البته وقتی انسان آگاه و خوش قلبی هسی)

نظرتان در مورد مشروعیت چیست ؟ ایا تمام اکسیژن های هوا یا تمام معادن طلای جهان و.... برای من است ؟

ادامه پست من 2000 میلیارد دلار!!! قیمتش است

می بینم بدون اینکه وجهی پرداخت کنید ادامه پست مرا دید

خیلی چیزا قراردادی هست ( مثلا قرارداد نوشتیم جلوی خونه ی هم پارک نکنیم ) و سعی می کنیم رعایت کنم ، ولی در جای دیگه مثل طبیعیت چیزی به اسم جا پارک شخصی وجود نداره
    ویرایش توسط sooroosh1315 : 2020/10/15 در ساعت 02:46
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    بسیار عالی

سلام

راستی بنظر شما اگر هزینه ای بابت کلاس بپردازید و کلاس برای شما مفید نباشه ، اینجا حق الناس طرف شماس یا استاد ؟ آیا ضمانتی هم در کار هست ؟ یعنی باید باشه ؟

یا اینکه شخصی کارخانه ی شخص دیگری را تصاحب کند بزور یا .... بزند به اسم خود بیاورد در بورس به دیگران بفروشد ،

و هزاران مدل دیگر

یا مثلا به هم کلاسیتان یک چیزی بگویید که خیلی برنجه یهو احساسی بشه ترک تحصیل کنه بره قاچاق چی بشه چند نفر رو هم بکشه و... ؟

بنظر اینکه میگیم خداوند عادل (اگاه و عالم و...) است همین است که اینا رو بالانس میکنه ، چون بیشتر از قدرت انسان لازمه برای مدیریت حق الناس

مثلا چند سال پیش یکی از همین سریال ها رو میدیدم ، بعد در قسمت های میانی بازیگراش اومدن گفتن اینایی که غیر مجاز دزدن و... ! خیلی بهم برخورد دیگه سریالشان را ندیدم و بعدش تازه فهمیدم چه کمک بزرگی در حق خودم داشتم که وقتم را پای سریال مضخرفشان نگذاشتم ( در واقع ی پولی هم باید بدن بابت تماشای سریالشان !)

یا همان استادیوم که قدیما میرفتم (جدا از قسمت هماهنگی با عده ای کثیرش) کار اشتباه و تباهی بود که در حق خودم داشتم

بنظرم آدم باید اصل را بذاره خودش ، بعد بازم اصل را بذاره خودش و در اخر هم اصل را بذاره خودش ( شما هرچقدر قوی تر باشی خیر و منفعتت بیشتر به دیگران خواه و ناخواه میرسه و البته وقتی انسان آگاه و خوش قلبی هسی)

نظرتان در مورد مشروعیت چیست ؟ ایا تمام اکسیژن های هوا یا تمام معادن طلای جهان و.... برای من است ؟

کد:
     :D
    جناب سروش نمیدونم واقعا
    پاسخی برای سوالاتی که مطرح کردید ندارم
    ولی الان حسم جوریه که بیشتر به فکر اصلاح خودم و نجات خودم هستم
    و ای کاش.... واقعا آرزو میکنم ای کاش این مدل حس ترس همیشه ی عمرم و تحت هر شرایطی با من بمونه
    الان احساسم اینه که خداوند من رو مورد لطف عظیم خودش قرار داده
    و نمیخوام این هدیه عظیم خداوند رو با این مدل سوالات و افکار خراب کنم.
    ببخشید میگم خراب کنم. به جهت ضعف شخصیتی خودم میگم نه اشتباه بودن سوالات شما. امیدوارم منظورم رو بد برداشت نکنید و ناراحت نشید از حرفم.
    در ضمن دو سریال پدر و آقازاده به قلم جناب عنقا واقعا تحولات عظیمی رو در من به وجود آوردن و هر مبلغی که بابتش پرداخت بکنم از هر حلالی حلال تر هست قطعا از نظر من
    شخصیت پدر یعنی حاج علی تهرانی و پسرش حامد تهرانی که حافظ قرآن بود برام خیلی جذاب و تاثیرگذار بود
    و توی اقازاده هم باز همون حامد تهرانی و حاج رضا تهرانی برام جذاب هستن.
    اینکه توی سخت ترین و پیچیده ترین و هولناک ترین مسائل زندگی فقط و فقط رضایت خداوند براشون اهمیت داره ...
    دوس دارم چنین کاراکترهایی رو و قطعا به باورهای مذهبی من کمک زیادی میکنن.
    ویرایش توسط roya123 : 2020/10/15 در ساعت 02:55

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

جناب سروش نمیدونم واقعا
    پاسخی برای سوالاتی که مطرح کردید ندارم
    ولی الان حسم جوریه که بیشتر به فکر اصلاح خودم و نجات خودم هستم
    و ای کاش.... واقعا آرزو میکنم ای کاش این مدل حس ترس همیشه ی عمرم و تحت هر شرایطی با من بمونه
    الان احساسم اینه که خداوند من رو مورد لطف عظیم خودش قرار داده
    و نمیخوام این هدیه عظیم خداوند رو با این مدل سوالات و افکار خراب کنم.
    ببخشید میگم خراب کنم. به جهت ضعف شخصیتی خودم میگم نه اشتباه بودن سوالات شما. امیدوارم منظورم رو بد برداشت نکنید و ناراحت نشید از حرفم.
    نه برای خودمم سوال هستن و منتظرم اتفاقا اقا محمد حسین بیان اشتباهاتم را بگیرن من هم موافقم

اما بنظرم به بحث قرار دادها هم بر میگرده

مثلا فلسطین اشغالی مال یهودیا بوده زمان سلیمان ، بعد مال مسلمانان بوده یا قره باغ یا هر چیز دیگری

مثلا اوباما برجام قبول داره ترامپ قبول نداره

یا صدام وقتی نخست وزیر (وزیر خارجه؟) بود خودش اومده قرارداد بسته که مرز رود اروند باشه ، چند ساله بعد خودش قراداد پاره کرده گفته اون موقع در موضع ضعف بودم الان در موضع برتری قبول ندارم

متر و مقایسش احتمالا فقط دس خداس ( خدا هم که عادل ) خودش میزون میکنه که نه بدهکار باشیم نه طلبکار بنظرم
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

یا مثلا تو ی کوچه بستنی صلواتی میدن کوچه بعدیش بستنی میفروشه

بعد ما بیایم بریم کاشف و مخترع بستنی را پیدا کنیم ببینم به کی مجوز داده برای فروش به کی مجوز نداده برای فروش ؟

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    بسیار عالی

سلام

و هزاران مدل دیگر

خیلی چیزا قراردادی هست ( مثلا قرارداد نوشتیم جلوی خونه ی هم پارک نکنیم ) و سعی می کنیم رعایت کنم ، ولی در جای دیگه مثل طبیعیت چیزی به اسم جا پارک شخصی وجود نداره
    راستی جواب سلام واجبه.
    سلام کردید
    علیک سلام

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) ms. mousavi آواتار ها
    تشکر شده 758 بار در 125 ارسال

من موضوع دوم رو هم گوش کردم. و الان اخرای موضوع سوم هستم.
    البته ناگفته نماند که بعد از گوش دادن به موضوع دوم دو سه شب خوابم نمیبرد
    یه شب که کلا بیدار بودم... ترس از اعمالم یه طرف و ترس از اینکه اون شیاطین و ارواح خبیث الان توی اتاق من هستند هم یه طرف
    و البته این ترس باعث شد که به ترسم از تاریکی غلبه کنم و نماز صبح هام رو بیدار بشم و بخونم.
    هر چند الان که بیدار میشم می بینم مادرم همیشه صبح ها بیداره و وقتی من با ترس بیدار میشم که برم وضو بگیرم با دیدن مادرم که بیداره و داره نماز میخونه ترسم از بین میره.

و اما ماجرای سوم که خیلی خیلی خیلی عالی بود و خیلی من رو از اعمالم و از حق الناس ترسوند...
    خیلی از کارایی که کرده بودم و اصلا فکر نمی کردم چیز مهمی باشه رو دارم از اون روز جبران می کنم.
    با خیلی ها تماس گرفتم. جالبه خیلی ها وقتی موضوع رو مطرح می کنی می بخشن
    با خودم میگم اگه به این موضوعاتی که من الان واقف هستم واقف بودن هم آیا به این راحتی می بخشیدن؟؟؟؟
    بعید میدونم....
    البته خب بعضی ها واقف هم هستند و می بخشند.
    مثلا به سازمان فرهنگی اوج تماس گرفتم (به خاطر دانلود غیرقانونی 14 قسمت از سریال آقازاده)
    من و وصل کردن به یه حاج آقای آخوندی که با ایشون صحبت کنم.
    قطعا ایشون به این مسائلی که من میدونستم کاملا واقف هستند.
    اما بخشیدن و گفتن بقیه قسمت ها رو بخر و ببین و اینایی که دانلود کردی هم به کس دیگه ای نده.
    باورم نمیشد که بخشیده باشه. هی می گفتم یعنی واقعا نیازی نیست پولش و پرداخت کنم؟؟؟
    دید خیلی اصرار دارم گفت دو رکعت نماز امام زمان بخون.
    اما به موسسه ماهان تیموری که تماس گرفتم به خاطر محصولی که غیرقانونی تهیه کرده بودم اما استفاده هم نکرده بودم
    گفت باید محصول جدیدمون رو بخری که حلال کنیم. اونم 2.5 میلیون پولشه. البته با طرح تخفیفی که تا دوشنبه داره.
    وگرنه اگه تا دوشنبه تهیه نکنم باید فک کنم 4.5 پرداخت کنم.
    کتاب رمان دور دنیا در هشتاد روز رو که تو سوم راهنمایی از مدرسه گرفتم و خیلی خوشم اومد و تحویلش ندادم و دیگه نمی دونم چیکار کنم.
    البته فردا دارم میرم دفتر اقای مکارم شیرازی که اونجا خیلی از مسائلم رو بپرسم و حلشون کنم.

و اما می مونه یه تشکر خیلی خیلی خیلی ویژه که از شما جناب محمدحسین باید بکنم به خاطر معرفی این محصول
    واقعا دنیای دیگه ای به روی من باز شده
    همزمانی گوش کردن به این موضوعات و صحبت های استادم در مورد انفجار بیگ بنگ و افرینش جهان و فیزیک کوانتوم و اثبات خیلی از مسائل با فیزیک کوانتوم
    و مقایسه با آن چیزهایی که این افراد دیده اند و تشابه آنها با آنچه که علم فیزیک اثبات کرده باعث شده یقین من کامل بشه
    و منی که هیچ علاقه ای به مطالعه کتاب های مذهبی نداشتم الان میخوام مطالعاتم رو در این زمینه شروع کنم.
    استارتم رو با عضو شدن کانال علامه طباطبایی که توی صحبت های حجت الاسلام امینی خواه توی آن سوی مرگ خیلی به ایشون اشاره کرده بودن زدم
    تا حالا فکر نمی کردم آخوندها هم اینقدر علمی صحبت می کنند و اینقدر روشنفکر هستند. شاید کلمه روشنفکر کلمه ی مناسبی نباشه براش...
    چون خودم حس خوبی نسبت به این کلمه و نوع کاربردش و برداشتش توی جامعه ندارم...
    در کل فهمیدم که همه چیز از جهل من بوده... بدون اینکه مطالعه ای داشته باشم نظر می دادم و قضاوت می کردم. (که بابت همین ها هم چقدر حق الناس به گردن من هست)
    اما شاید اگر اینها رو در زمان دیگری گوش می کردم باز هم شک می کردم و می گفتم از کجا معلوم دروغ نباشه
    اما وقتی همزمان شد با مسائل علمی ای که در این زمینه ها آموختم خیلی خیلی عالی شد برام.
    کاش همه افراد واسه یه بار هم که شده این وویس ها رو گوش می کردن...
    البته مطالعه ی فیزیک کوانتوم و نظریه نسبیت انشتین و تئوری بیگ بنگ هم خیلی خیلی به درک این موضوعات کمک می کنه.

خوبه که شما دانلود ها تون و حق ناس ها یادتونه من همش میترسم فراموش کرده باشم حافظه ام خوب نیست و راحت یادم میره
    یه سوال فنی هم داشتم من بیشتر فیلم های خارجی مثل ارباب حلقه ها و ... و انیمیشن ها و مجموعه کلاه قرمزی های قدیمی دانلود میکردم که سایتهای مختلف میزاشتن اما پولی نبود ولی نمیدونم قانونی هستن یا نه
    و مقالات علمی هم که پولی هستن با سایت روسی یا اردبیل دانلود میکنم یعنی اینا هم باید جواب پس بدم
    اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید ms. mousavi از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط ms. mousavi نمایش پست ها
    خوبه که شما دانلود ها تون و حق ناس ها یادتونه من همش میترسم فراموش کرده باشم حافظه ام خوب نیست و راحت یادم میره
    یه سوال فنی هم داشتم من بیشتر فیلم های خارجی مثل ارباب حلقه ها و ... و انیمیشن ها و مجموعه کلاه قرمزی های قدیمی دانلود میکردم که سایتهای مختلف میزاشتن اما پولی نبود ولی نمیدونم قانونی هستن یا نه
    و مقالات علمی هم که پولی هستن با سایت روسی یا اردبیل دانلود میکنم یعنی اینا هم باید جواب پس بدم
    سلام

نمی دونم چرا رو این موضوع اینقدر حساس هستم

آیه 286 سوره البقره
    خداوند هیچ کس را، جز به اندازه تواناییش، تکلیف نمی‌کند. (انسان،) هر کار (نیکی) را انجام دهد، برای خود انجام داده؛ و هر کار (بدی) کند، به زیان خود کرده است. (مؤمنان می‌گویند پروردگارا! اگر ما فراموش یا خطا کردیم، ما را مؤاخذه مکن! پروردگارا! تکلیف سنگینی بر ما قرار مده، آن چنان که (به خاطر گناه و طغیان،) بر کسانی که پیش از ما بودند، قرار دادی! پروردگارا! آنچه طاقت تحمل آن را نداریم، بر ما مقرّر مدار! و آثار گناه را از ما بشوی! ما را ببخش و در رحمت خود قرار ده! تو مولا و سرپرست مایی، پس ما را بر جمعیّت کافران، پیروز گردان!
    بهرحال نفت ایران مال انگلیس بوده ، دارسی (پدر علم نفت) چقدر پیاده بنده خدا زحمت کشید دنبال نفت گشت ، چاه زد و...( مگه شوخیه ) بعد مصدق گفت چرا مال شما باشه ؟ ملی هست

حالا این نفت مال کیه واقعا ؟ آیا حق الناس دارسی نیست ؟

برای فهمیدن حق الناس باید مشروعیت را اول متوجه بشیم

مشروعیت چیه ؟ مشروعیت همون قانون هست ، کدام قانون ؟ (یزید هم قانون داشت ) قانون خدا (اسلام)

احتمالا باید از مرجع تقلید خودتان در باب کپی رایت (محصولات داخلی و خارجی ) سوال کنید ،

دارم به فتوکپی های دانشگاه ها فکر می کنم که چقدر کپی از کتاب ها داشتن ، یا اساتیدی که کتابشون گیر نمیومد و میداد مرکز کپی (کتاب ها هم همه دلاری چند میلیون تومن قیمتشون :| )

طنز: در برزخ دلار را جهانگیری حساب می کنن یا فردایی ؟

یک قسمت از تورات هم پیدا کردم (پیدا نمیشد هرچی میگشتم ، ولی چیز جالبی هست)

باب سوم فصل سفر خروج آیات 18 تا 22 (البته نمی دونم درستن یا نه از پایگاه http://bjes.ir/post/Exodus3 )

18) و گفتم شما را از مصیبت مصر بیرون خواهم آورد به زمین کنعانیان و حتیان و اموریان و فرزیان و حویان و یبوسیان به زمینی که به شیر و شهد جاری است. و سخن تو را خواهند شنید و تو با مشایخ اسرائیل نزد پادشاه مصر بروید و به وی گویید: یَهُوَه خدای عبرانیان ما را ملاقات کرده است. و الآن سفر سه روزه به صحرا برویم تا برای یَهُوَه خدای خود قربانی بگذرانیم.
    19) و من میدانم که پادشاه مصر شما را نمیگذارد بروید و نه هم به دست زورآور.
    20) پس دست خود را دراز خواهم کرد و مصر را به همة عجایب خود که در میانش به ظهور میآورم خواهم زد و بعد از آن شما را رها خواهد کرد.
    21) و این قوم را در نظر مصریان مکرم خواهم ساخت و واقع خواهد شد که چون بروید تهی دست نخواهید رفت.
    22) بلکه هر زنی از همسایة خود و مهمانِ خانة خویش آلات نقره و آلات طلا و رخت خواهد خواست و به پسران و دختران خود خواهید پوشانید و مصریان را غارت خواهید نمود.

https://article.tebyan.net/262228/%D...4%D8%A7%D9%84-

نظر مراجعه در مورد کپی رایت ( اکثرا گفتن وقتی بخوای تکثیر فراوان کنی ازش اشکال داره ، اما در حد استفاده شخصی و محدود ، احتیاط )

16. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

گاندی و پاسخ به یک پرسش سخت

در اروپا زنی مبتلا به نوع خاصی از سرطان بود و در آستانه مرگ قرار داشت.

پزشكان معتقد بودند كه تنها يک نوع دارو ممكن است جان او را از مرگ نجات دهد

و اين دارو نوعی راديوم بود كه توسط يک داروساز كه در همان شهر زندگی ميكرد به تازگی كشف شده بود.

ساختن دارو براي داروساز گران تمام شده بود، ولی او دارو را به ۱۰برابر قيمت ساخت آن می فروخت.

او مبلغ ۴۰۰دلار بابت راديوم می پرداخت، ولی مقدار كمی از آن را به قيمت ۴۰۰۰ دلاری فروخت.

هانس، شوهر اين زن بيمار؛ برای قرض كردن اين مبلغ به تمام كسانى كه می شناخت مراجعه كرد و از تمام راههای قانونی نيز اقدام نمود، ولی تنها مبلغ ۲۰۰۰دلار را به دست آورد، يعني نصف قيمت دارو…!!

با اينحال به دارو ساز مراجعه كرد و به وی گفت كه همسرش در شرف مرگ است و تقاضا كرد كه دارو را به قيمت ارزانتر در اختيار او قرار دهد، يا به او فرصت دهد كه اين مبلغ را بعداً به وی بپردازد؛ اما داروساز در جواب به اين تقاضا چنين گفت: نخير ، من دارو را كشف كرده ام و می خواهم با استفاده از آن پولدار شوم !

بعد از اين هانس نا اميد می شود و به فكر می افتد كه در داروخانه را بشكند و دارو را برای همسرش بدزدد وگرنه باید نظاره گر مرگ همسرش باشد.

او بعد از دزدیدن دارو ؛ همسرش را نجات میدهد اما پلیس شهر او را دستگیر می کند.

لارنس کلبرگ، روانشناس و نظریه پرداز بزرگ آمریکایی قرن بیستم، با طرح این داستان از مردم خواست به دو پرسش پاسخ دهند:

۱- آيا سرقت دارو توسط هانس عمل درستی است يا خير؟

۲- آیا برای دزدی، هانس باید مجازات شود؟ چرا؟

داستان کلبرگ تمام بزرگان دنیا را به چالش کشاند.

وی پس از طرح آن گفت از روی جوابی که می توانید به این سؤال بدهید، می توانم میزان هوش و شعور اجتماعی شما را تشخیص دهم و مهم ترین قسمت این سنجش، پاسخ به پرسش “چرا” در سؤال دوم بود.

هرکس جواب متفاوتی می داد. حتّی سیاستمداران بزرگ دنیا به این سوال پاسخ دادند:

۱ – آری، باید مجازات شود، دزدی زیر پا گذاشتن مقرّرات و گناه است.

۲ – کار آن فرد درست نبوده، امّا مجازات هم نشود. زیرا فقیر بوده و چاره ای نداشته است.

۳- زیر پا گذاشتن مقرّرات، به هر حال گناه است. فارغ از بیماری همسرش.

امّا هنگامی که از گاندی این سؤال را پرسیدند، پاسخ عجیبی داد.

او گفت: کار آن شخص درست بوده و نباید مجازات شود، چرا؟ زیرا قانون از آسمان نیامده است.

ما انسان ها قانون را وضع می کنیم تا کنار هم راحت تر زندگی نماییم، اگر قانون منافی جان یک انسان بی گناه باشد، دیگر قانون نیست.

جان انسان ها در اولویت است و آن قانون باید عوض شود. گاندی گفت انسان بر قانون مقدّم است.

کلبرگ پس از شنیدن سخنان گاندی گفت:

بالاترین نمره ای که می توان به یک مغز داد، همین است. گاندی مغز ششم جهان و دارای (بالاترین سطح شعور اجتماعی) است.
    از آدم ها بُت نسازید، این خیانت است!هم به خودتان، هم به خودشان.خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند!
    وَ شما در آخر می‌شوید، سر تا پا کافرِ خدایِ خود ساخته...!

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط ms. mousavi نمایش پست ها
    خانم موسوی عزیز منم قطعا همشون یادم نمیاد
    اما در مورد سوالتون همون طور که خودتون گفتید سوال فنی...
    قطعا باید از متخصص سوال بپرسید. یعنی از مرجع تقلیدتون.
    من دیروز رفتم دفتر آیت الله مکارم شیرازی و سوالام و پرسیدم. یه سری راهکار هم بهم داد.
    الان میتونم همونا رو بهتون بگم. اما از اونجایی که اینکار هم اشتباهه و میوفته گردن من نمیگم.
    شما یه سرچ توی اینترنت بکنید آدرس و شماره تلفن دفتر مرجع تقلیدتون رو پیدا کنید. یا تلفنی یا حضوری مشاوره بگیرید.

20. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)