صفحه 136 از 635 نخست ... 3686126133134135136137138139146186236 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,351 به 1,360 از 6349

موضوع: دورهمی چند نفره

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

پاسخ : مس شهيدباهنر ( فباهنر )

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_nostro نمایش پست ها
    آقای حسنی
    بنده یک سهم فباهنر هم ندارم که این رو مینویسم..
    تو بنیادی و ارزشمند بودن فباهنر شکی نیست. و اگه شما شکی بهش دارید به علم بورسی خودتون شک کنید. فقط کافیه صورتهای مالی این سهم رو ورق بزنید. شارلاتان بازی که سر این سهم درومد رو کامل در جریانم
    شستا جا موند.. و با این ترفند تونستند امروز 90 میلیارد جمع کنند..کاری که تو روال عادی میخواست انجام بشه باید سهم 100 درصد رشد میکرد تا بتونن سهم از ملت بگیرند.
    حرفهاتون هم بسیار بی منطق بوده روی فباهنر. نمیدونم دلیلش چیه..به نظرم گاهی بعضیا به سهمی تصعصب دارند و بعضی ها دشمنی.. چطور ممکنه سهامداری که داره از روی کدال و در مسیر درست خرید و فروش کنه متهم این داستان باشه؟ تازه شما یه پله بالاتر داری میگی، میگی نقششون کمتر از بازیگر نیست؟! رو چه حسابی این حرفا رو میزنی ؟ اینکه کسی سهم با طرح های خوب ، گزارش خوب، افزایش سرمایه خوب، PE پایین میخره میشه مفسد؟ و کسی که سهم ضررده رو میخره و با رانت و سیگنال کانالها رشد میکنه میشه کاردرست بورس؟ بابا منطقت کجا رفته اخه؟ اگه ادعای بورس نداشتی نمی نوشتم ولی الان مشخص شد تو مسایل بنیادی چیزی بیشتر از EPS نمیدونی..واقعا متاسفم
    =
    حالا این حرف من به کنار
    من یه سوال دارم
    چجوری از روی صف خرید تونستید بفهمید سفته بازی توی سهم هست؟اونم وقتی سهم با این بنیادی قوی و خبرهای خوب صف خرید شده؟
    میخوام جنس این هشدار رو درک کنم برای معاملات اینده ام.. ممنون میشم با دلیل توضیح بدی همه ما بتونیم از دانشت استفاده کنیم.
    دوست عزیز تو یه تاپیک دیگه هم عرض کردم، همونطور که فرمودید سفته بازی ربطی به بنیاد سهم نداره مثال هم زدم نمونش سهام لاستیکی که از صنایع پیش رو کشور هم هستن.

برای سفته بازی شناوری یک سهم، سهام دار عمده مشکل دار (نمیخوام از واژه فاسد استفاده کنم) پول و اخبار پیرامون سهم اهمیت داره.

اصولا افرایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی جز بروزرسانی جدول دارایی چه پتانسیل خاصی میتونه برای سهم ایجاد کنه که بابت اون سهمی بخواد قفل در صف خرید بشه به طوری که دو روز مثبت ۵ بخوره هی ببندن مثبت ۸ بازش کنن دوباره دو روز بعد ببندن مثبت ۱۱ بازش کنن. مگه اون صعود ها بنیادی بود؟ اگه اون زمان معدود افرادی مثل بنده هشدار دادن در مورد سفته بازی رو سهم و بعد از زمانی مشخص شد که درست بوده پیش بینی ها الان با اعتماد به نفس کامل عرض میکنم هیچکس به اندازه بنده محق نیست که در مورد این سهم اظهار نظر کنه.

منی که درست پیش بینی کردم اظهار نظر نکنم چون دیگرانی که اشتباه پیش بینی کردن ناراحت میشن؟

به شما اطمینان میدم سقوط سهم هم هیچ ربطی به کنسل شدن افزایش سرمایه نداره، افزایش سرمایه کنسل هم نمیشد به بهانه دیگه این اتفاق رقم میخورد چون قرار بورس این جوری نیست که همه دور هم سود کنن، در فرجام کار ۲۰ درصد سود میکنن و ۸۰ درصد زیان.

در مورد معاملات امروز هم عرض میکنم کاملا بر اساس تابلو مشخص بود که بازگشایی سهم نرمال نیست، بله اینها حاصل تجربه یالیان هست قبول دارم ۹۰ درصد متوجه نمیشن، ولی این به معنی اون نیست که اون ۹۰ درصد چون متوجه اتفاقات تابلو نمیشن به بقیه که متوجه میشن تیکه بندازن و متاسفانه حتی حرفهای بیربط بزنن.

خدمت شما عرض میکنم که سیگنال اون چی بوده، سیگنال اول ابطال معاملات دیروز بوده در منفی که نشون میده سازمان نمیخواسته سهم با صف فروش باز بشه لذا بازگشایی سهم رو به تاخیر انداختن که بتونن پول حمایت از سهم رو فراهم کنن.

سیگنال دوم اینکه در حالت طبیعی وقتی تقاضا دو برابر عرضه هست (مثل امروز ۴۰ میلیون در برابر ۲۰ میلیون) بسته به نحوه بازگشایی ناظر (یا عرضه و تقاضا) رقم مچ رو متناوبا بالا میبره تا حجم عرضه و تقاضا به تعادل برسن، وقتی این اتفاق نمیفته یعنی بازگشایی رو عدد خاصی از پیش توافق شده بین سازمان و حقوقی.

عرض کردم اینا تجربه سالیانه ولی به نظر شما اگه این سوال که شما الان فرمودید همون موقع پرسیده شده بود و جواب بنده شنیده، حرفه ای تر و آموزنده تر و متشخصانه تر نبود تا اینکه ما بخوایم تیکه و متلک منتسب دیگران کنیم.

این علایم سفته بازی روزی که صف خرید هم چیده شده بود فراوون بود اصلا واسه همین بنده هشدار دادم اون روز هم کسی نپرسید آقا تو چی دیدی که میگی سهم افتاده دست سفته بازا، فقط گفتن فلانی جا مونده داره حسادت میکنه، آخه زندگی مگه مهد کودکه من بخوام به بالا پایین سهم حسادت کنم. حالا اگه بخوام حسادت کنم میام بیل گیتس و رونالدو رو ول میکنم بیام به سهام دارای فباهنر حسادت کنم؟ آخه این چه منطقیه من نمیفهمم خداییش.

در هر حال امیدوارم پاسخ شما رو داده باشم.
    ویرایش توسط علیرضا حسنی : 2019/12/14 در ساعت 22:05

نقل قول نوشته اصلی توسط meisam317 نمایش پست ها
    نمی دونم مدیر سایت کجاست خواهش میکنم کسی اگه ارتباطی با مدیریت فروم بورسی داره صحبت کنه شر شما را از سر فروم بورسی کم کنه
    اینترنت باز شده برگرد همون خراب شده ای که ازش اومدی (تالار بورس )

فقط یه چیزی بهت بگم اگه وحید جان دیگه نیاد این فروم و مطلب ننویسه واقعا .... منو و خیلی های دیگه از فرصت کسب سود مناسب و یادگیری محروم کردی که اصلا حلال نمی کنیم ...
    شر یعنی شما بله خود شما که نمیزاری از دانش و سواد وحید ۲۰ ها برای کسب سود حلال استفاده بشه
    وحید ۲۰ و آباد و تقریبا همه بچه ها رو با حرفهای کنایه دار و بی پایه و اساس آزردی ....

برگرد تالار بورس بگم بگم ... گفته بودم گفته بودم پرکن
    خدایا شر حسنی رو از فروم بورسی کم کن
    .....
    آمین آمین آمین
    خوب یه حرکتی به خودت بده خودتم یه چیزی یاد بگیر، این فروم پرریسک ها به خودش دیده، همه اومدن و رفتن. بزرگتر از من و شما و ایشون اومدن رفتن. اگه کسی نباشه به شما سیگنال بده روزی شما از دست میره؟

نعوذبالله روزی حلال شما به این چیزها وابسطه ست؟ من متاسفم.
    چرا مدیر ببنده. از من خواهش کنید خودم دیگه چیزی نمینویسم.

خدا رو شکر روزی حلال ما که بند این و اون نیست. شما باسید و محیط ها و شرایطی که به جای اینکه خودتون رو بالاببرید، دیگران رو بیارید پایین تا همسطح خودتون شم. اما من زیر بار همچین حقارت هایی نرفتم و نمیرم.

من اگه در جامعه ایران طوری عمل کنم و طوری زندگی کنم که ۹۰ درصد از گفتار و رفتارم ناراحت نباشن به خودم و مسیر پیش روی خودم شک میکنم. یه نگاهی به زندگی های خودتون و ۹۰ درصد مردم بندازید متوجه عرض بنده میشید.

البته صحبت های شما که مثل دسر بعد شام میمونه برای بنده چون انقد فحش های رکیک شنیدم بابت مطالب به حقی که اشاره کردم و حقارت دیگران شنیدم که صحبت های شما از پوستم هم رد نمیشه چه برسه بخواد وارد مغز و قلبم بشه و خدای نکرده بخواد تاثیری بزاره.

فعلا ترجیح میدم مدتی مطلب نزنم که فضای تاملی به وجود بیاد، شاید دوستان به عمق مطالبی که عرض شد بیشتر تامل کنن. ان شاء الله
    ویرایش توسط علیرضا حسنی : 2019/12/14 در ساعت 22:10

ستاره دار(6) meisam317 آواتار ها
    تشکر شده 3,949 بار در 626 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا حسنی نمایش پست ها
    خوب یه حرکتی به خودت بده خودتم یه چیزی یاد بگیر، این فروم پرریسک ها به خودش دیده، همه اومدن و رفتن. بزرگتر از من و شما و ایشون اومدن رفتن. اگه کسی نباشه به شما سیگنال بده روزی شما از دست میره؟

نعوذبالله روزی حلال شما به این چیزها وابسطه ست؟ من متاسفم.
    چرا مدیر ببنده. از من خواهش کنید خودم دیگه چیزی نمینویسم.

خدا رو شکر روزی حلال ما که بند این و اون نیست. شما باسید و محیط ها و شرایطی که به جای اینکه خودتون رو بالاببرید، دیگران رو بیارید پایین تا همسطح خودتون شم. اما من زیر بار همچین حقارت هایی نرفتم و نمیرم.
    من و خیلی های دیگه خواهش میکنیم برگرد تالار بورس
    غشاذر و غپآذر و باقی پگاهی های جا مانده چه کسی سیگنال داده ؟ قبل من هیچکس از اینا صحبتی کرده بود اصلا

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید meisam317 از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط meisam317 نمایش پست ها
    من و خیلی های دیگه خواهش میکنیم برگرد تالار بورس
    غشاذر و غپآذر و باقی پگاهی های جا مانده چه کسی سیگنال داده ؟ قبل من هیچکس از اینا صحبتی کرده بود اصلا
    خودت میگی فلانی ننویسه من از فرصت کسب سود محروم میشم، بعد خودت میگی من خودم سیگنال میدم؟ خودت میفهمی اصلا چی داری میگی؟
    باشه من دیگه نمینویسم ولی خواهشا شما هم دیگه در این مورد ننویسید و ادامه ندید. چون مباحثه علمی و منطقی و فن بیان اصولی داره که به هر حال ما مرده و زنده به هر حال لازمه از مفهوم منطق و استدلال و امثالهم پاسداری بشه.

دیگه اینطور داریم مبانی منطق و استدلال رو از ارسطو به اینور تباه میکنیم که موضوع مهمتر از جدل های کودکانه من و شماست.
    چشم من دیگه نمینویسم.

ستاره‌دار (34)
    تشکر شده 6,019 بار در 850 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا حسنی نمایش پست ها
    دوست عزیز تو یه تاپیک دیگه هم عرض کردم، همونطور که فرمودید سفته بازی ربطی به بنیاد سهم نداره مثال هم زدم نمونش سهام لاستیکی که از صنایع پیش رو کشور هم هستن.

برای سفته بازی شناوری یک سهم، سهام دار عمده مشکل دار (نمیخوام از واژه فاسد استفاده کنم) پول و اخبار پیرامون سهم اهمیت داره.

اصولا افرایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی جز بروزرسانی جدول دارایی چه پتانسیل خاصی میتونه برای سهم ایجاد کنه که بابت اون سهمی بخواد قفل در صف خرید بشه به طوری که دو روز مثبت ۵ بخوره هی ببندن مثبت ۸ بازش کنن دوباره دو روز بعد ببندن مثبت ۱۱ بازش کنن. مگه اون صعود ها بنیادی بود؟ اگه اون زمان معدود افرادی مثل بنده هشدار دادن در مورد سفته بازی رو سهم و بعد از زمانی مشخص شد که درست بوده پیش بینی ها الان با اعتماد به نفس کامل عرض میکنم هیچکس به اندازه بنده محق نیست که در مورد این سهم اظهار کنه.

منی که درستذپیش بینی کردم اظهار نظر نکنم چون دیگرانی که استباه پیش بینی کردن ناراحت میشن؟

به شما اطمینان میدم سقوط سهم هم هیچ ربطی به کنسل شدن افزایش سرمایه نداره، افزایش سرمایه کنسل هم نمیشد به بهانه دیگه این اتفاق رقم میخورد چون قرار بورس این جوری نیست که قرهر باسه همه سود کنن، در فرجام کار ۲۰ درصد سود میکنن و ۸۰ درصد زیان.

در مورد معاملات امروز هم عرض میکنم کاملا بر اساس تابلو مشخص بود که بازگشایی سهم نرمال نیست، بله اینها حاصل تجربه یالیان هست قبول دارم ۹۰ درصد متوجه نمیشن، ولی این به معنی اون نیست که اون ۹۰ درصد چون متوجه اتفاقات تابلو نمیشن به بقیه که متوجه میشن تیکه بندازن و متاسفانه حتی حرفهای بیربط بزنن.

خدمت شما عرض میکنم که سیگنال اون چی بوده، سیگنال اول ابطال معاملات دیروز بوده در منفی که نشون میده سازمان نمیخواسته سهم با صف فروش باز بشه لذا بازگشایی سهم رو به تاخیر انداختن که بتونن پول حمایت از سهم رو فراهم کنن.

سیگنال دوم اینکه در حالت طبیعی وقتی تقاضا دو برابر عرضه هست (مثل امروز ۴۰ میلیون در برابر ۲۰ میلیون) بسته به نحوه بازگشایی ناظر (یا عرضه و تقاضا) رقم مچ رو متناوبا بالا میبره تا حجم عرضه و تقاضا به تعادل برسن، وقتی این اتفاق نمیفته یعنی بازگشایی رو عدد خاصی از پیش توافق شده بین سازمان و حقوقی.

عرض کردم اینا تجربه سالیانه ولی به نظر شما اگه این سوال که شما الان فرمودید همون موقع پرسیده شده بود و جواب بنده شنیده، حرفه ای تر و آموزنده تر و متشخصانه تر نبود تا اینکه ما بخوایم تیکه و متلک منتسب دیگران کنیم.

این علایم سفته بازی روزی که صف خرید هم چیده شده بود فراوون بود اصلا واسه همین بنده هشدار دادم اون روز هم کسی نپرسید آقا تو چی دیدی که میگی سهم افتاده دست سفته بازا، فقط گفتن فلانی جا مونده داره حسادت میکنه، آخه زندگی مگه مهد کودکه من بخوام به بالا پایین سهم حسادت کنم. حالا اگه بخوام حسادت کنم میام بیل گیتس و رونالدو رو ول میکنم بیام به سهام دارای فباهنر حسادت کنم؟ آخه این چه منطقیه من نمیفهمم خداییش.

در هر حال امیدوارم پاسخ شما رو داده باشم.
    1) ببینید سوال من و شفاف جواب بدید. شما فرمودی از روی صف خرید کذایی اون روز متوجه فساد تو این سهم شدی.. به عنوان یه دانش بجو بهم آموزش بده چجوری این رو فهمیدی.. علت اینکه میرسم اینه که فرمودی اینا کثافت کاری کردن اون روز با این صف خرید.. چجطوری متوجه این داستان شدی؟ میخوام با دلیل بگی تا جنبه اموزشی داشته باشه برای همه ما بورسی ها..چیزی که نوشتی این بود که از تجربه ات فهمیدی. همین تجربه ایت رو برای ما تحلیل کن.. تابلو بازار اون روز هست.. بهمون توضیح بده معاملاتش رو چطور تحلیل کردی که این فساد بزرگ و به همه اطلاع دادی؟
    2)فرمودی افزایش سرمایه از تجدید مزیتی برای شرکت نداره؟! اینجا هم که ضعف دانش خودت رو نشون دادی.. با اصلاح صورتهای مالی شرکت ها از بانک تسهیلات میگیرند.. این کمترین اثر مثبتشه. بازم هست..بیشتر تحقیق کنید خودتون..
    3) من نمیگم اظهار نظر نکن.. ولی بدون دلیل اظهار نظر نکن. نوشتن کلا جرات میخواد.. با دلیل چیزی داری بنویس. ولی بدون دلیل که من میدونم این سهم بالا میره و یا نمیره یا فلانه و.... تو این فروم خریدار نداره چون حرف حساب خریدار داره..حتی اگه تحلیلش هم اشتباه بشه ولی ارزشمنده.
    4) به خدا حالم از یه شخصی تو این بورسی بهم میخوره که باعث شد نوام چامسکی از پیشمون بره.. شما هم شدی دومیش. وحید 20 با 90 هزار تا تشکری که ازش شده نشون میده از خوب های فروم هست. اینا برادر من اعتباره..
    5) از تجربه فرمودی ولی من تو این مدته که نوشته های شما رو دنبال میکنم یک خط تحلیل بنیادی خوب یا روانشناسی خوب یا تکنیکال خوب ندیدم ازتون.. ولی پستهای جاممعه شناسی شما رو دوست دارم و همین ها رو دنبال میکنم و به نظرم بیشتر از این هم دانشی ندارید.. اگه سهمی معرفی میکنید یا تجلیل میکنید دلیل بیارید ..نمودار بزارید کاری که بقیه بزرگان دارند میکنند و ما کوچیک های بازار داریم استفاده میکنیم.. ولی اینکه بی ادبی کنیم به بزرگی تا خودمون بزرگ بشیم تو دید بقیه مخالف اخلاقه..کسی که اخلاق نداره ارزش هم کلامی نداره
    6) درباره معاملات دیروز هم من سوالی نکردم..در رابطه با روز اول که این فساد و کشف کردی سوال کردم که جواب منطقی نشنیدم.

7. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ali_nostro از ایشان تشکر کرده اند:

جواب تمام پرسش های شما رو دارم دوست عزیز اما اول بشینید با هم به جمع بندی برسید ببینیم من حرف بزنم یا نزم، اگه قرار شد حرف بزنم عنایت داشته باشید بنده اهل خود سانسوری در کلام نیستم، و در ارایه حرف حق حداقل از دیدگاه خودم اهل مراعات اینکه فلانی تازه کاره، فلانی خانومه، فلانی مدیره، فلانی وزیر و امثالهم رو ندارم. واسه من مهم منطق مستتر در کلامه، عطش صحبت کردن و اثبات نظر خودم و کل کل با دیگران رو هم ندارم.

عزیزی میگه ننویس در واقع بنده خدا دست به اسمون شده و نذر کرده، مدیر تهدید به حذف مطالب میکنه، بعدش احتمالا قهر و گریه های شبونه. واقعیتش من با این بچه بازیها و جو های کودکستانی خیلی مانوس نیستم.

دوستان اگه اهل جدل و مباحثه علمی و تیغ تند نقد ضمن رعایت احترام و پرهیز از متلک و تیکه هستن ما در خدمتیم. اگه نیستین هم که چه خوب دو طرفه باید باشه نه اینکه دیگران بگن ما گوش کنیم ما بگیم یکی قهر کنه، یکی گریه کنه، یکی نفرین و اه ناله کنه، یکی تهدید کنه، یکی دعا برای نزول عذاب الهی.

ستاره دار(2)
    تشکر شده 6,153 بار در 1,698 ارسال

پاسخ : نوشته‌های غیر بورسی ما بورسی‌ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    تازگی‌ها یک محدودیتی گذاشته‌اند که بیش از ۱۰۰ میلیون تومان در روز انگار نمی‌شود به صورت غیرحضوری (خارج از بانک) منتقل کرد. غیر از آن گمان نکنم محدودیتی وجود داشته باشد.
    تا اونجایی هم که من میدونم بیش از 50 میلیون رو هم در کارگزاری با کارت از طریق پوز نمیشه شارژکرد.(البته جزو محدودیت های شاپرک هم هست)
    ولی از طریق حواله بانکی به حساب کارگزار اصلا محدودیت نداره
    البته یک سال پیش اینطور بود الان دقیق نمیدونم

نالیدی و تقدیر همان است که بودست
    آن حلقه زنجیر همان است که بودست
    نومید مشو ناله کشیدن دگر آموز.

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید FARIBORZ NAEL از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(2)

..........تکراری بود ببخشید

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید FARIBORZ NAEL از ایشان تشکر کرده است:

ستاره دار(2)

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    فرابورس از دید خط ...

یک کانال دارد به وضوح. که انگار آن را شکسته و به آن بازگشت کرده.
    =============
    حقیقی حقوقی‌هایش را نگاه می‌کردم... چند وقت پیش حقیقی خریده ولی بعد دیگر ول کرده و خرید نکرده. البته زیاد مهم نیست. اگر نفروشد مهم نیست.
    =============
    از دید حجمی دیدم امروز از ۱۸۰۰۰ ریال برگشته. تا زمانی که بالای این ۱۸۰۰۰ ریال است در کوتاه مدت مشکلی ندارد.
    سلام برادر خوبی؟
    یک سوال دارم
    در نمودار روند کلا صعودی است و در اون شکی نیست ولی وقتی یک سهم کانال را مثبت میشکند و نزول میکند پولبک است تا اینجا درسته
    اما اگر به داخل کانال مجدد نفوذ کنه یعنی پولبک شکست خورده؟(حجم زیاددر سقف روند را خراب کرده؟)
    و اگر به داخل کانال نفوذ کنه تا میدلاین پایین میاد؟
    پ.ن:
    فعلا سهم صف دارد و روند قوی است فعلا فقط داریم سناریوی احتمالی رو بررسی میکنیم

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید FARIBORZ NAEL از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

دوستان بورسی
    جان عزیزانتان دیگر ننویسید با آقای حسنی بحث نکنید
    ایشان گفتند دیگر نمی نویسند
    پس لطفا ادامه ندهید

16. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)