نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: رای شما؟

رأی دهندگان
188. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • هنوز تصمیم نگرفته‌ام

9 4.79%
  • رای نمی‌دهم

132 70.21%
  • جلیلی

7 3.72%
  • رئیسی

19 10.11%
  • رضایی

1 0.53%
  • زاکانی

0 0%
  • قاضی‌زاده هاشمی

4 2.13%
  • مهرعلی‌زاده

0 0%
  • همتی

16 8.51%
صفحه 11 از 260 نخست ... 8910111213142161111 ... آخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 2597

موضوع: *****انتخابات1400*****

ستاره دار(3) دودو آواتار ها
    تشکر شده 5,139 بار در 1,167 ارسال

پاسخ : *****انتخابات1400*****

سردترین انتخاباتی که ممکنه و باعث عدم مشروعیت نظام میشه را رقم خواهیم زد
    ✓✓✓امضا را ویرایش کردم و شش ماه به تاریخ موعود اضافه کردم!
    ✓✓✓ مثلاً مذاکره کردیم اما جنگ میشود! البته جنگی محدود با هدف از بین بردن تاسیسات هسته ای ج.ا با مشارکت اسراییل آمریکا و احتمالا شرکای غربی و چراغ سبز روسیه و چین! این اتفاق بنظرم تا قبل از دی ماه ۱۴۰۱ انجام خواهد شد✓✓✓

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید دودو از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,086 بار در 4,308 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط دودو نمایش پست ها
    رای نخواهیم داد و دیگران را هم آگاه خواهیم کرد که رای ندهند
    بزرگترین رفراندوم ایران بعد از ۴۰ سال عدم شرکت در انتصابات نمایشی ۱۴۰۰
    با سلام و ارادت
    دوست عزیز

در خصوص انتخابات میشه گفت افراد نهایتا دو دسته اند ! یک گروه در انتخابات شرکت نمی کنند و گروه دیگر شرکت می کنند!
    اول از هر چیزی باید دید هدف از انتخابات چیه ؟ جواب : هدف این است امورات مملکت را بدست کسی سپرد تا به بهترین نحو ممکن آن را به سرانجام رساند و در نهایت مردم زندگی شرافتمندانه ای داشته باشند و از زندگی اشان راضی و لذت ببرند!
    اما واقعیت چیه ؟ چیزی که تو همه این سالها دیدیم با هزار حیله و تبلیغات مردم را پای صندوق کشاندند تا در ظاهر به همان هدف برسند اما چیزی که در عمل اتفاق افتاده هر بار عده ای خوردند و بردند و فربه تر شدند و اکثریت مردم ندارتر و له شده زیر خروارها مشکلات ....
    اما درخصوص روشنگری مردم جهت شرکت یا عدم شرکت در انتخابات خدمتتان بگویم ، اکثریت مردم به این باور رسیده اند هیچ تفاوتی بین نقی و تقی و اصغر و اکبر نیست برای همین هم در انتخابات قبلی مجلس مردم مشارکت بسیار محدودی داشتند و قطعا در انتخابات ریاست جمهوری هم بسیار محدودتر از گذشته شرکت خواهند کرد .
    اما اون بخشی هم که با وجود هزاران مشکل و بدبختی پیش آمده در مملکت کماکان در انتخابات شرکت می کنند احتمال زیاد در حال خوردن از سفره انقلاب هستند حالا یکی بیشتر یکی کمتر!
    اما توصیه ای دوستانه خدمتتان دارم خودتان را زحمت ندهید !
    با کسانی که در قرن 21 به جای توصیه های پزشکی و دارو و دکتر روزی سه وعده عنبرنسا مصرف می کنند برای تکه نانی حاضرند مثل خر لگد بزنند و مثل سگ پاچه مردم را بگیرند و مثل گوسفند سلاخی شوند وارد بحث روشنگری نشوید چون چیزی تغییر نخواهد کرد . خداوند خر را آفرید تا افرادی خرسواری کنند .

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید رادین1 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) ms. mousavi آواتار ها
    تشکر شده 758 بار در 125 ارسال

با سلام
    از وقتی بچه بودم و تازه میتونستم رای بدم همش یه سری تو فامیل وآشنا میگفتن رای ندید و فلان وبهمان
    اما تو تمام این سالها بهم ثابت شد اونایی که میگفتن رای نده هدفشون رضای خدا نبوده
    من هر دفعه که میخواستم رای بدم از خودم میپرسیدم تکلیف دینی من چیه؟

حالا هم توصیه ام اینه هر کس فکر کنه روز قیامت میتونه جواب حرفهایی راکه میزنه، بده

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ms. mousavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 8,025 بار در 1,826 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ms. mousavi نمایش پست ها
    با سلام
    از وقتی بچه بودم و تازه میتونستم رای بدم همش یه سری تو فامیل وآشنا میگفتن رای ندید و فلان وبهمان
    اما تو تمام این سالها بهم ثابت شد اونایی که میگفتن رای نده هدفشون رضای خدا نبوده

حالا هم توصیه ام اینه هر کس فکر کنه روز قیامت میتونه جواب حرفهایی راکه میزنه، بده
    بشرطیکه اون روزی که شما میگی وجود داشته باشه.

ضمنا بحث سیاسی امروزه رو با مسایل دینی 1400 سال پیش مقایسه نمیکنن.

امور آسمانی اسمش روشه مربوط به اسمونهاست. زمین آیات زمینی میخواد. مثل کشورهای پیشرفته و با قوانین عرفی بشری
    ای لولی بربط زن ! تو مست تری یا من ................ ای پیش چو تو مستی، افسون من افسانه ( مولانا )

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید لولی بربط زن از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(3) دودو آواتار ها
    تشکر شده 5,139 بار در 1,167 ارسال

با سلام

تکلیف دینی!؟ فقط همین یک تکلیف شما روی زمین مونده!؟ در مقابل ظلم و ستم و فساد فراگیر در سطح کلان مملکت تکلیف دینی نداری!؟ مردم را با این اراجیف فریب ندید و البته دیگه مردم هم عاقل‌تر از این حرفها هستند
    ✓✓✓امضا را ویرایش کردم و شش ماه به تاریخ موعود اضافه کردم!
    ✓✓✓ مثلاً مذاکره کردیم اما جنگ میشود! البته جنگی محدود با هدف از بین بردن تاسیسات هسته ای ج.ا با مشارکت اسراییل آمریکا و احتمالا شرکای غربی و چراغ سبز روسیه و چین! این اتفاق بنظرم تا قبل از دی ماه ۱۴۰۱ انجام خواهد شد✓✓✓

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید دودو از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

در بخش غربیِ آفریقای باستان، برای قرن‌ها از مهره‌هایی به‌نام «اگری» (Aggry) به‌عنوان پول استفاده می‌شد.
    این مهره‌ها کوچک، شیشه‌ای و زینتی بودند. استفاده از مهره‌های اگری که منشأ ناشناخته‌ای هم دارند، در تجارت (به‌عنوان پول) راهی برای انتقال ثروت بین مردم و در اجتماع (به‌عنوان مهریه و ارث) روشی برای انتقال ثروت در میان نسل‌ها بود. در قرن ۱۶ میلادی، زمانی‌که کاشفان اروپایی به آفریقا رسیدند، خیلی زود دریافتند که مهره‌های اگری به‌شدت در میان بومیان آفریقایی ارزشمند هستند. از‌آنجاکه در آن زمان فناوری تولید شیشه در آفریقا بدوی بود، تولید مهره‌های اگری برای بومیان دشوار بود و به همین علت، این مهره‌ها نسبت به سایر کالاها کمیاب بودند؛ یک ویژگیِ پولی که از ارزش بازار آنها حمایت می‌کرد.
    اما در اروپا، فناوری تولید شیشه در سطح بالایی قرار داشت. با هزینه پایین می‌شد انبوهی مهره تقلبی تولید کرد که از نظر ظاهری کاملاً با مهره‌های اگری یکسان بود. خیلی زود بسیاری از اروپاییانِ فرصت‌طلب با سوء‌استفاده از این فرصت اقتصادی و با کشتی‌هایی پر از مهره اگری تقلبی که با ظرافت بسیار در تأسیسات شیشه‌سازی اروپایی ساخته می‌شد، عازم غرب آفریقا شدند. این طرح یکی از اولین عملیات شناخته‌شده جعل پول بود که در مقیاس بزرگ انجام می‌شد. در نگاه اول، صادرات مهره‌های شیشه‌ای نمی‌توانست ضرر چندانی داشته باشد، اما چیزی که واقعاً رخ داد دهه‌ها غارتگریِ ثروت آفریقا، منابع ملی و در نهایت وقت گرانبها بود.

با رسیدن کشتی‌های اروپایی به سواحل آفریقا که مملو از مهره‌های شیشه‌ای بودند، بومیان آفریقایی خیلی راحت دارایی‌هایی را که با مشقت فراوان به دست آمده بود، با تکه شیشه‌هایی مبادله کردند که به خیالشان مهره‌های گرانبهای اگری هستند. در طول دهه‌ها، تجارت دارایی‌های واقعی در ازای مهره‌های جعلی شرایطی را فراهم کرد تا اروپایی‌ها بتوانند ثروت آفریقا را خیلی پنهانی مصادره کنند؛ یک حادثه جنایت‌کارانه با دور کُند که جامعه آفریقا را برای قرن‌ها فلج کرد. بعدها به مهره‌های اگری لقب «مهره‌های بردگی» را دادند چراکه با آغاز فروماندگی آفریقایی‌‌ها در دام فقر، برخی از آنها مجبور شدند خود یا دیگران را به اربابان اروپایی‌شان بفروشند. مهره‌های بردگی، یکی دیگر از نظام‌های پولی تاریخ که سلاح دست جاعلان شده بود، در نهایت «تجارت برده آتلانتیک» را پایه‌گذاری کرد؛ تجارتی که برای قرن‌ها در جریان بود.

سلام به برده ها و اربابان آینده
    (چرا بچه دار نمی شید حالا؟ )
    ویرایش توسط sooroosh1315 : 2021/03/08 در ساعت 17:35
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

با سلام

کدام تکلیف دینی؟؟...!
    اگر رای مردم در نتیجه انتخابات تاثیر داشته باشه...که صد البته ندارد....
    همین رای دهندگان بزرگترین گناه را میکنند....آن نماینده ای که با رای من رفته مجلس...پول بیت المال را بالا کشیده...برای اطرافیان خود بریز و بپاش کرده....استخدام پارتی کرده...من رای دهند شریک جرم آن نماینده هستم..
    شورای شهری که من رای دادم...رفته زمین مردم را بالا کشیده...بودجه شهرداری را خورده...رشوه گرفته..من رای دهنده در گناهش شریک جرم هستم...
    رئیس جمهوری که سفره مردم را برچیده...مردم را صف نشین روغن و مرغ کرده...کاری کرده که مردم تا کمر در سطل آشغال فرو بره....من شریک جرمش هستم...

حالا شما بگو چشات را باز بکن...به آدم صالح و متدین رای بده...اصلا آدم حلال حرام شناس...صادق ...درستکار نه میاد نه صلاحیت بهش میدن....وقتی آدم درستی نیست چرا رای بدهم....قبلا به حرفهای بزک کرده...تسبیح و ریش...فریب میخوردیم...الحمدالله کمی شعور پیدا کرده اند این مردم...که دیگه فریب این سه مورد را نخورند..

دینداری به ریش نیست به ریشه هست...

از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در این کشور هست...غیر از دین
    ویرایش توسط کریس گاردنر : 2021/03/08 در ساعت 17:55
    از آدم ها بُت نسازید، این خیانت است!هم به خودتان، هم به خودشان.خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند!
    وَ شما در آخر می‌شوید، سر تا پا کافرِ خدایِ خود ساخته...!

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Inspired آواتار ها
    تشکر شده 926 بار در 323 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    در بخش غربیِ آفریقای باستان، برای قرن‌ها از مهره‌هایی به‌نام «اگری» (Aggry) به‌عنوان پول استفاده می‌شد.
    این مهره‌ها کوچک، شیشه‌ای و زینتی بودند. استفاده از مهره‌های اگری که منشأ ناشناخته‌ای هم دارند، در تجارت (به‌عنوان پول) راهی برای انتقال ثروت بین مردم و در اجتماع (به‌عنوان مهریه و ارث) روشی برای انتقال ثروت در میان نسل‌ها بود. در قرن ۱۶ میلادی، زمانی‌که کاشفان اروپایی به آفریقا رسیدند، خیلی زود دریافتند که مهره‌های اگری به‌شدت در میان بومیان آفریقایی ارزشمند هستند. از‌آنجاکه در آن زمان فناوری تولید شیشه در آفریقا بدوی بود، تولید مهره‌های اگری برای بومیان دشوار بود و به همین علت، این مهره‌ها نسبت به سایر کالاها کمیاب بودند؛ یک ویژگیِ پولی که از ارزش بازار آنها حمایت می‌کرد.
    اما در اروپا، فناوری تولید شیشه در سطح بالایی قرار داشت. با هزینه پایین می‌شد انبوهی مهره تقلبی تولید کرد که از نظر ظاهری کاملاً با مهره‌های اگری یکسان بود. خیلی زود بسیاری از اروپاییانِ فرصت‌طلب با سوء‌استفاده از این فرصت اقتصادی و با کشتی‌هایی پر از مهره اگری تقلبی که با ظرافت بسیار در تأسیسات شیشه‌سازی اروپایی ساخته می‌شد، عازم غرب آفریقا شدند. این طرح یکی از اولین عملیات شناخته‌شده جعل پول بود که در مقیاس بزرگ انجام می‌شد. در نگاه اول، صادرات مهره‌های شیشه‌ای نمی‌توانست ضرر چندانی داشته باشد، اما چیزی که واقعاً رخ داد دهه‌ها غارتگریِ ثروت آفریقا، منابع ملی و در نهایت وقت گرانبها بود.

با رسیدن کشتی‌های اروپایی به سواحل آفریقا که مملو از مهره‌های شیشه‌ای بودند، بومیان آفریقایی خیلی راحت دارایی‌هایی را که با مشقت فراوان به دست آمده بود، با تکه شیشه‌هایی مبادله کردند که به خیالشان مهره‌های گرانبهای اگری هستند. در طول دهه‌ها، تجارت دارایی‌های واقعی در ازای مهره‌های جعلی شرایطی را فراهم کرد تا اروپایی‌ها بتوانند ثروت آفریقا را خیلی پنهانی مصادره کنند؛ یک حادثه جنایت‌کارانه با دور کُند که جامعه آفریقا را برای قرن‌ها فلج کرد. بعدها به مهره‌های اگری لقب «مهره‌های بردگی» را دادند چراکه با آغاز فروماندگی آفریقایی‌‌ها در دام فقر، برخی از آنها مجبور شدند خود یا دیگران را به اربابان اروپایی‌شان بفروشند. مهره‌های بردگی، یکی دیگر از نظام‌های پولی تاریخ که سلاح دست جاعلان شده بود، در نهایت «تجارت برده آتلانتیک» را پایه‌گذاری کرد؛ تجارتی که برای قرن‌ها در جریان بود.

سلام به برده ها و اربابان آینده
    (چرا بچه دار نمی شید حالا؟ )
    درود

داستان آموزنده ای بود (و Inspirational)، اما نتیجه گیری آخر شما چه ارتباطی با ماجرا داشت؟

از دیر باز، نهاد خانواده، بعنوان یک رکن اساسی در هرم قدرت محسوب میشده، اما رفته رفته، اونهایی که کانون قدرت رو در اختیار داشتند، مثال بارز مرگ خوبه برای همسایه، شروع کردند به زدن نهاد خانواده، در حالیکه خانواده های خودشون رو پر تعداد تر و لاجرم پر قدرت تر میکردند. نمونه اش جامعه یهودی. انحصار از همین جا شروع شد. انحصار یعنی قبضه کردن قدرت.

پس نفس بچه دار شدن، اشتباه نیست.

اشتباه اینجاست که دارای ایدئولوژی سلطه گرا نباشیم و خودمون رو برده وار بسپاریم به دست حاکمان جامعه

بازی همیشه حول محور قدرت میچرخیده و هنوز هم

پس باید راهی رو پیدا کرد تا این قدرت رو تو دایره آشنایان خودمون بکشیم که یکی از ابتدایی ترین و ساده ترین (البته به شرط توانمند بودن از لحاظ ایدئولوژیک و سپس مالی) بچه دار شدنه که بعدها با تربیت اینان، کانون خانواده مستحکم تر و لاجرم قدرتمند تر میشه. تضمینی (نه لزوما برای همه، برای کسانی که با آگاهی گام بر میدارند در حقیقت) برای داشتن آینده ای بهتر

/////////////////////

در ضمن مدتهاست داره بحث بیت کوین میشه، و کسی به نقاط ضعف بیت کوین اشاره نمی کنه ک بی ارتباط و شاهت با این شیوه جعل پول توسط اروپاییان نیست

میدونیم بیت کوین با محاسبات پیچیده ریاضی و ایجاد زنجیره ای از بلاک ها، کدهایی میسازه که یونیک هست و به این کدها قابلیت تبادل داده شده و بعنوان واحد پولی در نظر گرفته میشند (چرا که غیر قابل جایگزین هستند و لذا میشه بهشون ارزش خاص تخصیص داد)

اما استخراج این کدها که ازش به نوعی استخراج معدنی یاد میشه (مثل ماینینگ طلا که باید برای استحصالش زحمت فیزیکی بکشی و هزینه انرژی بدی) مستلزم داشتن سخت افزار قوی (همان تلاش فیزیک) و هزینه برق بالاست (صرف انرژی)

طبق این داستان، اروپاییان با تکنولوژی بالایی که داشتند، تونستند تو زمان کوتاه، حجم بالایی شیشه درست کنند. تولید انبوه در زمان کوتاه به منزله پایین آوردن ارزش کالاست.

بنابراین، الان خطری که بازار رمز ارزها رو تهدید میکنه، تولید کامپیوترهای کوآنتومی است (که هنوز فراگیر و اقتصادی نشده) که ضعیف ترینشون 100 هزار برابر سریعتر از قوی ترین کامپیوترهای مرسوم امروزی هستند

حال حساب کنید که با یک کامپیوتر کوآنتومی کسی بخواد استخراج رمز بکنه

انجام محاسباتی که با پیشرفته‌ ترین کامپیوترهای امروزی ۱۰ هزار سال انجام می‌شود، با این دستگاههای هوشمند کوانتومی در سه دقیقه و ۲۰ ثانیه قابل انجام است

آیا بیت کوین همون اگری نیست؟
    در بیان این سه کم جنبان لبت ... از ذهاب و از ذهب وز مذهبت
    نا برده رنج، گنج میسر نمی‌شود! مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Inspired از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 5,654 بار در 1,971 ارسال

‏شرف بی بی سی فارسی از بعضی سازمانی های پولکی بیشتره..‌

بی بی سی فارسی هم زد استعفاء

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید تیدی آلفا از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

ی سوال ساده

چرا قیمت ی متر مسکن در تهران باید بالاتر باشه از سایر نقاط کشور ؟ تهران بجز آلودگی هوا و ترافیک چی داره ؟

تهران نفت و گاز داره ؟
    تهران کشاورزی داره؟
    تهران معدن داره؟
    صنعت داره؟
    تهران چی داره ؟

==================================

ادامه داستان مهره ی اگری:
    مهره ی بردگی

حق انحصاری تولید پول، بدون وجود رقیب، همان دستگاه تولید برده است؛
    امتیازی شرم‌آور که
    انحصارطلبان فقط می‌توانند آن را با فریب و خشونت حفظ کنند.
    مهره‌های اگری جعلی و پانوس سلاح‌هایی برای به‌دست‌آوردن وقت انسان‌ها بودند.
    این امتیاز بین سال‌های ۱۵۰۱ تا ۱۸۰۶، موجب غارت مستقیم زندگی ۱۲.۵ میلیون انسان (و همچنین تاراج غیرمستقیم فرزندان آنها) شد.
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 11 از 260 نخست ... 8910111213142161111 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع