صفحه 2 از 7 نخست 12345 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 65

موضوع: اشتباه بزرگ بورسی شما در سال 99

ستاره دار (1) میلاد سودی آواتار ها
    تشکر شده 6,002 بار در 997 ارسال

پاسخ : اشتباه بزرگ بورسی شما در سال 99

والا چی بگم از این حرفم منظورم شما نیستید امیدوارم بد برداشت نشه ولی اگه الان تو این وضع هستم بخاطر این بود که بعضی حرفا مانع شد کاری انجام بدم تو شاخص ۱۷۰۰ دیگه اعصابم نکشید خواستم خروج بزنم اقای محسن عباسی عزیز گفت حجم معاملات ۳۰ هزار میلیارد تومن بفروشید بالاتر میبینمتان ۲ به خودم گفتم از کی تا حالا از اون بیشتر سرم میشه نفروختم حمایت ۱۳۶۰ بود اگه اشتباه نکنم شکست خواستم بفروشم پست گذاشت من فکر نمی‌کنم روحانی اینطوری دولت رو تحویل بده بره وقتی سهم ها به نقاط ارزنده ای رسیدن تا یه دولت دیگه بورس رو بکشه بالا چی بگم هم از خودی خوردیم هم از ناخودی الانم من موندم و این روزایی که مثل کابوس میمونه برام
    بازار بورس محلی برای گرفتن پول افراد بی علم و بی تجربه و انتقال اون پول به افراد با علم و با تجربه است

2. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید میلاد سودی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ابشار آواتار ها
    تشکر شده 7,847 بار در 1,375 ارسال

من تاحدودی قسر در رفتم وضررندادم واخرین سهمم شپلی وپلوله بود توتاپیک امروز چه کردین نوشتم ،وفروختم ونقدم روپلوله زومم وصندوق پالایش،بخصوص پلوله ،نمیدونم چراخوشبینم بهش

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید ابشار از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) میلاد سودی آواتار ها
    تشکر شده 6,002 بار در 997 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ابشار نمایش پست ها
    من تاحدودی قسر در رفتم وضررندادم واخرین سهمم شپلی وپلوله بود توتاپیک امروز چه کردین نوشتم ،وفروختم ونقدم روپلوله زومم وصندوق پالایش،بخصوص پلوله ،نمیدونم چراخوشبینم بهش
    الان این اشتباهات بورسی شما بود ؟ یا آومدی پوزشو بدی ؟
    بازار بورس محلی برای گرفتن پول افراد بی علم و بی تجربه و انتقال اون پول به افراد با علم و با تجربه است

6. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید میلاد سودی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,800 بار در 421 ارسال

اشتباهاتم یکی و دو تا نبوده... مهمترین هاش: 1. پایبند نبودن به حد ضرر 2. حساب کردن روی صندوق های دولتی و توهم و تصور اینکه به واسطه صندوق هم که شده به پالایشی ها بالایی میدن 3. سرمایه گذاری روی سهم های بزرگ که البته بنیادی هستن ولی بازار ازشون روگردان است.

اگر بخوام خلاصه کنم سودی که بازار بهم داد و شانسی و خلاصه تو دوران بزن دررو 5 ماهه ابتدایی (تا مرداد) کسب کردم 460% بود ولی الان به قدری از این سود کم شده که اگر بگم خون گریه خواهید کرد. البته همچنان نسبت به بازارهای موازی (دلار و طلا و...) بیشتره، ولی قابل مقایسه با سقف مرداد نیست. در این حد که اگر بگن مرداد 1400 به نقطه ای که مرداد 1399 بودی میرسی هم قطعا و بی تردید راضی خواهم بود!

8. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید Bourse-Plan از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,645 بار در 1,624 ارسال

احتمالا بیشتر اشتباهات افراد در چند مدت اخیر ناشی از شناخت ناکافی از روانشناسی بازار و توجه بیش از اندازه به تکنیکال و تا حدود کمتری فاند بوده.

10. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید zess از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ابشار آواتار ها
    تشکر شده 7,847 بار در 1,375 ارسال

داداش گلم اهل تعریف و..نیستم وعنوان تاپیکو ندیدم ودقیق متوجه نشدم ودرثانی داداش دق ودلیتو سرما درنیار،من باهیچ قصد وغرضی اینجاننوشتم

12. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید ابشار از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

اشتباه اینجاس که فکر می کنیم اون رقمی که مرداد ماه نشانمان دادن ، مال ما بوده ! خیر آن سرمایه ای که مرداد ماه در کارگزاری بود ، متعلق به افراد دانا و با تقوایی بود که می توانستن غول طمع (غول آخر بورس) را شکست بدهند (آخوندی اینا هم علم غیب داشتن :| )

علی الحساب هم با غول تترس رو به رو هسیم که هرکس با شجاعت و دانایی شکستش دهد برایش دس میزن و میگن افرین پسر شجاع

اصل همان غول طمع هست
    =======================

مهر 97 سود خوبی کرده بودم ، طمع کردم وام و اعتبار و قرض ، پول دستی گرفتم 97/7/8 درحالی که بازار تماما سرخ بود خیلی خوشحال خرید کردم (اولین روز ریزش) گفتم برام فرش قرمز پهن کردم که کدوما رو دوس داری
    اشتباه در حالی که سرمایه ی قرضی ام ( که چند برابر اصل سرمایه خودم بود ) داشت آب میشد ، هر سهم مثبت و غیر صف فروشی میدیم جهش میزدم داخلش به امید اینکه سود بده و تازه صف فروشش قفل میشد قشنگ نابود شدم رفت

بعدش امد سراغ صندوق های درامد ثابت ( که اشتباه بود چون اصلاح بازار تمام شده بود و اگر چیزی بلد بودی + کمی شانس میشد 10 درصد گرفت مثلا )

بعد بازار خوب 98 شروع شد ، اما بخاطر تک سهم بودن و صبر کردن رو تک سهم های انتخابی از تمام رشد بازار جا ماندم (در بازار مثبت هرچه سبد شلوغتر باشه بهتره)

بعد با استفاده از راهنمایی های دوستان سود خوبی داشتم تا خرداد ماه ، بعدش باز تک سهم شدم باز هم ای دریغ از شناس سهم بی حرکت ماند ،

بزرگترین اشتباه تک سهم شدن در بازار مثبت + معامله نکردن سر یک ریال اختلاف قیمت ! ( +گفتن جمله ی : سودش تو همون 1 ریال هست )

دیشب تا ساعت 2 شب بیدار بودم و خودمو قانع کردم یکسری از سهم ها رو بفروشم صبح هم 7 بیدار شدم و خودمو قانع کردم که بفروشم ، قرار بود با 5 درصد ضرر ردش کنم بره ، بعد سهم 1.5 درصد بالای سر بر سر بود و دیدم در بازار خونین در سودم ( باز هم طمع ) و عدم فروش و تشکیل صف فروش سنگین اگر میشد یک نفر دیگه معامله می کرد جایم عالی بود

اشتباه بعدی ، کم کردن میانگین ، در سهمی که قشنگ میدونی 90 درصد ریزش داره قشنگ بفنات میده (تصویر یک پیرمردی میاد تو ذهنم که با یک شلنگ کم فشار آب قصد داشت آتش سوزی گسترده جنگل های استرالیا را خاموش کند.
    ویرایش توسط sooroosh1315 : 2021/01/16 در ساعت 20:15
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

14. 19 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,241 بار در 319 ارسال

تنها دلیل حسرت و افسوس ما جامعه بورسی اینه که خریدن رو خوب بلد هستیم ولی فروش رو نه. هنر فروش به همون اندازه هنر خرید مهم هست. متاسفانه اکثر ما تو این ریزش امسال وهمه ریزش هایی که سال های پیش رخ داد نتونستیم به موقع بفروشیم و تا آخرین قیمت های ریزش با سهم ها موندیم و متضرر شدیم.

16. 18 کاربر به خاطر ارسال مفید arsenal2009 از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 3,142 بار در 965 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط arsenal2009 نمایش پست ها
    تنها دلیل حسرت و افسوس ما جامعه بورسی اینه که خریدن رو خوب بلد هستیم ولی فروش رو نه. هنر فروش به همون اندازه هنر خرید مهم هست. متاسفانه اکثر ما تو این ریزش امسال وهمه ریزش هایی که سال های پیش رخ داد نتونستیم به موقع بفروشیم و تا آخرین قیمت های ریزش با سهم ها موندیم و متضرر شدیم.
    فرض کنیم شما به موقع قیمت بالا فروختید کسانی که از شما خریده اند هنر خرید نداشته اند

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Elcid از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,241 بار در 319 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد سودی نمایش پست ها
    تو فروردین وارد شدم تو اردیبهشت سنگین تر وارد شدم یک میلیارد و هفتصد رو سود بودم به وقتش نفروختم یک میلیارد و پانصد میلیونم رفت از جیبم و الان متاسفانه هنوز فول سهمم و به طرز احمقانه ای فک میکنم برمیگرده از پایین تر نمیاد ولی دیگه منم به این نتیجه رسیدم که امروز از این پایین تر هم میاد و اشتباه کردم یه جورایی ادم گوشه گیری شدم و حوصله هیچ کس و هیچ چیز رو ندارم و مقصر اصلی خودم رو میدونم که حالم رو اتفاقا بدتر هم میکنه چون یه بار تجربه این روزا رو تو سال ۹۲ داشتم حالم هم از هرچی عمامه به سر سفید دولتی هست هم به هم میخوره
    دوست عزیز تقریبا اکثرا همین وضعیت رو دارند . باز هم خدا رو باید شاکر بود .تیرماه ورود نقدینگی به بورس خیلی بالا بود . عده ای زیادی هستند که خرداد و تیر وارد بورس شدند و یا از قبل در بازار بودند و پول جدید وارد بازار کردند و متاسفانه اصل پولشون نصف و یا یک سوم شده . فقط امیدوارم که بازار یک برگشت داشته باشد تا دوستان حداقل از ضرر خارج شوند .

20. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید arsenal2009 از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 7 نخست 12345 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع