صفحه 6 از 42 نخست ... 345678916 ... آخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 411

موضوع: کارگاه حجم ?

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه حجم

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    نماد ولملت را بررسی کنیم

.
    عالی.
    عالی بود. عالی.
    اگر نام (نماد) را می‌پوشاندید و قیمت را هم می‌پوشاندید و ادامه‌اش را نمی‌گذاشتید و صرفا همین تصویر بالا را قرار می‌دادید... من گمان کنم می‌گفتم حاضرم بخرم.
    البته:
    ۱- روز بعدش شمع قرمزی زد... که واقعا شاید می‌توانست مرا به فروش متقاعد کند ولی:
    ۲- روز بعدش احتمالا یک روز خاص بوده! این را از شیوه‌ی بالا پایین شدن روی نمودار می‌توانم حس کنم. بدون اینکه به کدال مراجعه کنم! به خاطر اینکه:
    ۳- روز بعدش یک افت مسخره داریم. یک شکاف قیمتی. این به احتمال بسیار بسیار بسیار بسیار قوی افزایش سرمایه یا سود نقدی بوده و آن شمع قرمز هم به خاطر آن ثبت شده که یک عده برای بلوکه نشدن پولشان فرار کرده‌اند {۱}
    ۴- پس احتمالا آن افت هم رشد بوده. امکان دارد رشد خوبی هم بوده باشد. در کل هم در کوتاه‌مدت جواب داده و هم در بلند مدت. ولی یک چیزی... بلند مدت را نباید نگاه می‌کردیم... فعلا این بررسی‌ها برای کوتاه‌مدت بوده... شاید بررسی بلند مدت مستلزم بررسی حجم بلند مدت (شمع‌های ماهانه مثلا) باشد.

===========================
    پانویس:
    {۱} من همیشه این کار را می‌کنم. از زمانی که چند بار نمادهایی که به بهانه‌ی مجمع را بستند و دیگر باز نکردند و از زمانی که دیدم هرچقدر سود می‌دهند همان را (حتی کمتر) باید نسیه پس بگیری و از زمانی که دیدم برخی اوقات افزایش سرمایه قیمت سهم را در کل می‌تواند کاهش دهد، تصمیم گرفتم تا جای ممکن مجمع شرکت نکنم. فقط یک مقدار کم نگه دارم و بیشترش را بفروشم.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یکی از دلایلی که به حجم علاقه داریم چیست؟ برای اینکه واقعی است.
    مانند قیمت.
    در حقیقت مکمل قیمت است.
    قیمت هم چیز واقعی‌ای است. قیمت یعنی اینکه در یک جایی خریدار و فروشنده توافق کرده‌اند و داد و ستدشان را بسته‌اند و تمام شده رفته پی کارش. این حرف (خبر) نیست که بعدا تکذیب شود.
    حجم هم همین است.
    البته شاید قیمت یک جاهایی کمتر واقعی بشود!!!
    در آنجاها حجم می‌آید قیمت را واقعی می‌کند.
    مثلا چه؟ مثلا یک جایی قیمت همین‌جور بالا می‌رود... ما نمی‌دانیم خریدار پشتش هست یا نه؟ ولی زمانی که به حجم نگاه می‌کنیم می‌بینیم فلان‌جا خریدار با قدرت پشتش هست و دارد واقعا خرج می‌کند! (در نمودار قیمت نمی‌توان فهمید این نمودار با ۵۰ میلیون ریال در روز دارد بالا می‌رود یا با ۵۰ میلیارد ریال. ولی با نمودار قیمت به همراه حجم می‌توان این را هم دید.) نمودار قیمت واقعی‌تر می‌شود.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

برای اندیشه
    ======
    اصلا چیزی به نام جمع‌آوری داریم؟
    از بررسی‌هایی که در این جستار دارم انجام می‌دهم این‌گونه به من القاء می‌شود که اصلا انگار چیزی به نام مرحله‌ی جمع‌آوری برای بازیگر وجود ندارد. در بسیاری موارد.
    «محمد حسین» هستم.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    برای اندیشه
    ======
    اصلا چیزی به نام جمع‌آوری داریم؟
    از بررسی‌هایی که در این جستار دارم انجام می‌دهم این‌گونه به من القاء می‌شود که اصلا انگار چیزی به نام مرحله‌ی جمع‌آوری برای بازیگر وجود ندارد. در بسیاری موارد.
    وقتی می تونه یهو جمع کنه، چرا خرد خرد جمع کنه؟
    تا قبل از تاپیک شما فکر می کردم وجود دارد، اما الان نه

شایدم حقوقی های صبور مرحله جمع آوری و خرید هر وقت به کف می خورد را داشته باشند، بعد با 30 درصد سود بفروشند بلوک (همون حجم خوب منظورمه) به حقیقی که میل به خرید کرده
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

یکی از درصدی هایی که خرید میکنه و عضو کانالش هستم اکثرا به اعضا میگه سهمو بخرن وقتی اعضا خسته هستن، خودش ی حجم کوچیک می خرد، معمولا سهم که رشد می کند کمی می فروشد (البته این را بعدا می گوید) دوباره پنج درصد که پایین آمد باز می خرد، یکجورایی بین 1-3 درصد سهم دارد کلا، در موقعیت های کف می خرد، حتی کف کوتاه مدت و در سقف ها حتی سقف کوتاه مدت می فروشد، ولی نه کامل خالی می کند نه کامل پر، معمولا شرت کردن سریع و لانگ کردن صبورانه

بنظرم اگر پول خوبی داشته باشیم راهکار خوبیست، ولی من آنقدر سرمایه ندارم.

راستی تاپیک آتی رو می خواندم، اسمشان یادم رفت، جالب بود نموداری که گذاشته بودن و میگفتن فقط موقعیت فروش باید برداشت در آتی، چون رشد ها سریع بودن روی نمودار و یکهویی ولی افت ها همیشگی و طولانی
    ویرایش توسط sooroosh1315 : 2019/11/14 در ساعت 23:23
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

وقتی می تونه یهو جمع کنه، چرا خرد خرد جمع کنه؟
    تا قبل از تاپیک شما فکر می کردم وجود دارد، اما الان نه

شایدم حقوقی های صبور مرحله جمع آوری و خرید هر وقت به کف می خورد را داشته باشند، بعد با 30 درصد سود بفروشند بلوک (همون حجم خوب منظورمه) به حقیقی که میل به خرید کرده
    آخر یکباره جمع کردن هزینه‌بر است. میانگین را می‌برد بالا. شاید بالای ۱۰ - ۱۵ درصد. برای کسی که می‌خواهد قشنگ بکشد ببرد بالا.
    احمقانه است اگر طرف این کار را نکند.
    اما روی نمودار که نگاه می‌کنی زیاد انگار این کار را نمی‌کنند.

مگر اینکه طرف با خودش حساب کند به زمان گذاشتنش نمی‌ارزد!!!

===========
    البته حقوقی بحثش جداست. حقوقی این کار را می‌کند.
    حقوقی: آب‌زیرکاه، صبور، خر پول، خر سهم، همیشه برنده و راضی به سودهای کوچک است.
    توضیح اینکه: قیمت که می آید پایین (دقیقا مانند آن بنده خدا) یواش یواش می‌خرد و قیمت که می‌رود بالا یواش یواش می‌فروشد. بیشتر بازارگردانی می‌کند. (تقریبا در تمام نمادها هم این هست! یعنی می‌شود گفت نود درصد حقوقی‌ها همین کار را می‌کنند.) این کار سود زیادی هم روی سرمایه ندارد. سرمایه‌ای هم که درگیر می‌کنند یک بخش خیلی کم از سهام و ریال است. ولی یک سود مستمر است. و مهمتر اینکه بگیر نگیر ندارد. تقریبا (این سود بازارگردانی) یک سود قطعی است.

در یک مقاله‌ای خواندم یکی از بیشترین و بهترین سودها در دنیا برای شرکت‌های بازارگردانی است!
    «محمد حسین» هستم.

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

برای اندیشه
    =======
    پس از یک دوره قحطی اگر علایم فراوانی {۱} بیاید باید یک رشد خوب داشته باشیم.
    چرا این موضوع بگیر نگیر دارد؟

==============================
    {۱} منظور افت قیمت و حجم و بعد رشد اینهاست.
    «محمد حسین» هستم.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    برای اندیشه
    =======
    پس از یک دوره قحطی اگر علایم فراوانی {۱} بیاید باید یک رشد خوب داشته باشیم.
    چرا این موضوع بگیر نگیر دارد؟

==============================
    {۱} منظور افت قیمت و حجم و بعد رشد اینهاست.
    «محمد حسین» هستم.

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

بنظر در ایران تک خوری معنا ندارد، یعنی اگر بسم ا... گفتی و خواستی سهمی را بالا ببری، میانگین را هم باید بالا ببری و دنگ نوسان گیر و حقوقی و همه را بدهی، اصلا اگر این 10-15 درصد بالا بردن میانگین را ندهی بعد سهم بالا نمی رود یا کم می رود (البته این شد صورت سوال، ولی بنظرم عرفش اینه که یهو بخره،

اصلا سهام را بی دلیل می خرند یا یک خبر رانتی (که ممکن است بعد بفهمند کذب بوده) باعث می شود یکهو بخرند؟ واگر یکهو نخرند ممکن است بقیه آن خبر رانتی را دریافت کنند و بخرند؟

پست بعدی:
    بنظرم حجم اول هم درست هست، ! مثلا خریدن که بفروشن ببرن پایین تر سنگین تر جمع کنن، در همان ماه رشد عالی داشته،

اما دو حجم آخر؟! ?

ویرایش سوم:
    امکانش هست همین نماد خساپا را ماهانه یا هفتگی بررسی حجم کنید؟
    ویرایش توسط sooroosh1315 : 2019/11/14 در ساعت 23:53

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

بنظر در ایران تک خوری معنا ندارد، یعنی اگر بسم ا... گفتی و خواستی سهمی را بالا ببری، میانگین را هم باید بالا ببری و دنگ نوسان گیر و حقوقی و همه را بدهی، اصلا اگر این 10-15 درصد بالا بردن میانگین را ندهی بعد سهم بالا نمی رود یا کم می رود (البته این شد صورت سوال، ولی بنظرم عرفش اینه که یهو بخره،

اصلا سهام را بی دلیل می خرند یا یک خبر رانتی (که ممکن است بعد بفهمند کذب بوده) باعث می شود یکهو بخرند؟ واگر یکهو نخرند ممکن است بقیه آن خبر رانتی را دریافت کنند و بخرند؟

پست بعدی:
    بنظرم حجم اول هم درست هست، ! مثلا خریدن که بفروشن ببرن پایین تر سنگین تر جمع کنن، در همان ماه رشد عالی داشته،

اما دو حجم آخر؟! ������
    آن مورد نخست هیچ...
    ولی این دوتا واقعا قابل قبول نیستند. فقط همین دو تا هم نیست. از چندین و چند مورد یکی‌اش درست از آب در می‌آید. در صورتی که آدم احساس می‌کند باید همواره درست از آب در بیاید.
    نمی‌دانم.
    باید گشت دنبال علتش.
    حتما.

ویرایش سوم:
    امکانش هست همین نماد خساپا را ماهانه یا هفتگی بررسی حجم کنید؟
    نه. نمی‌توانم. روی آمی‌بروکر خیلی سخت می‌شود این کار را کرد. (چون تاریخ من شمسی است.)
    البته انگار ماهانه می‌شود ...
    ولی اکنون که دارم نگاه می‌کنم می‌بینم این هم مشکل دارد... (چون شمار شمع‌ها بیش از ۱۲تا است بین دو سال!)
    ==================
    تصویری که من در ماهانه‌ی خساپا می‌بینم این است:

(چون مفیدتریدر را هم دیدم شبیه همین است روی همین توضیح می‌دهم.)
    نکته‌ها:
    ۱- با این دو حجم عالی‌ای که در برج سوم و برج هفتم زده‌ایم می‌شود گفت کاملا مقاومت شکسته شده و نمودار آزاد است برای رشد عالی.
    ۲- سال ۸۲ هم که گویا از دید قیمتی بالاتر است (اگر قیمت درست باشد و تعدیل‌ها را TseClient درست به ما داده باشد) این‌قدر دور است (بخوانید کم حجم و کم ارزش) که اصلا ارزش بررسی ندارد. یعنی من ۲۲۰۰ تا ۲۴۰۰ ریال را مقاومت نمی‌شمارم. و اعتقاد دارم بالای نمودار قیمت باز شده و مانعی دیگر نیست.
    (تو پرانتز: خوبی نمودار ماهانه این است که دیگر مسخره‌بازی شاپوردانا یعنی قانون صف‌نشینی را نداریم و حجم‌ها عالی و واقعی واقعی واقعی است!)
    ۳- الگوی سر و شانه یا فنجان درست کرده که جا دارد در یک سال ۱۰۰ درصد بدهد.
    ۴- با شمع ماه گذشته عملا تاثیر شمع بد (قرمز) برج ۴ هم خنثی شده.

نتیجه اینکه احتمالا پیشبینی رشد درست‌تر است.
    «محمد حسین» هستم.

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 6 از 42 نخست ... 345678916 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)