صفحه 5 از 11 نخست ... 2345678 ... آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 106

موضوع: خرید در نقطه امن+نوسانگیری

عضو عادی Comprehension of Markets آواتار ها
    تشکر شده 696 بار در 132 ارسال

پاسخ : خرید در نقطه امن+نوسانگیری

وپسا خریدش در منفی ۲ها از امروز نه تنها جایزه که مستحبه. سهمی که بدون زیان انباشته و بدهی داره تقریبا به قیمت سال ۹۶معامله میشه. ارزش بازار کمتر از ۵۰۰میلیارد!فکر نکنم داشته باشیم همچین سهمی در بازار.
    نه تنها همچین سهمی نداریم که فکر نکنم اصلا کالایی وجود داشته باشه که ارزشش با قیمت سال ۹۶ اون برابری بکنه

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

سلام
    با خرید امروز کیسون، برای اولین بار سبد سهامم تماما بازار پایه شد. به ترتیب وزن گشان-وپسا-کیسون

---------------------------------------------------------------------
    این مطلب مسکنی هم برای کسانیکه خیلی به مقایسه قیمت مسکن ایران و جهان علاقه دارند.
    متوسط قیمت ملک در آسیا و اروپا
    قیمت املاک در دو سال اخیر کاملا تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفت و در بسیاری از کشورها شاهد ثبت رکوردهای جدیدی بودیم. داده های فوق تا پایان ماه می و با استناد به داده های رسمی منتشرشده از طرف این کشورها تهیه شده است.

منظور از متوسط قیمت املاک نیز متوسط قیمت ملک (مسکونی، تجاری یا اداری) معامله شده طی این دوره زمانی در بین شهرهای اصلی و مراکز هر شهر بوده است.

همچنین جهت مقایسه بهتر، نرخ املاک در تمامی کشورهای آسیایی بر حسب واحد استاندارد (دلار آمریکا) و در کشورهای اروپایی بر حسب یورو بیان شده اند.

۱- هنگ کنگ

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۲۸ هزار و ۵۷۰ دلار

۲- ژاپن

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۱۶ هزار و ۳۲۲ دلار

۳- سنگاپور

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۱۴ هزار و ۴۷۳ دلار

۴- چین

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۱۱ هزار و ۸۲۹ دلار

۵- هند

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۱۰ هزار و ۹۳۲ دلار

۶- تایوان

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۱۰ هزار و ۳۷۳ دلار

۷- موناکو

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۴۴ هزار و ۵۲۲ یورو

۸- انگلیس

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۲۱ هزار و ۱۷۹ یورو

۹- سوییس

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۱۳ هزار و ۲۸۰ یورو

۱۰- فرانسه

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۱۲ هزار و ۷۹۶ یورو

۱۱- هلند

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۶۹۰۲ یورو

۱۲- روسیه

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۶۳۰۵ یورو

۱۳- آلمان

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۵۹۰۷ یورو

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,108 بار در 1,007 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Comprehension of Markets نمایش پست ها
    سلام
    با خرید امروز کیسون، برای اولین بار سبد سهامم تماما بازار پایه شد. به ترتیب وزن گشان-وپسا-کیسون

---------------------------------------------------------------------
    این مطلب مسکنی هم برای کسانیکه خیلی به مقایسه قیمت مسکن ایران و جهان علاقه دارند.
    متوسط قیمت ملک در آسیا و اروپا
    قیمت املاک در دو سال اخیر کاملا تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفت و در بسیاری از کشورها شاهد ثبت رکوردهای جدیدی بودیم. داده های فوق تا پایان ماه می و با استناد به داده های رسمی منتشرشده از طرف این کشورها تهیه شده است.

منظور از متوسط قیمت املاک نیز متوسط قیمت ملک (مسکونی، تجاری یا اداری) معامله شده طی این دوره زمانی در بین شهرهای اصلی و مراکز هر شهر بوده است.

همچنین جهت مقایسه بهتر، نرخ املاک در تمامی کشورهای آسیایی بر حسب واحد استاندارد (دلار آمریکا) و در کشورهای اروپایی بر حسب یورو بیان شده اند.

۱- هنگ کنگ

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۲۸ هزار و ۵۷۰ دلار

۲- ژاپن

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۱۶ هزار و ۳۲۲ دلار

۳- سنگاپور

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۱۴ هزار و ۴۷۳ دلار

۴- چین

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۱۱ هزار و ۸۲۹ دلار

۵- هند

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۱۰ هزار و ۹۳۲ دلار

۶- تایوان

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۱۰ هزار و ۳۷۳ دلار

۷- موناکو

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۴۴ هزار و ۵۲۲ یورو

۸- انگلیس

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۲۱ هزار و ۱۷۹ یورو

۹- سوییس

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۱۳ هزار و ۲۸۰ یورو

۱۰- فرانسه

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۱۲ هزار و ۷۹۶ یورو

۱۱- هلند

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۶۹۰۲ یورو

۱۲- روسیه

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۶۳۰۵ یورو

۱۳- آلمان

متوسط قیمت هر متر مربع ملک تا پایان ماه می: ۵۹۰۷ یورو
    دوست عزیز احتمال زیاد این امار اشتباه است یا مربوط به ملک تجاری است. دلیل ان هم مثلا در هند یک اپارتمان 100 متری یک میلیون دلار !!!!!!!!!!!!!! یا در آلمان که چند سال قبل خودم قیمت گرفتم در شهر متوسطی مثل هانوفر قیمت هر متر اپارتمان حدود 1500 یورو و در شهر گرانی مثل مونیخ بین 2500 تا 3000 یورو بود.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید فین از ایشان تشکر کرده اند:

درود فین عزیز
    آمار که اشتباه نیست در خود متن هم گفته شده منظور متوسط قیمت ملک (مسکونی، تجاری یا اداری) است. بحث من واقع بینیه چون جماعت بورسی فکر میکنن فقط باید سهام خودشون بره بالا و بازارهای دیگه همه حباب دارند. اگر ارزش ایران خودرو برسه به رنو حباب نیست ولی طرف میاد قیمت ملک در جای درجه چند نیویورک را مقایسه میکنه با زعفرانیه تهران نتیجه میگیره قیمت ملک توی تهران از نیویورک گرونتره و حباب داره. اگر قراره مقایسه باشه باید با شرایط یکسان مقایسه کنیم. همین تهران آپارتمان متری 6-7 میلیونی هم وجود داره در منهتن نیویورک هم آپارتمان متری 60 هزار دلاری هم وجود داره. در همون المانی که شما میگی در برلین اپارتمان متری 14 هزار یورویی موجوده.
    ----------------------------------------------------------------------------
    بنده یک اپارتمان بیشتر ندارم اون هم داخلش زندگی میکنم توی عمرم هم در مسکن سرمایه گذاری نکردم و نمیکنم بحث من فقط واقع بینی بود.

8. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

وپسا خریدش در منفی ۲ها از امروز نه تنها جایزه که مستحبه. سهمی که بدون زیان انباشته و بدهی داره تقریبا به قیمت سال ۹۶معامله میشه. ارزش بازار کمتر از ۵۰۰میلیارد!فکر نکنم داشته باشیم همچین سهمی در بازار.
    نه تنها همچین سهمی نداریم که فکر نکنم اصلا کالایی وجود داشته باشه که ارزشش با قیمت سال ۹۶ اون برابری بکنه
    از فرصت های خرید استفاده کنید بزودی با قیمت های زیر ۲۰۰خداحافظی میکنه
    (فقط در منفی ها خریدار باشید)

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

سلام و عرض ادب
    روز قبل مجمع خصدرا حوالی 230 خرید شد و چهارشنبه هم بهش اضافه کردم. مدتی هست رصدش میکنم و به نظرم گروه خوبی روش فعال شدن و در حال خرید هستن.
    البته همونطور که در جواب عزیزی در پیام خصوصی گفتم سهم پر ریسک و چموشی هست و در این چند سال به کمتر کسی سود رسونده ولی در بازه زمانی فعلی من ریسکش را خریدارم. ایمن ترین قیمت خرید حدود 230 تومن هست. البته فعلا بعید میدونم بتونه بالای 250 را ببینه و مدتی ممکنه نوسان بین 230 تا 250 داشته باشه ولی حدس من اینه که بالاخره از این بازه خارج میشه و در مرحله اول میره سمت 300.
    وپسا هم که باز سوال کردن خودم هنوز با سهم هستم و اضافه کردم در این مدت. سهم فعلا در بازه 180- 190 داره نوسان میکنه. سهمی که تشخیص بدم ارزونه از منفی هاش استقبال میکنم و بهش اضافه میکنم البته با مدیریت سرمایه.کسانیکه صبر و حوصله ندارند میتونن خارج بشن چون فرصت خروج در مثبت ها و صف خریدهاش زیاد داده تا الان
    کیسون هم از نظر من در منفی هاش میتونه فرصت خرید باشه. سهم وضعیت مناسبی داره و از همکارهای قدیمی خودم که اونجا مسولیت دارن خبر دارم که پروژه های خوبی گرفتن و دنبال نیرو برای پروژه هاشون بودن در چند ماه قبل.
    در مورد شرایط سیاسی و وضعیت توافق دوباره داره وضعیت مبهم میشه و واقعا در حال حاضر نمیشه گفت با قطعیت به توافق میرسن یا نه! جمهوری اسلامی تصورش این بود که بایدن بیاد هر چی بگن گوش میکنه ولی بایدن هم تجربه های زمان اوباما و رکبی که اوباما بعد توافق از برنامه موشکی ایران خورد را داره و به نظر میاد که نمیخواد دوباره وارد توافقی بشه که رکب بخوره.باید منتظر بود و دید حماقت حکومت ایران آیا انتهایی داره و وضع زندگی مردم را هم بالاخره در نظر میگیره و به عقل میادیا نه و همچنان به دشمن تراشی و جنگ با دنیا ادامه میده

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

اینترنت ماهواره ای:۵۰۰دلار هزینه دیش و ۱۰۰دلار هزینه ماهانه که هر دستگاه میتونه ۲۰۰کاربر را ساپورت کنه.بدون فیلتر و پارازیت
    به نظر با عکسی که در کانال ها وجود داره وارد ایران هم شده.از سهام مرتبط با اینترنت در بورس ایران دوری گزینید!
    بیچاره مجلس انقلابی! فقط روسیاهی طرح براشون میمونه
    ویرایش توسط Comprehension of Markets : 2021/07/31 در ساعت 14:02

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

سلام و عرض ادب
    روز قبل مجمع خصدرا حوالی 230 خرید شد و چهارشنبه هم بهش اضافه کردم. مدتی هست رصدش میکنم و به نظرم گروه خوبی روش فعال شدن و در حال خرید هستن.
    البته همونطور که در جواب عزیزی در پیام خصوصی گفتم سهم پر ریسک و چموشی هست و در این چند سال به کمتر کسی سود رسونده ولی در بازه زمانی فعلی من ریسکش را خریدارم. ایمن ترین قیمت خرید حدود 230 تومن هست. البته فعلا بعید میدونم بتونه بالای 250 را ببینه و مدتی ممکنه نوسان بین 230 تا 250 داشته باشه ولی حدس من اینه که بالاخره از این بازه خارج میشه و در مرحله اول میره سمت 300.
    امروز حجم بالایی معامله شد.صدرا میتونه با دولت رییسی و وزارت رستم به‌دوران‌اوج خودش برگرده و حتی مثل قدیم بشه لیدر بازار.توصیه ای به خرید در این قیمت ها نیست…

16. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

روزی که گفتیم از امروز وپسا در منفی 2 ها خریدنیه قیمت سهم 185 تومن بود از اون روز تا الان کمترین و بیشترین قیمتی که دیده 181 و 192 بوده و بیش از 10 بار در این بازه صف خرید و فروش شده!خودم منتظر قیمت های پایینتر بودم تا خریدم را تکمیل کنم انتظار داشتم حداقل چندتا منفی 2 دیگه بخوره ولی فعلا پایینتر از 180 نیومده. فعلا نوسانگیران روزانه میتونن حوالی 180 بخرن و نزدیک 190 بفروشن. البته خودم یک سهم هم نوسان نگرفتم تا الان و نمیگیرم.
    نصف شناوری وپسا در یک ماه اخیر معامله شده! و سهم قراره به بازار زرد ارتقا پیدا کنه ولی اصلا کاری به فاند و تکنیکال و ...نداریم. شما اگر سهمی پیدا کردی در بورس ایران که ارزشش معادل قیمت سه سال قبل باشه از نظر من چشم بسته بدون توجه به فاند و تکنیکال و ...خریدنیه. سراغ دارید معرفی کنید با هم بخریم.حالا اگر ارزشش کلا 400 میلیارد باشه که خریدنی تر هم میشه.

------------------------------------
    یکی از سهم های ارزنده قطعه ساز که در سال 97 در سایت بورکس هم خیلی روش تاکید داشتیم بدجور از دستمون در رفت.یک ماهه بیش از 50 درصد رشد داشته و واقعا اکازیون بوده در یک ماه قبل. خیلی افسوس خوردم از اینکه حواسم بهش نبوده.از این تک سهم های اکازیون به این راحتی پیدا نمیشه در بازار.

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

سلام و عرض ادب
    البته فعلا بعید میدونم بتونه بالای 250 را ببینه و مدتی ممکنه نوسان بین 230 تا 250 داشته باشه ولی حدس من اینه که بالاخره از این بازه خارج میشه و در مرحله اول میره سمت 300.
    وپسا هم که باز سوال کردن خودم هنوز با سهم هستم و اضافه کردم در این مدت. سهم فعلا در بازه 180- 190 داره نوسان میکنه.
    با سلام
    صدرا به تارگت اولمون رسید و قفل در صف خرید. فعلا ده روزه بیش از 30 درصد بازدهی
    وپسا هم که یک سال بود نزولی بود از روزی که گفتیم خریدنیه کف سهم بسته شد و بالاخره از بازه نوسانی هم که داخلش گیر افتاده بود خارج شد.
    چهارشنبه اول صبح میخواستم شگل را معرفی کنم که جلسه پیش اومد و وقتی برگشتم دیدم صف شده.
    یکبار سهم بیمه آسیا را به عنوان سهم کم ریسک بجای اخزا و صندوق درامد ثابت خریدیم که چند برابر سود بانکی سود داد. امروز میخوام رانفور را برای تبدیل اخزاها معرفی کنم رانفور 550 -600 به نظرم برای افراد کم ریسک مناسبه، درسته p/e ایش مثل بیمه آسیا پایین نیست ولی این سهم اگر در قیمت مناسب وارد بشی جز سهام مطمئن بازاره و کسانیکه بلند مدتی باهاش بودن همیشه سودهای خوبی کردن.نزدیک 550 و حتی پایینتر جذابتره برای خرید و تبدیل بسیار کم ریسکیه در این حوالی برای اخزا و صندوق درامد ثابت.
    -------------------------
    با اینکه این تاپیک جز کم بیننده ترین و کم تحرک ترین تاپیک هاست ولی خدا رو شکر جز پر بازده ترین ها بوده. همیشه سعی کردم سهم هایی انتخاب بشه که بیشترین پتانسیل رشد را در کمترین زمان داشته باشه. بعید میدونم تاپیک و کانالی وجود داشته باشه که این تعداد سهام از گروههای متنوع و مختلف معرفی شده باشه و همشون در زمان خودشون بازدهی های چند برابر شاخص داشته باشند. ممکنه کسی فقط مثلا روی یک گروه خاص زوم کرده باشه و اون گروه رشد خوبی داشته باشه ولی این حجم تنوع از گروههای مختلف بعید میدونم وجود داشته باشه:
    ذوب:بیش از 60 درصد رشد از کف
    غگل:85 درصد رشد از کف
    کرمان:60 درصد رشد از کف
    گشان: زمانیکه معرفی شده در عرض دو سه هفته بیش از 35 درصد رشد کرد.
    دو سهم بیمه آسیا و ثمسکن هم به عنوان سهام کم ریسک و جایگزین اخزا خرید کردیم که دقیقا از زمان خریدشون قیمت پایینتر را ندیدن و با احتساب سود مجمع به ترتیب 25 و 35 درصد رشد داشتن.
    صدرا هم که فعلا 30 درصد رشد داشته و قفل در صف خرید.
    بازدهی شاخص از کف:کمتر از 35 درصد(خیلی ها گله دارند که سهامشون به اندازه شاخص هم نتونسته رشد داشته باشه)
    البته قرار نیست کسی تمام این بازدهی ها را گرفته باشه چون هیچ کس نمیتونه دقیقا هم در کف وارد بشه و هم در سقف خارج بشه. بجث من بیشتر انتخاب سهام مناسب و متنوع از گروههای مختلف با پتانسیل رشد بالا در زمان خودشون بوده.
    ---------------------------------------------------------------
    دیگه پیدا کردن سهمی که ریسک به ریوارد خوبی داشته باشه و آماده رشد باشه سخت شده و به نظرم از این به بعد باید با احتیاط بیشتری به خرید فکر کرد.

20. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 5 از 11 نخست ... 2345678 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)