صفحه 3 از 6 نخست 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 54

موضوع: تريد بر روي شاخص داوجونز

عضو عادی HOSSEINY آواتار ها
    تشکر شده 1,394 بار در 171 ارسال

پاسخ : تريد بر روي شاخص داوجونز

نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
    جناب حسینی عزیز،

ممنون از پستتون.... کورولیشن ها بسیار بسیار مهم هستند... درواقع به شما تصویر بسیار دقیقی از وقایعی می دهند که داره اتفاق می افته...

شاخص های بورس با همدیگر کورولیشن مثبت دارند معمولا و این طبیعی هم هست... منظور اینه که وقتی مثلا داوجونز صعود می کنه همزمان اس اند پی هم صعود می کنه و یا نزدک هم صعود می کنه... همینطور شاخص های بورس اروپایی... بنابراین در اکثر روزها جهت شاخص ها یکی هست و اصطلاحا با هم کورولیشن حرکتی دارند... البته ممکنه برخی روزها باشه شما ببینید مثلا نزدک مثبت هست و داوجونر منفی... این گاها زمانی اتفاق می افته که پول شیفت می کنه به شرکت های تکنولوژی محور و یا برعکس ازونها خارج میشه اما به سمت سهام دیگر میره نه اینکه از بازار خارج بشه... ولی این حالت به حهت درصد تعدد زیر 10 درصد مواقع اتفاق می افته و حدود 90 درصد مواقع سه شاخص اصلی با هم کورولیشن دارند...

شاید سوال این باشه این چه کمکی می کنه؟ خب کمک این ماجرا این هست که شما چارتهای اونها رو به صورت موازی بررسی می کنید و خیلی اوقات مثلا ما منتظر هستیم قیمت به یک زون برسه و اونجا سیگنال ورود بده اما نرسیده به زون می بینیم بازار برمیگرده و یا اینکه برعکس به زون میرسه و همچنان برنمی گرده... معمولا در این مواقع وقتی شاخص های دیگر رو بررسی می کنید می بینید در اونها چارت داره به زون مورد نظر میرسه... برای من بارها اتفاق افتاده مثلا اس اند پی رو تحلیل کردم که ایده ال بوده و بعد رو داوجونز پوزیشن گرفته ام که هنوز ایده ال نبوده... حداقل این 3 شاخص رو موازی بررسی کنید و اگر راسل هم اضافه کنید که عالیست...

شاخص های اروپایی نیاز نیست چون اونها لیدر اصلی نیستند و درواقع اونها به شاخص های آمریکا نگاه می کنند مگر اینکه در اون کشور در بازار سهامش فعال باشید که در این صورت کار روی اونها منطقی هست...

اما کورولیشن ها فقط به شاخص های موازی معطوف نمیشه و موارد مهمتری رو هم در بر میگیره... برای اینکه متوجه بشید اجازه بدید اون رو در پستی مجزا ارایه بدم...

ارادتمند- بهزاد
    سلام مجدد
    ممنون دکتر بهزادی
    شما دقیقا به سوال اصلی بنده اشاره کردید
    مثلا من شاخص دلار بررسی میکنم و میخواهم روی یورو به دلار پوزیشن بگیرم
    اما گاها پیش میاد که پوزیشن فعال نمیشه و قبل از ناحیه زون حرکت خودش اغاز میکنه یا برعکس روند بی توجه به ناحیه زون به راه خودش ادامه میده

ایا استفاده از کورولیشن تکنیک خاصی داره ؟
    یا باید براساس تجربه پوزیشن گیری کرد

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید HOSSEINY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 519 بار در 94 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
    در ادامه بحث کورولیشن ها...

مهمترین مورد اندیکس دلار هست و یا شاخص دلار... اگر در بازار ارز فعال هستید و دسترسی به اندیکس دلار ندارید می تونید از چارت یورودلار استفاده کنید چون این دو چارت (یورودلار و اندیکس دلار) با دقت بالای 95 درصد تصویر آینه ای و قرینه هم هستند...
    درود
    بنظر من یورو /دلار 1.09 را در 3 -6 ماه اینده خواهد دید و 1 و زیر 1 در بازه 1-2 سال اینده
    ویرایش توسط MORTEZA66 : 2020/09/23 در ساعت 01:39

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید MORTEZA66 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

سلام
    طلا و انس را چطور می بینید؟ لطفا تحلیل کنید
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 92 بار در 19 ارسال

طلا رسیده به یک کف من خیلی دیدم که وقتی قیمت به یک کف یا سقف میرسه قبل از شکست یک کندل داجی شکل میگیره و کندل بعدی میشکونه الان تایم ۴ ساعته اون کندل داجی شکل گرفته منتظرم که بشکونه

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید saraei از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی سقراط حکیم آواتار ها
    تشکر شده 669 بار در 79 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط saraei نمایش پست ها
    طلا رسیده به یک کف من خیلی دیدم که وقتی قیمت به یک کف یا سقف میرسه قبل از شکست یک کندل داجی شکل میگیره و کندل بعدی میشکونه الان تایم ۴ ساعته اون کندل داجی شکل گرفته منتظرم که بشکونه
    با دورد و سلام؛ من همیشه به پیروزی می اندیشم و نامی از شکست نمی برم!! ملاک شما برای این که طلا به کف رسیده چیه؟ بعد منظورتون رو از شکست در این جا به درستی درک نکردم.

چون دوجی ها در شکل دهی الگوهای بازگشتی نقش آفرینی می کنند.

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید سقراط حکیم از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی HOSSEINY آواتار ها
    تشکر شده 1,394 بار در 171 ارسال

سلام جناب دکتر بهزادی

اگر امکانش هست ایرادات گوشزد بفرمایید

چون هنوز وارد ناحیه زون نشده DT اسیلاتور چک نکردم

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید HOSSEINY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال بهزاد بهزادی آواتار ها
    تشکر شده 13,872 بار در 488 ارسال

سلام دوستان

ببخشید کمی گرفتار بودم...

هم طلا و هم یورو و هم شاخص ها در منطقه حساسی هستند و اصطلاحا سیگنال تریپل داشتیم امروز... تنتها دلیلی که می تونه این چرخه تکنیکال رو کامل کنه خبر بنیادی توافق بر سر بسته حمایت مالی هست... نشانه هایی ظاهر شده ولی هنوز خبری نیست...

وقتی روند ها برمیگردند یک راه مناسب اینه که بگذارید یک 1 و 2 شکل بگیره و بعد وارد بشید... در هر حال همین حوالی کف موقت بازار هست و چه بسا کف همین روز قبل باشه... تا یکی دو سویینگ فرعی شکسته نشه نمیشه قاطعانه نظر داد اما در مجموع دنبال سیگنال خرید باشید تو چارتهاتون چون هر نزولی بسیار کوتاه مدت هست با توجه به اشباع بیش از حد همه
    ارت ها... شخصا طلا رو از همه بهتر مساعد برای صعود می بینم و فکر می کنم ممکنه با یک موج 5 روبرو بشیم که به حوالی 2100 می بره طلا رو...

تصویر تحلیل الیوتی رو می گذارم روی این موارد...

شبتون خوش- بهزاد

14. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید بهزاد بهزادی از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها
    سلام مجدد
    ممنون دکتر بهزادی
    شما دقیقا به سوال اصلی بنده اشاره کردید
    مثلا من شاخص دلار بررسی میکنم و میخواهم روی یورو به دلار پوزیشن بگیرم
    اما گاها پیش میاد که پوزیشن فعال نمیشه و قبل از ناحیه زون حرکت خودش اغاز میکنه یا برعکس روند بی توجه به ناحیه زون به راه خودش ادامه میده

ایا استفاده از کورولیشن تکنیک خاصی داره ؟
    یا باید براساس تجربه پوزیشن گیری کرد
    سلام حناب حسینی،

برای کورولیشن ها همیشه بر اساس هیستوری چارت باید عمل کرد به این دلیل که در دوره های مختلف این کورولیشن ها تغییر می کنه... هرچه کورولیشنها به انتهای چارت یا مومنتوم نزدیک تر باشیند اعتبارشون بالاتره...

خیلی خیلی به فیلتر شدن سیگنال های اشتباه کمک می کنه... من معمولا زمانی وارد پوزیشنی میشم که این نمودارهای موازی هم بر اساس کورولیشنی که دارند همزمان سیگنال بدن... به عنوان مثال اگر همزمان سیگنال صعود دلار در برابر یورو رو داشته باشم و ازونور سیگنال صعود طلا در برابر دلار این خیلی جالب نیست...

البته نه اینکه بگم این اتفاق نمی افته ولی فرض کنید می خواهید طلا بخرید خب بهترین زمان خرید موقعی هست که تو شاخص دلار هم ببینید دلار اشباع از خرید هست و یا تو چارت یورودلار ببینید یورو اماده صعود هست... این میشه یه تاییر مضاعف...

در مجموع کورولیشن ها جز قوی ترین تکنیک ها هستند که سیگنال های خطایی که همه روش های تکنیکال به دلیل بازی با آمار و احتمالات باهاش روبرو هستند رو به خوبی و با درصد موفقیت بالایی فیلتر می کنه...

ارادتمند- بهزاد

16. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید بهزاد بهزادی از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط MORTEZA66 نمایش پست ها
    درود
    بنظر من یورو /دلار 1.09 را در 3 -6 ماه اینده خواهد دید و 1 و زیر 1 در بازه 1-2 سال اینده
    اجازه بدید من این رو با دید فاندامنتال خدمت شما توضیح بدم... در مجموع موافق هستم با نظرتون...

توجه کنید که اکثر بحران هایی که به صورت جهانی هستند مانند همین بحران فعلی یا بحران 2008 یا 2001 و یا سالهای قبل از اون دارای سیکلی مشابه هستند...

اکثرا نشانه های ضعف آمار اقتصادی از آمریکا شروع میشه و بعد دامن بقیه جهان و به خصوص اروپا رو می گیره... وقتی که ازین بحران هم می خواهند خارج شوند اول آمار آمریکا بهبود پیدا می کنه و بعد آمار اروپا... چرا اینها مهم هست؟

برای اینکه بانک مرکزی اروپا همیشه داره یک قدم عقب تر از بانک مرکزی آمریکا عمل می کنه... اگر شما نمودارهای نرخ بهره که تنها موردی هست که دست بانک ها برای کنترل آمارهای اقتصادی هست رو نگاه کنید تو یک بازه مثلا 30 ساله متوجه لگی میشید که در بانک های اروپایی وجود داره... این لگ به شما فرصت میده...

درواقع بانک فدرال میاد سیاست های شدید انبساطی پیاده می کنه... پول تزریق می کنه... نرخ بهره رو میاره رو صفر... و همه اینها باعث میشه دلار ضعیف بشه دقیقا مانند همین سناریویی که تو 4 ماه اخیر اتفاق افتاده... بعد با یه وقفه اروپا به این نتیجه میرسه باید همین کارها رو بکنه و انجام میده و اینجایی هست که دلار داره قوی میشه...

بنابراین با نظر شما موافقم و فکر می کنم دلار برخلاف ظاهر نرخ بهره صفرش و برخلاف اینکه این روزها کاغذ باطله نامیده میشه در یک سال پیش رو در مقابل همه ارزها تقویت میشه... اینکه حتما این نسبت الان بیاد زیر 1 رو نظری ندارم ولی به 1.05 خواهد رسید...

شبتون بخیر- بهزاد

18. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید بهزاد بهزادی از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    سلام
    طلا و انس را چطور می بینید؟ لطفا تحلیل کنید
    تو تصویری که در دوس ه پست بالاتر گذاشتم تحلیلم هست...

ببینید طلا هنوز مشخص نیست اصلاحش تموم شده یا نه ولی اگر هم نشده باشه بسیار نزدیک به انتهای اصلاح هستیم... اگر این موج شماری درست باشه طلا نباید زیر 1800 بیاد چون در این صورت موج 1 و 4 تداخل پیدا می کنه و نشون میده موج شماری اشتباه بوده...

با فرض اینکه سناریو ما درست باشه در انتهای موج 4 هستیم اگر تمام نشده باشه امروز... به نظرم استارتش به زودی زده میشه... و برای موج 5 دنبال تارگت 2100 تو یه بازه دو سه ماهه باید بود...

میشه دلایل فاندامنتالش هم به وضوح دید... اگر بسته حمایت مالی تایید بشه معنیش تضعیف دلار در کوتاه مدت هست و این یعنی صعود طلا... در انتخابات هم اگر شاهد تردید باشیم و برنده مشخص نشه و کلا هیاهو ایجاد بشه باز طلا رشد می کنه... در مجموه خرید طلا در همین محدوده با دید میان مدت بسیار خوب می بینم... و شرایط ایده ال داره هم بنیادی و هم تکنیکال...

ارادتمند- بهزاد

20. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید بهزاد بهزادی از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 6 نخست 123456 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع