صفحه 19 از 42 نخست ... 91617181920212229 ... آخرین
نمایش نتایج: از 181 به 190 از 411

موضوع: کارگاه حجم ?

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه حجم

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    نتیجه‌گیری نموداری یا بنیادی یا خبری هم داشتید؟
    مثلا نمادهایی که روی نمودار فلان باشند بخت برنده شدن بیشتری داشته باشند.
    ============================
    دیروز پریروز حرفش با یکی از دوستان پیش آمد... این هم می‌تواند دلیل باشد. اینجا را ببینید:
    http://www.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1115
    (همین اکنون این صفحه را دیدم! دنبال یک چیز دیگر می‌گشتم... این اتفاقا بهتر هم هست.)
    .
    .
    .
    چون یک مقدار مرتبط با مطالب آموزشی پیرامون حجم است بگذارید باقی‌اش را در جستار حجم بنویسم.
    .
    .
    .
    فقط منظور این بود که آیا اگر از اینها برای مسابقه انتخاب کنیم بخت برنده شدن دارند یا نه؟ (مرتبط با موضوع نوسان‌گیری هم شد این‌گونه.)
    =====================
    آن نمودار هم...
    برای دیدن تصاویرش در گوگل بزنید:
    Crocker price volume chart
    پیوند بالا مربوط به پربیننده‌ترین نمادهاست.
    نخست! بگذارید فهرستش را بگذاریم:
    وبملت 5,800.00
    وصنا صف خرید
    ونوين 3,016.00
    وتجارت 442
    خساپا 2,074.00
    فاراك 2,890.00
    خودرو 8,250.00
    حكشتي 6,519.00
    غنوش 51,573.00
    مرقام 6,870.00
    فولاد 4,380.00
    فاذر 7,631.00
    شپنا 5,253.00
    شيران 14,630.00
    فباهنر 17,648.00
    ددام صف خرید
    كسرا 17,100.00
    وبصادر 546
    وپارس 2,685.00
    دزهراوي صف خرید
    هاي وب 8,655.00
    بترانس 7,960.00
    خپارس 1,375.00
    والبر صف خرید
    غچين 38,000.00
    سفارس 4,318.00
    ولساپا 2,280.00
    ثنوسا 2,900.00
    حفاري 5,170.00
    حفارس 2,732.00
    فملي 5,337.00
    شبندر 17,310.00
    ونيرو 2,260.00
    وليز 6,830.00
    چكارن 48,860.00
    حتايد 10,096.00
    خگستر 8,837.00
    شتران 5,325.00
    خوساز 4,258.00
    غالبر 11,501.00
    وخارزم 1,710.00
    (یک عدد ذوب هم یک جای دیگر در صدر فهرست نوشته که نمی‌دانم چرا اینجا نیاورده.) (اعداد قیمت هستند و آنهایی که صف خرید بودند را هم نیاوردم.)
    حالا بد نیست هفته‌ی بعد ما اینها را یک نگاه بیاندازیم ببینیم بازدهی‌شان چگونه است.
    =======================
    ایده: بد نیست که رتبه‌ی ارزش داد و ستدی (یا کل ارزش بازار شرکت) از رتبه‌ی شمار بینندگان کاسته شود. چون... مثلا یک نمادی مانند وبصادر طبیعی است که همواره در هر حالتی شمار بیننده‌های بیشتری داشته باشد نسبت به یک نماد فسقلی مثلا پدرخش!
    ایده: این داده‌ها را می‌توان به صورت تاریخی داشت. این‌گونه هر نماد را با خودش می‌توان سنجید.
    گمان: گمان می‌کنم این هم مانند حجم باشد. حجم هم یک سامانه‌ی رای‌گیری است.
    =======================
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

بهترین رشدهای اخیر با حجم بالا:

بهترین رشدهای اخیر با حجم کم:

قرار است بعدا (یعنی هفته‌ی بعد مثلا) اینها را بالا بیاوریم ببینیم منتخبان اینها (یا اصلا کل اینها) نسبت به هفته‌ی گذشته چقدر رشد داشته‌اند.
    اینها هم هستند: خنصیر و فنرژی این دو تا را هم بررسی کنیم: لخانه و زکشت.
    چهارشنبه‌ی بعد گمان کنم خوب باشد. سیزدهم آذرماه.
    اینها را اکنون داشتم نگاه می‌کردم نمی‌دانم چرا تغییر کرده‌اند انگار؟؟؟
    یک بار دیگر قرار می‌دهم.
    حجم بالا:

Ticker قيمت
    آ_س_پ-ت 3001
    خنصير-ت 11667
    ددام-ت 14549
    سامان-ت 3226
    سرچشمه-ت 6257
    شبصير-ت 20428
    كلوند-ت 10088
    وزمين-ت 2049
    وصنا-ت 5036
    وملل-ت 2558

حجم کم:
    Ticker قيمت
    چكاپا-ت 12539
    ختوقا-ت 6451
    خصدرا-ت 25261
    داوه-ت 22749
    زقيام-ت 21137
    سصفها-ت 45739
    فرابورس-ت 17415
    كوثر-ت 16185
    والبر-ت 6129
    وتوس-ت 3166
    ودي-ت 2911

از بین اینها هم من این چند تا را انتخاب کردم برای سنجش در هفته‌ی بعد:
    ختوقا
    6451
    داوه
    22749
    والبر
    6129
    وتوس
    3166
    سرچشمه
    6257

سامان
    3226

وصنا
    5036

وملل
    2558

(باقی یک گیر و گورهایی در نگاه نخست داشتند روی نمودارشان. اینها کمتر داشتند.)
    (البته اکنون که نگاه می‌کنم... بیشتر اینها صف هستند... حواسم نبود... صفشان به درد مسابقه می‌خورد (کم است) ولی باز دارا بودن صف یک عیب محسوب می‌شود... شاید آدم در واقعیت نتواند بخرد... به هر روی... بگذار ببینیم این هفته هم نتیجه‌اش خوب می‌شود؟ اگر خوب شد هفته‌ی بعد این مورد را هم لحاظ می‌کنیم.)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

تمرین حجمی
    =======
    بررسی زمان حال
    =========

کتوکا: کاملا ناآشکار. بايد حجم بزند که معلوم شود. (از این من می‌خواستم چندین روز پیش بخرم... روی ۱۹۰۰۰ ریال... نشد... اگر داشتم تنها در صورتی نگه می‌داشتم که چیزی بهتر پیدا نمی‌کردم.)
    کخاک: خراب کرد. اگر داشتم مي‌فروختم.
    مفاخر: تقريبا از مقاومت رد شده ولي حجمي که بايد مي‌زد را نزده اگر يک حجم 90 ميلياردي بزند و دوباره افزايشي شود خيلي خوب مي‌شود. اکنون زياد بد نيست.
    دجابر: ده درصد ديگر جا دارد. تا زماني که دست پرزور نيامده!
    دتولید: بیشترین حجمش را زد. حجمی که منتظرش بودیم را زد. اکنون باید دید فردا چه می‌کند. وضعش بد نیست. پیش رویش باز است و مقاومتی ندارد. باید دید حقوقی چقدر تمایل دارد بفروشد. والبر تازگی‌ها خیلی در دارویی‌ها فروش انجام داده. باید ببینیم باز هم می‌خواهد بفروشد یا نه؟ و اگر می‌خواهد بفروشد تا کجا؟ در این نماد والبر اگر خیلی بفروشد می‌آید زیر ۵۰ درصد. این شاید انگیزه‌ای باشد برای نفروختن بیشتر. به هر روی... اکنون دتولید وضعش خوب است.
    فاراک: عالي است. مقاومت بعدي 3150 ريال است ولي زياد مهم نيست. چون این مقاومتی که شکسته قوی‌تر بود.
    زقیام: یک شمع بد زده. ولی بدنه‌ی شمع بالاتر از شمع گذشته است. باید باز یک شمع دیگر صبر کرد. اکنون برای تصمیم‌گیری زود است.
    زکشت: اکنون دارد یک رفتار متناقض را نشان می‌دهد. چه دلیلی داشت که سه روز پیش آن چنان شمع بازگشتی قوی‌ای ثبت کند ولی روز گذشته یک شمع بد ثبت کند؟؟؟ با اینکه شمع بین این دو هم یک صف خرید بدون عرضه بوده! در حالت عادی وضع به گونه‌ای بود که باید یک شمع دیگر ثبت می‌کردیم. ولی اینجا ایران است و در ایران (روی بسیاری از نمادها) نمی‌توان صبر کرد. چرا که قانون صف‌نشینی در ایران وجود دارد. یک بار دیگر بررسی کنیم: خریداران سه روز پیش بازی را دست گرفته‌اند. بعد روز گذشته با یک سوم آن مقدار قدرت بازی را از دست داده‌اند؟؟؟ اگر از دست نداده‌اند پس چگونه قیمت به پایین کشیده شده؟ جریان چه بوده؟ آیا جریان حقوقی است که در سه روز گذشته حدود ۱ میلیون سهم فروخته؟ به هر روی... اگر بازار خارجی بود می‌گفتیم یک شمع دیگر باید صبر کرد و در کل خوش‌بینی هنوز احاطه دارد. ولی به‌خاطر وجود بسیار میمون و با برکت #شاپور_دانا و اینکه «اینجا ایران است» باید بگوییم یک مقدار «ناآشکاری» را هم باید به خوش‌بینی افزود. و سیاست را به‌گونه‌ای چید که این موضوع لحاظ شود (مثلا اگر ۱۰۰ درصد خرید انجام شده بود اکنون ۲۵ درصد را پیشنهاد می‌کردیم بدهید به بازار. یک همچنین چیزی).
    غنوش: ناآشکار. منتظر شمع بعد. (البته اینجا ایران است! شمع بعدی برای شاپور یعنی صف! یا صف این‌وری یا آن وری!) (آخ ببخشید... این را پیش‌تر بررسی کرده‌ بودیم. چون از سوم آذر بسته است عملا بررسی تکراری انجام دادیم...)
    فنرژی: بررسی ندارد. فعلا.
    لخانه: تا ۲۴۰۰۰ ریال حمایت ندارد. احساسم این است که می‌خواهند باقی شناوری را نیز جمع کنند. و برای همین احتمالا در افت‌ها سهام جمع می‌کنند. از صف فروش. پس با این حساب در کوتاه‌مدت احتمالا وضع بد و در بلند مدت احتمالا خوب خواهد بود.
    ختور: شمع بسیار خوبی زده. البته فردا باید تاییدش بیاید.
    سامان: عالی بود... اگر... (برای مسابقه حواسم به بررسی حجمی‌اش نبود دقیق) همین چند درصد بالاتر یک مقاومت فوق سنگین روی ۳۳۰۰ ریال تا ۳۴۰۰ ریال دارد. اکنون عالی دارد پیش می‌رود ولی آیا توان عبور از آن مقاومت را دارد؟ اگر داشته باشد پس از آن آسان است. ولی همین فردا با این مقاومت‌ها درگیر می‌شود. دو تا 30 ميليارد ريال براي عبور از اين ناحيه لازم دارد. باید بیشترین حجم تاریخش را بزند. احتمالش کم نیست که بتواند!!! (تخمه لازمی است. تخمه شمشیری فقط.)
    وصنا: از چالشش درآمد و انگار دوباره: راهش باز است که برود. البته این تنها بررسی حجمی است. در مواردی که این‌چنین حقوقی می‌فروشد بد نیست از یک نفر که در جریان است بپرسیم جریان چیست؟ (به هر روی... من که این را نه می‌خواهم بخرم و نه دارم... صرفا بررسی حجمی می‌کنیم که دستمان باز شود. همین.)
    وپارس: از مقاومت در آمده و راهش باز شده. تا مقاومت بعدی.
    «محمد حسین» هستم.

6. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خپارس امروز دوباره می‌خواهد به همان نقش نیمچه‌رهبری خودش بازگردد.
    ولی هنوز حجمش کم است (اکنون میانه‌ی بازار است البته).

نیرویی که برای عبور از سد ۱۵۰۰ ریال نیاز دارد بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ میلیارد ریال است. دو بار هم باید زور بزند. فردا و پس‌فردا. (شاید هم امروز و فردا)

فعلا تا اینجای کار که خوب زور زده.
    «محمد حسین» هستم.

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خپارس امروز دوباره می‌خواهد به همان نقش نیمچه‌رهبری خودش بازگردد.
    ولی هنوز حجمش کم است (اکنون میانه‌ی بازار است البته).

نیرویی که برای عبور از سد ۱۵۰۰ ریال نیاز دارد بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ میلیارد ریال است. دو بار هم باید زور بزند. فردا و پس‌فردا. (شاید هم امروز و فردا)

فعلا تا اینجای کار که خوب زور زده.
    در مورد آدم‌های کوتاه‌مدت که می‌خواهند جا نمانند در مورد چنین نمادهایی یکی از راهبردهای جالب می‌تواند این باشد که
    به جای اینکه صبر کند تا نمودار قیمت از روی مقاومت رد شود و او آن بالا بخرد،
    روی همین شمع بخرد و از فردا به بعد منتظر باشد که اگر خلاف شرایط پدید آمد بفروشد.

اکنون خپارس یک همچنین حالتی دارد.

ولی در شرایط کنونی بازار این راهبرد پیشنهاد نمی‌شود. این راهبرد برای زمانی است که نمادهای بهتر برای خرید نباشد. این روزها چیزی که زیاد است در بازار نمادهای خوب برای خرید است!
    «محمد حسین» هستم.

10. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

تمرین حجمی
    =======
    بررسی زمان حال
    =========

کتوکا: کاملا ناآشکار. بايد حجم بزند که معلوم شود. (از این من می‌خواستم چندین روز پیش بخرم... روی ۱۹۰۰۰ ریال... نشد... اگر داشتم تنها در صورتی نگه می‌داشتم که چیزی بهتر پیدا نمی‌کردم.)
    کخاک: خراب کرد. اگر داشتم مي‌فروختم.
    مفاخر: تقريبا از مقاومت رد شده ولي حجمي که بايد مي‌زد را نزده اگر يک حجم 90 ميلياردي بزند و دوباره افزايشي شود خيلي خوب مي‌شود. اکنون زياد بد نيست.
    دجابر: ده درصد ديگر جا دارد. تا زماني که دست پرزور نيامده!
    دتولید: بیشترین حجمش را زد. حجمی که منتظرش بودیم را زد. اکنون باید دید فردا چه می‌کند. وضعش بد نیست. پیش رویش باز است و مقاومتی ندارد. باید دید حقوقی چقدر تمایل دارد بفروشد. والبر تازگی‌ها خیلی در دارویی‌ها فروش انجام داده. باید ببینیم باز هم می‌خواهد بفروشد یا نه؟ و اگر می‌خواهد بفروشد تا کجا؟ در این نماد والبر اگر خیلی بفروشد می‌آید زیر ۵۰ درصد. این شاید انگیزه‌ای باشد برای نفروختن بیشتر. به هر روی... اکنون دتولید وضعش خوب است.
    فاراک: عالي است. مقاومت بعدي 3150 ريال است ولي زياد مهم نيست. چون این مقاومتی که شکسته قوی‌تر بود.
    زقیام: یک شمع بد زده. ولی بدنه‌ی شمع بالاتر از شمع گذشته است. باید باز یک شمع دیگر صبر کرد. اکنون برای تصمیم‌گیری زود است.
    زکشت: اکنون دارد یک رفتار متناقض را نشان می‌دهد. چه دلیلی داشت که سه روز پیش آن چنان شمع بازگشتی قوی‌ای ثبت کند ولی روز گذشته یک شمع بد ثبت کند؟؟؟ با اینکه شمع بین این دو هم یک صف خرید بدون عرضه بوده! در حالت عادی وضع به گونه‌ای بود که باید یک شمع دیگر ثبت می‌کردیم. ولی اینجا ایران است و در ایران (روی بسیاری از نمادها) نمی‌توان صبر کرد. چرا که قانون صف‌نشینی در ایران وجود دارد. یک بار دیگر بررسی کنیم: خریداران سه روز پیش بازی را دست گرفته‌اند. بعد روز گذشته با یک سوم آن مقدار قدرت بازی را از دست داده‌اند؟؟؟ اگر از دست نداده‌اند پس چگونه قیمت به پایین کشیده شده؟ جریان چه بوده؟ آیا جریان حقوقی است که در سه روز گذشته حدود ۱ میلیون سهم فروخته؟ به هر روی... اگر بازار خارجی بود می‌گفتیم یک شمع دیگر باید صبر کرد و در کل خوش‌بینی هنوز احاطه دارد. ولی به‌خاطر وجود بسیار میمون و با برکت #شاپور_دانا و اینکه «اینجا ایران است» باید بگوییم یک مقدار «ناآشکاری» را هم باید به خوش‌بینی افزود. و سیاست را به‌گونه‌ای چید که این موضوع لحاظ شود (مثلا اگر ۱۰۰ درصد خرید انجام شده بود اکنون ۲۵ درصد را پیشنهاد می‌کردیم بدهید به بازار. یک همچنین چیزی).
    غنوش: ناآشکار. منتظر شمع بعد. (البته اینجا ایران است! شمع بعدی برای شاپور یعنی صف! یا صف این‌وری یا آن وری!) (آخ ببخشید... این را پیش‌تر بررسی کرده‌ بودیم. چون از سوم آذر بسته است عملا بررسی تکراری انجام دادیم...)
    فنرژی: بررسی ندارد. فعلا.
    لخانه: تا ۲۴۰۰۰ ریال حمایت ندارد. احساسم این است که می‌خواهند باقی شناوری را نیز جمع کنند. و برای همین احتمالا در افت‌ها سهام جمع می‌کنند. از صف فروش. پس با این حساب در کوتاه‌مدت احتمالا وضع بد و در بلند مدت احتمالا خوب خواهد بود.
    ختور: شمع بسیار خوبی زده. البته فردا باید تاییدش بیاید.
    سامان: عالی بود... اگر... (برای مسابقه حواسم به بررسی حجمی‌اش نبود دقیق) همین چند درصد بالاتر یک مقاومت فوق سنگین روی ۳۳۰۰ ریال تا ۳۴۰۰ ریال دارد. اکنون عالی دارد پیش می‌رود ولی آیا توان عبور از آن مقاومت را دارد؟ اگر داشته باشد پس از آن آسان است. ولی همین فردا با این مقاومت‌ها درگیر می‌شود. دو تا 30 ميليارد ريال براي عبور از اين ناحيه لازم دارد. باید بیشترین حجم تاریخش را بزند. احتمالش کم نیست که بتواند!!! (تخمه لازمی است. تخمه شمشیری فقط.)
    وصنا: از چالشش درآمد و انگار دوباره: راهش باز است که برود. البته این تنها بررسی حجمی است. در مواردی که این‌چنین حقوقی می‌فروشد بد نیست از یک نفر که در جریان است بپرسیم جریان چیست؟ (به هر روی... من که این را نه می‌خواهم بخرم و نه دارم... صرفا بررسی حجمی می‌کنیم که دستمان باز شود. همین.)
    وپارس: از مقاومت در آمده و راهش باز شده. تا مقاومت بعدی.
    متاسفانه این‌قدر این نمادها زیاد شدند که دیگر نمی‌رسم هر روز همه‌ی اینهایی که گذاشته بودم در فهرست بررسی روزانه را بررسی کنم.
    اکنون یک بخش دیگرشان را بررسی می‌کنم.
    ولی همین یکی دو روز در میان هم نمی‌توانم...
    احتمالا یک منتخبی از اینها جدا کنم و آنها را بررسی کنم...

پتایر: با این زور از پس این مقاومت (در 20500 ریال) بر نمی‌آید. اگر هم حجم بخورد اینجا زیاد جالب نیست. نتیجه اینکه اگر بخواهد رشد کند حتما یک حالت استثناء است. پس این نماد اکنون پیشنهاد نمی‌شود. و برای کوتاه‌مدت می‌فروشیمش. (اگر می‌داشتیم!)
    پکرمان: این هم مانند پتایر است. با این تفاوت که مقداری بهتر است. اگر فردا و پس‌فردا با حجم بالای 90 میلیارد ریال مقاومت 7800 ریالی را رد کرد پیشنهاد خرید می‌شود.
    تابا: حجمش را زد و مقاومتش را رد کرد. نگهداری و خرید پیشنهاد می‌شود. (البته خرید که... اگر قوانین عاقلانه‌ی شاپور دانا بگذارد!)
    تشتاد: ناآشکار. موقتا ناآشکار. منتظر شمع بعدی. اگر یک شمع خوب و حجم خوب زد پیشنهاد خرید می‌شود. می‌تواند مانند لخانه و فنرژی و تابا شود.
    ثنام: فردا پس‌فردا وارد منطقه‌ی ممنوعه می‌شود و عیارش مشخص می‌شود! از 2855 ریال دسته مقاومت‌های سنگین آغاز می‌شوند! اگر دارید خیلی مراقب باشید.
    حپارسا: حجم خوبی زد. ولی وضعیت زیاد آشکار نیست. پیشنهادی نداریم.
    حتاید: ناآشکار.
    دتوزیع: رها و بدون بازیگر. مقاومت در 32500 ریال.
    دتولید: پيشنهاد نگهداري/خريد.
    دجابر: همان‌گونه که گفته شد: تا 12500 ریال جا دارد هنوز. آنجا احتمالا فروشنده بازی را می‌برد.
    دفارا: در حال عبور از مهمترين مقاومت. بايد با قدرت 35000 ريال را پشت سر بگذارد. شايد از همان راهبرد خريد و در صورت عدم شکست مقاومت: فروش، بتوان اينجا هم استفاده کرد.شاخص آزاد شناور و شاخص کل و هم‌وزن‌اش: فردا پس‌فردا سرشان می‌خورد به مقاومت!
    شاخص فرابورس (هم‌وزن ندارد؟ داشت که... پس TseClient چرا نمی‌دهد؟) : این زیاد آشکار نیست. هم حجم خیلی راست و ریست‌تری نسبت به آن شاخص‌های دیگر زده و هم اینکه مقاومتش چند پله بالاتر است. احتمالا نمادهای فرابورسی این هفته بهتر از نمادهای بورسی رشد می‌کنند. (نمادهای کوچک فرابورسی هستند؟ نمادهای به‌دردنخور؟ دست کم بخشی از اینها که بازار پایه‌ای هستند...)
    فاذر: یک حجم بزرگ فردا دارد. که تکلیفش را مشخص می‌کند.
    «محمد حسین» هستم.

12. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 10,117 بار در 1,977 ارسال

متاسفانه این‌قدر این نمادها زیاد شدند که دیگر نمی‌رسم هر روز همه‌ی اینهایی که گذاشته بودم در فهرست بررسی روزانه را بررسی کنم.
    اکنون یک بخش دیگرشان را بررسی می‌کنم.
    ولی همین یکی دو روز در میان هم نمی‌توانم...
    احتمالا یک منتخبی از اینها جدا کنم و آنها را بررسی کنم...

پتایر: با این زور از پس این مقاومت (در 20500 ریال) بر نمی‌آید. اگر هم حجم بخورد اینجا زیاد جالب نیست. نتیجه اینکه اگر بخواهد رشد کند حتما یک حالت استثناء است. پس این نماد اکنون پیشنهاد نمی‌شود. و برای کوتاه‌مدت می‌فروشیمش. (اگر می‌داشتیم!)
    پکرمان: این هم مانند پتایر است. با این تفاوت که مقداری بهتر است. اگر فردا و پس‌فردا با حجم بالای 90 میلیارد ریال مقاومت 7800 ریالی را رد کرد پیشنهاد خرید می‌شود.
    تابا: حجمش را زد و مقاومتش را رد کرد. نگهداری و خرید پیشنهاد می‌شود. (البته خرید که... اگر قوانین عاقلانه‌ی شاپور دانا بگذارد!)
    تشتاد: ناآشکار. موقتا ناآشکار. منتظر شمع بعدی. اگر یک شمع خوب و حجم خوب زد پیشنهاد خرید می‌شود. می‌تواند مانند لخانه و فنرژی و تابا شود.
    ثنام: فردا پس‌فردا وارد منطقه‌ی ممنوعه می‌شود و عیارش مشخص می‌شود! از 2855 ریال دسته مقاومت‌های سنگین آغاز می‌شوند! اگر دارید خیلی مراقب باشید.
    حپارسا: حجم خوبی زد. ولی وضعیت زیاد آشکار نیست. پیشنهادی نداریم.
    حتاید: ناآشکار.
    دتوزیع: رها و بدون بازیگر. مقاومت در 32500 ریال.
    دتولید: پيشنهاد نگهداري/خريد.
    دجابر: همان‌گونه که گفته شد: تا 12500 ریال جا دارد هنوز. آنجا احتمالا فروشنده بازی را می‌برد.
    دفارا: در حال عبور از مهمترين مقاومت. بايد با قدرت 35000 ريال را پشت سر بگذارد. شايد از همان راهبرد خريد و در صورت عدم شکست مقاومت: فروش، بتوان اينجا هم استفاده کرد.شاخص آزاد شناور و شاخص کل و هم‌وزن‌اش: فردا پس‌فردا سرشان می‌خورد به مقاومت!
    شاخص فرابورس (هم‌وزن ندارد؟ داشت که... پس TseClient چرا نمی‌دهد؟) : این زیاد آشکار نیست. هم حجم خیلی راست و ریست‌تری نسبت به آن شاخص‌های دیگر زده و هم اینکه مقاومتش چند پله بالاتر است. احتمالا نمادهای فرابورسی این هفته بهتر از نمادهای بورسی رشد می‌کنند. (نمادهای کوچک فرابورسی هستند؟ نمادهای به‌دردنخور؟ دست کم بخشی از اینها که بازار پایه‌ای هستند...)
    فاذر: یک حجم بزرگ فردا دارد. که تکلیفش را مشخص می‌کند.
    دوست عزیز کاری به بقیه سهم هایی که توضیح دادید ندارم ولی در مورد دتوزیع نظرم دقیقا برعکس شماست ‌. اتفاقا این سهم بازیگر دارد و اصلا بازیگر است که این سهم را به این روز انداخته و به موقعش همین بازیگر چنان این سهم را بالا خواهد برد که همه بازار متعجب خواهند شد !

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ebiman از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط ebiman نمایش پست ها
    دوست عزیز کاری به بقیه سهم هایی که توضیح دادید ندارم ولی در مورد دتوزیع نظرم دقیقا برعکس شماست ‌. اتفاقا این سهم بازیگر دارد و اصلا بازیگر است که این سهم را به این روز انداخته و به موقعش همین بازیگر چنان این سهم را بالا خواهد برد که همه بازار متعجب خواهند شد !
    متشکرم. معیار تشخیص شما (برای اینکه بازیگر دارد) چیست؟
    (از روی حجم که ما چیزی در نیاوردیم. البته زمان زیادی نیست که ما روی حجم کار می‌کنیم و اینها هم صرفا تمرین است.)
    «محمد حسین» هستم.

16. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

فباهنر: در کادر مقاومتي مشخص شده قرار دارد بايد ديد از کدام طرف بيرون مي‌زند.
    کازرو: عجیب است... چرا امروز صف خرید شد ولی صفش همه‌اش یک میلیون و سیصد هزار سهم بوده؟؟؟ این نماد را می‌خواهیم بیشتر در نگر داشته باشیم (جلوی چشممان باشد و هر روز نگاهش کنیم.) یک نکته‌اش این است که در این مدت حجم خوبی خورده ولی رشد قیمتی (و نه افت قیمت) نداشته. چرا؟ نکته‌ی دیگرش اینکه چرا امروز عرضه کننده نداشته؟؟؟ و چرا صفش سنگین (بالای ۳-۴ میلیون) نبوده؟ دیگر اینکه اگر این مقاومت را رد کند که بالاخره دیر یا زود رد می‌کند (چون اکنون عملا «پایین» هستیم! ) دیگر مقاومتی ندارد. یک کوچولو سر 3700 ریال مقاومت دارد و دیگر ندارد. دیگر اینکه شناوری مناسبی هم دارد (3750 میلیارد ریال ارزش بازار دارد که 15 درصد آن می‌شود: 560 میلیارد ریال شناوری) کلا نماد قابل توجه و خاصی است.
    کاما: دو تا شمع ناآشکار زده - اگر کسي دارد نگهداري و اگر کسي ندارد عدم خريد.
    وبانک: این هم جالب است. بدون حجم از مقاومت عبور کرده. پيشنهاد نگهداري است ولي پيشنهاد خريد نيست.
    وساخت: پیشتر گفته بودیم درگیری با 14000 ریال مهم است. در حالت ناآشکاری قرار دارد. باید یک شمع از همین‌جا بزند رو به بالا با ارزش 100 تا 200 میلیارد ریال (170 میلیارد ریال ایده‌آل) و روز بعدش هم کم نیاورد. در این صورت پیشنهاد خرید خوب خواهد بود.
    وسکاب: ناآشکار.
    وسین: 10 - 12 میلیون قدرت نشان داده. برای عبور از 2450 ریال 19 میلیون می‌خواهد! احتمال اینکه این حجم را بزند و رد شود هست.

«محمد حسین» هستم.

18. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

«محمد حسین» هستم.

20. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 19 از 42 نخست ... 91617181920212229 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)