صفحه 9 از 11 نخست ... 67891011 آخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 106

موضوع: خرید در نقطه امن+نوسانگیری

عضو عادی Comprehension of Markets آواتار ها
    تشکر شده 696 بار در 132 ارسال

پاسخ : خرید در نقطه امن+نوسانگیری

سلام
    از فرصت های خرید به نظر من باید استفاده کرد و سبد را تا نهایت پایان فروردین بست. بازار بعد از عید مثبت و رو به بالا خواهد بود.
    خریدار در بازار وجود داره و اون ریزش ها و هیجانات را دیگه اجازه نمیدن در بازار بوجود بیاد.
    شخصا برای خرید سهامی اضافه میکنم که هم ریسک به ریوارد مناسب داشته باشند و هم پتانسیل رشد داشته باشند. سهامی که چه توافق بشه و چه نشه اصلاح بالایی نداشته باشند و ضرری متوجهمون نشه. فعلا 65 درصد سهم شدم و 35 درصد بقیه را هم در صورتیکه در قیمت های مورد نظرم فرصت خرید بوجود بیاد تبدیل میکنم. بر خلاف جو امروز من همچنان به توافق مثبت هستم و درصد توافق را بیشتر از عدم توافق میدونم. این چک و چونه ها و امتیاز گیری ها و خبرهای منفی و مثبت هر روزه در برجام اصلی هم بود و نهایتا توافق اعلام شد.

2. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

خدا رو شکر بازار طبق پیش بینی ای که داشتیم داره پیش میره. بخاطر چند درصد سود فروشنده نباشید مخصوصا اگر سهام درستی انتخاب کردین. قبلا هم گفته شد که سهمی مثل صدرا با اعلام توافق به هیچ وجه فروشی نیست. مهم نیست صف خرید داشته باشه یا نه در هر صورت فروشی نیست و روند فعلا صعودی خواهد بود.
    بعد از صدرا و ذوب و خمهر سهم چهارمی که شروع به خرید کردم شگل هست. چون کف خوبی حوالی 380 ساخته و به نظر خودم تبدیل اوراق و اخزا در این قیمت ها توجیه داره.انتظار جهش و سود بالایی از این سهم ندارم همینکه چند برابر اوراق بتونم ازش سود بگیرم برام کافیه

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

15 اسفند
    نقل قول نوشته اصلی توسط Comprehension of Markets نمایش پست ها

نمودار سهم ها بعلاوه خروج پول از صندوق ها نشانگر بازار رو به بالاست. منتظر اعلام خبر توافق نباشید و سبدتون را از قبل ببندید
    21 اسفند

از فرصت های خرید به نظر من باید استفاده کرد بازار بعد از عید مثبت و رو به بالا خواهد بود.
    28 اسفند
    به خاطر چند درصد سود فروشنده نباشید
    دوبار موج مثبت بزرگ داشتیم دریک سال اخیر که هر دو بار زمانش به درستی و با دقت بالا و البته در منفی های بازار یعنی قبل از حل معما اعلام شد. مطمئنم روزهای قبل خیلی ها علی رغم توصیه به نفروختن سهامشون را با چند درصد مثبت خالی کردن به خیال اینکه نوسان بگیرند....
    اما رسالت این تاپیک همونطور که از اسمش هم مشخصه در درجه اول ضرر نکردنه. ذوب 230 تومنی صدرا و خمهر 150 تومنی و شگل 380 تومنی همگی دقیقترین نقطه امن خریدشون بود که در این تاپیک اعلام شد.حتی بعضی سهم ها را هم کفشون را گارانتی کردیم که هیچ تحلیلگر و تریدری بخاطر احتمال اشتباه و زیر سوال رفتنش همچین کاری نمیکنه

سهم در جال حاضر زیر 220 را نخواهد دید .ذوب 230 تومنی عیدی بازار به سهامدارهاست مخصوصا کسانیکه سرمایه های بالایی دارند و دنبال سهام بزرگ مناسب برای خرید میگردند.
    همیشه در سبدمون یک سهم برای افراد کم ریسک و سود بانکی بگیر هم داریم که خدا رو شکر این بار هم هر کس شگل خرید سود شش ماهه یانکی راطی چند روز میتونه برداشت کنه بدون اینکه سهمش در ضرر رفته باشه
    شگل کف خوبی حوالی 380 ساخته و به نظر خودم تبدیل اوراق و اخزا در این قیمت ها توجیه داره.انتظار جهش و سود بالایی از این سهم ندارم همینکه چند برابر اوراق بتونم ازش سود بگیرم برام کافیه
    در تاپیک شگل:
    افراد کم ریسک میتونن حوالی 380 خرید کنن. در مقایسه با سود بانکی مطمئنا سود بیشتری نصیبشون میشه
    بدرود

6. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

سلام
    نظرات در این تاپیک چون معمولا بر دوری از بازار و نخریدن متمرکز بوده و به مذاق سهامدارها خوش نمیاد سعی کردم کمتر بنویسم اما با توجه به نقطه عطف تاریخی که الان درش قرار گرفتیم گفتم بد نیست نظر شخصی خودم را در مورد آینده پیش رو ثبت کنم. قبل از اینکه در مورد آینده بنویسم بد نیست گذشته خودمون رو یک مرور بکنیم:

1- اولین پست این تاپیک (در تاریخ 28/1/1400) زمانی بود که بازار اصلاح 60-70 درصدی از سقف 99 داشت و خیلی ها به صرف این اصلاح بزرگ، بازار را فرصت خرید میدونستن که نظر ما متفاوت با نظر اکثریت بود و مورد نقد خیلی ها هم در اون زمان قرار گرفت. پست دوم تاپیک دوستی خطاب به ما گفت "دوست عزیز اگر بفکر این هستید که متوسط پی به ای بازار مثل قبل بیاد رو 3 و 4 و بعد بخرید منتظر نباشید که نمیاد!!" خوب الان پی به ای بازار نزدیک اعداد این دوستمون شده و اون اصلاح 60-70 درصدی به اصلاح 80-95 درصدی از سقف تبدیل شده و همچنان بالای خاصی برای بازار نمیشه متصور بود.

2- بارها در مورد مسکن و حبابی بودن یا نبودنش نظرمون را در تاپیک گذاشتیم که اولین مورد اون در تاریخ 7/2/1400 در پاسخ به کاربر عزیزی بود که اعتقاد داشتن مسکن حبابه و ریزش 30-40 درصدی را برای مسکن پیش بینی کرده بودن. که همون زمان عرض کردم "مسکن نسبت به خودرو و بورس و کالاها حباب زیادی نداره" خوب امروز میبینیم که مسکن از اون زمان رشد حدود 40-50 درصدی داشته ولی بورس همچنان در حال ریزش!

3- بارها در تاپیک عنوان شد که شاخص دو میلیونی حالا حالاها در دسترس نیست و به دنبال رسیدن قیمت سهم ها به پیک های قبلی نباشید. همینطور که دیدیم هیچ زمانی شاخص نتونست حتی به نزدیکی پیک قبلیش هم برسه.

4- علی رغم اعتقادمون بر نزولی بودن بازار، زمان دو برگشت بزرگ بازار را هم با دقت بالا (در زمان ریزش یعنی قبل از مثبت شدن) پیش بینی کردیم. اولین بار از اواخر اردیبهشت 1400 شروع به خرید کردیم و و 8 خرداد 1400 عنوان شد که بالای 90 درصد سهم شدیم. در اون برگشت، سهم ها رشد 30-50درصدی از کف داشتن. برگشت بزرگ دوم را هم اواخر اسفند 1400 اعلام کردیم که باز هم بازار رشد بیش از30 تا 50 درصدی را تجربه کرد.

------------------------------------------

اما در آینده چی میشه و چه باید کرد؟!
    خوب در سال 1400 اگر یادتون باشه اعتقاد داشتیم احتمال به توافق رسیدن بیش از 50 درصد هست و معاملات و سرمایه گذاری مون را هم بر همین مبنا چیده بودیم. اما با کم خردی و کم عقلی مسئولین بهترین فرصت توافق را میشه بر باد رفته دونست و در حال حاضر احتمال توافق بسیار کم شده و اعلام رسمی شکست توافق همین چند روز پیش با این خبر بود:
    "دولت آمریکا بن‌بست مذاکرات احیای برجام را به کنگره اعلام کرد"
    در واقع نقطه عطف تاریخی که در ابتدا گفتم بعد ازهمین اعلام شکست مذاکرات بود که مصادف با شکست سقف قبلی دلار هم هست. اگر ارز پاشی دولت بعد از این خبر نبود حتما شاهد انفجار قیمتی دلار میبودیم. دلار این چند وقت از طریق عرضه دولت کنترل شده ولی این کنترل زمان زیادی نمیتونه طول بکشه. ارز پاشی فعلی دولت هم فقط فرصت خرید داره برای یک عده فراهم میکنه. نظر من برای هفته ها و ماه های آینده دوری کامل از بورس و تبدیل تدریجی ریال هست. اگر خبر رانتی در مورد حمایت دولت از بازار و رشدش دارید یا خبر رانتی در مورد توافق که بحثش کاملا جداست و بر اساس خبرهاتون میتونید معامله کنید ولی چشم انداز از اینجا به بعد از نظر من تاریکه و به هیچ وجه بورس نمیتونه محل امنی برای سرمایه باشه. سرمایه ها چند وقتیه دوباره داره به سمت سکه و دلار وارد میشه و اگر نوسانگیر خوبی باشید میتونید از خرید و فروش سکه در بورس نوسان های خوبی بگیرید. بهترین و نقد شونده ترین سکه بورسی هم سکه 0312 هست. پیشنهاد من به تکنیکالیست ها و با تجربه های بورسی که فرصت ارائه تحلیل دارند ایجاد تاپیکی با موضوع خرید و فروش سکه بورسی هست انشالله سهامدارها بتونن از همین بازار ضررهای بورسی خودشون را جبران کنند.
    نکته اول: همینطور که دلار، مصنوعی و با کنترل داره از رشدش جلوگیری میشه ، بازار بورس هم مصنوعی و با کنترل از ریزشش جلوگیری شده. دست صندوق های حامی هم دیگه برای کل بازار رو شده. روش حمایت مشخصه که هر بار روی چند سهم معدود فعال میشن و مثبت و صف خریدش میکنن و چند روز بعد دوباره میرن سراغ یک گروه دیگه. در واقع با مثبت کردن این چند سهم شاخص میخوان به بازار القا کنن که ریزشی در کار نیست و خریدار در بازار هست. بازی این بالا و پایین شدن ها را نخورید خروج سرمایه کاملا در بازار مشهوده و با این اوضاع سیاسی کشور(که اوضاع بد داخلی هم به خارجی اضافه شده) هیچ عقل سلیمی ورود سرمایه به بورس را مجاز نمیدونه. ممکنه در روزهای آینده بازار را مصنوعی مثبت کنند(با خبرهای متفاوت مثل فروش سهام خودروسازها و...) هر موج مثبت و بالایی که دولت در روزهای آینده ایجاد کرد به دید فرصت خروج نگاه کنید و هر پایینی در بازار به هیچ وجه فرصت خرید (حتی با دید نوسان هم) نخواهد بود.
    نکته دوم: همیشه ما در این تاپیک سعی کردیم با احتمالات جلو بریم پس هیچ قطعیتی وجود نداره. گفتیم که احتمال رسیدن به توافق خیلی کم شده شاید کمتر از ده درصد ولی نگفتیم با قطعیت توافقی در کار نخواهد بود. اگر انشالله روزی حکومت حالا با خرد و تعقل یا تحت فشار و اجبار تن به توافق داد تمام مطالب بالا کان لم یکن تلقی می شود.

8. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 436 بار در 135 ارسال

سلام
    نظرات در این تاپیک چون معمولا بر دوری از بازار و نخریدن متمرکز بوده و به مذاق سهامدارها خوش نمیاد سعی کردم کمتر بنویسم اما با توجه به نقطه عطف تاریخی که الان درش قرار گرفتیم گفتم بد نیست نظر شخصی خودم را در مورد آینده پیش رو ثبت کنم. قبل از اینکه در مورد آینده بنویسم بد نیست گذشته خودمون رو یک مرور بکنیم:

1- اولین پست این تاپیک (در تاریخ 28/1/1400) زمانی بود که بازار اصلاح 60-70 درصدی از سقف 99 داشت و خیلی ها به صرف این اصلاح بزرگ، بازار را فرصت خرید میدونستن که نظر ما متفاوت با نظر اکثریت بود و مورد نقد خیلی ها هم در اون زمان قرار گرفت. پست دوم تاپیک دوستی خطاب به ما گفت "دوست عزیز اگر بفکر این هستید که متوسط پی به ای بازار مثل قبل بیاد رو 3 و 4 و بعد بخرید منتظر نباشید که نمیاد!!" خوب الان پی به ای بازار نزدیک اعداد این دوستمون شده و اون اصلاح 60-70 درصدی به اصلاح 80-95 درصدی از سقف تبدیل شده و همچنان بالای خاصی برای بازار نمیشه متصور بود.

2- بارها در مورد مسکن و حبابی بودن یا نبودنش نظرمون را در تاپیک گذاشتیم که اولین مورد اون در تاریخ 7/2/1400 در پاسخ به کاربر عزیزی بود که اعتقاد داشتن مسکن حبابه و ریزش 30-40 درصدی را برای مسکن پیش بینی کرده بودن. که همون زمان عرض کردم "مسکن نسبت به خودرو و بورس و کالاها حباب زیادی نداره" خوب امروز میبینیم که مسکن از اون زمان رشد حدود 40-50 درصدی داشته ولی بورس همچنان در حال ریزش!

3- بارها در تاپیک عنوان شد که شاخص دو میلیونی حالا حالاها در دسترس نیست و به دنبال رسیدن قیمت سهم ها به پیک های قبلی نباشید. همینطور که دیدیم هیچ زمانی شاخص نتونست حتی به نزدیکی پیک قبلیش هم برسه.

4- علی رغم اعتقادمون بر نزولی بودن بازار، زمان دو برگشت بزرگ بازار را هم با دقت بالا (در زمان ریزش یعنی قبل از مثبت شدن) پیش بینی کردیم. اولین بار از اواخر اردیبهشت 1400 شروع به خرید کردیم و و 8 خرداد 1400 عنوان شد که بالای 90 درصد سهم شدیم. در اون برگشت، سهم ها رشد 30-50درصدی از کف داشتن. برگشت بزرگ دوم را هم اواخر اسفند 1400 اعلام کردیم که باز هم بازار رشد بیش از30 تا 50 درصدی را تجربه کرد.

خوب در سال 1400 اگر یادتون باشه اعتقاد داشتیم احتمال به توافق رسیدن بیش از 50 درصد هست و معاملات و سرمایه گذاری مون را هم بر همین مبنا چیده بودیم. اما با کم خردی و کم عقلی مسئولین بهترین فرصت توافق را میشه بر باد رفته دونست و در حال حاضر احتمال توافق بسیار کم شده و اعلام رسمی شکست توافق همین چند روز پیش با این خبر بود:
    در واقع نقطه عطف تاریخی که در ابتدا گفتم بعد ازهمین اعلام شکست مذاکرات بود که مصادف با شکست سقف قبلی دلار هم هست. اگر ارز پاشی دولت بعد از این خبر نبود حتما شاهد انفجار قیمتی دلار میبودیم. دلار این چند وقت از طریق عرضه دولت کنترل شده ولی این کنترل زمان زیادی نمیتونه طول بکشه. ارز پاشی فعلی دولت هم فقط فرصت خرید داره برای یک عده فراهم میکنه. نظر من برای هفته ها و ماه های آینده دوری کامل از بورس و تبدیل تدریجی ریال هست. اگر خبر رانتی در مورد حمایت دولت از بازار و رشدش دارید یا خبر رانتی در مورد توافق که بحثش کاملا جداست و بر اساس خبرهاتون میتونید معامله کنید ولی چشم انداز از اینجا به بعد از نظر من تاریکه و به هیچ وجه بورس نمیتونه محل امنی برای سرمایه باشه. سرمایه ها چند وقتیه دوباره داره به سمت سکه و دلار وارد میشه و اگر نوسانگیر خوبی باشید میتونید از خرید و فروش سکه در بورس نوسان های خوبی بگیرید. بهترین و نقد شونده ترین سکه بورسی هم سکه 0312 هست. پیشنهاد من به تکنیکالیست ها و با تجربه های بورسی که فرصت ارائه تحلیل دارند ایجاد تاپیکی با موضوع خرید و فروش سکه بورسی هست انشالله سهامدارها بتونن از همین بازار ضررهای بورسی خودشون را جبران کنند.
    نکته اول: همینطور که دلار، مصنوعی و با کنترل داره از رشدش جلوگیری میشه ، بازار بورس هم مصنوعی و با کنترل از ریزشش جلوگیری شده. دست صندوق های حامی هم دیگه برای کل بازار رو شده. روش حمایت مشخصه که هر بار روی چند سهم معدود فعال میشن و مثبت و صف خریدش میکنن و چند روز بعد دوباره میرن سراغ یک گروه دیگه. در واقع با مثبت کردن این چند سهم شاخص میخوان به بازار القا کنن که ریزشی در کار نیست و خریدار در بازار هست. بازی این بالا و پایین شدن ها را نخورید خروج سرمایه کاملا در بازار مشهوده و با این اوضاع سیاسی کشور(که اوضاع بد داخلی هم به خارجی اضافه شده) هیچ عقل سلیمی ورود سرمایه به بورس را مجاز نمیدونه. ممکنه در روزهای آینده بازار را مصنوعی مثبت کنند(با خبرهای متفاوت مثل فروش سهام خودروسازها و...) هر موج مثبت و بالایی که دولت در روزهای آینده ایجاد کرد به دید فرصت خروج نگاه کنید و هر پایینی در بازار به هیچ وجه فرصت خرید (حتی با دید نوسان هم) نخواهد بود.
    نکته دوم: همیشه ما در این تاپیک سعی کردیم با احتمالات جلو بریم پس هیچ قطعیتی وجود نداره. گفتیم که احتمال رسیدن به توافق خیلی کم شده شاید کمتر از ده درصد ولی نگفتیم با قطعیت توافقی در کار نخواهد بود. اگر انشالله روزی حکومت حالا با خرد و تعقل یا تحت فشار و اجبار تن به توافق داد تمام مطالب بالا کان لم یکن تلقی می شود.
    استاد، هنوز قیمت هارو برای ورود (هرچند کوتاه مدت) مناسب نمیبینید؟

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید nava.trader از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط nava.trader نمایش پست ها
    استاد، هنوز قیمت هارو برای ورود (هرچند کوتاه مدت) مناسب نمیبینید؟
    سلام نواتریدر عزیز
    نظر خودتون چیه؟اوضاع نامناسب خارجی و داخلی که قضیه پهپادها هم این روزها بهش اضافه شده. همیشه جهت پاسخ به این سوال که زمان خرید هست یا نه ببینید چشم انداز و آینده چطوریه.در پست قبلی نظرم را نوشتم که چشم انداز مناسبی دیده نمیشه و خرید در این شرایط حتی با دید نوسان هم جایز نیست. خیلی از کسانیکه با هدف نوسان چند درصدی وارد شدن الان گیر افتادن و وارد ضرر شدن. البته که تک سهم ها اگر کفشون درست شناسایی بشه ممکنه نوسان هم بدن ولی ریسک خرید و نوسان گیری در این شرایط بالاست. شما نگاه کن ما حدود ده ماه پیش رانفور حوالی 300 خریدیم هنوز که هنوزه با این همه ریزش بازار، این سهم 20 درصد بالای اون کف داره معامله میشه.پس اگر بتونید کف تک سهم ها را درست شناسایی کنید ممکنه نوسان هم بتونید بگیرید ولی گفتم به ریسک و استرسش در این شرایط کشور نمی ارزه. تنها پیشنهادی که میتونم بکنم اینه که اگر نوسان مثبتی در بازار ایجاد شد و موج مثبتی درست کردن از اون موج استفاده کنید و به موقع خارج بشید.

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

با درود
    موج مثبتی که گفته بودیم اگر ایجاد کردن استفاده کنید برای خروج الان درست شده. مثبت های پیش رو در خیلی از سهم ها از نظر من فرصت خروجه(اگر در ضرر بالایی نیستین). مهم نیست این حمایت ها و مثبت ها را تا کی ادامه میدن مهم اینه که با تو به شرایط، این مثبت ها مصنوعیه و با شرایط بیرونی تناسبی نداره. همونطور که سعی شده جلوی رشد دلار را بگیرن همونطور هم سعی کردن ویترین اقتصادی کشور را مثبت نشون بدن. در همین هفته های مثبت بیش از 85 درصد روزها خروج پول داشتیم که تایید کننده مصنوعی بودن مثبت بازار هست.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

مملکت داری به شیوه آخوندی!سکه رفاه، بازه بالاش را از ۵درصد رسوندن به ۲درصد بعدش ۰.۵ درصد، امروز رسوندن به ۰.۲ درصد!آفرین به تو مسئول گاو که با این سطح سوادت تونستی جلوی رشد سکه رو بگیری.
    الان در دو جهت دلار و بورس رشد داره اتفاق میفته ولی من همچنان نظرم بر اینه که با شرایط سیاسی کشور،این رشد بورس مصنوعیه و کافیه فقط سه روز صندوق دست از تزریق پول به بازار بکشه تمام سهم ها قرمز خواهند شد.هر چی بالاتر ببرن این بازار را کنترلش بعدا سخت تر و ریزشش بزرگتر خواهد بود.از نظر من کسانی جهت درست قرار گرفتن که طرف ریال نباشن.سهام هم در حال حاضر ریال حساب میشه
    بی خردی و ناز کردن چند ماه پیش حکومت برای توافق الان تبدیل شده به التماس و گدایی برای توافق!گاز صنایع را هم که قطع کردن در زمستان سختی که برای دنیا پیش بینی میکردن و التماس مردم میکنن کمتر گاز مصرف کنن.نام شما به عنوان احمق ترین و بیسواد ترین حاکمان ایران در تاریخ ثبت میشه.

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

مملکت داری به شیوه آخوندی!سکه رفاه، بازه بالاش را از ۵درصد رسوندن به ۲درصد بعدش ۰.۵ درصد، امروز رسوندن به ۰.۲ درصد!آفرین به تو مسئول دانا! که با این سطح سوادت تونستی جلوی رشد سکه رو بگیری.
    سقف بالا دیگه دقیقا شده صفر!کمدی به معنای واقعی
    مسوول تصمیم گیر کیه؟با چه تلفنی باید تماس گرفت؟یعنی هیچ کسی نیست از اینها توضیح بخواد؟اینکه طلاست اینطوریه بعد انتظار دارن ملت در این شرایط پول وارد بورس کنن و سهم بخرن.شما شب میخوابی صبح پا میشی میبینی این مدیران دانشمند یه تصمیمی گرفتن سهمت قفل صف فروشه یا بسته میشه باز میشه با یک سوم قیمت!

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

.................................................. .........
    در واقع نقطه عطف تاریخی که در ابتدا گفتم بعد ازهمین اعلام شکست مذاکرات بود که مصادف با شکست سقف قبلی دلار هم هست. اگر ارز پاشی دولت بعد از این خبر نبود حتما شاهد انفجار قیمتی دلار میبودیم. دلار این چند وقت از طریق عرضه دولت کنترل شده ولی این کنترل زمان زیادی نمیتونه طول بکشه. ارز پاشی فعلی دولت هم فقط فرصت خرید داره برای یک عده فراهم میکنه. نظر من برای هفته ها و ماه های آینده دوری کامل از بورس و تبدیل تدریجی ریال هست...
    بهترین و نقد شونده ترین سکه بورسی هم سکه 0312 هست. پیشنهاد من به تکنیکالیست ها و با تجربه های بورسی که فرصت ارائه تحلیل دارند ایجاد تاپیکی با موضوع خرید و فروش سکه بورسی هست انشالله سهامدارها بتونن از همین بازار ضررهای بورسی خودشون را جبران کنند.
    حدود 4 ماه پیش زمانیکه دلار بین 32 تا 33 و سکه رفاه بین 14 تا 15 معامله میشد نقطه عطف تاریخی را به زیبایی شناسایی کردیم و گفتیم که اگر کنترل دولت نبود حتما شاهد انفجار قیمت دلار میبودیم و همچنین گفتیم کنترل قیمت دلار زمان زیادی نمیتونه طول بکشه.17 آبان که اون پست گذاشته شد میشه گفت بهترین موقعیت تبدیل ریال بود چه از نظر قیمتی و چه از نظر زمانی. در این مدت سکه حدود 100 درصد رشد داشته و دلار هم 50 درصد رشد. البته که اینها سود نیست و فقط حفظ ارزش داراییه. همچنان نظر من بر دوری از ریاله و همونطور که قبلا هم گفتم در این شرایط سیاسی سهام هم ریال محسوب میشه...

20. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 9 از 11 نخست ... 67891011 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)