صفحه 2 از 109 نخست 123451252102 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 1084

موضوع: کرونا (COVID-19)

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کرونا (Coronaviruses)

زر (سکه صادرات)
    ==========

نکته‌ی نخست: دقیقا روی مقاومت است. مقاومت خشک (غیر پویا - ایستا - ثابت - عددی) ۵۳ میلیون ریال. خیلی مهم است. اگر به سوی بالا بشکند رشد زیادی محتمل است و اگر نتواند رد شود مدت‌ها در جا زدن احتمال بیشتری دارد.
    یک بار دیگر هم یک تلاش بسیار جدی برای رد شدن از این مقاومت انجام داده. تاریخش انگار هست: ۹۸/۱۰/۱۷ (مربوط به بمباران پایگاه آمریکا است؟) که به خوبی مشخص است به این رقم واکنش نشان داده شده.
    نکته‌ی مهم دیگر حجم است. حجم به خوبی افزایش پیدا کرده.
    نکته‌ی دیگر خارج از نمودار: روز مادر گذشت و عید نزدیک است. (این شاید مهمتر از کرونا باشد روی زر) این می‌تواند یکی از پتانسیل‌های عبور از مقاومت بشود. (البته روز مادر که گذشت. تاثیرش تمام شده. ای بسا تاثیر منفی بگذارد روی نمودار.)
    نکته‌ی دیگر رشد بسیار زیادی است که نمودار تا اینجا انجام داده. خسته است. اگر یک حجم سنگین به این نمودار وارد کنند می‌افتد. البته باید توان بانک مرکزی را دید. ولی روی این نمودار با قدرت می‌گویم که یک حجم صد هزارتایی بیاید می‌افتد. به احتمال قوی.
    نکته ی دیگر اینکه در نشانگرها حالت اشباع وجود دارد. البته این نمی‌تواند دلیل محکمی بر افت باشد.
    نکته‌ی دیگر اینکه در نشانگرها (هر سه) حالت واگرایی هم وجود دارد (نسبت به همان نیمه‌ی ماه گذشته که گفتم). باز هم این نمی‌تواند خیلی دلیل محکمی برای افت باشد. ولی احتمال افت را تقویت می‌کند.
    نتیجه‌گیری: نمی‌توانم با قدرت چیزی بگویم. این مقاومت بسیار مهم است. بسیار مهم. اگر رو به بالا بشکند احتمال یک رشد قوی بلند مدت را خواهیم داشت. اگر نتواند بشکند تا مدتی پتانسیل رشدش را از دست می‌دهد. (البته در ابعاد بسیار بلند مدت که... حتما می‌شکند! چون تورم وجود دارد! بالاخره امروز نشد فردا... فردا نشد پس‌فردا... ولی در کوتاه مدت یا میان مدت پتانسیل رشدش را از دست می‌دهد.) دارم نگاه می‌کنم احتمال اینکه یک مقدار از این مقاومت فرا رود ولی نشکند (شکست تقلبی - fake داشته باشیم) هم هست. در مجموع تا زمانی که بالای این مقاومت تثبیت نشده ما کاری نمی‌کنیم و اوضاع را کما فی السابق تلقی می‌کنیم. خلاصه اینکه: تا زمانی که زیر این خط هستیم همه چیز آرام است.
    =============================================
    پی‌نوشت: من نمی‌دانم مطمئن‌ترین نماد برای سنجش زر چیست. من سکه صادرات را گرفتم. (همه‌شان باید نزدیک هم باشند. ولی حجم‌ها به خصوص ممکن است اشتباه باشد که باید بزرگترین نماد (پر ارزش‌ترین نماد) انتخاب شود که حالا من همین‌جوری سکه‌ی صادرات را گرفتم.
    پی‌نوشت: یادم آمد جناب فرشید یوسف‌پور عزیز (که خیلی قبولشان دارم) هم یک کانال در مورد زر و کالاهای جهانی و دلار و این جور چیزها دارند... از آنجا هم در نوشته‌ی بعدی ان‌شاءالله قرار می‌دهم.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/02/20 در ساعت 16:02
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

زر
    ==
    چه جالب. داشتم در یک کارگزاری دیگر نگاه می‌کردم دیدم این بررسی را پیش‌تر انجام‌داده‌ام: https://i.vgy.me/H6YVfB.png «دیدی گفتم!»
    در نمودار می‌بینیم که از کف ۲۵ درصد رشد داشته‌ایم در زر. از نیمه‌ی سال تا کنون. خودمانیم انصافا. در بورس چقدر داشته‌ایم؟ می‌بینیم که بورس به نسبت رشد دلار و زر، بیشتر رشد می‌کند!
    نتیجه‌گیری ما از این موضوع چه می‌تواند باشد؟
    نتیجه‌گیری نخست این است که رشد بورس هرچند رابطه با رشد زر دارد. ولی این رشد ناشی از افزایش سود شرکت‌ها و رو آوردن خریداران بنیادی به این شرکت‌ها نیست. بلکه به خاطر ترس مردم از افت سرمایه‌شان و طمع در چند برابر شدن دارایی‌ها است. و با توجه به اینکه سهام موجود در بازار نسبت به نقدینگی کل جامعه و بازارهای رقیب حجم بسیار کوچکی دارد به راحتی به اشباع می‌رود و سودها و رشدها چشم‌گیر تر خواهد بود.
    نتیجه‌گیری دیگر این است که در کوتاه‌مدت تنها «شوک»های وارده به زر و دلار (اقتصاد کشور) را می‌توان مهم دانست و از بازار بورس به بازار زر مهاجرت کرد.

==========================================
    پی‌نوشت: این هم آن دیدی گفتم بالا با توضیحاتش:
    https://i.vgy.me/HCS75B.png این‌گونه که نوشته‌ام احتمالا یکی از دوستان خواسته بودند از من که برایش این‌گونه نوشته بوده‌ام. (ای بابا... اکنون یک سوتی‌ای که داده بودم یادم آمد... یادم آمد جناب فریبرز نائل در زمان رشد چند برابری دلار با من در باره نمودار سکه گفتگو می‌کردند و من هرچقدر نگاه کردم دیدم احتمال ریزش دارد و با قدرت به ایشان گفتم احتمال ریزش بیشتر است از رشد.... و بعد شد آنچه نباید می‌شد.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    خوب... نخست برویم سراغ زر به دلار.
    ====================
    در مقیاس بزرگ (ماهانه):

همان گونه که می‌بینیم می‌تواند رشدی شبیه رشد بسیار بزرگ چند ساله‌ی پیشین ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ داشته باشد.
    ولی حجم تاییدش نکرده.
    از سوی دیگر در اشباع هم هست.
    ====================
    در مقیاس کوچک (روزانه):

در کوتاه مدت کاملا استعداد رسیدن به ۱۷۰۰ دلار را دارد.
    البته باز حجم هست. حجم باید افزایش بیابد. چرا افزایش نیافته؟ شاید احتمال داده‌اند که چین بیماری را مهار کرده. به هر روی... اگر حجم افزایش یابد توانایی رسیدن به سقف کانال یعنی ۱۷۰۰ دلار را دارد.
    ====================
    پی‌نوشت: ۱۷۰۰ دلار همه‌اش می‌شود ۵ درصد رشد!
    پی‌نوشت: و البته اینکه این به دلار است. بهتر است زر داخلی نگاه شود و به آن بیشتر بها بدهیم. چون این هم تغییرات زر جهانی را در خود دارد و هم تغییرات دلار را!
    البته در مورد اونس جهانی و اصولا طلا اون ذهنیت رشدهای روزی ۵ درصد رو باید از خودمون دور کنیم، نباید اجازه داد اون ذهنیت تبدیل به آفت تحلیل در ما بشه.

اگه بنا بر ریزش بازارارها باشه، سپرده گذاری در بانک ارجحیت داره نسبت به سهام داری و اگه طلا قراره بازدهی بهتری نسبت به سپرده گذاری داشته باشه، طبیعتا سرمایه گذاری در طلا ارجحیت داره نسبت به سپرده گذاری.

باز هم تاکید میکنم اجازه ندید رشدهای ۵ درصد روزانه تبدیل به واقعیت سرمایه گذاری در ذهن شما بشه، واقعیت سرمایه گذاری میتونه شامل نزولهای ۵ درصد روزانه هم باشه

طبیعتا منطور از شما در متن، مخاطب در مبنای عام هست نه جناب محمد حسین که ایشون استاد ما هستن و اگاه به این جزییات.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

زر (سکه صادرات)
    ==========

نکته‌ی نخست: دقیقا روی مقاومت است. مقاومت خشک (غیر پویا - ایستا - ثابت - عددی) ۵۳ میلیون ریال. خیلی مهم است. اگر به سوی بالا بشکند رشد زیادی محتمل است و اگر نتواند رد شود مدت‌ها در جا زدن احتمال بیشتری دارد.
    یک بار دیگر هم یک تلاش بسیار جدی برای رد شدن از این مقاومت انجام داده. تاریخش انگار هست: ۹۸/۱۰/۱۷ (مربوط به بمباران پایگاه آمریکا است؟) که به خوبی مشخص است به این رقم واکنش نشان داده شده.
    نکته‌ی مهم دیگر حجم است. حجم به خوبی افزایش پیدا کرده.
    نکته‌ی دیگر خارج از نمودار: روز مادر گذشت و عید نزدیک است. (این شاید مهمتر از کرونا باشد روی زر) این می‌تواند یکی از پتانسیل‌های عبور از مقاومت بشود. (البته روز مادر که گذشت. تاثیرش تمام شده. ای بسا تاثیر منفی بگذارد روی نمودار.)
    نکته‌ی دیگر رشد بسیار زیادی است که نمودار تا اینجا انجام داده. خسته است. اگر یک حجم سنگین به این نمودار وارد کنند می‌افتد. البته باید توان بانک مرکزی را دید. ولی روی این نمودار با قدرت می‌گویم که یک حجم صد هزارتایی بیاید می‌افتد. به احتمال قوی.
    نکته ی دیگر اینکه در نشانگرها حالت اشباع وجود دارد. البته این نمی‌تواند دلیل محکمی بر افت باشد.
    نکته‌ی دیگر اینکه در نشانگرها (هر سه) حالت واگرایی هم وجود دارد (نسبت به همان نیمه‌ی ماه گذشته که گفتم). باز هم این نمی‌تواند خیلی دلیل محکمی برای افت باشد. ولی احتمال افت را تقویت می‌کند.
    نتیجه‌گیری: نمی‌توانم با قدرت چیزی بگویم. این مقاومت بسیار مهم است. بسیار مهم. اگر رو به بالا بشکند احتمال یک رشد قوی بلند مدت را خواهیم داشت. اگر نتواند بشکند تا مدتی پتانسیل رشدش را از دست می‌دهد. (البته در ابعاد بسیار بلند مدت که... حتما می‌شکند! چون تورم وجود دارد! بالاخره امروز نشد فردا... فردا نشد پس‌فردا... ولی در کوتاه مدت یا میان مدت پتانسیل رشدش را از دست می‌دهد.) دارم نگاه می‌کنم احتمال اینکه یک مقدار از این مقاومت فرا رود ولی نشکند (شکست تقلبی - fake داشته باشیم) هم هست. در مجموع تا زمانی که بالای این مقاومت تثبیت نشده ما کاری نمی‌کنیم و اوضاع را کما فی السابق تلقی می‌کنیم. خلاصه اینکه: تا زمانی که زیر این خط هستیم همه چیز آرام است.
    =============================================
    پی‌نوشت: من نمی‌دانم مطمئن‌ترین نماد برای سنجش زر چیست. من سکه صادرات را گرفتم. (همه‌شان باید نزدیک هم باشند. ولی حجم‌ها به خصوص ممکن است اشتباه باشد که باید بزرگترین نماد (پر ارزش‌ترین نماد) انتخاب شود که حالا من همین‌جوری سکه‌ی صادرات را گرفتم.
    پی‌نوشت: یادم آمد جناب فرشید یوسف‌پور عزیز (که خیلی قبولشان دارم) هم یک کانال در مورد زر و کالاهای جهانی و دلار و این جور چیزها دارند... از آنجا هم در نوشته‌ی بعدی ان‌شاءالله قرار می‌دهم.
    دقیقا مشکل تکنیکال هم همینه، شما نمودار رو میبینید ممکنه در ذهنتون امکان حجم بالای عرضه داشته باشید، من تابلوی معاملات رو نگاه میکنم میبینم اصلا فروشنده ای نیست.

ارجحیت تابلو خوانی و روانشناسی بازار نسبت به تکنیکال هم در همین هست به نظر بنده، که اختلاف عمیقی میتونه در پیش بینی ها ایجاد کنه.

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا حسنی نمایش پست ها
    البته در مورد اونس جهانی و اصولا طلا اون ذهنیت رشدهای روزی ۵ درصد رو باید از خودمون دور کنیم، نباید اجازه داد اون ذهنیت تبدیل به آفت تحلیل در ما بشه.

اگه بنا بر ریزش بازارارها باشه، سپرده گذاری در بانک ارجحیت داره نسبت به سهام داری و اگه طلا قراره بازدهی بهتری نسبت به سپرده گذاری داشته باشه، طبیعتا سرمایه گذاری در طلا ارجحیت داره نسبت به سپرده گذاری.

باز هم تاکید میکنم اجازه ندید رشدهای ۵ درصد روزانه تبدیل به واقعیت سرمایه گذاری در ذهن شما بشه، واقعیت سرمایه گذاری میتونه شامل نزولهای ۵ درصد روزانه هم باشه

طبیعتا منطور از شما در متن، مخاطب در مبنای عام هست نه جناب محمد حسین که ایشون استاد ما هستن و اگاه به این جزییات.
    نه اتفاقا. من می‌گویم ۵ درصد هم مهم است.
    ببینید. برای ما در نهایت مهم این است که پولمان چقدر بشود.
    اگر زر (زر جهانی - زر به دلار) ۵ درصد رشد کند و دلار هم چه می‌دانم مثلا یک درصد رشد کند در نهایت پول ما می‌تواند شش درصد (6.05٪) رشد کند.
    ولی اگر در همین بازه سهام ده درصد به ریال رشد کند... خوب؟ سهام بهتر است. نه؟
    ==============================
    حرف شما درست است. که در بازارهای جهانی و به خصوص کالاها و به خصوص معتبرترین نماد دنیا یعنی زر به دلار رشد و افت‌ها بسیار نرم و بلند مدت هستند ولی در نهایت برای ما مهم چیست؟ باید دید سرمایه‌گذاری‌های مختلف تو جیب ما چه تغییراتی باید داشته باشند.
    «محمد حسین» هستم.

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اگر زر (زر جهانی - زر به دلار) ۵ درصد رشد کند و دلار هم چه می‌دانم مثلا یک درصد رشد کند در نهایت پول ما می‌تواند شش درصد (6.05٪) رشد کند.
    حرف شما درست است. که در بازارهای جهانی و به خصوص کالاها و به خصوص معتبرترین نماد دنیا یعنی زر به دلار رشد و افت‌ها بسیار نرم و بلند مدت هستند ولی در نهایت برای ما مهم چیست؟ باید دید سرمایه‌گذاری‌های مختلف تو جیب ما چه تغییراتی باید داشته باشند.
    آن بررسی از زر را که در گذشته انجام دادم و با کلی ذوق و شوق به عنوان دیدی گفتم گذاشتم را ببینیم... سکه از آن زمان رشد نکرد؟ کرد! خوب هم کرد! خیلی هم رشد کرد... از ۴۰ م.ر شد ۵۰ م.ر ولی درست بود سکه بخریم؟ نه! ابدا.
    در رشد «بلند مدت» باز سهام بهتر است. چون دو تاثیر مثبت همزمان از تورم می‌پذیرد: ۱- سود آوری شرکت‌ها و صادرات بهتر و واردات کمتر. و ۲- تورم عمومی جامعه (مانند گرانی خانه و خودرو و ...) که روی سهام هم می‌آید. و گاهی نیز: ۳- حالت طمع و شور و هیجانی که اکنون در آن هستیم که به خصوص با توجه به کوچک بودن سهم بازار سرمایه از کل کیک اقتصاد مملکت خیلی سریع به اشباع می‌رود و رشدهای نجومی را تجربه می‌کند.
    چه زمانی باید برویم سراغ زر؟ زمانی که تکانه‌های شدید و یکباره وارد می‌شود و بازار در کوتاه مدت و میان مدت می‌رود روی زر و دلار و ... چرا؟ چون در این مواقع هم ۱- ارزش دارایی‌ها نسبت به دلار دارد پایین می‌آید (مانند ارزش خانه و خودرو و ...) و هم از سوی دیگر پول از توی بورس دارد می‌رود بیرون! (که این دومی مهمتر است!!!) پول دارد می‌رود دلار بخرد و باعث ریزش بازار هم می‌شود به جای افزایش آن.
    حالا باید ببینیم به واسطه‌ی شب عید و کرونا و... آیا پول از بورس می‌تواند بیرون برود و تکانه‌ی شدید وارد کند یا نه؟
    باز مرور می‌کنم:
    ۱- یک رشد بلند مدت در تمام بازارها داشته‌ایم. هم بورس و هم زر.
    ۲- بورس خیلی داغ است اکنون. توانایی پشت سر گذاشتن تهدیدهای بزرگی مانند روزهای پس از حمله‌ی ایران به آمریکا را دارد! اکنون خیلی از مقاومت‌ها یک روز هم دوام نمی‌آورند.
    ۳- مقاومت سکه خیلی مهم است. باید با قدرت آن را بشکند (هم از دید ریالی و هم از دید حجمی). اگر بشکند من موقتا می‌روم بخشی از سبدم را سکه می‌خرم.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/02/20 در ساعت 16:47
    «محمد حسین» هستم.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

به نقل از فرشید یوسف‌پور:

Golden U, [۱۹.۰۲.۲۰ ۲۳:۰۳]

#سکه 30 بهمن

وارد محدوده زمانی قوی شده ایم. 18 تا 23 فوریه.
    بازار در انتظار اخبار مربوط به FATF می باشد و البته بازارساز هم
    شکست خط روند زرد رنگ باعث تضعیف روند صعودی 3 ماه اخیر می شود که با توجه به محدوده زمانی از این تاریخ به بعد این خط شکننده خواهد بود.
    محدوده 5400 الی 5580 ( سقف تاریخی ) مقاومت پیش روست و ماکزیمم رشدی که با بدترین خبر بتواند رخ دهد حدود 5900-5950 می باشد.
    @iii8iii
    «محمد حسین» هستم.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در قم شنبه مدارس تعطیل شدند. ولی خبری از قرنطینه‌ی شهر قم نیست. (و بسیار هم این را بعید می‌دانم.)
    «محمد حسین» هستم.

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سن خطر برای کرونا:

به صورت نمایی به سن وابسته است. به گونه‌ای که شاید بتوان گفت خطر این بیماری فقط مختص پیرها است.
    «محمد حسین» هستم.

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اگر رشد کنه بله، در اون که بحثی نیست.
    تفاوت پیش بینی بین من و شما هم همینه دیگه، شما دو بازار رو هم راستای هم دارای پتانسیل رشد میبینید، من سهام رو اصلاحی و طلا رو دارای پتانسیل رشد.

حالا ایران تورم داره بازارها با هم رشد میکنن، اما تو بازارهای جهانی رشد همزمان اونس و بازار سهام یه نوع انومالی هست.

در نهایت طی چند روز آینده یا استراتژی های ریسک گریز (طلا) یا استراتزی های ریسکی (سهام) کنترل بازار رو بدست میگیرن. یا سهام باید بریزه یا طلا، فعلا بازار مردده.
    ویرایش توسط علیرضا حسنی : 2020/02/20 در ساعت 18:02

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 109 نخست 123451252102 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)