صفحه 13 از 30 نخست ... 31011121314151623 ... آخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 299

موضوع: دست نوشته ها

عضو فعال گرگین خان آواتار ها
    تشکر شده 8,162 بار در 1,073 ارسال

پاسخ : دست نوشته ها

#نفت 7.66%+↖️ 26$

قیمت نفت به روند صعودی خود ادامه میدهد و سرمایه گذاران فعلا متمرکز بر کاهش تولید جهانی نفت شده و بی خیال موج دوم گسترش #کرونا در چین و برخی دیگر از کشورها شده اند

#عربستان به همراه امارات و کویت دیروز گفتند که به میزان 1.180 میلیون بشکه در روز از تولید خود طی ماه ژوئن خواهند کاست تا محرک قیمتهای جهانی باشند

تمرکز سرمایه گذاران بروی روند تغییرات هفتگی موجودی نفت در مخازن آمریکا است که فردا چهارشنبه منتشر میشود و چشم انداز شروع فعالیتهای اقتصاد امریکا را روشن تر خواهد کرد ... بعلاوه بازار نیم نگاهی به بازگشت تولید نفت شل ناحیه پرمیان نیز دارد? گزارش شده که 8% حلقه چاه این میدان نفتی آمریکا در ابتدای ماه می تعطیل بوده، لکن حالا 25% تولید با رشد قیمت #نفت در حال برگشت به تولید است⚠️

ICAP ? The market ‘feels’ less long to me than it should be, but I have an aversion to buying strength in a market with serious amounts of macro risks driven by a virus that we still know little about @Commodities

2. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید گرگین خان از ایشان تشکر کرده اند:

حقیقت چیزی فراتر از نظرات فعالان بازار است

نظر من و شما درباره اتفاقات بازار و تفسیر وقایع تا حد بسیار زیادی وابستگی به پوزیشن ما در بازار دارد. یعنی اگر سهمی را داریم اتفاقات را یک طور تفسیر می‌کنیم و اگر سهمی را نداریم طور دیگر. اما حقیقت چیزی ورای این نظرات است که عمدتا به آن پرداخته نمی‌شود.

بعنوان مثال در بازار دیروز و امروز در برخی نمادها فشار عرضه مشاهده شد. کسانی که سهم دارند و علاقمندند بازار رشد کنه این اتفاق رو ناشی از بازگشایی سایپا و یک موضوع زودگذر می‌دانند. از طرفی کسانی که نقد هستند و ناخودآگاه به دنبال نشانه‌های اصلاح می‌گردند معتقدند این فشار عرضه ارتباطی به بازگشایی سایپا ندارد و دیر یا زود این اتفاق باید بیفتد. در واقع هر دوی این دو گروه اسیر تعصب هستند و نمیشه گفت دنبال حقیقت می‌گردند.

دولت از بورس حمایت می‌کنه. سهامداران سرمست و خوشحال می‌شن. غیرسهامداران معتقدند یک فاجعه تاریخی رخ خواهد داد.

سهام عدالت آزاد میشه. سهامداران معتقدند حمایت حاکمیت از بورسه. غیرسهامداران معتقدند موجب فشار عرضه در بازاره.

خبر افزایش سرمایه برای سهمی منتشر میشه.‌ سهامداران خوشحال می‌شوند. غیرسهامداران معتقدند انتهای بازیست و اخبار خوب در انتهای روند منتشر می‌شوند. در حالیکه هیچکدام از این نظرات به خودی خود ارزش تحلیلی ندارند و صرفا نماینده تعصب گوینده هستند.

در سهمی فشار عرضه مشاهده می‌شود. سهامداران معتقدند داستان بازی بازیگر برای فریب دادن است. سایرین معتقدند سهم فروشنده دارد و جذاب نیست. همیشه همینه و این دو گروه نظرات متضاد دارند. در حالیکه گاهی یکی و گاهی دیگری درست میگه.

از این دست نمونه‌ها بی‌شمار داریم. هر روز و هر لحظه نظرات ما درباره بازار بازتابی از پوزیشن معاملاتی ماست. ناگفته پیداست که بازارهای مالی کاری به پوزیشن معاملاتی من و شما ندارند و راه خودشون رو طی می‌کنند. چیزی که مهمه اینه که بدونیم معاملات ما به شدت در تفسیر ما از رخدادهایی که می‌بینیم تاثیر دارند. گاهی اوقات یک متعصب خوشبین و احمق هستیم و گاهی یک متعصب بدبین احمق.

در حالیکه فارغ از موقعیت معاملاتی خودمون باید یک ناظر بی‌طرف و منطقی باشیم
    علی احمدی

@salarsafaie

4. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید گرگین خان از ایشان تشکر کرده اند:

سخنی با فعالان بازار سرمایه
    از اوایل سال ۹۵ که بازار وارد اصلاح شد (بعد از صعود گروه خودرو) تا اواخر ۹۶ که تعداد جامعه فعال سهامدار کمتر از ۵۰ هزار نفر بود بازار فراز و نشیب های بسیاری داشت
    شاید روزها و هفته ها وقت میبرد تا بتوانید یک واچ لیست مطمئن در بازار ارائه بدهید ولی در همان بازار هم نمادهایی بودند که بازدهی بسیار مناسبی داشتند و در همان دو سال تجربه فعالان بازار بیشتر شد و صف میلیونی چه فروش چه خرید کمتر دیده میشد
    همان وقت نیز قبل از حرکت ساید بازار سال ۹۴ سهامداران جدیدی به بازار آمدند که همین رفتار هیجانی را داشتند و عادت به صف نشینی کرده بودند ولی #زمان همه چیز را حل کرد
    آزمون و خطا به هر حال بعد از مدتی تجربه شما را بالا میبرد
    تا به امروز که جامعه فعال سهامدار ( اشخاصی که روزانه بازار رو چک می کنند ) نزدیک به ۳۰ برابر شده باز هم معتقدم زمان خیلی تجربه های جدید را برای شما هدیه خواهد داد
    هیچوقت فراموش نکنید ترس برادر مرگ است
    کمی فرصت به خودتان بدهید تا با بازار و معامله در این بازار آشنا شوید
    چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند!
    و اما بحث دوم
    با ارزش معاملات ۲۰ هزار میلیارد تومانی در وضعیت تحریم و مشکل فروش نفت و کسری بودجه یک حساب سر انگشتی منهای فروش دارایی های دولت در بازار سرمایه برابر فروش ۲۰۰ هزار بشکه نفت درامد مالیاتی از معاملات روزانه برای دولت دارد
    این در کنار فروش دارایی ها یعنی تغییر دید دولت و دولت های بعدی به بازار سرمایه و توجه به پتانسیل های بالای این بازار خواهد شد
    ضمن اینکه دولت وقتی سیستم بانکی نقدینگی بدون پشتوانه تولید می کند آن هم روزانه بیش از هزار میلیارد باید مقصدی برای آن پیدا کند که آثار تورمی روی عامه جامعه نداشته باشد و امروزش را فردا کند
    کدام مقصد امروز بهتر از بازار سرمایه هست
    در مجموع این نیز خواهد گذشت و اصلاح جزئی از بازار است و ای کاش جامعه سهامداری یاد می گرفت مثل سرمایه گذاری در ملک سهام پرپتانسیل را شناسایی کنید و یکی دو ماه یک بار سراغ قیمتش برود و روزانه چک نکند
    تا آن تجربه چند مقطع بد بازار را که به مرور دیگران کسب کردن سهامداران جدید هم بفهمند زمان لازم است و این زمان را به خودتان بدهید تا تریدر شوید
    هیچ صف فروشی دائمی نبوده و هیچ صف خریدی همینطور
    فرصت ها از دل تهدید ها به وجود می آیند
    اشتباه همیشه بد نیست به شرط اینکه ایجاد تجربه کند
    آرزوی موفقیت برای همه دوستان گرامی دارم و این مسائل را به نوع های مختلف همه تجربه کردند و آبدیده شدند شما هم تجربه خواهید کرد
    یادگیری هر کاری هزینه و زمان لازم دارد سعی کنید با کمترین هزینه و با ارزش قائل شدن برای عامل زمان از این بحران ها عبور کنید❤️
    @talare

اینکه من بهتون‌ بگم شاخص چی میشه و بازار کدوم وری میره ، دردی ازتون دوا نمیکنه . شاید سرمنشا همه مشکلات اینه که من یه سیستم‌ و برنامه مشخص برا وقتی که بازیها عوض میشن و زمانی‌ که به نقاط حساس شاخص میرسیم ، ندارم و گوشم فقط دنبال وز وزهای رسانه ایه . کی چی گفت و هدف چنده و دولت میخاد چیکار کنه و فلان و بهمان ‌. اما اگه همین امروز معلوم شه که شاخص قراره از ۱ میلیون بریزه تا ۶۰۰ هزار من هیچ برنامه ای براش نداشتم و به فنا میرم ، همونطور که اگه ۱ میلیون بشه ۱ میلیون و پانصد ، هیچ برنامه مشخصی ندارم و شانسی یه پولی اومده تو جیبم !

امروز دیگه خیلی از اصولی‌ که میشناختم‌ داره فراموش میشه و شاید ما آخرین‌ نفراتی هستیم که داریم تلاش میکنیم‌ بهشون پایبند بمونیم و مدام سر شما هم غر بزنیم که باید پایبند باشید . وقتی دیگه کسی گوشش بدهکار ارزشها نیست و خوب و بد براش معنی نداره ، توضیح دادن خیلی از اصول سخت میشه و حرفها براش حرفهای تکراری همیشگی ! وقتی میرسیم به یه مقاومت مهم لازم نیست توجیه کنیم چی میشه طبیعیه کمی‌ نقد شیم و وضعیت رو بسنجیم ، سبد کلی برا زندگیمون داشته باشیم که شامل مسکن ، ماشین ، کمی طلا ، اوراق و بورس میشه ، قبل از خرید سهمی که ارزیابیش کردیم ، براش یه حد ضرر بزاریم و آسمون به زمین اومد بهش پایبند باشیم و مهمتر از اون برا خودمون و برای این حرص لامصب یه حد سود بزاریم که بالاخره کجا میخایم یکم از سود رو شناسایی کنیم .

حرص آدمیزاد چیزیه که مخصوصا این روزها تو این بازار مکاره بیشتر از هرجای دیگه خودش رو نشون میده . سالها قبل ته آرزوم این بود که یه آپارتمان و یه ۲۰۶ داشته باشم و تموم . یعنی به خودم میگفتم همینا و یه زندگی آروم بسمه . اما امروز نگهبان ۱۰ هستم که بشه ۱۵ تا و بشه ۲۰ تا و دیگه نه‌ مثل سابق تفریح میکنم ، نه مثل قدیم ورزش میکنم و نه اونجور که باید کمک دیگران هستم . ولی خب ، خوب یاد گرفتم لینک بزنم و با صد نفر تماس بگیرم و پول بسازم و مدام کلم تو گوشی و کامپیوترم باشه . هر روز هم به خودم وعده میدم که بزا یکم پولم بیشتر شه اونوقت فلان‌ کارو میکنم ، اونوقت به فلان موسسه خیریه حتما یه کمک خوبی میکنم .

اما میدونید تهش چیه ، تهش من میشم یه ۷۰‌ ساله ای که صبحها یه تیکه نون برای صبحانه اش میخوره ، ظهرا یکم‌ سالاد و مرغ و‌ شامم‌ نمیخوره چون دکتر گفته برات خوب نیست و نخور و‌ وقتی کل زندگیم رو مرور کنم ، ته حرکت‌ مثبتم ، یک ده هزارم اموالم بوده که برا آروم‌ کردن خودم ، بلکه بخشیده باشم به یه مکان خیریه .

یاد زمانی‌ که جوانتر بودم بخیر که اگه ۱۰‌ میلیون تومن پول داشتم هر سال حداقل ۲۰ درصدش رو میبخشیدم . اما صحبتم‌ با خودم اینه‌ که سالار اگه امروز ۱۰۰‌ میلیارد تومن پول داشته باشی ، مردش هستی ۲۰‌ میلیارد تومنش رو ببخشی ؟ راستش نه ، خیلی از این عددا و خیلی از این جرات و بخشش دورم و هر روز هم دورتر‌ میشم . اینجا مثل هتل کالیفرنیاس ، میای تو اما دل کندن ازش سخته و این مهمترین بخش و آزمون زندگی‌ منه ، اینکه کی و کجا مسیرم رو از بازار جدا کنم و برم به راهی که تهش یه ثروتمند بی انگیزه نباشم . به‌‌ مسیری که یه ردپایی ازم بمونه و آخر این اعتیاد با مرگ تمام نشه و قبل رفتنم‌ خودم برای ترکش اقدام کنم .

پروردگار در این مسیر یاور هممون باشه . دوستان من ، به سیاه چاله حرص و طمع بازار بورس خوش آمدید !

@salarsafaie

عضو عادی
    تشکر شده 625 بار در 209 ارسال

سلام ، در بحث حدف ۴ صفر یه جایی خوندم که همتی رییس کل گفته که سالی اینقدر میلیارد هزینه چاپ پول هست و از این به بعد سکه ضرب میکنیم ... بعد یه جایی خوندم که * فباهنر * قراره سکه بزنه ...حالا یه سوال : مگه نقل و انتقال پول الکترونیکی و کارتی و اینترنتی و ‌... نیست ؟ پس چه نیازی به چاپ پول و ضرب سکه است ؟ اون اسکناس و مسکوک در فرمول های درس اقتصاد الان چیه ؟؟

دیگه الان فقط اعتبار جابجا میشه حتی برای خرید در نونوایی و بقالی و سوپری محل و تاکسی و اسنپ و مترو و.... و ... . حالا دقیقا چه نیازی به فیزیک پول هست ؟

8. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید 20reza از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال CHESTER.2020 آواتار ها
    تشکر شده 7,097 بار در 1,230 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط گرگین خان نمایش پست ها
    اینکه من بهتون‌ بگم شاخص چی میشه و بازار کدوم وری میره ، دردی ازتون دوا نمیکنه . شاید سرمنشا همه مشکلات اینه که من یه سیستم‌ و برنامه مشخص برا وقتی که بازیها عوض میشن و زمانی‌ که به نقاط حساس شاخص میرسیم ، ندارم و گوشم فقط دنبال وز وزهای رسانه ایه . کی چی گفت و هدف چنده و دولت میخاد چیکار کنه و فلان و بهمان ‌. اما اگه همین امروز معلوم شه که شاخص قراره از ۱ میلیون بریزه تا ۶۰۰ هزار من هیچ برنامه ای براش نداشتم و به فنا میرم ، همونطور که اگه ۱ میلیون بشه ۱ میلیون و پانصد ، هیچ برنامه مشخصی ندارم و شانسی یه پولی اومده تو جیبم !

امروز دیگه خیلی از اصولی‌ که میشناختم‌ داره فراموش میشه و شاید ما آخرین‌ نفراتی هستیم که داریم تلاش میکنیم‌ بهشون پایبند بمونیم و مدام سر شما هم غر بزنیم که باید پایبند باشید . وقتی دیگه کسی گوشش بدهکار ارزشها نیست و خوب و بد براش معنی نداره ، توضیح دادن خیلی از اصول سخت میشه و حرفها براش حرفهای تکراری همیشگی ! وقتی میرسیم به یه مقاومت مهم لازم نیست توجیه کنیم چی میشه طبیعیه کمی‌ نقد شیم و وضعیت رو بسنجیم ، سبد کلی برا زندگیمون داشته باشیم که شامل مسکن ، ماشین ، کمی طلا ، اوراق و بورس میشه ، قبل از خرید سهمی که ارزیابیش کردیم ، براش یه حد ضرر بزاریم و آسمون به زمین اومد بهش پایبند باشیم و مهمتر از اون برا خودمون و برای این حرص لامصب یه حد سود بزاریم که بالاخره کجا میخایم یکم از سود رو شناسایی کنیم .

حرص آدمیزاد چیزیه که مخصوصا این روزها تو این بازار مکاره بیشتر از هرجای دیگه خودش رو نشون میده . سالها قبل ته آرزوم این بود که یه آپارتمان و یه ۲۰۶ داشته باشم و تموم . یعنی به خودم میگفتم همینا و یه زندگی آروم بسمه . اما امروز نگهبان ۱۰ هستم که بشه ۱۵ تا و بشه ۲۰ تا و دیگه نه‌ مثل سابق تفریح میکنم ، نه مثل قدیم ورزش میکنم و نه اونجور که باید کمک دیگران هستم . ولی خب ، خوب یاد گرفتم لینک بزنم و با صد نفر تماس بگیرم و پول بسازم و مدام کلم تو گوشی و کامپیوترم باشه . هر روز هم به خودم وعده میدم که بزا یکم پولم بیشتر شه اونوقت فلان‌ کارو میکنم ، اونوقت به فلان موسسه خیریه حتما یه کمک خوبی میکنم .

اما میدونید تهش چیه ، تهش من میشم یه ۷۰‌ ساله ای که صبحها یه تیکه نون برای صبحانه اش میخوره ، ظهرا یکم‌ سالاد و مرغ و‌ شامم‌ نمیخوره چون دکتر گفته برات خوب نیست و نخور و‌ وقتی کل زندگیم رو مرور کنم ، ته حرکت‌ مثبتم ، یک ده هزارم اموالم بوده که برا آروم‌ کردن خودم ، بلکه بخشیده باشم به یه مکان خیریه .

یاد زمانی‌ که جوانتر بودم بخیر که اگه ۱۰‌ میلیون تومن پول داشتم هر سال حداقل ۲۰ درصدش رو میبخشیدم . اما صحبتم‌ با خودم اینه‌ که سالار اگه امروز ۱۰۰‌ میلیارد تومن پول داشته باشی ، مردش هستی ۲۰‌ میلیارد تومنش رو ببخشی ؟ راستش نه ، خیلی از این عددا و خیلی از این جرات و بخشش دورم و هر روز هم دورتر‌ میشم . اینجا مثل هتل کالیفرنیاس ، میای تو اما دل کندن ازش سخته و این مهمترین بخش و آزمون زندگی‌ منه ، اینکه کی و کجا مسیرم رو از بازار جدا کنم و برم به راهی که تهش یه ثروتمند بی انگیزه نباشم . به‌‌ مسیری که یه ردپایی ازم بمونه و آخر این اعتیاد با مرگ تمام نشه و قبل رفتنم‌ خودم برای ترکش اقدام کنم .

پروردگار در این مسیر یاور هممون باشه . دوستان من ، به سیاه چاله حرص و طمع بازار بورس خوش آمدید !

@salarsafaie
    با عرض احترام به نویسنده ی این متن که یکی از سرشناس های بازار هستند و بسیار قابل احترام. این صحبت هاشون به انشایی بیش نمی ماند که در سال های قدیم میشد برای قشری بازگو کرد. چراکه وقتی معادلات عوض میشود نگرش ها و اساسه رفتاری کلا عوض میشود. الان بحثه همه افراد از سود سازی به زنده موندن با این نرخ های تورمی سنگین شیفت پیدا کرده ! شما حجم نقدینگیو نگاه کن فکر میکنی اینها برای سود اومدند یا مثلا برای تریدر شدن ؟ !! اگر مفر کم ریسک تری بود آیا وارد میشدند؟ اگر هنوز سود ها بالا بود خودرو سوداگری نبود و سلطان ها به دار نبودند هم ایا میومدند؟ جواب را همه میدانیم و میدانید. واقعا نه کما اینکه سالهای قبل هم به مراتب سود سازی ها شرکت ها در برهه ای بهتر بود زمانی که روزی سه میلیون بشکه صادرات داشتیم و سود 38 درصدی بانک نیآمدند... پس معادلات کاملا عوض شده ولی دید قدیمی ها خیر... الان بحث HEDGE FUNDING مطرحه یا سود بردن؟ برای سرمایه های بالای 100K مشخصا؟
    نکنـــد پــــرده چـون فـــرو افتـــد.......داستــــان داستـــــان زر بــاشد/ زير اين نيم کاسـه هاي قشنگ .......نکنـــد کاســه اي دگـــر بـــاشد /
    نکنـــد آنـکه درس ديـن مي داد....... از خــــدا پـاک بـي خبـر بـــاشد. . .

10. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید CHESTER.2020 از ایشان تشکر کرده اند:

هیچ دقت کردید زمان ریزش بازار ، خیلی سریع میریم تو زیان و سودی که به سختی بدست آوردیم رو از دست میدیم ؟
    فکر میکنید دلیلش چی باشه ؟

دلیل اول :
    میانگین کم کردن اشتباه

وقتی بازار برمیگرده ، من‌ نگاهم به نوک قله و اهداف اعلامی‌ هست و توجهی ندارم که سهم از کجا به کجا رسیده و به همین خاطر در اولین قدم اصلاح ، تصور برگشت و مثبت شدن بازار رو دارم و فوری یک‌ پله خرید میکنم و همین کار تعداد سهم سبدم رو به اشتباه دوبل میکنه . در صورتی که باید بدونم‌ سهم من ظرف ۲ ماه ۳ برابر شده و اگه هم قرار به میانگین کم کردن اصولی باشه ، باید بعنوان مثال در حمایت ها اونهم با خرید پله ای اقدام کنم نه با یک ۵ منفی !

دلیل دوم :
    تله اعتبار

در شروع حرکت صعودی معمولا کمی مردد هستم و با سرمایه معقول و کمتری وارد بازار میشم ، بمرور که سرعت رشد بازار بالا میره ، با اعتبار و پول اضافه از اینور اونور ، که اونم معمولا انتهای رشد بازار جور میشه ، میزان سرمایه ام رو چند برابر میکنم و درست نوک قله با فول توان خرید میکنم و درنتیجه در برگشت بازار کلی ضرر میمونه رو دستم و شاید هم که اصلا کال مارجین بشم و برم پی کارم !

دلیل سوم :
    تله ذهن

من به واسطه چیزی که در فطرتم گذاشته شده از شکست متنفرم و سعی میکنم راه موفقیت رو طی کرده و پیشرفت کنم ، بنابراین همواره در برابر شناسایی زیان مقاومت میکنم و فورا سود اندک رو بعنوان موفقیت شناسایی و اقدام به فروش میکنم . در این راه بازی ریاضی و ذهن هم به من کمک میکنه تا بیشتر اشتباه کنم . بعنوان مثال وقتی در سهمی ۲۵ درصد ضرر میکنم ، میگم ۲۵ درصد ضرر کردم ، مهم نیست ، جبران میشه ! ولی توجه ندارم که برای برگشت به جای اول نیازه تا ۳۳ درصد سود و طبیعتا انرژی و توان بسیار بیشتری صرف کنم .

این بازی ذهن رو میشه در تعداد کندل ها در یک بازه مشخص صعود و سقوط هم دید ، طوری که همواره تعداد کندل ها در روند نزولی کمتر از تعداد آن در روند صعودی است و بازار سریعتر از صعود ، سقوط میکند .

و به همین دلیل هم هست که روند صعود رو Long و طولانی و خسته کننده و روند نزول رو Short و کوتاه مینامند . یک ریزش ۱۰ درصدی رو در نظر بگیرید که برای رشد نیاز به ۱۲ درصد سود داریم ، پس از ریزش ، در هر حرکتی به سمت بالا ، ذهن به اشتباه تصور میکنه که بعنوان مثال ۷ درصد سود کرده ، چه خوب ! بیشتر ضررم جبران شد ! و این سود رو به عدد ۱۰ درصد ریزش و زیان محاسباتی اشتباه خودش نزدیک میبینه و دستور فروش رو میده و همین میشه که در این مسیر ۱۲ درصدی از طرف افراد مختلف فروش های بیشماری صورت میگیره و کندل های بسیاری ساخته میشه . بنابراین در راه صعود هم نقدینگی بیشتری نیازه و هم شکست مقاومت های ذهنی بیشتر .

@salarsafaie

12. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید گرگین خان از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) میلاد سودی آواتار ها
    تشکر شده 6,002 بار در 997 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط گرگین خان نمایش پست ها
    هیچ دقت کردید زمان ریزش بازار ، خیلی سریع میریم تو زیان و سودی که به سختی بدست آوردیم رو از دست میدیم ؟
    فکر میکنید دلیلش چی باشه ؟

دلیل اول :
    میانگین کم کردن اشتباه

وقتی بازار برمیگرده ، من‌ نگاهم به نوک قله و اهداف اعلامی‌ هست و توجهی ندارم که سهم از کجا به کجا رسیده و به همین خاطر در اولین قدم اصلاح ، تصور برگشت و مثبت شدن بازار رو دارم و فوری یک‌ پله خرید میکنم و همین کار تعداد سهم سبدم رو به اشتباه دوبل میکنه . در صورتی که باید بدونم‌ سهم من ظرف ۲ ماه ۳ برابر شده و اگه هم قرار به میانگین کم کردن اصولی باشه ، باید بعنوان مثال در حمایت ها اونهم با خرید پله ای اقدام کنم نه با یک ۵ منفی !

دلیل دوم :
    تله اعتبار

در شروع حرکت صعودی معمولا کمی مردد هستم و با سرمایه معقول و کمتری وارد بازار میشم ، بمرور که سرعت رشد بازار بالا میره ، با اعتبار و پول اضافه از اینور اونور ، که اونم معمولا انتهای رشد بازار جور میشه ، میزان سرمایه ام رو چند برابر میکنم و درست نوک قله با فول توان خرید میکنم و درنتیجه در برگشت بازار کلی ضرر میمونه رو دستم و شاید هم که اصلا کال مارجین بشم و برم پی کارم !

دلیل سوم :
    تله ذهن

من به واسطه چیزی که در فطرتم گذاشته شده از شکست متنفرم و سعی میکنم راه موفقیت رو طی کرده و پیشرفت کنم ، بنابراین همواره در برابر شناسایی زیان مقاومت میکنم و فورا سود اندک رو بعنوان موفقیت شناسایی و اقدام به فروش میکنم . در این راه بازی ریاضی و ذهن هم به من کمک میکنه تا بیشتر اشتباه کنم . بعنوان مثال وقتی در سهمی ۲۵ درصد ضرر میکنم ، میگم ۲۵ درصد ضرر کردم ، مهم نیست ، جبران میشه ! ولی توجه ندارم که برای برگشت به جای اول نیازه تا ۳۳ درصد سود و طبیعتا انرژی و توان بسیار بیشتری صرف کنم .

این بازی ذهن رو میشه در تعداد کندل ها در یک بازه مشخص صعود و سقوط هم دید ، طوری که همواره تعداد کندل ها در روند نزولی کمتر از تعداد آن در روند صعودی است و بازار سریعتر از صعود ، سقوط میکند .

و به همین دلیل هم هست که روند صعود رو Long و طولانی و خسته کننده و روند نزول رو Short و کوتاه مینامند . یک ریزش ۱۰ درصدی رو در نظر بگیرید که برای رشد نیاز به ۱۲ درصد سود داریم ، پس از ریزش ، در هر حرکتی به سمت بالا ، ذهن به اشتباه تصور میکنه که بعنوان مثال ۷ درصد سود کرده ، چه خوب ! بیشتر ضررم جبران شد ! و این سود رو به عدد ۱۰ درصد ریزش و زیان محاسباتی اشتباه خودش نزدیک میبینه و دستور فروش رو میده و همین میشه که در این مسیر ۱۲ درصدی از طرف افراد مختلف فروش های بیشماری صورت میگیره و کندل های بسیاری ساخته میشه . بنابراین در راه صعود هم نقدینگی بیشتری نیازه و هم شکست مقاومت های ذهنی بیشتر .

@salarsafaie
    واقعا عالی بود جناب گرگین خان تا اونجایی که من یادمه شما سهامدار شستا هستید مجمعش چه زمانی هست و چقدر سود تقسیم میکنه ایندش رو چطور میبینید ؟
    یه جایی خوندم ارزش خساپا بالای ۲۰۰۰ تومنه که مردم ۱۶۰ میفروشن نظر شما چیه ؟
    بازار بورس محلی برای گرفتن پول افراد بی علم و بی تجربه و انتقال اون پول به افراد با علم و با تجربه است

14. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید میلاد سودی از ایشان تشکر کرده اند:

بله سهامدار شستا هستم ،و با دید بلند مدت سهم را خریداری کرده ام.

در رابطه با خساپا اطلاعی ندارم و اینجای سهم را نمیخرم،
    برای خرید سهام بهتری نیز وجود دارند
    شستا
    صبا ،کیسون ،مبین وان ،بیمه تجارت نو ،ایران خودرو ،سر چشمه، کرمان، و....

اینها سهام خوب و استخوان داری هستند

16. 21 کاربر به خاطر ارسال مفید گرگین خان از ایشان تشکر کرده اند:

از مثبت و تقاضای فعلی بازار، جهت تبدیل به سهام کم ریسک استفاده کنید
    سود در موقعیت سنجی درست است .

این روزها به اندازه کافی #قرن و #گشان خریداری کرده ام

18. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید گرگین خان از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 13 از 30 نخست ... 31011121314151623 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)