صفحه 8 از 15 نخست ... 567891011 ... آخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 146

موضوع: روند در کدام گروه است؟

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : روند در کدام گروه است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    سلام.
    پیشبینی پیشین همچنان همان پیشبینی سابق است. و احتمالا از سه‌شنبه چهارشنبه باید دوباره شاهد دوره‌ی رونق کوتاه‌مدت باشیم.
    دو نکته به ذهنم رسید که گفتم بگویم:
    ۱- یک مقدار پول رفته در گروه انبوه‌سازی بررسی‌اش کنیم. پس از انبوه‌سازی هم فعلا ماشین‌آلات و کانه غیر فلزی... (که بگذار همین‌جا بررسی‌شان کنیم: من چدن را نگاه کردم جالب نبود و فاراک را نگاه کردم دیدم هنوز راه نیافتاده البته احتمال راه افتادنش هست... پس این گروه کلا هیچ. گروه غیر فلزی هم کمرجان مزخرف است و کرازی بد نیست. کفرا هم بد نیست ولی صف خرید است. کسرا هم همین‌جور. کاذر هم همین‌جور. پس در کل این گروه بد نیست. چرا می‌گویم بد نیست؟ برای این که اگر همین حالت را در یک گروه بزرگ داشتیم عالی بودند ولی در این نمادها فردا بازیگر خالی کند دیگر تا یک ماه دستمان به جایی بند نیست! در انبوه‌سازان هم ثنوسا بد نبود. وساخت خوب نبود. ثفارس معمولی است. ثشاهد خوب نیست. ثاخت و ثباغ هم ناآشکار. پس کلا هیچ کدام چنگی به دل نمی‌زنند.) پس فعلا هیچ گروهی در بازار مورد تایید نیست. (پایان هفته یادمان باشد دوباره بررسی می‌کنیم.) ببخشید! اکنون چشمم به گروه کوچک زغال‌سنگ افتاد. این گروه از باقی جاهای بازار بهتر است. هر سه عضو گروه هم خوب هستند (کطبس حجم خوبی زده ولی شناوری کم و بدی دارد - کشرق کف‌سازی خوبی کرده و البته این هم شناوری زیادی دارد که بد است - کپرور رشد داشته و همین‌میزان خطرناک شده). نیز باید این را دانست که کوچکی گروه در این شرایط بازار مصائب خاص خودش را دارد! ولی اگر کسی بخواهد خطر کند این گروه کااااااااملا برای خطر کردن مناسب ارزیابی می‌شوند!
    ۲- اگر کسی نقد است در این بازار بهتر است دست نگه دارد تا گروه‌های درست و حسابی افتشان را بکنند و سپس سوار این گروه‌ها بشود.
    ۳- حقوقی‌ها خیلی عالی دارند جمع می‌کنند. من نمی‌دانم دقیقا این وضع کی تمام می‌شود (پیش‌تر گمان کنم یک تخمین زده بودم ولی اکنون یادم نیست.) ولی زمانی که تمام شد احتمال دارد بازار رشد خوبی در پیش داشته باشد! (کوتاه مدت را نمی‌گویم. پیش‌تر کامل در مورد روند کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت، پیشبینی خودم را توضیح داده‌ام.)
    ۴- همچنان ما باید طبق پیشبینی پیشین کار کنیم و احتیاط را سرلوحه خودمان قرار دهیم. و تا اثبات نشدن وضع گل و بلبل عمومی قوی، امواج را کوتاه در نگر بگیریم.

نمادهایی که می‌خواهم بررسی کنم:
    زشگزا - بد نیست. دارد تعیین تکلیف می‌کند. اگر تصمیم به رشد بگیرد ۲۰ - ۳۰ درصد دارد. - مانند نمادهای یاد شده از کانه غیر فلزی است.
    سایر واسطه‌گری‌های مالی - گروه خوبی است روی نمودار. - ولساپا با پی/ای ۱۲ خیلی چشمک می‌زند باقی نه - (ولپارس عرضه‌اولیه پی/ای ۱۵ دارد.)

جمع‌بندی: همچنان پیشبینی پیشین پا بر جا است (دو روز منفی بودن و دو روز مثبت بودن و در نهایت راکد بودن و نوسان‌گیری دولت از مردم و احتیاط در داد و ستدها و آماده شدن برای رشد احتمالی پایانی دولت تدبیر! و امید!). بهتر این است که صبر شود تا گروه‌های مهم (بنیادی/نقد شونده/بزرگ) به کف برسند یا روند بگیرند (هم راهبرد کوتاه‌مدت و هم بلند مدت). ولی اگر کسی بخواهد خطر کند گروه‌های کوچک و تک نمادهایی هستند که چندتا هم معرفی شد.
    نمونه‌ای از نمادهای در گروه‌های خوب با افت مناسب (بزرگ و بنیادی) :

کچاد و کگل برای خرید پیشنهاد می‌شود.
    (ممکن است تیز نباشند. ولی مطمئن هستند.)
    یا علی.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 884 بار در 352 ارسال

با سلام و احترام
    به نظرم نگاه به سرمایه گذاریها میتونه به سهامداری و سود مناسب ختم شود

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید لیورپول از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    نمونه‌ای از نمادهای در گروه‌های خوب با افت مناسب (بزرگ و بنیادی) :

کچاد و کگل برای خرید پیشنهاد می‌شود.
    (ممکن است تیز نباشند. ولی مطمئن هستند.)
    یا علی.
    بسیاری از نمادهای بازار قابل خرید و مناسب به نگر می‌رسیدند.
    فولاد و ثفارس و سفارس و وتوصا را هم اشاره داشتیم (در جستارهایشان البته) که همه قابلیت خرید در منفی کامل را هم داشتند. ولساپا و مادیرا و ونیرو را هم پیش‌ از اینها گفتیم. آن هم خوب بود/است. البته در مثبت پنج.
    کلا نماد پر بود چهارشنبه برای خرید.
    تقریبا می‌شد هرچیزی را هم خرید.
    و هر چیزی هم تقریبا خوب است برای خرید. (بد نیست.)

و نکته‌ی مهم هم این است که در ایران متاسفانه همه چیز با هم بالا می‌روند و همه چیز با هم پایین می‌آیند.
    البته سرعت رشد و افت متفاوت و مهم است... ولی فازها یا به عبارت دیگر زمان‌بندی‌ها تقریبا بسیار نزدیک و شبیه هستند.

برای بورس ایران هفته یا دو هفته‌ی خوبی را پیش‌بینی می‌کنم.
    که البته باید حالا دید توان تبدیل شدن به آن رشد عظیمی که انتظارش می‌رفت (یعنی موج پنج کبیر ??) را دارد یا نه؟ و ما پیشبینی نمی‌کنیم! ما پایان هفته‌ی آتی دوباره رصد می‌کنیم. و سپس دوباره هفته‌ی آینده‌اش و...

گروه حمل و نقل هم خوب کار کرد... که البته شاخص این گروه تنها معرف «یک» نماد است و آن حکشتی است. به عبارت دیگر حکشتی خوب بود. منفی پنج فردا احتمالا ارزش دارد.
    گروه خودرو هم رفتار بدی نداشت روز کاری گذشته. در این گروه هم شاخص تنها منعکس کننده‌ی وضع خودرو و خساپا است. در این گروه بهترین نماد انگار همان خودرو است.
    البته تقریبا شاخص تمام گروه‌ها وضع بسیار عالی‌ای را تجربه می‌کنند!

اینجا یک تخصص تخمین «شتاب» رشد نیاز است که من متاسفانه ندارم. (مطمئن بودن یا کف بودن یا حتی در روند بودن غیر از «تند بودن» است.)

معمولا در این زمان‌ها ما به گروه‌های بنیادی روی می‌آوریم... ولی با توجه به وضع انتخابات آمریکا از یک سو و از سوی دیگر بالا بودن بهای دلار در ایران، هم‌اکنون دلار یک مقدار متزلزل است و باعث می‌شود گروه‌های بنیادی (که دلاری هم هستند عموما) یک مقدار گنگ و مبهم شوند.
    روی این حساب کلا من نمی‌دانم بهترین خرید چه می‌تواند باشد... که شتاب رشد مناسبی داشته باشد... ولی این را می‌دانم که کلیت بازار اکنون مثبت و عالی است برای سرمایه‌گذاری... برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت که ممکن است تبدیل شود به میان‌مدت و بلندمدت!
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/10/24 در ساعت 01:24
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) revolution آواتار ها
    تشکر شده 646 بار در 157 ارسال

حقوقی های دولتی نمادهای بزرگ در هر بالایی مثل ریزش های گذشته در 92 و 97 عرضه آبشاری خواهند کرد تا سرانجام بازار از این نمادها نا امید بشه و مثل گذشته به گروه بنیادی کوچک و بدون خطر عرضه آبشاری بیاد
    البته این نظر ماست و تاحالا که محقق نشده ?

8. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید revolution از ایشان تشکر کرده اند:

تا دو سه روز پیش بهترین روند را خودرو داشت. رهبر هم همان بود.
    اکنون روند کجاست؟ کت تن کیست؟
    «محمد حسین» هستم.

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال وحید خزایی آواتار ها
    تشکر شده 3,529 بار در 1,098 ارسال

کت رو مجدد باید تن خودرو کرد از شنبه?

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید خزایی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 190 بار در 50 ارسال

با سلام
    روند در هر گروهی بجز غذایی لاستیکی سیمانی بیمه ها دارویی برقی ....باشه احتمال ریزش دارند محطاط عمل کنید .

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید afsaneh25287 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 780 بار در 202 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط afsaneh25287 نمایش پست ها
    با سلام
    روند در هر گروهی بجز غذایی لاستیکی سیمانی بیمه ها دارویی برقی ....باشه احتمال ریزش دارند محطاط عمل کنید .
    چطور به این تحلیل رسیدی؟؟؟میشه واضح تر توضیح بدی؟؟

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید morteza220 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال گالیور آواتار ها
    تشکر شده 17,233 بار در 5,137 ارسال

روند موج 5 نزولی بلند است.

یعنی یک سقوط مضاعف.

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید گالیور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 190 بار در 50 ارسال

با سلام
    شرکتهایی که مدنظرمن هستند بیشترفروششون داخلی واگرهم فروش خارجی داشته باشند طرف خریدار جزع شرکتهای بین المللی نیست که از تحریم بترسند بنا براین وجه فروش راحت قابل برگشت به داخله در بین شرکتهای پترویی فولادی هم چنین شرکتهایی هستند .
    نقل قول نوشته اصلی توسط morteza220 نمایش پست ها
    چطور به این تحلیل رسیدی؟؟؟میشه واضح تر توضیح بدی؟؟

20. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید afsaneh25287 از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 8 از 15 نخست ... 567891011 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع