صفحه 34 از 43 نخست ... 2431323334353637 ... آخرین
نمایش نتایج: از 331 به 340 از 429

موضوع: فلسفی-عرفانی

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

پاسخ : فلسفی-عرفانی

یا نهایتش بگیم علم فرضی تجربیه اثبات نشده! درسته؟ حالا درسته که نتیجه این علوم فرضی شده پزشکی مدرن و تکنولوژی مدرن و سفر به سیارات و .... شده باشه! ما چون اینها خوب هستند ازشون استفاده میکنیم ولی شاید غلط باشه...دم نقدی از اینها استفاده میکنیم ولی یادمون نگه میداریم که اینها فرضی هستند و اثبات نشدند!!! شما رو خوب فهمیدم؟
    دقیقا، همینه،

بنظر شما اثبات شدن لازم هست یا نه؟
    خیلی ها اهمیتی به اثبات نمی دهند، صرفا نتیجه براشون مهم است
    اما در فلسفه دوباره این پرسش اثبات و جایگاه ثابت کجاست مطرح شده

جواب سوال اینکه قبل از بیگ بنگ چه بود، و قبلتر از قبلتر بیگ بنگ چه بود، حل نشده است، فقط با فلسفه حل میشه

و اینکه فلسفه آیا مهم است؟
    خوب علم تجربی زاییده فلسفه کانت هست

توجه به خصوصیات و نتیجه، مثل این میمونه که بگیم، چه سهمی خوبه؟ سهمی که صف خرید هست (چون دنبال نتیجه هسیم از دید کانت، نه اثبات)، و بعد داستانی هم بیان می کنیم برای سهمی که صف خرید دارد (مثلا بازیگر یا افزایش سود یا افزایش سرمایه و... ولی هیچکدام اثبات نشده، صرفا خصوصیت صف خرید را دارد)

اگر بدانیم خصوصیت صف خرید شدن اثبات خوب بودن سهم نیست، قطعا بهتر بازار را می بینیم، و صد البته که صف خرید(نتیجه حاصله) خوبه و ازش استفاده می کنیم.
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

من به جواب رسیدم. (البته بهتره بگم راه رسیدن به جواب
    استادم جواب ندادن هنوز
    اما من در ادامه مطالعاتم پی به نکته ی خیلی خیلی مهمی بردم.
    که مطمئنم از ظرفیت این جمع خارج است. با نهایت احترام البته
    ترجیح میدم جواب رو برای خودم نگه دارم.
    با اون چیزی که من الان متوجه شدم بعید میدونم استادم هم پاسخ سوال رو بدن.
    چون مطمئنم استادم انتظار دارند که نپرسم و خودم به جوابش برسم.
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال عابد - زاهد آواتار ها
    تشکر شده 1,062 بار در 284 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    سلام
    اثبات یعنی چی؟ اثبات از ثبات و ثابت بودن میاد، معنای ثابت هم که می دونید، چیزیه که دچار تغییر و دگرگونی نشه

ولی در تجربی/علم، هر از چند وقت یک نفر پیدا میشه میگه و علم رو زیر و رو و متحول میکنه! زمان گالیله میگفتن دانشمندها حساب کتاب کردن، زمان نیتون، به همین شکل انیشتن و... به همین شکل

اینکه نظریات دانشمندان توسط دانشمندان بعدی نقض میشه، یعنی اثبات نشده،

این اصل مشکل دوستان که حل شد،

بحث عرفانیش هم میشه اینکه فقط خدا ثابت هست بقیه همه در هر لحظه در حال تحول و جابجایی و دگرگونی و کثرت و...

بحث 2 دوست هم، سر فلسفه کانت و دکارت هست، بنظرم،

دکارت دنبال همین اثبات ها بود، کانت گفت اثبات به ماچه! ما دنبال نتیجه و حاصل و فایده هستیم، هرچیزی که سودمند هست استفاده می کنیم، اثباتش هم مهم نیست،

آقا محمد حسین هم سعی داره فلسفه بعد از کانت رو توضیح بده، که دوستمون بشدت مجذوب کانت هست، (درسته که کانت تمام چیزی که برای پیشرفت لازم هست را ارایه میده، اما ظرفیت بشر فرا تر از پیشرفت تجربی هست!)

امیدوارم کمک کننده بوده باشه
    با درود
    در علوم تجربی بک سری اصول وقوانین هست که ثابت هستند وازآنها بعنوان معیار ی برای قیاس و سنجش نا معلوم ها استفاده میکنن
    برای مثال میشه به خواص عناصر اشاره کرد . مثل فاصله هسته دواتم همنام مقدار ی ثایته که بعنوان واحد فاصله در نظر گرفته اند ویاواکنشها ی شیمیایی یک اسید وباز که حاصل آن یک نمکه... ویا الکترولیز آب که حاصل آن هیدروژن واکسیژنه ... یا شوری نمک طعام که اگر سالهای سال بماند باز خاصیت شوری دارد مگر اینکه از خارج تفییراتی درآن ایجادبشه ..
    در ضمن بک فیزیکدان وشیمیدان شاید با دیدگاههای کانت ودکانت آشنا نباشندولی آنچه برای آنها مهم است تجربه ..آزمون وراست آزمایی آنها می باشد . استفاده از تجربه ها برای کشف و اختراع وسنتز موادجدید با بکار گیری امکانات موجود می باشد
    ویرایش توسط عابد - زاهد : 2020/12/04 در ساعت 19:17

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید عابد - زاهد از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) manmehdiam آواتار ها
    تشکر شده 9,854 بار در 1,425 ارسال

دقیقا، همینه،

بنظر شما اثبات شدن لازم هست یا نه؟

دقیقا همین نیست!
    دقیقا اینه که:
    درسته که یادمون هست که اینها وحی منزل نیستند. یادمون هست که ممکن هست قرائتی بهتر و دقیقتر هم در آینده باشد!
    ولی مهمتر از اون هم باید!!! حتما!!! یادمون باشه که اینها بهترین استنباط بهترین یافته بهترین قرائت بهترین چیزی است که ما (دنیای علم و ساینس مبتنی بر شواهد تجربی) به آن رسیده است!!! بهتر از این نبوده وگرنه که آن را جایگزین قبلی میکردیم! مثل زمانی که فیزیک نسبیت را کامل تر از فیزیک نیوتنی دانستیم!

نمیشود که شما فقط به بخش اولش توجه کنید! و به بهانه نسبی بودن صحت آن کلیات یافته های علم و ساینس را زیرسوال ببرید! این صرفا مخالفت با علم است. این دقیقا مقابله متحجرانه با مدرنیته است. این یک قرائتی است که میگوید علم خاک بر سر است و ما باید به ورای علم بیاویزیم! که البته منظور همان مهملات و موهومات ادیان و مذاهب و عرفانهای نوظهور و خرافات و .... اینهاست!!!
    دلیل اینکه ما از نتایج دستاوردهای علمی استفاده میکنیم به این خاطر نیست که اینها خوب هستند و به نفع ما هست که استفاده کنیم (با اینکه میدونیم شاید غلط باشند!!!) ولی خوب بهتره که ازشون استفاده کنیم!!! خیر! دلیل اینکه ما از نتایج علم استفاده میکنیم این است که بهترین و دقیق ترین چیزی بوده که فهمیده ایم! درست ترین چیزی بوده که یافته ایم!

اینکه علم پویا هست و نو به نو میشود و رشد میکند و .... این جنبه اصلی است که باید به آن توجه کنید.
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    من به جواب رسیدم. (البته بهتره بگم راه رسیدن به جواب
    استادم جواب ندادن هنوز
    اما من در ادامه مطالعاتم پی به نکته ی خیلی خیلی مهمی بردم.
    که مطمئنم از ظرفیت این جمع خارج است. با نهایت احترام البته
    ترجیح میدم جواب رو برای خودم نگه دارم.
    با اون چیزی که من الان متوجه شدم بعید میدونم استادم هم پاسخ سوال رو بدن.
    چون مطمئنم استادم انتظار دارند که نپرسم و خودم به جوابش برسم.
    خدایا خودت ظهور کن!
    خوب دوست عزیز حالا با ما درمیان بگذارید! ظرفیتش را نداشتیم نمیفهمیم!
    والا حضرت مولانا هم غلط میکرد چنین رابطه خاص و عمیق و رازآلوده ای با شمس داشته باشه که شما با استادتون! دارید. خداوند خیرتان دهد!
    اینکه استاد محترم شما و شما نگفته و نشنیده عجب تله پاتی هم با هم دارید! ایشان مطمئن هستند که هیچی نگن..شما مطمئن هستید که انتظار ایشان چیست...مطمئن هستند که خودتون مطمئن میشید که .....!!خدا را شکر همه چی ردیفه! اون هم بی هیچ قیل و قال ی!

بنده هم الان رازهای تمام هستی را میدانم ولی شرمنده! شما و هیچ کس دیگر ظرفیت فهمیدنش را ندارید! دیگه نمیشه بیان کرد!!!!

شبیه این فرمایش که به ائمه دین نسبت میدهند! که مثلا قرآن هفتاد بطن دارد! یا چه میدانم هزار بطن دارد که فقط نصفه بطن اش رو شما اگر بفهمید هم خیلیهههه و فقط افراد خاص هستند که همه اش رو میفهمند!! اگر همه اش رو بفهمیییی واییی ببین چی میشه!! با این حرفهای صد من یک غاز بچه های دبستانی امروز رو هم نمیشه گول زد بابا جان!!!

خوب اینها مغلطه توضیحات مرموز هست!
    مغلطه توضیحات مرموز از مغلطه های مهم هست. و بسیار هم متاسفانه شایع! مثلا دقت کنید فرشته! یا جن! یا همین شعور کیهانی! اینها هیچ تعریف روشن و مشخصی ندارند! مغالطه گر معمولا تعریف روشنی از آنها ارائه نمیدهد و لذا میتواند در هر موقعیتی هر امری را به آن نسبت دهد و فریبکاری کند! مثلا فرشته چیست؟ بهترین تلقی از فرشته یک موجودی شبیه انسانها یا دخترکان انسان مانندی است که بال دارند!!!! یعنی مثل پرندگان انسان نما هستند! ولی در عین حال این هم نیستند چون اصلا ماده نیستند!!!!!!!!!!!!! به معنی ماده وجود ندارند ولی هستند! چیزی مثل روح!! یا بهشت! یا جهنم یا ...هیچ کس دید روشنی نسبت به اینکه اینها بالاخره چه چیزی هستند ندارد!! هرکس یک تصور مغشوش و غلط از اینها دارد!
    و اگر شما بیشتر جستجو کنید شما را نهایتا به نداشتن ظرفیت فهم! متهم میکنند. یا خواهند گفت شما باید چله بنشینید! و فلان مقدار روزه بگیرید و نماز بخوانید...و بروید تهذیب نفس کنید تا شاید اندکی بهتر بفهمید که منظور از این چیزهای خیلی عمییییق!! چیست!
    از طریق عرفان فقط میشود چیزهایی فهمید!
    مضحک اینجاست که میگویند شما اول باید اعتقاد شدید پیدا کنید بعد بروید تهذیب نفس کنید تا اینکه به درستی اینها ایمان بیاورید! یعنی اول قبول کنید که اینها درست هستند...تا اینکه در نهایت دریابید که اینها درست هستند!!! از این مضحک تر هم دیده بودید!!!
    همه اینها را ما مغطه توضیحات مرموز میدانیم که بی اعتبار و مهمل هستند
    ویرایش توسط manmehdiam : 2020/12/04 در ساعت 19:43
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده است:

در زمان جهالت جوانی! مخلص ارادتی داشتم به جناب شریعتی! البته بعدها متوجه شدم که این بی نوا هم از قبیله گمراهان فریبکار است در هر صورت! ولی حرفهای درست هم در نقد دین سنتی داشتند که خالی از لطف نیست.
    داستانی تعریف میکرد که نقل به مضمون عرض میکنم: در روستایی حکیم خودخوانده ای بوده که برای مداوای دل درد و یبوست و سردرد و همه چیز! تجویز چای نبات یا گل گاوزبان میفرمودند! رندی ازش میپرسه خدا خیرت بده! تو برای هر دردی ما را حواله به گل گاوزبان و چای نبات میدهی! این که نمیشه دوای درد همه بیماری ها این باشه فقط!
    حکیم ما در جواب میفرمایند که والا من الان بیس سی سال هست که هر روز گل گاوزبان و چای نبات میخورم و تاحالا هیچ بدی از اینها ندیده ام!!!!!

حکایت بسیاری از دوستان شیفته عرفانهای نوظهور و قانون جذب و اینهاست! بالاخره این عزیزان از این قصه ها بدی ندیده اند! تازه یک خیراتی هم برایشان داشته حتما!
    خوب بالاخره جهانبینی چای نباتی ! هم برای خودش یک جهانبینی است!!

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

سلام
    فلسفه را اگر از ابتدا شروع کنید و بیاید جلو، خیلی زیباس (البته تو اسلام فکر کنم نهی شده) در واقع ریشه فیزیک، که از زمان ارسطو شروع میشه، همه چیزها را تو کتابش توضیح میده، هر پاراگرافش هم ی شماره میخوره، بعد کتابش که تموم میشه! یادش میوفته اثبات نکرده چیزایی را که گفته، بعد میاد فلش بک! میزنه که اثبات کنه منتها چون هر پاراگرافی که منوشته شماره میزده و دیگه نمی تونسته شماره ها رو ویرایش کنه ? کتاب دومش میشه ما بعد طبیعه، در صورتی که مطالبش ما قبل از طبیعه باید باشه..خلاصه

در فلسفه ارسطو همه چیز(!) در حال حرکت هست، در واقع ارسطو میگه نرخ تغییرات تقسیم بر زمان، مساوی حرکت، مثلا یک درخت که ثابت در خاک هست، بخاطر تغییرات که داره مثلا میوه دادن یا رشد کردن یا... یعنی در حال حرکت هست

بعد 1600 سال، دکارت، میاد دستگاه مختصات دکارتی را میسازه، و حرکت را بر اساس دستگاه دکارتی بررسی میکنه، که بعدترها دانشمندان میان دستگاه لخت را تعریف می کنن، چون همه چیز نسبی هست، من و شما ثابت تو خونه نشستیم اما زمین با سرعت 24 مایل بر ساعت (درستشو سرچ کنید) دور خودش میگرده و با 240 مایل دور خورشید، برای همین دستگاه لخت رو اومدن اینجوری تعریف کردن، صرفا اون متغییری که می خوایم اندازه گیری کنیم روی دستگاه متحرک باشه و بقیه را ثابت در نظر میگیریم تا به ساده ترین فرمول (محاسبه) ممکن برسیم

فرمول های ثابت و ساده ای که وجود دارن بخاطر ساده سازی دستگاه لخت هست، و
    اینکه عناصر خواص ثابتی دارن، چون براساس همین خواص تقسیم بندی شدن! ثابت هایی مثل دستگاه si بریتیش امریکایی و... که در فیزیک و شیمی مورد استفاده هستن

تا اینجاش دکارت بود، بعدم کانت و هیگل و... اومدن که از خوبیا نتیجه گرایی گفتن و چیزهایی که الان در علم و پزشکی وجود داره

حاصل همین تجربه کردن و مشاهده نتیجه اس، همون آزمون و خطا اصطلاحا(یا ماشین لرنیگ)

فلسفه کانت چیز بدی نیست، مثل ویندوز 98 میمونه، که به اینترنت متصل میشه، نمای گرافیکی داره، میشه داخلش کارهای جدید کرد، از کار هم نمیوفته، ولی بعد از ویندوز 98، که بسیار عالی بوده، ویندوز 10 تاچ و.... در دسترس هست، فلسفه بعد از کانت هم ادامه داره، و نباید همونجا متوقف شد .

فکر کنم 10 صحفه سر این موضوع ورق خورد، چیزی که مهم بود و به چشم اومد، پافشاری (اعتقاد) هریک از طرفین به داشته های شخصی خودش بود، و این خیلی جالب، و مهم بود، هرچند که همه میگفتن اثبات کن، تا قبول کنم، اما هرکدوم در بنیاد و پایه اول شروع، ایمانی به چیزی داشتن که تمام داشته هاشون هست، در واقع همه ایمان دارن و این جالبه

و صد البته این تفاوت ایمان داشتنه به چیز های مختلف، حالا ایمان به بت، خدا، نفس، علم تجربی کانت، قانون جذب، و...

این ایمان، از ابتدا هم نبوده، در مسیر زندگی شکل گرفته، اینکه فرد چجور بور خورده چی دیده چی حس کرده، یا در واقع چجور حاجت روا شده

مثلا به فلان چیز نیاز داری، حالا بر اساس خورده فرهنگ اعتقادیت به چیزی متوسل میشی، و اینجا یک بینگو! شانس، اتفاق رویداد رخداد، یا حاصل میشه، یا حاصل نمیشه، و ایمان و جای پات و خونه اولت شکل میگیره، مثلا یا ضد دین یا در راه دین و...

اینو چطور پاسخ می دهید آقا محمد حسین؟ (قطعا بر اساس ایمان خودتون پاسخ می دهید)

پ.ن: فلسفه جذاب و زیباس (والبته نهی شده)، اما عرفان و عشق جذابتر. ان شاءالله عاشقی نصیب همه بشه.
    ویرایش توسط sooroosh1315 : 2020/12/04 در ساعت 23:24
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

جمله ای اخر تون خیلی زیبا بود.
    عشق
    تنها چیزی که انگیزه ی حیات میده
    چیزی که باعث میشه زنده بمونی
    و تلاش
    کنی

اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

راستش ما بعدها! فهمیدیم که نامردا مولوی و حافظ و سعدی را هم عوضی به ما معرفی کرده بودند. حتی حضرت فردوسی را!
    باز هم دم هم شهریه خودم گرم. خیام بزرگ! هیچ مزخرف گویی نتوانست و نتوانسته این بشر را عوضی معنی کند! خیام عاقل ترین عاشق دنیاست! سرگذشت و بیوگرافی اش هم این را نشان میدهد! نازنین آدم و هم دمی بوده این خیام! پس معنویت را خیام در اوجش هم داره. رباعیتاتش و بیوگرافی اش این رو میگه! بیخود نیست که معنویتی به عظمت عطار هم همنشین ابدی اش هست! ولی مرز مشخصی میان معنویت و هپروت را خیام برای ما ترسیم میکند! آنچه هست را همچین لخت و عریان ارائه میده که اینه داداش! حقیقت اینه! خوشت بیاد یا نیاد اول باید ببینی حقیقت چی هست؟ گیرم که خیلی تلخ باشه! ولی واقعیت و حقیقت مستقل از دلبخواه هاست. اینجاست که تعقل به کار می اید. خلاصه اینکه خیام دژ استوار تعقل ما ایرانی هاست. و البته که حضرت فردوسی نماد ایرانیت ما ایرانی هاست!
    و معنویت را هم ما به اوج رسانده ایم! سعدی هست....حافظ هست و البته که مولوی بزرگ! که تمام پیغمبران تمام ادیان پیشش باید درس معنویت بیاموزند.

به جز اینها شما چی کم دارین برادر من خواهر من! شعور کیهانی در ماورای اتمهایی که انرژیهای مثبت را به سمت شما گسیل میداره؟!!! خوب شما از ردیف اون ادم بالایی ها هم بالاتری؟ معنوی تری؟ فیلسوف تری؟ چی چی هستی؟
    خوب معنویت پس تکلیفش مشخصه پدر جان! معنویت ربطی به دین..ربطی به هپروت ربطی به دنیاهای موهومه بی معنی که شواهدی پشتش نیست! ربطی به اینها نداره !
    چقدر خوب هست که ما معنوی باشیم! معنویت هم یعنی در جستجوی امر متعالی بودن! اگر رازآلودگی هم در این داستان هست در مصداق امر متعالی هست! در خود خواستن این امر متعالی شکی نیست! به این میگن معنویت! با اخلاق آمیخته هست. اوج اخلاق میشه اوج انسان معنوی..یعنی باید اخلاق مدارترین ادم دنیا باشی تا که معنوی بشی. ربطی به دینداری نداره!
    این معنویت منافاتی با عقل نداره! چون عاقلانه ترین کار هست. پس تکلیف این مشخص شد!
    اما هر آینه ما باید عاقل باشیم! اگر در این قرن و با این زار و زندگی دنیا ما هنوز نفهمیدیم که باید عاقل باشیم خوب کارمان زار است.
    خوب ببینیم عاقلان دنیا چه کردند ما هم اقلا تقلید بکنیم دیگه!!! عاقلان دنیا به عاقل ترین ها گوش دادند! عصر روشنگری شد...رنسانس شد و بشر این رو فهمید که خدا و مسیح و به طور کلی دین و این داستانها فقط کلیسا! عقل مبناست! بشر عاقل شد خلاصه! شواهد علمی مبنا شد. بشر از آسمان و اوهام دیدش رو برگرداند به زمین! طبیعت و هرآنچه واقعا هست! و علم این کار را کرده! کسی شریکش نیست! علم و خردمندی!
    عاقلانه ترین کار این هست که ما چیزهایی را قبول کنیم که واقعا هستند! شواهد علمی آنها را پشتیبانی میکند.
    شواهد تنها چیزی هستند که داریم و البته بهترین چیزی هستند که داریم! شواهد معمولا با اندازه گیری سرکار دارند لذا خطا همیشه هست! منتهی اساس کار ایرادی ندارد. اینکه شواهد مبناست.

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

اینو چطور پاسخ می دهید آقا محمد حسین؟ (قطعا بر اساس ایمان خودتون پاسخ می دهید)
    سلام.
    بندگی ما عین (یا خود) آزادی ما است.
    در بند آزادگی بودن اسارت نیست. کسی که از عقل تقلید کند در حقیقت مقلدی جاهل نیست. مقید به حدود نامحدود شدن تقید نمی‌آورد.
    که پیش‌تر توضیح کاملش آمده. اگر اشتباه نکنم همراه این شعر آورده بودیم که: من از آن روز که در بند تو ام آزادم. اگر پیدا نکردید نقل قول می‌گیرم.

پی‌نوشت: این پاسخ مختص هر کس نیست. مختص جناب سروش است.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 34 از 43 نخست ... 2431323334353637 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)