صفحه 195 از 1197 نخست ... 951451851921931941951961971982052452956951195 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,941 به 1,950 از 11968

موضوع: تکنیکال ( بهرام و رفقا )

عضو فعال
    تشکر شده 664 بار در 242 ارسال

پاسخ : هدف شاخص : 2,100,000 واحد

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرج سابق نمایش پست ها
    هرگز چنین رقمی نخواهد دید چون تمام صنایع های نابود میشوند
    هیچ فرقی نمیکند صنعت خودرو باشه یا صنعت فولاد

اصلا نباید زیر 22 هزار تومان بیاید
    سلام دوست عزيز ميشه بفرمايين چرا صنعت خودرذو نابود ميشه ؟

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید محمدرض از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(1) mohsen ho آواتار ها
    تشکر شده 51,815 بار در 9,356 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط نجاT... نمایش پست ها
    باید و نباید نداریم ایرج عزیز.
    دلار یک سال دیگر زیر ۱۵۰۰۰ تومان هست.
    سپس حرکت میکنه برای ۱۰ هزار و پایین تر.
    درود بهتر است با منطق اقتصاد صحبت کنید نه جو هیجان ۲روزه... وقتی سردمدار نوسانگیربازار(همتی)میگه تورم ۲۲درصدی با نرخ 17 پایه را سعی میکنیم تا خرداد بهش برسیم ... عملا دلار زیر ۲۱ مفهومی نداره

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mohsen ho از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال نجاT... آواتار ها
    تشکر شده 10,000 بار در 2,400 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen ho نمایش پست ها
    درود بهتر است با منطق اقتصاد صحبت کنید نه جو هیجان ۲روزه... وقتی سردمدار نوسانگیربازار(همتی)میگه تورم ۲۲درصدی با نرخ 17 پایه را سعی میکنیم تا خرداد بهش برسیم ... عملا دلار زیر ۲۱ مفهومی نداره
    سلام...
    یعنی صحبت های همتی میشه منطق اقتصاد؟!!!
    انتقال ثروت از كوتاه مدتي ها به بلند مدت ها !

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید نجاT... از ایشان تشکر کرده است:

عضو عادی amirparss آواتار ها
    تشکر شده 246 بار در 45 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen ho نمایش پست ها
    محسن جان تا خرخره دلار گرفتی پس
    به نظرم همین امروز با ضرر خارج شو

یعنی چی وقتی میفرمایید دلار زیر ۲۱ مفهمومی نداره؟؟
    همین لحظه که مینویسم دلار ۲۱ هم خریدار نداره تو فردوسی

ستاره دار (1) manmehdiam آواتار ها
    تشکر شده 9,878 بار در 1,431 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط نجاT... نمایش پست ها
    سلام...
    یعنی صحبت های همتی میشه منطق اقتصاد؟!!!
    در تاپیک دیگری مطلبی راجع به دلار و نقش دولت عرض کردم که شاید دوستانی ندیده باشند اینجا کپی میکنم:

نقل قول نوشته اصلی توسط manmehdiam نمایش پست ها
    دلیل کاهشی بودن قیمت ارز هنرمندی دولت فعلی نیست! بنابراین به طریق اولی حرفهای حسن روحانی و دیگران هم اثر چندانی در کاهش قیمت ارز نخواهد داشت. دلیل ریزشهای شدید هفته قبل را هم در پست مفصلی طی هفته قبل تر (حدود ده روز قبل) کامل توضیح دادم و پیش بینی خودم از ریزش شدید دلار و بالتبع بورس را طی آن پست عرض کردم و کاملا هم قابل انتظار بود (و متاسفانه یا خوشبختانه مطابق تحلیل هم قیمتها محقق شد) و هیچ ربطی به حرفهای روحانی نداشته و ندارد. هرچند بلحاظ روانی شاید اندک تاثیری در افزایش هیجان فروش داشته باشد ولی اثر ان مثل همیشه بسیار کوتاه مدت و مقطعی است.
    مگر دلار با حرفهای آقایان رشد کرد که اکنون با حرفهای حضرات کاهش داشته باشد!
    واقعیات اقتصادی است که تورم و در نتیجه قیمت دلار را مشخص میکند.

فضای اقتصادی ایران طی ماههای اخیر انتظارات تورمی را کاهش داده است که دلایل آن قابل بحث است که بماند.
    دولت و همتی میخواهند از این فرصت بدست آمده نهایت استفاده را ببرند. مهم ترین هدفی که همتی و دولت از این جو روانی کاهش دلار راه ا نداخته اند جبران کسری بودجه است. اگر به بودجه نظری بیاندازید بخش قابل توجهی از بودجه قرار است که از فروش اوراق بدهی تامین شود! (که البته راه حل بدی هم نیست) برای اینکه این مهم صورت پذیرد باید این اوراق جذاب شوند و لذا میبینید که این روزها فروش اوراق بدهی دارد رکورد میزند!

روحانی میگوید ما میخواهیم سال آینده!!!(نه الان!) سال آینده دلار را کاهش بدهیم! این پیام اش این است که فعلا بترسید از خریدن دلار و بیایید اوراق بخرید و پولهایتان را در بانکها سپرده کنید تا اینکه ما(دولت) بیشتر بتوانیم به بانکها اوراق بفروشیم!!! و کسری بودجه مان را جبران کنیم.
    تایید دیگری بر این حرف سیاستهای پولی بانک مرکزی است. اگر میگویند انتظارات تورمی کاهش داشته (که حرف درستی است) پس چرا سود بانکی را یا سود اوراق بدهی بدون ریسک را کاهش نمیدهند؟؟؟؟ چرا؟؟ پس چرا همتی بارها و بارها میگوید هدف ما این است که بتوانیم روی 22درصد تثبیت کنیم! مشخص است اگر بهره این اوراق یا سود بانکی کاهش یابد دیگر نمیتوانند اوراق بفروشند! پس این کار را نمیکنند و نخواهند کرد!
    سیاست دولت این است که فعلا تا میشد و میشود و به اندازه کافی که اوراق فروختیم! و کسری بودجه را جبران کردیم و اندکی آبها از آسیاب افتاد و سال دیگر شد! حالا سال دیگر دلاری که خواهیم داشت را که میخواهیم به ریال تبدیل کنیم ، به امید آقا امام زمان سال دیگه! دلار را ارزان میکنیم! (زرشک! خوب چرا همین الان ارزان نمیکنید؟ چرا وعده سال دیگه) مگر دست دولت است که ارزان بکند! هر کسی میداند که هر وقت دارایی ارزی و دلار در دسترس دولت بهبود یابد، هم تورم کاهش خواهد یافت و هم دلار ارزان میشود. بنابراین پاشنه آشیل میزان دلار در دسترس هست. (یا همان نبود تحریمها! و یا همان حضرت بایدن که چه تصمیمی خواهد گرفت) بنابراین دولت در حال حاضر ابزاری برای کاهش دلار ندارد!
    به فرمایشات روحانی دقت کنید. شرط گذاشته...میگه اگر!!! اگر الان دلارهای کره جنوبی در دسترس باشه!!! اونوقت دلار ارزان میشه. یعنی به درستی داره میگه که همین الان!! یعنی دم نقدی قرار نیست دلار ارزان بشه! چون همه میدانند که دلاری در دسترس نیست!
    شگفت این است که حرف اشتباهی نمیزنه! درست میگه واقعا! ولی هدف فریبکارانه است!
    بنابراین خلاصه اش میشه اینطوری: دلار طی یکی دو ماه آتی همچنان نوسانات کاهشی فرسایشی خواهد داشت ولی پایین تر از 21500 بسیار بعید است . و اگر هم پایین تر از این اعداد رویت شود برای مدت زمان کوتاهی خواهد بود و دوباره قیمت دلار بالاتر میرود. ولی همین روند فرسایشی باعث جذابیت سپرده گذاری و فروش حداکثری اوراق بدهی توسط دولت خواهد شد....با روی کار آمدن بایدن و مشخص شدن اینکه قرار نیست اوضاع همچین گل و بلبل بشود ! مجددا انتظارات تورمی افزایش خواهد یافت و دلار به سمت سقف قبلی و بالاتر از آن هم حرکت خواهد کرد و در میان مدت آنهایی که سپرده کرده بودند زیان کنندگان اصلی خواهند بود! هرچند تا مدتی (چند ماه) شاید بهترین جای سرمایه گذاری همان خرید اوراق و سپرده باشد.
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

9. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 15,019 بار در 6,183 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدرض نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز ميشه بفرمايين چرا صنعت خودرذو نابود ميشه ؟
    وقتی تمام قیمت کالا با دلار فرضی خیالی15 قیمت گذاری بشه قیمت خودرو هم کاهش پیدا میکند چه خودرو داخلی و چه خودرو وارداتی
    وقتی قیمت خودرو خارجی نصف بشه کسی دنبال خرید فرغون ساز داخلی نمیره

قیمت دلار پایین نخواهد امد فریب حیله روحانی مکار را نباید خود هر چند که روحانی تمام مردم را بیچاره کرده بالاها نوسان گرفته
    بهترین دانش آن است که سودمند باشی

11. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 15,019 بار در 6,183 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط manmehdiam نمایش پست ها
    در تاپیک دیگری مطلبی راجع به دلار و نقش دولت عرض کردم که شاید دوستانی ندیده باشند اینجا کپی میکنم:
    قیمت دلار همان 22 هزار تومانه تا اخر اسفند کف قیمتی دلار پیدا خواهد شد به صلاح همگان میباشد که قیمت دلار نباید ریزش کند
    بهترین دانش آن است که سودمند باشی

13. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی amirparss آواتار ها
    تشکر شده 246 بار در 45 ارسال

شخصا پیشبینیم اینکه دلار در میان مدت میتونه تا ۱۴ تومن اصلاح کنه.
    البته بنده فقط نظر شخصیم رو بیان میکنم و مثل سایر دوستان صحبت از باید و نباید و هیچ قطعیتی نمیکنم.
    البته بنده این پیشبینی رو در سایت تالار بورس زمانی که دلار سقف کانال صعودیشو رو ۳۲ هزار تومن زد عرض کردم و مربوط به الان نیست.

ولی در عین حال بنده کف بازار بورس رو ۱۱۰۰ میدونم چون فاکتورهای دیگه مثل افزایش شدید قیمتهای جهانی در چند ماه اخیر و دورنمای افزایش صادرات و تبادلات تجاری این کاهش ارزش دلار رو تا حد خیلی زیادی تعدیل میکنن.

15. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید amirparss از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) manmehdiam آواتار ها
    تشکر شده 9,878 بار در 1,431 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرج سابق نمایش پست ها
    قیمت دلار همان 22 هزار تومانه تا اخر اسفند کف قیمتی دلار پیدا خواهد شد به صلاح همگان میباشد که قیمت دلار نباید ریزش کند
    در کل از این فضای خوشبینی که بخاطر بایدن راه افتاده، احتمالا دولت میخواد نهایت استفاده را بکنه. درسته من هم زیر قیمت 21500 را خیلی محتمل نمیدونم ولی رشد قابل توجه برای دلار هم طی یکی دو ماه قائل نیستم. لذا از عبارت نوسانات فرسایشی کاهشی برای دلار استفاده میکنم. دولت همین که بتواند دلار را در محدوده های فعلی هم برای یکی دو ماه تثبیت کنه که ملت از رشد شدیدش نا امید باشن و در کنار رکود بازارهای سرمایه ای تا میتونه اوراق بفروشه ! این یعنی به هدفش رسیده!
    و دقیقا هم مطابق همین برنامه دارن میرن جلو.... دولت اگر نتونه اون مقدار اوراقی که در بودجه آورده را بفروشه ، فاجعه میشه! مهم ترین ترم بودجه دولت در این وضعیت کرونا همین فروش ارواق هست!!! سایر محلهای درامدی دولت که خودش هم میدونه چرت هست! فروش 2میلیون بشکه نفت کجا بود؟ با این وضعیت کرونا و بنگاههای اقتصادی کدوم مالیات را میخواد بگیره!!! اینا رو میدونن دیگه! ولی با این فضایی که ایجاد کرده همتی خوشگل داره این روزا اوراق میفروشه !
    همه این تبلیغات هم برای این هدف هست..که قشنگ هم داره کار میکنه.
    روحانی که این همه از کاهش تورم حرف میزنه چرا همتی هیچ حرفی ولو به شوخی! از کاهش سود بانکی نمیزنه پس؟ چون حتی شوخی اش هم قشنگ نیست! ارواق باید بفروش بره!

تا زمانی که اوراق به اندازه کافی فروش نرفته ، قاعدتا بورس را هم تا میشه کنترل میکنند که رشد نکنه! دلار هم بهمچنان! که البته کنترل دلار یعنی کنترل بقیه بازارها! برای کوتاه مدت یکی دو ماهه دولت راحت میتونه قیمت دلار رو کنترل کنه..که داره میکنه دیگه!
    ویرایش توسط manmehdiam : 2021/01/16 در ساعت 15:59
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

17. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,656 بار در 904 ارسال

اگر دلار بشه ۱۴ تومن خیلی از مردم املاک و دارایی هاشون رو به دلار تبدیل میکنن و اقامت کشورهای خارجی رو میگیرن و فرارررر

19. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید azad. از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع