صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 36

موضوع: کارگاه سنجش با بازار

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : کارگاه سنجش با بازار

چافست
    --------
    به خوبی مشهود است که دارد به مقاومت کوتاه‌مدت واکنش نشان می‌دهد. یک مقدار بی‌تصمیمی و زد و خورد بین خریدار و فروشنده وجود دارد. ولی احتمال اینکه خریدار بازی را دست بگیرد بیشتر است.

(اکنون که می‌نویسم روی صفر تابلو است با پایانی اندکی منفی.)

در تصویر بالا برای میان‌مدت یک رشد ۴۰ درصدی پیشبینی می‌شود... که می‌تواند به صورت شکل زیر به وسیله‌ی دو رشد ۱۷ درصدی شکل بگیرد:

---------------------------
    نکته‌ای که همین اکنون از این نمودار برداشت کردم این است که در این نمودارها (سنجش با بازار) خطوط افقی اهمیت زیادی می‌توانند داشته باشند. (دست کم بیشتر از نمودار اصلی) چرا که اینها واقعی‌تر هستند! و ضد تورم.
    در تصویر نمودار ساده (شکل زیر) مشخص است که در حال واکنش نشان دادن به یک مقاومت نه چندان مهم است.
    همچنین مشخص است که در حال ثبت یک رکورد حجمی جدید نیز هست! به این معنی که اگر بتواند این را رو به بالا بشکند تا مدت‌ها این قیمت تضمین‌شده است و اگر در آن شکست بخورد تا مدت‌ها همین رقم کابوس خواهد شد.

پس پایانی امروز فردا مهم است. به خصوص امروز.
    -----------------------------
    از دید زمان‌بندی به انتهای کوتاه‌مدت خودش رسیده. و آمادگی افت دارد. همین‌جور نشانگرهای زیادی مستعد هستند تا افتش را اعلام کنند. پس باید حواس جمع بود.
    جمع‌بندی: پایانی امروز مهم است و سرنوشت‌ساز.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/06/20 در ساعت 09:19
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

جناب محمدحسین ببخشید اسپم میزارم.
    میشه لطفا یه نگاهی به پست یکی مونده به آخری من توی تاپیک غیربورسی بندازید.
    کلا سرگرم شدید توی این تاپیک حواستون به اونجا نیست.
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

شدوص
    --------

امکان برگشت از اینجا زیاد است.

ویرایش 991010: درست بود. البته موقت بود.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/12/31 در ساعت 02:11
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    چافست
    --------
    به خوبی مشهود است که دارد به مقاومت کوتاه‌مدت واکنش نشان می‌دهد. یک مقدار بی‌تصمیمی و زد و خورد بین خریدار و فروشنده وجود دارد. ولی احتمال اینکه خریدار بازی را دست بگیرد بیشتر است.

(اکنون که می‌نویسم روی صفر تابلو است با پایانی اندکی منفی.)

در تصویر بالا برای میان‌مدت یک رشد ۴۰ درصدی پیشبینی می‌شود... که می‌تواند به صورت شکل زیر به وسیله‌ی دو رشد ۱۷ درصدی شکل بگیرد:

نکته‌ای که همین اکنون از این نمودار برداشت کردم این است که در این نمودارها (سنجش با بازار) خطوط افقی اهمیت زیادی می‌توانند داشته باشند. (دست کم بیشتر از نمودار اصلی) چرا که اینها واقعی‌تر هستند! و ضد تورم.
    در تصویر نمودار ساده (شکل زیر) مشخص است که در حال واکنش نشان دادن به یک مقاومت نه چندان مهم است.
    همچنین مشخص است که در حال ثبت یک رکورد حجمی جدید نیز هست! به این معنی که اگر بتواند این را رو به بالا بشکند تا مدت‌ها این قیمت تضمین‌شده است و اگر در آن شکست بخورد تا مدت‌ها همین رقم کابوس خواهد شد.

پس پایانی امروز فردا مهم است. به خصوص امروز.
    -----------------------------
    از دید زمان‌بندی به انتهای کوتاه‌مدت خودش رسیده. و آمادگی افت دارد. همین‌جور نشانگرهای زیادی مستعد هستند تا افتش را اعلام کنند. پس باید حواس جمع بود.
    جمع‌بندی: پایانی امروز مهم است و سرنوشت‌ساز.
    بار گذشته نتوانست رد شود.
    دوباره رسید همان‌جا (یک افت کرد و دوباره یک رشد کرد) و دوباره همان آش و دوباره همان کاسه.
    و این بار حجم عجیب هم داریم.
    و علت حجم عجیب هم احتمالا همین است.
    ثبت می‌کنیم در ذهنمان: در یک نماد در مقاومت با حجم بالا با اکبر آقا. ببینیم نتیجه چه می‌شود.
    «محمد حسین» هستم.

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

جمع‌بندی روزانه بازار
    -----------------------
    از یک جای دیگر اینجا می‌گذارم برای اینکه نوشته‌ها پشت سر هم باشند و نظم داشته باشند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها

----------------
    خوب من که متوجه نمی‌شوم شما چگونه کار کردید و حقیقتش سر در نمی‌آورم... (کوکی را کجا ذخیره می‌کنید و به نرم‌افزار internet explorer معرفی می‌کنید؟ و توکن را کجا؟ ولش کنید... توضیح بدهید هم متوجه نمی‌شوم...)
    ----------------
    پیشنهادها:
    • اینکه رنگی می‌کنید خیلی عالی است. ولی بهتر این است که تنها زمانی که «خاص» بودند رنگی شوند. (و البته خاص بودن باید معنی شود.) مثلا قدرت/سرانه خریدار به فروشنده... اگر خیلی کم یا خیلی زیاد بود رنگ سبز و قرمز بگیرد یا اگر یک‌کم کم یا زیاد بود رنگ سبز و قرمز تیره (نزدیک به مشکی) بگیرند. یا کلا درصدی از ترکیب رنگ سبز و قرمز با رنگ مشکی به میزان خاص بودن.
    • در زیر نوشته یک پیوند بگذارید و در آن توضیح بفرمایید که مواردی که نوشته‌اید چه هستند و احیانا چگونه محاسبه می‌شوند... مثلا درصد اصلاح۱-۲ و امید ۱-۲ یا ریزموج‌ها و کلا همه‌چیز دیگر... (اکبر آقا و سفته‌باز فقط برای خرید هستند؟ یا فروش؟ یا هر دو؟ همین‌جور آیا فقط جاهایی که سبز بوده‌اند محاسبه می‌شوند؟ یا قرمز؟ یا هر دو؟ (گمان کنم پاسخ هر دو «هر دو» باشد.))
    • این مقایسه حجم با میانگین بیست روزه هم خیلی عالی است. همین که نمودارش را گذاشتید... اگر از درصدی بیشتر شود اعلام هشدار جدی می‌تواند باشد.
    • پیشنهاد دیگر اینکه می‌توان پالایه‌ها و آمارهای اعلامی را دو سه بخش کرد: میان‌روز و روزانه و هفتگی (و احیانا ماهانه).
    • پالایه‌های کاربردی دیگر: (نمادهای با) ارزش‌های داد و ستدی بالا. ارزش‌های داد و ستدی بالا نسبت به خود شرکت. سفارش‌های خرید نیرومند (صف خرید) و سفارش‌های فروش نیرومند.
    • ( از نوشته‌ی پیشینم: ) نمادهای عرضه اولیه و نمادهای خاص که دستی وارد شده‌اند و اکنون صف خریدشان کم شده (به دو برابر ارزش داد و ستدی‌شان رسیده).
    • دو قسمت کردن اینکه چند درصد بازار مثبت است به: حالت امید و مقایسه پایانی و آخرین + مقایسه پایانی امروز و دیروز.
    • مقایسه بین نمادهای بزرگ و کوچک (اکنون بازار همراه بنیادی‌ها است یا غیر بنیادی‌ها؟) و نیز مقایسه بین نمادهای بنیادی و غیر بنیادی. (منظور از مقایسه: میانگین رشد ده روزه کدام بیشتر است. و چند درصد.)
    • گروه‌های صنعتی که اخیرا دچار رشد یا افت زیاد شده‌اند. چه در قیمت و چه در ارزش داد و ستدها. مثلا اگر یک گروه ارزشش یک دهم بازار بوده و دو سه روز است شده یک سوم این یعنی هشدار (هشدار خرید و فروش). یا اگر رشد قیمتی‌اش همیشه نزدیک به بازار بوده و اکنون نیست.

پی‌نوشت: من که اکنون دارم این را تایپ می‌کنم... می‌بینم هنوز جوهر تایپ من خشک نشده و نوشته را ارسال نکرده شما یک مقدار را خودتان دارید دارید وارد می‌کنید!

نوشته اصلی توسط mhjboursy
    جمع‌بندی روزانه بازار (بخش یک)

جمع‌بندی روزانه بازار (بخش دوم)

جمع‌بندی روزانه بازار
    (بخش سوم) (شیوه‌های توجه به نقشه (نقشه‌خوانی)(به‌کارگیری نقشه))
    «محمد حسین» هستم.

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

چافست
    «محمد حسین» هستم.

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    تشکر شده 46 بار در 9 ارسال

آقا محمدحسین سلام
    تو این قسمت سنجش با بازار ، امکان مقایسه شاخص هموزن و شاخص کل هست؟ ( اصلا بدرد میخوره اینکار؟ و اگر بدرد میخوره لطف میکنید یک تحلیلی بکنید راجع بهش؟)
    چون امروز شاخص کل با منفی نمادای بزرگ منفی شد ولی هموزن مثبت ، گفتم شاید میشد اینو چند روز پیش پیش بینی کنیم .

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Ali_Riz از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Riz نمایش پست ها
    آقا محمدحسین سلام
    تو این قسمت سنجش با بازار ، امکان مقایسه شاخص هموزن و شاخص کل هست؟ ( اصلا بدرد میخوره اینکار؟ و اگر بدرد میخوره لطف میکنید یک تحلیلی بکنید راجع بهش؟)
    چون امروز شاخص کل با منفی نمادای بزرگ منفی شد ولی هموزن مثبت ، گفتم شاید میشد اینو چند روز پیش پیش بینی کنیم .
    سلام.
    بلی.
    نسبت شاخص کل به شاخص هم‌وزن
    ---------------------------------------
    یکی از زیباترین بررسی‌ها همین نسبت کل به هم‌وزن است.
    کل یعنی بزرگترها و شاخص‌سازها و درست‌درمان‌ترها. هم‌وزن یعنی کوچک‌ترها و به‌دردنخورترها (از دید بنیادی).
    چرا بزرگترها (در حال حاضر) بنیادی‌تر هستند؟
    برای اینکه بیشتر شامل حال چهار گروه انرژی محور و صادرات‌محور (دلار محور / تورم محور) می‌شود. یعنی پالایش و پترو و فلز و کانه‌فلز. و در حال حاضر با توجه به اینکه اقتصاد داخلی را خوابانده‌اند (رحمت بر جناب روحانی!) و تورم به شدت بالا است و برای جبران همین تورم خود ساخته از همین نفت (انرژی) برای جبران آن استفاده می‌کنند... یعنی این صنایع دو (بلکه چند) سر سود هستند با این گونه از اقتصاد... (این گونه از اقتصاد که بعد از آقای هاشمی متاسفانه رواج دارد و هم آقای خاتمی و هم آقای احمدی‌نژاد و هم آقای روحانی کاری برای برون‌رفت از آن نکردند متاسفانه.)

1. یک مقاومت شکسته که همان می‌تواند به عنوان بازگشت‌گاه (Pull Back) آن تلقی شود.
    2. متاسفانه داده درست و حسابی به ما نمی‌دهند.
    3. بار گذشته که شاخص کل بازی را دست گرفته (نسبت به هم‌وزن) یک سال، یک سال و نیم، سوار بوده. از ۹۶ تا نیمه ۹۷ .آن موقع ۳۱۱ میله و اکنون تا اینجا (از آغاز بهار که دوباره شاخص کل بازی را دست گرفته) ۹۰ میله.آن موقع ۵۰ درصد اختلاف ایجاد توانسته بکند و اکنون ۳۳ درصد! پس اکنون زیاد هم دور نیستیم. آن موقع ۲۵ درصد رشد کرده و بعد ۱۰۰ میله (!) استراحت کرده و در جا زده و سپس بازی را دوباره دست گرفته و رشد دوم خودش را انجام داده.
    4. بازی شاخص کل به هم‌وزن بسیار مربوط است به دلار! به خصوص دلار نیمایی. یادتان بماند که پول ابتدا می‌رود در این گروه‌های بنیادی سپس به بازار پخش می‌شود. و اینکه اکنون بازار در کل خودش یک رشد زیاد کرده... ممکن است این یک حالت پیش‌خور شدن داشته باشد.
    5. اگر شاخص کل رشد کرد و بازی را دوباره دست گرفت بد نیست همراهش باشیم. چون ۱۰ درصد بالاتر یک مقاومت دارد و تمام. حتی آن مقاومت هم زیاد مهم نیست. پس صرفا اگر از همین قله رد شود شاید بسیار خوب شود.
    6. از حجم چیزی دست‌گیرم نشد. اگر کسی چیزی متوجه می‌شود به ما هم بگوید.
    «محمد حسین» هستم.

16. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سدبیر
    ------

توضیح خاصی ندارد. فقط نمودارش قشنگ بود.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/07/20 در ساعت 10:02
    «محمد حسین» هستم.

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

دزهراوی
    ------------

همین‌جوری!
    فقط برای اینکه بگویم زیبا بود.
    جالبی اینهایی که می‌گذارم این است که چه زیبا رفتار یک نماد با رفتار بازار هماهنگ می‌تواند بشود به گونه‌ای که خطهای روند شکل می گیرند و می‌بنیم که نمودار در گذشته به آنها واکنش نشان داده.
    «محمد حسین» هستم.

20. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع