صفحه 14 از 15 نخست ... 41112131415 آخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 146

موضوع: روند در کدام گروه است؟

عضو فعال سهامدار خرد آواتار ها
    تشکر شده 5,969 بار در 1,935 ارسال

پاسخ : روند در کدام گروه است؟

بنظر روند آینده بازار در گروه بانکی و خودرویی باشد

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید سهامدار خرد از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 434 بار در 166 ارسال

با سلام
    من بعنوان سهامدار خرد نکاتی برای هم قطاران خودم دارم آنهم در فصل توزیع سود سالیانه 1-از سهامی که در چند سال اخیر سودی پرداخت نکردن دوری کنید 2-سهامی بخرید که اگر در پورتفوتون ماند حداقل چندر غازی سود بگیرید سلامت وپیروز باشید.

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mohsen55 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 16,731 بار در 3,662 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen55 نمایش پست ها
    با سلام
    من بعنوان سهامدار خرد نکاتی برای هم قطاران خودم دارم آنهم در فصل توزیع سود سالیانه 1-از سهامی که در چند سال اخیر سودی پرداخت نکردن دوری کنید 2-سهامی بخرید که اگر در پورتفوتون ماند حداقل چندر غازی سود بگیرید سلامت وپیروز باشید.
    هر چند کلیت نظر شما درست به نظر میاد ولی سود هم که نیک میدانی از قیمت سهم در بازگشائی کم میشه و تا نتونه گپ سود را پر کنه ، سود مجمع سود و فایده ای ندارد
    وتوسم 225 تومن سود تقسیم کرد . از روزی که باز شده در 18 روز گذشته ، گپش 225 تومن که هیچ ، 10% هم منفی شده از قیمت بازگشائی
    تازه سود هم تا 8 ماه فرصت دارند با تاخیر پرداخت کنند و خیلی هاشون با بازه های طولانی مدت پرداخت میکنند بجز تک و توکی که تا یکی دو ماهه پرداخت کنند

به نظر من باید در روند ها سهم خرید و از نوسانات استفاده کرد . سود هم در کنارش مد نظر باشد نه اینکه ملاک اصلی تصمیم گیری باشد

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید b4city از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

دیروز در خساپا هم حقوقی خوب خرید. ولی در مجموع که نگاه می‌کنی دارد یکی به نعل و یکی به میخ می‌زند. یک روز می‌خرد یک روز می‌فروشد و روند را (تلاش می‌کند تا) پا در هوا نگه دارد. مانند دیگر حقوقی‌های بزرگ بازار.
    تصویر نمودارش را هم بگذارم:
    https://i.vgy.me/JDmGR6.png
    چندتا مقاومت (ایستا) پیش رویش هست. اصطلاحا کپ کرده. می‌خواهد تصمیم‌گیری کند ببیند با اینها چه کار باید بکند؟
    --------------------------------
    این شاخص فراورده‌های نفتی است:

(نمی‌دانم به آسانی قابل مشاهده است یا این که زیادی خط کشیده‌ام؟ به هر روی...)
    از این خط زرد (خط زرد رنگ افقی کلفت روی عدد ۴ میلیون واحد) هم می‌تواند برگردد و برگشتش می‌تواند به بازار کمک کند. می‌شود حدودا افت یک یا دو روز کاری دیگر. البته اگر با همین دست‌فرمان افت کند.
    خریدهای حقوقی در شپنا و شتران را هم نگاه می‌کردم خوب بود. در شتران اگر اشتباه نکنم صف فروش را برداشتند یا جوری خرید کردند که امروز می‌تواند این صف برداشته شود. هر چند شپنا یکی از وحشتناک‌ترین صف‌های فروش دیروز را از آن خود کرده بود. البته این هم با خریدهای عالی حقوقی همین یکی دو روزه می‌تواند رو به راه شود. ببینیم چه می‌شود.
    پس اینجا و گوشه‌ی ذهنم یادداشت کنم: احتمال دارد فرآورده‌های نفتی همین امروز و فردا منجی بازار شوند.
    ----------------------------------
    اکنون که نمادها و شاخص‌های بزرگ دارند شش و هشت می‌زنند و ول هستند و مقداری هم دارند افت می‌کنند، شاید یک مقدار شاخص‌ها و نمادهای کوچک خودی نشان دهند. به‌ویژه این که فشار فروش هم یک مقدار از روی بازار برداشته شده.
    این شاخص زراعت است که دو سه روزی هست من دارم روی تابلو زیر نگرش می‌گیرم. بد کار نمی‌کند. ببینیم:

دارد روی همین خط افقی آهسته و پیوسته برای خودش رشد آرامی را تجربه می‌کند.

این شاخص ماشین‌آلات است که یکی دو روز کاری دیگر جا برای رشد دارد و سپس با یک مقاومت نه‌چندان مهم سر و کله می‌خواهد بزند: https://i.vgy.me/DBcvsI.png

شاخص رادیویی هم باز چند روز جای رشد دارد (تا بزرگان بازار خواب هستند) : https://i.vgy.me/lHzjL9.png

(البته اینها روند نگرفته‌اند و قوی هم نیستند. حالت «احتمال» دارند. زیاد حالت احتمال دارند.)

این هم شاخص انبوه‌سازی است که هرچند روند (نیرومند) نگرفته ولی چیز خاصی هم پیش رویش نیست.

در کل: فعلا با این حالت ناآشکاری و رکود باید سر کنیم دیگر... حالت احتمال در کل بازار زیاد است و البته در کنار رکود!
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام.
    امروز بازار بد نبود. حقوقی‌ها زدند زیرش.
    باز هم بسیار هماهنگ!

در نمادهای بانکی و پتروشیمی و پالایشی و اندکی خودرویی و ...
    البته هرچند در این که می‌خواهند بالا ببرند یا صرفا می‌خواهند نوسان بگیرند شک دارم. ولی کاملا مطمئن هستم دوباره دارند یک بازی می‌کنند.
    (پیش از یک سال گذشته، هیچ‌گاه به یاد ندارم دولت این‌گونه بازار را دست‌کاری کرده باشد. نه در زمان آقای احمدی‌نژاد و نه زمان ۶-۷ سال آغازین آقای روحانی.) (از زمانی که حجم بازار بزرگ شد و همه آمدند دنبالش دولت فهمید اینجا برایش می‌تواند نان داشته باشد! (یک جایی یک خبری شنیدم... دقیق خاطرم نیست ولی گفته بود دولت یک رقم عجیبی فقط از طریق مالیات عایدی داشته از بورس! البته مالیات هرچند زیاد است. ولی مهم نیست. منظور این است که زمانی که از مالیات این‌قدر سود کرده، ببینید از فروش‌های گسترده و عرضه‌های اولیه و نوسان‌گیری چقدر استفاده کرده‌اند دیگر...) (البته شاید هم دید دولت به این کار (یعنی بازارگردانی/نوسان‌گیری) صرفا مهار تورم باشد. نمی‌دانم. بعید نیست.)
    بگذریم...
    آری... امروز خیلی خوب خریدند. خیلی. از همه بهتر هم گمان کنم حقوقی‌های بانکی خوب خرید کردند.
    تنها (همین که سر سری داشتم نگاه می‌کردم) یک نکته نه‌چندان‌جالب به چشمم آمد و آن این که یکی دو جا که یک مقدار داشت مثبت می‌شد دوباره فروشنده شده بودند. که این زیاد جالب نیست و این گمان را تقویت می‌کند که دوباره می‌خواهند نوسان‌گیری کوتاه‌مدت بکنند.

در مورد زمان‌بندی هم: البته بازار هم در وضعیت جالبی نیست. حدود یک هفته‌ای هست که تو ذوق بازار خورده (دقیق‌ترش: هشتم و دهم فروردین 1400) و روندی که داشت تازه گرم می‌شد سرکوب شده. همین باعث می‌شود از دید زمانی بازار یک‌روزه نتواند دوباره خودش را جمع کند.

از این‌جور بازار خوشم نمی‌آید. چون حالت قمار بیشتری پیدا می‌کند و بازی‌ای شده که برد و باختش بیشتر از بررسی نموداری/تابلوخوانی/بنیادی به خواندن دست دولت مربوط می‌شود. البته ما اینجا می‌توانیم بالا پایین کنیم ببینیم در کدام نمادها خریدند، فروختند، چه کار کردند. ولی نمی‌دانیم در آینده چه می‌خواهند بکنند.

یکی از دوستان تماس گرفته بودند می‌گفتند تحلیلت در مورد این که گشایش‌هایی در برجام دارد صورت می‌گیرد چیست؟ گفتم هیچ! گفتم اگر در گذشته بود می‌گفتم در کوتاه‌مدت بورس بفروش و در بلند مدت بخر. ولی اکنون بازی کاملا دست دولت است و باید دید چه می‌کند. راستش را هم گفتم. من چه می‌فهمم؟ چه بررسی و تحلیلی می‌توان داشت؟ آدم باید وزن داده‌ها را در بررسی خودش لحاظ کند. زمانی که بازیگر غالب وجود دارد دیگر عوامل «چرت و پرت» می‌شوند. چه اهمیتی دارد؟

البته باز از دل همین اندک داده‌هایی هم که داریم هم می‌توان چیزهایی در آورد. مثلا همین که می‌دانیم دست کم یک کف نسبی و کوچک دارند اینجا ایجاد می‌کنند. حالا یا مقصودشان نوسان‌گیری کوتاه مدت است یا میان‌مدت (بلند مدت هم که اصلا به عمر این دولت قد نمی‌دهد و حداکثر اثرات کارهایشان تا شهریور می‌تواند ادامه داشته باشد) ولی بالاخره یک کف نسبی ایجاد شد. به نگر من.
    پس آرایش جنگی‌ای هم که ما می‌گیریم این‌گونه است که ۱- یک مقدار خوش‌بین می‌شویم دوباره و ۲- به رفتار حقوقی‌ها به‌ویژه در مثبت‌ها نگاه می‌کنیم و ۳- یک نگاه هم در آینده به حجم و حقیقی خواهیم داشت. و ۴- باز هم بازی احتمالا از نمادهای بزرگ آغاز خواهد شد (اگر بازی‌ای قرار باشد آغاز شود).
    -----------------------------------------------------------
    یک زمزمه‌هایی هم از این است که بالاخره پس از سال‌ها به حماقت محدودیت دامنه نوسان خاتمه دهند. جایش اینجا نیست که ببینیم این کار درست است یا نه؟ یا در برخی نمادها درست است و در برخی نیست یا چه؟ ولی زمانش اکنون است که به این بیاندیشیم که اگر دامنه را بردارند وضع بهتر می‌شود یا بدتر یا چه؟ خوب. برای پاسخ به این پرسش ما یک داده‌ی تاریخی با اهمیت داریم! همین تازگی‌ها، چند وقت پیش، دامنه‌ی فرابورسی‌های پایه را برداشته بودند. خیلی‌ها از آن وضعیت یک نان درست و حسابی خوردند. شرایط آن روز پایه‌ای‌ها هم بسیار مشابه اکنون کل بازار بود. تو سرشان خورده بود و تو چشم نبودند و فروشندگانشان تخلیه شده بودند. البته دو سه مورد اختلاف هم هست. یک این که از دید ابعاد وضعیت‌ها با هم قابل مقایسه نیست. (اکنون دست در بازار زیاد شده و دیگر آن بازار سنتی چند نفره (دور همی!) تخصصی را نداریم. هم مردم آمده‌اند و هم دولت!) و هم این که اکنون موضوع بازارگردان‌های دولتی (نوسان‌گیری حقوقی‌ها) هم پیش آمده. که این به شدت در مورد رها کردن دامنه نوسان می‌تواند حائز اهمیت باشد. پس جمع‌بندی کنیم: ۱- در آغاز یک خوش‌بینی اولیه و عالی پیش می‌آید و قیمت‌ها را بالا می‌برند و ۲- یک مقدار با دیدن نوسان‌گیری‌های حقوقی‌های بزرگ مردم افسرده می‌شوند و پس می‌زنند و ۳- در نمادهای بزرگ و با بازارگردانی عالی و غیر مسموم یواش یواش به یک ثبات و تعادل عالی می‌رسیم و در مورد برخی نمادهای کوچک که بازارگردانی در آنها یا نیست یا ضعیف است احتمال ایجاد حباب هم هست که اگر کسی خواست می‌تواند استفاده کند.

یا علی.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

10. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 68,764 بار در 12,917 ارسال

به نظر میاد اگر روندی در بازار شکل بگیره این روند از گروه پالایشی شروع بشه
    خدا خواست و ما توانستیم
    تمام مطالب نوشته شده توسط بنده نظرات شخصی است که میتواند اشتباه باشد پس به استناد مطالب من به هیچ عنوان سهمی را نخرید. فقط با بررسی خودتان معامله کنید

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

دارم نگاه می‌کنم بسیاری از شاخص‌ها برعکس چند وقت پیش که همه روی مقاومت بودند، اکنون روی حمایت هستند!

از بین گروه‌های بزرگ:
    کانه فلزی + فراورده نفتی + فلزات اساسی (تا حدودی) + شیمیایی (تا حدودی)

از بین گروه‌های کوچک هم:
    لاستیک + زغال‌سنگ + زراعت + حمل و نقل + اداره‌بازار (اندکی) + انبوه‌سازی (اندکی) + فنی‌مهندسی (اندکی) + بیمه

اینها هم روی مقاومت هستند و خطرناک (تا زمانی که از مقاومت رد شوند) :
    محصولات فلزی

البته برخلاف بار گذشته که مقاومت‌ها «اساسی» بود، اکنون حمایت‌ها آن‌چنان جان‌دار نیست. آنهایی هم که مانند محصولات فلزی روی مقاومت هستند مقاومتشان زیاد قوی نیست. (چندتای دیگر هم بود که این‌قدر مقاومتهایشان اصطلاحا زپرتی بود که دیگر نیاوردم.)
    باز یک مقدار حالت گیجی وجود دارد. حالت ناآشکاری. (این ناآشکاری از سوی من تحلیلگر نیست. از سوی خود بازار است.)
    بهترین پیشبینی‌ای که می‌توانم برای خودم داشته باشم این است که یک مدت کوتاهی این نمادهای بزرگ یک حرکتی بزنند، سپس باقی بازار دوباره یک مقدار شل بشود و از این صف‌های فروشش بیافتد. سپس در کل بازار حالت ناآشکاری و کج‌دار و مریزی پیدا شود (هر کدام چند روز) و حالا دوباره بنشینیم بررسی کنیم و بازار هم بنشیند تصمیم بگیرد که چه‌کاره‌ایم؟
    «محمد حسین» هستم.

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

دارم نگاه می‌کنم...
    فولاد و خساپا و خودرو هم نگاه می‌کنم روی حمایت هستند!
    ولی از سوی دیگر حقوقی‌ها هم‌چنان روی مثبت فروشنده هستند و بازارگردانی (بخوانید نوسان‌گیری) کوتاه‌مدت می‌کنند. اجازه نمی‌دهند بازار جان بگیرد.
    احساسی که من می‌کنم این است که می‌خواهند تا پیش از برداشتن قانون احمقانه محدودیت دامنه، بازار را یک‌لنگه‌پا نگه دارند و اجازه ندهند رشد یکباره‌ی عالی داشته باشد. (افت هم البته همچنین.) و سپس قانون را تصویب کنند و بگویند دیدی این خوب بود! (این صرفا یک نمایشنامه است. محتمل‌ترین نمایشنامه‌ای که به ذهنم می‌رسد.)
    «محمد حسین» هستم.

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یکی از دوستان می‌گفتند ۲۴ هزار میلیارد دارند تزریق می‌کنند به بازار. گفتم این خبر مهم است. ولی حرف است. باید دید در «عمل» چه می‌کنند.
    البته امروز در عمل بد کار نکردند.
    صف‌های فروش بزرگ را جمع‌آوری کردند. حقوقی‌ها خریدهای بدی نکردند، انصافا خوب خرید کردند. (باز هم هماهنگ شده!!!)
    --------------------
    خریدهای بزرگ حقوقی:
    بانکی‌ها و پتروشیمی‌ها و پالایشی‌ها و کانه‌فلزی
    به دید نماد:

(در برکت و شپنا حقیقی نفروخته.)
    ---------------------------
    باز هم حرکت آغازین در نمادهای بزرگ بود. نمادهایی که افت خودشان را انجام داده بودند.
    پس از مدتی احتمالا این حرکت به نمادهای کوچک نیز منتقل خواهد شد.
    حقیقی امروز پای کار آمد. جالب است. نمی‌دانم برای چه؟ به خاطر بحث نطنز (و احتمال تعویق مذاکرات و بالا رفتن دلار) بود؟ یا به خاطر خبر ۲۴ هزار میلیاردی... یا چه؟ به هر حال حقیقی امروز پای کار آمد. و باید ببینیم دوباره حقوقی تو سرش می‌زند و ازش نوسان‌گیری کوتاه‌مدت و میان‌مدت می‌کند یا نه؟
    نشانگرها امروز آمادگی برگشت دارند. (این مهم است.) اصلا بگذارید عکسش را بگذارم:
    https://i.vgy.me/iaaZpM.png
    و
    https://i.vgy.me/Onh6ZK.png
    (همان‌گونه که می‌بینیم چند روز پیش (یعنی حدودا دهم یازدهم همین ماه ۱۴۰۰۰۱۱۸) نشانگرها پیشنهاد فروش داده بودند که من متاسفانه به حرفشان گوش نکردم.)
    البته! این برگشت می‌تواند موقت و کوتاه‌مدت باشد یا بلند مدت. به هر روی.
    از سوی دیگر، نمادهای بسیاری هم هستند که روی حمایت هستند و آمادگی برگشت از روی خط روند را دارند.
    در گذشته به چندتای آنها اشاره داشتیم. (آنها هنوز حمایت خودشان را نشکسته‌اند.) باز هم بر شمار این نمادها افزوده شد. وپارس، شپدیس، خساپا و غیره. (خودرو و حکشتی را گفته بودم؟)
    -----------------------------
    خوب. به رسالت اصلی این جستار بپردازیم. روند کجاست؟ فعلا هیچ‌جا. (پس: کسی که روند محور است به هیچ وجه اکنون نباید خرید کند.)
    خریدهایی در گروه‌های بزرگ انجام شده. ولی نه در مثبت. بلکه صرفا جمع‌آوری صف‌های فروش بوده. که البته همین هم بسیار عالی و فوق‌العاده است. ولی فعلا روندی (روند افزایشی‌ای) ایجاد نشده.
    ------------------------------
    اگر بخواهم بروم سراغ جمع‌بندی؛ باید بگویم؛ قطعا به یک کف نسبی رسیده‌ایم. کسی که می‌خواهد نوسان‌گیری کند می‌تواند خرید کند. (حتی همان چند روز پیش هم می‌توانست خرید کند و تا اینجا هرچند سه/چهار/پنج درصد می‌رفت در زیان، ولی باز آنجا هم خرید معقول بود. برای کسی که می‌خواهد در کف خرید کند.)
    ولی!
    باز دوباره اول و آخر مسئله حقوقی است. که اگر بازار دوباره خواست یک کم جان بگیرد نیایند بزنند توی سرش.
    امروز در برخی نمادها حقوقی فروشنده بود! خیلی جالب است. در کف!
    دو حالت دارد. اگر کد به کد حقیقی نباشد این کار معنی زیاد جالبی ندارد.
    حقوقی ای که در کف می‌فروشد (زمانی که پیش از این هم می‌توانست بفروشد) یعنی پول لازم نیست. یعنی: تمایلی به رشد سهام ندارد.
    مثلا آریا یا فولاد را نگاه کنید. حقوقی برای چه باید زمانی که هنوز روندی شکل نگرفته این همه بفروشد؟ (دارم نگاه می‌کنم... هرجا مثبت شده تقریبا حقوقی شروع کرده به فروش!) هیچ کدام صف خرید هم حتی نشده‌اند که بگوییم حقوقی بازارگردان بوده! پس؟ (یا کد به کد است یا این که باز دوباره تمایل دارند بازار را: مدیریت کنند! بازارگردانی (!) کنند! نوسان‌گیری کنند! پایین نگه دارند!)
    نتیجه این که:
    ۱- در یک کف نسبی هستیم (این کف هم می‌تواند کوتاه‌مدت شود و هم می‌تواند بشکند و هم می‌تواند گل کند.) ۲- باید به رفتار حقوقی (به‌ویژه فروشش در مثبت‌ها) نگاه کرد و با این کار تخمین زد که رشد آینده کوتاه‌مدت است یا بلند مدت یا اصلا در نطفه خفه خواهد شد.
    (باقی مسائل هم همه کشک هستند. نطنز و وین و کره جنوبی و بوئینگ و رنو و غیره. تا زمانی که حقوقی‌های دولتی نخواهند اهمیتی ندارند. نه اهمیت مثبت نه منفی.)
    ویرایش: آهان! این هم مهم است. حجم هم هرچند اندکی افزایش پیدا کرده (نسبت به میانگین هفته‌ی گذشته) ولی هم‌چنان کم است. تا زمانی که رشد نکرده باشد بالای آن‌چنانی هم برای ما متصور نخواهد بود. پس... فعلا به یک رشد بلند مدت درست و حسابی امیدوار نیستیم. تا زمانی که حجم هم همراهی کند. و این درست نمی‌شود به‌جز با نفروختن (نوسان نگرفتن) حقوقی‌ها در مثبت و دلگرم شدن بازار به مثبت‌ها و وارد کردن پول‌ها به بازار.
    یک چیز دیگر: نگاه می‌کردم در نمادهای شبه‌بانکی (صندوق‌های ثابت) حقیقی‌های درشت داشتند پول وارد می‌کردند. امیدوارم اشتباه کرده باشند.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2021/04/12 در ساعت 22:54
    «محمد حسین» هستم.

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام.
    خیلی جالب است!
    دقیقا حقوقی‌ها همان کار را کردند! و همان شد!
    آدم گاهی خنده‌اش می‌گیرد که چگونه این‌قدر آشکارا و هماهنگ کار می‌کنند.
    یک نمودار هم جناب عطایی از تارنمایشان گذاشته بودند که ببینم پیدایش می‌کنم... قرار دهم...
    اینجا است:
    نقل قول نوشته اصلی توسط عادل عطایی نمایش پست ها

البته!
    انگار این برای سه‌شنبه است و روز بعدش (چهارشنبه) این‌گونه شده:

(این تصویر دوم علاوه بر بحث اصلی این را می‌رساند که حقوقی‌ها چهارشنبه «عجیب» خرید داشته‌اند! این خوب است. در این بازار.)

به هر روی.
    موضوع این است که:
    تا اطلاع ثانوی، حقوقی‌ها در نمادهای بزرگ، به صورت هماهنگ، در مثبت می‌فروشند و در منفی می‌خرند.
    این ۱.

۲- بعد این که این هم از نشانگرها:

۳- بعد هم این که... این هم از نشانگرهای با میانگین‌گیری بیشتر:

۴- بعد هم این که... یک مروری بکنیم روی اخبار...
    الف) همتی گفت این که می‌گویند ایران فلان میلیارد دلار پول دارد الکی است.
    ب) کشتی ایرانی و صهیونیستی را داشتیم و نطنز را.
    پ) حاج بایدن هم (که پس از شهادت سردار سلیمانی گذاشتند رئیس جمهور) قرار است عید فطر را تو کاخ سفید جشن بگیرد! (موضوع جشن گرفتن نیست! موضوع این است که سیاست‌های خارجی آمریکا از سوی ایران دارد می‌رود به سوی چین و اندکی هم روسیه. به آشکارا.) و احتمال برداشته شدن تحریم‌ها و پس دادن بخش‌هایی از پول‌های بلوکه شده (دزدیده شده) از ایران هست. هرچند... دولت این‌قدر پول‌های بی‌پشتوانه چاپ کرده و اوراق بدهی بدون حساب بیرون داده که... (نمی‌دانم حساب نکرده‌ام ولی ممکن است زیاد تاثیرگذار نباشد.) به هر روی... این موضوع‌ها اگر از دید تورم و ارزش ریال تاثیرگذار نباشد ولی برای «کوتاه‌مدت» بازار از دید «روانی» تاثیرگذار می‌تواند باشد!!!
    ت) کشتی کره‌ای هم آزاد شده و قول دادند پول ما را هم آزاد می‌کنند.

۵- باز هم روند هیچ‌جا نیست.

۶- شایع شده که از خرداد می‌خواهند به بازار حال بدهند. پس از رفتن دولت حاضر و پیش از استقرار کامل دولت جدید. که اوضاع یک مقدار کشکی و در هم برهم است و اصطلاحا بورس «بی‌صاحب» رها شده.

-----------------------------

در نهایت برویم سراغ بخش خوب داستان: جمع‌بندی.
    طبق نشانگرها اینجا کف نسبی است. حقوقی هم که همین را می‌گوید. پس تا زمانی که نشکسته اوضاع خوب است. هرچند حقوقی‌ها یک روز بزنند تو سرش و یک روز بزنند زیرش. (زیر و رو بکشند.) و شکست هم انرژی زیادی می‌برد. پس فعلا همین‌جاها بد نیست. اخبار منفی و مثبت فعلا دارند همدیگر را خنثی می‌کنند و تاثیر کوتاه‌مدت زیادی روی بازار نمی‌گذارند.
    در کل این که: اوضاع اکنون ناآشکار، نوسانی، ولی در یک کف نسبی کوتاه‌مدت است. که قابلیت تبدیل شدن به کف میان‌مدت و بلند مدت را هم دارد. ما هم با فرض همین وضع خرید و فروش می‌کنیم. یعنی با فرض این که هم‌چنان اوضاع ناآشکار و نوسانی و در یک کف نسبی کوتاه مدت هست و خواهد بود.
    «محمد حسین» هستم.

20. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 14 از 15 نخست ... 41112131415 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع