صفحه 4 از 7 نخست 1234567 آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 64

موضوع: کارگاه روند، رالی و رشدهای بزرگ

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

پاسخ : کارگاه روند، رالی و رشدهای بزرگ

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    رشدهای سال ۹۸
    ==========

بهترین رشدهای سال ۹۸:

کمترین رشدهای سال ۹۸:

رشد شاخص‌ها در سال ۹۸:

سلام و عرض ادب آقا محمد حسین

امکانش هست، لیست برترین سهام را با مشخصات کانسلیم بررسی کنید

و فرق این شرکت های کوچک را با آن شرکت های کوچک که رشد نکرده اند در آورید؟

یا حتی مثلا درهاور با دعبید مقایسه کنید
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب آقا محمد حسین

امکانش هست، لیست برترین سهام را با مشخصات کانسلیم بررسی کنید

و فرق این شرکت های کوچک را با آن شرکت های کوچک که رشد نکرده اند در آورید؟

یا حتی مثلا درهاور با دعبید مقایسه کنید
    سلام داداش،
    کانسلیم بلد نیستم. کلا خودتان بهتر می‌دانید که بررسی بنیادی بلد نیستم. (شما خودتان اگر نکته‌ای دارید لطفا بفرمایید استفاده کنم/کنیم.)
    اما یک چیز را می‌دانم که دست کم در کانسلیم هست که در رشدهای تیز کنونی که عموما مربوط به نمادهای کوچک می‌باشد وجود ندارد. و آن همین نخستین و دومین ویژگی کانسلیم است. درآمدهای جاری هر فصل و سود سالانه.

اینها خیلی‌هایشان که رشدهای بزرگ کرده‌اند از دید بنیادی در وضعیت جالبی به سر نمی‌برند.

البته بررسی درست و حسابی نکرده‌ام. نمی‌دانم کسی این کار را کرده یا نه؟

در مورد سهامدار عمده... خوب... غگل یادم می‌آید که سهامدار عمده‌ی دوم کامل فروخت آمد بیرون. منظور از سهامدار عمده احتمالا این را هم شامل می‌شود. (نه صرفا ۵۰ درصدی.!؟؟)

کلا گمان نکنم کانسلیم این نوع رشدها را هدف گرفته باشد و این گونه رشدها ربطی به کانسلیم داشته باشند.

کانسلیم بیشتر بنیادی است. اینجا نه نموداری و نه بنیادی و نه روانشناسی و تابلوخوانی و ... زیاد به درد نمی‌خورد. بلکه به گمان من بررسی کلان (تورم) به درد می‌خورد در وهله‌ی نخست و در مرحله‌ی بعد هم بررسی اثرات اقتصاد کلان (تورم) روی بورس و نمادها مهم است.
    (بنیادی کیلو چند؟ نموداری کیلو چند؟ حتی گاهی حقیقی‌حقوقی کیلو چند؟ زمانی که دارد از آسمان اکبرآقا می‌بارد...)

درآمد های جاری هر فصل Current quarterly earnings C
    سود سالانه Annual earnings A
    محصول، خدمات یا مدیریت جدید New Product, service or management N
    عرضه و تقاضا Supply and demand S
    پیشرو یا عقب مانده Leader or laggard L
    حمایت سرمایه گذار عمده
    Institutional sponsorship I
    روند بازار Market Direction M

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

سلام داداش،
    کانسلیم بلد نیستم. کلا خودتان بهتر می‌دانید که بررسی بنیادی بلد نیستم. (شما خودتان اگر نکته‌ای دارید لطفا بفرمایید استفاده کنم/کنیم.)
    اما یک چیز را می‌دانم که دست کم در کانسلیم هست که در رشدهای تیز کنونی که عموما مربوط به نمادهای کوچک می‌باشد وجود ندارد. و آن همین نخستین و دومین ویژگی کانسلیم است. درآمدهای جاری هر فصل و سود سالانه.

اینها خیلی‌هایشان که رشدهای بزرگ کرده‌اند از دید بنیادی در وضعیت جالبی به سر نمی‌برند.

البته بررسی درست و حسابی نکرده‌ام. نمی‌دانم کسی این کار را کرده یا نه؟

در مورد سهامدار عمده... خوب... غگل یادم می‌آید که سهامدار عمده‌ی دوم کامل فروخت آمد بیرون. منظور از سهامدار عمده احتمالا این را هم شامل می‌شود. (نه صرفا ۵۰ درصدی.!؟؟)

کلا گمان نکنم کانسلیم این نوع رشدها را هدف گرفته باشد و این گونه رشدها ربطی به کانسلیم داشته باشند.

کانسلیم بیشتر بنیادی است. اینجا نه نموداری و نه بنیادی و نه روانشناسی و تابلوخوانی و ... زیاد به درد نمی‌خورد. بلکه به گمان من بررسی کلان (تورم) به درد می‌خورد در وهله‌ی نخست و در مرحله‌ی بعد هم بررسی اثرات اقتصاد کلان (تورم) روی بورس و نمادها مهم است.
    (بنیادی کیلو چند؟ نموداری کیلو چند؟ حتی گاهی حقیقی‌حقوقی کیلو چند؟ زمانی که دارد از آسمان اکبرآقا می‌بارد...)

درآمد های جاری هر فصل Current quarterly earnings C
    سود سالانه Annual earnings A
    محصول، خدمات یا مدیریت جدید New Product, service or management N
    عرضه و تقاضا Supply and demand S
    پیشرو یا عقب مانده Leader or laggard L
    حمایت سرمایه گذار عمده
    Institutional sponsorship I
    روند بازار Market Direction M

سلام و صبح بخیر
    بالاخره این شرکت کوچیک با آن شرکت کوچیک ی فرقی باید داشته باشه

مثلا شرکت پارسال 100 میلیون ضرر ساخته امسال 50 میلیون ضرر ساخته و بخاطر کاهش 50 درصدی ضرر قیمتش 100 درصد رشد کرده (یجورایی پی بر ای، بدتر هم شده، ولی در اصل شرکت رو به رشد بهبود بوده؟! )

سهم خرینگ مثلا زیاد باهاش بودم، چیز خاصی در گزارش هاش نبود و با هر 20-50 درصد رشد، نامه میزدن که هیچ اتفاقی رخ نداده و بخاطر جو بازار هست و حباب است، روی قیمت 200-300 تومان مثلا، الان فکر می کنم 2000 تومان است
    رو 500-600 تومان باز نامه میزدن

یکبار رو 1200 تومان (بررسی نکردم، همینجوری میگم) موفق شدن فلان کار ها را انجام بدن و رفتن تو اخبار تلویزیون و.... قیمت آسانسوری 100 درصد رشد کرد یکبار

نمی دونم، ولی حتما ی فرق هایی دارن، (کاش دوستان بنیادی کار هم مشارکت می کردن و اجازه میدادن ازشون یاد بگیریم)

یک چیز های دیگری هم مثلا در مورد خرینگ می گفتن که سهامدار عمده، سهامش گروی بانک است و باهاش وام گرفته، ی برگ سهمم نمی تونه بفروشه (خشک شدن و شناور ناچیز تر شدن)

قطعا باید بشینیم تک تک اطلاعیه های کدالشون رو ریز به ریز بررسی کنیم. ببینیم در این 18 ماه چه اتفاقاتی رخ داده، ترجیحا مثلا از یک گروه
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

6. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    یک چیز های دیگری هم مثلا در مورد خرینگ می گفتن که سهامدار عمده، سهامش گروی بانک است و باهاش وام گرفته، ی برگ سهمم نمی تونه بفروشه (خشک شدن و شناور ناچیز تر شدن)
    سلام.
    این یک چیز خیلی مهم است. این فرق دارد. واقعا می‌تواند بترکاند. جنسش یک چیز عالی است.
    ====================
    در مورد کانسلیم... مطمئنا در تلگرام و کلا در فجازی کسانی پیدا می‌شوند که پیشنهادهایی از این جنس می‌دهند... آدم می‌تواند برود سابقه‌ی آنها را معرفی کند و ببیند چند پیشبینی‌های شش ماه گذشته‌شان چقدر رشد کرده. (به ما هم خبر بدهد.)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام.
    این یک چیز خیلی مهم است. این فرق دارد. واقعا می‌تواند بترکاند. جنسش یک چیز عالی است.
    ====================
    در مورد کانسلیم... مطمئنا در تلگرام و کلا در فجازی کسانی پیدا می‌شوند که پیشنهادهایی از این جنس می‌دهند... آدم می‌تواند برود سابقه‌ی آنها را معرفی کند و ببیند چند پیشبینی‌های شش ماه گذشته‌شان چقدر رشد کرده. (به ما هم خبر بدهد.)
    چند نکته ساده ولی مهم:
    (قیمت) سهام مانند یک ظرف است.
    یک گنجایشی دارد، یک ورودی‌ای دارد و یک خروجی‌ای.
    اکنون این رشد عظیم بورس به خاطر این است که یک پول کوری دارد از خارج از بورس وارد بورس می‌شود. در نمادهای بزرگ کاری نکرده. در نمادهای کوچک پول‌های درشت می‌آیند وارد این ظرف کوچک می‌شوند و حتی اگر سهامدار عمده تمام سهامش را عرضه کند باز نمی‌تواند تقاضا را پوشش دهد.
    پس کار ما (در کل) این می‌شود که بسنجیم چه مقدار پول دارد وارد نماد می‌شود و چقدر خارج می‌شود (یا به قول جناب سروش شناوری چقدر خشک شده). ولی این یک موضوع سهل ممتنعی است. واقعا یک سهل ممتنع است. در دید نخست بسیار ساده می‌رسد ولی در عمل چیزی برای سنجش اینها به ذهن نمی‌رسد. با چه ابزاری باید بررسی کرد؟ چه چیزی را اصلا باید بررسی کرد؟

شناوری‌ای را که سازمان بورس اعلام می‌کند؟ یعنی جمع سهام سهامداران درصدی؟ نه. آری اما نه. زمانی که سهام سهامداران درصدی از ۵۰ درصد به ۷۰ درصد می‌رسد معمولا یک امر مبارکی است. باید این گونه باشد. ولی خوب ... این کار را خیلی وقت‌ها زمانی می‌کنند که بازار در حال افت است... و شاید بازار که برگردد همین را عرضه کنند. شاید این جیب آن جیب کرده‌اند و از خودشان خرید کرده‌اند تا دارایی‌هایشان را یک کاسه کنند.
    زمانی که دارایی‌های سهامداران درصدی از ۷۰ درصد به ۵۰ درصد می‌رسد باید یک امر شومی تلقی گردد. ولی خیلی وقت‌ها این‌گونه نیست. مثلا شاید در بازار خوبی مانند بازار اکنون هجوم متقاضیان باعث شده که اینها دست به فروش بزنند و باز هم شاهد رشد باشیم.

یک جاهایی این چیزها بد است و یک جاهایی خوب و کلا یک سردرگمی و کمبود داده‌هایی وجود دارد. بخشی از آنچه که دارد رخ می‌دهد را اصلا نمی‌توانیم ببینیم.
    و بدتر اینکه هر چه می‌بینیم فقط از سوی بخش عرضه کننده است (سهامداران درصدی). از سوی بخش تقاضا چیزی را نمی‌توان دید. نمی‌توان از سمت تقاضا پرسید چقدر پول داری و چقدر قرار است به این نماد یا به کل بازار تزریق کنی.

یک چیزهایی را نصفه‌نیمه می‌توان روی تابلو مشاهده کرد... ولی زیاد قاعده مند نیست و حتی نمی‌توان درصد درستی‌اش را تخمین زد. همین‌جور روی نمودار. یک حسی به آدم منتقل می‌شود... ولی فقط یک حس است.
    «محمد حسین» هستم.

10. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

چند نکته ساده ولی مهم:
    (قیمت) سهام مانند یک ظرف است.
    یک گنجایشی دارد، یک ورودی‌ای دارد و یک خروجی‌ای.
    اکنون این رشد عظیم بورس به خاطر این است که یک پول کوری دارد از خارج از بورس وارد بورس می‌شود. در نمادهای بزرگ کاری نکرده. در نمادهای کوچک پول‌های درشت می‌آیند وارد این ظرف کوچک می‌شوند و حتی اگر سهامدار عمده تمام سهامش را عرضه کند باز نمی‌تواند تقاضا را پوشش دهد.
    پس کار ما (در کل) این می‌شود که بسنجیم چه مقدار پول دارد وارد نماد می‌شود و چقدر خارج می‌شود (یا به قول جناب سروش شناوری چقدر خشک شده). ولی این یک موضوع سهل ممتنعی است. واقعا یک سهل ممتنع است. در دید نخست بسیار ساده می‌رسد ولی در عمل چیزی برای سنجش اینها به ذهن نمی‌رسد. با چه ابزاری باید بررسی کرد؟ چه چیزی را اصلا باید بررسی کرد؟

شناوری‌ای را که سازمان بورس اعلام می‌کند؟ یعنی جمع سهام سهامداران درصدی؟ نه. آری اما نه. زمانی که سهام سهامداران درصدی از ۵۰ درصد به ۷۰ درصد می‌رسد معمولا یک امر مبارکی است. باید این گونه باشد. ولی خوب ... این کار را خیلی وقت‌ها زمانی می‌کنند که بازار در حال افت است... و شاید بازار که برگردد همین را عرضه کنند. شاید این جیب آن جیب کرده‌اند و از خودشان خرید کرده‌اند تا دارایی‌هایشان را یک کاسه کنند.
    زمانی که دارایی‌های سهامداران درصدی از ۷۰ درصد به ۵۰ درصد می‌رسد باید یک امر شومی تلقی گردد. ولی خیلی وقت‌ها این‌گونه نیست. مثلا شاید در بازار خوبی مانند بازار اکنون هجوم متقاضیان باعث شده که اینها دست به فروش بزنند و باز هم شاهد رشد باشیم.

یک جاهایی این چیزها بد است و یک جاهایی خوب و کلا یک سردرگمی و کمبود داده‌هایی وجود دارد. بخشی از آنچه که دارد رخ می‌دهد را اصلا نمی‌توانیم ببینیم.
    و بدتر اینکه هر چه می‌بینیم فقط از سوی بخش عرضه کننده است (سهامداران درصدی). از سوی بخش تقاضا چیزی را نمی‌توان دید. نمی‌توان از سمت تقاضا پرسید چقدر پول داری و چقدر قرار است به این نماد یا به کل بازار تزریق کنی.

یک چیزهایی را نصفه‌نیمه می‌توان روی تابلو مشاهده کرد... ولی زیاد قاعده مند نیست و حتی نمی‌توان درصد درستی‌اش را تخمین زد. همین‌جور روی نمودار. یک حسی به آدم منتقل می‌شود... ولی فقط یک حس است.
    گفتم نمودار.
    در کارگاه حجم هم مقداری درباره‌اش شاید گفتگو کرده باشیم.
    زمانی که یک نمودار قیمت رو به بالا دارد حرکت می‌کند ولی نمودار حجم رشدی نشان نمی‌دهد و بلکه گاهی افت هم دارد این می‌تواند نشانه‌ی خشک بودن باشد. ولی این رابطه همیشگی نیست. گاهی این حالت (رشد قیمتی بدون حجم) را داریم ولی صرفا یک رشد موقت و چند روزه است. به خاطر این است که سهامداران (به خصوص سهامداران درصدی) چند درصد بالاتر می‌خواهند عرضه کنند. بارها در کارگاه حجم این مورد را دیده‌ایم و نشان داده‌ام (اگر اشتباه نکنم): نمودار قیمت دارد افت می‌کند بعد همین‌جوری برمی‌گردد و بدون حجم رشد می‌کند و بعد یک حجم می‌خورد و دوباره می‌رود قاطی باقالی‌ها!
    =================
    جمع‌بندی این‌چیزهایی که گفتم این است که به نگر من، این موارد (مانند همه‌جاهای بورس) آمیخته‌ای از چند عامل است. ما دقیق نمی‌توانیم اینها را از هم جدا کنیم و نیازمند کار بیشتر است. می‌دانیم که کم شدن حجم می‌تواند نشانه‌ی خشک شدن شناوری باشد. ولی می‌بینیم یک جا نتیجه می‌دهد و واقعا نشانه‌ی خشک شدن شناوری است و یک جا نیست. و یا اینکه یک جا هست و باعث رشد قیمت می‌شود و یک جای دیگر هم باز نشانه‌ی خشک شدن هست ولی باعث رشد قیمتی مناسب نمی‌شود.
    نه باید این عوامل را رها کرد. و نه باید خشک و ساده از آنها استفاده کرد. این‌گونه که مثلا بگوییم هر جا حجم کم شد خوب است. یا هر جا روی تابلو فروشنده یک حمله‌ی کوچک کرد و نتوانست زیاد بفروشد و پایین ببرد و «سپس» هر چه که فروشنده می‌گذاشت ازش بر می‌داشتند و فروشنده به سفارش‌های خریدار حمله نمی‌کرد بلکه خریدار به سفارش‌های فروشنده حمله می‌کرد خوب است. نه. این‌گونه نباید (خشک و ساده) بیاندیشیم.
    «محمد حسین» هستم.

12. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,126 بار در 2,850 ارسال

رشدهای سال ۹۸
    ==========

بهترین رشدهای سال ۹۸:

با سلام و احترام خدمت محمد حسین عزیز

این کار شما برای محاسبه عملکرد یک ساله ی نمادها را داشتم دستی انجام میدادم برای صرفا شاخص گروها
    حدودا یک ساعتی وقتم گرفته شد که دیدم شما با چند خط برنامه در کسری از زمان روانه سایت کردید.
    آفرین
    زکات علم تان هم بدهید ثواب دارد

در رابطه با نمادهای پر بازده یک نگاه کلی هم بیاندازید به نظرم مشخص است که غالبا به دلیل افزایش سرمایه اینچنین رشدهایی کرده اند
    و البته این رشدها متعلق به نمادهای کوچک است.
    اما به نظرم بعضی از نمادها بخشی از رشدشان را در سال 97 انجام داده بودند. و به ثواب نزدیکتر است که از ابتدای روندها محاسبات انجام شود.
    چند تای اولی که چک کردم دقیقا از فروردین سال 98 حرکتشان شروع شده است.

اما سئوال اصلی این است که آیا در سال جاری هم رشدهای بالای 1000 درصدی اینقدر زیاد خواهند بود؟
    اگر اینچنین است، میشود برآوردی از بیشینه بازده داشت؟
    و محرک اصلی برای رشد کماکان افزایش سرمایه است یا عامل دیگر ظهور خواهد کرد؟
    به تعبیری آیا دیگر سهمی چه کوچک و چه بزرگ مانده است که تازه شروع به حرکت کند؟
    یا باید از همین ها انتظار داشت؟ یا حداقل از آنها که در میانه رشد بین برترین ها و کمترین ها جای میگیرند؟

14. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,126 بار در 2,850 ارسال

یک سئوال دیگر

الان اگر بخواهید رشد بر روز را برای این سهام بدست بیاورید
    همین رشد را تقسیم بر 365 میکنید؟
    برای غنوش که میشود 7.3 قابل باور است؟!
    یعنی تاثیر سود مرکب است این؟

16. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

Post پاسخ : کارگاه روند، رالی و رشدهای بزرگ

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi1400 نمایش پست ها
    با سلام و احترام خدمت محمد حسین عزیز
    .....
    • سلام و احترام و تبریک سال نو
    • محاسبات دقیق نیست چون یک سری را افزایش سرمایه‌هایشان را (سازمان بورس - tsecelint) حساب نکرده! (و من هم که از اینها داده گرفته‌ام...) - موضوع دیگر اشتباه این است که برای یک سری نمادها قیمت سال ۹۷ را صفر گرفته سازمان بورس! (مانند ومشان که اکنون دستی حساب کردم 1140 درصد رشد داشته) - موضوع دیگر این است که برخی نمادها بسته بودند... من تنها نمادهایی که در پایان سال باز بودند را حساب کردم.
    • محاسبه درست، گمان کنم، کل سال ۹۷ و ۹۸ با هم باشد برای اینکه بسیاری از رشدها را یادم می‌آید حساب می‌کردم از آغاز سال ۹۷ بوده. (به خصوص نمادهای بنیادی که بر خلاف کلیت بازار سال ۹۷ بیدار بودند و سال ۹۸ خواب.) اکنون حساب کردم. اینجا: https://i.vgy.me/6FxTkS.png
    • تقسیم حتی لزوما بر ۳۶۵ هم نیست!!! چون میله مهم است. یعنی روز کاری. مثلا اکنون حساب کردم... بایکا بیشترین رشد دو ساله را داشته. با 7200 درصد رشد. ولی در این دو سال تنها ۱۶۰ روز باز بوده! که می‌افتد... روزی... ۴۵ درصد؟ بایستید ببینم... مرکب هم بخواهیم حساب کنیم... روزی ۲٫۷٪ !!!!! جالب است... بدون وقفه صد و شصت روز، روزی ۳ درصد رشد داشته در این دو سال! تازه برای من در ۹۸/۰۶/۱۱ یک افت ۶۵ درصدی هم نشان می‌دهد که احتمالا دوباره خرابکاری سازمان بورس در ارایه داده‌ی صحیح است. احتمالا همین ۷۲۰۰ درصد را باید در یک ۱۰۰ درصد هم ضرب کنیم و ۱۴۰۰۰ درصد حساب کنیم. (این‌جوری می‌افتد روزی ۶ درصد!) و بیشتر این رشد ۱۴ هزار درصدی را هم مدیون جهش ۴۱۶ درصدی قیمتش است به خاطر افزایش سرمایه.
    • توجه شما را جلب می‌کنم به انتهای جدول. اینجا: https://i.vgy.me/0Hhi4V.pngجایی که نمادی مانند فبستم وجود دارد که شش ماه است در جا می‌زند. یا کباده یا فنرژی و ... اینها از دو جنبه دارای اهمیت هستند. یک اینکه گویا هر نماد کوچکی یا هر نماد کوچکی که افزایش سرمایه داشته باشد صرفا انگار مطلوب نیست. و دو اینکه اینها همان نمادهای کوچکی هستند که ممکن است در آینده رشد کنند! مثلا آن روز من چشمم به تشتاد افتاده بود و برایم جالب بود. (چون یک زمانی یک بررسی کوچک کرده بودمش و بعد از آن هم چندین بار به این نماد سرک کشیده بودم و حتی رویش خرید و فروش هم داشتم.) تشتاد یک نماد کوچک است با شناوری بسیار بسیار بسیار بسیار عالی. زیان ده است ولی بسیار کم. هم زیانش و هم زیان انباشته‌اش بسیار کم بود.... در پایین جدول از این نمادهای کوچک آدم زیاد پیدا می‌کند... و برای آدم پرسش ایجاد می‌شود که چرا اینها هرگز رشد نکردند. در حالی که تقریبا تمام همسایه‌های‌شان رشد کردند؟
    • ادامه دارد...
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/03/26 در ساعت 02:52
    «محمد حسین» هستم.

18. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

بهترین رشدهای دو ساله (۹۷ و ۹۸):

بدترین رشدهای دو ساله:
    «محمد حسین» هستم.

20. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 4 از 7 نخست 1234567 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)