صفحه 4 از 109 نخست 12345671454104 ... آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 1084

موضوع: کرونا (COVID-19)

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

پاسخ : کرونا (Coronaviruses)

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها

مهناز صادقی, [۲۰.۰۲.۲۰ ۱۱:۰۶]
    [In reply to مهناز صادقی]
    #کرونا_بورس

⚠️ دوستان زیادی در مورد بیماری کرونا و تاثیر آن بر بورس اظهار نگرانی کرده‌اند و سوال دارند. پاسخ بنده به این عزیزان:

?? نمودار شاخص بورس چین را خدمت دوستان ارائه دادم تا به طور علمی این مساله را برسی کنیم.
    کشور چین صادرات و توریسم محور است، با شروع بیماری این دو بخش آسیب زیادی دیدند و بیشتر از ۲۰۰۰ نفر جان خود را از دست دادند، با این وجود شاخص بورس این کشور طی ۱۷ روز اخیر بیشتر از ۱۲٪ رشد داشته!

?? در کشور ما با توجه به تحریمهای اخیر، صادرات و توریسم چشمگیر نیست، از طرفی تعداد بیماران درگذشته دو نفر بوده، آیا این بیماری می‌تواند باعث ریزش بورس ایران شود؟

?? چین ?? بیماران درگذشته ۲۰۰۰ نفر = رشد بورس ۱۲٪

?? ایران ?? بیماران درگذشته ۲ نفر = آیا ریزش خواهیم داشت!؟

? البته خیر، مگر سهامداران هیجانی برخورد کرده و بازار را دچار اصلاح موقت کنند که گذرا خواهد بود و به امید خدا بورس به رشد خود ادامه خواهد داد.

@mahnaz_sadeghi
    من نیم ساعته دارم به این پست فکر میکنم و هنوز نتونستم هضمش کنم و هنوز از شوک استدلال مطرح شده خارج نشدم.
    واقعا به کجا داریم میریم، خدا بخیر کنه.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    نه. من حرفم چیز دیگری بود. حرفم این بود که در چندین ماه گذشته (یعنی پیش از موضوع کرونا) چندین و چند بار از این افت و خیزها داشته نمودار (نمودار زر به ین).
    ==========================
    در مورد یک درصد و بازار جهانی هم... در همان نمودار می‌بینیم که از آغاز تا پایان نمودار ۲۰ درصد تغییرات داریم.
    ============================
    نکته‌ی دیگر اینکه....
    نمودار بیست ساله زر به ین:

(از اینجا گرفته‌ام:
    https://www.kitco.com/gold-price-today-japan/)
    (بلند مدت‌ترش اینجا:
    https://s3-us-west-2.amazonaws.com/maven-user-photos/mishtalk/economics/zmfATcSa4EegwR7v_znq6Q/CHLOr9MsU02Bir2Z5Gea-Q)
    این افت‌های اخیر پول ملی ژاپن می‌تواند در تفسیر موج بلندمدت سقوط ارزش ین (نسبت به زر) تفیسر شود.
    در نمودار... ما رشد این ماه (شمع آخر) زر به ین را می‌توانیم به کرونا مثلا نسبت دهیم... ولی خوب... شمع‌های پیش از آن چه؟
    دارم نمودار را نگاه می‌کنم... در نمودار روزانه... اصلا یپش از ۲۰۲۰ نمودار پر است از این رشدهای یک درصدی و سه درصدی...
    بگذارید برای شماها هم بگذارم:

در هر کدام از این ناحیه‌های صورتی رنگ چندین روز مشابه امروز وجود دارد.
    خوب؟
    با این وجود؟ آیا اکنون یک اتفاق خاص افتاده؟ روی نمودار؟
    من نمی‌توانم این را بگویم.
    حقیقتش من چون تکنیکال کار نیستم اظهار نظر روی گذشته نمودار نمیتونم بکنم، این پاسخ رو باید تکنیکالیست ها بدن.

اما واسه من تابلوی معاملات اهمیت داره، در این مقطع تغییر نسبت ها حتما به شرایط کلی اقتصاد و اخبار مربوط به شیوع کرونا مربوطه، دلیل افت و خیزهای قبلی رو من طبیعتا نمیدونم چیه.

اما جنس نمودار هایی که شما گزاشتید با نموداری که من گزاشتم کاملا متفاوته، نمودار شما روند طلا به ین ژاپن هست که حالا خیلی مورد توجه من نبود.
    نموداری که من گزاشتم مقایسه روند حرکتی طلا به دلار و ین به دلار هست، اصلا هدف این نمودار بیان یک مطلب دیگست.
    حالا باز اگه رو نموداری که من گزاشتم توضیحی لازم باشه بیشتر میشه در موردش صحبت کرد.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

امروز هم در ادامه روند نزولی دیروز گویا شاهد ریزش بورس های جهانی هستیم. فیوچرها که همه منفی هستن.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

یه تشکری هم باید بکنیم از دکتر ادیب، که به عنوان استاد مدیریت ریسک حتی یک بار محض رضای خدا ما کلمه کرونا رو از زبون ایشون طی هفته های گذشته نشنیدیم.

ممنون دکتر که به همراه گروه حرفه ای تون ریسک های اقتصادی رو به خوبی تحلیل و کارشناسی میکنی، ممنون که در کنار مهناز و شهناز شما رو هم داریم.

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا حسنی نمایش پست ها
    روند سقوط ارزش ین ژاپن در برابر اونس جهانی.
    فعلا یکی از ۵ ارز اصلی جهان سقوط کرده، باید به دقت پیگیر روند دلار، پوند، یورو و یوان هم باشیم.

خب بعد از ین ژاپن امروز دلار شاهد سقوط قیمتی شده، فعلا دو تا از ۵ تا ارز اصلی کله شدن. میمونه پوند، یوان و یورو

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(2)
    تشکر شده 6,153 بار در 1,698 ارسال

بنظر من هیچ چیز خطرناکتر از این جمهوری اسلامی که اکنون همه ما مبتلا به آن هستیم وجود ندارد
    حاکمیتی که فرمول موشک با سوخت جامد را از کره شمالی دزدکی با پول نفت میخرد و بعد میگوید خودمان ساختیم!
    اما تیبا و پراید را نمیتوانند بسازن یا نمیخان؟ملت برو تو صف ثبت نام اول پول بده ماشین را هر وقت دلمان خاست میدیم!!!!!!!!!!!
    هواپیمای مسافربری را با موشک ساقط میکند و یک هفته تمام به مردم دروغ میگوید کی بود؟کی بود؟ ما نبودیم!
    آخرش با فشار کشورهای دیگر مجبور به اقرار میشوند
    .
    ویروسی از این بدتر و خطرناکتر؟؟؟؟
    ولله کرونا نعمتی است برای خلاصی از این وضعیت.

نالیدی و تقدیر همان است که بودست
    آن حلقه زنجیر همان است که بودست
    نومید مشو ناله کشیدن دگر آموز.

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید FARIBORZ NAEL از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

درود
    سوالات زیادی شده در مورد احتمال روند کاهشی بازار و نگرانی های موجود با توجه به شیوع ویروس #کرونا !
    ابتدا باید بگم‌ که قصد نداشتم به این سوالات جواب بدم چون دیگه واقعا لوث شده این موضوعات و قرار نیست سر هر جریانی یک عده کاسه چه کنم دستشون بگیرن و به سرمایشون آتیش بزنن و امثال ما مدام شروع کنیم به نصیحت و تیریپ روشنفکری و چیزدانی! در جهت جلوگیری از رفتارهای هیجانی این دوستان..
    فکر نمی کنم اوضاع امروز از زمان شهادت سردار که حتی سایه جنگ پیش روی کشورمون بود بدتر باشه،اون زمان هم بارها امثال بنده گفتیم و فاییده نداشت و الان نتیجه اون رفتارهای هیجانی جدا از زیان حاصل شده از فروش های هفته اول، عقب افتادن میانگین ۳۰ تا ۵۰ درصد از رشد سهام مختلف تا به امروز شد...
    پس #آزموده_را_آموختن_خطاست
    اقتصاد چین جزو قطب های صادرات جهان و توریسم محور هست ما کجای اقتصاد دنیا هستیم و صنعت توریست کشورمون با چه داستانهایی همراه هست؟! تازه با تمام این موارد شاخص بورس چین طی ۱۷ روز اخیر با جبران کاهش روزهای ابتدایی ۱۲ درصد هم رشد داشته است!
    از نظر بنده همین ویروس کرونا در آینده باعث اتفاقات #مثبت عجیبی در اقتصاد #چین خواهد شد و دست برتر را برای این کشور به ارمغان خواهد آورد،شاید الان هضم این پیش بینی بنده قدری سخت باشه ولی اگر عمری باقی بود در آینده مجدد این موضوع رو بررسی خواهیم کرد.
    نرخ تورم سالانه بهمن ماه به ۳۷ درصد رسیده است،قیمت های افزایش یافته ماشین و ملک و ارز و ... در ماه جاری رو که خودتون بهتر از من دارید ،در بورس کالا شاهد آتش بازی و قیمت های عجیب هستیم...
    از این موضوعات هم که بگذریم با وجود همین ویروس کرونا اگر جنسی در کشورمون از دیروز خودش ارزون تر معامله شد شما هم سهامتون رو ارزون تر بفروشید اصلا آتیش بکشید! ولی قدری هم در این موضوع تامل کنید که اون طرف داستان چه کسانی سهام رو در این پریودهای زمانی که بازار دچار رفتار هیجان منفی هست سنگین شکار می کنند و منتظر چنین رفتارهایی از شما هستند
    #شاخص_کل در آستانه 500 هزار واحد هست و مطمئن هستم از این عدد هم عبور خواهیم کرد و جشن این موضوع رو کنار هم خواهیم گرفت

و در آخر برای دوستان خیلی نگران تر هم عرض کنم؛ باور کنید سهام پرتفو شما به ویروس کرونا مبتلا نخواهند شد و حتی مبتلا هم بشن قابل انتقال به صاحبشون نخواهد بود!!!
    با ذهنی آرام و آسایش خاطر هفته جاری بازار سرمایه را شروع خواهیم کرد...

ارادتمند:سعید فلاح
    98.12.2
    @nbsachannel
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

14. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

هم fatf لیست سیاه رفتیم و هم کرونا چند نفر را کشته...
    ببینیم بازار فردا چگونه خواهد بود. یکی از دوستان که تا اکنون پیشبینی ارایه داده... که بازار قرمز خواهد بود و ...
    چند نفر هم که در تلگرام پیشبینی کردند... که بازار مثبت خواهد بود... (البته هر بار همین را گفته‌اند و البته هر بار هم انصافا اشتباه نگفتند.)

من هم بدبین نیستم. خوشبینم. با اینکه بازار مدت‌ها دنبال یک ریزش بود و یک مقدار علایمش را هم نشان داد و کاملا آمادگی ریزش داشت... ولی یک حرکتی روز آخر (چهارشنبه) زد که به نگر یک حرکت تمام کننده‌ی روند منفی بود. حالا ببینیم چه می‌شود. در هر صورت احتمال اینکه مانند شهادت سردار و بمباران پایگاه آمریکایی بشود را خیلی بعید می‌دانم (یعنی بازار یک دست صف فروش).
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

«محمد حسین» هستم.

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

«محمد حسین» هستم.

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 4 از 109 نخست 12345671454104 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)