صفحه 4 از 4 نخست 1234
نمایش نتایج: از 31 به 33 از 33

موضوع: کارگاه الیوت

ستاره دار(8) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 81,282 بار در 16,904 ارسال

پاسخ : کارگاه الیوت

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Riz نمایش پست ها
    آقا محمد حسین سلام ، اگر اشتباه نکنم نظر شما این بود که ما تو یک موج ۳ بزرگ هستیم ، به نظرتون شرایط بازار (با توجه به این ریزش سنگین) الان طوری هست که بگیم از این موج خارج شدیم و وارد موج ۴ شدیم ؟ و بنظرتون این موج ۴ چه مشخصاتی داره و ما باید منتظر چی باشیم ؟
    سلام. دقیقا نمی‌دانم.احتمالا ادامه‌ی موج بزرگ افزایشی را داشته باشیم و این صرفا یک موج اصلاحی کوچک بوده.
    (بوده یعنی احتمالا تمام شد.)
    --------------------------
    ببینید... اکنون یک مقدار کار سخت شده...
    احتمال این که اکنون بازگشت داشته باشیم زیاد است.
    ولی در این که با چه قدرت و سرعتی بر می‌گردد و قله‌ی پیشین را پشت سر می‌گذارد یا نه تردید زیادی دارم.
    امکانش هست این صرفا یک فرصت خروج برای جاماندگان از فروش باشد. (به شخصه در یک نماد این‌گونه‌ام و با وجود صف سنگینش فقط امیدوارم راه بدهد در بروم! چه در آینده رشد کند چه نکند: نخواستیم. تنها دنبال یک چیز با نقدشوندگی بالا می‌گردم اکنون. که جایگزینش کنم. چیزی مانند خساپا یا فولاد و فملی.)
    --------------------------
    من چیزی که پیشنهاد می‌کنم (از خیلی وقت پیش پیشنهاد می‌دادم) این است که بیاییم هدف‌محوری را بگذاریم کنار و نمایش‌نامه اصلی را بگذاریم روی اینکه هنوز بازار موج سوم است و به صورت چریکی/پارتیزانی برویم تو دل بازار.
    پیش‌تر هم نگاهم کوتاه‌مدت بود ولی چندین ماه است که می‌گویم: میان‌مدت.
    (که البته تصور رفتار پارتیزانی به همراه کوتاه‌مدت نبودن هم یک مقدار سخت است. می‌دانم.)
    خلاصه اینکه پیشنهاد می‌دهم:
    ۱- در نمادهای با نقد شوندگی بالا باشیم.
    ۲- که هم زمان دارای روند خوب هم هستند.
    ۳- و خوش‌بین باشیم به اینکه در موج سوم بازار هستیم (حتی با این اصلاح کنونی یا حتی بیشتر از آن). و نگاهمان سهامداری باشد و نه نوسان‌گیری.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اکنون متن بالا را خواندم دیدم این بخش آخر یک مقدار نامفهوم بود. بیشتر توضیح می‌دهم.
    منظورم از «هدف‌محوری را بگذاریم کنار»این است که دنبال هدف قیمتی نباشیم. پارتیزانی عمل کنیم. کنش قیمتی (Price Action ای) بازار را نگاه کنیم. بیشتر به تابلو نگاه کنیم. از دید الیوتی بگوییم در یک دست موج‌های اصلاحی هستیم (نه جنبشی). با خودمان بگوییم احتمال‌ها خیلی به هم خورده و خیلی ضعیف است و احتمال هر نمایش‌نامه‌ای وجود دارد.

تا اینجا درست؟ تا اینجا این شد که به خاطر آشفته شدن بازار بیایید پارتیزانی عمل کنیم.
    از سوی دیگر تا اینجای کار هنوز موج بزرگ افزایشی از بین نرفته! بازار به قول دوستان پنجاه درصد (و به قول شاخص پانزده بیست درصد) ریخته ولی رشد پیشین آن‌قدر بوده که هنوز این افت در برابر آن رشد می‌تواند صرفا یک اصلاح کوچک تلقی گردد. فلذا بهتر است ما همچنان روی روند افزایشی بزرگ فکر کنیم.

حالا جمع این ‌دو چه می‌شود؟
    این می‌شود که ما خریدهایمان را به دید بلند مدت انجام دهیم (نمادهای درست درمانی که روند دارند یا می‌توانند بگیرند) ولی خط قرمزهای پارتیزانی را هم رویش بگذاریم. یعنی چیزی بخریم که زمان بزن در رو بتوانیم در برویم! و زمانی که چیزی خریدیم/داریم، بیاییم مدام بازار را بپاییم. ببینیم علایمی که داریم از بازار (از تابلو از نمودار) می‌گیریم آیا شبیه یک روند پر قدرت است یا نه؟ اگر نشانه‌هایی که می‌بینیم شاهد بر مدعا و فرض پیشین (قرار گرفتن در موج افزایشی بزرگ) نبود، خوب؟ پافشاری و چشم بستن روی حقیقت از بی‌خردی است، بلافاصله نقد می‌کنیم...
    (آخیش... گمان کنم اکنون منظورم را توانستم برسانم!)

اما در مورد نشانه‌ها...
    خریدار باید بیاید... (این را باید حس کنیم.)
    جوری که فروشنده‌ها را درو کند.
    این در تابلو مشخص است. (هر چند بیانش را بلد نیستم.) (همه می‌توانیم بفهمیم.) (بولدیزر بیاید بزند فروشنده‌ها را درو کند مشخص می‌شود.)
    روی نمودار هم مشخص است. و مهمترین عامل حجم است و میزان سبزی شمع‌ها. و اینکه روند رها نشود و پی‌اش گرفته شود.
    وضع باید جوری شود که فروشنده ها بلافاصله پشیمان شوند و دوباره بیایند در صف خرید قرار بگیرند.
    دولت نباید دوباره (زیاد) نارو بزند. و «با سرعت» هر چه خریده بود را بیاندازد به مردم. (البته مطمئنا این کار را می‌کند. همیشه رسم همین بوده. توضیح دارد. بماند.) بلکه باید آهسته آهسته از مردم نوسان بگیرد. جوری که روند (چون آتشی که تازه پا گرفته) قشنگ شکل بگیرد، جان بگیرد و بعد دولت آهسته آهسته آغاز به عرضه سهام کند.
    نباید منفی زیادی داشته باشیم و خریدار هر بار باید به سرعت بازی را دست بگیرد. و البته با قدرت. هر موج هجوم خریداران که تمام می‌شود بلافاصله (یعنی با فاصله بسیار کمی) باید هجوم بعدی آغاز شود. در هر قاب زمانی‌ای. اگر اینها را ندیدیم یعنی خریدار (دیگر) جان ندارد. یعنی موج بزرگ نیست. یعنی بازی یک‌طرفه نیست. یعنی حالت طمع غالب نیست. یعنی باید احتیاط کرد و رفتار و دید (دیدگاه) از بلند مدت و افزایشی به پارتیزانی و اصلاحی و نوسانی تغییر کند.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

احتمالا اکنون ۱ از ۳ از ۵ هستیم.
    ۵ عظیم.
    کل بازار را می‌گویم.

پی‌نوشت: البته به نمودار نگاه نکردم و همین‌جوری احساسی گفتم (با توجه به نگاه‌هایی که پیش‌تر به نمودار داشته بودم). و این که... این وسط امکان دارد یک چند تا چیز جا انداخته باشم... یعنی ۱ از ۳ از ۵ شاید ۱ از ۱ از ۳ از ۱ از ۵ باشد. یک چنین چیزهایی منظورم است. ولی کلیت کار (به نگر من) حالت ۱ از حالت ۳ از حالت ۵ است. ۱ یعنی بی ثباتی و ۳ یعنی تثبیت و ۵ یعنی افراطِ اکبرآقا.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/11/28 در ساعت 09:58
    «محمد حسین» هستم.

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

صفحه 4 از 4 نخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بوک مارک ها