صفحه 3 از 42 نخست 12345613 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 411

موضوع: کارگاه حجم ?

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه حجم

when the trend is overly extended beyond the trend line
    it is usually best to infer that weak hands (greed/fear) are in operation.
    Under such weak-hand conditions, you revert back to the rule of trends, meaning the volume should increase at an equal or greater pace than the price change
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خسته شدم از خواندن باقی‌اش...

ترجیح می‌دهم دیگر نخوانم.

البته کتاب مفیدی هست. ولی احساس می‌کنم زمانم را روی چیزهای دیگر بگذارم بهتر باشد. روی تمرین شخصی.

فقط این را هم بگویم که جناب دُرمییر اعتقاد دارند زیر (خط) روند، دست، دست ضعیف است و هر حجمی را باید به دید اینکه کار کار ضعیف‌ضعفا است تفسیر کرد و بالای خط روند را هم دست قوی دانست...
    به عنوان مثال اعتقاد داشتند که اگر هر چقدر هم قیمت زیر این خط روند بالا برود به معنی این است که دست ضعیف دارد می‌خرد که اگر خیلی شد به معنی این است که دارد از دست قوی می‌خرد و این بد است! (یعنی ما همان الگوی افزایش قیمت حجم را داریم ولی زیر خط روند نشانه‌ی بدی است.) (احتمالا بیشتر زمانی که حالت افزایش شدید ندارد و حالت پخش‌شدگی دارد.)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام.
    باید یک داستان بسازیم. یک داستان داشته باشیم. یک داستان بخوانیم. به قول آقای درمییر و دیگر نویسندگان: Learn how to read the market like a book
    اما چه داستانی؟
    این‌اش مهم است...
    ببینید... من در شکل زیر حجم‌های بزرگ را با رنگ بنفش مشخص کرده‌ام.
    برای شاخص کل است. از تیر ۹۷.
    ببینیم با این چه داستان می‌توان ساخت؟
    «محمد حسین» هستم.

6. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

به امید خدا... پیش برویم ببینیم چه می‌توانیم کاسب شویم...
    شما هم با من بیایید برویم به اواخر تیر ماه سال ۹۷.... (حساب کردم می‌شود 20180613 به انگلیسی.)
    بیست و سوم تیر نود و هفت یک شمع بسیار بزرگ و یک حجم بسیار بزرگ می‌بینیم. قیمت به سقف سال خورده و حجم بسیار بزرگی زده. نکته‌ای که اینجا برای ما مهم است (باید باشد) بیشتر بودن این حجم از کل حجم‌هایی است که در سال گذشته خورده.
    حجم خوب پیشین در آذر/دی سال ۹۶ خورده و یک قیمت مظنه و البته قله ایجاد کرده روی ۹۸۰۰۰ واحد.
    خوب... اکنون دست، نیرومند است یا کم‌زور؟ (فرض این است که ما آنجا هستیم و باقی نمودار را نمی‌بینیم.)

به چند دلیل می‌گوییم دست قوی:
    ۱- چون روز گذشته یک حرکت خوب داشتیم و کم نیاورده.
    ۲- چون حجم از همه‌ی حجم‌ها بیشتر است.
    ۳- معلوم است که دارند می‌خرند و می‌برند رو به بالا نه اینکه بالا برده باشند و یک عده خالی کرده باشند. اگر قرار بود روی قله باشیم باید هفت هشت روز پیش که روی قله بازی داشتیم حجم می‌خورد و می‌افتاد. اکنون نه تنها افت نداشته‌ایم بلکه دو روز رشد عالی داشته‌ایم. به علاوه‌ی حجم. پس دست، دست نیرومند است و حرکت رو به بالا.

چون از اینجا به بعد دیگر کار آسان می‌شود و کلا این موردی که انتخاب کردیم آسان بود از اینجا به بعدش را رها می‌کنیم...
    برویم سراغ یک نمونه‌ی دیگر روی همین نمودار چند هفته قبل...
    «محمد حسین» هستم.

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نمونه‌ی بعدی:
    روی نمودار بالا هم مشخص است (دقیقا پس از آن عدد ۱۳۹۷ که نوشته شده) ولی چون ریز است دوباره تصویرش را می‌گذارم.

دقیقا آخر نمودار منظور است. (جوری گذاشتم که بعدش دیده نشود.)
    (تاریخ: ۲۱ - ۱ - ۹۷ برابر 20180410 انگلیسی)
    ========================================
    (داستان گذشته را مقداری می‌خوانیم تا زبانمان باز شود و بتوانیم داستان آینده را بخوانیم و از اینها الگو بگیریم.)
    ========================================
    خوب... تفسیر این حجم آخر (شمع یکی مانده به آخر) چیست؟

داشته‌ها:
    ۱- پس از حجم افت داشته‌ایم.
    ۲- خود شمع بسیار عالی است. یک شمع قد بلند و خوش‌اندام و خوش‌رنگ و پرحجم. در این شکی نیست. دقیقا شبیه آن شمع نمونه‌ی پیشین (البته دو شمع آخرش چون هر دو زیبا بودند انصافا.)
    ۳- نکته‌ی مهم: پیش از این حرکت یک رشد بسیار زیبا و مداوم از آغاز سال ۹۷ تا نیمه‌ی فروردین ماه داشته‌ایم. ولی این حرکت کاملا مشخص است که کار دست نیرومند نبوده و کار دست کم‌زور بوده. حجم نداشته‌ایم. شمع‌ها بلند نبوده‌اند. یا یک شمع بلند بوده و یک شمع کوچک. (از داشته‌های غیر نموداری خودمان هم استفاده می‌کنیم: چون آغاز سال بوده این رشد به خاطر نبود فروشنده بوده! نه وجود خریدار! حقوقی‌ها رفته بوده‌اند لالا... وگرنه عرضه می‌کردند و پدر صاحب‌بچه را در می‌آوردند...)
    ۴- نکته‌ی مهم دیگر: پیش از این رشد یک روز یک شمع خیلی بد داشته‌ایم. سرخ رنگ و پرحجم. ۲۳ / ۱۲ / ۹۷ . این خیلی می‌تواند روی بررسی تاثیر داشته باشد... (حجم برای ما مهم است.) این حجم در دو سه ماه گذشته کم سابقه بوده. کاملا مشخص است که کار کار فروشنده‌ها بوده و مشخص است که با زور هم فروخته‌اند.
    5- باز هم اگر گذشته را نگاه کنیم می‌بینیم یک موج کاهشی شدید داشته‌ایم از آغاز اسفند ۹۷ تا ۲۳ام. که موج قدرتمندی هم بوده از دید حجم. (یعنی چه یعنی دست قوی فروخته!) و این موج کم‌زورها یک جورهایی صرفا واکنشی موقت بوده به آن موج قوی. حالت موج بی از سه موجی ای بی سی. مانند توپی بوده که بزنی زمین یک مقدار بالا می‌آید. از خودش نیرو نداشته. صرفا واکنشی بوده به آن فروش‌ها.

یک بار تا اینجا را مرور کنیم... یک موج قدرتمند کاهشی داشته‌ایم که در آن چند نوبت حجم‌های زیاد خورده و دست قوی داشته می‌فروخته. یک موج افزایشی داشته‌ایم که در آن دست، دست کم‌زورها بوده. این موج مال کم‌زورها بوده. الکی بوده. روند نبوده. و پس از آن دو تا شمع کاهشی بی معنی ولی قدبلند (بی‌حجم ولی از دید اندازه بزرگ) داریم و در نهایت می‌رسیم به ۹۷/۱/۲۰ و این شمع بلند و پرحجم.
    خوب؟ اینجا آیا دست قوی آمده زیر نمودار را گرفته؟
    این‌جور به نگر می‌رسید اگر بعد از آن یک شمع قرمز قدبلند نداشتیم. آن شمع قد بلند قرمز می‌گوید یا دست نیرومند خرید نداشته یا همان یک روز بوده و منصرف شده.
    راستش را بخواهید جواب خوبی برای اینکه چرا این شمع سبز پرحجم (شمع بیستم فروردین ۹۷) نمی‌تواند آغازگر یک موج خوب بوده باشد ندارم.
    پیش از آن دو شمع قرمز با حجم متوسط داشته‌ایم و پس از آن هم یک شمع قرمز با حجم کم. اینها دلیل متوسطی می‌توانند باشند ولی نه دلیل قوی. یک دلیل ضعیف دیگر هم داریم که پیش از آن رشد کم زور بوده و افت پر زور. دست پر زور در حال فروش بوده.
    یک دلیل دیگر هم اینکه باید با نقاط مظنه (محک/رای داده شده/benchmark) گذشته مقایسه کنیم. آری این می‌تواند یک نیم‌چه دلیلی بشود... مظنه‌ی ما روی سه نقطه‌ی ۹۸-۹۷-۹۶ هزار واحد است. (البته خود ۱۰۰ هزار واحد هم هست) از یکی از این نقاط (۹۶۰۰۰ واحد) بدون حجم گذر کرده‌ایم... دو نقطه‌ی دیگر را با این شمع داشته‌ایم عبور می‌کرده‌ایم ولی نشده! یعنی ما زمان عبور از این نقاط باید حجم را دقت کنیم! همان اصلی که جناب درمییر گفت... یعنی تا زمانی که زیر خط مقاومت (یا روند یا میانگین یا چیزهایی شبیه این و از همه مهمتر خط مظنه) هستیم دست دست کم زور است.
    پس دلیل اصلی را ما اینجا این می‌گذاریم که چون زیر خط بوده‌ایم هنوز دلیلی برای تعویض دست نداریم.
    «محمد حسین» هستم.

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در بالا... بعد از آن هم نمودار این شکلی می‌شود:
    https://i.vgy.me/h7YwjJ.png
    «محمد حسین» هستم.

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

کندل های قرمز قد بلند خوش استایل اگر پر حجم باشن انگار چیزای خوبی هستن ، هعی میگن بیا منو بخر اسمشونو بذاریم طارمی ؟ (البته باید ببینیم موقعیت هم خراب می کنند یا نه)

بسیار عالی بوده تا اینجا آقا محمد حسین عزیز(چه خوب تحقیق و پژوهش می کنید ، و روش تحقیق کردن هم میشه یاد گرفت از شما)
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    کندل های قرمز قد بلند خوش استایل اگر پر حجم باشن انگار چیزای خوبی هستن ، هعی میگن بیا منو بخر اسمشونو بذاریم طارمی ؟ (البته باید ببینیم موقعیت هم خراب می کنند یا نه)

بسیار عالی بوده تا اینجا آقا محمد حسین عزیز(چه خوب تحقیق و پژوهش می کنید ، و روش تحقیق کردن هم میشه یاد گرفت از شما)
    سلام.
    ان‌شاءالله بشود چند بار دیگر هم داستان بخوانیم... خیلی به نگر من مفید است...
    ====================
    اصلاح می‌کنم: شمع «
    سبز» پرحجم خوب است. (عشق پرسپولیس با شما چه کرده؟؟؟)
    ====================
    خیلی جاها روی نمودار این شمع‌های سبز پرحجم توانسته‌اند آغازگران خوبی برای روند خوب جنبشی باشند. دست کم روی نمودار شاخص کل که این‌گونه است. به خصوص اگر پشتش مانند خودش بیاید. (دست کم یک شمع قرمز گنده نیاید!)
    در شکل چند نمونه مورد بد در برابر موارد خوب بسیار نشان داده شده:
    https://i.vgy.me/jZ8FOG.png (مواردی که با پیکان زرد رنگ نشان داده شده‌اند بد هستند و باقی خوب. که البته اگر دقت شود تقریبا همه در پایان روند بوده‌اند... حتی همین مورد داستانی اخیر خودمان هم... می‌شود گفت یک‌جورهایی در پایان آن روند مانندی که دست‌های کم‌زور ایجاد کرده بودند بوده!)
    تنها مشکل این است که یک مقدار تاخیر را هم باید کنار گذاشت. (۱- شمع کامل تثبیت شود و ۲- احیانا شمع بعدی هم یک نگاه شود.) و البته چون یک شمع بلند است، یک مقدار گل غذا/میوه از دست می‌رود...
    ====================
    شما (و البته دوستان دیگر) هم احیانا اگر جایی داستانی خواستید بخوانید (چه حجم و چه چیزهای دیگر) بیایید با هم بخوانیم... هم کل‌کل‌هایی به وجود می‌آید که یک سری چیزها مشخص می‌شود (تضارب آرا - اصلاحات) و هم نکات منتقل می‌شود.
    «محمد حسین» هستم.

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ببینید...
    یکی از مواردی که این روزها (که نه... دقیقا همین امروز و همین اکنون) می‌توانیم به آن توجه کنیم حجم وپارس و خودرویی‌هاست. (دو تا نمادی که من دارم نگاه می‌کنم.)

شمع آخر وپارس شمع امروز (اکنون) آن است.
    در آغاز روز دارد حجم زیادی می‌زند.
    این دست دست پر زور است یا دست کم‌زور؟
    دوازدهم آبان (چند روز پیش) یک شمع بسیار بد هم داشته... تفسیر آن چیست؟
    شما داستان خودتان را بگویید... من هم در نوشته‌ی بعدی داستان خودم را می‌گویم...
    تمرین کنیم ببینیم چه می‌شود...
    چکش کاری!
    ?⚒??⚒?
    «محمد حسین» هستم.

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

داستان من: دست کم زور قله‌ی ۳۸۰۰ریالی بازی را دست گرفته و موج کاهشی پر زور نبوده و روی ۳۰۰۰ ریال آن شمع قرار بوده سپید/سبز باشد و پایانی باشد بر بازی و نشده و اکنون اینجا احتمالش هست که پایان بازی باشد. و احتمالا با این حجم که داریم می‌خوریم شمع امروز سبز/سپید گردد.
    «محمد حسین» هستم.

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 42 نخست 12345613 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)