صفحه 41 از 42 نخست ... 313839404142 آخرین
نمایش نتایج: از 401 به 410 از 411

موضوع: کارگاه حجم ?

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه حجم ?

جمع‌بندی-امتیازها:
    پتروشیمی (زاگرس70-شخارک60)
    نهاد (کالا55 و فرابورس60)
    قندی (قچار60-قنیشا55-قهکمت55-قزوین65)
    وبصادر55
    دتولید65
    ساروم65
    خکرمان70

کروی65
    در پیت (کحافظ70-نطرین60-شپاس60)

متاسفانه این امتیازها جمع تمام چند حالتی است که در ذهن داشتم. هم کوتاه‌مدت و هم میان‌مدت و بدتر این که: هم امتیاز رشدها و هم امتیاز عدم افت‌ها و هم امتیاز احتمال‌ها. بازار اکنون جوری نیست که بشود به آن اطمینان کرد. به خصوص با این کارهایی که می‌بینیم دولت دارد روی تابلو می‌کند. (دو روز می‌خرد دو روز می‌فروشد! و نوسان‌گیری می‌کند. عملا. از مردم.) پس باید خرید همراه با مراقبت روزانه انجام داد. بارزترین شاخصه‌اش: آستانه زیان روی جایی که می‌خواهیم خرید کنیم. تقریبا
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

وخارزم - چیز خاصی ندارد - معمولی و خوب است و کف. مانند بسیاری از نمادهای دیگر این دوره زمانه - یک مقدار خریدار پشتش آمده. ولی نه زیاد - مانند بسیاری از نمادهای دیگر ۵۰ درصد افت داشته - در کل معمولی است.
    ومعادن - بنیادی است - هم کوتاه‌مدت و هم میان‌مدت جنس موجش جنبشی نیست و اصلاحی است - بین دو قیمت ۱٫۲ و ۲ تومان فعلا در حال حرکت است و تا زمانی که از این محدوده بیرون نیامده جنس حرکتش همان اصلاحی تخمین زده می‌شود - حقوقی بالای ۱٫۵ تومان خریدار است - اگر یک رشد خوب داشته باشد و بتواند ۲ تومان را رد کند امید یک رشد خوب از آن می‌رود (که آنجا نیازمند بررسی دوباره است). این هم در کل معمولی است فعلا.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 972 بار در 239 ارسال

سلام
    امکان دارد یک نیم نگاه مجدد به خصدرا بیدازید

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mehdyand2amir از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdyand2amir نمایش پست ها
    سلام
    سلام.
    ببخشید. هیچ نگری در مورد خصدرا ندارم.
    معمولی است و مانند همه‌ی نمادهای دیگر دارد می‌رسد به حمایت (تقریبا رسیده - ۶۲۰۰ ریال و ۶۷۰۰ و ۵۵۰۰ ریال حمایت‌هایش هستند) و یک برگشت احتمالا دارد ولی احتمالا بی رمق و معمولی. شبیه دیگر جاهای بازار.
    «محمد حسین» هستم.

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

افت‌های تقریبا زیاد برای بررسی (به دید فردا بیشتر): مادیرا - فاراک - وبهمن (نمودار نیمه در پیت) -

ویرایش ساعت ۲۱:
    کرمان (حجم مشکوک)
    +
    اینها را می‌خواهیم منفی پنج فردا بررسی کنیم. وبهمن که زیاد جالب نیست. فاراک فردا منفی پنج حتما هست و مشکلی ندارد و باید بازی‌اش بیشتر نگاه شود ولی مادیرا با توجه به این که خیلی خوب جمع شد احتمالا فردا منفی پنج را نبیند
    +
    و این که بازار اکنون روند نگرفته و احتمالا نمی‌گیرد. دید باید بسیار محدود باشد.

ویرایش روز بعد ساعت ۹:
    مادیرا به منفی پنج رسید.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/10/05 در ساعت 09:15
    «محمد حسین» هستم.

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    سلام.
    ببخشید. هیچ نگری در مورد خصدرا ندارم.
    معمولی است و مانند همه‌ی نمادهای دیگر دارد می‌رسد به حمایت (تقریبا رسیده - ۶۲۰۰ ریال و ۶۷۰۰ و ۵۵۰۰ ریال حمایت‌هایش هستند) و یک برگشت احتمالا دارد ولی احتمالا بی رمق و معمولی. شبیه دیگر جاهای بازار.
    سلام. امروز خصدرا منفی ۳ بد نیست انگار.
    ممکن است بازگشتش هم بی‌رمق نباشد.
    البته امکان دارد رکب هم باشد. بد نیست صبر شود مشاهده شود ابتدا بازی به سوی کدام طرف متمایل می‌شود سپس اقدام کرد.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/10/12 در ساعت 10:39
    «محمد حسین» هستم.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

بانک دی و در کنارش بانک شهر و بانک آینده یک چیزهایی از خودشان نشان دادند روز کاری گذشته. بد نیست اینها را یک نگاه بیاندازم (بررسی خرید). دیگر بانکی‌ها مانند وبملت و وبصادر هم شاید بتوانند با توجه به مثبت‌های یکی دو روزه‌ای که زده‌اند حرفی داشته باشند برای گفتن...
    پالایشی‌ها هم یک چیزهایی نشان دادند. البته قوی نبود. ولی به هر روی با توجه به این که افتشان را کرده‌اند و دولت هم منتظر است اینها رشد کنند که «پالایش» را باز کند بد نیست اینها را هم یک نگاه بیاندازیم.
    دیگر چه؟.... ایران خودرو و خساپا هم رها بودند روز کاری گذشته!... حقوقی خساپا که روزهای کاری گذشته ۴۰۰ میلیون و ۳۰۰ میلیون حجم جمع می‌کرد روز کاری آخر ۲۰-۳۰ میلیون فروشنده هم بود! عینا همین موضوع در خودرو هم صادق بود. معلوم نیست چرا این کار را کردند؟ در مثبت می‌خرند و در منفی رها می‌کنند (بلکه می‌فروشند)؟
    ذوب و فولاد هم حرکت‌های آهسته‌ای انجام دارند می‌دهند. ولی قدرت زیادی ندارد حرکتشان (شبیه بانک دی) که بگوییم امکان دارد روند بازار تغییر پیدا کرده باشد.

عرضه اولیه‌هایی مانند شاروم و ثامید و وسپهر هم در جای خودشان قابل تامل هستند. شاروم ۲۲۰ درصد رشد کرده. ثامید ۳۰ درصد!!! وسپهر ۱۰ درصد.

دیگر چه؟ دیگر فارس و شیران و پترول را داریم... من واقعا نمی‌دانم جریان این پترول چیست؟ خدا وکیلی هر جور حساب کنی این پی/ای عالی است. حالا من بنیادی بلد نیستم و در جریان کیفیت سودش نیستم... ولی هر چیزی باشد باز خیلی ارزنده است! خیلی خیلی خیلی ارزنده است. به دید یک سرمایه‌گذاری بلند مدت... از اینهایی که پایت را می‌اندازی روی پایت و هیچ کاری نمی‌کنی و چند سال بعد می‌آیی می‌بینی فلان تومان‌ات شده بهمان تومان! اگر اهل بررسی بنیادی دستی و خرید بنیادی بلند مدت بودم حتما حتما حتما به این نماد یک نگاه می‌انداختم. حتما. به علاوه این که در کوتاه مدت هم وضعیتش بد نیست! هر چند... دقیقا روی یک شکاف قیمتی قرار دارد و اگر بیاید داخل آن ترسی که ایجاد می‌کند قشنگ ممکن است کمر قیمت سهام را بشکند! (۲۰ تا ۵۰ درصد افت!) نمی‌دانم... یک احساسی به من می‌گوید باید یک درصدی از سبد به این نماد اختصاص پیدا کند.
    (البته اینها را بدون توجه به واکنش بازار به انتخابات آمریکا دارم می‌گویم.)

این نمادها را هم علاوه بر موارد بالا می‌خواهم نگاه کنم برای مسابقه هفتگی. (نمی‌دانم چرا بورس دوباره خراب شده و داده نمی‌دهد.)

ثنوسا
    وساخت
    حکشتی
    بترانس
    فاسمین
    خبهمن
    وآیند
    وشهر
    آریان

ویرایش: بیشتر نمادهای بالا به درد نخور بودند. ثنوسا بد نبود و دی. همین! البته وشهر هم بد نبود.
    اینها هم حجم زیاد زده‌اند: (بروند برای بررسی دوم.)
    دتماد
    شپاس
    قصفها و قزوین
    زمگسا
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/11/06 در ساعت 20:15
    «محمد حسین» هستم.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

کگل و فولاد یک حجم خوب زدند. اگر فردا منفی خوبی بدهند برای نوسان بد نیستند. یک بررسی می‌کنم فردا صبح. برای خرید.
    (حکشتی هم چند روز پیش یک کاری کرده بود. اخابر هم امروز. ولی اینها بازی‌های خاص خودشان را دارند. من بلد نیستم. اگر کسی بلد است به ما هم یاد بدهد.)
    «محمد حسین» هستم.

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

کگل و فولاد یک حجم خوب زدند. اگر فردا منفی خوبی بدهند برای نوسان بد نیستند. یک بررسی می‌کنم فردا صبح. برای خرید.
    (حکشتی هم چند روز پیش یک کاری کرده بود. اخابر هم امروز. ولی اینها بازی‌های خاص خودشان را دارند. من بلد نیستم. اگر کسی بلد است به ما هم یاد بدهد.)
    سلام.
    حکشتی هم دارد حجم بزرگش را می‌زند. حتما برای خرید بررسی شود. تیز ممکن است نباشد ولی بسیار مطمئن است. بسیار. هم کوتاه‌مدت و هم میان‌مدت و هم بلند مدت. به خصوص به خاطر انتخاب بایدن و احتمال کاهش تحریم‌های حمل و نقل دریایی. البته اکنون صف فروش ۱۴ میلیونی دارد.
    خگستر هم دارد یک حجم می‌زند. ۶۰۰ میلیون حجم خورده و ۱۰۰ میلیون صف فروش دارد. این هم احتمالا این روزها برمی‌گردد. ولی خپارس فعلا در این گروه شرایط بهتری دارد.
    گدنا نیز دارد حجم می‌زند. (دیروز خالی کردند.)
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/11/10 در ساعت 10:03
    «محمد حسین» هستم.

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

به دو نماد به خصوص توجه کنیم: شستا و خساپا.
    خیلی سخت است که بگوییم دارند می‌فروشند یا می‌خرند.
    در پایان روند افزایشی بزرگ نیستیم. (نکته مثبت)
    ولی نسبت‌های حقیقی حقوقی «افتضاح» است!

کسی پیشنهادی دارد که چگونه این موارد را تفسیر کنیم؟ (با توجه به چه پارامترها و شاخصه‌هایی؟)
    «محمد حسین» هستم.

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 41 از 42 نخست ... 313839404142 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)