صفحه 9 از 42 نخست ... 678910111219 ... آخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 411

موضوع: کارگاه حجم ?

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه حجم

چند بررسی زیر برای دیروز است که اینترنت نداشتیم. اصلا بالایش می‌نویسم که قاطی نشود.

دفارا (دیروز)

===
    یک مقدار حجمش رفته بالا ولی برای اینکه رد شود باید خیلی بیشتر برود بالا.
    نگاه کنید. همین چند روز پیش یک حجم عجیب خورده روی ۳۱۰۰۰ ریال. این یعنی چه؟ یعنی اینکه فروشنده به تازگی در این قیمت فروشنده بوده. خوب؟ اکنون آیا حاضر نیست دوباره همان‌جا بفروشد؟ آیا اوضاع فرق کرده؟
    و نیز اینکه فروشنده معلوم نیست کیست و بالاتر آیا باز هم دارد یا نه؟ پس ما بیشتر از اینکه با یک خط قیمتی مواجه باشیم احتمالا با یک محدوده‌ی قیمتی مواجه هستیم. که دست کم از ۳۱۰۰۰ ریال آغاز می‌شود و تا ۳۴۰۰۰ ریال ادامه دارد و بعد از آن هم معلوم نیست باشد یا نه؟
    حالا... این از فروشنده... حالا برویم سراغ خریدار...
    خریدار هم کم زور نیست. خیلی سمج است. خیلی وقت است که دارد عجیب قیمت را بالا می‌برد. و هر وقت که چند روز فروشنده پیدا شده ولش کرده و چند روز بعد دوباره ادامه‌ی کار را گرفته. پس خریدار هم کم الکی نیست. ولی خوب... حقوقی... پدرش را درآورده دیگر! البته خود حقوقی هم دستش تو کار است و در افت‌ها زیر قیمت را می‌گیرد... نوسان می‌گیرد!

جمع‌بندی: اگر روند داشته باشیم که احتمالا داریم، احتمالا از آن روندهاست که سرتاسرش حجم زیاد است و قوی بالا می‌رود و حقوقی حال می‌گیرد و همزمان بالا می‌رود و روزی بالای ۶۰-۷۰ میلیارد خرجش می‌شود.

نمودارش چیزی ندارد. همین‌جوری می‌گذارم ببینیم:
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

دتولید (دیروز)
    ====
    چه پسری چه پسری... جونم چه پسری...
    در این که این شمع آخر یک شمع فوق العاده است که شکی نیست. ولی چرا خودکار اعلام نشده؟ (پیکان ندارد و حجمش سبز نشده) به خاطر اینکه نسبت به روزهای دیگر حجمش کمتر است.
    از این ترکیب خیلی خوشم می‌آید.
    بسیار این ترکیب را دوست دارم.
    یک حمله‌ی بسیار پرحجم و پشت‌سر هم کرده به مقاومت مهم در ۸۰۰۰ ریال. این مقاومت فووووق‌العاده محکم بوده. نتوانسته. برگشته. کم حجم برگشته. دوباره امروز با قدرت دارد حمله می‌کند به سوی ۸۰۰۰ ریال. حجمش از حجم‌های پیشین بیشتر است. پس از چندین شمع رو به بالای پر زور و سه شمع رو به پایین کم زور آمده. عالی است. گمان کنم.
    این که در این روز بد این حجم خوب را در جهت عکس روند سه روزه زده یک نقطه‌ی روشن در ذهن من ایجاد می‌کند.
    پیشبینی می‌کنم با قدرت بیشتر به سوی مقاومت ۸۰۰۰ ریال حمله کند. و این بار شاید آن را بشکند.
    این مقاومت ۸۰۰۰ ریال هم بسیار مهم است. اگر شکسته شود عملا دیگر رفته... تنها ۹۵۰۰ ریال و ۱۰۰۰۰ ریال می‌ماند که آنها عملا نسبت به این مقاومت چیزی نیستند و زمانی که این را شکست می‌تواند آنها را نیز بشکند.

یک بار دیگر مرور می‌کنیم: (احتمالا) به سوی ۸۰۰۰ ریال حمله می‌کند و آن را می‌شکند و حجم زیاد می‌خورد و مسیرش باز می‌شود به سوی آسمان و مقاومت‌های بالاتر ولی ضعیف‌تر را نیز می‌شکند و راهش باز می‌شود و رشد می‌کند.

پی‌نوشت امروز: چه گندی زد این دتولید! آبرویمان را برد این چه پسری!
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

تشتاد (دیروز)
    ====
    خلاصه می‌کنم.
    ۱- اکنون زیاد حجم نخورده و برای در آوردن داستانش (به عنوان نکته) می‌رویم سراغ گذشته.
    ۲- جایی که حجم خورده آغاز رشدش بوده در برج ۴ امسال. که از آنجا صد درصد رشد کرده. و معلوم نیست که توانسته‌اند آنجا خالی کنند و خارج شوند یا یک مقدار فقط توانسته‌اند. (یک ماه آن بالا با حجم بالا داشته بازی می‌کرده!)
    ۳- نقطه‌ی کلیدی ۱۲ام برج ۶. که در آن در میانه‌ی راه سقوط بوده (از زمانی که شاپور دانا قوانین عاقلانه را وضع کرد و بازار پایه افتاد) و آنجا خریدار پیدا کرده ولی فروشنده خیلی قوی بوده و از روی خریدار رد شده و خریدار هم ول کرده. روی ۱۷۰۰۰ ریال. حجم ۴۳ میلیارد ریال.
    ۴- یک نقطه‌ی کلید دیگر هم در میانه‌ی راه افزایش قیمت داریم در آغاز برج ۵. که حجم ۱۰۰ میلیارد ریال خورده و خیلی نقطه‌ی قوی‌ای است در میان نمودار. (روی قیمت ۱۸۵۰ ریال.)
    ۵- این دو نقطه‌ی کلیدی یک محدوده مقاومت ایجاد می‌کنند از ۱۷۰۰۰ ریال تا ۱۸۵۰۰ ریال.
    ۶- شناوری نماد ۵۰۰ میلیارد ریال برابر یک دهم ارزش بازار شرکت است.
    ۷- می‌توان گفت در کل نمودار چند محدوده مقاومت وجود دارد که تقریبا می‌توان گفت از دست یکی خلاص شده. یک مقاومت روی ۱۴۲۰۰ ریال وجود دارد که چندان قوی هم نیست و از دست این خلاص بشود می‌رود به سوی مقاومت اصلی.
    پس: لازم نیست تا آنجا با حجم بالا حرکت کند و احتمالا با حجم پایین می‌تواند تا آنجا حرکت بکند. (فردا باید مثبت و صف خرید بماند که برویم برای مقاومت بالاتر.)

من خوش‌بینم. چرا؟ چون در افت پیشین با حجم پایین نیامده‌ایم. یعنی منظورم از ۱۵۰۰۰ ریال به پایین است. این محدوده حجم زیادی از سوی فروشنده نداشته‌ایم. وحتی پیش از آن هم زمانی که دو سه تا حجم متوسط ثبت شده در 13980713 و 13980707 و 13980701 هر سه تا حجم رو به بالا بوده. نه رو به پایین. یعنی زور خریدار بوده. نه زور فروشنده. پس احساسی که من از این نمودار می‌گیرم این است که افت‌ها با فشار نبوده بلکه ولش کرده‌اند که افت کرده. یا شاید حتی بازی‌اش داده‌اند که بیاورند حسابی پایین. این‌گونه نبوده که یکی تویش گیر کرده باشد و جدال خریدار و فروشنده را داشته باشیم. پس احساس می‌کنم راه تا ۱۷۰۰۰ ریال باز است و خریدار تا آنجا می‌برد.

پی‌نوشت: راه دیگری که برای بررسی حجم و ارزش پیدا کرده‌ام این است که نمودار اصلی را با همان ارزش می‌گذارم و سمت راست نمودار را با حجم نشان می‌دهم (صورتی‌رنگ). خیلی هم عالی!
    «محمد حسین» هستم.

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خدیزل (دیروز)
    ===
    «محمد حسین» هستم.

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

فجر (دیروز)
    ===
    «محمد حسین» هستم.

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

دجابر
    ====
    تمام نکته‌اش به این است: آیا مقاومت مهم ۹۶۰۰ ریالی را رد کرده؟ یا نه؟
    اگر رد کرده باشد تا ۱۲۵۰۰ ریال کاری ندراد. یعنی قشنگ ۲۵ درصد.
    «محمد حسین» هستم.

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    بله

خنصیر بلی

غنوش سوال پلکان است و دست پر زور گفته صف فروش می شود فردا

امروز پکرمان و سدبیر هم انگار خوب بودن
    (دیروز سفارش خرید وتجارت گذاشتم مجددا که امروز هم اضاف شد ، تقریبا از فردا با هر افت مقداری از دتوزیع را نقد می کنم و تبدیل به وتجارت می کنم ) فقط امیدوارم روحانی یکبار ورشکستگی بانک ها رو اعلام نکنه ، احتمالا سکته کنم :|

راستی این یادم رفت بنویسم ، بنزین گران شد اما خودرو ارزان نشد .چرا ؟

(شاید چون بازار یک طرفه است
    غنوش
    ====
    سلام.
    احسنت.

ولی یک مقدار صبر کنیم. من می‌گویم معلوم نیست دست پر زور چه گفته باشد.

ببینید...
    ۱- بازار امروز و دیروز منفی بود. این بدبخت باید هم حجم بخورد.
    ۲- این پایانی‌اش مثبت است!!! (در این روز تلخ تر از تلخ.)
    ۳- حجم‌های این روزها باید با حجم‌های هفت هفت نود و هشت مقایسه شود. و حتی بیشتر! حجم آن روز و روزهای پس از آن!
    ۴- سیزدهم همین ماه هم یک حجم زیاد خورده و باز رفته بالا. حتی بیشتر از حجم این‌روزها.

من هیچ وقت از این نخریده‌ام و نخواهم خرید. ولی این چهار مورد احساس خوبی به من منتقل می‌کند. به خصوص پایانی‌اش که منفی پنج نخورده.
    اگر بخواهم چیزی بگویم می‌گویم ۷۰ درصد احتمال رشد دارد و ۳۰ درصد احتمال ریزش. (ولی چون خطرش خیلی بالاست و به خاطر قوانین شاپور و رشد زیاد می‌تواند چندین روز در صف فروش گیر کند اصلا به خریدش نمی‌اندیشم.)

پی‌نوشت: غنوش را به جز با این روش‌ها نمی‌شود بررسی نموداری انجام داد. یعنی هرچقدر هم خط بکشی به آن بالا نمی‌رسد. هر نشانگری باشد مدت‌هاست که اشباع است. خوب است که داریم از این روش استفاده می‌کنیم. برای این جور نمادها خوب است.

پی‌نوشت: زکشت هم مانند همین بود. ولی کله‌پا شد. اتفاقا من در مورد آن هم بررسی داشتم و گفتم که احتمالا کله‌پا می‌شود. ولی همچنان به آن خوش‌بین هستم و گذاشته‌ام‌اش تو دیده‌بان که شاید زمانی که برگشت از آن بخرم! (البته من دل و جرات خرید در بالا را ندارم... ولی دوست دارم بالاخره در دیده‌بانم باشد. برای کسب تجربه عالـــــــــــی است.)
    «محمد حسین» هستم.

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

تاثیرات بازار
    ======
    یکی از مشکلات ما این است که در نمودار تنها همین نماد را نگاه می‌کنیم.
    مثلا امروز خیلی از نمادها متاثر از بازار (بنزین) بودند.

حالا ما در نمودارهایمان که داریم نگاه می‌کنیم می‌بینیم دست پر زور فلان نماد را برداشته برده بالا بعد بی‌خود یک بار یک حجم خورده! یا یک منفی خورده! بعد دوباره مانند بچه‌ی آدم راهش را ادامه داده! هی فکر می‌کنیم که چرا دست پر زور این کار را کرده؟ و بعد با خودمان می‌اندیشیم که تغییر عقیده داده بوده و دوباره تغییر عقیده داده... در عرض دو روز...

درستش این است که ما یک بار پژوهش‌هایمان را برویم روی نموداری که اصلا تحت تاثیر بازار نبوده (فقط خودش) انجام دهیم. بعد یک بار برویم تاثیرات بازار را مطالعه کنیم و در نهایت این دو را با هم جمع ببندیم.
    ولی اکنون چه می‌شود کرد؟ اکنون (در زمان پژوهش) باید همین‌جور مخلوط بررسی کنیم. یا اینکه با مشقت اینها را از هم جدا کنیم که خود همین جدا کردن درست هم خودش می‌شود یک پروژه!

بسیاری از دوستان (مانند جناب نیما آزادی عزیز) می‌آیند تقسیم می‌کنند. قیمت نماد و شاخص را نسبت به هم این‌گونه می‌سنجند. ولی این ایرادهای خودش را دارد که اگر می‌شد بررسی می‌کردیم. (راه دیگر سنجش تغییرات هر کدام با خودشان و بعد سنجش اینها با هم است. که این هم مشکلات خاص خودش را دارد. کلا همان‌گونه که گفتم این یک پروژه است برای خودش...)
    «محمد حسین» هستم.

16. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

آقا محمد حسین، یک جمله ی خوبی یکبار گفتید که اگر تحلیل تکنیکال(یا هرنوع تحلیلی) صحیح باشد، (این قسمتش من اضاف می کنم) حتی حوادث یهویی را هم نشان می دهد. مثلا افزایش روزی 50 تومنی دلار از هفته ی پیش، یا خود شما که چهارشنبه گفتین منتظر خبری برای جمعه هستین (ناخودآگاه قوی دارین) یا اینکه یک ماه پیش فکر می کنم کرایه تاکسی رو افزایش دادن، خیلیا گفتن چند روز دیگه اعلام می کنن بنزین 4000 و....

منظورم اینه که همه اش با هم هست

و بازار هم بنظرم 10 هزارتا اصلاحی میریزه
    اینکه هم میگیم رشد، بنظرم از میل درونی و هوس هست، خریدار ریسک نمیکنه، و فروشنده ام نا امید هست،

اصلا تا بازار اصلاح نکنه، دست پر زور میلی به ورود نداره

شما دست پر زور بودین میلی داشتین؟ مگر اینکه قیمت افت کنه، و حجم خوبی هم بهتون برسه که حاضر باشین بازم ورود کنید.
    ویرایش توسط sooroosh1315 : 2019/11/18 در ساعت 01:55
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

بلی...
    در نمودارکاری حرف شما کاملا درست است.
    ولی من اکنون دارم پژوهش را می‌گویم. در «آموزش» خیلی وقت‌ها این کار را می‌کنند. می‌آیند حریف تمرینی (ضعیف) درست می‌کنند که طرف (ذهنش) راه بیافتد.
    اکنون برای «پژوهش» کاش یک نفر بود به ما یک بار نمودار بدون تاثیر بازار را می‌داد و می‌گفت بیایید، روی این حریف تمرینی کار کنید، بعد غولش را که کشتیم به عنوان مرحله‌ی بعد یک نمودار با تاثیرات گروه می‌داد، بعد یک نمودار با تاثیرات سیاسی و تاثیرات بین‌الملل و ...
    اکنون مانند این است که چند داستان با هم قاطی شده‌اند!
    آدم می‌آید این را پیگیری کند یکباره می‌بیند چه به چه شد؟ که به کجا شد؟

مانند این است که داری هری‌پاتر می‌خوانی یکباره سوپرمن می‌آید وسط یک حرکتی می‌زند به او و می‌رود. و شما می‌مانی این وسط و هرکول پوآرو!

هرچند، تفکیک اینها که اصلا کار ماست، ولی، در زمان آموزش/پژوهش کاش می‌توانستیم فعلا دست کم هرکول پوآرو را بگذاریمش تو یک صندوقی چیزی تا بفهمیم چه به چه است و سوپر من و هری‌پاتر چه می‌کنند، بعد در مراحل پیشرفته‌ی یادگیری او را هم بیاوریمش قاطی بازی.
    =============================
    ولی در کل حرف شما را قبول دارم.

جا دارد اینجا یک نقلی از آقای باف درمییر بکنم (یا خودش یا نقل قولی که در کتابش گذاشته بود).
    می‌گفت زمانی که بنیادی کار می‌کردم دو تا مشکل برای بنیادی‌کار وجود دارد: ۱- اینکه اخبار و داده‌ها سوخته یا اشتباه و دروغین به دستت برسد. و بدتر اینکه ۲- اخبار کاملا درست و دقیقی به تو برسد و درست هم بررسی کنی. ولی آقای بازار به آن اهمیت ندهد و متوجه آن نباشد!!!
    =============================
    شعار نمودارکارها:
    ما به ارزش شرکت‌ها رای نمی‌دهیم. بلکه به رایی که در این سامانه‌ی رای گیری شرکت‌کنندگان به شرکت‌ها می‌دهند رای می‌دهیم.
    «محمد حسین» هستم.

20. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 9 از 42 نخست ... 678910111219 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)