صفحه 6 از 9 نخست ... 3456789 آخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 85

موضوع: روانشناسی؛مدیریت زندگی

عضو فعال pani آواتار ها
    تشکر شده 20,378 بار در 2,005 ارسال
    از هر کجا میتوانید شروع کنید برای هر کاری حداکثر توان خود را بکار بگیرید و مطمئن باشید فرصتها و موقعیتها شما را پیدا خواهند کرد.هر پله آغازی است برای رسیدن به پله دیگر

مری میگوید اگه مجبور نبودم با این بچه های اتش پاره و همسر تنبل زندگی کنم شاید فرصتی برای رشد و ترقی پیدا میکردم ولی مری رشد فردی تو در سر کردن با همین انسانهاست

2. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید pani از ایشان تشکر کرده اند:

Argusyroogy
    Guest

Good morning to all of you...

he had come to see you
    a bad workman always blames his tools "گفتگوهاي بورسي" ride
    harry potter lego castle

Thank you for your site

4. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید Argusyroogy از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر آمن خادمی آواتار ها
    تشکر شده 59,939 بار در 5,248 ارسال
    هنگامی که از بزرگمهر پرسیدند چه چیزی در مورد انسان بیش از همه موجب
    شگفتی ست وی پاسخ داد : انسان سلامتی اش را فدای به دست آوردن ثروت میکند
    اما سپس ناگزیر ، ثروتش را صرف بازیابی سلامتی اش می کند .
    همچنین ، همواره نگران آینده است بنابراین از حال لذت نمی برد . در نهایت
    نه در حال زندگی می کند و نه در آینده . به گونه ای زندگی می کند که
    انگار مرگی وجود ندارد ... سپس می میرد در حالی که هیچ وقت زندگی نکرده
    است ...
    to continue, please follow me on my page

6. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید آمن خادمی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال rezaafshari110 آواتار ها
    تشکر شده 1,717 بار در 351 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط آمن نمایش پست ها
    انسان سلامتی اش را فدای به دست آوردن ثروت میکند
    اما سپس ناگزیر ، ثروتش را صرف بازیابی سلامتی اش می کند .
    حالا جالب اینکه اگه اگه اگه سلامتیش رو بدست بیاره مثل اولش که نمیشه
    وای بر ما
    حضرت رسول صلى الله عليه و آله میفرمایند :
    همانا پاكيزه ترين پيشه ، پيشه بازرگانانى است كه چون سخن گويند ، لب به دروغ نگشايند ؛ هر گاه امين شمرده شوند ، خيانت نورزند ؛ زمانى كه وعده دهند ، پيمان نشكنند ؛ چون بخرند ، بر سرِ مال نزنند ؛ چون بفروشند ، بازار گرمى نكنند ؛ هر گاه مديون شوند ، [در پرداخت دين] امروز و فردا نكنند ؛ و هر گاه طلبكار شدند ، [بر بدهكار] سخت نگيرند .

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید rezaafshari110 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال rezaafshari110 آواتار ها
    تشکر شده 1,717 بار در 351 ارسال
    ثروتمندتر از بیل گیتس

از بیل گیتس پرسیدند: از تو ثروتمند تر هم هست؟
    گفت: بله فقط یک نفر.
    پرسیدند: چه كسی؟

بیل گیتس ادامه داد: سالها پیش زمانی که از اداره اخراج شدم و به تازگی اندیشههای خود و در حقیقت به طراحی مایکروسافت می اندیشیدم، روزی در فرودگاهی در نیویورک بودم که قبل از پرواز چشمم به نشریه ها و روزنامه ها افتاد. از تیتر یک روزنامه خیلی خوشم اومد، دست کردم توی جیبم که روزنامه رو بخرم دیدم که پول خرد ندارم. خواستم منصرف بشم که دیدم یک پسر بچه سیاه پوست روزنامه فروش وقتی این نگاه پر توجه مرا دید گفت این روزنامه مال خودت؛ بخشیدمش؛ بردار برای خودت.

گفتم: آخه من پول خرد ندارم!
    گفت: برای خودت! بخشیدمش!

سه ماه بعد بر حسب تصادف باز توی همان فرودگاه و همان سالن پرواز داشتم. دوباره چشمم به یك مجله خورد دست کردم تو جیبم باز دیدم پول خورد ندارم باز همان بچه بهم گفت این مجله رو بردار برای خودت.

گفتم: پسرجون چند وقت پیش من اومدم یه روزنامه بهم بخشیدی تو هر کسی میاد اینجا دچار این مسئله میشه، بهش میبخشی؟!

پسره گفت: آره من دلم میخواد ببخشم؛ از سود خودم میبخشم.

به قدری این جمله پسر و این نگاه پسر تو ذهن من موند که با خودم فکر کردم خدایا این بر مبنای چه احساسی این را میگوید؟!

بعد از 19 سال زمانی که به اوج قدرت رسیدم تصمیم گرفتم این فرد رو پیدا کنم تا جبران گذشته رو بکنم. گروهی را تشکیل دادم و گفتم بروند و ببینند در فلان فرودگاه کی روزنامه میفروخته ...
    یک ماه و نیم تحقیق کردند تا متوجه شدند یک فرد سیاه پوست مسلمان بوده که الان دربان یک سالن تئاتره. خلاصه دعوتش کردند اداره؛

از او پرسیدم: منو میشناسی؟
    گفت: بله! جنابعالی آقای بیل گیتس معروفید که دنیا میشناسدتون.

گفتم: سال ها قبل زمانی که تو پسر بچه بودی و روزنامه میفروختی دو بار چون پول خرد نداشتم به من روزنامه مجانی دادی، چرا این کار را کردی؟
    گفت: طبیعی است، چون این حس و حال خودم بود.

گفتم: حالا میدونی چه کارت دارم؟ میخواهم اون محبتی که به من کردی را جبران کنم.
    جوان پرسید: چطوری؟
    گفتم: هر چیزی که بخواهی بهت میدهم.
    (خود بیلگیتس میگوید این جوان وقتی صحبت میکرد مرتب میخندید)
    جوان سیاه پوست گفت: هر چی بخوام بهم میدی؟
    گفتم: هرچی که بخواهی!
    اون جوان دوباره پرسید: واقعاً هر چی بخوام؟
    بیل گیتس گفت: آره هر چی بخواهی بهت میدم، من به 50 کشور آفریقایی وام دادهام، به اندازه تمام آنها به تو میبخشم.
    جوان گفت: آقای بیل گیتس نمیتونی جبران کنی!
    گفتم: یعنی چی؟ نمیتوانم یا نمیخواهم؟
    گفت: میخواهی اما نمیتونی جبران کنی
    پرسیدم: چرا نمیتوانم جبران کنم؟
    جوان سیاه پوست گفت: فرق من با تو در اینه که من در اوج نداشتنم به تو بخشیدم ولی تو در اوج داشتنت میخواهی به من ببخشی و این چیزی رو جبران نمیکنه. اصلا جبران نمیکنه. با این کار نمیتونی آروم بشی. تازه لطف شما از سر ما زیاد هم هست!

بیل گیتس میگوید: همواره احساس میکنم ثروتمندتر از من کسی نیست جز این جوان 32 ساله مسلمان سیاه پوست.
    حضرت رسول صلى الله عليه و آله میفرمایند :
    همانا پاكيزه ترين پيشه ، پيشه بازرگانانى است كه چون سخن گويند ، لب به دروغ نگشايند ؛ هر گاه امين شمرده شوند ، خيانت نورزند ؛ زمانى كه وعده دهند ، پيمان نشكنند ؛ چون بخرند ، بر سرِ مال نزنند ؛ چون بفروشند ، بازار گرمى نكنند ؛ هر گاه مديون شوند ، [در پرداخت دين] امروز و فردا نكنند ؛ و هر گاه طلبكار شدند ، [بر بدهكار] سخت نگيرند .

10. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید rezaafshari110 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال pani آواتار ها
    درست از همان لحظه ای که بیش از حد وابسته می شوید همه چیز را به نابودی می کشید.

12. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید pani از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال pani آواتار ها
    دنبال کردن حریصانه هر چیز به معنای فراری دادن آن است

کافی است تا بدنبال معشوق خود بیفتید تا فراری اش دهید حتی پول هم از این قاعده مستثنی نیست

فرض کنید در یک مهمانی با فرد مهمی آشنا میشوید و او میگوید هفته اینده با شما تماس میگیرد!یک هفته آزگار از خانه بیرون نمیروید و پای تلفن مینشینید و انتظار میکشید.چه کسی زنگ میزند ؟
    همه به جز او !

یاس و ناامیدی انسان را به ورطه هلاک میکشاند و هر گاه با نامیدی درگیر مسئله ای میشویم و یا وابستگی احساسی نسبت به ماجرایی پیدا میکنیم سدی در برابر آن میسازیم

14. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید pani از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر آمن خادمی آواتار ها
    تشکر شده 59,939 بار در 5,248 ارسال
    در دنیای امروز زنان در کجا به مردان خیانت می​کنند؟

در حالیکه در دنیای واقعی مردان بیشتر به همسران خود خیانت می کنند، در دنیای مدرن امروز این اتفاق در میان زنان هم در حال رواج است.

عشقهای دنیای مجازی یکی از اساسی ترین مشکلات زناشویی است. با ورود تکنولوژی در تمامی ابعاد زندگی انسانها، این امر تبدیل به معضلی بزرگ در زندگی زناشویی شده است.

روزنامه حریت در شماره امروز خود، در این رابطه به مصاحبه ای با پروفسور عارف وئریملی جای داده است. به نقل از این روزنامه، پروفسور عارف وئریملی بر این باور است که تکنولوژی "معشوقه دنیای مدرن" می باشد.

به عقیده دکتر وئریملی عشقهای دنیای مجازی یکی از اساسی ترین مشکلات زناشویی است.

به نقل از این روزنامه در حالیکه در دنیای واقعی مردان بیشتر به همسران خود خیانت می کنند، در دنیای مجازی این تفاوت به حداقل کاهش می یابد.

زنان و مردان در زیر یک سقف واحد، اما در موبایلهایی متفاوت عکسهایی بسیار متفاوت را تماشا می کنند.

زنان بیشتر وقت خود را در سایتهای خرید و فروش لباس و زینت آلات و مردان نیز بیشتر وقت خود را در سایتهای اتومبیل می گذرانند. این نیز باعث افزایش فاصله بین همسران می گردد و در نتیجه زوج بیشتر از اینکه وقت خود را با همدیگر بگذرانند باز هم به اینترنت و تکنولوژی پناه می برند.

همچنین زنان از برنامه فوتبال که مردان را ساعتها مقابل تلویزیون می نشاند، نفرت دارند.
    to continue, please follow me on my page

16. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید آمن خادمی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ماهور آواتار ها
    تشکر شده 10,491 بار در 1,256 ارسال
    بیشتر زوج ها در برقراری ارتباط کمی دچار نوعی مشکل هستند، نوعی مشکل ساختاری که به جنس زن و مرد بر می گردد؛ زن ها عاشق سخن گفتن و شنیده شدن هستند و مردها نیز از این رفتار فراری اند و اهل سکوت. همین خصلت ذاتی باعث می شود اختلافاتی بین زوج ها بروز یابد که اغلب بر اساس سوء تفاهم است و با کمی رفتار ملایم قابل حل است.

بد نیست بدانید به اعتقاد دکتر جان گری چهار دلیل عمده سکوت کردن مردها بدین شرح است:
    ۱- مرد احتیاج دارد که به مسأله خود بیندیشد و راه حلی منطقی برای آن بیابد.
    ۲- وقتی برای سؤال یا مسأله ای جواب حاضر ندارد هیچگاه این موضوع را اعلام نمی کند و به غار تنهایی خود می رود تا جواب را پیدا کند.
    ۳- او ناراحت شده و زیر فشار قرار دارد. در این مواقع او آرامشی می خواهد تا دوباره بر شرایط خود مسلط شود.او نمی خواهد حرص بزند یا عملی انجام دهد که دوباره پشیمان شود.
    ۴- مرد نیاز دارد که خود را بیابد.

چرا زنها حرف می زنند؟
    ۴ دلیل برای حرف زدن زنان:
    ۱- برای مخابره یا دریافت پیام.
    ۲- برای بررسی و کشف اینکه چه باید بگویند.(زنان با صدای بلند فکر می کنند)
    ۳- برای رهایی یافتن از ناراحتی.(برخلاف مردها که سکوت می کنند تا به آرامش برسند و ناراحتی خود را فراموش کنند)
    ۴- برای ایجاد صمیمیت.»
    چو قسمت ازلی بی حضور ما کردند
    گر اندکی نه به وفق رضاست خرده مگیر...

18. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید ماهور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ماهور آواتار ها
    تشکر شده 10,491 بار در 1,256 ارسال
    زنان با نیش و کنایه همسرآزاری می کنند

رئیس بخش روانپزشکی سازمان پزشکی قانونی با اشاره به افزایش خشونت در خانوادهها گفت: مردان به صورت فیزیکی و زنان اغلب باحرفهای خود مرتکب همسر آزاری می شوند.

به گزارش مهر، دکترمهدی صابری با اشاره به شیوع خشونت های خانوادگی در کشور اظهار داشت: در حال حاضر مهمترین نوع خشونت که شایع ترین نیز است خشونت علیه همسر است. این خشونت به خشونت مردان علیه همسران و برعکس دیده می شود که خشونت مردان نسبت به زنان شیوع بیشتری دارد.

وی افزود: متاسفانه خشونت علیه همسر، مستقیم و غیر مستقیم بر اثر فشار روانی است که در جامعه به فرد وارد می شود. فشارمسائل اقتصادی و جو ملتهب جامعه می تواند شرایطی را بوجود بیاورد کند که یکی از واکنش های آن خشونت است. در این مواقع، فرد فشار را به درون خانواده برده و در آنجا تخلیه می کند.

وی درباره تفاوت خشونت میان مردان و زنان اظهار داشت: خشونت در میان همسران انواع مختلفی مانند فیزیکی، جسمی و روانی را شامل می شود که درگیری و ضرب و جرح شایع ترین آن بوده که در جامعه رو به افزایش است. خشونت های دیگر آزار روانی یا جنسی است. در جامعه ما به لحاظ مسائل فرهنگی و ملاحظاتی که زنان در مطرح کردن آن دارند کمتر مورد توجه قرار می گیرد. آنچه در دادگاه ها مطرح می شود بیشتر خشونت فیزیکی است. در اینجا باید تاکید کنم خشونت درمردان و زنان متفاوت است. در زنان بیشتر به صورت کلامی است. یعنی زن با حرف هایش باعث ناراحتی همسرش می شود. در مقابل خشونت درمردان به صورت فیزیکی بروز می کند. شروع مشاجرات امکان دارد از سوی هر دو طرف باشد اما باید توجه داشت مردان آمادگی بیشتری برای تبدیل مشاجرات کلامی به درگیری های فیزیکی دارند. به همین خاطر به خانواده ها توصیه می کنم از مشاجرات در زمینه های کم اهمیت یا در مواقع غیر ضروری یا نابه جا خودداری کنند. زیرا گاهی این مشاجره لفظی به درگیری فیزیکی تبدیل می شود و همین امر باعث می شود تا حس تنفر یا نارضایتمندی از زندگی در زنان بروز کرده و و روی روابط زناشویی تاثیر گذارد.

این روانپزشک با اشاره به تاثیر خشونت همسران بر روی رفتار کودکان تاکید کرد: گاهی زنان پس از خشونت همسر دچار احساس افسردگی ، اضطراب و بی کفایتی می شوند. که آثار زیانباری در خانواده به خصوص بر روی تربیت کودک دارد. این مشاجرات می تواند روی فرزندان تاثیر مستقیم داشته باشد و ممکن است کودکان با دیدن این صحنه ها در آینده خشن تربیت شوند و این الگوی رفتاری را سرلوحه خود قرار دهند. بیشتر مردانی که در زندگی مشترک دارای خشونت هستند در زندگی با والدین دچار این مشکلات بوده و این موضوع دارای ریشه روانی و فرهنگی است.

رئیس بخش رواپزشکی سازمان پزشکی قانونی تاکید کرد: در مورد خشونت خانگی و ریشه های آن زیاد صحبت شده و گاهی این مسائل قابل پیشگپیری است. در جامعه امروز ما بحث مواد روانگردان و در غرب ارتباط الکل با خشونت خانگی به اثبات رسیده است. در جامعه ما سوء مصرف الکل نیست اما روانگردان خیلی وسیع مصرف می شود گاهی میانسالان نیز به این مواد گرایش پیدا می کنند. این مواد عوارض روانی پرخاشگری و نوسان رفتاری دارد که می تواند به افزایش خشونت کمک کند. مهمترین روانگردانی که مصرف آن در جامعه به یک معضل تبدیل شده است ماده مخدر شیشه است. این مخدر فرد را بسیار عصبی با رفتارهای خشن می کند. این خشونت در برخی مواقع قتل همسر یا فرزند را در پی دارد.

وی با اشاره به معاینه سلامت روانی افراد همسر آزار در پزشکی قانونی خاطر نشان کرد: اگر کسی مورد آزار قرار گیرد باید به مراجع قضایی مراجعه کند و پس از آن قاضی وی را برای معاینه به پزشکی قانونی معرفی می کند. پزشکی قانونی معاینات روانپزشکی جامعی دارد. حتی موارد آزار روانی و جنسی که معرفی می شوند برای بررسی سلامت روح و روانشان در بخش روانپزشکی معاینه می شوند. آزار جسمی هم با معاینه بدنی بررسی می شود و پاسخ به دادگاه فرستاده می شود. اگر آسیب ها به حد پیگرد قضایی باشد برای فرد خاطی مجازات کیفری پرداخت دیه و حتی در مواردی حبس پیش بینی شده است.

وی در پایان تاکید کرد : خشونت خانوادگی بیشتر شده و علت آن نیز افزایش تنش ها و فشارها و مشکلات اقتصادی بوده که در مدیریت خانواده تاثیر گذار است. از سوی دیگر افزایش آگاهی زنان از حقوقشان باعث طرح شکایت از همسرانشان شده که این نیز یکی از عوامل مهم در افزایش آمار میزان خشونت است.
    چو قسمت ازلی بی حضور ما کردند
    گر اندکی نه به وفق رضاست خرده مگیر...

20. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید ماهور از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 6 از 9 نخست ... 3456789 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع