صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 39

موضوع: کارگاه الیوت

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

کارگاه الیوت

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام.
    یک کارگاه کوچک،
    مختصر و مفید برای بررسی امواج الیوت.
    یا علی.

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

پاسخ : کارگاه الیوت

نوشته‌های کپی شده ار جستار خودم در تارنمای همسایه:
    بســــــــــــــم‌الله‌ا لرحمن‌الرحیم

کارگاه الیوت​
    سلام.
    این کارگاه را زدم تا یواش یواش با دوستان بنشینیم تمرین الیوت بکنیم.
    یا علی.

sooroosh1315
    سلام آقا محمد حسین وقت بخیر و خوشی
    یک همچن چیزایی بذاریم یعنی ؟
    چنتا پی دی اف مال آقای میرزایی و.... در مورد الیوت قبلا خوندم با اینکه 70 صفحه بودن بنظرم تمامش همون چیزایی بود که با ی نگاه میشد از دست بقیه کپی زد و فوت های کوزه گریش خبری نبود

(اینجا شاید درست نباشه بیانش اما آسترولوژی هم جالب بود دوستمون گفتن رفتم دنبالش چنتا نرم افزار هم دانلود کردم (مبحث پیچیده ای بود بنظرم ولی جالب بود که ی وقتایی نمودار حرکت ستاره ها و وضعیتشون بهم چقدر هماهنگ میشه با حرکت یک سهام البته فقط تو ی زمان خاص (ثابت و همیشگی نیست ،)

فقط یک متن جالب هم داشت : خرید سهم مناسب (فاند) قیمت مناسب (تکنیکال) زمان مناسب (آسترولوژی )

ولی خوب آسترولوژی و فیبو و اینا هم زیاد برای پچیدا کردن زمان مناسب ، مناسب نیستن (راه دیگه ای باید پیدا کنیم.)

آخرین ویرایش: Jul 11, 2019

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌شناسی به نگر من
    =============
    سلام بر برادر عزیزم.
    عرضم خدمت شما که... من اصلا با این ستاره‌شناسی حال نمی‌کنم.
    احساس می‌کنم دروغ است... (دروغ که نیست... ولی) نهایتش آن چیزی که باید گیر آدم نمی‌آید...

بگذارید این‌گونه بگویم...
    در اینکه یک تاثیری بالاخره می‌گذارند که شکی نیست...
    بلاخره به هر چیزی نخواهیم باور داشته باشیم نمی‌توانیم به این باور نداشته باشیم که یک تاثیری بالاخره می‌گذارند...
    این از این. تا اینجا درست.
    اما این تاثیر چیست؟ این تاثیر
    ۱- اشعه است که
    آ ) مردم را کلافه می‌کند
    ب) یا باعث می‌شود آب و هوا خوب شود و هوای خوب باعث می‌شود مردم امید پیدا کنند
    پ) یا روی صنعت کشاورزی و دامپروری تاثیر می‌گذارد و باعث می‌شود آفت‌ها کم شوند و کلرفیل بهتر کار کند و از این چیزها و از این دید اقتصاد تقویت می‌شود...
    ت) یا روی تصمیم‌گیری‌های سران مملکت‌ها تاثیر می‌گذارد و میل به صلح و جنگ را تغییر می‌دهد
    یا ث و ج و چ و ح و خ و ...
    ۲- یا یک تاثیر ناشناخته است... (پنهان/ملکوتی/ماورایی از این جور چیزها)

این از این.
    از آن ور چه داریم؟ می‌خواهیم ببینیم روی فلان نماد خرید بکنیم یا نه؟
    (باز دارم زیاده‌گویی می‌کنم... خیلی خلاصه‌اش کنم.)
    آیا ستاره‌شناسی روی یک نماد به خصوص تاثیر دارد؟ یا روی یک گروه نمادها یا روی کل بازار یا روی کل بازارهای یک کشور (سهام و اوراق و زر و ارز و مسکن و خوراک و ...) یا روی کل بازارهای کره‌ی زمین؟

خلاصه اینکه ما از آن سو یک عامل ناشناخته داریم و از این سو هم نمی‌دانیم دقیقا چگونه روی چه چیزی اثر می‌کند. چگونه است که بیشتر نمادها وضعشان خراب است و یک نماد دارد مثل قرقی اوج می‌گیرد و بالا می‌رود؟ اگر ستاره‌شناسی محکم است و عمومیت دارد باید روی همه تاثیر بگذارد؟ یا دست‌کم باید روشی بلد باشیم که بگوییم این انتخاب ما جزء استثناءهاست یا جزء عمومی‌ها.

مگر اینکه یک کاری بکنیم و بیاییم از همه نمادها بخریم. یعنی بگوییم اکنون وضع بازار بد است و کلا پنجاه نماد درون سبد را بفروشیم و بعد بگوییم (با توجه به ستاره‌شناسی) اکنون وضع خوب است و پنجاه نماد میانگین بازار را بخریم.
    که برای این کار هم دیگر اصلا نیازی به ستاره‌شناسی نیست! شما با یک نگاه به کلیت بازار می‌توانید دریابید (دست آدم می‌آید) که اکنون جو عمومی بازار چیست و اگر آدم وقت بگذارد و روانشناسی عمومی بازار را یاد بگیرد یا نمودارها را بالا پایین کند و چشمی نگاه کند کی زمان فروش عمومی در بازار است خیلی زودتر به نتیجه می‌رسد در این روش. (در این روش که از کل بازار ۵۰ نماد بخرد و بفروشد.)

پس... آدم که می‌خواهد یک کار را می‌خواهد آغاز کند باید یک بررسی کند و یک تخمین بزند... از اینکه چقدر قرار است مایه (سرمایه/سرمایه‌زمانی) بگذارد و تهش قرار است چه چیزی گیرش بیاید...
    من دودوتا چهارتا می‌کنم می‌بینم این ستاره‌شناسی اصلا مطلب جالبی نیست... کلی باید زمان بگذاری... آخرش هم یک سری چیز یاد می‌گیری که در یک هاله ابهام است و دقیقا نمی‌دانی تاثیرش چگونه/کجا و به چه میزان است.
    در صورتی که همین مقدار سرمایه را بگذاری روی چیزهای دیگر بیشتر گیرت می‌آید. به نگر من.

«محمد حسین» هستم.

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

روی همین الیوت زمان بگذاریم مطمئنا بیشتر گیرمان می‌آید.

چه نمودار قشنگی دارد... باید یک نگاه به این بیاندازم...
    آه... در نمودار شما آورده نشده... حجمش خیلی زیاد شده... وگرنه زیباست/زیبا بود.
    اکنون با این حالتش (برای من) ناآشکار می‌شود. (و ناآشکار یعنی «بد» یعنی نخرید و فروختن.)

sooroosh1315

دقیقا موافقم ، خیلی بد بختی دارد ، آخرش هم چیز مطمنی از آب در نمیاد ، با یک نمودار اشتباه خرید کنی و ضرر کنی بعدش متوجه میشوی اشتباهت کجا بوده و اصلاحش می کنی ، ولی در نجوم هرچه اشتباه کنی و ضرر کنی باز متوجه نمی شوی کجایش را اشتباه کرده ای
    منجمان بسیاری هم در تاریخ بودن که پیش بینی هایی کردن گاهی درست درامده گاهی اشتباه (ولی بهبود پیدا نکرده ) و نیاز هست حداقل 50 سال از عمرت را بذاری توی بازار و ضرر ها رو تحمل کنی بعد از 50 سال تازه ه یک تحلیل 50 -50 برسی )

در اسلام هم گویا حرام هست و فقط تا اندازه مسیریابی مجاز دانستن

البته یک چیزهای جالبی هم داشت مثل دوره تناوب ماه که مثلا 28.5 روز هست و ماه نماد احساسات آدم هاست اومدن 4 قسمتش کردن 7-14-21-28 -42-56 (57) (دوره تناوب هایی که در rsi میانگین و... استفاده می کنیم ) یا حالا مریخ فکر می کنم نماد سرسختی و مقاومت هست ، با قدرت سهم رابطه داره و.... وقتی سهمی رو حمایت یا مقاومتش باشه مریخ در نززدیک ترین فاصله می تونه مقاومت بشکنه یا بشدت حمایت بشه و.... (ولی باز هم 50 50--- هست چون عوامل دیگری هم دخالت دارن ) در کل بهتره که وقتی براش صرف نشه

================
    ثعمرا را تا جایی که بررسی کردم بنظرم شبیه کرمان هست (هم جیگر خرید کردن ندارم ...ببینم این چه میشود جواب داد ان شاء ا... سهم سوم را خرید میزنم)

«محمد حسین» هستم.

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

بلی... حواسم نبود... این هم هست... (که زمان بازخورد گرفتن و اصلاح پیشبینی‌ها بسیار طولانی است... اگر غیر ممکن نباشد...)
    در اسلام فکر نکنم حرام باشد (مسیریابی را نمی‌گویم). یک جور خاصی‌اش حرام است. وگرنه... در علوم خفیه (مثلا هیمیا)... بخشی‌اش همین طالع‌بینی است که یک‌جوری ستاره‌شناسی هم قاطی‌اش است و بزرگان علوم اسلامی روی اینها کار کرده‌اند... نه؟ (حالا در مورد چیزی که نمی‌دانم دقیق، اظهار نگر نمی‌کنم. ولی سربسته یک چیزهایی شنیده‌ام...) (چرا می‌گویم یک جور خاصی‌اش؟ برای اینکه اگر نگاه کنید کلا پیش‌گویی حرام است. یک‌جورهایی... ولی در همین کار ما مثلا و خیلی کارهای دیگر... ما باید پیشبینی کنیم... اصلا نکنیم نمی‌شود... و این پیشبینی هم یک جوری پیش‌گویی است دیگر... یا اداره‌ی هواشناسی... آنها هم بالاخره باید یک چیزی از آینده بگویند دیگر... باید بگویند فردا بارانی است یا آفتابی! (نگویند که نمی‌شود...) از سوی دیگر... نگاه که می‌کنیم... استدلال درون اینکه پیش‌گویی حرام است هم درست است... برای همین احتمالا گونه‌ای‌اش حرام است. (اینجا را اکنون نگاه کردم... چند حدیث خوب آورده شده... ولی دست آخر باز معلوم نشده طالع‌بینی ستاره‌ای حلال است یا حرام؟... به هر روی... بگذریم.... آخرش که به درد ما نمی‌خورد.... پس ولش...)
    =================
    در مورد تاثیرها، تاثیر «گرانش» را یادم رفت بگویم.... به هر روی... ما که داریم هر بار می‌بینیم زمانی که مد می‌شود چه اتفاق عظیمی در زمین (بر روی اقیانوس‌ها و دریاها و کلا آب‌ها و البته خاک‌ها و بادها) روی می‌دهد... دیگر مطمئنا یک اثری هم این روی آدم دارد دیگر... به خصوص اینکه آدم کلا (هفتاد درصدش) آب است و سر تا پا رگ دارد... بالاخره حتما ناهید و مریخ و مشتری هم یک اثری دارند دیگر... یا تاثیر خورشید... که این همه تابستان و زمستان و پاییز و بهار ایجاد می‌کند و روز و شب ایجاد می‌کند... خوب... نور ماه و نور ستارگان هم احتمالا می‌توانند تاثیراتی داشته باشند...
    ==================
    بگذریم... برویم روی همان الیوت...
    البته من اکنون نمی‌خواهم روی الیوت کار کنم... (این جستار را هم گذاشته‌ام یواش یواش بروم سراغش...) ولی در این نموداری که شما گذاشتید... یک چیزی نگرم را به خودش جلب کرد... این موج سومی که گذاشتید زیاد به موج سوم نمی‌خورد...
    البته این یک احساس است... استدلال قوی‌ای ندارم... ولی همین‌جوری که نگاه می‌کنم انگار موج سومش همچین مال نیست! بیشتر به ABC شبیه است تا ۱۲۳۴۵.
    بگذارید آنچه در ذهن دارم را واضح‌تر بگویم... ببینم می‌توانم...
    اگر ۱۲۳۴۵ باشد... موج ۴ و ۲ اش شبیه هم نیستند... موج چهارش یک جوری است... معمولا موج پنج زمانی می‌تواند موج پنج شود که یک وقفه کوتاه (متناسب با موج دوم) داشته باشیم... اینجا خیلی وقفه داشته‌ایم... بعد اینکه... موج پنج هم انگار با موج سوم جور نیست... معمولا موج پنج موج اشتباه است (من این‌گونه می‌نامم‌اش) موجی است که یک کله بالا می‌رود و سپس یکباره فرو می‌ریزد... (به نسبت موج سه یک کله بالا می‌رود وگرنه شاید روی نمودار روزانه یک کله بالا برود و در نمودار ساعتی مدام بالا پایین شده باشد... یا در مقیاس هفتگی... یا به هر روی دیگری...) این‌گونه است چون اشتباهی است. ولی اینجا را که نگاه می‌کنی (به نسبت موج سوم) یک ریز موج داشته... که از پس آن بر آمده... این با برداشت‌های من از موج پنجم جور نیست...

«محمد حسین» هستم.

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

sooroosh1315
    سلام
    خوب a کوچک را برداریم، جاش بگذاریم 1
    :|
    اصلا خوب که نگاه کنیم می شود بگوییم 1 تا هفت :| چرا الیوت میگه حتما باید پنجتا باشه؟ :/
    با کل فلسفه اش مشکل دارم، ولی روی نمودار باعث میشه به سبک ترین شکل ممکن قابل رویت باشه و پیش بینی چشمی را راحت تر میکنه.یجورایی برا چشم خلاصه نویسی میشه.

با عقل جور نمیاد،

سلام.چقدر نکته‌ی خوبی را گفتید...
    البته همین‌جور که شما گفتید شمار بیشتری ریزموج هم برای الیوت جنبشی برشمرده‌اند... (هفت‌تا و نه‌تا و ...)
    ولی ...
    یک‌جوری می‌توان هفت‌تا را در پنج‌تا هم خلاصه کرد...

دیدگاه من در مورد ریزموج‌های جنبشی
    ======================
    به دید من ریزموج تنها یک‌دانه است.
    تنها موج سه است.
    با این دید نگاه کنیم خیلی جالب و قابل فهم‌تر می‌شود. به نگر من.
    یعنی ما زمانی که به موج نگاه می‌کنیم باید بگوییم این موج سوم موج اصلی است و آن موج یکم پیش‌‌درآمد موج اصلی است و آن موج پنجم هم امتداد اشتباه موج اصلی است.
    با این دیدگاه تغییر خاصی روی کاغذ رخ نمی‌دهد ولی نوع نگاه آدم یک مقدار عوض می‌شود.
    (یک دیدگاه دیگر هم دارم که امواج جنبشی و اصلاحی در اصل یکی هستند یا یکی باید باشند یا باید یکی‌شان کنیم... که در حد ایده است و باید بررسی‌اش کنم ببینم می‌شود یا نه)

======================

من هی می‌گویم این بحث الیوت را تمامش می‌کنم... ولی باز هی ادامه‌اش می‌دهم و مبحث جدید برای تحقیق باز می‌کنم.

«محمد حسین» هستم.

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام.
    مرکب که...
    منظور من همین بخش کوچکش بود. یعنی دید کوتاه مدت را دارم می‌گویم. که مثلا به ۲۶۵ هزار واحد برسیم یا به ۲۷۵ هزار واحد.... یک همچنین چیزی.
    در حقیقت منظور من پنج از پنج از یک از سه از سه‌ی اصلی است.
    در زیر تصویرش را می‌گذارم ولی گمان نکنم خوانا باشد:
    (توضیح: تکرار می‌کنم پنج بی‌رنگ از پنج صورتی از یک سبز از سه قرمز از سه‌ی اصلی زرد)

نگر شما چیست؟

«محمد حسین» هستم.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

«محمد حسین» هستم.

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

شاخص کل و اصلاحی که اصلاح نکرد:

«محمد حسین» هستم.

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

می‌خواستم یک کارگاه روند یابی بزنم... ولی دیدم اصراف می‌شود در زدن کارگاه. و نیز اینکه به خاطر مرتبط بودن می‌توان همین‌جا ادامه‌ی کار داد.

موضوع نخست که می‌خواستم به آن اشاره کنم اینکه برای روندیابی احتمالا باید مقداری کف‌یابی انجام داد. منظور از کف نقطه‌ی عطف است. در حقیقت روند حد فاصل میان دو نقطه‌ی عطف است. (از بالا و پایین) پس یک راه تشخیص روند تشخیص کف است.
    موضوع دیگر اینکه اگر از دیدی دیگر نگاه کنیم روندیابی دو قسمت است. تشخیص قدرت و آستانه زیان. (در برابر آن دو نقطه‌ی عطف که در بالا به آن اشاره شد)
    مزیت این دید نسبت به دیدگاه پیشین این است که صرفا هر جور نمودار و نمادی که بالاتر از نقطه‌ی عطف پایینی‌اش قرار داشت را نمی‌آورد به ما نشان دهد. بلکه روندهای قوی را نشان می‌دهد که در آنها نان هست.
    و عیب این روش هم این است که بر خلاف روش پیشین که پایین (یعنی به قیمت مناسب) می‌خرید و پایین (یعنی با سودی اندک) هم می‌فروخت در این روش بالا خرید انجام می‌شود و بالا هم فروش انجام می‌شود. که گاهی این بالا فروختن زیادی می‌شود و به جای سود زیان یا اتلاف وقت حاصل می‌شود.

«محمد حسین» هستم.

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 4 1234 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)