صفحه 210 از 1197 نخست ... 110160200207208209210211212213220260310710 ... آخرین
نمایش نتایج: از 2,091 به 2,100 از 11968

موضوع: تکنیکال ( بهرام و رفقا )

ستاره دار (1) Saba60 آواتار ها
    تشکر شده 556 بار در 109 ارسال

پاسخ : هدف شاخص : 2,100,000 واحد

الان در شرایط موجود تنها راهکار فقط و فقط صبره! چون خودم نتیجه ش رو در سالهای قبل (خصوصا سال ۹۲) دیدم، دارم خدمت دوستان عرض میکنم.
    من به شخصه علیرغم اینکه در این سالهایی که در بازار سرمایه فعالیت کردم، انواع و اقسام بالا و پایین های بازار رو (چه دستوری چه غیرش) رو دیدم، اما بازم توی تله خوشبینی (و البته بی تفاوتی) خودم افتادم و اونجایی که باید می ترسیدم نترسیدم! و به هوای برگشت هر روزه نشستم! الان دیگه خیلی دیره!
    هیچکس هم مقصر نیست جز خودم. به هر حال فقط بردن سهم من نیست که! یه وقتایی هم میبازم!
    اما نکته قابل عرض دیگه اینکه، درسته که به هر حال با این ضررها شاید برنامه های زندگی هامون به تعویق بیوفته یا شاید واقعا خیلی هاش رو فعلا نتونیم حتی فکرش رو هم بکنیم، اما گذشت زمان و تحمل (با چاشنی توکل البته) بهترین مرهم ه و انشاله جواب صبر رو میگیریم.

ببخشید پر حرفی کردم. دلم میخواست حداقل به بعضی از دوستانی که شاید حال و احوال خوشی نداشته باشن توی این روزای بازار، بگم تنها نیستید و امیدواری بهترین راهکار ه!
    شادی از خرد عاقل تر است

عضو فعال بامبو آواتار ها
    تشکر شده 1,535 بار در 381 ارسال

[QUOTE=کریس گاردنر;874967][QUOTE=بامبو;874964]

درود..
    اعتراض جند روزی هست شکل گرفته...دو روز پیش هم تخم مرغ پرت میکردند...کارساز بود...اینطوری منفی نمی خورد..[/QUOTE
    الان بحث کارساز بودن ودرمان نیست فقط مفری بازبشه برای بعضیا تا بتونن دربرن بحث یه مسکن موقتیه

3. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید بامبو از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال بهرام نامدار آواتار ها
    تشکر شده 36,274 بار در 7,140 ارسال

از برخی گروه ها فاصله بگیرید ...
    خاطره ای عرض کنم از تالار بورس ...
    بنده سال گذشته وارد انبوه سازی ها شدم ، کاربری بود به نام leon1980
    حرف های جالبی میزد ، مخصوصا از ثمسکن و زیرمجموعه هاش ...
    می گفت : بهرام فریب اینها را نخور مدیریت انبوه سازی ها دزد هستند ...
    پروژه ها را با قیمت ارزان لفت و لیس می کنند و سودی در جیب سهامدار قرار نمی دهتد ..
    الان به گذشته فکر می کنم ، درست می گفت :
    مسکن متری ۲۰ و ۳۰ و حتی ۵۰ میلیون را هم به خودش دید ، گروه انبوه سازی سودی نساخت !!

از گروه هایی که امکان فساد دارند دوری کنید ، مسکن کالایی است که همه مردم خریدار هستند ..
    لفت و لیس امکان پذیر است ...

اما مثلا شپدیس نجیمی ، محصولش باید صادر شود و امکان لفت و لیس توسط مدیران شرکت وجود ندارد ...

5. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید بهرام نامدار از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال بامبو آواتار ها
    تشکر شده 1,535 بار در 381 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط *** بهرام خان *** نمایش پست ها
    پروژه ها را با قیمت ارزان لفت و لیس می کنند و سودی در جیب سهامدار قرار نمی دهتد ..
    مسکن متری ۲۰ و ۳۰ و حتی ۵۰ میلیون را هم به خودش دید ، گروه انبوه سازی سودی نساخت !!

از گروه هایی که امکان فساد دارند دوری کنید ، مسکن کالایی است که همه مردم خریدار هستند ..

اما مثلا شپدیس نجیمی ، محصولش باید صادر شود و امکان لفت و لیس توسط مدیران شرکت وجود ندارد ...
    یادمه با علیرضا اسماعیلی بدجور کل کل میکرد
    البته بهرام خان موقع خرید ذهن خریداربه فساد مدیران شرکت نمیرسه از قدیمم گفتن اصل بر براعته

7. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید بامبو از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال منیب آواتار ها
    تشکر شده 8,672 بار در 2,240 ارسال

بهرام خان کاربرفوق یکی ازبهترین های بورس ایران است پاک وصادق
    بارخدایاآبروی مرابتوانگری نگاهداروشخصیت مرابه تنگدستی ازبین مبرکه ازروزی خواران توروزی خواهم وازآفریده های بدکردارتومهربانی جویم-علی(ع)

9. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید منیب از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال بهرام نامدار آواتار ها
    تشکر شده 36,274 بار در 7,140 ارسال

اگر ترامپ در آخرین دقایق ، دستور حمله ی موشکی به تاسیسات فردو یا نطنز را صادر کند ( که محتمل هست )

ایران هم به سرعت واکنش نشان خواهد داد و عربستان و امارات و احتمالا ( اسرائیل ) را هدف موشک قرار خواهد داد ...

این یعنی انداختن کبریت توسط ترامپ در انبار باروت و شروع یک جنگ منطقه ای بزرگ ...

احساس میکنم . مانور موشکی چند روز پیش ، هدفی بازدارنده داشت و نشان داد حکومت ، هنوز آسوده خاطر نیست ..

روز چهارشنبه تحلیف بایدن ، این نگرانی را از میان خواهد برد ...

اما تا ساعت ۲۳:۵۹ روز سه شنبه ترامپ‌ فرمانده ارتش آمریکاست ...

11. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید بهرام نامدار از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) manmehdiam آواتار ها
    تشکر شده 9,878 بار در 1,431 ارسال

سلام ...
    اگر بایدن در مراسم تحلیف روز چهارشنبه با یک دستور اجرایی ، بازگشت به برجام را اعلام کند ، محرک قدرتمندی خواهد شد برای شکست کف تکنیکالی دلار ...
    درود. ترجیج میدم راجع به مباحث مطروجه در تاپیک حرفی نزنم! چون تکرار مکررات است.

اما در این مورد که گفتید، این فرمایش از همان اگر! هایی هست که روحانی هم گفت! اگر!!!! ولی این اگر!!! مثل همان داستان ماستی بود که طرف میریخت دریا و میگفت میدونم دوغ نمیشه ولی اگر! بشه چی میشه!

همین خوشبینی ها، و یا احتمال همین خوشبینی ها که معامله گران برای اعلام برگشت به توافق از سوی بایدن تصور کرده اند باعث شده که در این روزهای تحلیف بایدن ریزشهای دلار اینچنین شدید باشد. البته که هیچ چیز غیرممکن نیست ولی تصور اینکه بایدن با یک دستور اجرایی به برجام برگردد به نظرم کمتر از یک درصد است!
    تمامی دستورهای احرایی فوری بایدن از همین الان معلوم شده (مثل لغو مهاجرت از کشورهای مسلمان، برگشت به توافق پاریس و ....) و در مورد اینها همه مطلع هستند. تاکنون حتی یکجا، یا یک نفر از دموکراتها حتی به شوخی! نگفته که برگشت به برجام از جمله دستورات اجرایی بایدن خواهد بود! ولی خوب دیگه ملت ما کلهم خوشبین هستند! و البته تبلیغات در این چند روزه بی اثر نبوده و صرفا یک نوسان هیجانی خواهد بود.
    تصور میکردم دلار با این وجود به زیر 21500 نرود. هنوز هم معاملات حجیم به کمتر از این قیمت انجام نشده و نمیتوان گفت این حمایت شکسته است. ضمن اینکه بعضی محاسبات حمایت را در 21000تومن محاسبه میکنند.
    با این توضیحات با احتمال نسبتا بالایی حدس میزنم این هفته کف میان مدتی دلار رویت شده و امروز و فردا در اوج هیجان فروش بوده ایم.

در هیجان های فروش که معمولا بیش فروش رخ میدهد معمولا روز آخر تغییرات کاهشی حداکثر است. دقیقا مشابه دیروز و امروز. لذا با تقریب قابل قبولی میتوان کف قیمتی دلار را در این محدوده دانست.
    هرچند تخمین و برآورد کوتاه مدت بازار آن هم در مقیاس فردا و دو سه روز بسیار سخت و بسیار با خطا همراه است. لکن محتمل میدانم که فردا از نیمه دوم بازار حجم معاملات افزایش قابل توجه داشته باشد و البته شاهد ریزش سنگین شاخص هم باشیم. که این رخداد نشانگر اتمام موج ریزشی اخیر شاخص و بورس خواهد بود.
    هرچند با احتمال مناسبی میتوان گفت که در تایم فریمهای بالاتر همچنان کاهش شاخص کل متصور است.

ببینیم فردا چه میشود.
    مانا باشید
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

13. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,133 بار در 570 ارسال

احساس میکنم . مانور موشکی چند روز پیش ، هدفی بازدارنده داشت و نشان داد حکومت ، هنوز آسوده خاطر نیست ..

............
    99/10/29...

در برابر هارت و پورت دشمن و رئیس جمهور ضربه مغزی شده(عین الا سد) امریکا ...باید مانور قدرت انجام داد....

تا حساب کار دست بقیه بیاد ..! چون خودش که می داند......

این 2 روز هم می گذرد.....

نه امریکا تحریم هایش را بر می دارد.......

نه ایران مذاکرات موشکی و منطقه ای را می پذیرد...

انشا الله..

15. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید محمدیان50 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(3) دودو آواتار ها
    تشکر شده 5,139 بار در 1,167 ارسال

#بازار

✅ کف شاخص بورس و پایان دوران منفی
    ✍ پشوتن مشهوری نژاد

به اعتقاد من نزول فعلی بورس، آخرین موج از فاز اصلاحی اخیر خواهد بود ، و سپس‌ پرونده ریزش تاریخی بازار سرمایه در سال ۹۹ به پایان خواهد رسید.
    تارگت این نزول را در محدوده ۱.۰۵۰.۰۰۰ الی ۱.۱۰۰.۰۰۰ واحد حدس میزنم و معتقدم شاخص بورس ارقام کمتر از این را مشاهده نخواهد کرد

صحبتی که با سهامداران و بویژه تازه‌واردان بورس دارم این است که در این روزهای ملتهب، از دست زدن به حرکات هیجانی پرهیز نمایید و بویژه اگر در زیان سنگینی قرار دارید، از رفتن به صفوف فروش و حراج سرمایه در قیمتهای نازل اکیدا خودداری نمایید.

نگران هستم که مبادا خاطره نزول مردادماه آنچنان شما را مار گزیده کرده باشد که امروز با مشاهده ریسمان سیاه و سفید بازار ، دست به فروش یکپارچه و بی منطق سهام خود بزنید.

اما یادتان باشد که شرایط امروز با آن دوران کاملا متفاوت است. مردادماه با چشم‌انداز سیاسی مبهم و خطرناکی مواجه بودیم که هر از گاه صدای طبل جنگ در زیر سایه تهدیدهای ترامپ شنیده میشد. امروز خوشبختانه نه تنها خطر جنگ بطور کامل برطرف شده بلکه حتی شاهد آغاز دوباره خوشبینی ها نسبت به احتمال رفع تحریم ها باشیم‌

در مرداد ماه با دلار افسار گسیخته ای مواجه بودیم که سقف ۳۰ هزارتومانی برای آن، مقاومت آسانی به نظر میرسید. امروز خوشبختانه تب دلار کاملا آرام گرفته و کمتر شاهد خرید دلار توسط عوام (یا اصطلاحا دلارهای متکایی) هستیم. و مسلما اثرات مثبت این ثبات و آرامش، بزودی در فضای اقتصادی مملکت نیز حاکم خواهد شد.

نهایتا و از همه مهمتر، در مردادماه بازار بورس از چنان حباب مثبتی برخوردار بود که با تحریک یک سوزن کوچک میتوانستیم شاهد انفجار بادکنک بورس ۲ میلیون واحدی باشیم.
    در آن ایام کارشناسان خبره مرتبا اعتراضات خود را به رشد بی‌رویه قیمتها ابراز میکردند، اما جریان مداوم پول، بی اعتنا به وضعیت بنیادی سهام، روز به روز به درون بادکنک منبسط شده بازار دمیده میشد.
    اما امروز در شرایطی به سر میبریم که بورس بزرگترین ریزش تاریخی خود را پشت سرگذاشته و بسیاری از سهام بدون هیچ دلیل واقعی و معنادار، و بدون آنکه شرایط فاندامنتال شرکتها کوچکترین تغییری کرده باشد، دچار نزول ۵۰ الی ۷۰ درصدی شده اند.

اگر در مردادماه گذشته مدعی حباب مثبت باشیم، پس امروز هم قطعا با حباب منفی مواجهیم که منجر به ارزندگی‌ بسیاری از سهام و نزول قیمت ها به کمتر از ارزش ذاتی شده است.

البته کاملا درک میکنم که ریزش سنگین و طولانی‌مدت بورس آنچنان اعصاب و روان‌ تان را فرسوده کرده که دیگر تحمل تکرار مواجه با روزهای منفی بورس را ندارید. میتوانم درک کنم که حجم نفرت از بورس باعث شده قصد خروج دائمی از بازار را با هر میزان ضرر و زیان موجود، داشته باشید.

اما دانشجوی عزیزم، به یاد داری که این دقیقا از ویژگیهای موج c بود؟! یادت هست که در کلاس الیوت میگفتیم فروشنده‌ها در موج c نه بقصد تثبیت سود، بلکه بقصد خروج دائم و خداحافظی همیشگی از بازار اقدام به فروش میکنند. و میگفتیم به همین دلیل است که موج c از شیب بسیار تندی برخوردار بوده و به سطوح حمایت واکنش نشان نمیدهد... آن شوخی را که با صدای بوووق میکردم به یاد داری؟!!!?

احساس نمیکنی شرایط امروز چقدر شبیه به آن نکات است؟!

دوست من احتیاط کن. یک ضرر بفرض ۵۰ درصدی فقط با کسب سود ۱۰۰ صدی در آینده قابل جبران خواهد بود. فروش ناموجه امروز میتواند ضرر سهامدار را تثبیت نموده و او را برای همیشه از گردونه بازار بیرون بیاندازد.

امروز صبر و نگهداری سهام، برخلاف مردادماه، نه تنها بیهوده نیست بلکه از منطق درست و حرفه ای برخوردار است. فروش نابجا و تثبیت زیان های بزرگ مسلما چیزی نیست که یک تازه وارد بتواند آنرا به سادگی هضم نماید. آنهم درست در شرایطی که حرفه ای ها با آرامش درحال شکار سهام ارزنده از کف بازار هستند.

صبر کنید و اجازه دهید آخرین موج نزولی بازار به پایان برسد، سپس میتوانید در یک بازار صعودی و در یک‌ فضای مثبت و آرام، اقدام به اصلاح و بهینه سازی سبد خود نمایید.

پشوتن مشهوری نژاد
    ۲۹ دی‌ماه ۱۳۹۹

@PashootanMashhuriNejad.
    ✓✓✓امضا را ویرایش کردم و شش ماه به تاریخ موعود اضافه کردم!
    ✓✓✓ مثلاً مذاکره کردیم اما جنگ میشود! البته جنگی محدود با هدف از بین بردن تاسیسات هسته ای ج.ا با مشارکت اسراییل آمریکا و احتمالا شرکای غربی و چراغ سبز روسیه و چین! این اتفاق بنظرم تا قبل از دی ماه ۱۴۰۱ انجام خواهد شد✓✓✓

17. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید دودو از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 753 بار در 138 ارسال

سلام دوست عزیز
    ترامپ اعتبار خود را در آمریکا از دست داده
    فکر نمیکنم در مدت باقیمانده، مقامات نظامی بدون نظر بایدن از دستور ترامپ برای شروع یک جنگ تبعیت کنند
    ???

19. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید poorian از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع