صفحه 3 از 365 نخست 1234561353103 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 3647

موضوع: سهام برتر تا مجامع... (تحلیل تکنیکال)

كاربر فعال
    تشکر شده 3,346 بار در 852 ارسال
    پاني خانوم با تشكر در شمارش شما روي نمودار شماره 4 و5 يك كندل هستند اشتباه تايپي بوده يا نحوه شمارش به اين صورت مي باشد ويك سوال دقيقا فرق كندل با ديلمارك چي هست با تشكر مجدد از راهنمايي شما

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mohseni1353 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال pani آواتار ها
    تشکر شده 20,378 بار در 2,005 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohseni1353 نمایش پست ها
    پاني خانوم با تشكر در شمارش شما روي نمودار شماره 4 و5 يك كندل هستند اشتباه تايپي بوده يا نحوه شمارش به اين صورت مي باشد ويك سوال دقيقا فرق كندل با ديلمارك چي هست با تشكر مجدد از راهنمايي شما
    نه اشتباه از من بوده که کندل یک را یکی عقب تر حساب کنید(از دوجی کندل یک حساب کنید)
    البته نه اینکه همیشه پشت سر هم کندل شماری صورت بگیره گاهی چند کندل را در شمارش به حساب نمیاره .میگم قواعد خاص خودشو داره و همینطوری نمیشه پشت سر هم کندل ها رو شمرد تا به کندل 9 تا 13 رسید

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید pani از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 764 بار در 235 ارسال
    رانفور - بترانس --ولساپا می تونن گزینه های خوبی باشند

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید aminaran از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 19,296 بار در 2,616 ارسال
    باسلام
    مرقام800تومان
    شپنا750تومان
    وتوسا180تومان
    فاراك380تومان
    فولادمباركه350تومان
    مثل هميشه ايناروتوخواب ميبينم پس جدي نگيريد؟!!!!!!!!!!!!!!
    سال90سال شكوفايي بورس وصنعت تجهيزاتيها پرچمدار
    كاما؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!معجزه

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید طيب از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال pani آواتار ها
    تحلیل کاذر

همانگونه که در نمودار زیر مشخص است سهم تشکیل مثلث متقارنی داده که در حوالی 125 تومان با ضلع بالای مثلث برخورد میکند و در صورت شکست مثلث و خروج از الگو هدف مثلث حدود 165 تومان میباشد
    ضلع پایین مثلث حدود 112 تومان حمایت مستحکم سهم میباشد

[IMG][/IMG]

در ضمن من نوسانات سهم را همانگونه که پیشتر گفتم در موج 5 و شروع ریز موج 3 از 3 از موج 5 میبینم و در اینصورت هدف این ریز موج حداقل 161.8% ریز موج 1 از 3 و معادل 140 تومان میباشد

[/URL[/IMG]
    در ضمن مقاومت مهم سهم در 140 (1.618 فیبوی ext موج قبل)و 152(محل تقریبی برخورد سهم با خط قرمز رنگ) و 161(فیبوی 2.618 ext از موج قبل)مطابق نمودار زیر میباشد

[IMG][/IMG]

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید pani از ایشان تشکر کرده اند:

كاربر فعال
    تشکر شده 3,346 بار در 852 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط pani نمایش پست ها
    نه اشتباه از من بوده که کندل یک را یکی عقب تر حساب کنید(از دوجی کندل یک حساب کنید)
    البته نه اینکه همیشه پشت سر هم کندل شماری صورت بگیره گاهی چند کندل را در شمارش به حساب نمیاره .میگم قواعد خاص خودشو داره و همینطوری نمیشه پشت سر هم کندل ها رو شمرد تا به کندل 9 تا 13 رسید
    ببخشيد پاني خانوم نقطه شروع شمارش روهم نمي تونيد راهنمايي كنيد چرا از دوجي شروع كرديد به شمارش بازم پوزش اگه زيادي سوال مي كنم

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mohseni1353 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال pani آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohseni1353 نمایش پست ها
    ببخشيد پاني خانوم نقطه شروع شمارش روهم نمي تونيد راهنمايي كنيد چرا از دوجي شروع كرديد به شمارش بازم پوزش اگه زيادي سوال مي كنم
    راستش هنوز نمیدونم هرچی نمودار نشون میده رو میگم و از نحوه عملیات و محاسباتش بیخبرم مثل rsi که هر روز یه عدد نشون میده و کمتر کسی نحوه محاسباتشون یاد داره
    به محض اینکه معلوماتم تکمیل شد توضیحات کامل رو ارائه میدم.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید pani از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال pani آواتار ها
    نگاهی به وتوشه

سهم در مجاورت ضلع بالای مثلث قرار گرفته است که در صورت شکست مثلث و خروج از الگو تارگت سهم 260 تومان میباشد و در صورت برگشت امکان افت تا ضلع پایین مثلث حدود 185 تومان و سپس صعود سهم به اهداف بالای 200 تومان وجود دارد

[IMG][/IMG]

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید pani از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 764 بار در 235 ارسال
    توضیحات بیشتر در مورد الگوهای دیمارک را می تونید در این لینک مطالعه کنید ...

http://www.sarmaye.com/forum/showthread.php?t=5438

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید aminaran از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال

توماس دیمارک

با سلام خدمت پانی محترم و همچنین محسنی عزیز و سایر دوستان
    دیدم دوستان مشغول صحبت درباره جناب دیمارک هستند گفتم از اونجا که زمانی در فارکس من از این روش هم استفاده میکردم شاید این چند کلمه ایی که من میگم هم به درد بخوره ............
    توماس یا تام دیمارک یک محقق فوق العاده بازارهای مالی بود (اگه درست یادم باشه در دهه 70 میلادی)
    که از اون سرگذشتهای عجیب نقل میکنند و چون زمان زیادی از اون روزها میگذره بعضی سرگذشتها مثل سرگذشتهای گن دور از ذهن به نظر میرسه ،اما به هر تقدیر دیمارک چون محقق بوده هم متد خاص خودش داره هم اندیکاتورهایی که خودش طراحی کرده و هم خطوط روند خاص خودش که تبحر در هرکدوم واقعا زمانبر هست .
    از متدهای معروف دیمارک
    1- TD Sequential
    TD COMBO 1 ,2 -2
    ............
    نام برد که تقریبا مشابه هستند با اختلافات جزیی

اما مختصرا روش اول یا توالی دیمارک رو براتون عرض میکنم
    اول دوره ست آپ که حتما باید وجود داشته و نه در روش توالی که در روش کومبو و متدهای دیگه دیمارک نیز هم وجود داره و هم مشترکه و اختلاف در فاز دوم یا کانت داون هست که تفاوت متد ایجاد میکنه.

برای انتخاب کندلهای دوره ست آپ (در این حالت ما در بازار صعودی بدنبال انتهای اون میگردیم که عکس نوشته های من برای یافتن انتهای بازار نزولی برای خرید صدق میکنه)
    1- ما باید 9 کندل شمارش کنیم
    2-قیمت بسته شدن کندل جاری باید بیش از قیمت بسته شدن چهارمین کندل قبل از خود باشد(برابر بودن قیمت پذیرفته نیست)
    3-تمام 9 کندل باید متوالی باشد یعنی اگر 5 کندل متوالی این شرط را داشت و کندل ششم فاقد این شرط بود باید از ابتدا شماره گذاری کرد .

بعد از این دوره سهم استراحت موقت میکند(نه ریزش اصلی و صرفا یم ریزش موقت یا اصلاح کوتاه یا استراحت زمانی صرف ) وبعد وارد فاز صعودی میشود که باید 13 کندل دوره کانت داون را شمرد با مشخصات زیر :
    1-قیمت بسته شدن کندل جاری باید از قیمت بسته شدن دومین کندل قبل از خود بیشتر باشد در اینجا برابری قابل قبول است
    2-نیاز نیست تمام 13 کندل پشت سرهم باشد صرفا هر کندلی که شرایط داشت را شماره گذاری نمایید.

خوب حالا اگر پدیده ری سایکلینگ رخ نداد که اونهم باز مبجث خاص خودش رو داره و شرایطی اون رو لغو میکنه (وجود شرایط 9کندل ست آپ در میانه دوره کانت داون را پدیده ری سایکلینگ گویند) اون موقع میتونیم بگیم بازار خستست و آمادگی برای ریزش داره ولی باز هم برای پوزیشن گیری یک سری شرط رو از این به بعد رعایت کنیم و انواع ورود(به پوزیشن فروش) وجود داره :
    مثلا یک نوع ورود اینه که یک کندل نزولی شکل بگیره (قیمت بسته شدن از اپن کمتر باشه )
    و انواع دیگه ....................

اما این یک نوع متد دیمارک بود که TD Sequential نام داره و من بسیار خلاصه مطلب رو جهت استحضار دوستان گفتم ........

اما مشکلی که این بین وجود داره در بازار ما اینه که ما دامنه محدود نوسان داریم بنابراین تحلیلهای زمانی صرف ، از اعتبارشون کاسته میشه به عنوان مثال فرض کنید به دلایلی 12% قیمت سهم باید کاهش پیدا کنه ،در بازاری که دیمارک کار میکرد این اتفاق در یک روز میوفتاد اما در بازار ما باید سه روز متوالی منتظر این اتفاق باشیم که خوب این دوکندل مارو به جلو میبره ،حتی در تحلیل زمانی که از کفها و سقفها استفاده میکنه با وجودیکه همه اندازه گیریها در یک بازار اتفاق میوفته باز به دلیل تغییر دامنه نوسان از اعتبارش کاسته میشه اما این بین کندلهای دیمارک هم طبیعی هست که به دلیلی که دربالا عرض کردم باتوجه به مثال 12%که زدم کارایی مطلبوب رو نداشته باشه ......
    اما دوستان عزیز اگر تمایل به استفاده از این روش دارین به خاطر بسپارین که حتما باید هر دوفاز تکمیل بشه تا بازار بریزه یا صعود کنه و فقط فاز ست آپ اگه تکمیل بشه یک دوره کوتاه حرکت خلاف جهت و سپس برگشت به جهت اصلی رو داریم .

این نکته رو هم پانی عزیز خدمتتون عرض کنم که احتمالا یک تشابه باعث یک مشکل کوچیک در نوشتن نام نرم افزار شده چون نوشته بودین نرم افزار DT این کار رو انجام میده ،نرم افزار فوق یا داینامیک ترید رو آقای رابرت ماینر طرحش رو ریخته و بنده هم در جریان اندیکاتورها و بخشهای اون هستم که خوب طبیعیه ربطی به جناب دیمارک نداره ،اما اندیکاتورهای مختلفی به نام TD وجود داره(تام دیمارک) که این شمارش رو انجام میده که اکثرا فاز ست آپ رو فقط تکمیل میکنه به همین دلیل خیلی از دوستان تصور میکنن کندلهای دیمارک در فاز ست آپ به پایان میرسه .......که تمام این اندیکاتورها بر نرم افزار متاتریدر سوار میشه و کار خودش رو انجام میده،نمونش همین خپارس رو براتون میزارم که تا کندل ماقبل اخر شماره گذاری کرده البته باز هم تاکید میکنم این صرفا فاز ست آپ هست .

اما در آخر از تحلیلهلی بسیار خوبتون تشکر میکنم آینده روشنی رو در ادامه راه تکنیکال برای شما میبینم و برایتون آرزوی موفقیت دارم و همچنین عذرخواهی میکنم که در تاپیکتون مطلب زدم ،نیتم روشن شدن روش دیمارک بود باز هم اگر تمایل نداشتید این مطلب بمونه بفرمایید تا حذف کنم.

شاد و سلامت باشید

20. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 365 نخست 1234561353103 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع