صفحه 5 از 23 نخست ... 234567815 ... آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 221

موضوع: انرژی مثبت ✌️✌️✌️✌️

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,125 بار در 5,476 ارسال

پاسخ : انرژی مثبت ✌️✌️✌️✌️

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    بهترین راه برای رسیدن به موفقیت:
    • خواست خدا (دعا کردن درست و حسابی).
    • خواستن (خواستن هدف.).
    • پشتکار.
    • برنامه‌ریزی درست.
    • تنظیم بودن مسائل جانبی. (مثلا برای بورس به شخصه فهمیدم که باید ورزش و خواب و غذا و عبادت و روابط اجتماعی هم تنظیم باشند.)

-------------------------------
    پاسخ پرسش پیشین توسط خانم رویا: الگو برداری از افراد موفق. NLP.

خلاصه پرونده شنیداری بالا
    -------------------------------
    این صدا در مورد NLP‌ است. Neural Languastic Programming.
    چند ریاضی‌دان رفتند تحقیق کردند برخی ویژگی‌های مشترک بین افراد موفق (در هر رشته‌ای) وجود دارد. که زمانی که همان ویژگی‌ها را افراد دیگر نیز رعایت می‌کنند دقیقا موفق می‌شوند!
    در حقیقت در NLP مسیر ذهنی‌ای که فرد موفق رفته را تلاش می‌کنیم الگوبرداری کنیم و از همان مسیر برویم.
    --------------------------------------------
    چهار سطح NLP:
    ناشایستگی ناهوشیار (نه بلدیم و نه اطلاعاتی در باره آن داریم.) (مثلا: رانندگی بلد نیستیم.)
    ناشایستگی هوشیار (آگاهی اولیه را داریم ولی مهارت نداریم.) (رفته‌ایم یک کلاس رانندگی دیده‌ایم.)
    شایستگی هوشیار (هم بلدیم و هم آگاهی داریم. ولی اینها مهارت نیست.) (رانندگی بلدیم ولی تازه یادگرفته‌ایم و با دقت بسیار باید رانندگی کنیم.)
    شایستگی ناهوشیار (دانش و مهارت کامل.) (رانندگی حرفه‌ای.)
    آگاهی‌ها و مهارت‌های موفقیت:
    تصمیم‌گیری، خلاقیت و ...
    اینها را با تمرین و تکرار باید به مهارت تبدیلش کنیم.
    تصمیم‌گیری:
    افراد موفق هم درست تصمیم می‌گیرند و هم «تند». اینها به خاطر رفتن به تراز چهارم NLP تصمیم‌گیری‌های تندشان هم درست است. یعنی مهارت در ناخودآگاه‌شان است.
    در اصل هم در بیشتر انسان‌ها (تقریبا همه انسان‌ها) تصمیم‌گیری‌ها در ناخودآگاه انجام می‌شود.
    بارک الله. چه خوب یاد گرفتین. آفرین. از خلاصه برداری تون معلومه که کاملا درک کردید.
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

یک مقدار در این مورد بیشتر توضیح بفرمایید. (از خوبی‌ها حرف زدن یعنی چه؟ درخواست‌ها را چگونه بگوییم؟)
    یک نمونه مثلا بیاورید از گفتگو با خدا.
    امام صادق میگن وقتی دارید دعا می کنید و از خدا چیزی رو میخوایید جوری باور داشته باشید که انگار زمانی که بلند می شید خواستتون پشت دره.
    یعنی اینقدر باید به خداوند ایمان داشته باشید که وقتی ازش درخواستی می کنید درخواست شما رو میده.
    پس این شد در مورد نوع درخواست از خدا
    اما در مورد اینکه با خدا هم درد دل نکنید.
    میخواد عمق فاجعه رو با این جمله بگه.
    درد دل از اسمش هم معلوم. درده دل هست. یعنی باعث درده بیشتر دل میشه.
    وقتی اتفاق بدی براتون میوفته باید بگردید یه چیز مثبتی توش پیدا کنید.
    در این رابطه توی قانون جذب و هم توی مباحث موفقیت خیلی مطالعه کردم.
    ببینید کلا مراحل رسیدن شما به خواسته سه مرحله است.

اول درخواست شما
    دوم: ارسال خواسته
    سوم دریافت
    زمانی که یه ناخواسته ای برای شما پیش میاد و حال شما بد میشه کائنات خدا یا هر چیزی که بهش اعتقاد دارید می فهمه شما این وضعیت و شرایط و این چیز بد رو نمیخوایید.
    پس همون لحظه خواسته شما مستجاب میشه و براتون مهیا میشه.
    حالا این که شما به اون خواسته برسید این میشه مرحله دریافت که به شما و ارتعاشات شما بستگی داره.
    تصور کنید دنیا یک پکیجی رو به شما میده که اون پکیج از آنجه که شما بیشتر به آن توجه کردید (دیدید، شنیدید، در موردش صحبت کردید) به شما میده.
    وقتی شما مدام دارید از ناخواسته ها میگید (همان زمان درد دل) غول چراغ جادو میاد و میگه عه انگار از اینا بیشتر دوست داره که بهش توجه میکنه
    و بیشتر و بیشتر از همون ها بهتون میده.
    باور کنید اینا حرفهای سطحی نیست. خداوند که به تعداد همه انسان ها چشم وگوش نداره که به همه توجه کنه.
    یک دنیایی رو آفریده و یک سری قوانینی رو در اون قرار داده و گفته بر اساس قوانینی که توی این جهان هست برید از این جهان دریافت کنید.
    و اما در مورد اینگه چطوری بیشتر از خواسته ها و چیزایی که دوست داریم بگیم که دریافت بیشتری داشته باشیم پاسخش میشه شکرگزاری
    شکرگزاری هم به خاطر نعمت های خودتان و هم نعمت های دیگران و هم نعمت های کل جهان
    وقتی میگم شکرگزاری اصلا منظورم این نیست که فقط بگید خب من که شاکرم.
    نه... بابت تک تک چیزایی که دارید شکرگزاری کنید. بابت تک تک اتفاقات خوب و ریز زندگیتون شکرگزاری کنید.
    دفتر شکرگزاری داشته باشید و هر شب خودتون رو ملزم کنید که حتما ده مورد جدید رو توی دفترتون بنویسید و بابتش شکرگزاری کنید.
    اونم به این سبک: خدایا شکرت که ... چرا؟؟؟ چون (مثلا خدایا شکرت که من توی بورسم. چرا؟ چون با بورس میتونم با کمترین تلاش بیشترین نتیجه رو بگیرم. ) مثلا گفتما
    فکر می کنم کمی پراکنده صحبت کردم. هر کدام از مباحثی که در حد چند جمله در موردش گفتم توی قانون جذب یه مباحث گسترده ای داره.
    که باز اگه شد قانون جذب رو هم پله پله براتون در موردش میگم.

ویرایش توسط roya123 : 2020/04/03 در ساعت 18:26

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

خانم رویا،
    به نگر شما، چقدر باید زمان گذاشت؟ برای آموزش و تمرین موارد موفقیت؟
    یک چیزی موفقیت است و یک چیزی یادگیری موفقیت. اگر زمان زیادی آدم برای یادگیری موفقیت بگذارد ای بسا اصلا از همین زمان تلاش برای خود موفقیت هم کاسته بشود!

باقی کارها مانند عبادت و ورزش و تفریح و ... را نمی‌گویم... آن به کنار... ولی آدم مثلا هشت ساعت در روز مشخص کرده برای تلاش کاری... از این چقدرش را بگذارد برای یادگیری روش‌های موفقیت؟؟؟
    اصلا یک برآوردی می‌توانید ارایه بفرمایید از اینکه مدت زمان کل دوره یادگیری موفقیت (دوره خودتان و جامع‌ترین دوره در دنیا) چقدر است و تمرین‌هایش چقدر زمان می‌برد و ...؟
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خانم رویا،
    به نگر شما، چقدر باید زمان گذاشت؟ برای آموزش و تمرین موارد موفقیت؟
    یک چیزی موفقیت است و یک چیزی یادگیری موفقیت. اگر زمان زیادی آدم برای یادگیری موفقیت بگذارد ای بسا اصلا از همین زمان تلاش برای خود موفقیت هم کاسته بشود!

باقی کارها مانند عبادت و ورزش و تفریح و ... را نمی‌گویم... آن به کنار... ولی آدم مثلا هشت ساعت در روز مشخص کرده برای تلاش کاری... از این چقدرش را بگذارد برای یادگیری روش‌های موفقیت؟؟؟
    اصلا یک برآوردی می‌توانید ارایه بفرمایید از اینکه مدت زمان کل دوره یادگیری موفقیت (دوره خودتان و جامع‌ترین دوره در دنیا) چقدر است و تمرین‌هایش چقدر زمان می‌برد و ...؟
    اگه خیلی تایمتون پره روزی نیم ساعت
    ولی اگه براتون مقدور باشه روزی یک ساعت
    من خودم روزی 2-3 ساعت (حتی شایدم خیلی بیشتر) میزارم. چون من یه جورایی برام شده سیر مطالعاتی.
    یعنی هم دارم در کنارش خودم رو رشد میدم و هم مطالعه می کنم چون واقعا علاقه دارم.
    واسه من مثل تفریح میمونه.
    ولی مباحث موفقیت با تمارینی که میگم (که به نظرم حتما حتما تمارین رو انجام بدید) اوایل روزی ده دقیقه و در ادامه نهایت روزی نیم ساعت همه تمرین ها انجام میشه.
    در کل سه ماه که تمارین رو انجام بدید یه رشد فوق العاده ای رو توی زندگیتون حس می کنید.
    از هر نظر. (واسه من از نظر مالی تغییرات خیلی عالی بوده.)

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    تمرین های تصمیم گیری

خلاصه ادامه مباحث تصمیم‌گیری
    ------------------------------------
    تمرین آدامس: این‌گونه که تصمیم می‌گیرید که ۳۰ ثانیه آدامس بجوم. و بعد می‌گویید با خودتان که تصمیم می‌گیرم ۲۰ ثانیه نجوم. و همین کار را هم می‌کنید.... و همین‌جور ادامه می‌دهید. (هر بار یک زمان متفاوت. که همان زمان هم اعلام می‌شود بعد عمل هم انجام می‌شود.)
    با این تصمیم بخشی از مغز را فعال می‌کنیم.
    تمرین کارهای معمول روزانه: من تصمیم می‌گیرم با دست چپ خودم پتو را کنار بزنم. من تصمیم می‌گیرم اول کفش راستم را بپوشم. من تصمیم می‌گیرم الان با دست راست درب را باز کنم.
    گفتن مهم است. حتی اگر کار معمول و روزمره‌ی ما باشد. باید با خودمان این را بگوییم. و بعد تند هم عملی‌اش کنیم.

پی‌نوشت: به خاطر ساده بودن تمرین‌ها آنها را ساده نگیریم و رها نکنید.
    پی‌نوشت: یک تصمیم‌گیری کلاسیک هم داریم: درآوردن مزایا و معایب یک موضوع و انتخاب. این فرق دارد.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/11/27 در ساعت 21:03
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خلاصه ادامه مباحث تصمیم‌گیری
    ------------------------------------
    تمرین آدامس: این‌گونه که تصمیم می‌گیرید که ۳۰ دقیقه آدامس بجوم. و بعد می‌گویید با خودتان که تصمیم می‌گیرم ۲۰ ثانیه نجوم. و همین کار را می‌کنید.... و همین‌جور ادامه می‌دهید. (هر بار یک زمان متفاوت. که همان زمان اعلام می‌شود.)
    این تصمیم بخشی از مغز را فعال می‌کنیم.
    تمرین کارهای معمول روزانه: من تصمیم می‌گیرم با دست چپم پتو را کنار بزنم. من تصمیم می‌گیرم اول کفش راستم را بپوشم. من تصمیم می‌گیرم الان با دست راست درب را باز کنم.
    گفتن مهم است. حتی اگر کار معمول و روزمره‌ی ما باشد. باید با خودمان این را بگوییم. و بعد تند هم عملی‌اش کنیم.

پی‌نوشت: به خاطر ساده بودن تمرین‌ها آنها را ساده رها نکنید.
    پی‌نوشت: یک تصمیم‌گیری کلاسیک هم داریم: درآوردن مزایا و معایب یک موضوع و انتخاب. این فرق دارد.
    جناب محمدحسین مدت آدامس 30 دقیقه نیست. 10 دقیقه. روزی ده دقیقه به مدت 30 روز

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    ادامه مباحث موفقیت
    موضوع این جلسه: ترس
    خلاصه این پرونده شنیداری در مورد ترس
    ---------------------------------------------
    بسیاری از ترس‌ها درست هستند ولی بسیاری از ترس‌ها واهی هستند. یعنی اشتباه هستند. مثلا تنها یک عادت هستند که قبلا درست بوده ولی اکنون نیست. یا یک الگوی ذهنی یا ژنتیک هستند که از اجداد ما به ما ارث رسیده و آن موقع درست بوده و اکنون نیست.
    یکی از مهمترین دلایلی که ما دست به عمل و اقدامی نمی‌زنیم ترس از شکست است. می‌ترسیم شکست بخوریم.

آدم‌های موفق هم می‌ترسند. آدم‌های ناموفق در دایره‌ی ترس خودشان می‌مانند. ولی آدم‌های موفق با اینکه می‌ترسند ولی از مرز ترس‌هایشان خارج می‌شوند.
    شعار: بترس، بلرز، اما انجام بده.
    باید رفت در دل ترس. (در مورد ترس‌های واهی البته.)

انسان‌های موفق در ذهن خودشان چیزی به نام «شکست» و نابودی و تمام شدن همه‌چیز ندارند (آن‌چنان که بقیه دارند).
    (به ادیسون گفتند شصت بار شکست خوردی تا به اختراع لامپ رسیدی... گفت آنها شکست نبودند!... من داشتم تجربه کسب می‌کردم. من هر بار داشتم یک ایده جدید را می‌آزمودم برای رسیدن به موفقیت. موسس kfc هزار و هشت بار رد شدن درخواستش را توسط رستوران‌های مختلف «تجربه» می‌داند برای اینکه هر بار بهتر شود.)
    باید این را بفهمیم که چیزی به نام شکست و نابودی وجود ندارد. هر کاری که انجام می‌شود یک نتیجه دارد. اگر هم آن نتیجه اصلی نباشد دست کم تجربه است (نه نابودی و شکست).
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/11/27 در ساعت 21:03
    «محمد حسین» هستم.

14. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

سلام و وقت بخیر و نیکی
    امروز قرار در ساعت 7:15 صبح به وقت ایران و سایر نقاط جهان، همزمان، دعا و شکر گزاری انجام بدهند، اگر خیلی اتفاقی، شما هم بیدار هسین، امروز صبح را حتما به شکر گزاری و راز و نیاز با خداوند، و یاد خدا اختصاص بدین ?????
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

16. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

خوش‌بینی
    -----------
    خوش‌بینی یعنی اینکه اعتمادت به خدا باشد... یعنی اینکه فال خوب بزنی. فال بد نزنی.
    یعنی امید داشته باشی به اینکه قرار است از یک جایی کار درست شود. (دنبال این نباشی که الان نکند از جایی نیش بخوری بروی خانه‌ی نخست!)
    خوش‌بینی یعنی اینکه بنشینی دانه دانه نعمت‌هایی که خدا به تو داده‌ است را بشماری. آن بزرگ‌هایش را که یادت است. و ببینی هیچ مانعی نیست که یکی از اینها دوباره برایت تکرار شود.
    ------------------------------------------------
    یک چیزی که یاد گرفته‌ام و بسیار بسیار بسیار بسیار کارایی دارد این است که: هرگاه فکر منفی به ذهن آدم آمد{۱} همان‌جا یک فکر مثبت هم به صورت ارادی انجام دهد. یعنی آدم خودش را مجبور کند به ازای هر اندیشه منفی که به ذهنش خطور کرد حتما (بلافاصله بعدش) یک اندیشه مثبت هم انجام دهد. مثلا اگر به ذهنت رسید فلان عضو خانواده چرا دارد بد رفتار می‌کند... سریع در کنارش یک اندیشه مثبت بچسبان. مثلا این اندیشه را بچسبان کنارش که خدا را شکر این عضو از خانواده هست. و اگر اکنون از دستش داده بودم ناراحت می‌بودم. خدا را شکر.
    غذا یک مقدار بد مزه است -----> خدا را شکر غذایی هست. الحمد لله.
    بورس دارد بازی در می‌آورد -----> خدا را شکر یک سود خوبی در بورس کرده‌ایم و آینده هم همچنان روشن است.
    راهکار دیگر هم که گفته شد (توسط خانم رویا)... که خیلی موثر است. اندیشه در نعمت‌های گذشته. (دفتر شکرگزاری.)
    خلاصه یک ویدیو از تارنمای ایران‌ان‌ال‌پی: با آدم‌های خوش‌بین باشید و بگردید. در باشگاه آدم‌های موفق باشید. افکار خودتان را خودتان دست بگیرید و به ناخودآگاه نسپارید. هرگاه افکار بد آمد یا محیط را عوض کنید یا افکار بد را رها کنید و افکار خوب را جایگزین کنید.
    پانویس:
    {۱} چون آدم خودش متوجه می‌شود این اندیشه اکنون دارد کار خرابی می‌کند و روحیات مرا به سمت یاس و ناامیدی و ناراحتی و دلگیری و عدم توکل و ... پیش می‌برد.
    «محمد حسین» هستم.

18. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خدایا از میان سهام بورسی آن سهامی را نسیب من کن که بسیار پر برکت و خوش یمن باشند. هر روز چند درصد مثبت بخورند و پشتشان محکم باشد. در بازار خوب در جا نزنند و کم‌رشد نباشند و در بازار بد افت نکنند و همواره یکی از سردم‌داران بازار باشند.
    خدایا نمادی می‌خواهم که قفل نشود و هر موقع که خواستم بتوانم از آن خارج شوم.
    نمادی به من معرفی کن که از فردا مثبت بخورد و مدت‌ها مثبت بخورد و رشد خوبی داشته باشد. هم زود رشدش آغاز شود (ترجیحا همین فردای کاری) و هم تیز باشد رشدش (ترجیحا روزی ۵ درصد) و هم مدت‌دار (ترجیحا یک ماه پشت سر هم).
    خدایا برکتت را بر ما قرار بده و ما را از شر یاس و حسد و گمراهی در امان دار.
    آمین.
    «محمد حسین» هستم.

20. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 5 از 23 نخست ... 234567815 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)