صفحه 4 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 50

موضوع: تحلیل بنیادی راهی برای موفقیت در بورس

عضو فعال
    تشکر شده 1,270 بار در 297 ارسال

پاسخ : تحلیل بنیادی راهی برای موفقیت در بورس

معرفی نماد جوین { کشت و صنعت جوین}

یکی از تاکتیکهایی که معمولا در بازار بنده استفاده میکنم سیو سود در سهام بدورمانده از چشم بازار است . مثلا ما سهمی داریم که بعد از خرید ما تو سود کوتاه مدت خوبی میره و تجربه به ما میگه که مدتی درجا خواهیم زد. اینجا چند کار میشه کرد. 1-صبوری و انتظار برای آینده 2- فروش درصدی از سهم و خرید اوراق درآمد ثابت و انتظار برای حرکت بعدی 3- سیو سود و خرید پله ای در نمادی که از دید بازار مغفول است و منتظر خبر هست بازار ، ما نمیدونیم این خیر کی خواهد آمد ولی میدونیم بالاخره میاد یه روز !!!

آشنایی من با جوین از نوع سوم بود ، سهم سال گذشته در روند نزولی سنگینی بود ، سال گذشته در ماه مهر 1400 تا اواخر آذر 1400 من پله ای شروع به خرید سهم کردم ، از قیمت نزدیک به 300 تا 212 تومن با میانگین نزدیک به 240 تومان و بعد با اومدن خبر ( گزارش 3 ماهه دوم 1400) سهم در یک روند صعودی سنگین افتاد که تا 380 اجازه ورود نداد و تا بالای 600 هم رشد کرد و ادامه ماجرا...

من هیچ رانتی تو هیچ شرکتی ندارم و فقط با خواندن گزارشات مالی ، تحقیق و بررسی خودم این سود رو بردم ، اگه من تونستم شما هم میتونید فقط باید وقت بزارید و تلاش کنید.

جوین شرکت جالبی هست با مدیرانی با تصمیمات عجیب و غریب ولی جالب ، بزرگترین کارخانه قند ایران، هزاران هکتار زمین و باغ{ گندم و کلزا و جو و انگور و ... ) ،واحد دامپروری و مرغداری و شترمرغ و .. تنها کارخانه اسید سیتریک ایران با ظرفیت 20 هزار تن که هم اکنون به 30 هزار تن افزایش داشته است و افق توسعه شرکت 80 هزار تن است. !! { شرکت در فکر صادرات محصول به خارج از کشور و استفاده از پتانسیل نزدیکی به کشورهای آسیای میانه و پیمان شانگهای و ... } است. محصول شرکت کیفیت بالا داشته و افق روشنی در پیش رو داریم.دو نیروگاه خورسیدی در حال احداث است ، اولی برای طرح توسعه اسید که تا چند ماهه آینده افتتاح میشود و دومی جهت استخراج بیت کوین !!( وقتی میگویم تصمیمات عجیب اینجاهاست)

پیش بینی سود سال جدید 110 تا 130 تومان ، ( پی به ای کمتر از 4 ) با فروش 30 هزار تن اسید، روی سهم بازی زیاد میکنن کم کم یاد میگیرید باهاشون نوسان بگیرید موفق باشید
    Using Tapatalk

2. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید cliff از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مجتبی آواتار ها
    تشکر شده 1,391 بار در 433 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط cliff نمایش پست ها
    معرفی نماد جوین { کشت و صنعت جوین}

یکی از تاکتیکهایی که معمولا در بازار بنده استفاده میکنم سیو سود در سهام بدورمانده از چشم بازار است . مثلا ما سهمی داریم که بعد از خرید ما تو سود کوتاه مدت خوبی میره و تجربه به ما میگه که مدتی درجا خواهیم زد. اینجا چند کار میشه کرد. 1-صبوری و انتظار برای آینده 2- فروش درصدی از سهم و خرید اوراق درآمد ثابت و انتظار برای حرکت بعدی 3- سیو سود و خرید پله ای در نمادی که از دید بازار مغفول است و منتظر خبر هست بازار ، ما نمیدونیم این خیر کی خواهد آمد ولی میدونیم بالاخره میاد یه روز !!!

آشنایی من با جوین از نوع سوم بود ، سهم سال گذشته در روند نزولی سنگینی بود ، سال گذشته در ماه مهر 1400 تا اواخر آذر 1400 من پله ای شروع به خرید سهم کردم ، از قیمت نزدیک به 300 تا 212 تومن با میانگین نزدیک به 240 تومان و بعد با اومدن خبر ( گزارش 3 ماهه دوم 1400) سهم در یک روند صعودی سنگین افتاد که تا 380 اجازه ورود نداد و تا بالای 600 هم رشد کرد و ادامه ماجرا...

من هیچ رانتی تو هیچ شرکتی ندارم و فقط با خواندن گزارشات مالی ، تحقیق و بررسی خودم این سود رو بردم ، اگه من تونستم شما هم میتونید فقط باید وقت بزارید و تلاش کنید.

جوین شرکت جالبی هست با مدیرانی با تصمیمات عجیب و غریب ولی جالب ، بزرگترین کارخانه قند ایران، هزاران هکتار زمین و باغ{ گندم و کلزا و جو و انگور و ... ) ،واحد دامپروری و مرغداری و شترمرغ و .. تنها کارخانه اسید سیتریک ایران با ظرفیت 20 هزار تن که هم اکنون به 30 هزار تن افزایش داشته است و افق توسعه شرکت 80 هزار تن است. !! { شرکت در فکر صادرات محصول به خارج از کشور و استفاده از پتانسیل نزدیکی به کشورهای آسیای میانه و پیمان شانگهای و ... } است. محصول شرکت کیفیت بالا داشته و افق روشنی در پیش رو داریم.دو نیروگاه خورسیدی در حال احداث است ، اولی برای طرح توسعه اسید که تا چند ماهه آینده افتتاح میشود و دومی جهت استخراج بیت کوین !!( وقتی میگویم تصمیمات عجیب اینجاهاست)

پیش بینی سود سال جدید 110 تا 130 تومان ، ( پی به ای کمتر از 4 ) با فروش 30 هزار تن اسید، روی سهم بازی زیاد میکنن کم کم یاد میگیرید باهاشون نوسان بگیرید موفق باشید
    بسیار عالی. صورت های مالی ۳ ماهه امسال یه نکته ای داره و اون اینه که جهش بالایی در تولید فروش شکر داشته و پیش بینی می شه امسال از حجم بالای درآمد از این ناحیه متنفع می شه.
    تحلیل بنیادی و تکنیکال بورس
    https://t.me/BourseTahlil63

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید مجتبی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

سلام مجدد به دوستان عزیز

نمادهای صنعت دارو همواره جز گزینه های خوب بازار بودند که باید همواره بررسی و تحلیل بشن، من دو سهم از این گروه معرفی میکنم ، اولین سهم در شرایط و قیمتهای فعلی نظر بنده نماد دفارا هست ، از میان آوار کرونا و گردباد قیمت دستوری سهم قد علم کرده و اهداف خوبی براش میشه تصور کرد ، در منفی سعی کنید خرید بزنید از افراد عجول بهتره ، الان سهم نزدیک 1550 هست ، پیش بینی میکنم امسال نزدیک 300 و سال بعد 500 تومان سود بسازه ، قیمت تعادلی سهم بنظرم 2400 تا 2500 خواهد بود، ماه به ماه اخبار سهم رو پیگیری میکنیم و مراقب هستیم

نماد دوم دتوزیع هست بشرط اصلاح ، دوست دارم خرید جدید رو نزدیک قیمت 2000 و پایینتر انجام بدم ، بشخصه خریدهای نزدیک 1600 تومن رو با سود فروختم و منتظر پایین سهم هستم اگه اصلاح نده تبدیل میکنم به دفارا و یا مابقی سهام که اصلاح کنند . پیش بینی من از سود این سهم در امسال بالای 400 و سال بعد بالای 600 هست ، ببینیم چی میشه در ادامه روند سهم
    Using Tapatalk

6. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید cliff از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 6,778 بار در 1,530 ارسال

سلام مجدد به دوستان عزیز

نمادهای صنعت دارو همواره جز گزینه های خوب بازار بودند که باید همواره بررسی و تحلیل بشن، من دو سهم از این گروه معرفی میکنم ، اولین سهم در شرایط و قیمتهای فعلی نظر بنده نماد دفارا هست ، از میان آوار کرونا و گردباد قیمت دستوری سهم قد علم کرده و اهداف خوبی براش میشه تصور کرد ، در منفی سعی کنید خرید بزنید از افراد عجول بهتره ، الان سهم نزدیک 1550 هست ، پیش بینی میکنم امسال نزدیک 300 و سال بعد 500 تومان سود بسازه ، قیمت تعادلی سهم بنظرم 2400 تا 2500 خواهد بود، ماه به ماه اخبار سهم رو پیگیری میکنیم و مراقب هستیم

نماد دوم دتوزیع هست بشرط اصلاح ، دوست دارم خرید جدید رو نزدیک قیمت 2000 و پایینتر انجام بدم ، بشخصه خریدهای نزدیک 1600 تومن رو با سود فروختم و منتظر پایین سهم هستم اگه اصلاح نده تبدیل میکنم به دفارا و یا مابقی سهام که اصلاح کنند . پیش بینی من از سود این سهم در امسال بالای 400 و سال بعد بالای 600 هست ، ببینیم چی میشه در ادامه روند سهم
    احتراما
    در ارتباط با صنایع دارویی یک نکته هست که باید دقت بشود ؛
    تولید کننده و دست تو این صنعت زیاد شده ؛ انحصارشون روز به روز داره کمتر میشه
    البته تولید کننده های داروهای تخصصی خصوصا اونهایی که قبلا از خارج وارد میشدن حسابشون جداست .

عضو فعال گالیور آواتار ها
    تشکر شده 17,291 بار در 5,161 ارسال

صنعت دارویی مرد.

این را در سالیان آتی متوجه خواهید شد.

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط گالیور نمایش پست ها
    صنعت دارویی مرد.

این را در سالیان آتی متوجه خواهید شد.

سلام ، باید صبر کرد و دید، برخی شرکتها واسه چندین سال مواد اولیه با ارز 4200 خریدن و انبار کردن ، برخی خیر ، پیش بینی کاهش حاشیه سود میشه داشت در سال آینده تا حدودی ، اما نابودی در کار نخواهد بود در سهام مناسب ، سهام توزیع دارو هم که ربطی به وضعیت صنعت ندارند ، حاشیه سود ناحالص 13 درصدی دارند ( در نرم جهانی و حتی کمتر است این حاشیه سود) و چه داروی داخلی و خارجی از مسیر آنها وارد چرخه توزیع میشود، تعصبی هم در کار نیست و ما به محض دیدن اشنباه در تحلیل خارج میشویم
    Using Tapatalk

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید cliff از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

سلام دوستان ، روز بخیر

چند روزی هست که بازار سراسر سبز شده و سهام ما هم مثل مابقی سهام گین خوبی دادند ، اگر وسوسه شدید بفروش نهایت بنظرم تا ۱۵ درصد مجاز بفروش باشیم ، یعنی مثلا من تا ۸۰ درصد سهام خریده بودم و الان تقریبا در اکثر سهام در سود ۳۰ تا ۴۰ درصدی هستم ، نمیام کامل نقد کنم فقط ۱۵ تا ۲۰ درصد اون هم به امید خرید در پایین تر ، ممکنه فروش امروز خودرو در بورس کالا به خوبی روزهای قبل نباشه ، مشخصه بین فرزین و خاندوزی در نرخ نیما اختلافاتی هست و ممکنه فرزین بتونه اقناع کنه رییسی رو که تا چند وقتی نیما طبق نظر ایشون پیش بره اینها احتمالات ممکن هست، پس طبق این نظریه من سهام ایران خودرو ( البته اینجا معرفی نشد ) بیشتر میفروشم تا ۳۰ درصد ، ولی بیشتر از ۱۵ درصدفروش کلی پورتفو ممنوع ، برخی از سهام پورتفو هم که صفهای سنگین دارند و خیالمون تا حدی راحت تره ،امیدوارم موفق باشید
    Using Tapatalk

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید cliff از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

سلام مجدد دوستان

خب بازار بعد از چند روز مثبت امروز منفی شده و هیجانی هست ، فقط خواستم بگم فعلا منتظر گزارشات 9 ماهه هستیم و تو جو منفی فروش نمیزنیم ، فروش همون روزی که اعلام کردم و یا فرداش در مثبت و نهایت 15 تا 20 درصدد پورتفو محاز بود که یا انجام دادید و اگر ندادید بهتره فعلا عجول نباشید ، من خودم همونقدری که گفتم فروش زدم و فعلا منتظرم ، سهام ما هم خیلی بد نیست وضعشون جوین و وپست و دفارا و غپینو و ساوه مثبت هستند ، خودرو و سپاها و سرود منفی ( بیشتر من همین ها رو فروختم و کمی غپینو) . بقیه سهام هم که تکنیکالی خریدم تو بازار پایه خوبه وضعشون، امیدوارم موفق باشید
    Using Tapatalk

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید cliff از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

سلام مجدد به دوستان ، امروز میتونیم ۱۵ تا ۲۰ درصدی که فروش زدیم رو در قیمت بهتر مجدد بخریم ، خریدهای خودم جوین، غپینو، خودرو و وپست در منفی کامل تقریبا ، تو بازی سهام باید از هیجانات بازار به نفع خودمون بهره ببریم، موفق باشید
    Using Tapatalk

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید cliff از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نام نماد : غپینو

سهم سه ماهه 104 ریال سود ساخته و 6ماه 234 ریال ، در نگاه اول بنظر میرسه سهم 3 ماهه دوم 134 ریال سود ساخته ، اما با کمی دقت متوجه میشیم شرکت اومده با پخش قاسم که شرکت همگروه خودش هست قرارداد تبلیغاتی بسته و 78 میلیارد تومن هزینه اضافی تراشیده ( 85 ریال ) برای هر سهم ، یعنی سه ماهه دوم نزدیک 200 ریال سود ساخته ، براورد من از سود 1401 این سهم بین 55 تا 60 تومن و سال آینده 80 به بالا هست . قیمت سهم در باند 250 هست ، تقسیم سود سال گذشته نزدیک به 80 درصد هست ، ریسکی از نظر قیمت جهانی و رکود و ... ندارد

کاملا با استراتژی خرید ما مطابقت دارد ، شدت ریزش از سقف 99 هم قابل توجه بوده ، با توجه به حجم معاملات سهم میشه شروع به نوسانگیری و نگهداری همزمان سهم هم کرد فقط باید مراقب باشید جوگیر نشوید و کلا جا نمانید از روند سهم ،فقط مجاز به نوسان با 30 درصد موجودی هستیم ، گزارش ماهانه و فصلی رو بررسی میکنیم تا ببینیم چطور پیش میره روند سهم ، تا 20 درصد پرتفو هم خریداری بنظرم مانعی نباشد،

در مورد نوساگیری و روشش شما با هر روشی که بلدید انجام بدهید با 30 درصد موجودی ، مثلا 1 میل سهم رو 230 میخریم ، رو 270 مجاز هستیم تا 300 هزارتا رو نهایت بفروشیم و دوباره رو 240 بیایم و خرید مجدد کنیم

یکی از دوستان روش آپلود تصویر رو مختصر بگه تصویر خرید و فروشهای نوسانی خودم رو برای نمونه براتون میزارم ، موفق باشید
    سلام مجدد ، نماد غپینو 40 درصد رشد کرده و ما البته با نوسان سود بیشتری از این سهم گرفتیم ، سهم کنترل میشه و اجازه رشد شارپ به سهم داده نمیشه ، در 3 ماهه سوم هم با هزینه تبلیغات سود رو کنترل کردن ، استراتژی شخصی بنده در این سهم ترکیب نوسانگیری و نگهداری است ، با حداکثر 15 درصد سرمایه ولی هنگام فروش تا 50 درصد موجودی سهام نوسان میگیریم ،
    Using Tapatalk

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید cliff از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 4 از 5 نخست 12345 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)