صفحه 11 از 15 نخست ... 891011121314 ... آخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 146

موضوع: روند در کدام گروه است؟

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : روند در کدام گروه است؟

سلام.
    1. امروز شستا باز شد. اینجا در موردش لحظه‌ای بررسی داشتیم: http://forums.boursy.com/showthread....l=1#post852227 با صف خرید کارش را پایان دادند. فردا احتمالا اگر فروشنده‌ها برسند هم باز وضعش خوب خواهد بود. احتمالا رهبر آینده‌ی بازار این خواهد بود. البته شپنا و خساپا (و فملی و خودرو و وبملت) هم هستند. باید دید وضع چه می‌شود. از فردا مهمترین کار ما (در کنار رصد دلار) نگاه کردن به شستا است. ببینیم دولت چه در سر دارد؟ (تدبیر جدید چه دارد که بخواهد روی بازار (روی ما) بزند؟ فن جدید چه یاد گرفته‌اند؟ خواجه نصیری جدیدی چیزی تو آستین دارند یا نه؟).
    2. من داشتم نگاه می‌کردم دیدم زیرمجموعه‌های شستا را هم دارند حمایت می‌کنند! (قابل توجه دوستان.) البته تو این بازار امروز که همه چیز سبز بود دقیق نمی‌توان گفت کدام دارد حمایت می‌شود و کدام دارد از بازار رنگ می‌گیرد.
    3. امروز نصف بازار صف خرید بود. خیلی عالی بود. (البته حالا همین‌جور نکته‌های مثبت و منفی را فهرست می‌کنم در انتها می‌بینیم باز دوباره همان دل‌آشوب است که بود!)
    4. باز دوباره نمادها به نمادهای دولتی و ملتی (کوچک و بزرگ) تبدیل شده‌اند و فعلا نان در کاسه ملت نیست. (قابل توجه دوستان.) گروه‌های شیشه و سیمان و دارو و غذا و خودرو (به جز خود خودرو و خساپا و چندتا بزرگ دیگر) زیاد وضعشان مانند بقیه عالی نبود. (که همه کوچک هستند.)
    5. حقوقی‌ها امروز بدجوری فروختند! بد جور!
    6. صف‌های خرید هم آخر کار یک مقدار کم شد (به خاطر بازگشایی شستا). و البته نکته‌ی فوق‌العاده امروز این بود که چند بار در چند نماد با این که صف را دادند ولی خریدار از رو نرفت! (دوستان قدیمی می‌دانند که این خوب است.) به عبارت دیگر با این که حقوقی می‌خواست دوباره همان بازی گذشته را پیاده کند ولی حقیقی امروز قوی ظاهر شد. (این خودش به تنهایی چیزی نیست. ولی یک نشانه است. که باید در کنار نشانه‌های دیگر قرار گیرد.) فردا باید دیده شود. حجم باید دیده شود. قیمت که الحمد لله خوب بود. تابلو هم بد نبود. عالی بود. دیگر این که سهامداران بزرگ (دولت) باید بررسی شود که میلش چیست؟
    7. نمادهای شماره ۲ را که نگاه کنیم... اینها احتمالا میزان سهامی است که برای بازارگردانی منتقل کرده‌اند... مثلا شپنا ۳۰۰ میلیون سهم منتقل کرده است! خوب؟ الان شپنا ۳۰۰ میلیون سهم صف خرید دارد! نتیجه‌گیری؟ - بگذارید باقی را هم بگویم: فولاد ۳۰۰ میلیون سهم منتقل کرده - شخارک ۵۷ میلیون - شبندر ۱۲۰ میلیون
    8. سکه امروز روی ۱۲ تومان بود و دلار روی ۲۵٫۵ تومان. این‌جوری بیاید پایین خیلی عالی است. و اگر تثبیت شود بهتر. ولی امکان این هست که یک ریزش داشته باشد.
    9. شاخص کل با یک نیمچه مقاومتی روبرو است: https://i.vgy.me/ztuL7G.png
    این نقل قول مال دیروز است. نمی‌دانم چرا یادم رفت قرارش دهم؟
    ----------------------
    مقداری نبض بازار:
    1. روی خودرو حرکت جالبی دارد صورت می‌گیرد انگار تو همان +۵٪ یک عده دارند می‌روند ولی یک عده دیگر دارند می‌آیند! خساپا هنوز زمان عرضه‌هایش آغاز نشده ببینیم درونش چه خبر است.
    2. نمادهای بانکی پر عرضه بودند.
    3. کلا تا اکنون عرضه در مثبت پنج زیاد است ولی صف‌های خرید خدا را شکر پا بر جا هستند.
    4. در شستا خیلی ظریف (جوری که به بازار فشار نیاید) دارند می‌فروشند. تا اینجا ۵۰ میلیون فروخته‌اند و جالب اینجا است که از همان آغاز صبح صفش ۲۰۰ تا بوده! (یک جوری می فروشند که صف کم نشود انگار! شاید هم گذاشته‌اند برای آخر بازار ساعت ۱۲ فروششان را انجام دهند.)
    5. کرمان و ثشاهد و فاذر یک بازی‌هایی در آوردند. حواسمان باشد که آن دو تا انبوه‌سازی رشد زیادی داشته‌اند در سال گذشته... و اگر شما بازیگر بودید چگونه خارج می‌شدید؟ (ممکن است با بازی دادن سهم در طول یک یا چند ماه بخواهند خارج شوند.)
    6. یک مقدار بازی از نمادهای بزرگ روی نمادهای کوچک هم رفته. اگر این با افت نمادهای بزرگ همراه شود ما این را این‌گونه می‌خوانیم: احتمال افت مجدد بازار. (نه این که واقعا بازی رفته باشد روی نمادهای کوچک!!! نه. پر واضح است که اکنون آقای بازار (هنوز) با نمادهای کوچک غیر دولتی حال نمی‌کند.)
    7. حقوقی‌ها دارند باز تو صف خرید فروش‌های زیادی انجام می‌دهند! کاش می‌گذاشتند یک مقدار بازار جان بگیرد. ممکن است دوباره داستان داشته باشیم با اینها. هنوز نمی‌توان گفت بازار قوی شده. (البته من خودم مانند همیشه تمام‌سهام هستم.)
    8. دلار آزاد ۲۶ و نیما ۲۵ تومان. کالاهای جهانی همچنان در حال رشد (برای فملی به ویژه).
    9. نمادهای بسیاری حجم‌های‌شان را زده‌اند و افت‌هایشان را کرده‌اند و خطر افت (زیاد) ندارند. البته برخی مانند خصدرا هنوز به این مرحله نرسیده‌اند. که ان‌شاءالله می‌رسند.

-------------------------
    نتیجه‌گیری و روند بازار: روند یک مقدار بهتر شده ولی همچنان نمی‌توان گفت که بازار محکم شده. جای کار دارد. رهبر بازار هم شپنا و شستا و خساپا هستند. تا زمانی که اینها صفشان محکم باشد کلیت بازار افت خاصی ندارد ان شاء الله. بهترین روند به وضوح در گروه فرآورده‌های نفتی است با موضوع پالایش و دولت و گشایش.
    ----------------------
    ویرایش: با این رشد امروز و دیروز شاخص کل می‌توان با اطمینان زیادی گفت که موج پنجم آغاز شده! حتی اگر بازی‌هایی دوباره در بیاید و افت‌هایی داشته باشیم. (یعنی بعید است افت یک ماه طول بکشد و میزان زیادی اصلاح کند.)
    البته حجم را نگاه نکردم. حجم هم مهم است.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/11/18 در ساعت 12:08
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام.
    دارم به این می اندیشم که... اگر بازار خراب شد... از کجا خراب می‌شود؟
    پرسش بسیار عالی‌ای است. اعتقاد دارم پاسخ به این پرسش راه‌حل برخی از مسائل می‌تواند باشد.
    نخستین نمادی که (اگر قرار باشد فردای کاری بازار بریزد) می‌ریزد کدام است و آخرینش کدام؟!
    -----------------------
    خوب...
    خودم... گمان کنم این نمادهای دولتی اگر نخستین نباشند قطعا آخرین خواهند بود!
    یا در شرایطی می‌توانند تقریبا نخستین هم باشند ولی آخرین هم باشند. (این‌گونه که صفشان داده شود ولی منفی نشوند و با تب کردن اینها بقیه بمیرند و در نهایت اینها هم زمین بخورند! این‌گونه.)
    برخی نمادها تابلو است که اولین هستند! برخی‌ها که در حالت عادی هم زیاد میل به مثبت شدن نداشتند و با خواهش و تمنا و التماس می‌رفتند بلندشان می‌کردند بلکه یک قری هم اینها بدهند، خدا به دعاهای شبانه سهامدارانش توجه کرد که بالاخره مثبت شدند، اینها که آخر از همه مثبت شدند احتمالا اول از همه منفی می‌شوند. (البته اگر مورد خاصی نبوده باشد! چون گاهی است که یک درگیری در نماد به وجود می‌آید و اصلا کلا ورق بر می‌گردد! می‌دانید که چه حالتی را می‌گویم؟ مثلا دست به دست شدن سهام یا مثلا مسخره بازی بازیگر برای اخراج نوسان‌گیران یا آگهی افزایش سرمایه یا حجم بالا یک چنین چیزهایی.) اینها اگر باقی بازار بیاید یک کوچولو شل کند اینها زودتر از همه می‌افتند!
    چه نمادهایی آخر از همه از پای در می‌آیند؟ نمادهای نه چندان بزرگ (متوسط و کوچک) که بازیگر پشتشان است و جریان دارند. اینها دیگر مگر این که چه بشود که منفی بشوند! (البته من فعلا با این نمادها کار ندارم. تا اطلاع ثانوی من تنها با نمادهای بزرگ دولتی هستم که اگر وضع بازار خراب شد «نقدشوندگی» داشته باشند.)
    دیگر چه؟.... این که... اگر دولت بخواهد دوباره کار سابق را ادامه دهد نمادهای بزرگ دولتی زودتر صفشان زایل می‌شود. (که باز تکرار می‌کنم: در روز کاری گذشته حقوقی‌های بزرگ خیلی سنگین فروختند. خیلی. آن فهرست نکات بد و خوب و آن حالت دل‌آشوب که یادتان هست.) اما باز می‌گویم زایل شدن صف خرید حتما به معنی منفی شدن و صف فروش شدن نیست. احتمال دارد یکی تب کند و یکی دیگر از تب این بمیرد.
    به عبارت دیگر این نمادهای بزرگ اگر دولت بازی در نیاورد آخرین هستند. اگر در بیاورد اولین هستند از دید زمانی ولی نه به معنی صف فروش. احتمالا.
    نمادهای خاص هم بهترین هستند. ولی بلدی لازم دارد دیگر. (بلدی=رانت. معمولا.)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,905 بار در 1,328 ارسال

چارت دارو مستعد رشد

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید liverno از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    سلام.
    دارم به این می اندیشم که... اگر بازار خراب شد... از کجا خراب می‌شود؟
    پرسش بسیار عالی‌ای است. اعتقاد دارم پاسخ به این پرسش راه‌حل برخی از مسائل می‌تواند باشد.
    نخستین نمادی که (اگر قرار باشد فردای کاری بازار بریزد) می‌ریزد کدام است و آخرینش کدام؟!
    -----------------------
    خوب...
    خودم... گمان کنم این نمادهای دولتی اگر نخستین نباشند قطعا آخرین خواهند بود!
    یا در شرایطی می‌توانند تقریبا نخستین هم باشند ولی آخرین هم باشند. (این‌گونه که صفشان داده شود ولی منفی نشوند و با تب کردن اینها بقیه بمیرند و در نهایت اینها هم زمین بخورند! این‌گونه.)
    برخی نمادها تابلو است که اولین هستند! برخی‌ها که در حالت عادی هم زیاد میل به مثبت شدن نداشتند و با خواهش و تمنا و التماس می‌رفتند بلندشان می‌کردند بلکه یک قری هم اینها بدهند، خدا به دعاهای شبانه سهامدارانش توجه کرد که بالاخره مثبت شدند، اینها که آخر از همه مثبت شدند احتمالا اول از همه منفی می‌شوند. (البته اگر مورد خاصی نبوده باشد! چون گاهی است که یک درگیری در نماد به وجود می‌آید و اصلا کلا ورق بر می‌گردد! می‌دانید که چه حالتی را می‌گویم؟ مثلا دست به دست شدن سهام یا مثلا مسخره بازی بازیگر برای اخراج نوسان‌گیران یا آگهی افزایش سرمایه یا حجم بالا یک چنین چیزهایی.) اینها اگر باقی بازار بیاید یک کوچولو شل کند اینها زودتر از همه می‌افتند!
    چه نمادهایی آخر از همه از پای در می‌آیند؟ نمادهای نه چندان بزرگ (متوسط و کوچک) که بازیگر پشتشان است و جریان دارند. اینها دیگر مگر این که چه بشود که منفی بشوند! (البته من فعلا با این نمادها کار ندارم. تا اطلاع ثانوی من تنها با نمادهای بزرگ دولتی هستم که اگر وضع بازار خراب شد «نقدشوندگی» داشته باشند.)
    دیگر چه؟.... این که... اگر دولت بخواهد دوباره کار سابق را ادامه دهد نمادهای بزرگ دولتی زودتر صفشان زایل می‌شود. (که باز تکرار می‌کنم: در روز کاری گذشته حقوقی‌های بزرگ خیلی سنگین فروختند. خیلی. آن فهرست نکات بد و خوب و آن حالت دل‌آشوب که یادتان هست.) اما باز می‌گویم زایل شدن صف خرید حتما به معنی منفی شدن و صف فروش شدن نیست. احتمال دارد یکی تب کند و یکی دیگر از تب این بمیرد.
    به عبارت دیگر این نمادهای بزرگ اگر دولت بازی در نیاورد آخرین هستند. اگر در بیاورد اولین هستند از دید زمانی ولی نه به معنی صف فروش. احتمالا.
    نمادهای خاص هم بهترین هستند. ولی بلدی لازم دارد دیگر. (بلدی=رانت. معمولا.)
    خوب... حجم شاخص کل را هم نگاه کردم... اطلاعات خاصی ندارد.

تنها چیزی که مشخص است این است که قیمت از کانال خارج شده بوده و اکنون دوباره به آن برگشته.
    دوباره روی تراز بالای کانال یک مقاومت دارد. که مهم هم هست. یعنی ۱٫۵ میلیون واحدی که پیش‌تر یک زمانی از آن برگشته بود.
    یک مقاومت مهم هم هست که در بالا رسم نکرده‌ام. ناشی از وصل کردن و ادامه دادن قله‌ی اصلی (۲٫۱ میلیون واحد) و قله‌ی مهر ماه (۱٫۶ میلیون واحد). که دقیقا می‌افتد روی فردا!
    از طرف دیگر هم... ارز ۱۱ تومانی را داشتیم با قیمت فولاد بورسی (آزاد) و قیمت سنگ‌آهن آزاد...
    بحث دلار هم هست.
    و حقوقی‌ها هم که در حال فروش...
    پس حجم فردا مهم است.
    اگر زیاد بفروشند دوباره یعنی قرار است بازار را یک دست دیگر منفی کنند.

پرسش: شما اگر دولت با تدبیر بودید... رشد اصلی بورس را روی برج چند تدبیر می‌کردید؟
    همان‌گونه که گمان می‌شد شستا تب کرد برخی مردند.
    ---------------------------------
    این باز برای روز کاری گذشته بود یادم رفت قرار بدهم. البته مهم هم نبود.... آن بخش‌هایی‌اش که مهم بود را در گذشته گفته بودم...
    (من بارها گفته‌ام... باز هم می‌گویم... این نوشته‌هایی که من در انجمن قرار می‌دهم صدی نود و نه تایش برای خودم است... مانند دیگر دوستان کار نمی‌کنم... بیشتر برای خودم می‌نویسم که وضع بازار برایم مشخص شود... اگر اینجا نمی‌نوشتم می‌رفتم در یک جایی از رایانه‌ام می‌نوشتم. - در جستار فلسفی هم همین‌جور.)
    امروز حقوقی‌ها بدجور فروختند و باز نوسان‌گیری روزانه انجام دادند.
    مهم این است که اینها ابتدا می‌خرند و بعد می‌فروشند. اگر دقیقا برعکس همین کار را می‌کردند دقیقا عکس این کار نتیجه می‌شد! یعنی اگر ابتدا صف‌های سنگین خرید ایجاد می‌کردند و بعد در آن صف‌ها می‌فروختند همین‌مقدار می‌فروختند ولی پایان بازی قیمت‌ها بالا می‌رفت! نتیجه این که دارند تو سر قیمت می‌زنند!
    جناب سروش امروز از صید ترال یاد کردند... خیلی درست است... ولی انگیزه پشت این کار گمان نکنم ماهی‌گیری باشد... (یک وقت است شما صید ترال می‌کنید که ماهی بخوری... یک وقت هست این کار را می‌کنی که دریا خشک شود! چرا؟) برای این که به وقتش بازار را گرم کنند!
    (یک بار دیگر به پرسشی که پیش‌تر مطرح کردیم توجه کنیم: اگر ما آقای دولت بودیم دوست داشتیم گل بازی چه زمانی رو شود؟ من اگر بودم (با این ویژگی‌های اخلاقی که می‌بینیم... یعنی تدبیر! و امید!) می‌گذاشتم بخش شیرین بازی در پایان دوره ریاست جمهوری‌ام انجام بگیرد.

اما یک نکته‌ای این وسط هست. پول حقیقی‌های گنده اگر بیاید می‌تواند بزند تو دهن این حقوقی‌های عظیم‌الجثه! واقعا می‌تواند! من نمی‌دانم چرا پول از بازار ارز و خودرو و مسکن به این بازار هنوز نیامده؟
    من اگر دلار داشتم صد بار تا الان (به ویژه این که هنوز دلار افت شدید نداشته) می‌فروختم می‌آمدم «بورس» می‌خریدم. (یا پول‌ها رفته بانک. یا این که آنها خبری دارند که ما نداریم. وگرنه همان لحظه که مشخص شد احتمال پیروزی حاج بایدن بیشتر است پول بزرگ باید ارزش را می‌فروخت می‌آمد سهام می‌خرید.)
    بگذریم... آری... داشتم این را می‌گفتم که پول بزرگ (حقیقی) اگر بیاید می‌تواند بزند حقوقی را له کند.
    ولی راستش را بخواهید این صرفا یک دلداری شخصی است که به خودم می‌دهم.

ببینید... دو سه روز است که بازار در حالت دل‌آشوب قرار گرفته. دیروز پریروز گفتیم به روز بعد نگاه کنیم. روز بعد هم گفتیم به روز بعد نگاه کنیم... در نهایت به امروز رسیدیم. امروز هم دوباره فروش حقوقی را داشتیم و هم متاسفانه حجم بزرگ را. اینجا هم باز می‌توان گفت روز بعد را نگاه کنیم... ولی... دیگر اینجا حالت قمار دارد. یعنی کاملا ناآشکاری وجود دارد در بازار به علاوه این که بدبینی قوی‌تر است.
    دو تا توجیه و دلداری می‌توانیم برای خودمان داشته باشیم: فرارسیدن پول‌های پارک شده از بازارهای موازی به ویژه ارز و خودرو + نیت دولت به این که بازار را بترساند ولی با پیاده کردن نوسان‌گیران بازار را رها کند که برود بالا. - که دلیل پشت استدلال/توجیه نخست پایین آمدن آرام نرخ ارز است و همین‌جور کاهش اندک سود بانکی و دلیل/توجیه دومی هم این است که حقوقی‌ها پس از این که در آغاز امروز فروختند، شدیدا در پایان روز خرید داشتند! جوری که نه تنها تمام فروش‌های آغاز روز را جبران کرد بلکه یک مقدار زیادی هم اضافه آمد!!!
    ولی... اینها بیشتر همان‌گونه که گفتم توجیه است و دل‌داری به خود! (چرا که من اکنون تمام‌سهام هستم!)
    حقیقت این است که پول از بازار موازی نیامده (حالا چرا نیامده؟ مهم نیست. نیامده دیگر.) و این که این حمایتی که در پایان روز حقوقی‌ها کردند حمایت نبود! همان بازی غیر پاکی بود که پیش‌تر هم کرده بودند! مگر از خاطرم رفته؟ در همین جستار یا در جستار نبض بازار قشنگ همین کار را ردیابی کردیم. کی؟ دقیقا در قله‌های افت‌های این چند ماهه. این حمایت نیست! کجایش حمایت است؟ اگر می‌خواستند حمایت کنند اصلا بازار را منفی نمی‌کردند. خودمان را گول نزنیم.
    ---------------------------------
    روی این حساب جمع بندی بازار امروز می‌شود: دل‌آشوب + خطر بیشتر (نسبت به حالت خوش‌یبنی). و کار عاقلانه این است/بود که امروز فروش انجام می‌گرفت. (اگر نکردیم، که به شخصه نکردم، احتمالا این کار احساسی و یا قمار و یا اشتباه بوده.)
    اما در این که روند کجاست؟ مشخص است. در پالایشگاه! و البته سنگ‌آهنی‌ها (به خاطر اخباری که در جستارش قرار دادیم). (ومعادن و تاصیکو را اکنون دیدم! اگر زودتر می‌دیدم که صفشان را داده‌اند شاید به خریدشان می‌اندیشیدم.) و نیز در برخی فلزاتی‌ها (به واسطه رشد کالاهای جهانی ولی عدم تعارض با خبر سنگ‌آهنی‌ها.)
    دارویی‌ها و سیمانی‌ها هم نیمی‌شان سبز بودند.
    نتیجه: اگر جای محکمی ایستاده‌ایم بمانیم. اگر جای متزلزلی هستیم بدانیم که بازار هم متزلزل است.
    «محمد حسین» هستم.

8. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

بنظرم بازار ی رشد خوب دارد ! حالا یا از همین جا که هست ، یا اینکه چند روز فشار عرضه را زیاد می کنند و شاید شاخص تا 1 میلیون واحد بریزد و بیکباره از 1 میلیون واحد رشد کند بیاد بالا

و بازار شدیدا فرصت خرید میدونم ، حالا یا قمار گونه و یهویی ، (که اشتباه هست) یا کمی آهسته و خرد خرد خرید کردن

سرکوب کردن یعنی چی ؟ یعنی بازار میل داشت به رشد ،چرا سرکوب کردن ؟ که زمان بخرن برای ورود (بنظرم کم کم باید منتظر شاه ماهی باشیم تا بیاد خبر از ورود پول بدهد در روز های آینده )

هر منفی بازار ، فرصت ورود خواهد بود (شاید 15-30 روز خرید ها زمان ببره)

برای بهمن ماه که مردم در فشار اقتصادی هستن و احتمالا ارز 4200 از بازار حذف شده ! 30 درصد دیگه از سهام عدالت قراره ازاد بشه و هزینه های عید نوروز ، بازار می تونه مثبت و امیدوار باشه
    آذر ماه همیشه فصل خرید بوده

دارو و سیمان و کشت و دام و سهام عدالت می تونن جز خوب های 6-7 ماه آینده باشن.
    کوتاه مدت پالایشی ها مشخصه خوبن و صف خرید هستن و.... ولی بازیشون تا کی ادامه داره؟

طلا و کلا نرخ های جهانی ، هم که جذابیت های خاص خودشونو دارن

شاید بستن سبدی که همه حالت های ممکن رو در نظر بگیره و هر قسمتش زودتر رشد کرده فروخته بشه و باقی سبد سرمایه گذاری بشه تا تک تک از رشد همه قسمت ها بهرمند بشیم. می تونه فانتزی خوبی بشه.

حداقل حقوق سال 1400 مشخص شده ؟
    ===========================================

بنظر شما کدام صنایع باید منتظر افزایش نرخ فروش محصولاتشون باشن و هنوز این افزایش نرخ را کامل دریافت نکردن؟
    تنها چیزی مفتی که پیدا کردم ماکارونی هست ، کیلویی 10 تومن تقریبا ارزان ترین خوراک انسان هست.
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

10. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,905 بار در 1,328 ارسال

4 ماه تا پایان سال
    مطمین باشید خارج از بحث کوتاه مدت پالایشگاهی سنگ معدنی ها که احتمالا تو سقف خالی می کنند برای این 4 ماه باقیمانده مطمینا تو گروه های بورسی روی گروه دارو حساب ویژه ای باز می کنند

نمونه ـن جلسه همفکری با مشاوران و مدیران در کارگزاری اقتصاد بیدار با رویکرد کدام یک از صنایع تا پایان سال نقش کلیدی دارند؟ بیشتر صاحب نظران متفق القول از گروه دارو و سهم رشد سوسازی آنها صحبت داشتند

این بازار تحلیل میخواد همین

از گروه دارویی منتظر اخبار افزایش سرمایه ها هم باشید

مدیران چند هلدینگ رایزنی هایی با مدیران شرکتهای زیر مجموعه داشتند

پول هوشمند داره جمع میکنه تا تو این چند ماه سهم خوبی از دارویی ها در پرتفوی سودسازشان داشته باشند

یادتون باشه 4 ماه پایانی هر سال دارویی ها چه کردند...تخصیص ارز 4200 به 11500 تومان و افزایش قیمتهای دارو

کسی افزایش قیمتهای دارو را جدی نمیگیره ولی با رجوع به داروخانه قرصی که تا 2 ماه پیش 1.7 میلیون بود به حدود 4.3 میلیون رسیده

چراغ خاموش افزایش نرخ های سنگین گرفتند و ملت خواب خواب خواب

12. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید liverno از ایشان تشکر کرده اند:

سلام.
    مقداری در مورد این جستار سخن بگویم...
    نخست این که... این جستار ارتباط زیادی به جستار نبض بازار دارد. در میان روز می‌بینی فلان جا فلان کار را کردند و آمار می‌گیری و در نهایت یک جمع‌بندی‌ای در ذهنت شکل می‌گیرد و می‌گویی روند در فلان گروه «است». و این که روند کنونی بازار را شناسایی می‌کنیم هم مطمئنا برای این است که روند آتی بازار دستمان بیاید.
    -----------------------------------------------
    (دوستان می‌دانند بیشتر نوشته‌های من جنبه‌ی کارگاهی دارد. اگر مدل دوستان این‌گونه نیست شرمنده. منظورم دو چیز است: ۱- این توضیحاتی که می‌دهم که گاهی از اصل و بتن ماجرا بیشتر می‌شود و ۲- این عدم اطمینانی که وجود دارد و این که ما خودمان هم در حال یادگیری هستیم. حالا دوستان دیگر اگر در این جستار بنویسند شاید این‌گونه نباشد. به هر روی... ما مدل‌مان این‌گونه است.)
    ببینید... روند دو حالت بیشتر ندارد. یا دارد ادامه پیدا می‌کند یا دارد پایان پیدا می‌کند (تغییر جهت می‌دهد).
    معتقدم «همین که» روند «کنونی» بازار را توانستیم شناسایی کنیم خود به خود مشخص می‌شود ۱- روند (آتی) کجاست و گروه‌های نیرومندتر نسبت به گروه‌های ضعیف‌تر کدام‌ها هستند و این که ۲- روند دارد تغییر جهت می‌دهد یا ادامه پیدا می‌کند.

به عبارت دیگر خوب دیدن را داریم اینجا انجام می‌دهیم یا تمرین می‌کنیم.
    یکی دو روزی بود به واسطه مشغله و گرفتاری نتوانستم خوب روند را دنبال کنم. حالا ان‌شاءالله امروز بنشینیم بررسی کنیم ببینیم روند کجاست...
    آهان... یک نکته‌ی دیگری هم که می‌خواستم خدمتتان بگویم این است که... روندهای نیرومند معمولا یکباره بر نمی‌گردند!
    البته شاید یک نفر ایراد بگیرد که همین چند ماه پیش با چه سرعتی آن روند عالی برگشت!!!؟؟؟ در پاسخ می‌گوییم از خیلی وقت پیش تغییر جهت آغاز شده بود و علائمش هم مشخص بود و آن مسیر (تغییر جهت از افزایشی به کاهشی) چند ماه پیش شکل گرفته بود و آنجا که برگشت انجام شد با کلی مقدمه پیش از خودش بود!
    (بگذارید اصلا اکنون نگاه کنم دقیقش را نگاه کنم خدمتتان بگویم: تقریبا در برج ۳ امسال ما دیگر علائم شدت گرفتن رشد را نداشتیم! نشانگرهای ممنتوم و حجم را که نگاه کنید می‌بینید حالت موج پنجمی به خودشان گرفته بودند و ول بودند و قیمت همین‌جوری الکی داشته بالا می‌رفته! دیگر از آغاز برج چهار عملا افت آغاز شده بوده! منتها نتیجه‌اش یک ماه، یک ماه و نیم بعد مشخص شده.)
    خوب... این نکته می‌تواند بسیار سودمند باشد.
    به ویژه این که ما فعلا بیشتر داریم گروه‌های بزرگ و شرکت‌های قوی و حجم‌های زیاد را بررسی می‌کنیم.
    البته توجه داشته باشیم که داریم در چه ابعادی صحبت می‌کنیم و منظورمان از نیرومند چیست؟ مسلما یک موج سه که تازه آغاز شده و کل عمرش یک ماه است و علائم مرگش هویدا شده قرار نیست چهار ماه طول بکشد که تبدیل شود به موج چهار! یک تناسبی باید اینجا وجود داشته باشد. هم در قدرت موج (یعنی سرعت رشد قیمت + حجم) و هم در مدت موج (دوباره اشاره می‌کنم به الیوت).
    «محمد حسین» هستم.

14. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خوب... روند امروز کجا بود؟
    (در بلند مدت و میان مدت کجاست؟)
    --------------
    حجم‌ها را نگاه کنیم...
    شستا و شپنا گند زدند. هم به خودشان و هم به بازار.
    صف شستا را جمع هم نکردند.
    حجم‌های عجیبی در بازار دیده می‌شود. این حجم‌های افسانه‌ای را در خاطر داشته باشیم. اینها یا سکویی هستند برای پرش یا سقفی هستند غیر قابل شکست.

در گروه خودرویی بازی از خساپا دوباره انگار دارد تغییر می‌کند به خودرو. ولی در مجموع هیچ‌کدام خوب عمل نکردند امروز.

حکشتی و وساپا را داشتم نگاه می‌کردم خیلی خوب کار کردند امروز. وساپا معمولا خیلی ضعیف و بی‌جان پشت سر خساپا حرکت می‌کرد ولی امروز نخستین روزی بود که این حالت را شکسته بود. اینها تک نماد هستند! توجه داشته باشیم.

در شستا حقوقی جمع نکرده! ۳۰ میلیون فروخته ۳۰ میلیون خریده!

فلزی‌ها افتضاح عمل کردند.

در میان بزرگان شاید تنها گروه بانکی امروز خوب عمل کردند. عالی عمل کردند. وتجارت ۴ میلیارد سهم حجم خورد و در نهایت هم با صف خریدی جزئی به کار خود پایان داد. البته حقوقی هم شیرفلکه را باز کرده بوده گویا. ۴۰۰ میلیون خریده ۸۰۰ میلیون فروخته!!!!! حقیقی معلوم نیست برای چه دنبال این افتاده.
    --------------------------------------
    اوضاع را که دارم نگاه می‌کنم... انگار باز همان دل‌آشوب و بی‌تصمیمی‌ای هست که بود. بازار دارد تصمیم می‌گیرد.
    نمودار شاخص کل هم‌وزن را دارم نگاه می‌کنم... از آغاز این برج (دقیقش ۹۹/۸/۲۴) یک تغییر جهت از کاهشی به افزایشی داده. این به احتمال زیاد می‌تواند آغاز موج پنج عظیم باشد. ولی خودتان می‌دانید دیگر... آغاز موج همیشه از این اذیت‌ها دارد.
    احتمال دوم این است که دوباره بازی داشته باشیم. ولی در کل ناآشکاری بسیاری دارد. باید از روی تابلو این ناآشکاری برطرف شود که... همان‌گونه که می‌بینیم تابلو هم ناآشکار است. به آشکارا ناآشکار است.
    راهبرد ما هم باید متناسب با این وضع باشد.
    به شخصه اگر در یک نماد این ناآشکاری را ببینم ترجیح می‌دهم با آن خداحافظی کنم ولی اکنون این ناآشکاری روی کل بازار است. و امکان دارد یک گروه یا یک نماد وضعش آشکار باشد.

شاخص کل هم‌وزن به مقاومت رسیده و شاخص کل غیر هم‌وزن هم حالت بازگشت موقت (Pull Back) را به خودش گرفته.
    -------------------------------------
    حقیقی امروز روی وبصادر و وسپهر فعال بوده.
    وساخت و خگستر هم بد نبودند.
    ولی در کل حقیقی خریدی امروز نداشته. هر چه بوده فروش بوده.
    در پتروشیمی مردم زیاد فروخته‌اند! احتمالا خبر پیدا کرده‌اند که همان کاری که با فلزی‌ها کردند و با معدنی‌ها می‌خواهند بکنند با پتروشیمی‌ها هم قرار است بکنند. وگرنه دلار که خبری نبوده.
    از پتروشیمی بدتر گروه فلز و پالایش. کلا در گروه‌های بزرگ اصلی فروش بدی انجام گرفته است. البته اینها بازارگردان‌های خوبی دارند و مثلا در فخوز و فملی و کچاد نگذاشته‌اند صف فروش (سنگین) شکل بگیرد.
    وصندوق هم خرید حقیقی جالب بوده.
    در میان تک‌نمادها کطبس هم خوب امروز خریداری شده بود توسط حقیقی.
    حقوقی در خودرو و بانک هم فروش زیادی داشته. (خبهمن هم جالب است! نگاهش کنیم.) دماوند خرید داشته.
    دلار نیمایی را زده‌آند ۲۵ تومان. که رقم بسیار بسیار بسیار عالی‌ای است.
    دلار آزاد را هم که من خبر ندارم و انگار کانال‌هایش را برداشته‌اند. شما اگر می‌دانید از کجا می‌توان قیمت‌های لحظه‌ای/روزانه را داشت بگویید.
    سکه هم که در کانال ۱۱ تومان است. که خوب است.
    -------------------------------
    بازی امروز از دید مثبت و منفی‌های قیمتی:
    رایانه هم بد نبود. واسپاری‌ها هم خوب بودند. بانکها را که گفتم عالی بودند. سیمانی‌ها بد نبودند. دارویی‌ها به رهبری برکت خوب بودند. برترین گروه هم زراعت. (البته در دو تا بالایی یعنی تلیسه و زشگزا فروشنده وجود دارد. شدید.)
    پتروشیمی‌ها گروه بد امروز بودند. بدترین. فولاد بد بود. لاستیک افتضاح!!! فرآورده نفتی نیز همچنین.
    به قول جناب سروش عزیز نگاه بزرگان هر گروه (آنهایی که حجم زیاد خورده‌اند) را منفی کرده‌اند در حالی که زیر مجموعه‌های گروه مثبت هستند! این احتمالا یعنی این که بازی از روی بزرگان دارد منتقل می‌شود به کوچکان. (که بعید است... اگر وقت شد در موردش توضیح می‌دهم که... ما اصلا هیچ‌گاه بازی روی کوچکان را نداریم! هیچ‌گاه چیزی به نام رهبری یک کوچک وجود نداشته و اصلا نمی‌تواند داشته باشد!
    همین‌جور به شدت گروه‌های بزرگ منفی بودند امروز و گروه‌های کوچک مثبت!
    برویم روی گروه بانکی
    رهبر وتجارت است.
    پس از وتجارت وپارس و وبصادر خوب هستند.
    وبملت هم حجم جالبی دارد می‌خورد پس از وتجارت.
    خرید حقوقی در دو نماد بوده: وپاسار و وپست.

نمودار شاخص بانکها فردا پس‌فردا به مقاومت مهمی می‌خورد!
    و امروز هم مانند کل بازار حجم سنگینی خورده!
    پس امکان این که وتجارت شپنا بشود هم کم نیست.
    البته وتجارت امروز داشته از روی مقاومت رد می‌شده و حجم عظیمی که زده به خاطر آن است و این که اگر این الگو تکمیل شود (مقاومت شکسته شود) خیلی عالی می‌شود. خیلی. احتمالا نیمه دوم بازار فردا مشخص می‌شود وتجارت چه کاره است. اگر خریدار همین‌جور تا ساعت ۱۲ پای کار بود و صف نریخت نوید بخش یک رشد عالی دیگر است در وتجارت. همین ۳۶۰ - ۳۵۰ امروز یادمان باشد. تا زمانی که بالای این رقم است اوضاع عالی است.
    جمع‌بندی: بازی به شدت از روی بزرگان به روی کوچکان جا به جا شده. به شدت! تنها گروه نسبتا بزرگی که تاب آورده‌اند گروه بانکی هستند. که البته دارند با مقاومت دست و پنجه نرم می‌کنند و بازی‌شان بستگی زیادی دارد به این مقاومت.
    بازار همچنان دل‌آشوبی را دارد. البته با حجم‌های بزرگ! تقریبا بزرگترین حجم عمرش را بازار دارد اکنون می‌زند. این یعنی درگیری/جنگ فروشنده و خریدار.
    صف فروش شستا خیلی در چشم است.

پیشنهاد به افراد با توجه به روحیه/راهبرد:
    شخص محتاط کوتاه‌مدت‌کار «حتما» باید این روزها (دست کم یکی دو روز) بیرون از بازار بایستد و بازار را تماشا کند.
    شخص خطرپذیر رهبرگرای کوتاه‌مدت باید حتما روی گروه بانکی باشد.
    اشخاص کوتاه‌مدت کار خطرپذیر می‌توانند روی گروه زراعت و دیگر گروه‌های کوچک یادشده هم کار کنند. مانند دارو و کاغذ.
    اشخاص بلندمدت کار فعلا می‌توانند سهامدار باشند. (یک هفته باید زمان بدهند به بازار خودش را نشان دهد.)
    اشخاصی که روی گروه‌های بزرگ کار می‌کنند و میان‌مدت کار می‌کنند باید حتما ببینند فردا پس‌فردا شاخص کل با مقاومتی که شکسته چه می‌کند بازگشت موقت بوده؟ یا این که اصلا شکستی در کار نبوده.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/11/25 در ساعت 03:14
    «محمد حسین» هستم.

16. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در گروه بازار پایه هم بالاخره حجم‌هایی دارد دیده می‌شود!
    (البته رئیس اینها خصدرا است که فعلا بخفته است!)
    خکاوه و خاور و تحرکات جالبی دارند. (بررسی‌شان کنیم برای خرید.)

کیسون... جالب است... حقوقی دهانش را باز کرده... (این‌جوری) (شاید هم این‌جوری) این هم احتمال برگشت دارد.

ثزاگرس هم... حقیقتش خوب ریخته‌اند سرش... ولی... من آدمی نیستم که این‌جور نمادها را بخرم... یا اصلا دنبال کنم... یا اصلا به آن بیاندیشم... مبارک صحابش.
    «محمد حسین» هستم.

18. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام.
    متاسفانه زیاد حال و حوصله‌ی سهام ندارم (وضع سهامم هم خوب نیست) این روزها.
    ولی گفتم یک مقدار اینجا بنویسم بلکه موتورم راه بیافتد و شاید هم سهامم هم یک تکانی بخورند...
    -----------------
    وضع بازار:
    حقوقی خوب خرید می‌کرد دیروز...
    چگونه بگویم... اینجا خرید کردن حقوقی خوب است...
    بازار زیاد منفی نبود! با این حال حقوقی خوب خرید می‌کرد...
    یعنی تو کف خرید نمی‌کردند!
    این خوب است.
    در نماد وتجارت حقوقی سنگ تمام گذاشت و نیم میلیارد سهم از کف بازار جمع کرد.
    این احتمالا یعنی این که دارا سوم نزدیک است.
    در نماد خودرو هم می‌دیدم حقوقی خرید داشت. این هم منفی پنج نبود (کل روز).
    شبندر و وبملت هم خوب جمع می‌شدند.
    فارس و وسپهر و شغدیر نیز.

اینها همه علائم خوبی هستند. علامت این هستند که این اصلاح قوی و بلند مدت نخواهد بود.

این را بگذاریم در کنار این که حجم (حجم کل داد و ستدهای بازار) این روزها افزایش پیدا کرده...
    نشانه‌ی خوبی است.

می‌توان امیدوار بود.

در سوی مقابل هیچ خرید حقیقی‌ای در بازار نداشتیم! هیچ!
    معنی‌اش این می‌شود که تا زمانی که این ۱٫۵ میلیون واحد شکسته نشده (یا اتفاق‌های دیگر سیاسی/اقتصادی که بتواند بازار را تحریک کند) خریدار پای میز معامله/مذاکره نمی‌نشیند.
    این برعکس مورد پیشین عاملی برای تاخیر شکل گیری روند عالی افزایشی که منتظرش هستیم می‌باشد. (تاخیر روند افزایشی. نه این که عامل روند کاهشی بشود. نه. ان‌شاءالله بازار اصلاحش «کم» خواهد بود و راه خواهد افتاد.)

بازار متعادل شده. این خیلی خوب است. احتمالا این یک اصلاح کوچک هم همین‌گونه سپری خواهد شد. (ممکن است طولش هم بیشتر از یکی دو روز نشود. کافی است شاخص از یک و نیم بگذرد و بازارهای رقیب آرام باشند. خریدار احتمالا می‌آید.)
    -----------------
    وضع گروه‌ها:
    هیچ گروه خاصی این روزها مطرح نیست. گروه پالایش در منفی شاید یک مقدار تو چشم باشند. در مثبت هم هیچ.
    حجم‌ها بالا است ولی شادابی ندارند این حجم‌ها. دارد بازار بالا پایین می‌کند ببیند با خودش چند چند است. حجم در گروه بانک و خودرو و پالایش بوده (به علاوه تک نمادهای حکشتی و تلیسه و تاپیکو).
    اعتقاد دارم وتجارت می‌تواند با این خرید نیم میلیاردی حقوقی (و با توجه به دارا سوم و اواخر دولت) بازار را یک تکانی بدهد. کم پولی نیست. ۲ هزار میلیارد ریال در یک روز خرید کرده. به عبارت دیگر... این تنها گروه بزرگی است که حجمش بالا است و وضعش بد نیست. اگر قرار باشد بازار گاوی (گله‌ای به قول دوستان . گله‌ای مثبت) شود و اگر مانند سابق دولت بخواهد کاری کند احتمالا از این وتجارت یک کاری صورت خواهد گرفت. (چند روز دیگر؟ نمی‌دانم. احتمالش هست از همین یکی دو روز آینده.)
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/12/03 در ساعت 20:32
    «محمد حسین» هستم.

20. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 11 از 15 نخست ... 891011121314 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع