صفحه 28 از 74 نخست ... 182526272829303138 ... آخرین
نمایش نتایج: از 271 به 280 از 740

موضوع: گفتگوی آزاد در خصوص مسابقات سایت

عضو فعال
    تشکر شده 3,113 بار در 566 ارسال

پاسخ : مسابقه هفتگی سایت بورسی

جناب آقای با عرض ادب

ضمن تشکر از زحماتتان پیشنهادی داشتم مبنی بر اینکه بهتر است ضوابطی را فراهم کنید که شرایط برای تمامی شرکت کنندگان یکسان باشد.

1- در حال حاضر بعضی از سهام دارای محدوده نوسان 10 درصدی هستند حال میخواهد 10 درصد مثبت باشد یا 10 درصد منفی و یا بین این 2 محدوده . بنابراین باید این نوع سهام را از گردونه انتخاب خارج نمائید.

2- ممکن است در طی هفته یکی از سهام انتخابی بتوسط کاربری به دلایل مختلف متوقف شود بنابراین کاربری که آن سهم را انتخاب کرده از درصد خوردنهای آن سهم ( چه مثبت و جه منفی ) باز می ماند.

لذا لازم است در خصوص این 2 مورد تمهیداتی اتخاذ نموده که تمامی کاربران شرکت کننده در مسابقه از شرایط کاملا" مساوی برخوردار باشند.

با تشکر

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید آريانا از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) جان اسنو. آواتار ها
    تشکر شده 10,038 بار در 1,951 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط آريانا نمایش پست ها
    جناب آقای با عرض ادب

ضمن تشکر از زحماتتان پیشنهادی داشتم مبنی بر اینکه بهتر است ضوابطی را فراهم کنید که شرایط برای تمامی شرکت کنندگان یکسان باشد.

1- در حال حاضر بعضی از سهام دارای محدوده نوسان 10 درصدی هستند حال میخواهد 10 درصد مثبت باشد یا 10 درصد منفی و یا بین این 2 محدوده . بنابراین باید این نوع سهام را از گردونه انتخاب خارج نمائید.

2- ممکن است در طی هفته یکی از سهام انتخابی بتوسط کاربری به دلایل مختلف متوقف شود بنابراین کاربری که آن سهم را انتخاب کرده از درصد خوردنهای آن سهم ( چه مثبت و جه منفی ) باز می ماند.

لذا لازم است در خصوص این 2 مورد تمهیداتی اتخاذ نموده که تمامی کاربران شرکت کننده در مسابقه از شرایط کاملا" مساوی برخوردار باشند.

با تشکر
    اگه این طوری بود من اون یکی ستارمم گرفته بودم

من به 10درصدی باختم

البته بازم تبریک میگم به کاربر بیکرانه به خاطر این انتخابشون
    ...Helping hands are more valuable than praying lips

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید جان اسنو. از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : گفتگوی آزاد در خصوص مسابقات سایت

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    مسابقه هفتگی
    مسابقه شاخص کل
    سلام.
    ستاره‌ی این هفته‌ی شرکت‌کنندگان گرامی مسابقه‌های انجمن بورسی اعطاء شد. لطفا دوستان یک نگاه کنند ببینند مشکلی وجود نداشته باشد (به ویژه این که بنده تازه‌کار هستم).
    یا علی.

جدول مربوطه:

نام مسابقه رتبه کاربر مشخصات مسابقه تعداد ستاره (افزایش/کاهش) شمار ستاره پیش از این مسابقه شماره ستاره پس از این مسابقه
    990905 هفتگی پایه نتایج دقیق ‪۱۷٫۶% 1 0 1
    ‪۱۶ mmeymari ‪‎−۰٫۲% -1 11 10
    990905 هفتگی معمولی نتایج آریانا ‪۲۰٫۳% 1 0 1
    ‪۳۰ farhad1353 ‪‎−۷٫۶% -1 10 9
    شاخص990905نتایج ‪دودو ‪۱٬۴۶۴٬۲۲۵ ‪‎−۶٬۷۶۳ ‪۰٫۵% 1 0 1
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط آريانا نمایش پست ها
    جناب آقای با عرض ادب

با تشکر
    سلام.
    تبریک دریافت نخستین ستاره.
    ------------------------------
    من خودم مخالف پیشنهاد شما هستم. ولی اگر دوستان زیادی پای نوشته‌ی شما تشکر گذاشتند این موضوع را با دیگر مدیران عزیز مطرح می‌کنم تا با هم تصمیم بگیریم.
    چرا مخالف هستم؟ برای این که نماد ۱۰ درصدی هم خوب نمادی است دیگر برای خودش! همان‌گونه که در واقعیت می‌توان در این نماد خرید انجام داد در مسابقه بورسی هم باید بتوان خرید انجام داد.
    (و البته همان‌گونه که پاداش قابل توجه خودشان را دارند خطر قابل توجه خودشان را هم دارند!)
    یک نمادی که در واقعیت بسته می‌شود تنها من (من نوعی که سهامدار آن بوده‌ام) سود روزهای باز بودن آن را متقبل می‌شوم و روزهای بسته بودن لحاظ نمی‌شود. در مسابقه بورسی هم ما همین کار را می‌کنیم و عملا روزهایی که بسته است حساب نمی‌شود.
    (البته یک مقدار دقیق‌تر اگر می‌خواستیم عمل کنیم باید این کار را می‌کردیم که هر کسی نمادش این هفته/ماه بسته می‌شد بالاجبار همان نماد در سبد هفته‌ی بعدش گنجانده می‌شد! (خوب یا بد.) ولی فعلا این حالت وجود ندارد. پیاده کردنش هم سخت است و کلی قوانین باید دستکاری شود و همین‌جور برنامه‌نویسی نیاز دارد...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(3) دودو آواتار ها
    تشکر شده 5,139 بار در 1,167 ارسال

با سلام و تشکرخیلی عجیبه که در مسابقه هفته قبل از سبد سه تایی من شامل پتایر پاسا پکرمان اولین سهم یعنی پتایر جداافتاده و امتیازش برای من محاسبه نشد!آخرین سبد هفته قبل و شماره ۳۰
    ✓✓✓امضا را ویرایش کردم و شش ماه به تاریخ موعود اضافه کردم!
    ✓✓✓ مثلاً مذاکره کردیم اما جنگ میشود! البته جنگی محدود با هدف از بین بردن تاسیسات هسته ای ج.ا با مشارکت اسراییل آمریکا و احتمالا شرکای غربی و چراغ سبز روسیه و چین! این اتفاق بنظرم تا قبل از دی ماه ۱۴۰۱ انجام خواهد شد✓✓✓

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید دودو از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1)
    تشکر شده 2,342 بار در 380 ارسال

با سلام
    الان نگاه کردم ببینم سبدی که نام بردم کجای جدوله میبینم که موافقت نشده .... به نظرم جای تامل داره این قانون که فقط یه سهم مشترک با سبد دیگری باشه .....

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مباشر از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط مباشر نمایش پست ها
    با سلام
    الان نگاه کردم ببینم سبدی که نام بردم کجای جدوله میبینم که موافقت نشده .... به نظرم جای تامل داره این قانون که فقط یه سهم مشترک با سبد دیگری باشه .....
    سلام.
    پیش‌تر این قانون این‌گونه بود که تمام سبد شرکت‌کنندگان نباید دارای نمادهای تکراری باشد. (یعنی تمام نمادها باید نو می‌بود.)
    ولی بعد این قانون تعدیل پیدا کرد.
    دلیل پشت این قانون این بود که
    ۱- شرکت کنندگان زودتر سبدهایشان را معرفی کنند و نگذارند روز آخر.
    ۲- شرکت کنندگان یک معرفی نو از خودشان داشته باشند و صرفا حالت تقلیدی نداشته باشیم. و کم کم شرکت کنندگان تحلیلگر باشند/بشوند.

اکنون شما می‌خواهید باز هم بیشتر این قانون تعدیل بشود. ؟
    خوب...
    در شرایط عادی من مخالفم.
    ولی اکنون که شمار شرکت کنندگان رفته بالا شاید بد نباشد دوباره این موضوع بررسی شود...
    چون ۸۳ + ۳۹ نماد توسط شرکت کنندگان معرفی شده این هفته و ما همه‌اش ۶۵۰ نماد در بازار داریم...
    البته... نه.... همین هم خوب است... یک نفر که دیر شرکت می‌کند اگر تحلیلگر باشد باز از همان ۵۰۰ نماد باقی‌مانده هم یک چیز خوب می‌تواند در بیاورد و به مسابقه معرفی کند.
    پس لزومی به اعمال تغییرات در مسابقه نیست.
    (حالا صبر کنیم ببینیم چند نفر زیر نوشته شما تشکر می‌گذارند... اگر زیاد بود بیشتر به این موضوع می‌اندیشیم...)
    «محمد حسین» هستم.

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۴) aa82lireza آواتار ها
    تشکر شده 595 بار در 145 ارسال

سلام.
    تبریک دریافت نخستین ستاره.
    من خودم مخالف پیشنهاد شما هستم. ولی اگر دوستان زیادی پای نوشته‌ی شما تشکر گذاشتند این موضوع را با دیگر مدیران عزیز مطرح می‌کنم تا با هم تصمیم بگیریم.
    چرا مخالف هستم؟ برای این که نماد ۱۰ درصدی هم خوب نمادی است دیگر برای خودش! همان‌گونه که در واقعیت می‌توان در این نماد خرید انجام داد در مسابقه بورسی هم باید بتوان خرید انجام داد.
    (و البته همان‌گونه که پاداش قابل توجه خودشان را دارند خطر قابل توجه خودشان را هم دارند!)
    یک نمادی که در واقعیت بسته می‌شود تنها من (من نوعی که سهامدار آن بوده‌ام) سود روزهای باز بودن آن را متقبل می‌شوم و روزهای بسته بودن لحاظ نمی‌شود. در مسابقه بورسی هم ما همین کار را می‌کنیم و عملا روزهایی که بسته است حساب نمی‌شود.
    (البته یک مقدار دقیق‌تر اگر می‌خواستیم عمل کنیم باید این کار را می‌کردیم که هر کسی نمادش این هفته/ماه بسته می‌شد بالاجبار همان نماد در سبد هفته‌ی بعدش گنجانده می‌شد! (خوب یا بد.) ولی فعلا این حالت وجود ندارد. پیاده کردنش هم سخت است و کلی قوانین باید دستکاری شود و همین‌جور برنامه‌نویسی نیاز دارد...
    با سلام و تشکر بابت زحماتی که می کشید.
    بله استدلال خوبی است. منطق آن هم درست است. فقط اگر بخواهیم این منطق را قبول کنیم و مبنای مسابقات قرار دهیم، نباید دو مسابقه جداگانه برای سهام بورسی و بازار پایه داشته باشیم. مگر این که مبنای تفکیک این مسابقات از یکدیگری چیزی غیر از درصد تغییراتشان بوده باشد.

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید aa82lireza از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار (۴) aa82lireza آواتار ها
    تشکر شده 595 بار در 145 ارسال

راستی، یه سوال دیگه، در رابطه با مسابقات بازار پایه، اکثر دوستان تحلیلی از علت انتخاب سهمشان ارائه نمی دهند، آیا قوانین مسابقات با هم تفاوت دارد؟!

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید aa82lireza از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط aa82lireza نمایش پست ها
    راستی، یه سوال دیگه، در رابطه با مسابقات بازار پایه، اکثر دوستان تحلیلی از علت انتخاب سهمشان ارائه نمی دهند، آیا قوانین مسابقات با هم تفاوت دارد؟!
    سلام.
    پاسخ هر دو پرسش یکی است. مبنای مسابقه‌های بازار پایه چیز دیگری بوده است.
    در گذشته مسابقه بازار پایه نبود. کسی هم اجازه نداشت در مسابقه اصلی نماد بازار پایه انتخاب کند. آن روزها بازار پایه (شاید مثل الان (!)) کشکی بود. همین‌جور سالی ماهی یک بار یک نفر می‌آمد می‌زد زیر یکی از این نمادها و قیمت را ده برابر می‌کرد و بعد ولش می‌کرد به امان خدا تا چند سال بعد... (مثلا با ده میلیون تومان این کار را می‌شد کرد! حالا ده تومان که شاید نه ولی با ارقام بسیار پایین می‌شد قشنگ اینها را بازی داد. بودند نمادهایی که روزانه کمتر از ۱۰۰ هزار تومان داد و ستد می‌شدند. اگر درست خاطرم باشد.)
    آهان... اصلا اگر اشتباه نکنم اسمشان بازار پایه نبود... یک چیز دیگر بود...
    طبیعی بود هر کسی این نمادها را انتخاب می‌کرد در مسابقه خودش می‌توانست بشود بازیگر نماد و با بازی دادن قیمت نفر اول شود!
    بعدها شمار این نمادها زیاد شد و (توسط سازمان) قرار شد هر شرکتی که گزارش ندهد بیاید در این فهرست. با زیاد شدن شمار این نمادها دوستانی که تقاضا داشتند این نمادها در مسابقه هفتگی بیایند هم زیاد شدند... مدیران هم در انجمن یک مسابقه فرعی راه انداختند و این نمادهای الکی آنجا قرار شد گنجانده شوند. در آغاز مسابقه موقت بود ولی بعدا دائمی شد. (آن زمان من جزء مدیران نبودم. ولی اگر اشتباه نکنم مسابقه‌ها را آن زمان هم خودم برگزار می‌کردم.)
    طبیعی هم بود که دلیلی برای این نمادها لازم نبود. برای همین از قوانین مسابقه برداشته شد (هنوز هم آوردن دلیل برای اینها جزء قانون نیست). (دلیل می‌توانست این باشد که من از فردا خودم می‌خواهم بزنم زیر قیمت این نماد!)

یکی از هدف‌های مسابقه هم آشنایی با این نمادها بود. چون پیش‌تر کسی اینها را آدم حساب نمی‌کرد ولی از زمانی که سازمان بورس برداشت اینها را گروه‌بندی کرد و هویت بخشید تو چشم آمدند. (شاید اگر درست خاطرم باشد از خارج از بورس برداشت آورد تو بورس - یعنی پیش از آن گمان کنم OTC بودند بعد آمدند زیرمجموعه‌ی فرابورس شدند. هر چند پیش از این نیز می‌شد در بورس آنها را خرید و فروش کنی ولی در بورس نبودند. اگر درست خاطرم باشد.) و چون پیش از این که به بورس بیایند حسابی قیمتشان افت کرده بود و ذلیل شده بودند (خریداری نبود برایشان)، با آمدن به بورس اینها گل می‌کردند و رشدهای خوبی داشتند و یکی از هدف های مسابقه آشنایی با این نمادها بود.

(داستان شد!)
    (دوستان قدیمی اگر حافظه‌شان بهتر از من یاری می‌کند لطفا تصحیح بفرمایند.)

یا علی.
    «محمد حسین» هستم.

20. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

صفحه 28 از 74 نخست ... 182526272829303138 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع