نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: تاپیک توانسته به خریدها و فروشهای شما کمک کند؟

رأی دهندگان
31. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

22 70.97%
  • خیر

9 29.03%
صفحه 104 از 119 نخست ... 45494101102103104105106107114 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,031 به 1,040 از 1184

موضوع: بررسی تکنیکالی بازار و سهام

ستاره دار* (حجت) آواتار ها
    تشکر شده 5,064 بار در 1,263 ارسال
    دوستان جلسه هفتگی این هفته هم مثل جمعه های گذشته، از ساعت 9:45 الی 11:45 میباشد و مزاحم اساتید هستیم. اگر دوستان مشهدی تمایل به شرکت در این جلسه رو دارن، یک پیام خصوصی برای بنده بفرستن، تا آدرس در اسرع وقت براشون ارسال بشه.
    پر سود باشید.
    لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید (حجت) از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Amo Hoseian آواتار ها
    تشکر شده 1,130 بار در 187 ارسال
    آیا به تکرار تاریخ اعتقادی دارید؟
    داشتم نماد کروی را بررسی میکردم حیفم اومد نمودارشو نذارم.
    "کروی" 90/4/18
    خش خش برگها زیر قدم هایم می گویند بگذار فرو افتی ، آنگاه راه آزادی را باز خواهی یافت. "شاملو"

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Amo Hoseian از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط (حجت) نمایش پست ها
    سلام به همه
    انشاء الله اگر خدا توفیق بده؛ برای یک سری مسابقات ورزشی از 23 تا 25 همین ماه تبریز هستم، خوشحال میشم فعالان، دوستان و کاربران عضو سایت رو ملاقات کنیم،و جلسه ای در خصوص بازار داشته باشیم. دوستان تبریزی، با پیام خصوصی اعلام آمادگی کنند.
    موفق باشید.
    سلام به همه
    با توجه به کمبود بلیط، برنامه سفر کنسل شد؛ ظاهرا قسمت نیست، مزاحم دوستان در تبریز باشیم، شرمنده دوستان که پیام دادن شدیم. ممنون از محبت همه، این جمعه برنامه جلسه مطابق روال گذشته در مشهد خواهیم داشت.
    پر سود باشید.

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید (حجت) از ایشان تشکر کرده است:

Banned
    تشکر شده 1,471 بار در 341 ارسال
    تحلیل تکنیکال قیمت جهانی نفت

http://www.boursbazan.com/tabid/56/V...3/Default.aspx

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید MTZ از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,446 بار در 425 ارسال
    سلام به دوستان بزرگوار و مدیران بی وفا که خبری از گذشتگان نمی گیرند
    به قول معروف هر آنکه از دیده رود از دل برود.

... شفارا

با توجه به واگرایی مثبت مشهود در نمودار و اسیلاتور های macd - rsi لطفا نظرتون در مورد خرید کوتاه مدت این سهم رو بفرمایید.
    متشکرم

« خواستم عکس نمودارم بذارم آپلود نشد- خطای نداشتن فضای کافی در تالار رو می داد »

...ضمن اینکه در نمودار نفت من یک سر و شانه مرکب کف هم با هدف کلاسیک 113 $ می بینم که در حال تکمیل شونه راست هستش.
    ویرایش توسط بابای دارا : 2011/07/18 در ساعت 21:39
    مشروعيت فاركس بر اساس فتاواي مراجع تقليد

- مطالعه کتاب کیش و مات رو پیشنهاد می کنم

-- می توانید آرزو کنید و یا امیدوار باشید که بازار باز خواهد گشت و یا می توانید ضرر خود را قطع کرده و خود را برای فرصتهای بعدی آماده کنید

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید بابای دارا از ایشان تشکر کرده اند:

سلام جناب بابای دارا؛
    ما خیلی کوچیکیم، شما به بزرگواری خودت ببخش. در خصوص تصاویر؛ روی سایتهای آپلود تصویر میتونی بزاری و لینکش رو منتقل کنی.

در ضمن دوستان جلسه مشهد، بنده این هفته نیستم؛ اگر هماهنگ شد جمع شدین، اخبارش رو اطلاع رسانی کنید. پر سود باشید.

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید (حجت) از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 359 بار در 96 ارسال
    آقا حجت سلام

بنده یکی از تازه وارد های بورسی هستم که به جمع صمیمی شما دوستان پیوستم. اکثر پستهائی ارسالی شما رو مطالعه کردم و از پیگیری و وقتی را که روی این فروم میگذارید لذت بردم.
    با توجه به اینکه در مشهد و در جوار ثامن الحج ،امام رضا هستید التماس دعا دارم .
    عرضی داشتم در مورد سبد پیشنهادی هفته گذشته شما، در توضیحی که اشاره داشتید در ارتباط با روند صعودی بودن شاخص نقدینگی در ام اف آی فسرب، بنده این شاخص را در کتاب تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه جان مورفی مشاهده نکردم. آیا منبعی جهت اطلاع از این شاخص و یا توضیحی جهت آشنائی با عملکرد روند دنبال کردن منحنی این شاخص در دست دارید؟ ممنون میشم ما را در این ارتباط مطلع کنید.

از نظر تکنیکال مقاومت بعدی که در پیش روی فسرب است را چه می بینید؟

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ashktorab از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال Amo Hoseian آواتار ها
    تشکر شده 1,130 بار در 187 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashktorab نمایش پست ها
    آقا حجت سلام

بنده یکی از تازه وارد های بورسی هستم که به جمع صمیمی شما دوستان پیوستم. اکثر پستهائی ارسالی شما رو مطالعه کردم و از پیگیری و وقتی را که روی این فروم میگذارید لذت بردم.
    با توجه به اینکه در مشهد و در جوار ثامن الحج ،امام رضا هستید التماس دعا دارم .
    عرضی داشتم در مورد سبد پیشنهادی هفته گذشته شما، در توضیحی که اشاره داشتید در ارتباط با روند صعودی بودن شاخص نقدینگی در ام اف آی فسرب، بنده این شاخص را در کتاب تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه جان مورفی مشاهده نکردم. آیا منبعی جهت اطلاع از این شاخص و یا توضیحی جهت آشنائی با عملکرد روند دنبال کردن منحنی این شاخص در دست دارید؟ ممنون میشم ما را در این ارتباط مطلع کنید.

از نظر تکنیکال مقاومت بعدی که در پیش روی فسرب است را چه می بینید؟
    با اجازه آقا حجت

Money Flow Index - MFI
    اندیکاتور جریان ( گردش ) پول

مباحث مرتبط :
    برای درک بهتر این مطلب ، لازم است در خصوص موضوعات زیر اطلاعات کافی داشته باشید:
    1. RSI

مقدمه:
    MFI اندیکاتوری است که بیانگر شتاب حرکت است و خصوصیاتی شبیه RSI دارد ( هم در شیوه محاسبه و هم در روش تفسیر ). با این حال MFI از انعطاف کمتری برخوردار است چرا که با در نظر گرفتن حجم معاملات موزون می شود و بنابراین مقیاس خوبی برای قدرت گردش پول وارد و خارج شده از یک سهم است. در این اندیکاتور جریان پول ورودی ( مثبت ) با جریان پول خروجی ( منفی ) مورد مقایسه قرار می گیرند و شاخصی به دست می آید که می تواند در قیاس با قیمت ، قدرت یا ضعف روند را به نمایش گذارد. درست مشابه RSI این اندیکاتور هم در محدوده ای بین 0 تا 100 در نوسان است و دوره زمانی پیش فرض در آن 14 روزه است.

شیوه محاسبه:
    جریان پول ، از حاصل ضرب قیمت و حجم به دست می آید و میزان تقاضا برای یک سهم را در قیمتی مشخص نشان می دهد.

3 / (بالاترین قیمت روز + پایین ترین قیمت روز + قیمت پایانی) = قیمت نمونه

حجم معاملات*قیمت نمونه= جریان پول خام

جریان پول مثبت = مجموع جریان پول خام در طی دوره مورد نظر که در آنها قیمت نمونه افزایشی بوده است.

جریان پول منفی = مجموع جریان پول خام در طی دوره مورد نظر که در آنها قیمت نمونه کاهشی بوده است.

(جریان پول منفی / جریان پول مثبت) = شاخص پول

[(شاخص پول + 1)/ 100] - 100 = MFI

هر قدر که تعداد دوره های زمانی در محاسبه MFI کمتر باشد ، نوسانات MFI شدیدتر خواهد شد.

کاربرد:
    شیوه استفاده از این اندیکاتور بسیار مشابه RSI است و با توجه به واگرایی و همگرایی ها بین این اندیکاتور و نمودار قیمت نسبت به تحلیل آن می توان اقدام کرد.

واگرایی:
    وقوع واگرایی و همگرایی در نمودار می تواند موجب تولید سیگنال های خرید و فروش شود و به همین ترتیب بیانگر تغییر روند ها در اینده نزدیک می شود.
    چنانچه قیمت یک سهم در حال کاهش باشد ولی جریان پول وارده بیشتر از جریان پول خارج شده باشد می توان چنین نتیجه گرفت حجم معاملات در روزهایی که قیمت سهام بالا می رود بیشتر از روزهایی است که قیمت سهام افت می کند. با این حساب می توان انتظار یک روند کاهشی ضعیف را داشت که به زودی به پایان می رسد چرا که جریان ورود پول به سهم بزرگتر از جریان خروج پول از سهم است.

خرید و فروش های افراطی:
    درست مشابه RSI اندیکاتور MFI قادر به تشخیص حجم افراطی زیاد و کم در یک سهم است. وقتی این اندیکاتور مقادیری بیش از 80 به خود می گیرد سهم در شرایط خرید افراطی است و زمانی که این اندیکاتور به زیر 20 سقوط می کند، فروش افراطی گریبانگیر سهم شده است.

نمودار فوق مربوط به سهام شرکت سرمایه گذاری معادن و فلزات است . به طوری که قابل ملاحظه است اندیکاتور MFI در تشخیص مناطق بیش خرید و بیش فروش توانایی هایی دارد.

بعلاوه واگرایی در قیمت و اندیکاتور MFI در نمودار مربوط به شرکت ملی صنایع مس ایران به وضوح قابل مشاهده است.

منبع: نرم افزار ره آورد نوین (help)
    ویرایش توسط Amo Hoseian : 2011/07/27 در ساعت 18:44 دلیل: درج فرمول ها
    خش خش برگها زیر قدم هایم می گویند بگذار فرو افتی ، آنگاه راه آزادی را باز خواهی یافت. "شاملو"

16. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید Amo Hoseian از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال baradaran آواتار ها
    تشکر شده 5,767 بار در 548 ارسال
    در مورد شاخص کل همیشه انتقاد وجود داره و بیشتر فعالان بازار سرمایه شاخص رو مصنوعی و غیر واقعی میدونن حتی با یک مقایسه ساده میشه فهمید میزان افزایش شاخص طی چند سال گذشته به مراتب بیشتر از افزایش سطح عمومی قیمتها است در حالی که شاخص باید معدل قیمتهای سهامهای بورسی باشه .
    حالا واقعامشکل محاسبه شاخص کجاست ؟
    تا چند سال پیش شاخص بورس دقیقا بر اساس قیمتها تنظیم شده بود ولی از حدود سه سال پیش فرمول محاسبه شاخص تغییر یافت و بر اساس شاخص بازده نقدی مورد محاسبه قرار گرفت .
    در روش قبلی وقتی سهامی به مجمع میرفت و سود تقسیم میکرد بعد از باز شدن بدون در نظر گرفتن سود تقسیمی با قیمت قبل از مجمع مقایسه میشد ولی الان سود تقسیمی هم لحاظ میشه .
    یه مثال میزنم سهام سایپا قبل از مجمع در قیمت 247 بسته شده و رفته مجمع 50 تومان سود تقسیم کرده و بعد از باز شدن در قیمت 225 معامله شده .
    طبق روش محاسبه قبلی قیمت نسبت به قبل از مجمع کاهش داره و در نتیجه موجب کاهش شاخص میشه .
    ولی در روش بازده نقدی که الان داره اجرا میشه 50 تومان سود رو از 247 کم کردن و مبنای قیمت رو 197 تعیین کردن بنابراین وقتی بعد از مجمع قیمت 225 شد نسبت به 197 افزایش داشت و موجب شد شاخص افزایش داشته باشه .
    خیلی جالبه روز بعد از بازگشائی در نمودار سایپا اگه دقت کنید افت قیمت لحاظ شده ولی در شاخص رشد قیمت و اینجاست که تناقض آشکار بین نمودار شاخص با نمودار قیمت پیش میاد و بارها بنده تاکید کردم تحلیل نمودار شاخص اعتبار زیاد نداره .
    به عبارت دیگه اگه قرار باشه به شاخص واقعی برسیم باید سودی که در طی این سه سال مجامع تقسیم کردن رو از شاخص خارج کنیم که در این صورت شاخص واقعی بسیار کمتر خواهد شد .
    دو اصل مهم در زندگی : 1_جسارت در بیان عقیده 2_ جرات در پذیرش اشتباه

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید baradaran از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 71 بار در 25 ارسال
    به نظرمن سهام زیربایدپیگیری بشه تادرصورت نیازازآنهاخارج شد
    خعتبار
    دلایل اهمیت درشکل مشخص شده

من خودم در210واردودر2450(میانگین)خارج شدم-دلایل:سقف کانال-روندنزولی درrsi,macd-وجودسهام باپتانسیل بالا
    همه چیزبه استراتژی شما برمیگرده

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید shahsavan از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)