صفحه 27 از 109 نخست ... 17242526272829303777 ... آخرین
نمایش نتایج: از 261 به 270 از 1084

موضوع: کرونا (COVID-19)

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

پاسخ : کرونا (COVID-19)

اگه بخوایم افق دراز مدت رو در نظر بگیریم اگه ویروس کرونا اینطور که طبق پیش بینی ها میگن موجب مرگ بخش قابل توجهی از افراد مسن و افرادی که بیماری های زمینه ای دارن بشه، در دراز مدت شاید نیمی از بازار مصرف شرکت های دارویی از بین بره و با این افق به نظر من شرکت های دارویی الان باید در صف فروش قفل باشن نه در صف خرید.

یعنی با شیوع کرونا خطری که صنایع دارویی رو تهدید میکنه واسه هیچ صنعتی تا این اندازه شاید نگران کننده نباشه

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

امروز رفتم یه چرخی بزنم تو خیابون ببینید چی اومده واسم، دمشون گرم خیلی حال کردم.

-----

بنی‌آدم اعضای یک دیگرند

شهروند گرامی ؛

خودروی شما با شماره xxبxx - ایرانxx در تاریخ 1399/01/12 ساعت 16:37 در معبر صدر قبل از کاوه شرقی 2 - غرب به شرق مشاهده شد.

خواهشمند است به منظور مبارزه با شیوع بیماری کرونا #در_خانه_بمانید.

#با_هم_بسلامت_میرسیم

با تشکر - شهرداری تهران

4. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 499 بار در 117 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    ترجمه متن انگلیسی سخنرانی پرزیدنت پوتین در میدان سرخ مسکو :

من امروز خسته ام. از همه چیز خسته ام. مایلم رهبران جهان را مخاطب قرار دهم. چه اتفاقی برای شما افتاده است؟ در حال طراحی کدام نقشه شیطانی هستید؟ شما عمدا در تلاش برای کاهش جمعیت هستید. و آنها در حال انجام این کار به قیمت جان انسانهای بی گناه هستند. ای زورمداران جهان! من نقشه شیطانی شما در جهت کاهش جمعیت این سیاره را می دانم. اما امروز تاریخ به شما نشان خواهد داد که خرد جمعی (عقل سلیم) قویتر است.
    ما از شما می خواهیم‌ که به ابتدای نقشه خود برگردید. من امروز اینجا در صلح و آرامش ایستاده ام و می خواهیم که ذهنهای جوانان و ستمدیدگان در صلح باقی بماند. اما یک قدم ‌محکم بردارید و ببینید که من از نقشه شما آگاه هستم. سیاستهای شما باید فورا تغییر کند. رسانه شما باید حقیقت گویی را آغاز کند.
    آمریکا و اروپا! اگر به نقشه خود خاتمه ندهید، علاوه بر مواجهه با غضب الهی، باید با من هم رو در رو شوید.
    یا مرگ یا وطنم! هورا ، هورا
    (فریاد سربازان): زنده باد! زنده باد! زنده باد!

-----------------------------
    پی‌نوشت: این را در گروه‌های تلگرامی دیدم و نمی‌دانم معتبر است یا نه؟
    .سلام ..این مزخرفات رو از کجا میارید ..فکر نمی کنید باید قبلش یه جستجو برای درست بودنش داشته باشید ..به صرف وجود تو جایی باید پخشش کنیدددد .. خود پوتین یکی از آدم کش ترین و مزخرفترین ادمهای این دنیاستتت ..

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید babakkeshavarz از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط babakkeshavarz نمایش پست ها
    .سلام ..این مزخرفات رو از کجا میارید ..فکر نمی کنید باید قبلش یه جستجو برای درست بودنش داشته باشید ..به صرف وجود تو جایی باید پخشش کنیدددد .. خود پوتین یکی از آدم کش ترین و مزخرفترین ادمهای این دنیاستتت ..
    زیر نوشته را ندیدید؟
    فرق پخش کردن با سوال را می‌دانید چیست؟
    احتمالش را دادم دروغ آوریل باشد برای همین از دوستان پرسیدم این معتبر است یا نه؟ ولی شما مانند همیشه...
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/04/02 در ساعت 15:28
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

8. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    یک عده می‌گویند ویروس سنگین است و بلافاصله به زمین می‌افتد.
    یک خبر منتشر شده بود که می‌گفتند تا ۸ ساعت می‌تواند در فضا معلق بماند.
    بعد تکذیبش کردند و گفتند سه ساعت.
    بعد همین را هم گفتند مال جاهای بسته است و گفتند یک ساعت.
    آخر معلوم نشد چه به چه شد.
    ولی اگر همین یک ساعت هم درست باشد خیلی خطرناک است.
    یه مقاله ای که در ارتباط با این موضوع تحقیق کرده بود پخش شده.
    که خیلی ها نمی دونن دقیقا چیه و ترسیدن و میگن که تو هوا پخش میشه.
    اما یه آقای دکتر توی اینستا من دیدم که کلا مقاله رو توضیح داد.
    گفت که ویروس در حالت عادی سنگین هست و تو هوا نمی مونه و انتقالی از هوا صورت نمی گیره
    اما در محیط های بیمارستانی و درمانی چون یه سری کارهایی مثل ساکشن و ... روی بیمارها انجام میشه باعث میشه که ویروس ریزتر بشه.
    و اون ویروس ریزتر شده به مدت 3 ساعت در هوا باقی می ماند و این خطر انتقال از هوا در بیمارستان ها وجود داره.

ویرایش توسط roya123 : 2020/04/02 در ساعت 15:35
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

10. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

علی لاریجانی هم کرونایی شد.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

12. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 5,654 بار در 1,971 ارسال

آینده متعلق به طب اسلامی است

@DaftareAyatollahTabrizian

توصیه های دکتر خادم الحسینی برای پیشگیری از کرونا

دکتر سید محمد خادم الحسینی دکترای پرستاری و عضو هیئت علمی دانشگاه

پس از گرفتن دکترا، هفت سال در طب سنتی مطالعه داشتم و سه سال در طب اسلامی ، طی سه سالی که با طب اسلامی آشنا شدم معجزاتی را در این طب دیدم که میتوان گفت این سه سال اخیر را با کل تحصیلات سی ساله ام میشود مقایسه کرد .

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید تیدی آلفا از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 5,654 بار در 1,971 ارسال

متاسفانه نتونستم کلیپ تصویری از کانال فوق آپلود کنم

ولی میتونید وارد کانالی که گذاشتم بشید و کلیپ ها رو تماشا کنید

آینده متعلق به طب اسلامی است

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید تیدی آلفا از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,126 بار در 2,850 ارسال

کشورداری آلمانی؛ پدرت معلوم نیست؟ باشد، آدرست کجاست؟

دکتر مجتبی لشکربلوکی

بگذارید با چند مساله که دست به گریبان هستیم شروع کنیم.
    حتما شنیده‌اید موقع انتخابات برخی را با مینی‌بوس و اتوبوس و وانت از یک حوزه انتخابیه جمع می‌کنند و می‌برند در یک حوزه انتخابیه دیگر رای می‌دهند؟ راست و دروغش با گویندگان.
    اگر فردا اعلام شود که به خاطر کرونا افراد فقط می‌توانند به نزدیک‌ترین فروشگاه مراجعه کنند و مایحتاج خود را بخرند و برگردند منزل و حق ندارند که به جاهای دیگر بروند. آیا در ایران امکان پذیر است؟ خیر!
    تصور کنید که جایی سیل و زلزله می‌آید، می‌خواهند فقط به افراد آن منطقه کمک سریع کنند آیا می‌شود فهمید آن کسانی که خواهان کمک هستند واقعا اهل همان منطقه آسیب دیده اند؟
    آیا در ایران می‌شود گفت اگر کسی می‌خواهد از مدرسه دولتی/بیمارستان دولتی استفاده کند، حق دارد فقط به نزدیک‌ترین مدرسه دولتی/بیمارستان دولتی نزدیک منزلش مراجعه کند!

آلمانی‌ها همه این مسایل را حل کرده‌اند! چگونه؟ فقط با یک تفاوت کوچک نسبت به ایران. در آلمان ثبت آدرس از نان شب واجب‌تر است. اصلا هویت به داشتن نام و نام خانوادگی نیست. هویت در آلمان به نام، نام خانوادگی و آدرس و امضا است. حتی این را بگویم که شما می‌توانید پدر نداشته باشید اما باید آدرس داشته باشید. آدرس اگر نداشته باشید نه حساب بانکی می‌توانید داشته باشید نه می‌توانید در مدرسه ثبت نام کنید اصلا برای اینکه خیال‌تان راحت باشد کارت ملی نمی‌توانید داشته باشید. آدرس ثبت شده بخشی از هویت شماست. حالا ببینیم همین تفاوت کوچک چه منافع فوق العاده‌ای دارد:

موظفید فرزندتان را در نزدیک ترین مدرسه محل سکونت‌تان (مطابق با آدرس ثبتی)، ثبت نام کنيد. این یعنی کاهش ترافیک و کاهش مصرف انرژی.
    اگر شما در شرایط کرونا وارد شهر شوید و اگر جلوی شما را بگیرند که برای چه بیرون آمده‌اید، و شما بگویید که برای خرید آمده‌اید، خیلی راحت از روی آدرس ثبت شده روی کارت شناسایی شما متوجه می‌شوند که دروغ می‌گویید یا راست می‌گویید.
    در زمان انتخابات از پیش برای شما نامه‌ای ارسال می‌شود، حوزه انتخابیه شما مشخص می‌شود و شما حق دارید فقط در آن حوزه رای گیری که از قبل مشخص شده رای خود را بیاندازید. به همین سادگی بحث جابجایی رای غیرممکن است.
    فرض کنید که طرف پرونده‌های قضایی و مطالبات مالی خیلی راحت‌تر قابل پیگرد قانونی دارند.
    طرف نمی‌تواند در ولنجک مونیخ!! سکونت داشته باشد اما از یارانه‌ روستاها برخوردار باشد.
    طرف نمی‌تواند ده حساب بانکی داشته باشد و در هر حسابی یک آدرس ثبت کند و بعد هم چک بی محل بکشد.
    این‌ها برخی فواید برای آلمانی‌هاست، فواید این کار برای ایران خیلی بیشتر است فقط یک مورد: محل سکونت اول افراد می‌تواند نرخ معمولی برای آب و گاز و برق و تلفن داشته باشد اما محل اقامت دوم به بعد می‌تواند با نرخی دیگر محاسبه شود.
    این ایده عجیبی نیست فقط باید دستگاه‌های کشور با هم کنار بیایند و داده‌های مختلف را با هم به اشتراک بگذازند.

:پنج نکته کوتاه:
    الان ذهن خلاق ایرانی شروع می‌کند به این که اگر طرف این کار را کرد و آن کار را بکند، اگر طرف این شرایط و آن وضعیت را داشت، چه؟ جواب: برای همه این حالات فکر شده است.
    آیا این فقط مختص آلمان است؟ جواب: نه، برخی کشورهای دیگر هم آن را اجرا می‌کنند. منتها آلمانی‌ها طبق معمول خیلی دقیق!
    آیا با همین تغییر کوچک همه مشکلات برطرف می‌شود. جواب: خیر! بخش تجویز راهبردی را بخوانید.
    آیا چون آلمان چنین کرده، ما نیز باید چنین کنیم؟ جواب: خیر! الگوبرداری کور (کپی-پیست) همیشه غلط است به ويژه در عرصه کشورداری! هر پیراهنی (راه حل) که دوخته می‌شود باید کاملا برای قامت (مسایل) آن کشور باشد.
    آیا آلمانی‌ها در همه حوزه‌های بروکراتیک بهتر از ما عمل می‌کنند؟ خیر! در برخی تعاملات دیجیتالی ما از آن‌ها بهتریم.

تجویز راهبردی
    برای توسعه باید تغییرات زیادی صورت گیرد. برخی تغییرات خارج از توان ما هستند(فعلا انسداد وجود دارد)، برخی تغییرات هم خارج از ظرفیت ذهنی ما هستند (یا عقل‌مان نمی‌رسد یا آمادگی ذهنی وجود ندارد). ولی آنهایی که هم می‌دانیم و هم می‌توانیم را باید انجام دهیم. زمانی خواهد رسید که این تغییرات کوچک، مقطعی و محلی دست به دست هم می‌دهند و اثر «هم‌ افزایی» رخ خواهد داد: یعنی اگر تغییر الف ۲ واحد به توسعه کمک می‌کند و تغییر ب و ج هم ۳ واحد و ۵ واحد، جمع این سه تغییر ۱۰ نمی‌شود، بلکه بیست می‌شود. اگر در یک یا چند حوزه از مسیر توسعه کشور انسداد وجود دارد، آن مواردی که می‌دانیم و می‌توانیم را انجام دهیم، تا پنجره فرصتی برای دیگر تغییرات فراهم شود!
    جامعه نظم پذیر و با دیسیپلین حاصل قواعد کشورداری نظم آفرین است.

(به اشتراک بگذارید تا عملی شود)
    #شبکه_توسعه

18. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال داروساز آواتار ها
    تشکر شده 3,036 بار در 570 ارسال

سلام دوستان عزیز خواندن این مقاله را توصیه می کنم... خواهش می کنم ار همه رعایت کنند این موج تا اینجا امدیم 5% مسیر هم نیست متاسفانه جامعه فکر می کنه دیگه به اخرش رسیدیم ولی این داستان حتی هنوز کامل شروع هم نشده است....

در مقاله‌ای که اخیرا اقتصاددانان کشورمان روی درگاه دانشگاه ییل برای تحقیقات مربوط به سلامت منتشر کرده‌اند، با بسط یک مدل اپیدمولوژی سعی شده است که موارد شناسایی نشده به این بیماری تخمین زده شود. نتایج تحقیق در قالب ۵ سناریو منتشر شده و محققان برآورد کرده‌اند کرونا تا ابتدای تابستان مهمان ناخوانده ایرانیان باشد.سناریوهای ترسیم شده نشان می‌دهد حتی در حالت خوش‌بینانه و با فرض اینکه از ابتدای شیوع بیماری تماس افراد تا ۷۵ درصد کاهش داشته است، موارد ابتلا (شامل بدون علامت و پنهان) بین ۳ تا ۶ برابر موارد گزارش شده تخمین زده شده است.

https://fararu.com/fa/news/435323/%D...B1%DB%8C%D9%88

20. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید داروساز از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)