صفحه 6 از 15 نخست ... 3456789 ... آخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 146

موضوع: روند در کدام گروه است؟

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : روند در کدام گروه است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    .
    .
    .

نقل قول‌های بالا را یک نگاه بیاندازید...
    .
    .
    .

مرور کنیم...
    آمدند میزان خرید اعتباری‌ها را کشیدند پایین...
    جنگ زرگری بین وزرا راه انداختند...
    فروش‌های سهمگین انجام دادند و بعد گفتند دو تا کارگزاری حواسشان نبوده دستشان خورده سهام عدالت را فروخته‌اند...

بازار کلی افت کرد.

حالا صندوق‌ها را رها کردند پول به بازار تزریق کنند.
    فروش سهام عدالت را ممنوع کردند.
    خریدهای اعتباری را هم افزایش دادند.

بازار رشد کرد.

.
    .
    .

اما از این به بعد چه؟
    از امروز تا اطلاع ثانوی طبق بررسی‌هایی که کردیم باید روند بازار را پایش کنیم.
    تابلو را باید بررسی کنیم. روزانه.
    امروز حقوقی طبق انتظار به شدت خریدش را کاهش داد که طبیعی بود و البته در نمادهایی که حمایت کرده بود هم به خاطر صف خرید اصلا نمی‌توانست بیشتر خرید کند. ولی الحمد لله اکبر آقا جایش را گرفت (به خاطر اعتبار عالی‌ای که رها کردند). این نخستین روز است و باید دید چقدر ادامه پیدا می‌کند (می‌تواند ادامه پیدا کند).
    حجم ۱۵۷ + ۸۸ هزار میلیارد ریال (یا به قرائت دیگر ۱۰ + ۳ میلیارد سهم) بود. که اگر اشتباه نکنم مقداری از دیروز بیشتر بود که اگر این‌گونه باشد فوق العاده است و البته اگر این روند ادامه‌دار باشد.
    درصد امید (به قول جناب سروش) برای امروز هم خوب بود. سبزی‌های بازار نسبت به دیروز عالی بود.

امروز فرض باطل نشد. هر روز رصد/رسد می‌کنیم.
    صف‌های خرید سبک حاکم بر بازار بود. (صف فروش و منفی هم کم نبود البته.)
    حجم امروز 2.45 + 5.42میلیارد سهم و 89 + 65 هزار میلیارد ریال. که این کم است. البته صف خرید شاید مانع خرید بیشتر بود. ولی صف‌ها سنگین هم نبود!
    ادامه‌ی رشد عالی دیروز که این هم «عالی» ارزیابی می‌شود.
    ادامه‌ی حمایت ضعیف دیروز حقوقی‌ها که این هم عالی است.
    ادامه‌ی خرید و عدم فروش حقیقی‌ها (ناشی از اعتبار) که این هم باز عالی است.
    در کل نشانه‌ی ابطال فرض امروز هم پیدا نشد. (تنها حجم کم است که «فعلا» طبیعی است.)

ویرایش:
    ببخشید. ادامه‌ی حمایت ضعیف حقوقی اشتباه است.
    من نمی‌دانم چرا داده‌ها را اشتباه سازمان بورس می‌فرستد.
    احتمالا یک ربطی به هفت برابر کردن ظرفیت هسته دارد.
    چون در میان روز هم نگاه می‌کردم داده‌های حقیقی حقوقی تا ساعت ۱۱ قدیمی و مربوط به روز کاری گذشته بود.
    این آماری هم که من در بالا از روی آن نتیجه‌گیری‌ام را ارائه کردم اشتباه بود و بعدا که آمار تغییر کرد (شب!) دیدم که حقوقی‌ها نه تنها حمایت ضعیف انجام نداده‌اند بلکه فروش‌های گسترده‌ای انجام داده‌اند. و اگر اشتباه نکنم جمع فروش‌ها مبلغ بسیار زیاد ۱۵ هزار میلیارد ریال بوده است.
    خوب...
    این زیاد در نتیجه‌گیری نهایی تاثیر ندارد ولی یک مقدار کار ما را با شک روبرو می‌سازد. یعنی (هنوز باطل نشده ولی) یک مقدار دیگر حقوقی‌ها ادامه دهند ممکن است فرض ما باطل شود.
    یا علی.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/08/27 در ساعت 11:10
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نمادهای بسیاری (به ویژه بنیادی‌ها) به جای مناسبی رسیده‌اند و نمادهای زیادی اصطلاحا در کف هستند. به عبارت دیگر: به خاطر افت زیادی که داشتیم مقدار زیادی زهر فروشنده‌ها گرفته شده و دسته‌ای از فروشنده‌ها که با این حالت فروشنده بودند فروششان را کرده اند. هم آنها که نوسان‌گیر بودند و هم آنها که آستانه زیان گذاشته بودند و هم آنها که بر مبنای ترس کار می‌خواستند بفروشند و کلا بسیاری از فروشنده‌ها و نیرویشان تخلیه شده‌. (اما این دلیل بر رشد - آن هم رشد تیز - نیست.)

از سوی دیگر دیدیم که دولت این یکی دو هفته (بلکه یک ماه اخیر) چه کرد؟ در سقف خالی می‌کند و پایین که آمد در کف جمع می‌کند! و می‌گوید داریم حمایت می‌کنیم و دوباره رشد که کرد در سقف خالی می‌کند... حتی این اواخر نوسان‌گیری هفتگی هم دارد از مردم انجام می‌دهد. خیلی واضح و مشخص.
    و باز هم دم از حمایت از بازار می‌زنند. و البته این بار چاشنی «متعادل» را هم به این حمایت چسبانده‌اند. احتمالا دوباره یک نوسان‌گیری هفتگی از مردم داشته باشیم. یا حتی کمتر از هفته.
    و این که... بازار احتمالا متعادل می‌شود. و البته متعادل در کل شدن خوب است (اما نه به وسیله‌ی نوسان‌گیری اجباری خود متصدی بازار از بازار! که از قضا قوی‌ترین حقوقی بازار هم خودش است!).

پس تا اطلاع ثانوی (برمبنای فعل مشاهده شده از دولت) بازار گاوی سابق تکرار نخواهد شد (چرا که احتمالا بازار هر بار که گاوی شدید شود دوباره از مردم نوسان می‌گیرند و احتمالا منظورشان از «متعادل» هم همین بوده). ما هم مبنای کارمان را فعلا روی همین حساب می‌گذاریم. بازار خرسی شدید یک ماه اخیر هم احتمالا تکرار نشود.

از دید موج شماری مدتی است درست و حسابی نگاه نکرده‌ام... ولی ممکن است اکنون در آغاز یک موج بی رو به بالا از یک موج چهار بزرگ باشیم. موج چهاری که هر کدام از ریزموج‌هایش (ABC) یک (یکی دو) ماه طول بکشد. (دقیق خاطرم نیست... این افت اخیر یک ماه بود دیگر؟ درست است؟)

این متعادلی که می‌گویند هم احتمالا زیاد دوام نمی‌آورد. احتمالا یک ماه می‌تواند دوام بیاورد. اگر چهار بار (چهار هفته - یک ماه) از مردم نوسان بگیرند یواش یواش مردم می‌فهمند و بار پنجم مردم از دولت نوسان می‌گیرد و پیش از این که حقوقی‌ها در سقف بفروشند حقیقی‌ها خالی می‌کنند و در کف هم تا می‌بینند دولت می‌خواهد بخرد زودتر می‌خرند و خود به خود یک جریان قوی رو به بالا شکل می‌گیرد.

که یا به یک رفتار پینگ‌پنگی ناپایدار می‌انجامد یا اینکه از یک سو (افت شدید یا رشد شدید) الگوی نوسانی خودش را می‌شکند (مانند یک پرچم). یعنی همان موج سی از موج چهار. یا برعکس تبدیل شدن نوسانی رو به بالا به بازار گاوی قوی.

به هر حال... اکنون بازار نوسانی است. پیشبینی بازار فردا هم بسیار مثبت است. البته بیشتر منظور شاخص کل و سهام دولت است نه سهام ملت!

توجه داشته باشیم که این بازار شرایط خودش را دارد. (هر بازاری خاص است و خصوصیات خودش را دارد.) و راهبرد و رفتار ویژه‌ی خودش را می‌طلبد.
    در بازار نوسانی (به اصطلاح دولتمردان: متعادل!)
    باید مواظب نمادهای زیاد رشد کرده باشیم. (ممکن است سقوط داشته باشند در حالی که شاخصشان متعادل است!)
    باید نوسان ندهیم و می‌خروفوشی نکنیم.
    اگر کسی هنر دارد، می‌تواند نوسان بگیرد. که با توجه به توضیح نوشته شده (اگر احتمال درست باشد) روشش هم خود به خود در می‌آید.
    ما اخیرا همواره از نمادهای به درد نخورد و خاک برسری و کوچک دوری می‌کنیم. در این بازار بیشتر باید دوری کنیم. حتی اگر بشود بد نیست از نمادهای بازار پایه هم به کل دوری کرد. به هر روی جایی که در افت‌های احتمالی حمایت می‌شود در درجه نخست نمادهای دولتی است و در درجه دوم نمادهای بنیادی بزرگ.
    نقدشوندگی مهم است.
    بنیادی بودن هم مهم است. (چرا؟ چون هر آن احتمال دارد موج سی فرابرسد و مجبور بشوی سهامت را مدتی نگه داری... ای بسا اصلا وضع بسیار بد شد. در اینجا نیاز است که یک پشتوانه برای عدم افت بیشتر یا دلگرم بودن به بازگشت قیمت در آینده وجود داشته باشد. بازار (دیگر/فعلا) گاوی (گوسفندی) نیست! هر که هر که نیست!)
    روندیابی احتمالا مدتی کار نمی‌کند. و دوستانی که راهبردهای متناسب با بازار گاوی را هنوز می‌خواهند پیاده کنند به مشکل بخورند. کف‌یابی احتمالا بد نیست. اما تنها به دید نوسان‌گیری. به خاطر همان موج سی احتمالی/فرضی. ولی البته چون بازار در یک حالت خنثی بلند مدت هم نیست (مانند سال‌های ۹۳ تا ۹۷) باز برای نوسان‌گیری هم باید احتیاط کرد و حتی المقدور نوسان‌های کوتاه‌مدت و بسیار مطمئن گرفت. (منظورم بیشتر نمادهای مطمئن است! و البته علاوه بر آن احتمال بالا.)
    پیشبینی: باز هم روند مثبت و نوسانی. (البته بهتر است این‌گونه بخوانیم: مثبت در نمادهای دولت و نوسانی در نمادهای ملت ?)
    فردا ساعت ۱۲ می‌توان دوباره به بازار نگاه کرد و تصمیم گرفت. اگر حقوقی‌ها در حال خالی کردن بودند دوباره فروخت. البته این بعید است. ولی برای اواخر هفته دیگر بعید نیست. ??
    خوب. با این توصیف گفته شد کدام گروه‌ها بهتر هستند دیگر...
    با این چیزی هم که مدیر رنا گذاشته بود و کاری که خودرو و خساپا کردند این گروه هم فردا احتمالا راه می‌افتند... (به همراه خبهمن و خپارس و غیره.) ولی باز اصل بازی در همان‌ها است که گفته شد.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همچنان گروه‌های دولتی.
    سرمایه‌گذاری‌ها - پتروشیمی‌ها - فلزی‌ها - کانه‌فلزی‌ها
    (پتروشیمی‌ها بیشتر به چشم می‌آیند.)
    «محمد حسین» هستم.

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

سلام

روند در بازار با شناور بالا ! که نه خریدار دارد و نه فروشنده چگونه خواهد بود ؟ (وقتی با پول اندکی صف خرید یا فروش می شود)

آخر و عاقبت چنین بازاری چیست؟

در اثر گذر زمان و فرسایش کم کم فروشنده پدید میاد براش ؟ وقتی به قیمت مناسبی برسه ممکنه پروژه بشه ؟
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/09/17 در ساعت 23:54
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    سلام

روند در بازار با شناور بالا ! که نه خریدار دارد و نه فروشنده چگونه خواهد بود ؟ (وقتی با پول اندکی صف خرید یا فروش می شود)

آخر و عاقبت چنین بازاری چیست؟

در اثر گذر زمان و فرسایش کم کم فروشنده پدید میاد براش ؟ وقتی به قیمت مناسبی برسه ممکنه پروژه بشه ؟
    منظورتان شناور پایین بود دیگر. بلی؟
    (علامت تعجب هم گذاشته‌اید. و از سوی دیگر شناور بالا که، همواره خریدار و فروشنده وجود دارند. مگر اینکه استثنائا یک زمان بسیار کوتاهی خریدار یا فروشنده کم شود که متناسب با آن قیمت حرکت می‌کند ولی با سرعت زیادی همه چیز به تعادل می‌رسد. به خاطر همان بالا بودن شناوری.)
    (شناوری پایین هم همین است.) شناوری پایین که باشد قیمت به شدت می‌رود بالا تا یک نفر شناوری را بالا ببرد. (نکته: و البته با توجه به قانون پیش‌خور شدن کسی/کسانی که دارند قیمت را می‌برند بالا باید حواسشان به این هم باشد!) گاهی هم هست که قیمت می‌رود بالا و یک نفر جمع می‌کند و همه‌ی کسانی که بفروش هستند می‌فروشند و یک جورهایی شرکت تبدیل به چیزی شبیه سهامی خاص می‌شود! نمودار بسیاری از نمادها در سال‌های دور تایید کننده‌ی این مطلب بود. (من از اینها به عنوان نمادهای در پیت، خاک بر سری، شمع‌های خراب یاد کرده‌ام و مفصل درباره‌ی آنها گفته‌ام و گفته‌ام روی نمودار چگونه خودشان را نشان می‌دهند.)
    نکته: عقل سلیم پیشنهاد می‌کند از این نمادها آدم دور باشد. ما در بورس هستیم به خاطر همین قابلیت نقدشوندگی‌اش!
    نکته: برخی جاها هست که مردم می‌فهمند در فلان نماد ۹۷ درصد سهام طرف (یعنی سهامدار/سهامداران درصدی) قفل شده! (مثلا به واسطه‌ی وام بانکی‌ای که داشته‌اند و سهام گرو گذاشته‌اند) اینجا یکی دو بار دیده‌ام که بازار یکباره هجوم می‌آورد و چنان قیمت را بالا می‌برد که نگو و نپرس. (مواردش در خاطرم نیست. اگر کسی یادش است بگوید.) البته مطمئنا منظورم یک بانک نیست! یک بانک هرچقدر هم که افزایش سرمایه بدهد یا سهامداران درصدی‌اش ممنوع‌المعامله بشوند باز این قدر سهم دارد که به همه برسد! برای نمادی مانند فارس پنج درصد هم برای مناسب بودن شناوری‌اش کافی است.
    ---------------------
    البته این خودش جای تامل دارد و اندیشیدن در مورد این یک مقدار ذهن من را باز کرد. که اصولا به خاطر کم آمدن یکی از طرفین (خریدار یا فروشنده) است که قیمت بالا یا پایین می‌رود. حالا چگونه است که در نمادهای مختلف (با شناوری بالا به ویژه - در کل جهان) شاهد افزایش و کاهش قیمت هستیم؟ ------> احتمالا به خاطر این است که کم آمدن یکی از طرفین به صورت نسبی است ----> یعنی نسبت به یک قیمت خاص فروشنده/خریدار خشک می‌شود. (در «فلان» قیمت فلان سهم فروشنده/خریدار ندارد. (ولی دو ریال بالاتر دارد خوب هم دارد!))
    این نکته‌ی خوبی بود که اکنون به آن رسیدم. می‌تواند کمک کننده باشد.
    --------------------
    یک پرسش دیگر:
    چرا شناوری کاملا جمع یا کاملا باز نمی‌شود؟ من نوعی اگر گمان کنم قیمت خوب است چرا همه‌اش را نمی‌خرم؟
    ۱- پول ندارم.
    ۲- همین که می‌آیم جمع کنم (به ویژه به واسطه‌ی همین اقدام من) قیمت می‌رود بالاتر (۳۰ درصد مثلا) و دیگر آن جذابیت خرید را ندارد.

چرا نمی‌فروشم؟
    ۱- علاقه شخصی (بخوانید احمقانه و کودنانه) به سهامم دارم. (مثلا با دست خودم کارخانه را تاسیس کرده‌ام و حاضر نیستم به هیچ بهایی آن را بفروشم.)
    ۲- من رئیس یک اداره هستم
    - و اصلا نمی‌دانم چنین اختیاری دارم.
    - یا از تبعات فروش در اداره می‌ترسم.
    - یا زد و بند کرده‌ام برای نفروختن.
    - یا نمی‌دانم ارزش سهام چقدر است دقیقا (و اگر می‌دانستم قیمت زیادی رفته بالا می‌فروختم.)
    ۳- در زیاد بودن سهام منفعتی بیشتر است. (قیمت ۱۰ تومانی برای سهام معمولی زیاد است. ولی برای کسی که ۵۰ درصد سهام را دارد زیاد نیست.)
    - کسب کرسی
    - هم‌افزایی زیرمجموعه‌ها (مثلا من یک شرکت معدنی دارم. در کنار آن ۵۰ درصد یک شرکت حمل و نقل هم می‌آیم می‌خرم. حالا برایم مهم نیست قیمت آن شرکت بیش از ارزش قیمت گذاری شده باشد (over Value) یا کمتر. من در هر حال ۵۰ درصدم را نگه می‌دارم و نه افزایش می‌دهم و نه کاهش. حالا می‌خواهد قیمت سه چهار برابر ارزشش هم بشود.
    «محمد حسین» هستم.

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

بسیار عالی آقا محمد حسین

مخصوصا
    (در «فلان» قیمت فلان سهم فروشنده/خریدار ندارد. (ولی دو ریال بالاتر دارد خوب هم دارد!))
    فرضا نمادی 3 برابر ارزشش شده در سقف 10 درصد شرکت را خالی می کنن به ملت (شاید شناور واقعی شرکت چیزی حدود همین 10-15 درصد باشد ) ، بعد قیمت 50 درصد بدون حجم میریزد ، ملتی که احساس می کنند 50 درصد سرمایشون ذوب شده فروشنده نیستن

از ان سو باز نماد 1.5 برابر ارزش خودش قیمت خورده و کسی خریدار نیست ( مخصوصا که اگر گزارشات افتضاحی شرکت داده باشه )
    =================================================

یک سوال دیگر

اول نماد ها ارزنده می شوند ( آینده ی امیدوار) بعد پول می آید و روند شکل می گیرد ، یا اینکه پول که میاد نمادها میرن به خودشون میرسن و میکاپ وزک دوزک می کنند برای جذب پول ؟( نمی دونم چرا اینو گفتم ، ولی بنظرم اینم در بازار وجود داره ، یا اشتباه می کنم ؟ )

پ.ن منظور از وزک دوزک ، سند سازی فاکتور سازی ، جلوه گری های موقت است

پ.ن2 اگر شد این پست را پاک کنید و در پست بالا ادغام کنید.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/09/17 در ساعت 23:54 دلیل: درخواست خود کاربر
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    بسیار عالی آقا محمد حسین

مخصوصا

فرضا نمادی 3 برابر ارزشش شده در سقف 10 درصد شرکت را خالی می کنن به ملت (شاید شناور واقعی شرکت چیزی حدود همین 10-15 درصد باشد ) ، بعد قیمت 50 درصد بدون حجم میریزد ، ملتی که احساس می کنند 50 درصد سرمایشون ذوب شده فروشنده نیستن

از ان سو باز نماد 1.5 برابر ارزش خودش قیمت خورده و کسی خریدار نیست ( مخصوصا که اگر گزارشات افتضاحی شرکت داده باشه )
    =================================================

یک سوال دیگر

اول نماد ها ارزنده می شوند ( آینده ی امیدوار) بعد پول می آید و روند شکل می گیرد ، یا اینکه پول که میاد نمادها میرن به خودشون میرسن و میکاپ وزک دوزک می کنند برای جذب پول ؟( نمی دونم چرا اینو گفتم ، ولی بنظرم اینم در بازار وجود داره ، یا اشتباه می کنم ؟ )
    مطمئنا نخستین. پول بو می‌کشد ببیند کجا برایش بهتر است. و تلاش می‌کند بهترین جای ممکن وارد شود. (بخوانید بهترین ارزش)
    (حالا انسان‌های معمولی با پول‌های کم شاید زیاد فکر نکنند و پولشان را همواره در بانک نگه دارند. ولی پول‌های بزرگ پشتشان یک کسی هست که خیلی نگران پولش است و هر کاری می‌کند که ارزش پولش بیشتر شود و کمتر نشود.)
    «محمد حسین» هستم.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در مورد کل بازار: یک حجم زیاد داشتیم. و متاسفانه دوباره حقوقی‌ها خالی کردند.
    و بدتر این که حقیقی هم دیگر زیاد تمایلی به خرید ندارد.
    البته فروشنده هم حسابی در بازار کم شده. ولی زیاد تمایل به خرید هم ندارد.
    وضع نشانگرهای بازار بد نیست. در حقیقت عالی است و برای یک دوره‌ی بلند مدت هیچ اشکالی ندارند. (این خیلی خوب است.)

البته متاسفانه نکته‌ی کار اینجا است که بازار طبیعی نیست که ما با استفاده از این ابزارها قشنگ بتوانیم بررسی‌اش کنیم. بازار به طور کامل می‌توان گفت دست «دولت» است و هر جور بخواهد بازار را می‌تواند بازی دهد. به هر روی، طبیعی‌اش آن بود.

----------------------------------

وضع گروه‌ها:
    ///////////////
    کف:
    زراعت
    محصولات فلزی (کف خوب-برود براي بررسي.)
    خودرو (کف - خوب است تقریبا - ولی خیلی احتیاط دارد. باید از جاهای دیگر تاییدش برسد.)
    قند (کف خوب-برود براي بررسي)
    غذا (مانند گروه خودرو کف است ولي احتمال افت هم در اين گروه کم نيست!)
    دارو
    کاشی (کف ولي نه چندان قوي)
    سیمان (کف ولي نه چندان قوي)
    سایر مالی (کف ولي نه چندان قوي)
    فنی مهندسی
    بیمه (کف ولي نه چندان قوي)
    //////////////////
    درگیر با مقاومت (ناآشکار):
    کانه‌فلزی
    فلزات
    نیروگاه (دقیق مشخص نیست. روند گرفته گویا. ولی احتمالا به خاطر عرضه اولیه باید باشد. اگر خواستیم نمادهای گروه دقیق‌تر بررسی گردد.) (با مقاومت هم البته فاصله دارد!)
    شیمیایی
    سرمایه‌گذاری‌ها (درگیر با مقاومت. جالب است. با این که شاخص گروه افت کرده ولی اکنون درگیر مقاومت است! باید منتظر بود.)
    رادیویی
    رایانه (با اینکه رشد نکرده ولی درگیر مقاومت است و ناآشکار)
    کاغذ. بد نیست. در حال عبور از مقاومت.
    //////////////////////
    رونددار:
    بانکها
    مالی
    «محمد حسین» هستم.

16. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

امروز سه تا فشار روی بازار بود که فردا پس‌فردا نیست.
    ۱- عرضه سنگین وسپهر
    ۲- عرضه سنگین پالایش
    ۳- تسویه اعتبار کارگزاری‌ها
    ---------------------
    حقوقی‌ها هم خوب استفاده کردند. باز دوباره دارند آماده می‌شوند برای نوسان‌گیری از مردم. یا به قول دولت: متعادل کردن!
    --------------------
    بررسی و پیشبینی بازار واقعا برایم مشکل شده. البته این به خاطر دستکاری قیمت‌ها توسط بازیگر قوی‌تر/اصلی (یعنی دولت) است. و اصلا سخت هم هست. چون بازار از حالت طبیعی خارج می‌شود و بیشتر بررسی سیاسی-روانشناسی از تیم اقتصادی دولت لازم دارد. که ما حتی آنها را دقیق هم نمی‌شناسیم! (نمی‌دانیم نوبخت آن پشت است یا نیلی یا طیب‌نیا یا نهاوندیان. و خواسته‌ی دقیقشان چیست؟) (داخل پرانتز: البته اگر حوصله داشته باشیم، نشدنی هم نیست! چند سناریو مثلا وجود دارد. ۱- این که دولت موج پنجم را بیاندازد به اواخر دولت. ۲- این که دولت کلا تمام تلاشش را بکند و قیمت‌ها را در بورس ببرد بالا که تا جای ممکن مشکلاتش برود روی سر دولت بعدی. ۳- این که در دولت خائن/خائن‌هایی وجود دارد و رفتار را جوری می‌خواهند بکنند که مردم اعصابشان خرد شود و اعتراض‌های پیوسته رخ دهد. (هم بر علیه کل کشور و هم حتی بر علیه خود آقای روحانی!) ۴- این که دولت برای قالب کردن دارا سوم تلاش کند بخشی از بازار رشد کند و باقی بازار را رها کند. ۵- این که دولت دوست‌دار مردم است و تلاش می‌کند وضع بازار سرمایه در رونق کامل باشد و رونق هم واقعی باشد نه حباب‌گونه. ۶- دولت می‌خواهد کار خوب کند! ولی دیگران نمی‌گذارند و می‌آیند با حقوقی‌های دولتی عرضه می‌کنند (آن هم دقیقا تا می‌آید روند جان بگیرد!!!) و حالا آن قوانین و مقررات را هم که گذاشته (مانند کاهش چند ده درصدی اعتبار) احتمالا دولت نگذاشته.
    محتمل‌ترین حالت همان است که دولت تلاش کند رونق را برای آخر کار خودش بیاندازد. (و بین خودمان بماند. گزینه‌ی خائن هم کم‌احتمال نیست.) و اگر این‌گونه باشد احتمالا از خیر دارا سوم هم گذشته.
    ولی با همه‌ی این تفاسیر و تفاصیل، حالت طبیعی بازار فعلا برگشت است. (دوبار پیش از این هم حالت برگشت به خودش گرفته بود که هر دو بار حقوقی‌ها زدند تو سرش. ولی این بار که از دو سه روز پیش آغاز شده جمع می‌کنند. البته باز هم تو سر قیمت‌ها می‌زنند ولی هم‌زمان جمع هم می‌کنند.) ضمن این که اگر بخواهند این حمایت را دوباره بشکنند باز دوباره ممکن است یک افت شدید رخ دهد. (حمایت یک و نیم میلیونی شاخص کل و ۴۲۰ هزارتایی شاخص هم‌وزن. و منظور از شکستن هم عبور با تغییر شدید در قیمت و حجم است.)
    «محمد حسین» هستم.

18. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) جان اسنو. آواتار ها
    تشکر شده 10,038 بار در 1,951 ارسال

امروز سه تا فشار روی بازار بود که فردا پس‌فردا نیست.
    ۱- عرضه سنگین وسپهر
    ۲- عرضه سنگین پالایش
    ۳- تسویه اعتبار کارگزاری‌ها
    ---------------------
    حقوقی‌ها هم خوب استفاده کردند. باز دوباره دارند آماده می‌شوند برای نوسان‌گیری از مردم. یا به قول دولت: متعادل کردن!
    --------------------
    بررسی و پیشبینی بازار واقعا برایم مشکل شده. البته این به خاطر دستکاری قیمت‌ها توسط بازیگر قوی‌تر/اصلی (یعنی دولت) است. و اصلا سخت هم هست. چون بازار از حالت طبیعی خارج می‌شود و بیشتر بررسی سیاسی-روانشناسی از تیم اقتصادی دولت لازم دارد. که ما حتی آنها را دقیق هم نمی‌شناسیم! (نمی‌دانیم نوبخت آن پشت است یا نیلی یا طیب‌نیا یا نهاوندیان. و خواسته‌ی دقیقشان چیست؟) (داخل پرانتز: البته اگر حوصله داشته باشیم، نشدنی هم نیست! چند سناریو مثلا وجود دارد. ۱- این که دولت موج پنجم را بیاندازد به اواخر دولت. ۲- این که دولت کلا تمام تلاشش را بکند و قیمت‌ها را در بورس ببرد بالا که تا جای ممکن مشکلاتش برود روی سر دولت بعدی. ۳- این که در دولت خائن/خائن‌هایی وجود دارد و رفتار را جوری می‌خواهند بکنند که مردم اعصابشان خرد شود و اعتراض‌های پیوسته رخ دهد. (هم بر علیه کل کشور و هم حتی بر علیه خود آقای روحانی!) ۴- این که دولت برای قالب کردن دارا سوم تلاش کند بخشی از بازار رشد کند و باقی بازار را رها کند. ۵- این که دولت دوست‌دار مردم است و تلاش می‌کند وضع بازار سرمایه در رونق کامل باشد و رونق هم واقعی باشد نه حباب‌گونه. ۶- دولت می‌خواهد کار خوب کند! ولی دیگران نمی‌گذارند و می‌آیند با حقوقی‌های دولتی عرضه می‌کنند (آن هم دقیقا تا می‌آید روند جان بگیرد!!!) و حالا آن قوانین و مقررات را هم که گذاشته (مانند کاهش چند ده درصدی اعتبار) احتمالا دولت نگذاشته.
    محتمل‌ترین حالت همان است که دولت تلاش کند رونق را برای آخر کار خودش بیاندازد. (و بین خودمان بماند. گزینه‌ی خائن هم کم‌احتمال نیست.) و اگر این‌گونه باشد احتمالا از خیر دارا سوم هم گذشته.
    ولی با همه‌ی این تفاسیر و تفاصیل، حالت طبیعی بازار فعلا برگشت است. (دوبار پیش از این هم حالت برگشت به خودش گرفته بود که هر دو بار حقوقی‌ها زدند تو سرش. ولی این بار که از دو سه روز پیش آغاز شده جمع می‌کنند. البته باز هم تو سر قیمت‌ها می‌زنند ولی هم‌زمان جمع هم می‌کنند.) ضمن این که اگر بخواهند این حمایت را دوباره بشکنند باز دوباره ممکن است یک افت شدید رخ دهد. (حمایت یک و نیم میلیونی شاخص کل و ۴۲۰ هزارتایی شاخص هم‌وزن. و منظور از شکستن هم عبور با تغییر شدید در قیمت و حجم است.)

تسویه اعتبار کارگزاری ها که هر ساله تو شهریور انجام میشه همیشه بازار رو منفی و ریزشی کرده همین که این ماه رو پشت سر میزاریم بازار جان دوباره میگره و رفته رفته اوضاع بهتر میشه
    یادمه چند سال پیش اقای کاظم نادرعلی تو برنامه آموزشی که داشتن شهریور ماه رو خطرناکترین ماه بورس معرفی میکردن
    با نگاه به گذشته ( اگر اتفاق خاصی نیافته ) باید گفت از پس فردا که وارد 6 ماهه دوم میشیم ورق رفته رفته برمیگرده و رنگ و بوی بازار عوض میشه .

20. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید جان اسنو. از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 6 از 15 نخست ... 3456789 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع