صفحه 7 از 7 نخست ... 4567
نمایش نتایج: از 61 به 67 از 67

موضوع: طلب حلالیت

ستاره‌دار(2)
    تشکر شده 132 بار در 78 ارسال

پاسخ : طلب حلالیت

8 دی 1399 تا 28 دی 1399 مجموعاً 20 روز (به کل این زمان ایام فاطمیه می گویند).لازم به ذکر است ایام فاطمیه امسال روز دوشنبه 8 دی 99 برابر با شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به روایتی فاطمیه اول شروع می شود و روز یکشنبه 28 دی 99 برابر با شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) فاطمیه دوم تمام می شود.
    تسلیت به همه دوستان

ستاره‌دار(2)

سلام علیکم
    طاعات دوستان قبول حق/-
    از تمامی صفحات من این صفحه حلالیت را خیلی دوست دارم.
    کاش برادران بیشتر عنایت کنند. اما خبر اینجانب من که مفید است این بود که
    |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||| |||||||||||||||||||||||||||||||
    شفقنا-حضرت آیت الله العظمی خامنه ای به پرسشی هایی درباره بازار سرمایه پاسخ گفته است.
    به گزارش شفقنا متن پرسش وپاسخ مطرح شده بدین شرح است:
    خرید و فروش سهام در بورس ایران و خارج از کشور
    سؤال: خرید و فروش سهام در بورس جمهوری اسلامی ایران یا خارج از کشور چه حکمی دارد؟
    جواب: به طور کلی فعالیت در بورس جمهوری اسلامی ایران با رعایت قوانین مربوطه، اشکال ندارد و در بورس های خارج از ایران، اگر با رعایت مقررات مربوطه و طبق موازین شرعی باشد (مثلاً ربوی نباشد، سهام شرکت های دارای فعالیت حرام، مانند شراب و خوک نباشد)، اشکال ندارد.
    خمس سهام
    سؤال: اگر با درآمد بین سال در بورس، سهام خرید و فروش کنیم، آیا به آن خمس تعلق می گیرد؟
    جواب: در فرض سؤال سر سال خمسی باید قیمت روز سهام در بورس، محاسبه شده و خمس آن پرداخت شود.
    کسب درآمد از طریق سبدگردانی
    سؤال: اگر فردی که در معاملات بورس اوراق بهادار تخصص ندارد، سرمایه اش را در اختیار اینجانب قرار دهد که برای او سهام شرکت های بورسی را خرید و فروش کنم و مقداری از سود حاصل از معاملات را به او بدهم؛ آیا درآمد حاصل از این نوع معاملات، که اصطلاحاً به آن سبدگردانی گفته می شود، اشکال دارد؟
    جواب: اگر صاحب سرمایه به شما وکالت دهد با سرمایه اش در معاملات بورس درآمد کسب کنید و مقدار مشخصی از سود را به او و بقیه را بابت حق الزحمۀ خود بردارید، اشکال ندارد، البته اگر قانونی در این مورد وجود دارد، باید رعایت شود.

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط AK119 نمایش پست ها
    سلام علیکم
    طاعات دوستان قبول حق/-
    از تمامی صفحات من این صفحه حلالیت را خیلی دوست دارم.
    کاش برادران بیشتر عنایت کنند. اما خبر اینجانب من که مفید است این بود که
    |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||| |||||||||||||||||||||||||||||||
    شفقنا-حضرت آیت الله العظمی خامنه ای به پرسشی هایی درباره بازار سرمایه پاسخ گفته است.
    به گزارش شفقنا متن پرسش وپاسخ مطرح شده بدین شرح است:
    خرید و فروش سهام در بورس ایران و خارج از کشور
    سؤال: خرید و فروش سهام در بورس جمهوری اسلامی ایران یا خارج از کشور چه حکمی دارد؟
    جواب: به طور کلی فعالیت در بورس جمهوری اسلامی ایران با رعایت قوانین مربوطه، اشکال ندارد و در بورس های خارج از ایران، اگر با رعایت مقررات مربوطه و طبق موازین شرعی باشد (مثلاً ربوی نباشد، سهام شرکت های دارای فعالیت حرام، مانند شراب و خوک نباشد)، اشکال ندارد.
    خمس سهام
    سؤال: اگر با درآمد بین سال در بورس، سهام خرید و فروش کنیم، آیا به آن خمس تعلق می گیرد؟
    جواب: در فرض سؤال سر سال خمسی باید قیمت روز سهام در بورس، محاسبه شده و خمس آن پرداخت شود.
    کسب درآمد از طریق سبدگردانی
    سؤال: اگر فردی که در معاملات بورس اوراق بهادار تخصص ندارد، سرمایه اش را در اختیار اینجانب قرار دهد که برای او سهام شرکت های بورسی را خرید و فروش کنم و مقداری از سود حاصل از معاملات را به او بدهم؛ آیا درآمد حاصل از این نوع معاملات، که اصطلاحاً به آن سبدگردانی گفته می شود، اشکال دارد؟
    جواب: اگر صاحب سرمایه به شما وکالت دهد با سرمایه اش در معاملات بورس درآمد کسب کنید و مقدار مشخصی از سود را به او و بقیه را بابت حق الزحمۀ خود بردارید، اشکال ندارد، البته اگر قانونی در این مورد وجود دارد، باید رعایت شود.
    درود..
    اعلی حضرت کاش دید فرامرزی هم داشتند...اگر از بورس خارج اطلاعی داشته باشند....خواهند فهمید که غیر شفاف ترین و حرام خور ترین بازار ....بازار بورس ایران هست....شرکت خوک و شراب....شرافتش بیشتر از شرکت خودرو سازی ایران هست....
    اعلی حضرت نفرمودند...برای سودی که خمس بهش تعلق میگیره....در صورت زیان کردن....ضرر را از کی باید بگیریم؟!...
    از آدم ها بُت نسازید، این خیانت است!هم به خودتان، هم به خودشان.خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند!
    وَ شما در آخر می‌شوید، سر تا پا کافرِ خدایِ خود ساخته...!

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(2)

نقل قول نوشته اصلی توسط کریس گاردنر نمایش پست ها
    درود..
    اعلی حضرت کاش دید فرامرزی هم داشتند...اگر از بورس خارج اطلاعی داشته باشند....خواهند فهمید که غیر شفاف ترین و حرام خور ترین بازار ....بازار بورس ایران هست....شرکت خوک و شراب....شرافتش بیشتر از شرکت خودرو سازی ایران هست....
    اعلی حضرت نفرمودند...برای سودی که خمس بهش تعلق میگیره....در صورت زیان کردن....ضرر را از کی باید بگیریم؟!...
    سلام علیکم
    اخوی
    این چه گستاخی است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    تو که هستی؟؟

ستاره‌دار(2)

سالروز ولادت ام‌ابیها مادر امامت، همسر ولایت و دخت نبوت را خدمت فرزند برومندش امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، مقام معظم رهبری مدظله العالی و بر تمامی دوستداران حضرتش . تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

7. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید AK119 از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار(1) )(شاخص کل جعل علی) آواتار ها
    تشکر شده 2,709 بار در 1,015 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط AK119 نمایش پست ها
    سالروز ولادت ام‌ابیها مادر امامت، همسر ولایت و دخت نبوت را خدمت فرزند برومندش امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، مقام معظم رهبری مدظله العالی و بر تمامی دوستداران حضرتش . تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.
    اشیخ تایپیک رو اشتباه اومدی
    ثشرق-ثپردیس-ثباغ-اس پ -ثشاهد-ثتران-ثجوان-حخزر-فارس شاخصساز-شلعاب--کروی-کمنگنز-واعتبار

9. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید )(شاخص کل جعل علی) از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) چلاغعلی خان خانان آواتار ها
    تشکر شده 1,028 بار در 448 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط دکترزیبایی عروق نمایش پست ها
    دوست گرامی این چه فرمایش است شما میفرمایید
    من به خاطر گل روی پرنسس گلتان که شده هم شما را حلال میکنم شماو پرنسستان تاج سرما هستید
    قربان چوبکاری نفرمایید
    دوستان من هم کرونا گرفتم
    پاهایم شل شده
    البته قبلا دست و پایم شل بود/ الان شل تر شده
    گلو ام هم گرفته/ بورس ایران گرفته بود/ البته الان گرفته تر شده....
    بنده هم طلب حلالیت میکنم
    اصلا هم حاضر به زدن فایزر و مدرنا نیستم چون مال جهودها است
    اندوه لبنان کشت ما را...
    موسی جلودار است..........
    ویرایش توسط چلاغعلی خان خانان : 2021/05/17 در ساعت 04:27

صفحه 7 از 7 نخست ... 4567

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع