صفحه 5 از 42 نخست ... 234567815 ... آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 411

موضوع: کارگاه حجم ?

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه حجم

نتیجه‌گیری‌های بالا:
    ۱- خوب خریدیم. (خدا را شکر نمادش هم جوری بوده که به قانون عاقلانه‌ی شاپوردانا یعنی صف‌نشینی نمی‌خورده و می‌شده خرید کرد.) از این به بعد این الگو را برای خرید در ذهن بسپاریم.
    ۲- فروش انگار زیاد خوب نبوده. چون تند و عجله‌ای شد. باید صبر می‌کردیم و شمع بعدی را هم می‌دیدیم. در نهایت در همین قیمت‌ها می‌فروختیم ولی کار درست‌تر همان بود.
    ۳- کلا این روش همیشه یک روز تاخیر دارد. خیلی بد است که تاخیر دارد. ولی ذاتی روش است. کاری‌اش نمی‌شود کرد. البته ضدی که ما به این می‌توانیم بزنیم این است که بیاییم و همان آغاز خرید کنیم (اگر پیشنهاد خرید خیلی عالی بود) و بعد آن روز دوم بنشینیم تصمیم‌گیری کنیم. یعنی تاخیر را به احتمال تبدیل کنیم. که باز این‌جوری هم یک جای دیگرش می‌لنگد. یا می‌توان این احتمال را با راهبردها و روش‌ها و شگردهای دیگر ترکیب کرد و از بین برد.
    ۴- حجم را باید با حجم مقایسه کرد. همین‌جوری نمی‌شود گفت حجم زیاد بوده یا کم. باید یک مبنای مقایسه‌ای داشته باشیم و مبنا گذشته است و البته این مهم است که کجای گذشته مهم است. حجم‌های بزرگ خوب هستند. ولی حجم بزرگ در چه بازه‌ای؟ و آیا منظور خود حجم است یا ارزش؟ و آیا باید با تورم یا چیزی شبیه این حجم را متعادل کرد یا نه؟
    خوب... برای بررسی‌های کوچک که معلوم است که نباید حجم را متعادل کرد... مانند میانگین‌گیری است... در بازه‌های کوچک شما از هر روشی استفاده کنید تقریبا یکسان در می‌آید.
    باید کاراگاه شد و بررسی کرد که حجم برای چه خورده. نمی‌شود یک نسخه‌ی کلی پیچید. (شاید بشود ولی دست کم اکنون نمی‌توانیم. پیچیدگی دارد.)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    نمونه بعدی:

حجم عالی خورده پس ما می‌خریم.
    قطعا بازار با دست پر زور دارد بر می‌دارد.
    برویم ببینیم چه می‌شود... (پس ما اکنون سهامداریم.) (خرید ما روی 22222 ریال.)
    .
    .
    .
    خیلی عالی...
    شمع بعدی کم حجم است... ولی گویا به خاطر قوانین عاقلانه‌ی سازمان بورس ماست.
    باز هم عالی.
    یک شمع مشکوک روی 25000 ریال. باید بررسی شود.
    شمع قرمز است.
    آهان! دارد از مقاومت (قله) سال گذشته‌اش عبور می‌کند.
    سهامدار با احتیاط.
    یک شمع سبز با حجم بالا و درون شمع گذشته. به شکل چکش وارونه.
    ما نقد می‌کنیم آقا. خداحافظ. (البته کسی اگر اهل خطر است بماند شمع بعدی را هم ببینیم. چون ممکن است اینها بازی‌های پیش از شکست سقف باشد. بلی... اصلا انگار حتما همین است. پتانسیل رشد بیشتر در میان‌مدت را دارد و در کوتاه مدت هم اگر کسی خطر پذیر است می‌تواند همچنان خوب باشد... ولی ما: خداحافظی.)
    استدلال خداحافظی: ناآشکار شدن اوضاع در کوتاه مدت (و ما هم کوتاه مدت داد و ستد را باز کرده بودیم.)
    بازدهی: اندکی کمتر از ۱۰ درصد احتمالا.
    خوب بود...
    برویم ببینیم در آینده چه می‌شود...
    در سوم برج ۵: یک موج کوتاه‌مدت رفت بالا و یک موج کوتاه‌مدت آمد پایین. کوتاه‌مدت‌ها باید روی همین قیمت (۲۵۰۰ ریال - ۲۴۰۰ ریال) بفروشند بروند. میان‌مدتی‌ها همچنان باشند.
    ...
    چند روز دیگر گذشت. امروز ۱۶ام: یک عالم شمع‌های احمقانه و در هم و بی‌انگیزه زد. حجم پایین. بی‌انگیزگی و بی‌ارادگی و بی‌تصمیمی کامل. البته امروز یک مقدار وضع بهتر شده با این شمع. همچنان میان‌مدتی: نگهداری.
    ...
    رسیدیم به: ۱۱ام از برج ۶: میان‌مدتی‌ها هم بفروشند بروند. در این نماد فعلا انگار چیزی پیدا نمی‌شود.
    نمای کامل:
    استدلال خرید در 2222 چه بود؟ فقط حجم؟ دو روز قبلش هم حجم خوبی خورده بود
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    استدلال خرید در 2222 چه بود؟ فقط حجم؟ دو روز قبلش هم حجم خوبی خورده بود
    سلام.
    حجم. همان چیزی که گفته شد.
    چرا روز پیش نه؟ ۱- برای اینکه فقط از آن قیمت عبور کرده بودم! همین. چون آینده‌اش را دیده بودم نمی‌خواستم بگویم روز گذشته خرید کردم. نمی‌شود آدم از آینده اطلاع داشته باشد و با این وجود بررسی کند... و نیز اینکه ۲- هر چند آن دو روز پیش حجم خورده بود. ولی زیاد نخورده بود!!! آن روزی که ما خریدیم حجم زیاد خورد.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اوان 980821
    اوان ادامه
    =====
    (نخست بگویم من خودم نخریده‌ام‌ها! نه داشته‌ام و نه خریده‌ام و نه احتمالا می‌خرم. همین‌جوری فقط بررسی کرده‌ایم. همین.)
    بگذارید نمودارش را بگذاریم ببینیم:

نکات نمودار:
    ۱- همان‌گونه که می‌بینیم یک منطقه در ۳۳۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ ریال داریم. این مقاومت است.
    ۲- در
    اینجا یک نمودار حجم در قیمت می‌گذارم (کلیک کنید) که نشان می‌دهد بیشترین حجم در ۳۲۶۰۰ ریال تا ۳۳۴۴۴ ریال است.
    ۳- بررسی حجم امروز: امروز زیاد حجم نخورد. ولی یک و نیم میلیون صف داشت که اگر جمع ببندیم قابل قبول است. خیلی قابل قبول است.
    ۴- امروز خیلی عالی کار کرد. با این ۲٫۱ میلیون حجم. عملا می‌شود گفت عبور از ۳۰۰۰۰ ریال را نیز نوید داد. https://i.vgy.me/htCEyl.png
    باز هم بررسی‌اش می‌کنیم روزهای آینده.
    «محمد حسین» هستم.

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اوان ادامه
    =====
    (نخست بگویم من خودم نخریده‌ام‌ها! نه داشته‌ام و نه خریده‌ام و نه احتمالا می‌خرم. همین‌جوری فقط بررسی کرده‌ایم. همین.)
    بگذارید نمودارش را بگذاریم ببینیم:

نکات نمودار:
    ۱- همان‌گونه که می‌بینیم یک منطقه در ۳۳۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ ریال داریم. این مقاومت است.
    ۲- در
    اینجا یک نمودار حجم در قیمت می‌گذارم (کلیک کنید) که نشان می‌دهد بیشترین حجم در ۳۲۶۰۰ ریال تا ۳۳۴۴۴ ریال است.
    ۳- بررسی حجم امروز: امروز زیاد حجم نخورد. ولی یک و نیم میلیون صف داشت که اگر جمع ببندیم قابل قبول است. خیلی قابل قبول است.
    ۴- امروز خیلی عالی کار کرد. با این ۲٫۱ میلیون حجم. عملا می‌شود گفت عبور از ۳۰۰۰۰ ریال را نیز نوید داد. https://i.vgy.me/htCEyl.png
    باز هم بررسی‌اش می‌کنیم روزهای آینده.

سلام آقا محمد حسین عزیز
    میشه 2-4 را بیشتر (ساده تر ) توضیح بدهید ؟
    و اینکه مشخصه ی حجمی خوب چیست ؟
    و اینکه کجاها خطا می دهد این حجم خوب ؟ هر جا خریدار قوی باشد و حجم خوب باشد ، حتما داستانی هست ؟
    ۱- گمان کنم ما درست خریدیم.
    ۲- یک روز دیر فروختیم. البته گفتیم به کوتاه‌مدتی‌ها که پیاده بشوند!
    بد هم نفروختیم... اگر می‌ماندیم یک رکود جانانه می‌افتاد تو کاسه‌مان.
    ۳- شاید اگر در جو بازار آن زمان می‌بودیم می‌توانستیم بهتر عمل کنیم.
    ۴- دوجی دوست نمی‌دارم. یادمان باشد دوجی خوب نیست.
    ۵- حواسمان نبود که حجم بعدی خیلی بیشتر از حجم پیشین بوده! و سبز هم نبوده.
    ۶- همان شمع نخست هم اصلا در شمع پیشین خودش تو رفتگی داشت و نیز قد بلند و رعنا هم نبود
    بنظرم کارگاه حجم هم از همان مطلب های شماس که چند ماه بعد تازه میفهم چه شاهکاری بود ، هر بار که می رم عقب و دوباره میام جلو نکات جالب تری متوجه میشم (شاید باید از پست آخر رو به عقب خواند مطالب تاپیک رو اگر سخت باشه برای سایر دوستان هم )
    ویرایش توسط sooroosh1315 : 2019/11/13 در ساعت 17:05
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

تصویر زیر درست هست؟

(البته کندل های سبز رعنا و خوش قد و بالا نیستن

الان داشتم بررسی می کردم ی نکته ی دیگه ای هم دیدم : جدا از حجم زیاد و رعنا بودن ، نباید بالاترین نقطه چند وقت اخیر باشه ، هرچه که فاصلش تا نقطه ای که ازش بالاتره کمتر باشه شانس موفقیتش بیشتر
    ویرایش توسط sooroosh1315 : 2019/11/13 در ساعت 18:16

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

وقت ندارم.
    ولی خرینگ هم انگار خوب کار کرده.
    این نوشته را شب تکمیل می‌کنم.
    نماد ولملت را بررسی کنیم

.
    .
    .
    .
    .
    ..

.
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .

ویرایش توسط sooroosh1315 : 2019/11/13 در ساعت 21:29

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

خرینگ امروز یک حجم زیاد زد.
    آیا این آغاز روند افزایشی بوده یا پایان آن؟
    آیا دست پر زور داشت می‌خرید یا داشت می‌فروخت؟ (بهتر است بپرسیم: بازار داشت پر زور می‌خرید یا پر زور می‌فروخت؟)
    خرینگ - ادامه
    ========
    نکات:
    حجم‌ها عجیب است. {۱}
    ۱- انگار موج پیشین جنبشی نبوده.
    ۲- و اینکه نمی‌توانم در آن یک حجم مبنا پیدا کنم. نه یکی نه دو تا... هفت هشت ده تا شمع هستند. کدام را بگیریم و داستان‌مان را پیرامون آن بسازیم؟
    ۳- امروز حجم نخورد. حالا نمی‌دانم به‌خاطر نبود خریدار بود یا نبود فروشنده. احساس می‌کنم خریدار بود ولی منتظر فروشنده بود که فروشنده هم خودش را تمام و کمال ظاهر نکرد. این یک مقدار کار را سخت می‌کند... ببینید... اگر صف خرید بود یک چیزی... ولی صف خرید هم نیست. باید حجم بیشتر می‌خورد. نخورده. حجم کم هم نخورده. اکنون نمی‌دانیم خریدار به اندازه‌ی ۶-۷ میلیون حجم، (۴۰ میلیارد ریال حجم) پول دارد یا نه؟ حاضر است خرج کند یا نه؟ فروشنده خودش را نشان داده یا نه؟

نمودارش را ببینیم:

۴- چند ناحیه را مشخص کرده‌ام... از یکی جستی ملخک... ولی دومی و سومی مانده. فردا و پس‌فردا باید خودش را دیگر کامل نشان دهد. برای ما بسیار خوب است. دقیق می‌فهمیم که خریدار می‌آید پشتش یا جا خالی می‌کند. در مقاومت بسیار مهم بعدی که روی ۵۶۰۰ ریال است قشنگ این نمودار و این خریدار آزموده می‌شوند.

پس پیشبینی‌مان را این‌گونه پیش می‌بریم. احتمالا فردا هم اوضاع گل و بلبل باشد و فروشنده نباشد و خریدار هم خودش را نشان ندهد. ولی روز بعدش حسابی یک درگیری شدید به وجود خواهد آمد که آنجا خریدار خودش را ثابت خواهد کرد و حجم بالای ۴۰ میلیارد ریال در روز را از این نماد می‌بینیم و می‌فهمیم که یک روند آغاز شده است. و پس از آن هم دیگر تا ۶۵۰۰ ریال راه باز است برای افزایش. که این احتمالا مصادف می‌شود با رشد خودرویی‌ها...

۵- آهان... نکته‌ی دیگر که در نمودار نشان داده نمی‌شود (هرچند غیرمستقیم منعکس شده است) این است که امروز وضع بازار و گروه خودرویی چگونه بوده است. امروز گروه خودرویی منفی و متعادل بودند. می‌شود گفت خرینگ در بین آنها جزء تک و توک نمادهای مثبت (مثبت بالای ۱ - ۱٫۵ درصد بود) من چند بار امروز گروه خودرویی را نگاه کردم. خبری از رهبرها (خپارس و خودرو و خساپا) نبود و شهر که بدون کلانتر باشد قورباغه هفت‌تیرکش می‌شود. (هفت‌تیرکش: خرینگ و خزامیا و خگستر). خوب اینکه در این روز فروشنده کم بوده یک مقدار ما را به مثبت اندیشیدن بیشتر متمایل می‌کند. چگونه بوده که در این روز همین‌جور خرینگ مثبت می‌خورد و آن بالا بازی‌اش می‌دادند و خبری از فروشنده‌ی گردن‌کلفت نبود؟ که بفروشد تا صفر تابلو و یا حجم ثبت کند؟ این پیشبینی ما را قوی‌تر می‌کند.

============================
    پانویس:
    {۱} اصلا این را می‌گویم خیلی حال می‌کنم... آدم احساس می‌کند رفته داخل کتاب آگاتاکریستی... موضوع اصلا جنایی می‌شود... شم کاراگاهی آدم گل می‌کند... فقط کافی است بگویی فلان چیز خیلی عجیب بود. (شبیه اینکه تو فیلم زمانی که زنگ می‌زنند می‌گویند یعنی که می‌تواند باشد این موقع شب؟؟؟؟)
    «محمد حسین» هستم.

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام آقا محمد حسین عزیز
    میشه 2-4 را بیشتر (ساده تر ) توضیح بدهید ؟
    و اینکه مشخصه ی حجمی خوب چیست ؟
    و اینکه کجاها خطا می دهد این حجم خوب ؟ هر جا خریدار قوی باشد و حجم خوب باشد ، حتما داستانی هست ؟

بنظرم کارگاه حجم هم از همان مطلب های شماس که چند ماه بعد تازه میفهم چه شاهکاری بود ، هر بار که می رم عقب و دوباره میام جلو نکات جالب تری متوجه میشم (شاید باید از پست آخر رو به عقب خواند مطالب تاپیک رو اگر سخت باشه برای سایر دوستان هم )
    سلام.
    در مورد آن مورد ۴ و ۲ (دو که پیش‌تر گفته بودم.) امروز ششصد هزارتا حجم زده بود و یک میلیون و نیم هم صف داشت. همین‌جوری به ششصد هزارتا حجم نگاه می‌کردی کم بود. ولی اگر آن حجم صفش را هم جزء قدرت خریدار حساب کنی... در این صورت... عالی! فوق العاده می‌شد. {۱}
    =========
    بسمه‌تعالی، حجم خوب است. حجم کلا خوب است. مشخصه ندارد.
    چون بازار ما یک طرفه است تقریبا بیشتر موارد حجم خوب است.
    حجم را ما این‌گونه می‌خوانیم: زور خریدار. (زور Short کننده‌ها نیست.)
    بار دیگر: زیاد ما چیزی به نام زور فروشنده نداریم. (هرچند ممکن است این را بگوییم. ولی کمتر آن چیزی که در Short کردن مشاهده می‌شود را ما داریم در بورس.) پس بازار را باید این‌گونه بخوانیم: نیرو و حرکت در جهت خریداران و اصطکاک و مقاومت (و نه نیرو) در جهت فروشنده‌ها.
    بار دیگر: قضیه این است که خریدار چقدر زور می‌زند و اینجا چقدر مقاومت وجود دارد و آیا از پس این مقاومت و اصطکاک بر می‌آید یا نه؟ این فواره تا کجا زور دارد و بالا می‌رود؟ (قضیه زیاد تقابل طرفین نیست. حتی اگر این را بگوییم.)
    به نگر من.
    =========================
    دقیقا.
    گمان کنم حتما (دست‌کم اکنون) باید داستانی فهمید کدام خوب است. {۲}
    لطف دارید. و البته جالب اینجاست که من خودم هم با مرور بیشتر برداشت می‌کنم! می‌بینم خیلی چیزها که گفته شده (نتیجه‌گیری شده) را نمی‌دانم!
    پانویس:
    {۱} کاش این را هم سازمان بورس می‌داد... تو را به خدا نگاه کن... یک قانون من‌درآوردی عاقلانه (!) از خودشان در آوردند که حالا هی برای درست کردن آن قوانین عاقلانه‌ی بیشتر نیاز است... از قانون نوسان رسیدند به صف‌نشینی از صف‌نشینی به => هر که زودتر کلیک کند گلش را می‌خورد! => حجم مبنا => رفع گره! =>بستن نمادهایی که چند روز صف بوده‌اند و و و . این هم یک مشکل دیگر... حجم ۲ میلیونی پانصدهزارتا ثبت می‌شود. بگذریم.
    {۲} نمی‌دانم نوشته‌ی جناب نوام را دیدید؟ (این جناب نوام همیشه برای من پر خیر و برکت بوده. خدا حفظش کند و روزی‌اش را بیافزاید.) از یک بنده خدایی نقل قول می‌کرد که قدیمی کار بود و می‌گفت در گذشته ما فقط همین داستان‌ها را خرید و فروش می‌کردیم... (البته او منظورش یک داستان دیگر بود ولی به این کار ما هم خیلی می‌خورد.) ما باید داستان را خرید و فروش کنیم. اکنون مثلا خیلی داستان افزایش سرمایه‌ها روی رونق است... و البته باید مراقب این هم باشیم که داستان‌ها کدام واقعی هستند و کدام تقلبی و اگر وارد داستان تقلبی شدیم نه بخشی از تقلب‌کار بشویم و نه احمق آخر بشویم!
    «محمد حسین» هستم.

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

تصویر زیر درست هست؟

(البته کندل های سبز رعنا و خوش قد و بالا نیستن

الان داشتم بررسی می کردم ی نکته ی دیگه ای هم دیدم : جدا از حجم زیاد و رعنا بودن ، نباید بالاترین نقطه چند وقت اخیر باشه ، هرچه که فاصلش تا نقطه ای که ازش بالاتره کمتر باشه شانس موفقیتش بیشتر
    بلی... یک چیزهایی هست فقط با تمرین به دست می‌آید.
    اکنون این که شما گفتید چیز درستی است. نسبتا درست است. چرا نسبتا؟ برای اینکه بگیر نگیر دارد. بگیر نگیرش کجاهاست؟ دقیقا نمی‌دانم... ولی مثلا در همین شکل بالا نگاه کنیم روزهایی بوده که بالاترین باشد و حجم هم خورده باشد و بعدش افتی هم نداشته باشیم!
    «محمد حسین» هستم.

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 5 از 42 نخست ... 234567815 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)