صفحه 32 از 42 نخست ... 2229303132333435 ... آخرین
نمایش نتایج: از 311 به 320 از 411

موضوع: کارگاه حجم ?

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه حجم ?

نقل قول نوشته اصلی توسط Senator1989 نمایش پست ها
    جناب محمد حسین نظرتون در مورد حجم بالای امروز شگویا و خمحرکه چیست؟
    در شگویا حقوقی فروخته به حقیقی. حجمش بالا نبوده... مانند روزهای گذشته یک مقدار بیشتر. چندین روز دیگر حجم بالای ۱۹۰ میلیون داشته‌ایم!!!
    خمحرکه احتمالا ابطال شود. معلوم نیست روی چه حسابی دو روز بعد دو برابر قیمت باز شده! موارد این‌چنین زیاد داشته‌ایم... اگر ابطال شد ممکن است گزینه‌ی بدی برای خرید نباشد! یعنی با ۵ درصد مثبت منظورم است.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خدا وکیلی چقدر کار برد! خیلی خسته‌ام کرد! خیلی زمان برد!
    تا مدت‌ها دیگر احتمالا دستی چیزی را بررسی نکنم. ()
    ------------------------------------------------------------------------
    پس گل‌های گل‌ها اینها شدند:
    (به ترتیب می‌نویسم که برای خودم هم خوب باشد. امتیاز هم می‌دهم که دیگر بسیار آسان بشود.)
    خساپا - ۱۰۰ (سخت راه بدهد.)
    وزمین - ۱۰۰(سخت راه بدهد.)
    سمایه - ۱۰۰(سخت راه بدهد.)
    وآیند - ۱۰۰(سخت راه بدهد.)
    فافزا - ۹۰
    خپارس - ۸۵
    وساپا - ۸۵
    وسین - ۸۵
    وبرق - ۸۵
    انرژی - ۷۰
    شتران - ۶۵ (می‌خری باید مراقب هم باشی مدام. چشمت به‌اش باشد.)
    خبهمن - ۵۰ (در حال عبور از مقاومت)
    ثزاگرس - ۵۰ (در حال عبور از مقاومت)
    قشکر - ۵۰ (در حال عبور از مقاومت)

شبصیر - ۴۵
    خاذین - ۴۵
    نمرینو - ۴۵
    حکشتی - ۴۵
    کگهر - ۴۵
    وگردش - ۴۵
    خکمک - ۴۵
    خصدرا - ۴۰
    ومشان - ۴۰ (مشکل مبنا)
    شدوص - ۳۵ (زیر مقاومت) (بدون علامت قدرت)
    خفولا - ۳۵ (زیر مقاومت)
    غگلستا - ۳۵ (روند نگرفته)
    دی - ۳۰
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    خدا وکیلی چقدر کار برد! خیلی خسته‌ام کرد! خیلی زمان برد!
    تا مدت‌ها دیگر احتمالا دستی چیزی را بررسی نکنم. ()
    ------------------------------------------------------------------------
    پس گل‌های گل‌ها اینها شدند:
    (به ترتیب می‌نویسم که برای خودم هم خوب باشد. امتیاز هم می‌دهم که دیگر بسیار آسان بشود.)
    خساپا - ۱۰۰ (سخت راه بدهد.)
    وزمین - ۱۰۰(سخت راه بدهد.)
    سمایه - ۱۰۰(سخت راه بدهد.)
    وآیند - ۱۰۰(سخت راه بدهد.)
    فافزا - ۹۰
    خپارس - ۸۵
    وساپا - ۸۵
    وسین - ۸۵
    وبرق - ۸۵
    انرژی - ۷۰
    شتران - ۶۵ (می‌خری باید مراقب هم باشی مدام. چشمت به‌اش باشد.)
    خبهمن - ۵۰ (در حال عبور از مقاومت)
    ثزاگرس - ۵۰ (در حال عبور از مقاومت)
    قشکر - ۵۰ (در حال عبور از مقاومت)

شبصیر - ۴۵
    خاذین - ۴۵
    نمرینو - ۴۵
    حکشتی - ۴۵
    کگهر - ۴۵
    وگردش - ۴۵
    خکمک - ۴۵
    خصدرا - ۴۰
    ومشان - ۴۰ (مشکل مبنا)
    شدوص - ۳۵ (زیر مقاومت) (بدون علامت قدرت)
    خفولا - ۳۵ (زیر مقاومت)
    غگلستا - ۳۵ (روند نگرفته)
    دی - ۳۰
    خبهمن خطرش عملی شد. دیگر زیاد به درد نمی‌خورد.
    وشهر و خکرمان هم هست. باید به فهرست بیافزایم.
    خیلی چیزهای دیگر هست (به خصوص از گروه خودرویی و شاید/احتمالا از آن سه گروه دیگر که معرفی کردیم...) ولی یا باید زمان گذاشت و دستی بررسی کرد یا باید برنامه‌ نوشت (یعنی باز دوباره باید زمان گذاشت!).
    و متاسفانه اصلا از دید روحی در وضعیت خوبی نیستم که بتوانم کار کنم.
    (دعای دوستان عزیزم فراموش نشود لطفا.)
    «محمد حسین» هستم.

6. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اینها هر کدام توضیح داردها...
    مثلا اکنون شدوص خیلی خوب است... و در دیده‌بان هم هست... ولی در یادداشت آن عرض کردیم که باید این گردنه‌ای که فردا به آن می‌رسد را رد کند... (پیش‌تر دیدمان خرید پیش از مقاومت بود... خوب بود... اکنون دقیقا روی مقاومت شده! از خوبی‌اش مقداری کم شده! چند روز بعد این را رد کند یکباره «عالی» می‌شود!) (یعنی امتیازش اگر ۳۵ بود اکنون ۲۰ شده و بعدا ۷۰ می‌شود مثلا!)
    ------------
    یا مثلا دی... دی آن حالت دوگانه‌ای که برایش در نگر گرفته بودیم یکی اجرایی شد و از دیده‌بان بیرون رفت کلا... تا اطلاع ثانوی...
    ------------
    خبهمن با اینکه وضعش بد شده ولی فقط احتمالا از دید کوتاه‌مدت وضعش بد شده و همچنان در دیده‌بان مهم و اصلی باقی می‌ماند. چون به محض اینکه یک تنش/تکانه/فشار به آن وارد شود می‌تواند «عالی» شود.
    شبصیر هم همین‌جور... برسد به ۱۳ تومان احتمالا دوباره عالی می‌تواند بشود. شاید هم به حالت پس از شوک رفته باشد.
    قشکر قشنگ از روی مقاومتش دارد عبور می‌کند. یک پله امتیازش بالا می‌آید.
    خصدرا تثبیت کرده. عالی شده.

امتیاز به دید یک ماه است حدودا. ولی باید روزانه بازبینی شود. نمی‌دانم منظورم را می‌گیرید؟ یا نه؟
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/07/15 در ساعت 10:43
    «محمد حسین» هستم.

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Senator1989 آواتار ها
    تشکر شده 6,782 بار در 2,084 ارسال

بکهنوج و ساینا رو چطور میبینید؟

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Senator1989 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Senator1989 نمایش پست ها
    بکهنوج و ساینا رو چطور میبینید؟
    من شرمنده‌ام... این‌جوری من زیاد بلد نیستم کار کنم... پیش‌تر زیاد این‌جوری کار می‌کردم ولی اکنون خیلی وقت است کار نکرده‌ام... (خیلی وقت است که رایانه‌ای بررسی می‌کنم. نه دستی. بیشتر کارها را رایانه انجام می‌دهد.)
    من نمادها را از دل پالایه‌هایم در می‌آورم... روی این حساب نود درصد چیزهایی که شما به من می‌فرمایید احتمالا جوابش «ناآشکار» یا «نمی دانم» است. چون پالایه‌های من نه آن را رد و نه تایید می‌کنند.
    -------------------
    حالا چرا بکهنوج و ساینا؟ دلیل بنیادی یا نموداری خاصی برایشان دارید؟
    (در مورد بکهنوج... خودم تا پیش از چند روز پیش هر روز دنبالش می‌کردم و در همین فهرست گذاشته بودم برای خرید.... ولی از زمانی که (در روز ۲۱ام تیر) آن حجم را خورد و معلوم نشد چه به چه شد دیگر ولش کردم... چون توان بررسی آن را ندارم. توان بررسی این‌گونه نمادها را ندارم.)
    ---------------------
    «محمد حسین» هستم.

12. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

شاخص‌ها:
    زراعت - ناآشکار
    زغال - از یک مقاومت مهم رد شده ولی وارد یک محدوده‌ی مقاومتی شده کلا - به نگر بد نمی‌رسد. تا ۲۰ درصد بالاتر همین‌جور مقاومت دارد ولی احتمال قوی‌تر این است که عینا تمام این مقاومت‌ها را پشت سر بگذارد تا برسد دقیقا به همان ۲۰ درصد بالاتر... تاپ نیست ولی خوب است. از متوسط بازار بهتر است. به نمادهایش بد نیست آدم یک نگاه بیاندازد.
    کانه فلزی - کله‌اش خورده به سقف - تا زمانی که این پایین است بد است و به محض اینکه برود بالا عالی می‌شود. روی ۴۰۰ هزار واحد هم حمایت دارد که ممکن است از آن برگردد.
    کاغذ - به کف رسیده ولی علائمی دال بر برگشت (یا سوراخ کردن کف) از خودش نشان نداده.
    نفت - این هم مانند کانه فلزی به سقف رسیده (ولی نشان نمی‌دهد که می‌خواهد برگردد یا رد کند). احتیاط را می‌گذاریم روی نخریدن فعلا. (اگر هم داشتیم می‌گذاشتم روی دست به ماشه بودن برای دیدن تابلو...)
    لاستیک - در کف (ولی ناآشکار) - در دوران پس از شوک
    فلزات - بستگی به یکی دو روز آتی دارد.
    محصولات فلزی - ناآشکار - در دوران پس از شوک
    ماشین آلات - در حال شکستن مقاومت - اگر بتواند عالی می‌شود. بررسی نمادهای گروه.
    دستگاه‌های برقی - ناآشکار - کف را هم زده شکسته. تقریبا. کاملا ناآشکار.
    وسایل ارتباطی - همچنان عالی است. تا اطلاع ثانوی - می‌شود همراهش شد - می‌تواند سی درصد رشد کند - لپارس - لپیام - لکما - یک بررسی بکنم.
    خودرویی - (نمی‌دانم با اینکه خودرو صفر بود و خساپا منفی کامل چرا این شاخص نسبت به روز گذشته تغییر نکرده) - فعلا بزرگترین حجمش را زده نمی‌توان در موردش قضاوت کرد - اگر بخواهد برگردد ۲۰ درصد جای ریزش دارد و آنجا می‌توان به خرید اندیشید ولی یک سناریو هم این است که بر این حجم بزرگ چیره شود. فعلا ناآشکار - خیلی به روز کاری بعد بستگی دارد.
    باقی بعدا
    «محمد حسین» هستم.

14. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Senator1989 آواتار ها
    تشکر شده 6,782 بار در 2,084 ارسال

سلام شاخص گروه عرضه برق، گاز، بخاروآب گرم رو هم اگر مرحمت بفرمائید تحلیل کنید عالی میشود

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Senator1989 از ایشان تشکر کرده اند:

متاسفانه یکی از مشکلاتی که ما داریم این است که حجم‌هایی که اکنون داریم مشاهده می‌کنیم بالا است. در تمام بازار بالا است.
    حجم‌هایی است که تا کنون در نمودارهایمان نداشته‌ایم.
    و معلوم نیست تفسیر اینها چیست.
    بهتر است بگویم بلد نیستیم/نیستم اینها را تفسیر کنم.
    یک روش سنجش با بازار است. ولی موضوع این است که خود کلیت این کار هم بالاخره باز نیازمند سنجش با یک چیزی هست. منظور این است که بالاخره به یک چیزی می‌رسیم که تا کنون سابقه‌ی آن را نداشته‌ایم...
    و متاسفانه در نمودارکاری، ما بیشتر توان خودمان را گذاشته‌ایم روی گذشته. یعنی الگوهای گذشته را می‌گیریم و از آن برای آینده استفاده می‌کنیم... و گذشته از این که این موضوع چقدر درست باشد (یعنی تکرارپذیری الگوهای گذشته در آینده چقدر درست باشد) موضوع اصلی این است که با زمان‌هایی که اصلا از آن الگویی نداریم چه کنیم؟
    «محمد حسین» هستم.

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    شاخص‌ها:
    زراعت - ناآشکار
    زغال - از یک مقاومت مهم رد شده ولی وارد یک محدوده‌ی مقاومتی شده کلا - به نگر بد نمی‌رسد. تا ۲۰ درصد بالاتر همین‌جور مقاومت دارد ولی احتمال قوی‌تر این است که عینا تمام این مقاومت‌ها را پشت سر بگذارد تا برسد دقیقا به همان ۲۰ درصد بالاتر... تاپ نیست ولی خوب است. از متوسط بازار بهتر است. به نمادهایش بد نیست آدم یک نگاه بیاندازد.
    کانه فلزی - کله‌اش خورده به سقف - تا زمانی که این پایین است بد است و به محض اینکه برود بالا عالی می‌شود. روی ۴۰۰ هزار واحد هم حمایت دارد که ممکن است از آن برگردد.
    کاغذ - به کف رسیده ولی علائمی دال بر برگشت (یا سوراخ کردن کف) از خودش نشان نداده.
    نفت - این هم مانند کانه فلزی به سقف رسیده (ولی نشان نمی‌دهد که می‌خواهد برگردد یا رد کند). احتیاط را می‌گذاریم روی نخریدن فعلا. (اگر هم داشتیم می‌گذاشتم روی دست به ماشه بودن برای دیدن تابلو...)
    لاستیک - در کف (ولی ناآشکار) - در دوران پس از شوک
    فلزات - بستگی به یکی دو روز آتی دارد.
    محصولات فلزی - ناآشکار - در دوران پس از شوک
    ماشین آلات - در حال شکستن مقاومت - اگر بتواند عالی می‌شود. بررسی نمادهای گروه.
    دستگاه‌های برقی - ناآشکار - کف را هم زده شکسته. تقریبا. کاملا ناآشکار.
    وسایل ارتباطی - همچنان عالی است. تا اطلاع ثانوی - می‌شود همراهش شد - می‌تواند سی درصد رشد کند - لپارس - لپیام - لکما - یک بررسی بکنم.
    خودرویی - (نمی‌دانم با اینکه خودرو صفر بود و خساپا منفی کامل چرا این شاخص نسبت به روز گذشته تغییر نکرده) - فعلا بزرگترین حجمش را زده نمی‌توان در موردش قضاوت کرد - اگر بخواهد برگردد ۲۰ درصد جای ریزش دارد و آنجا می‌توان به خرید اندیشید ولی یک سناریو هم این است که بر این حجم بزرگ چیره شود. فعلا ناآشکار - خیلی به روز کاری بعد بستگی دارد.
    باقی بعدا
    قند - پس از شوک - از کف کانال یک مقدار فاصله گرفته - حالت سقف دوقولو هم می‌تواند باشد - تردید در نمودار وجود دارد. در بررسی ما نیز - ناآشکار. و البته دور ماندن بهتر از خرید است.
    چندرشته‌ای - این هم حجم بزرگ زده احتمالا می‌رود در شوک - ناآشکار
    نیروگاهی (تامین آب...) - مقداری از کف پایین‌تر آمده - نمی‌شود گفت شکسته - کاملا ناآشکار
    ----------------------------------------------------------------------------------
    کلیت بازار این روزها
    ----------------------
    ببینید...
    دوستان...
    یک حجم بسیار بزرگ در کل بازار زده شده.
    این از این.
    در جاهای مختلف بازار حالت خوردن به سقف (سرش کوبیده شده به طاق) و سرگیجه داریم...
    همین کار را ناآشکار و آشکار می‌کند.
    ناآشکار از این جهت که حالت سرگیجه در بازار وجود دارد و طبیعتا باید به بررسی‌های ما هم منتقل شود.
    آشکار برای اینکه بسیار آسان هر گاه از روی این حالت و این خط و قیمت رد شدیم همه‌چیز دوباره احتمالا گل و بلبل می شود... به خصوص اگر کوتاه‌مدت این کار انجام شود.
    تکلیفمان مشخص است. هر چند این تکلیف فعلا ناآشکاری باشد.
    اما در مورد اینکه چه باید کرد...
    خوب...
    افراد کم خطر باید فوری نقد کنند. افراد پرخطر باید سبدشان تمام‌سهام/تمام‌نماد باشد.
    (ولی افرادی مانند من که خطر میانه دارند و اکنون هم چیزی نفروخته‌اند چه؟)
    ببینید...
    یک فرضیه این است که به ازای پول‌هایی که از فروش خساپا و شپنا و غیره آزاد می‌شود پولی نمی‌تواند وارد آنها بشود... پس یک مقدار پول به بازار تزریق می‌شود. به خصوص اینکه یک دست نماد داشتیم که رشد نکرده بودند (نمادهای کوچک غیر دولتی) و یک دست شاخص هم که اینجا... دیدید که.... در کف بودند...پول می‌تواند بیاید تو اینها... (یعنی در غیاب بزرگان بازار سبز سبز خواهد بود.)
    یک فرضیه این است که با جوی که روی رهبران بازار شکل گرفت پیروان هم درگیر خواهد شد و جو بفروش بفروش در بازار راه خواهد افتاد... (یعنی بازار خونین تر از پیش خواهد شد... مادر بگرید...)
    ولی محتمل‌ترین گزینه احتمال/فرضیه سوم است که بازار گیج خواهد زد... شاخص‌ها/نمادهایی که در کف بودند در همان کف بازی خواهند کرد و شاخص‌هایی که کله‌شان به طاق کوبیده شده زیر همان سقف تلو تلو خواهند خورد.
    پس: بازار ناآشکار است با احتمال نوسانی بودن بیشتر و یک مقدار هم رو به پایین. و نیز اینکه باید خیلی محتاطانه عمل کرد... می‌شود نوسان گرفت ولی بچه‌زرنگ‌ها در این بازار زیاد پیش آمده که نوسان می‌دهند! پس باید حواس جمع باشد که کجا آدم دست به خرید و «کجا» دست به فروش می‌زند. (در بالای نسبی باید فروخت و در پایین نسبی باید خرید...) (در جو مثبت بازار باید در بالا خرید! )
    در نمادهای خطرناک بهتر است آدم احتیاط کند. در همین مدت که بازار درجا (ممکن است) بزند اینها می‌توانند قشنگ اصلاح خودشان را انجام دهند. پس در اینها باید مراقب بود.
    یک دست نمادها تازه اینجا می‌شود آغاز حرکتشاااااان!!!!! ..... آهااااان.... این قسمت جالب قضیه است... (ممکن است چافست کوفتی لعنتی مثلا یکی از آنها باشد... یا شدوص... نگاه نکرده‌ام... ولی می‌تواند)
    پیشنهاد کلی من این است که به محض اینکه یک جا مقداری ترسیدیم بفروشیم برود... گاهی حتی با هر قیمتی!... ولی حواسمان به آن موضوع بچه‌زرنگ‌بازی هم باشد... هر چیزی را هر جایی ندهیم! «جایش» مهم است... وقتی نسبت به نماد آدم یک احساس «امنیت» و «اطمینان» دارد و احساس می‌کند در جایی قرار دارد که زیر پایش سفت است نباید آن را در منفی فروخت و در مثبت خرید و به بازار نوسان داد!

-----------------------------------------------------------------------------------
    متاسفانه باز هم وقت نشد بیشتر بررسی کنم...
    (چیزهایی که مانده: (اگر رسیدم البته) باقی گروه‌ها + نمادهای منتخب از گروه‌ها + تصمیم‌گیری نهایی در مورد بازار در شبنه)
    «محمد حسین» هستم.

20. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 32 از 42 نخست ... 2229303132333435 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)