صفحه 8 از 13 نخست ... 567891011 ... آخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 126

موضوع: تدبر در دین

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : تدبر در قرآن

۲۰ اسفند: آیات ۱ تا ۳۸ سوره مبارکه محمد (ص) و آیات ۱ تا ۱۲ سوره مبارکه فتح
    ۲۱ اسفند: آیات ۱۲ تا ۲۹ سوره مبارکه فتح و ۱ تا ۱۸ سوره مبارکه حجرات و ۱ تا ۱۵ سوره مبارکه ق
    ۲۲ اسفند: آیات ۱۵ تا ۴۹ سوره مبارکه حجرات و ۱ تا ۱۶ سوره مبارکه ذاریات
    ۲۳ اسفند: آیات ۱۶ تا ۶۰ سوره مبارکه ذاریات و ۱ تا ۵ سوره مبارکه طور
    ۲۴ اسفند: آیات ۵ تا ۴۹ سوره مبارکه طور و آیات ۱ تا ۱۰ سوره مبارکه نجم
    ۲۵ اسفند: آیات ۱۰ تا ۶۲ سوره مبارکه نجم
    ۲۶ اسفند: آیات ۱ تا ۵۵ سوره مبارکه قمر
    ۲۷ اسفند: آیات ۱ تا ۵۰ سوره مبارکه رحمن
    ۲۸ اسفند: آیات ۵۰ تا ۷۸ سوره مبارکه رحمن و ۱ تا ۲۵ سوره مبارکه واقعه
    ۲۹ اسفند: آیات ۲۵ تا ۷۵ سوره مبارکه واقعه
    نوروز ۹۹: آیات ۷۵ تا ۹۶ سوره مبارکه واقعه و آیات ۱ تا ۲۹ سوره مبارکه حدید + یک آیه‌ای که سر سال تحویل قرآن باز می‌کنیم و می‌خوانیم.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

۹۸۰۱۰۲: ۲۲ آیه سوره مبارکه مجادله و ۲۴ آیه سوره مبارکه حشر و ۱۳ آیه سوره مبارکه ممتحنه
    ۹۸۰۱۰۳: ۱۴ آیه سوره مبارکه صف و ۱۱ آیه سوره جمعه و ۱۱ آیه سوره مبارکه منافقون و ۱۸ آیه سوره مبارکه تغابن
    ۹۸۰۱۰۴: ۱۲ آیه سوره مبارکه طلاق و ۱۲ سوره مبارکه تحریم و ۳۰ آیه سوره مبارکه ملک
    ۹۸۰۱۰۵: ۵۲ آیه سوره مبارکه قلم
    ۹۸۰۱۰۶: ۵۲ آیه سوره مبارکه حاقه
    ۹۸۰۱۰۷: ۴۴ آیه سوره مبارکه معارج و ۶ آیه ابتدای سوره مبارکه نوح
    ۹۸۰۱۰۸: آیات ۶ تا ۲۸ سوره مبارکه نوح و ۲۸ آیه سوره مبارکه جن
    ۹۸۰۱۰۹: ۲۰ آیه سوره مبارکه مزمل و ۳۰ آیه سوره مبارکه مدثر
    ۹۸۰۱۱۰: آیات ۳۰ تا ۵۶ سوره مبارکه مدثر و ۲۵ آیه سوره مبارکه قیامة
    ۹۸۰۱۱۱: آیات ۲۵ تا ۴۰ سوره مبارکه قیامة و ۱۵ آیه سوره مبارکه انسان
    ۹۸۰۱۱۲: آیات ۱۵ تا ۳۱ سوره مبارکه انسان و تا آیه ۳۵ سوره مبارکه مرسلات
    ۹۸۰۱۱۳: آیات ۳۵ تا ۵۰ سوره مبارکه مرسلات و ۴۰ آیه سوره مبارکه نبا
    ۹۸۰۱۱۴: ۴۶ آیه سوره مبارکه نازعات و ۵ آیه سوره مبارکه عبس
    ۹۸۰۱۱۵: آیات ۵ تا ۴۲ سوره مبارکه عبس و ۱۹ آیه سوره مبارکه تکویر
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

۹۹۰۱۱۶: سوره‌های مبارکه‌ی انفطار و مطففین.
    ۹۹۰۱۱۷: سوره‌های مبارکه‌ی انشقاق و بروج و طارق (نیمی).
    ۹۹۰۱۱۸: سوره‌های مبارکه‌ی طارق (نیمی) و اعلی و غاشیه
    ۹۹۰۱۱۹: سوره‌های مبارکه‌ی فجر و بلد
    ۹۹۰۱۲۰: سوره‌های مبارکه‌ی بلد و شمس و لیل و انشراح
    ۹۹۰۱۲۱ نیمه شعبان: سوره‌های مبارکه‌ی تین علق قدر بینه زلزال عادیات
    ۹۹۰۱۲۱: سوره‌های مبارکه‌ی قارعه و تکاثر و عصر و همزه و فیل و قریش و ماعون و کوثر
    ۹۹۰۱۲۱: سوره‌های مبارکه‌ی کافرون و نصر و مسد و اخلاص و فلق و ناس و ۲۱ آیه انتخابی دیگر از قرآن

تا ماه مبارک رمضان: هر روز پنجاه آیه از جزء سی قرآن مجید.
    «محمد حسین» هستم.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

خوش به حالتون.
    قرآن رو ختم کردید. من حتی یه آیه هم نخوندم.
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

امروز سوره ی حمد
    و ده آیه از سوره بقره
    با معنی خوندم. چیزایی که برداشت کردم و مینویسم
    معنی آیه 6 و 7 سوره حمد:
    ما را به راه راست هدایت فرما . راه کسانی که به ایشان نعمت داده ای و نه راه انانکه بر آنها خشم گرفته ای و نه راه گمگشتگان
    اینجا یه رازی توی آیه هست به نظرم. یعنی راه راست راه کسانی است که نعمت دارند. نعمت هم شامل پول و سلامتی و روابط خوب و حتی مسائل معنوی و بینش و اگاهی و همه چیز میشه دیگه. یعنی کسی که تو راه راسته همه چیز بدست میاره. حتی مادیات رو . یعنی کسی ایمان واقعی داشته باشه و راه راست و بره همه چیز بدست میاره. فقیر بودن نشانه ی تقوا نیست حتی نشونه ی اینه که یه جای کارت داره میلنگه و باید ببینی کجاش میلنگه. (فقر شامل مادیات و معنویات میشه )
    5آیه سوره بقره: خدا میگه این کتاب راهنمای پرهیزکاران است. حس میکنم تو آیه های بعدی داره میگه منظور از پرهیزکارآن ایناست
    کسانی به غیب ایمان دارند
    نماز میخونه
    به فقرا کمک میکنن
    به حرفای پیامبرا ایمان دارند
    به آخرت یقین دارند
    و بعد میگه اینا در راه راست هستند و رستگارند.
    5 آیه بعدی در مورد کافران میگه
    میگه خدا دلهاشون و گوش هاشون و چشم هاشون رو بسته.
    به نظر من میخواد شاید این و بگه که پرهیزکاران به واسطه ی ایمانی که دارند یه سری درها از عالم غیب به روشون باز میشه.
    ولی اینا اون درها به روشون بسته است
    تو دوره های موفقیت استادم میگفت اگه بتونید از نظر معنوی خودتون رو خیلی قوی کنید میتونید زبان نشانه ها رو درک کنید و به حافظه اکاشیک (جایی که تمام علم دنیا از ازل تا ابد درش هست ) وصل بشید.
    من فکر میکنم شاید شاید شاید اینجا خدا منظورش از بستن چشم و گوش و دل همین بوده. یعنی اونها نمیتونن ارتباط خوبی با حافظه اکاشیک و جهان هستی و ضمیر ناخوداگاهشون داشته باشن و زبان نشانه ها که میتونه یه راهنمای عالی برای موفقیت های بیشتر باشه رو درک کنن.
    من فک میکنم تمام کشف هایی که میشه تمام کتاب هایی که نوشته میشه و بینش هایی که افراد بزرگ بهش دست پیدا میکنن از طریق وصل شدن به همین حافظه کسب میشه. اینا برداشت منه. شایدم درست نباشه. نظر خودم و صرفا گفتم.

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    امروز سوره ی حمد
    و ده آیه از سوره بقره
    با معنی خوندم. چیزایی که برداشت کردم و مینویسم
    معنی آیه 6 و 7 سوره حمد:
    ما را به راه راست هدایت فرما . راه کسانی که به ایشان نعمت داده ای و نه راه انانکه بر آنها خشم گرفته ای و نه راه گمگشتگان
    اینجا یه رازی توی آیه هست به نظرم. یعنی راه راست راه کسانی است که نعمت دارند. نعمت هم شامل پول و سلامتی و روابط خوب و حتی مسائل معنوی و بینش و اگاهی و همه چیز میشه دیگه. یعنی کسی که تو راه راسته همه چیز بدست میاره. حتی مادیات رو . یعنی کسی ایمان واقعی داشته باشه و راه راست و بره همه چیز بدست میاره. فقیر بودن نشانه ی تقوا نیست حتی نشونه ی اینه که یه جای کارت داره میلنگه و باید ببینی کجاش میلنگه. (فقر شامل مادیات و معنویات میشه )
    5آیه سوره بقره: خدا میگه این کتاب راهنمای پرهیزکاران است. حس میکنم تو آیه های بعدی داره میگه منظور از پرهیزکارآن ایناست
    کسانی به غیب ایمان دارند
    نماز میخونه
    به فقرا کمک میکنن
    به حرفای پیامبرا ایمان دارند
    به آخرت یقین دارند
    و بعد میگه اینا در راه راست هستند و رستگارند.
    5 آیه بعدی در مورد کافران میگه
    میگه خدا دلهاشون و گوش هاشون و چشم هاشون رو بسته.
    به نظر من میخواد شاید این و بگه که پرهیزکاران به واسطه ی ایمانی که دارند یه سری درها از عالم غیب به روشون باز میشه.
    ولی اینا اون درها به روشون بسته است
    تو دوره های موفقیت استادم میگفت اگه بتونید از نظر معنوی خودتون رو خیلی قوی کنید میتونید زبان نشانه ها رو درک کنید و به حافظه اکاشیک (جایی که تمام علم دنیا از ازل تا ابد درش هست ) وصل بشید.
    من فکر میکنم شاید شاید شاید اینجا خدا منظورش از بستن چشم و گوش و دل همین بوده. یعنی اونها نمیتونن ارتباط خوبی با حافظه اکاشیک و جهان هستی و ضمیر ناخوداگاهشون داشته باشن و زبان نشانه ها که میتونه یه راهنمای عالی برای موفقیت های بیشتر باشه رو درک کنن.
    من فک میکنم تمام کشف هایی که میشه تمام کتاب هایی که نوشته میشه و بینش هایی که افراد بزرگ بهش دست پیدا میکنن از طریق وصل شدن به همین حافظه کسب میشه. اینا برداشت منه. شایدم درست نباشه. نظر خودم و صرفا گفتم.
    عالی عالی عالی عالی عالی.

عجب نکته‌ای استخراج کردید! {۱}
    در مورد پول و نعمت یک چیزی بگویم. {۲} {۳}
    اینکه گفتید پول نعمت است و احتمالا یک بخشی از نعمت‌هایی که خداوند به آن اشاره داشته هم همین می‌تواند باشد... این کاملا صحیح است.
    ولی از سوی دیگر «دنیا» کاملا در قرآن مذمت شده. نکوهش شده. حتی جایی خداوند می‌فرماید هر کسی دنیا را می‌خواهد: خداحافظ! {۴}
    اما کلید ماجرا در یک حدیث است که یک نفر رفته بود نزد معصوم(ع) و گفته بود «بد نیست از خدا دنیا و پول را بخواهم؟» امام(ع) فرموده بودند پول می‌خواهی برای چه؟ گفته بود برای امرار معاش و کمک به مردم و صله رحم و رفتن حج و عمره و ... امام(ع) فرموده بودند این که اصلا دنیا نیست!!! این آخرت است!!!
    -----------------------------------------------
    در مورد کیفیت بسته شدن چشم و گوش کافران و مشرکان هم من پیش‌تر بررسی کرده بودم...
    نتیجه‌ای که گرفته بودم این بود که علت ندیدن آسمان توسط انسان‌هایی که حیوان می‌شود این است که زیادی به چمن‌زار دنیا نگاه می‌کنند و به مرور زمان گردنشان خشک می‌شود () و رو به پایین می‌ماند و مانند یک خوک دیگر نمی‌توانند رنگ آسمان را ببینند. و یا از میوه‌هایی که بالای سرشان است استفاده کنند.
    کلا قاعده‌ی ساده‌ای است دیگر... که آدم اگر سرش پایین باشد بالا را نمی‌تواند ببیند...
    مرکز توجه انسان مانند یک تلسکوپ یا ذره‌بین است... همواره «یک» جایی را نشان می‌دهد... اگر آن را متوجه یک جا بسازی طبیعتا به جای دیگر توجه نمی‌کند!
    مثلا دیگر: یک آینه‌ای را تصور کنیم که یک مقدار لک روی آن نقش بسته. آدم یک لحظه متوجه آنها می‌شود... می‌بیند مثلا آن لکه چه شکلی است و صورتی دارد و کلا به آن توجه می‌کند... زمانی که انسان به شکل آن لکه دارد نگاه می‌کند آن زمان از نقش افتاده درون آینه کاملا بی‌توجه است. برعکس... زمانی که انسان به تصویر درون آینه توجه زیاد می‌کند گویی کلا اصلا دیگر به تصویر و چگونگی آن لکه دیگر توجه نمی‌کند.
    عزیزان می‌گویند زنگار و لکه‌های روی آینه‌ات را پاک کن تا نقش افتاده در آن را (بهتر) ببینی.
    یک نکته در مورد هم این مسئله (بسته‌شدن چشم کافران) و هم مسئله‌ی بالا (نعمت و دنیا و آخرت) این است که خدا در سینه‌ی هیچ کس دو قلب قرار نداده. حب باغ و حب آتش همزمان نمی‌توانند با هم بسازند. و این خود کالاها و نعمات نیست که دنیا و آخرت و کافر و مومن و کور و بینا را می‌سازد... بلکه این «حب» به کالاها است که انسان را متمایل به بالا یا پایین می‌سازد. سر آدم را رو به بالا می‌برد یا رو به پایین.
    روی این حساب ای بسا یک کالا با یک نگاه (توجه - نیت) برای انسان حرام باشد (یعنی کور کننده باشد) و همان کالا با یک نگاه دیگر شفابخش. {۵}
    پانویس:
    {۱} سخنرانی آیت‌الله فاطمی‌نیا را گوش می‌کردم... از علامه طباطبایی (رحمةالله‌علیه) تعریف می‌کردن... می‌گفتن حضرت علامه نکاتی از قرآن استخراج می‌کردن که بقیه یک عمر آن بخش از قرآن را می‌خواندند و چشمشان به آن نکات نیافتاده بود... اکنون این استخراج نکته‌ای که از شما دیدم یاد آن افتادم.
    {۲} اگر حالت خوشی نداشت یا دوست نداشتید بگویید دیگر نگویم.
    {۳} پیش‌تر من تحقیق کرده بودم، گمان کنم در انجمن هم قرار داده بودم.
    {۴} آیه ما كانَ لِنَبِيٍّ أَنْ يَكُونَ لَهُ أَسْرى حَتَّى يُثْخِنَ فِي الْأَرْضِ تُريدُونَ عَرَضَ الدُّنْيا وَ اللهُ يُريدُ الْآخِرَةَ وَ اللهُ عَزيزٌ حَكيمٌ [انفال 67] + يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا مَا لَكُمْ إِذَا قِيلَ لَكُمُ انفِرُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ اثَّاقَلْتُمْ إِلَى الْأَرْضِ أَرَضِيتُم بِالْحَيَاةِ الدُّنْيَا مِنَ الْآخِرَةِ فَمَا مَتَاعُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا فِي الْآخِرَةِ إِلَّا قَلِيلٌ ﴿التوبة: ٣٨﴾ + اللَّهُ يَبْسُطُ الرِّزْقَ لِمَن يَشَاءُ وَيَقْدِرُ وَفَرِحُوا بِالْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَمَا الْحَيَاةُ الدُّنْيَا فِي الْآخِرَةِ إِلَّا مَتَاعٌ ﴿الرعد: ٢٦﴾ + مَن كَانَ يُرِيدُ حَرْثَ الْآخِرَةِ نَزِدْ لَهُ فِي حَرْثِهِ وَمَن كَانَ يُرِيدُ حَرْثَ الدُّنْيَا نُؤْتِهِ مِنْهَا وَمَا لَهُ فِي الْآخِرَةِ مِن نَّصِيبٍ ﴿الشورى: ٢٠﴾ + ذَٰلِكَ بِأَنَّهُمُ اسْتَحَبُّوا الْحَيَاةَ الدُّنْيَا عَلَى الْآخِرَةِ وَأَنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الْكَافِرِينَ ﴿النحل: ١٠٧﴾ + أُولَٰئِكَ الَّذِينَ اشْتَرَوُا الْحَيَاةَ الدُّنْيَا بِالْآخِرَةِ فَلَا يُخَفَّفُ عَنْهُمُ الْعَذَابُ وَلَا هُمْ يُنصَرُونَ ﴿البقرة: ٨٦﴾ + ....
    {۵} مثلا من این ماشین را می‌خواهم برای پز دادن به دوستم. یا من این ماشین را می‌خواهم برای آسودگی بیشتر که با فراغ بال بیشتر به خدمت به خلق و عبادت خدا بپردازم.
    «محمد حسین» هستم.

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    عالی عالی عالی عالی عالی.

عجب نکته‌ای استخراج کردید! {۱}
    در مورد پول و نعمت یک چیزی بگویم. {۲} {۳}
    اینکه گفتید پول نعمت است و احتمالا یک بخشی از نعمت‌هایی که خداوند به آن اشاره داشته هم همین می‌تواند باشد... این کاملا صحیح است.
    ولی از سوی دیگر «دنیا» کاملا در قرآن مذمت شده. نکوهش شده. حتی جایی خداوند می‌فرماید هر کسی دنیا را می‌خواهد: خداحافظ! {۴}
    اما کلید ماجرا در یک حدیث است که یک نفر رفته بود نزد معصوم(ع) و گفته بود «بد نیست از خدا دنیا و پول را بخواهم؟» امام(ع) فرموده بودند پول می‌خواهی برای چه؟ گفته بود برای امرار معاش و کمک به مردم و صله رحم و رفتن حج و عمره و ... امام(ع) فرموده بودند این که اصلا دنیا نیست!!! این آخرت است!!!
    در مورد کیفیت بسته شدن چشم و گوش کافران و مشرکان هم من پیش‌تر بررسی کرده بودم...
    نتیجه‌ای که گرفته بودم این بود که علت ندیدن آسمان توسط انسان‌هایی که حیوان می‌شود این است که زیادی به چمن‌زار دنیا نگاه می‌کنند و به مرور زمان گردنشان خشک می‌شود () و رو به پایین می‌ماند و مانند یک خوک دیگر نمی‌توانند رنگ آسمان را ببینند. و یا از میوه‌هایی که بالای سرشان است استفاده کنند.
    کلا قاعده‌ی ساده‌ای است دیگر... که آدم اگر سرش پایین باشد بالا را نمی‌تواند ببیند...
    مرکز توجه انسان مانند یک تلسکوپ یا ذره‌بین است... همواره «یک» جایی را نشان می‌دهد... اگر آن را متوجه یک جا بسازی طبیعتا به جای دیگر توجه نمی‌کند!
    مثلا دیگر: یک آینه‌ای را تصور کنیم که یک مقدار لک روی آن نقش بسته. آدم یک لحظه متوجه آنها می‌شود... می‌بیند مثلا آن لکه چه شکلی است و صورتی دارد و کلا به آن توجه می‌کند... زمانی که انسان به شکل آن لکه دارد نگاه می‌کند آن زمان از نقش افتاده درون آینه کاملا بی‌توجه است. برعکس... زمانی که انسان به تصویر درون آینه توجه زیاد می‌کند گویی کلا اصلا دیگر به تصویر و چگونگی آن لکه دیگر توجه نمی‌کند.
    عزیزان می‌گویند زنگار و لکه‌های روی آینه‌ات را پاک کن تا نقش افتاده در آن را (بهتر) ببینی.
    یک نکته در مورد هم این مسئله (بسته‌شدن چشم کافران) و هم مسئله‌ی بالا (نعمت و دنیا و آخرت) این است که خدا در سینه‌ی هیچ کس دو قلب قرار نداده. حب باغ و حب آتش همزمان نمی‌توانند با هم بسازند. و این خود کالاها و نعمات نیست که دنیا و آخرت و کافر و مومن و کور و بینا را می‌سازد... بلکه این «حب» به کالاها است که انسان را متمایل به بالا یا پایین می‌سازد. سر آدم را رو به بالا می‌برد یا رو به پایین.
    روی این حساب ای بسا یک کالا با یک نگاه (توجه - نیت) برای انسان حرام باشد (یعنی کور کننده باشد) و همان کالا با یک نگاه دیگر شفابخش. {۵}
    پانویس:
    {۱} سخنرانی آیت‌الله فاطمی‌نیا را گوش می‌کردم... از علامه طباطبایی (رحمةالله‌علیه) تعریف می‌کردن... می‌گفتن حضرت علامه نکاتی از قرآن استخراج می‌کردن که بقیه یک عمر آن بخش از قرآن را می‌خواندند و چشمشان به آن نکات نیافتاده بود... اکنون این استخراج نکته‌ای که از شما دیدم یاد آن افتادم.
    {۲} اگر حالت خوشی نداشت یا دوست نداشتید بگویید دیگر نگویم.
    {۳} پیش‌تر من تحقیق کرده بودم، گمان کنم در انجمن هم قرار داده بودم.
    {۴} آیه ما كانَ لِنَبِيٍّ أَنْ يَكُونَ لَهُ أَسْرى حَتَّى يُثْخِنَ فِي الْأَرْضِ تُريدُونَ عَرَضَ الدُّنْيا وَ اللهُ يُريدُ الْآخِرَةَ وَ اللهُ عَزيزٌ حَكيمٌ [انفال 67] + يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا مَا لَكُمْ إِذَا قِيلَ لَكُمُ انفِرُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ اثَّاقَلْتُمْ إِلَى الْأَرْضِ أَرَضِيتُم بِالْحَيَاةِ الدُّنْيَا مِنَ الْآخِرَةِ فَمَا مَتَاعُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا فِي الْآخِرَةِ إِلَّا قَلِيلٌ ﴿التوبة: ٣٨﴾ + اللَّهُ يَبْسُطُ الرِّزْقَ لِمَن يَشَاءُ وَيَقْدِرُ وَفَرِحُوا بِالْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَمَا الْحَيَاةُ الدُّنْيَا فِي الْآخِرَةِ إِلَّا مَتَاعٌ ﴿الرعد: ٢٦﴾ + مَن كَانَ يُرِيدُ حَرْثَ الْآخِرَةِ نَزِدْ لَهُ فِي حَرْثِهِ وَمَن كَانَ يُرِيدُ حَرْثَ الدُّنْيَا نُؤْتِهِ مِنْهَا وَمَا لَهُ فِي الْآخِرَةِ مِن نَّصِيبٍ ﴿الشورى: ٢٠﴾ + ذَٰلِكَ بِأَنَّهُمُ اسْتَحَبُّوا الْحَيَاةَ الدُّنْيَا عَلَى الْآخِرَةِ وَأَنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الْكَافِرِينَ ﴿النحل: ١٠٧﴾ + أُولَٰئِكَ الَّذِينَ اشْتَرَوُا الْحَيَاةَ الدُّنْيَا بِالْآخِرَةِ فَلَا يُخَفَّفُ عَنْهُمُ الْعَذَابُ وَلَا هُمْ يُنصَرُونَ ﴿البقرة: ٨٦﴾ + ....
    {۵} مثلا من این ماشین را می‌خواهم برای پز دادن به دوستم. یا من این ماشین را می‌خواهم برای آسودگی بیشتر که با فراغ بال بیشتر به خدمت به خلق و عبادت خدا بپردازم.
    عالی بود جناب محمدحسین.
    بخصوص نکاتی که در مورد اینکه پول و کالا را برای چه میخواهی و این است که تفاوت ایجاد می کند تلنگر خوبی برای من بود. ازتون ممنونم. خیلی استفاده کردم.
    چون یادم افتاد که بعضی چیزا رو واسه پز دادن میخوام. مثلا واسه اینکه روی فلان دوستم و که قیافه میگرفته کم کنم و ...
    البته از وقتی وارد بورس شدم و روحیه سرمایه گذاری پیدا کردم این حالت خود به خود کمتر شده درونم.
    ویرایش توسط roya123 : 2020/04/07 در ساعت 17:18

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

آیات 11 تا 40 سوره بقره
    آیه ی 28 سوره بقره: چگونه کافر می شوید به خدا حال آنکه مرده بودید و زنده کرد شما را و دیگر بار بمیراند و باز زنده کند و عاقبت یه سوی تو باز خواهید گشت (صریحا داره میگه ما یه زندگی دیگه قبل از این زندگی داشتیم. شاید همون عالم زر بوده. یعنی من اونجا چه زندگی ای داشتم ؟؟؟ )
    آیه 30 خداوند یه سری اسما و به آدم یاد داد و تو آیه 37 به واسطه همون کلمات اون و بخشیده و توبه ی اون و قبول کرده. یعنی چی بودن ؟؟؟
    آیه 38: چقدر معنی پشتشه. میگه از بهشت برید رو زمین تا یه راهنمایی براتون بفرستم هر کس راهنمای مرا پیروی کند هرگز در دنیا و آخرت اندوهگین نمیشه. چقدر قشنگه. اگه واقعا بتونیم اونجوری که قرآن بهمون درس داده عمل کنیم هیچ وقت غمگین نمیشیم. خیلی از غم های ما واسه خرابکاری ها و اشتباهاتی هست که خودمون مرتکب میشیم.
    مثلا همین نماز اول وقت خوندن علاوه بر اینکه انرژی های منفی مون رو تو ساعتی که زمین بیشترین انرژی مثبت رو داره و در جهتی که مرکز مغناطیس زمین هست (علم مهندسی این و ثابت کرده ) باعث میشه که از هفت نقطه ی بدن انرژی های منفی خارج و انرژی های مثبت وارد بدن بشن. هفت نقطه ای که محل انتقال انرژی از جسم انسان به زمین هست (خروج انرژی منفی و ورود انرژی مثبت ) که الان تو مدرسه های ژاپن بچه های مدرسه رو موظف کردن که فک کنم روزی 5 بار حرکاتی شبیه به حرکت نماز رو انجام میدن.
    علاوه بر همه ی اینهاااا
    نماز اول وقت باعث افزایش روزی میشه. امتحانش کردم روزی مثه بارون روانه میشه به سمتت. وقتی نمایشگاه سرویس خواب داشتم و اینو که
    نماز اول وقت روزی و نعمت و زیاد میکنه
    رو یه جایی خوندم و تصمیم گرفتم امتحانش کنم اونقدر فاکتور میزدیم که از خوشحالی تو پوست خودم نمی گنجیدم. یادمه روزای اول که شروع کردم یه روز 7 تا فاکتور زدیم. ما اگه یه روز دوتا فاکتور میزدیم خیلی روز خوبمون بود و خوشحال بودیم.
    خلاصه این یه نمازش بود.
    مثلا غیبت کردن که منع شدیم ازش. تو قانون جذب یا گرفتم که غیبت کردن ارتعاش خیلی خیلی منفی ای داره. چون داریم به بدی های یه شخص توجه می کنیم و طبق قانون جذب توجه به هر چیز یعنی سفارش اون چیز توی زندگیت
    و خیلی چیزای دیگه که از حوصله ی بحث خارجه
    خلاصه کلام مدتهاست که تو زمینه های روانشناسی مطالعه دارم و همیشه وجه اشتراکش با دین رو متوجه میشم. میخوام بگم خدا با شناخت کاملی که از ما بنده هاش داشته بهمون گفته که چجوری زندگی کنیم که هیجوقت غمگین نشیم واما ما نمی پذیریم و دنبال دلیل مدرک هستیم و هی که علم روانشناسی به کنکاش درباره انسان می پردازه و انسان به شناخت بیشتری از خودش میرسه و هر بار که چیز جدیدی از درون خودش و کشف میکنه می بینه که خداوند هم بهش اشاره داشته.
    مثه وقتی می بینی یکی از رازهای همه آدم های موفق سحرخیزی است و خداوند هم تاکید زیاد به نماز صبح کرده
    یا یه راز دیگه : دیروز توی دوتا برنامه تلویزیونی تو شبکه ها وساعت های مختلف که من شاهدش بودم دوتا آدم موفق گفتن راز موفق شدنمون نیکی و احترام به پدر و مادرمون بوده.
    بحث طولانی شد. ببخشید.
    ویرایش توسط roya123 : 2020/04/08 در ساعت 05:27

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

آیات 41 تا 90 سوره بقره
    آیه 62: محققا هر مسلمان و یهود و نصاری و ستاره پرست که
    از روی حقیقت ایمان به خدا و روز قیامت آورد و عمل شایسته کند از جانب پروردگار به اجر و ثواب رسند و هیچ گاه در دنیا و عقبی بیمناک و اندوهگین نخواهد بود.

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    آیات 41 تا 90 سوره بقره
    آیه 62: محققا هر مسلمان و یهود و نصاری و ستاره پرست که
    از روی حقیقت ایمان به خدا و روز قیامت آورد و عمل شایسته کند از جانب پروردگار به اجر و ثواب رسند و هیچ گاه در دنیا و عقبی بیمناک و اندوهگین نخواهد بود.
    از این آیه حسم بهم میگه که فرقی نمی کنه مسلمون باشی یا یهودی یا مسیحی یا حتی ستاره پرست
    مهم اینه که به حقیقت وجود خدا و روز قیامت ایمان داشته باشی
    مهم اینه که کارهای خوب انجام بدی
    در این صورت هم تو دنیا و هم آخرت حالت خوبه.
    شما هم همین تصور و می کنید؟؟؟

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 8 از 13 نخست ... 567891011 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)