صفحه 6 از 7 نخست ... 34567 آخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 65

موضوع: اشتباه بزرگ بورسی شما در سال 99

عضو فعال مرشد آواتار ها
    تشکر شده 2,405 بار در 504 ارسال

پاسخ : اشتباه بزرگ بورسی شما در سال 99

طمع

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید مرشد از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط تیدی پیور اصل نمایش پست ها
    بزرگترین اشتباه بورسی من خرید دماوند بود

با اینکه حد ضررم زده ولی خودمم نمیدونم چرا نفروختمش
    درود..
    این سهم بدترین ضرر...به سهامدارانش زد...در شاخص 160000 واحدی...5500 تومان بود....در شاخص 1100000....4500 تومان..
    از آدم ها بُت نسازید، این خیانت است!هم به خودتان، هم به خودشان.خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند!
    وَ شما در آخر می‌شوید، سر تا پا کافرِ خدایِ خود ساخته...!

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 711 بار در 182 ارسال

سلام
    من بزرگترین اشتباهم این بود که اکثریت مواقع فول سهم بودم و همه نقدینگی را خرید میکردم

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید سرجوخه از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی کیمیاگر آواتار ها
    تشکر شده 1,640 بار در 267 ارسال

سلام...
    یک نظرسنجی کلی از دوستان داشتم، چون حس کردم مرتبط با این تاپیک هست در اینجا می‌پرسم:

بیشترین تاثیر را روی معاملات شما، دانستن "باید"ها در بازار سهام دارد، یا دانستن "نباید" ها؟

به بیان دیگه، اگر دو دستورالعمل برای انجام بهتر معاملات باشد و فقط یکی را بتوانید انتخاب کنید، کدام کارآمدی بیشتری در کمتر کردن اشتباهات و بالاتر بردن بازدهی شما دارد؟ اون که درش باید ها نوشته شده، یا اون که درش نباید ها نوشته شده؟ با توجه به سابقه ای که در معامله‌گری دارید، کدامیک رو انتخاب می‌کنید؟

مثلا: در یکی نوشته در موقعیت a و b و ... باید بخرید (یا بفروشید)، دیگری سبکش حالت انذاری دارد و نوشته در موقعیت x و y و ... نباید بخرید (یا بفروشید).
    یا یک مثال ساده دیگر بزنم، در یکی نوشته در اول موج 1 و 3 و 5 موقعیت برای خرید خوب است، اما در هیچ جایش ننوشته کجا ها برای خرید خوب نیست. در دیگری نوشته حواستان باشد در اول موج 2 و 4 خرید نزنید، اما در هیچ جایش نگفته کجاها برای خرید خوب است...
    (البته در پرانتز بگویم، مهارتهای معامله‌گری دوستان خیلی بالاتر از این حرفهاست، بنده فقط جهت ساده کردن مثال اینطور بیانش کردم)

نمیدونم توانستم منظورم رو برسونم یا خیر

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید کیمیاگر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال سهامدار خرد آواتار ها
    تشکر شده 5,969 بار در 1,935 ارسال

طمع در تابستان ۹۹
    هیچگاه یادم نخواهد رفت

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید سهامدار خرد از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط کیمیاگر نمایش پست ها
    سلام...
    یک نظرسنجی کلی از دوستان داشتم، چون حس کردم مرتبط با این تاپیک هست در اینجا می‌پرسم:

بیشترین تاثیر را روی معاملات شما، دانستن "باید"ها در بازار سهام دارد، یا دانستن "نباید" ها؟

به بیان دیگه، اگر دو دستورالعمل برای انجام بهتر معاملات باشد و فقط یکی را بتوانید انتخاب کنید، کدام کارآمدی بیشتری در کمتر کردن اشتباهات و بالاتر بردن بازدهی شما دارد؟ اون که درش باید ها نوشته شده، یا اون که درش نباید ها نوشته شده؟ با توجه به سابقه ای که در معامله‌گری دارید، کدامیک رو انتخاب می‌کنید؟

مثلا: در یکی نوشته در موقعیت a و b و ... باید بخرید (یا بفروشید)، دیگری سبکش حالت انذاری دارد و نوشته در موقعیت x و y و ... نباید بخرید (یا بفروشید).
    یا یک مثال ساده دیگر بزنم، در یکی نوشته در اول موج 1 و 3 و 5 موقعیت برای خرید خوب است، اما در هیچ جایش ننوشته کجا ها برای خرید خوب نیست. در دیگری نوشته حواستان باشد در اول موج 2 و 4 خرید نزنید، اما در هیچ جایش نگفته کجاها برای خرید خوب است...
    (البته در پرانتز بگویم، مهارتهای معامله‌گری دوستان خیلی بالاتر از این حرفهاست، بنده فقط جهت ساده کردن مثال اینطور بیانش کردم)

صد در صد باید ها.
    در واقع هر تصمیم در هر موقعیتی رو میشه با هر دو گزاره باید و نباید تعریف کرد.

«باید کشیدن سیگار رو ترک کنم» و «نباید دیگه سیگار بکشم» هر دو یک موقعیت و یک تصمیم رو تصویر میکنن اما «باید» ها ذهنیت و ناخوداگاه آدم رو به پیشرفت و رشد معطوف میکنه در حالی که
    «نباید» به صورت ناخودآگاه نوعی جبهه گیری و مقاومت منفی و تصور نوعی تنبیه در انسان ایجاد میکنه.

نباید سهمی رو در فلان موقعیت بخرم یا بفروشم از نظر من بی معنیه، باید سهم رو وقتی بخرم که فلان شرایط رو داشت باید سهم رو وقتی بفروشم که فلان شرایط پیش اومد.

12. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,647 بار در 317 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط کیمیاگر نمایش پست ها
    سلام...

کاش میگفتین در چه کتابی هم به این نتیجه رسیدین.بشخصه اولین نفر هستین که این سوال رو میپرسه و به درکی رسیده که من هم هم نظرش هستم.متاسفانه زندگی کردن بر مبنای نبایدها خیلی سخته و حتی فرسوده کنندست.مگر اینکه هر که طاوس خواهد جور هندوستان کشد! امیدوارم ثابت قدم باشید در این نگرش و به نتایج درخوری برسید...
    شکسپیر میگه مسءله این است...بودن یا نبودن؟
    سعدی میگه ادب از که آموختی ... از بی ادبان.
    یک جایی خوندم که پاپ از میکلانژ پرسید راز نوبوغت رو بگو..چطوری شاهکار تندیس ها، حضرت داود رو تراشیدی؟ میکلانژ جواب داد راز نبوغ من خیلی سادست!هر چیزی که داود نبود رو تراشیدم!!!
    بنظر من برای موفقیت در زندگی و معاملات که جزیی از زندگیه نبایست دنبال افراد موفق بود بلکه بایست دنبال بازنده ها بود یعنی دنبال نبایدها...
    من پیشنهاد میدم اگه کتابهایی که خوندین شماره رو به اینجا رسونده همین که این سوال باید و نباید رو پرسیدین خیلی خوبه
    آثار کارل پوپر خصوصا سرچشمه دانایی و نادانی رو پیشنهاد میدم...
    امیدوارم راهی که در پیش گرفتی بیخیالش نشی...زندگی با نبایدها دنیایی زیباییه...

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید MNB1984 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

راستش نه فقط در معاملات در کلیت زندگی من خیلی موافق و طرفدار وارد کردن فلسفه در تصمیم گیری ها نیستم، پرداختن به فلسفه خوبه همونقدر که تماشای یک فیلم خوب خوبه ولی مسلما کسی بر اساس تعالیم فیلم های هالیودی سرمایه گذاری یا زندگی کنه سرنوشتش مشخصه.

بازار سرمایه جایگاه علومه، علم اقتصاد، علم روانشناسی، علم جامعه شناسی نه هنر و فلسفه و اخلاق و عرفان.
    واسه همینه بعضیا مثلا میگن دولت بداخلاقی کرده یا فریبمون داده خندم میگیره که بابا اینا دیگه چقدر پرتن از ماجرا.

16. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی کیمیاگر آواتار ها
    تشکر شده 1,640 بار در 267 ارسال

سلام مجدد... ممنون از جناب حسنی و جناب MNB
    راستش در جایی نخوندم. داشتم روی پروژه ای کار میکردم، حس کردم خیلی انذاری شده است. گفتم اگر به یک نفر مدام بگویند نباید اینکار را کنی، نباید آن کار را کنی، پیش خودش می‌گوید خب اینکه همه اش شد نکن و نباید... پس شیرینی اش کجاست؟ چه کاری باید بکنم؟ همین شد که این مساله ذهنم رو مشغول کرد.
    جالبه من خودم به خودم جواب همان مجسمه میکل آنژ رو دادم، چون ماجراش توی ذهنم بود، "اون چیزی که نباید رو تراشیدم"... اما بعد رسیدم به مبحثی که جناب حسنی اشاره نمودند، یعنی اینکه تلقین منفی در ذهن ایجاد میکند و ناخودآگاه به سمتش می رود.

ببنید همین الان در دو پست بالا دو فرد، دو رویکرد متفاوت دارند. دو نوع نگاه متفاوت. هر دو رویکرد، میتواند درست باشد. اما در عمل تفاوت ایجاد میکند. عین همین مساله را برای تربیت فرزندان هم وجود دارد، کدام روش تربیتی بهتر است، مدام بگویی اینکار را نکن، آن کار را نکن، یا بگویی این بهتر است، آن خوب است و...

حالا ما در بازار سهام، خیلی با تاثیر متفاوت این جهان بینی مواجه هستیم. کسی که به "نباید" ها بیشتر از "باید" ها اهمیت میداده، احتمالا توانسته در مرداد 99 موفق تر عمل کند. اما احتمالا نتوانسته در بهمن و اسفند 98 زودتر از بقیه در قیمتهای پایین سبدش را ببندد، چون ساختار ذهنش روی نباید تنظیم بوده است.
    و برعکس. کسی که روی "باید" ها بیشتر زوم بوده، سبد را به موقع بسته است، اما احتمالا خروج خوبی در مرداد 99 نداشته است...

ممنون از پیشنهاد کتاب... حتما دو کتابی که معرفی کردید را خواهم خواند. البته یکی اش را .... اینجا فعلا نقطه چین باشد
    ویرایش توسط کیمیاگر : 2021/01/23 در ساعت 21:17

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید کیمیاگر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال CHESTER.2020 آواتار ها
    تشکر شده 7,097 بار در 1,230 ارسال

«سرچشمه های دانایی و نادانی» نوشته کارل ریموند پوپر

پوپر ودیگر هیچ...
    نکنـــد پــــرده چـون فـــرو افتـــد.......داستــــان داستـــــان زر بــاشد/ زير اين نيم کاسـه هاي قشنگ .......نکنـــد کاســه اي دگـــر بـــاشد /
    نکنـــد آنـکه درس ديـن مي داد....... از خــــدا پـاک بـي خبـر بـــاشد. . .

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید CHESTER.2020 از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 6 از 7 نخست ... 34567 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع